ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj Empty Re: kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj

Post by Guest 11/8/2015, 19:19

nabiti Ćukovima nogu u guzicu..temeljito..Kad sam bio klinac,imao sam Ćukova,koji me bas i nije volio,neka zdrkana mjesavina,nekog cudnog ofcara..jos danas na podlaktici imam otisak njegovog ocnjaka..no bogomdani je cekao svoj tren i kad je porastao,Ćukov se bas i nije usudio krenuti ujesti me..cekam jednom da Ćukov krene jesti,a posto je laptao dok je zderao,ja se privukao i sledja mu opalio punu po jojcima..e miline :D ..cijukanju nikad kraja....Čukov je lekciju naucio nakon podosta godina.. king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj Empty Re: kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj

Post by Guest 11/8/2015, 19:29

i vlasnika po jojcima.. pirat...cuj Ajk,zakon postoji,ali ga se ne pridrzavaju..Uvijerk se ide onom:necu biti šupak i prijaviti tipa..E u Svabiji nema toga...pasmine koje su zabranjene,te ne vidis na ulicama ili bilo gdje..Dva Turca se qurcila sa pittbulima,nije proslo niti tjedan dana,niti Turaca niti pittbula..Svabi su zivi cinkarosi,ali im to s druge strane osigurava miran i siguran status,jer SUDOVI rade svoj posao,a policija im je agilna poput nekad SS-a i Gestapoa,pa nema zaebancije..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj Empty Re: kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj

Post by Guest 11/8/2015, 19:43

Naravno, ako životinja napadne da je normalno braniti se. Međutim, udaranje životinja iz obijesti mi je jadno jer nisu životinje krive što su im vlasnici kreteni i ne drže se onoga što je propisano zakonom.

www.mup.hr wrote:
U cilju reguliranja navedene problematike, odredbama Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira (članak 30), Zakona o zaštiti životinja (članak 48) i Pravilnika o opasnim psima (članak 9), definiran je način držanja životinja, njihovog kretanja i postupak sa životinjama, nakon što one eventualno ugroze život ili zdravlje čovjeka svojim kretanjem ili postupkom.

  • Članak 30. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira predviđa novčanu kaznu za onog ''tko bez nadzora i neoprezno drži životinje koje mogu povrijediti ili ugroziti građane ili tko na javnom mjestu zlostavlja životinje ili na drugi način s njima loše postupa''. Za provođenje zakona nadležno je Ministarstvo unutarnjih poslova.
  • Članak 48. Zakona o zaštiti životinja propisuje ''zabranjeno je držanje i postupanje s kućnim ljubimcima te njihovo kretanje na način koji ugrožava zdravlje i sigurnost drugih životinja i ljudi, a posebice djece''. Za nepridržavanje zakonske odredbe predviđena je novčana kazna.
  • Članak 9. Pravilnika o opasnim psima predviđa da je''izvođenje opasnog ili moguće opasnog psa na javne površine  dopušteno jednino s brnjicom i na povodcu, od strane punoljetne osobe i u skladu s komunalnim odredbama o uvjetima i načinu držanja pasa“. Nadzor nad provedbom Zakona o zaštiti životinja i Pravilnika o opasnim psima vrši Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja.


Također, prema Odluci o uvjetima i načinima držanja pasa i mačaka kao kućnih ljubimaca te načinu postupanja s napuštenim i izgubljenim životinjama (ovdje navodim konkretno za grad Split jer sam tu prvu iskopala, ali i drugi gradovi su donijeli slične odluke):


Članak 11.
U slučajevima kada posjednik izvodi svog psa na javne površine obvezno sa sobom mora nositi pribor za čišćenje i uklanjanje izmeta psa (metlica, lopatica i vrećica), koji je na zahtjev komunalnog redara dužan pokazati.
Posjednik psa dužan je o očistiti javnu površinu koja je onečišćena izmetom njegovog psa.
 
Članak 12.
U slučajevima kada posjednik izvodi svog psa izvan stana ili dvorišta obiteljske kuće, za to vrijeme pas mora biti na uzici.
 
Članak 13.
Zabranjuje se izvoditi pse na zelene javne površine koje su uređene kao cvijetnjaci, travnjaci ili povrtnjaci.
Posebnom odlukom Gradonačelnika određuju se dijelovi javno-zelenih i javnoprometnih površina kao i pojedinih plaža na kojima je dozvoljeno slobodno izvođenje pasa bez vezice i brnjice.
Zbog zdravstvenih, higijenskih i drugih razloga zabranjeno je uvoditi pse u građevine javne namjene (zdravstvene, prosvjetne, vjerske, kulturne, športske i druge objekte javne namjene), zatim u trgovine, tržnice, groblja, uređena dječja igrališta, športske i rekreacijske terene, sajmove i javne skupove i slično.
Uvođenje pasa u hotele, restorane i druge ugostiteljske objekte, dozvoljeno je samo uz dopuštenje vlasnika tih objekata.

Dakle, prijavljivati nesavjesne vlasnike pasa jer:


Članak 25.
Novčanom kaznom u visini od 500,00 kn, kaznit će se posjednik psa ukoliko postupa protivno odredbi članka 11. stavka 2. ove Odluke.
 
Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kn, kaznit će se posjednik psa ukoliko postupi protivno odredbi članka 12. ove Odluke.
 
Novčanom kaznom u visini od 500,00 kn, kaznit će se posjednik psa ukoliko postupi protivno odredbama članka 13. ove Odluke.

Eto, tako se može djelovati. Uopće nisam dog person i imam mačku, ali kad dođem kod svojih i izvedem van sestrinu psicu, uvijek sa sobom nosim sve potrebno kako bih sanirala ono što ona ostavi uokolo. Jednako tako radi i vlasnica tog psa, kao i dosta drugih koje znam. Ako ljudi sami to svojevoljno ne žele raditi, onda ih novčanim kaznama preodgajati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj Empty Re: kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj

Post by Guest 11/8/2015, 19:44

ihhh.ovo je sitnis..treba im zviznuti koju tauzenku kuna,pa haj ti zvizni macku ili ćukova..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj Empty Re: kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj

Post by Guest 11/8/2015, 20:54

kažnjavati i kažnjavati
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj Empty Re: kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj

Post by v_vlado 11/8/2015, 22:11

Tko se boji pasa???treba se bojati budala koji od pasa liječe frustracije....pas je uvijek  bio uz čovjeka..
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj Empty Re: kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj

Post by Guest 11/8/2015, 23:33

Ćukovi smrde.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj Empty Re: kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj

Post by Guest 11/8/2015, 23:48

Ebi ga Ajk,ja nisam mislio trositi energiju glumeci onog lika koji kotrlja veliki kamen uzbrdo,pa kad dodje skoro do vrha,ono se skotrlja..ja se pokupio i otisao u uredjenu drzavu..sto drugo??
ne mos telefonom,nego nekoj udruzi koja se bavi mozda necim slicnim,mada zaboravi..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj Empty Re: kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj

Post by aben 12/8/2015, 16:11

kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj


spužvama.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj Empty Re: kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj

Post by Guest 12/8/2015, 16:12

zivim u sredjenoj drzavi,pa taj problem ne postoji..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj Empty Re: kako rijesiti problem pasa u Hrvatskoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum