ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Page 3 of 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Trinity 5/8/2015, 12:53

dzepna_venera wrote:
Trinity wrote:
dzepna_venera wrote:
kic wrote:ne razumijem, trebali bi biti tuzni zbog mimohoda zato sto je Svicarska stoljecima sinonim za bogatstvo i poreznu evaziju? :)

Gle, pametan ne ulazi u rat. Još manje da ga slavi. Što se ima slaviti: izgubljeni životi, rasturene familije, uništena imovina? Ispričavam se svekolikom pučanstvu jer ne vidim uopće niti jedan razlog da slavim što je jedna majka ostala bez svoja 4 sina.
Mi baš htjeli pa htjeli u taj rat, jel?
Većina vjerujem da ne. Manjina kojoj je to odgovaralo da. Manjina koja i danas na teret većine organizira vojne parade. U doba kada bi se konačno trebali posvetiti prosperitetu, miru i napretku. Mi nemamo konje za utrku jer su svi naši konji prodani.
Baš ga lupaš. Šta je , po tvome trebalo napraviti, ajd slušam...

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 13:42

kic wrote:
dzepna_venera wrote:
kic wrote:
dzepna_venera wrote:Nadam se da je nacionalni  ponos nešto njami što možeš skuhati na žlicu pa poslužiti svim onima koji vrijedno kopaju po kontejnerima. Ako ostane, podijeli i onima s kreditima.
aben je već odgovorio na ovo s vječnom floskulom o gladi, ali, da se razumijemo, mimohod mi nije uopće bitan, već dan sjećanja na neke stvari..

Sjećanje na bonove za osnovne potrepštine kad su ljudi u redovima stajali da bi to dobili i nisu neko sjećanje iz djetinjstva,a posljedica su 2.svjetskog rata i revolucije u 70-ima. 
Uzavrelim nacionalističkim osjećajima i mahanje istima nikad brate kraja na ovim prostorima. confused
ako je mahanje jedan dan problem, ne znam što je s ostalim danima i noćima..
Mahanje i manipuluranje domoljubljem je konstantno, bilo koja javna debata, utakmica, izbori, pjesme...ko vidi, vidi:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by kic 5/8/2015, 13:44

dzepna_venera wrote:
kic wrote:
dzepna_venera wrote:
kic wrote:
dzepna_venera wrote:Nadam se da je nacionalni  ponos nešto njami što možeš skuhati na žlicu pa poslužiti svim onima koji vrijedno kopaju po kontejnerima. Ako ostane, podijeli i onima s kreditima.
aben je već odgovorio na ovo s vječnom floskulom o gladi, ali, da se razumijemo, mimohod mi nije uopće bitan, već dan sjećanja na neke stvari..

Sjećanje na bonove za osnovne potrepštine kad su ljudi u redovima stajali da bi to dobili i nisu neko sjećanje iz djetinjstva,a posljedica su 2.svjetskog rata i revolucije u 70-ima. 
Uzavrelim nacionalističkim osjećajima i mahanje istima nikad brate kraja na ovim prostorima. confused
ako je mahanje jedan dan problem, ne znam što je s ostalim danima i noćima..
Mahanje i manipuluranje domoljubljem je konstantno, bilo koja javna debata, utakmica, izbori, pjesme...ko vidi, vidi:)
baci oko na temu denkverbot ;) to je moj korpus u biti.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 13:57

Trinity wrote:
dzepna_venera wrote:
Trinity wrote:
dzepna_venera wrote:
kic wrote:ne razumijem, trebali bi biti tuzni zbog mimohoda zato sto je Svicarska stoljecima sinonim za bogatstvo i poreznu evaziju? :)

Gle, pametan ne ulazi u rat. Još manje da ga slavi. Što se ima slaviti: izgubljeni životi, rasturene familije, uništena imovina? Ispričavam se svekolikom pučanstvu jer ne vidim uopće niti jedan razlog da slavim što je jedna majka ostala bez svoja 4 sina.
Mi baš htjeli pa htjeli u taj rat, jel?
Većina vjerujem da ne. Manjina kojoj je to odgovaralo da. Manjina koja i danas na teret većine organizira vojne parade. U doba kada bi se konačno trebali posvetiti prosperitetu, miru i napretku. Mi nemamo konje za utrku jer su svi naši konji prodani.
Baš ga lupaš. Šta je , po tvome trebalo napraviti, ajd slušam...
Kad se popneš i sjuriš niz tobogan, nema više pitanja što si trebao napraviti nego da dođeš do kraja. ŽIV ZDRAV.
Puno toga sam čitala što si pisala, ne slažemo se u svemu, ali poštujem tvoje mišljenje pa te molim da i ti poštuješ moje.
Po opredjeljenju sam pacifist, vjerujem u dogovor pametnih ljudi i vjerujem sa budale treba izbjegavati u širokom luku. 
Ako dogovor nije moguc, potrazi se pametna hladna glava koja zna što je dobrobit za sve i onda se pregovara.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 14:00

Trinity, mene zanima poruka Ante Casha koji je rekao da se treba okrenuti buducnosti. On je to napravio i mudar nije dao se uvući u igre.
Jesmo li mi u stanju kao nacija ponoviti stare greske i ponovo se crpiti na svadje i na ratove?  Želim znati jer svijet ima lijepih mjesta za zivot :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 14:04

Da zakljucim: demonstracija sile sa tuđom opremom mi ne može uzazvati ushit ni izmamiti suzu, to je slika s porukom koja se želi odaslati u svijet.
Onaj isti koji nam ne šalje kanadere kad nam gore šume.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by aben 5/8/2015, 15:22

dzepna_venera wrote:
Trinity wrote:
dzepna_venera wrote:
Trinity wrote:
dzepna_venera wrote:
kic wrote:ne razumijem, trebali bi biti tuzni zbog mimohoda zato sto je Svicarska stoljecima sinonim za bogatstvo i poreznu evaziju? :)

Gle, pametan ne ulazi u rat. Još manje da ga slavi. Što se ima slaviti: izgubljeni životi, rasturene familije, uništena imovina? Ispričavam se svekolikom pučanstvu jer ne vidim uopće niti jedan razlog da slavim što je jedna majka ostala bez svoja 4 sina.
Mi baš htjeli pa htjeli u taj rat, jel?
Većina vjerujem da ne. Manjina kojoj je to odgovaralo da. Manjina koja i danas na teret većine organizira vojne parade. U doba kada bi se konačno trebali posvetiti prosperitetu, miru i napretku. Mi nemamo konje za utrku jer su svi naši konji prodani.
Baš ga lupaš. Šta je , po tvome trebalo napraviti, ajd slušam...
Kad se popneš i sjuriš niz tobogan, nema više pitanja što si trebao napraviti nego da dođeš do kraja. ŽIV ZDRAV.
Puno toga sam čitala što si pisala, ne slažemo se u svemu, ali poštujem tvoje mišljenje pa te molim da i ti poštuješ moje.
Po opredjeljenju sam pacifist, vjerujem u dogovor pametnih ljudi i vjerujem sa budale treba izbjegavati u širokom luku. 
Ako dogovor nije moguc, potrazi se pametna hladna glava koja zna što je dobrobit za sve i onda se pregovara.
pacifizam je dobar izbor za kvalitetan život, al ne valja biti naivan i ne biti svjestan njegovih ograničenja.
u jednom trenutku, recimo u onoj milisekundi kad te silovatelj nakon obeščašćenja davi da ga ne možeš identificirati, taman prije nego ćeš izgubiti svijest, valjalo bi odvagnuti između konzistentnosti svog principa i i svog života.

silovanje je uzeto zbog toga šta more izazvat dovoljno jaku emocionalnu reakciju a koja može potaknuti reakciju protiv pacifizma.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 15:43

Aben, nije mi ovo adekvatan primjer jer ako je silovatelj ubojica već odlučio uzeti život,stav žrtve neće na to apsolutno utjecati. Iako nagon tjera na fajt naravno što ubojici dodatno diže adrenalin.Rat je izbor strana koje umjesto dogovora i kompromisa gdje bi malo izgubile biraju sukob gdje svi puno gube. 
Nema pobjednika :( što vidimo danas.. Nisam baš zaboravna i dobro se sjećam prvih huškačko nacionalističkih plakata i osjetila sam što tada slijedi, no ko svaki naivni idiot nadala sam se da neće do toga doći.
Otvorila sam temu sa divljenjem narodu koji je odlučivao u svojoj prošlosti da se ne penje na tobogan smrti. Mudro.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by v_vlado 5/8/2015, 15:55

Švicarska je bogata jer ima pametan narod koji je radišan i ima političare koji služe općem dobru, i ne vraćaju se stalno u prošlost i nema pitanja:;;; gdje si bio 91,"?
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 15:59

v_vlado wrote:Švicarska je bogata jer ima pametan narod koji je radišan i ima političare koji služe općem dobru, i ne vraćaju se stalno u prošlost i nema pitanja:;;; gdje si bio 91,"?
cheers Baš tako!!!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Trinity 5/8/2015, 16:30

dzepna_venera wrote:
Trinity wrote:
dzepna_venera wrote:
Trinity wrote:
dzepna_venera wrote:
kic wrote:ne razumijem, trebali bi biti tuzni zbog mimohoda zato sto je Svicarska stoljecima sinonim za bogatstvo i poreznu evaziju? :)

Gle, pametan ne ulazi u rat. Još manje da ga slavi. Što se ima slaviti: izgubljeni životi, rasturene familije, uništena imovina? Ispričavam se svekolikom pučanstvu jer ne vidim uopće niti jedan razlog da slavim što je jedna majka ostala bez svoja 4 sina.
Mi baš htjeli pa htjeli u taj rat, jel?
Većina vjerujem da ne. Manjina kojoj je to odgovaralo da. Manjina koja i danas na teret većine organizira vojne parade. U doba kada bi se konačno trebali posvetiti prosperitetu, miru i napretku. Mi nemamo konje za utrku jer su svi naši konji prodani.
Baš ga lupaš. Šta je , po tvome trebalo napraviti, ajd slušam...
Kad se popneš i sjuriš niz tobogan, nema više pitanja što si trebao napraviti nego da dođeš do kraja. ŽIV ZDRAV.
Puno toga sam čitala što si pisala, ne slažemo se u svemu, ali poštujem tvoje mišljenje pa te molim da i ti poštuješ moje.
Po opredjeljenju sam pacifist, vjerujem u dogovor pametnih ljudi i vjerujem sa budale treba izbjegavati u širokom luku. 
Ako dogovor nije moguc, potrazi se pametna hladna glava koja zna što je dobrobit za sve i onda se pregovara.
Ah, oprosti, bila sam malo preoštra i nisam ti se unaprijed ispričala zbog toga kao aben i kic. (Baš su kavaliri.  :) )
I moj se odgovor ne odnosi na sve tvoje postove, nego samo na taj, nothing personal, calm down...
Poprilično si naivna ako tako misliš. Ne možeš svima ugoditi i sa svima biti dobra kolikogod to želiš.


Last edited by Trinity on 5/8/2015, 16:58; edited 2 times in total
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Trinity 5/8/2015, 16:32

dzepna_venera wrote:
v_vlado wrote:Švicarska je bogata jer ima pametan narod koji je radišan i ima političare koji služe općem dobru, i ne vraćaju se stalno u prošlost i nema pitanja:;;; gdje si bio 91,"?
cheers Baš tako!!!
A šta je sa ostalim zemljama ? Prema naslovu je ispred svih, di su njihove mane?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by veber 5/8/2015, 16:38

švicarska je sterilna zemlja sterilnih ljudi. proveo sam dosta u švicarskoj. hladni, zatvoreni. zemlja unificirana. ne bi htio nikad živjet u švicarskoj.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by aben 5/8/2015, 18:03

dzepna_venera wrote:Aben, nije mi ovo adekvatan primjer jer ako je silovatelj ubojica već odlučio uzeti život,stav žrtve neće na to apsolutno utjecati. Iako nagon tjera na fajt naravno što ubojici dodatno diže adrenalin.Rat je izbor strana koje umjesto dogovora i kompromisa gdje bi malo izgubile biraju sukob gdje svi puno gube. 
Nema pobjednika :( što vidimo danas.. Nisam baš zaboravna i dobro se sjećam prvih huškačko nacionalističkih plakata i osjetila sam što tada slijedi, no ko svaki naivni idiot nadala sam se da neće do toga doći.
Otvorila sam temu sa divljenjem narodu koji je odlučivao u svojoj prošlosti da se ne penje na tobogan smrti. Mudro.
ako žrtva ima oštri dildo, i može ga silovatelju zabiti u vrat i tako mu sniziti adrenalin, ali neželi ga iskoristiti jer je pacifistkinja, onda bi bolje bilo da je odma prodala organe  nekome ko oh treba.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 18:04

Kakogod,vidi se gdje je CH a gdje je RH..i kako ljudi zive u time zemljama,nadalje je samo preseravanje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by aben 5/8/2015, 18:27

džepna, jel moreš opisati te plakate koi su huškali?
ja ih se ne sićan..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 18:29

Inace,Šiptar posalje sestru Svicarsku da ulovi nekog sa papirima,uda se za njega i kad dobije sva prava i stalni boravak,onda se razvede,pozove brata,uda se za njega,dok i on papire ne dobije..Sve vise je Šjiptara u CH
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 19:18

veber_1 wrote:švicarska je sterilna zemlja sterilnih ljudi. proveo sam dosta u švicarskoj. hladni, zatvoreni. zemlja unificirana. ne bi htio nikad živjet u švicarskoj.


Je fkt..ljudi gledaju svoja posla pa su kao "sterilni". Ovdje južnjaci koji eto smiju sve pitat kad ti zvizne pitanje u identitet i intimu,to je vrlo toplo i simpatično haha još ti intima ode kružit po gradu i kavama :P 
Daj no..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 19:20

aben wrote:
dzepna_venera wrote:Aben, nije mi ovo adekvatan primjer jer ako je silovatelj ubojica već odlučio uzeti život,stav žrtve neće na to apsolutno utjecati. Iako nagon tjera na fajt naravno što ubojici dodatno diže adrenalin.Rat je izbor strana koje umjesto dogovora i kompromisa gdje bi malo izgubile biraju sukob gdje svi puno gube. 
Nema pobjednika :( što vidimo danas.. Nisam baš zaboravna i dobro se sjećam prvih huškačko nacionalističkih plakata i osjetila sam što tada slijedi, no ko svaki naivni idiot nadala sam se da neće do toga doći.
Otvorila sam temu sa divljenjem narodu koji je odlučivao u svojoj prošlosti da se ne penje na tobogan smrti. Mudro.
ako žrtva ima oštri dildo, i može ga silovatelju zabiti u vrat i tako mu sniziti adrenalin, ali neželi ga iskoristiti jer je pacifistkinja, onda bi bolje bilo da je odma prodala organe  nekome ko oh treba.

Da, pretpostavljam da svaka hrvatska žena i majka uz penkalu nosi i dildo u ručnoj prtljazi.
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 19:22

bogomdani wrote:Kakogod,vidi se gdje je CH a gdje je RH..i kako ljudi zive u time zemljama,nadalje je samo preseravanje.

Ja bi se opet složila s tobom, al' šta će ljudi reć da te zavodim :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by kic 5/8/2015, 19:25

ali džepna, članak je prilično smotano napisan, ne bih citirao ali evo jedne anegdote baš moje, razgovarao sam sa sveučilišnom profesoricom matematike iz Engleske, i kazala mi je da je se dojmila jednostavnost i brzina funkcionaranja javnih službi ovdje, u England ide sve 3 put sporije i teže.

iz čista mira mi je to rekla nisam je uopće pitao za to..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu - Page 3 Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum