ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 10:15

Stari članak, ali je odličan.
http://www.poslovni.hr/after5/7-razloga-zbog-kojih-je-svicarska-najsnaznija-zemlja-na-svijetu-224312


Moje pitanje: kako ljudi na ovim prostorima ne znaju dati budali 100 eura da se makne od njih kako ne bi daljnji sukob prouzročio puno veću štetu. Izbjegneš jeftino budaletinu da ti ne čini štetu u kući. Pa nikako da se usmjerimo na razvoj, još smo po šumama i gorama, Sutjesci i Neretvi. Naša će djeca plaćati takve glupe odluke iz svog džepa. 

Čemu veselje zbog parade zemlje koja je bankrotirala?

Objasnite mi molim vas razliku između Švicarske i HR.






7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

AFTER 512.12.2012. 13:30[size=13]Poslovni.hr[/size]

[list=social]
[*]41

[*]0

[/list]

Švicarska se tijekom svoje povijesti držala prilično distancirano od zbivanja koja su se dešavala u svijetu.

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Dd827d57678290c1c29af9fb8a17ea34
Thinkstock
Švicarska je vrlo stabilna i ekonomski snažna zemlja, a uspješno je izbjegla gospodarske probleme, poput visoke nezaposlenosti i prekomjernih dugova, s kojima se muči velik dio  europskih zemalja. Svjetski ekonomski forum upravo je iz tih razloga Švicarsku proglasio najkonkurentnijom zemljom na svijetu.
No to nisi jedini razlozi zbog kojih je Švicarska ostale zemlje ostavila daleko iza sebe. Kako Business Insider navodi, postoje određeni razlozi zbog kojih ta mala europska zemlja postiže takav uspjeh. Prema biltenu švicarske banke Credit Suisse, koji se bavi upravo tom temom, mogu se izvući neki od razloga koji pojašnjavaju uspjeh zemlje. 'Globalne poslovne lokacije, nivo građanskih sloboda, dobivene Nobelove nagrade za razna postignuća, kvaliteta samih znanstvenika, poduzetnika, umjetnika i autora neki su od faktora u kojima Švicarska zauzima čelne pozicije, ne samo u Europi, već i na cijelom svijetu'.
Gerd Habermann, njemački ekonomist, iznio je svojih sedam razloga zbog je Švicarska toliko snažna, a uvjeren je kako se ta 'shema' vrlo lako može primijeniti i na poslovanje tvrtki.
[size=13]1. Malo je dobro

Svaka razina  vlasti, bez obzira da li se radilo o vladi ili menadžmentu, dok raste postaje sve skuplja i neefikasnija. Iz tog razloga upravo najviše razine vlasti  stvaraju i najveće troškove. Kako je Švicarska mala zemlja, na svakoj razini može djelovati kao 'mala i okretna' organizacija.
2. Sve su razine jednako odgovorne
Švicarska, za razliku od većine europskih zemalja, nema masivnu birokraciju, a glasači imaju ogromnu snagu. To znači i mogućnost glasovanja o javnoj potrošnji, ali i ostalim pitanjima od javnog interesa. Osim toga, vlada je jednako odgovorna na svim razinama vlasti.
3. Decentralizacija
Savezna vlada u Švicarskoj ima samo manji dio moći nad prikupljenim poreznim prihodima. Poznato je da se Švicarska dijeli na kantone koji imaju ovlasti za oporezivanje. Svaki dio zemlje nastoji biti što bolji i atraktivniji kako bi privukao poslovne ljude i stanovništvo.
4. Većina se odluka donosi na lokalnoj razini
S obzirom na to da je zemlja decentralizirana, postoji tendencija donošenja odluka na lokalnoj razini kako bi se što efikasnije ispunile potrebe svakog pojedinog prostora.
5. Ne postoje političke karijere
U Švicarskoj nema političkih karijera. Pojedini građani vode zemlju određeno vrijeme, ali osm toga, rade i svoj posao, koje je neovisan o njihovoj političkoj ulozi. Tako se izbjegavaju problemi koji se inače javljaju u politici poput podmićivanja i ostvarivanja nečijih interesa. Lekcija koju mogu izvući poslovne organizacije je da menadžment može postati problematičan ukoliko je razina centralizacije previsoka, a stagnacija postaje prirodno stanje.
6. Financijsko i intelektualno utočište
Švicarska se tijekom svoje povijesti držala prilično distancirano od zbivanja koja su se dešavala u svijetu. Zemlja je tijekom ratova i ostalih previranja uglavnom zauzimala neutralan stav i upravo je iz tog razloga privukla veliku količinu financijskog i intelektualnog kapitala. Svaka država, ali i organizacija, može izgubiti puno toga ukoliko ispred praktičnosti stavlja neku vlastitu ideologiju.
7. Srednja klasa je ključna
Švicarska kultura nije posebno definirana određenom nacionalnošću, jezikom ili religijom. Ono što definira kulturu Švicaraca su umjerenost, općeniti stavovi i razmatranja, osobito u poslovnom pogledu i realnost u svakom pogledu, navodi Habermann.
[/size]
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 10:22

Pa sreco,malo je neobjektivno uopce usporedjivati te dvije drzave..Samo da krenemo od geopoliticke situacije kroz stoljeca,uticaje tadasnjih mocnih uticaja,vjerskog okruzenja...etc...Hrvatska kao i druge drzave na Balkanu su bile granicna zona,kojoj je pridruzena uloga ,granicarqa i tampon zone prema civilizacijama sa juga i jugoistoka..Balkan je primao stoljecima udare na sebe,.pritom stiteci bogate zemlje srednje i zapadne europe,koje su se mogle posvetiti razvoju privrede i ekonomije..Doduse bilo je ratova i u europi,ali oni su bili na nivou,na kojem se nije brutalnom silom mjenjao religijski nivo,zatirala domaca kultura i dogadjao prcocid,sto su Osmanlije radile po balkanu...S Osmanlijama je dobrim dijelom sto genetski,sto 500 godisnjom okupacijom bitno promijenjena nacionalna slika,temeljna kultura,kao i mentalitet samih ljudi..E sad,taj uticaj je i danas izuzetno jak kroz nasljedje..Sama okolina mocno utice na narode na Balkanu,pa tako vidimo,da se oni vrlo brzo prilagode uvjetima i rigoroznim zapadnima zakonima,kad to moraju uciniti..Doma se pak najradije ore ona stara ponata brazda... ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by kic 5/8/2015, 10:24

ne razumijem, trebali bi biti tuzni zbog mimohoda zato sto je Svicarska stoljecima sinonim za bogatstvo i poreznu evaziju? :)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 10:31

bogomdani wrote:Pa sreco,malo je neobjektivno uopce usporedjivati te dvije drzave..Samo da krenemo od geopoliticke situacije kroz stoljeca,uticaje tadasnjih mocnih uticaja,vjerskog okruzenja...etc...Hrvatska kao i druge drzave na Balkanu su bile granicna zona,kojoj je pridruzena uloga ,granicarqa i tampon zone prema civilizacijama sa juga i jugoistoka..Balkan je primao stoljecima udare na sebe,.pritom stiteci bogate zemlje srednje i zapadne europe,koje su se mogle posvetiti razvoju privrede i ekonomije..Doduse bilo je ratova i u europi,ali oni su bili na nivou,na kojem se nije brutalnom silom mjenjao religijski nivo,zatirala domaca kultura i dogadjao prcocid,sto su Osmanlije radile po balkanu...S Osmanlijama je dobrim dijelom sto genetski,sto 500 godisnjom okupacijom bitno promijenjena nacionalna slika,temeljna kultura,kao i mentalitet samih ljudi..E sad,taj uticaj je i danas izuzetno jak kroz nasljedje..Sama okolina mocno utice na narode na Balkanu,pa tako vidimo,da se oni vrlo brzo prilagode uvjetima i rigoroznim zapadnima zakonima,kad to moraju uciniti..Doma se pak najradije ore ona stara ponata brazda... ;)


Sve je to meni jasno.. king ..samo malo žalim što kao narod u 21.st. dozvoljavamo mnoge situacije koje uređene države nema šanse da bi dozvolile.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 10:32

kic wrote:ne razumijem, trebali bi biti tuzni zbog mimohoda zato sto je Svicarska stoljecima sinonim za bogatstvo i poreznu evaziju? :)

Gle, pametan ne ulazi u rat. Još manje da ga slavi. Što se ima slaviti: izgubljeni životi, rasturene familije, uništena imovina? Ispričavam se svekolikom pučanstvu jer ne vidim uopće niti jedan razlog da slavim što je jedna majka ostala bez svoja 4 sina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 10:39

nisi skuzio Kic..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by kic 5/8/2015, 10:42

dzepna_venera wrote:
kic wrote:ne razumijem, trebali bi biti tuzni zbog mimohoda zato sto je Svicarska stoljecima sinonim za bogatstvo i poreznu evaziju? :)

Gle, pametan ne ulazi u rat. Još manje da ga slavi. Što se ima slaviti: izgubljeni životi, rasturene familije, uništena imovina? Ispričavam se svekolikom pučanstvu jer ne vidim uopće niti jedan razlog da slavim što je jedna majka ostala bez svoja 4 sina.
pametan ne ulazi u rat? oprosti mi, cinis se kao ok osoba, ali to je glupost sto si rekla.. e oprosti, ja neb ratovao prijatelju :)

ne znam tko slavi pogibije nekoga, ali ja se svake godine sjetim tih decki i cura, mnogi u 20im, koji ne znaju puno o zivotu, leze na Dinari ili nekoj drugoj planini i u divljini mjesecima, dajuci i taj prokleti svoj zivot kako bi zavrsili taj rat i oslobodili se vise te agresije, i sve sto se moze je imati duboku zahvalnost prema tim nesebicnim ljudima i herojima, i zato se ovah dan i zove sluzbeno dan zahvalnosti.

ne bih mijenjao taj osjecaj i ponos za nijedan svicarski snobovski franak.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by kic 5/8/2015, 10:45

dzepna_venera wrote:
kic wrote:ne razumijem, trebali bi biti tuzni zbog mimohoda zato sto je Svicarska stoljecima sinonim za bogatstvo i poreznu evaziju? :)

Gle, pametan ne ulazi u rat. Još manje da ga slavi. Što se ima slaviti: izgubljeni životi, rasturene familije, uništena imovina? Ispričavam se svekolikom pučanstvu jer ne vidim uopće niti jedan razlog da slavim što je jedna majka ostala bez svoja 4 sina.
pametan ne ulazi u rat? oprosti mi, cinis se kao ok osoba, ali to je glupost sto si rekla.. e oprosti, ja neb ratovao prijatelju :)

ne znam tko slavi pogibije nekoga, ali ja se svake godine sjetim tih decki i cura, mnogi u 20im, koji ne znaju puno o zivotu, leze na Dinari ili nekoj drugoj planini i u divljini mjesecima, dajuci i taj prokleti svoj zivot kako bi zavrsili taj rat i oslobodili se vise te agresije, i sve sto se moze je imati duboku zahvalnost prema tim nesebicnim ljudima i herojima, i zato se ovah dan i zove sluzbeno dan zahvalnosti.

ne bih mijenjao taj osjecaj i ponos za nijedan svicarski snobovski franak.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 10:52

Bed je u stvari,sto Vlast,koja god dosad bila na vlasti u RH iskoristava osjecaje naroda..svih ovih 25 godina poslije,ja vidim samo pumpanje nacionalnog ponosa kod naroda,lopovluk nivoa kojeg bi se postidjela i mafija i namjeru da to ne prestane..Slaviti dan oslobodjenja drzave je oke,i tu nemam primjedbe..No tisuce drugih stvari koje Vlast i njen PR stvaraju,da ljude navedu da ne razmislja ju o svojoj osobnoj situaciji,kao i svojih blizih,ali i samog drustva,dok oni sve rasprodaju i sebi fillaju džepove,pune racune u bezporeznim zonama,kupuju vile po Bahamima..e daa...Ima Hrvat koji imaju vile po bahamima,a vi SSZ,kako je rekao netko,budite ponosni,emocionalni u svojoj neimastini i bezprespektivnosti..svicarce moze netko karakterizirati ovako ionako,no ljudi su promisljeno stoljecima izbjegavali BILO KAKVU politiku i politiziranje,posvetili se poslu,slaveci tisucljetni mir i dosegli nivo,gdje svaki gradjanin,moze od svog rada,zivjeti cestito i dostojanstveno..Drzava je sam oprazna ljustura,okvir,koji popunjavaju ovakvi ili onakvi ljudi..nezadovoljni ili zadovoljni,sve ostalo su samo floskule..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by aben 5/8/2015, 11:09

Danas je obljetnica centralnog događaja vezanog uz uspostavu jakobinske vladavine terora, pa je možda red da se napiše i nešto lijepo o demokraciji.
U Švicarskoj se godišnje provede desetak referenduma na kojima pravo glasa ima oko 5,2 milijuna glasača, što ju valjda čini najdemokratskijom državom svijeta. 

  • protiv federalnog poreza na nasljedstvo (71%, 2015.)
  • protiv uvođenja progresivnijih poreza (59%, 2014.)
  • protiv socijalizacije zdravstva (62%, 2014.)
  • protiv uvođenja minimalne plaće (76%, 2014.)
  • protiv ograničenja visine maksimalnih plaća (65%, 2013.)
  • protiv povećanja cestarina (61%, 2013.)
  • protiv produljenja godišnjeg odmora na 6 tjedana (67%, 2012.)

Naravno, osim navedenih pozitivnih primjera u kojima su Švicarci kolektivno odgovorili točno na postavljeno pitanje, bilo je u međuvremenu i nekih obrnutih situacija, međutim, ta demokratska Švicarska trenutno izgleda kao najkapitalističkija – ili bolje rečeno: najmanje radikalna u provođenju socijalizma – zemlja u Europi.
https://tkojejohngalt.wordpress.com/2015/07/14/nesto-lijepo-o-demokraciji/

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by crvenkasti 5/8/2015, 11:10

kic
dzepna_venera wrote:
kic wrote:ne razumijem, trebali bi biti tuzni zbog mimohoda zato sto je Svicarska stoljecima sinonim za bogatstvo i poreznu evaziju? :)

Gle, pametan ne ulazi u rat. Još manje da ga slavi. Što se ima slaviti: izgubljeni životi, rasturene familije, uništena imovina? Ispričavam se svekolikom pučanstvu jer ne vidim uopće niti jedan razlog da slavim što je jedna majka ostala bez svoja 4 sina.
pametan ne ulazi u rat? oprosti mi, cinis se kao ok osoba, ali to je glupost sto si rekla.. e oprosti, ja neb ratovao prijatelju :)

ne znam tko slavi pogibije nekoga, ali ja se svake godine sjetim tih decki i cura, mnogi u 20im, koji ne znaju puno o zivotu, leze na Dinari ili nekoj drugoj planini i u divljini mjesecima, dajuci i taj prokleti svoj zivot kako bi zavrsili taj rat i oslobodili se vise te agresije, i sve sto se moze je imati duboku zahvalnost prema tim nesebicnim ljudima i herojima, i zato se ovah dan i zove sluzbeno dan zahvalnosti.

ne bih mijenjao taj osjecaj i ponos za nijedan svicarski snobovski franak.


.............................................................................................................................


Tako ja, kad udahnem duboko, zažmirim, a ono Hrvat. Sav se naježim, niz kičmu trnci, u trbuhu leptirići. Neprocjenjivo.


Last edited by crvenkasti on 5/8/2015, 11:13; edited 1 time in total
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28720
2014-04-17


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by aben 5/8/2015, 11:12

kic wrote:


ne bih mijenjao taj osjecaj i ponos za nijedan svicarski snobovski franak.


nikad ne bi pomislia da ću se složiti s jugoslovenskim kapetanom iz slobodne dalmacije, al danas kao da je napisa člajnak za tebe.

predlažen da ga nađeš, ja ne znan baratati s linkovima iz slobodne.

disclaimer: s tekstom se ne slažen u potpunosti, govnjar je jednu rečenicu ipak krivo napisa.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 11:14

kic wrote:
dzepna_venera wrote:
kic wrote:ne razumijem, trebali bi biti tuzni zbog mimohoda zato sto je Svicarska stoljecima sinonim za bogatstvo i poreznu evaziju? :)

Gle, pametan ne ulazi u rat. Još manje da ga slavi. Što se ima slaviti: izgubljeni životi, rasturene familije, uništena imovina? Ispričavam se svekolikom pučanstvu jer ne vidim uopće niti jedan razlog da slavim što je jedna majka ostala bez svoja 4 sina.
pametan ne ulazi u rat? oprosti mi, cinis se kao ok osoba, ali to je glupost sto si rekla.. e oprosti, ja neb ratovao prijatelju :)

ne znam tko slavi pogibije nekoga, ali ja se svake godine sjetim tih decki i cura, mnogi u 20im, koji ne znaju puno o zivotu, leze na Dinari ili nekoj drugoj planini i u divljini mjesecima, dajuci i taj prokleti svoj zivot kako bi zavrsili taj rat i oslobodili se vise te agresije, i sve sto se moze je imati duboku zahvalnost prema tim nesebicnim ljudima i herojima, i zato se ovah dan i zove sluzbeno dan zahvalnosti.

ne bih mijenjao taj osjecaj i ponos za nijedan svicarski snobovski franak.
 
Nadam se da je nacionalni  ponos nešto njami što možeš skuhati na žlicu pa poslužiti svim onima koji vrijedno kopaju po kontejnerima. Ako ostane, podijeli i onima s kreditima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by aben 5/8/2015, 11:15

ti bi baš hranila ljude okolo muhte?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 11:16

bogomdani wrote:Bed je u stvari,sto Vlast,koja god dosad bila na vlasti u RH iskoristava osjecaje naroda..svih ovih 25 godina poslije,ja vidim samo pumpanje nacionalnog ponosa kod naroda,lopovluk nivoa kojeg bi se postidjela i mafija i namjeru da to ne prestane..Slaviti dan oslobodjenja drzave je oke,i tu nemam primjedbe..No tisuce drugih stvari koje Vlast i njen PR stvaraju,da ljude navedu da ne razmislja ju o svojoj osobnoj situaciji,kao i svojih blizih,ali i samog drustva,dok oni sve rasprodaju i sebi fillaju džepove,pune racune u bezporeznim zonama,kupuju vile po Bahamima..e daa...Ima Hrvat koji imaju vile po bahamima,a vi SSZ,kako je rekao netko,budite ponosni,emocionalni u svojoj neimastini i bezprespektivnosti..svicarce moze netko karakterizirati ovako ionako,no ljudi su promisljeno stoljecima izbjegavali BILO KAKVU politiku i politiziranje,posvetili se poslu,slaveci tisucljetni mir i dosegli nivo,gdje svaki gradjanin,moze od svog rada,zivjeti cestito i dostojanstveno..Drzava je sam oprazna ljustura,okvir,koji popunjavaju ovakvi ili onakvi ljudi..nezadovoljni ili zadovoljni,sve ostalo su samo floskule..

Upravo to. Amen.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 11:17

aben wrote:ti bi baš hranila ljude okolo muhte?

Prvo nahranit. U 21.st.je sramota da je itko gladan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by aben 5/8/2015, 11:20

dzepna_venera wrote:
aben wrote:ti bi baš hranila ljude okolo muhte?

Prvo nahranit. U 21.st.je sramota da je itko gladan.
uopće nije. to nije društvena pojava, to je prirodna pojava koja se manifestira kad osoba ne radi ništa produktivno, slikovito, kad ne radi drugim ljudima usluge.

sramota ipak je, s druge strane, šta smo dogurali do 21 stoljeća i dobri ljudi se prema ljudima još uvik ponašaju ka da su potonji retardirani pa ih se mora hraniti.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Guest 5/8/2015, 11:23

aben wrote:
dzepna_venera wrote:
aben wrote:ti bi baš hranila ljude okolo muhte?

Prvo nahranit. U 21.st.je sramota da je itko gladan.
uopće nije. to nije društvena pojava, to je prirodna pojava koja se manifestira kad osoba ne radi ništa produktivno, slikovito, kad ne radi drugim ljudima usluge.

sramota ipak je, s druge strane, šta smo dogurali do 21 stoljeća i dobri ljudi se prema ljudima još uvik ponašaju ka da su potonji retardirani pa ih se mora hraniti.

Gle, ako prezadužena država ima za parade ponosa onda ima i za pučke kuhinje, besplatne lijekove i dostojanstvo socijalno najosjetljivijih. Tu ide i edukacija i pomoc da se ti ljudi podignu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by aben 5/8/2015, 11:26

dzepna_venera wrote:
aben wrote:
dzepna_venera wrote:
aben wrote:ti bi baš hranila ljude okolo muhte?

Prvo nahranit. U 21.st.je sramota da je itko gladan.
uopće nije. to nije društvena pojava, to je prirodna pojava koja se manifestira kad osoba ne radi ništa produktivno, slikovito, kad ne radi drugim ljudima usluge.

sramota ipak je, s druge strane, šta smo dogurali do 21 stoljeća i dobri ljudi se prema ljudima još uvik ponašaju ka da su potonji retardirani pa ih se mora hraniti.

Gle, ako prezadužena država ima za parade ponosa onda ima i za pučke kuhinje, besplatne lijekove i dostojanstvo socijalno najosjetljivijih. Tu ide i edukacija i pomoc da se ti ljudi podignu.
mimohod je odvratan, tu se slažemo, samo ja držin da su i pučke kuhinje kojih ima ka smeća, besplatni ljekovi (SKORO SVI) edukacija i ostalo jednako odvratni, ako n odvratniji jer se minohod dogodi samo jednom godišnje.

dostojanstvo socijalno najosjetljivijih? jel se to jede?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by aben 5/8/2015, 11:28

al, ublažit ću malo retoriku prema tebi. naučia san da je socijalno osjetljivim filantropima najteže pokazati fizikalne zakone zbog kojih dolazi do gladi i otkrivajući odmah sve, samo ću te izgubiti :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu Empty Re: 7 razloga zbog kojih je Švicarska najsnažnija zemlja na svijetu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum