ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by Guest Thu 8 Mar - 21:50

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu, a izgleda da ni Hrvatska nije loša

Autor:  Punkufer.hr


08.03.2018 15:16

Švicarska je zauzela prvo mjesto, a najviše ocjene je dobila za kvalitetu životu i poslovne prilike. Očito, ovdje se živi i više no dobro, građani su zadovoljna pa je posljedica toga da država poznata i po svojoj neutralnosti bude proglašena najboljom državom za život.
Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu 61389378

Zemlja sireva, satova, banaka, prekrasnih jezera i planina, prema nedavnom istraživanju proglašena je najboljom zemljom planete!

Istraživanje koje su zajednički objavili U. S. News i World Report, uključivalo je 80 zemalja, pri čemu je svoje mišljenje dalo preko 20 tisuća ispitanika.

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu 61428264-basel-svicarska
Basel, Švicarska (Foto: Guliver / Thinkstock)


Svaka je zemlja bila ocjenjivana u 9 različitih kategorija, a neke od najvažnijih su baština, mogućnosti napredovanja, poduzetničke slobode, kulturni utjecaj, kvaliteta života, poslovne prilike... Švicarska je zauzela prvo mjesto, a najviše ocjene je dobila za kvalitetu životu i poslovne prilike. Očito, ovdje se živi i više no dobro, građani su zadovoljna pa je posljedica toga da država poznata i po svojoj neutralnosti bude proglašena najboljom državom za život.

Na drugom mjestu, drugu godinu za redom našla se Kanada, dok je treća završila zemlja u koju je već odselio veliki broj Hrvata – Njemačka. „Švabija“ je posebno pohvaljena u kategoriji poduzetništva gdje je proglašena najboljom zemljom planete.

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu 61331739
Dvorac Neuschwanstein, Njemačka (Foto: Shutterstock)


Ostatak liste predvodi Velika Britanija, nakon koje slijede Japan, Švedska, Australija, SAD, Francuska i zemlja koja zatvara TOP 10, Nizozemska.

Što se tiče nekih ostalih kategorija, Brazil je proglašen najboljom zemljom ukoliko tražite avanturistički odmor, a Italija je, posve očekivano, slavila u kategoriji baštine i kulturnog utjecaja, jer se teško odlučiti što bi na „Čizmi“ najprije obišli.

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu 61401420-koloseum-rim
Koloseum (Foto: Guliver/Thinkstock)


Spomenimo još to da je u istraživanje bila uključena i Lijepa Naša, koja je završila na 50. mjestu. Time smo lošije plasirani od sjevernih susjeda Mađara (38. mjesto), ali smo zato 3 mjesta u poretku ispred zapadnih susjeda – Slovenaca.


https://punkufer.dnevnik.hr/clanak/otkrijte-zasto-je-svicarska-najbolja-zemlja-na-svijetu---509102.html
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by Guest Thu 8 Mar - 21:53


  1. Švicarska
  2. Kanada
  3. Njemačka
  4. Velika Britanija
  5. Japan
  6. Švedska
  7. Australija
  8. USA
  9. Francuska
  10. Nizozemska

_________________________
 
   50. Hrvatska


Tako stvari stoje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by vuksadinare Thu 8 Mar - 21:54

Asila bu se pojeo... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by Regoč Fri 9 Mar - 11:29

Fénix wrote:Spomenimo još to da je u istraživanje bila uključena i Lijepa Naša, koja je završila na 50. mjestu. Time smo lošije plasirani od sjevernih susjeda Mađara (38. mjesto), ali smo zato 3 mjesta u poretku ispred zapadnih susjeda – Slovenaca.
"Antifašisti" na aparatih.

_________________
Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by newuser Fri 9 Mar - 11:32

Fénix wrote:
Na drugom mjestu, drugu godinu za redom našla se Kanada

Čita li moj forumski kolega Prckov ovo...
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by Guest Fri 9 Mar - 11:56

newuser wrote:
Fénix wrote:
Na drugom mjestu, drugu godinu za redom našla se Kanada

Čita li moj forumski kolega Prckov ovo...
Kanada je dvosjekli mač; s jedne strane izvrsna zemlja za pokupiti lovu, a s druge strane prijetnja ljudskoj degeneraciji.

U biti sve zapadne zemlje su takve, pa i europske - izvrsne samo za isisavati lovu. Pitanje je samo je li lova vrijedna gubljenja duše, dobra većina kaže da je s obzirom da trpe i prihvaćaju ta sranja da se njihovoj djeci ugrađuju od rođenja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by newuser Fri 9 Mar - 11:58

Fénix wrote:
newuser wrote:
Fénix wrote:
Na drugom mjestu, drugu godinu za redom našla se Kanada

Čita li moj forumski kolega Prckov ovo...
Kanada je dvosjekli mač; s jedne strane izvrsna zemlja za pokupiti lovu, a s druge strane prijetnja ljudskoj degeneraciji.

U biti sve zapadne zemlje su takve, pa i europske - izvrsne samo za isisavati lovu. Pitanje je samo je li lova vrijedna gubljenja duše, dobra većina kaže da je s obzirom da trpe i prihvaćaju ta sranja da se njihovoj djeci ugrađuju od rođenja.
Slažem se, s tim da se duša može izgubiti svugdje u bijedi možda još i više nego u prosperitetu, ali ovo je sada već otvaranje dubljih tema.
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by prckov Fri 9 Mar - 12:16

newuser wrote:
Fénix wrote:
Na drugom mjestu, drugu godinu za redom našla se Kanada

Čita li moj forumski kolega Prckov ovo...
nema ljepse zemlje od HR
sto se tice love tu je druga prica
ovaj clanak slobodno iskoristite za tariguz
prckov
prckov

Posts : 34033
2014-04-19


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by prckov Fri 9 Mar - 12:18

prckov wrote:
newuser wrote:
Fénix wrote:
Na drugom mjestu, drugu godinu za redom našla se Kanada

Čita li moj forumski kolega Prckov ovo...
nema ljepse zemlje od HR
sto se tice love tu je druga prica
ovaj clanak slobodno iskoristite za tariguz
I da, nisam ja u kanadi nego u australiji  :)
prckov
prckov

Posts : 34033
2014-04-19


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by Guest Fri 9 Mar - 12:35

newuser wrote:
Fénix wrote:
newuser wrote:
Fénix wrote:
Na drugom mjestu, drugu godinu za redom našla se Kanada

Čita li moj forumski kolega Prckov ovo...
Kanada je dvosjekli mač; s jedne strane izvrsna zemlja za pokupiti lovu, a s druge strane prijetnja ljudskoj degeneraciji.

U biti sve zapadne zemlje su takve, pa i europske - izvrsne samo za isisavati lovu. Pitanje je samo je li lova vrijedna gubljenja duše, dobra većina kaže da je s obzirom da trpe i prihvaćaju ta sranja da se njihovoj djeci ugrađuju od rođenja.
Slažem se, s tim da se duša može izgubiti svugdje u bijedi možda još i više nego u prosperitetu, ali ovo je sada već otvaranje dubljih tema.
Bijeda prisiljava na svašta, a u uređenom i normalnom životu pretvaranje reda u nered, zdravlje u bolest(i obrnuto) definitivno nije prisila, to je pristanak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by Guest Fri 9 Mar - 12:37

hrvatska 50 od 80 prijavljenih. jedine naše prednosti su mirnoća, nema imigrantsko ološkog kriminala. ,e da, veći degenerici su hrvati nego švabe ili kanađani. tamo ima 0.5% bolesnika na trans-pardama, pa mislimo da je cijelo društvo bolesno, ovdje većina hrvata prevaranti i prevarili bi rođenu mater i prodali državu i oca za malo para. zapadnjaci nisu takvi bolesnici. i da, puno veći materijalisti su hrvati nego švabe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by Guest Fri 9 Mar - 12:42

radio sam u turističkom sektoru, upoznao stotine pa i tisuće zapadnjaka, nisam vidio nigdje degenerika. sve obiteljski ljudi, ili mladi normalni ljudi željni zabave. kada se ekipa britanaca opije recimo u hostelu, budu mrtvi pijani, ali nema šanse da se išta razbije ili nedajbože ukrade. čim se hrvat opije sve porazbija i sve pokrade. 
i svugdje gdje sam radio, i svi se slažu - najbolji gosti po pogledu kulture, mirnoće, civiliziranost, zahtjeva, skandinavci, ameri, britanci, švabe (za koje smatramo da su degenerirani) - najgori - svi će reći hrvati, indijci, rusi, - agresivni, bučni, nepristojni, prevaranti.  zanimljivo zapadni slaveni(česi, poljaci, slovaci) su sve više bliži germanskom mentalitetu nego prevarantskom slavenskom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by newuser Fri 9 Mar - 12:43

prckov wrote:
prckov wrote:
newuser wrote:
Fénix wrote:
Na drugom mjestu, drugu godinu za redom našla se Kanada

Čita li moj forumski kolega Prckov ovo...
nema ljepse zemlje od HR
sto se tice love tu je druga prica
ovaj clanak slobodno iskoristite za tariguz
I da, nisam ja u kanadi nego u australiji  :)
Svejedno, to su visokouređene zemlje. I čovjek može pristojno zaraditi i živjeti a što se tiče drugih stvari čak se i slažem s tobom da je više izopačenih stvari u takvim zemljama ali uvozi se to i ovamo, u biti sve se uvozi osim standarda tih zemalja : D
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by prckov Fri 9 Mar - 12:45

Pinochet wrote:hrvatska 50 od 80 prijavljenih. jedine naše prednosti su mirnoća, nema imigrantsko ološkog kriminala. ,e da, veći degenerici su hrvati nego švabe ili kanađani. tamo ima 0.5% bolesnika na trans-pardama, pa mislimo da je cijelo društvo bolesno, ovdje većina hrvata prevaranti i prevarili bi rođenu mater i prodali državu i oca za malo para. zapadnjaci nisu takvi bolesnici. i da, puno veći materijalisti su hrvati nego švabe
bil ti uzeo 10 000 eura da nekom nesto preko veze sredis
prckov
prckov

Posts : 34033
2014-04-19


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by newuser Fri 9 Mar - 12:46

Pinochet wrote:radio sam u turističkom sektoru, upoznao stotine pa i tisuće zapadnjaka, nisam vidio nigdje degenerika. sve obiteljski ljudi, ili mladi normalni ljudi željni zabave. kada se ekipa britanaca opije recimo u hostelu, budu mrtvi pijani, ali nema šanse da se išta razbije ili nedajbože ukrade. čim se hrvat opije sve porazbija i sve pokrade. 
i svugdje gdje sam radio, i svi se slažu - najbolji gosti po pogledu kulture, mirnoće, civiliziranost, zahtjeva, skandinavci, ameri, britanci, švabe (za koje smatramo da su degenerirani) - najgori - svi će reći hrvati, indijci, rusi, - agresivni, bučni, nepristojni, prevaranti.  zanimljivo zapadni slaveni(česi, poljaci, slovaci) su sve više bliži germanskom mentalitetu nego prevarantskom slavenskom
Ja sam čuo dosta ljudi koji su u turističkom sektoru da su im Poljaci onako najgori gosti, iako meni taj narod je sasvim prihvatljiv i ok. Ne treba zanemariti nisku razinu usluge u Dalmaciji kao i slabu toleranciju na turiste.
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by prckov Fri 9 Mar - 12:47

newuser wrote:
prckov wrote:
prckov wrote:
newuser wrote:
Fénix wrote:
Na drugom mjestu, drugu godinu za redom našla se Kanada

Čita li moj forumski kolega Prckov ovo...
nema ljepse zemlje od HR
sto se tice love tu je druga prica
ovaj clanak slobodno iskoristite za tariguz
I da, nisam ja u kanadi nego u australiji  :)
Svejedno, to su visokouređene zemlje. I čovjek može pristojno zaraditi i živjeti a što se tiče drugih stvari čak se i slažem s tobom da je više izopačenih stvari u takvim zemljama ali uvozi se to i ovamo, u biti sve se uvozi osim standarda tih zemalja : D
samo nemojte pretjerivat I zanosit se bajkama
nije ovo 1970

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34033
2014-04-19


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by n_razbojnik Fri 9 Mar - 12:49

Pinochet wrote:hrvatska 50 od 80 prijavljenih. jedine naše prednosti su mirnoća, nema imigrantsko ološkog kriminala. ,e da, veći degenerici su hrvati nego švabe ili kanađani. tamo ima 0.5% bolesnika na trans-pardama, pa mislimo da je cijelo društvo bolesno, ovdje većina hrvata prevaranti i prevarili bi rođenu mater i prodali državu i oca za malo para. zapadnjaci nisu takvi bolesnici. i da, puno veći materijalisti su hrvati nego švabe
0.5% sudjeluje, 75% plješće i slini...jesu, bolesna su društva, jbg

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11419
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by newuser Fri 9 Mar - 12:50

prckov wrote:
newuser wrote:
prckov wrote:
prckov wrote:
newuser wrote:

Čita li moj forumski kolega Prckov ovo...
nema ljepse zemlje od HR
sto se tice love tu je druga prica
ovaj clanak slobodno iskoristite za tariguz
I da, nisam ja u kanadi nego u australiji  :)
Svejedno, to su visokouređene zemlje. I čovjek može pristojno zaraditi i živjeti a što se tiče drugih stvari čak se i slažem s tobom da je više izopačenih stvari u takvim zemljama ali uvozi se to i ovamo, u biti sve se uvozi osim standarda tih zemalja : D
samo nemojte pretjerivat I zanosit se bajkama
nije ovo 1970
Ma ne zanosi se nitko, jasno da nije lako nigdje ako čovjek neće raditi. Ako pak hoće za taj svoj rad bio umni ili fizički će biti adekvatno i pristojno plaćen. Ne govorim ja da su u tim zemljama ljudi ultra bogati već da će za svoj rad biti nagrađeni i tko hoće raditi može i ima gdje.
Ovdje nije takav slučaj i zbog toga se dešava iseljavanje kakvo se već dešava, pa i sam si otišao vanka ti ili tvoji nisu otišli jer im je lijepo bilo ovdje već muka natjerala ovakva ili onakva.
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by n_razbojnik Fri 9 Mar - 12:52

Fénix wrote:
newuser wrote:
Fénix wrote:
Na drugom mjestu, drugu godinu za redom našla se Kanada

Čita li moj forumski kolega Prckov ovo...
Kanada je dvosjekli mač; s jedne strane izvrsna zemlja za pokupiti lovu, a s druge strane prijetnja ljudskoj degeneraciji.

U biti sve zapadne zemlje su takve, pa i europske - izvrsne samo za isisavati lovu. Pitanje je samo je li lova vrijedna gubljenja duše, dobra većina kaže da je s obzirom da trpe i prihvaćaju ta sranja da se njihovoj djeci ugrađuju od rođenja.
Ne znam,  imaš tu recimo porkajinu Sasketchewan u manji gradić ili brvnaru pa uzet im koji dolar bez pederluka i politike većih centara, ono među normalan i opušten svijet...nevjerujem da je puno drugačije od urbanog Gorskog Kotra  pirat

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11419
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by Guest Fri 9 Mar - 12:52

n_razbojnik wrote:
Pinochet wrote:hrvatska 50 od 80 prijavljenih. jedine naše prednosti su mirnoća, nema imigrantsko ološkog kriminala. ,e da, veći degenerici su hrvati nego švabe ili kanađani. tamo ima 0.5% bolesnika na trans-pardama, pa mislimo da je cijelo društvo bolesno, ovdje većina hrvata prevaranti i prevarili bi rođenu mater i prodali državu i oca za malo para. zapadnjaci nisu takvi bolesnici. i da, puno veći materijalisti su hrvati nego švabe
0.5% sudjeluje, 75% plješće i slini...jesu, bolesna su društva, jbg
I to sa šefom države na čelu. :D Nije problem u 0,5% jer njih uvijek je bilo, ima i bit će, već u ostalih 75% ili više koji plješću. Problem je uvijek bio pljeskanje, prihvaćanje, toleriranje i uvođenje tih zakona od strane tih 99%, a ne 0,5%. Problem je 0,5% > 99,5% u praksi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu Empty Re: Švicarska je proglašena najboljom zemljom na svijetu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum