ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by AssadNaPodmornici 6/9/2021, 11:12

mutava baštarda wrote:Zadnji put kad smo masovno useljavali radnu snagu, također zbog loših demografskih trendova i na poticaj zapada bilo je tijekom osmanskih ratova.
Što može krenuti po zlu?
doslovno , najgore ta radna snaga (vlasi iz rumunjske te mješavina raznih slavena) umjesto da smo ih asimilirali mi Hrvati poput Tesle ili Borojevića, asimilirali su ih Srbi i onda smo mi ratovali sa njima 2-3 puta u zadnjih 100godina.
a ti asimilirani Srbi uopće nemaju fizički veze sa Srbima istočno od drine. ovi srbi zapadno od drine su fizički svijetlije puti, čak su pričali drugačiji jezik unazad prve juge, druga kultura, drugi mentalitet(plemenski ratnički slobodarski), dok srbi istočno od drine dosta tamnije puti, niskih čela, mentalitet drugačiji...

zato ne vidim smisao u svemu tome. ali kurac ja upozoravan , vidim i većina ovdje je na forumu za trpačinu pa šta ću ja.. neću sam protiv krive drine

AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by mutava baštarda 6/9/2021, 14:12

AssadNaPodmornici wrote:
mutava baštarda wrote:Zadnji put kad smo masovno useljavali radnu snagu, također zbog loših demografskih trendova i na poticaj zapada bilo je tijekom osmanskih ratova.
Što može krenuti po zlu?
doslovno , najgore ta radna snaga (vlasi iz rumunjske te mješavina raznih slavena) umjesto da smo ih asimilirali mi Hrvati poput Tesle ili Borojevića, asimilirali su ih Srbi i onda smo mi ratovali sa njima 2-3 puta u zadnjih 100godina.
a ti asimilirani Srbi uopće nemaju fizički veze sa Srbima istočno od drine. ovi srbi zapadno od drine su fizički svijetlije puti, čak su pričali drugačiji jezik unazad prve juge, druga kultura, drugi mentalitet(plemenski ratnički slobodarski), dok srbi istočno od drine dosta tamnije puti, niskih čela, mentalitet drugačiji...

zato ne vidim smisao u svemu tome. ali kurac ja upozoravan , vidim i većina ovdje je na forumu za trpačinu pa šta ću ja.. neću sam protiv krive drine
Samo budala može zagovarati trpačinu. Žica, minsko polje na granicu, platiti ženama poticaje za treće dite, a za peto im dati primanja prosječnog hdzeovog uhljeba. Dakle, sve suprotno od onoga što Kaya i Longi zagovaraju...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by prckov 6/9/2021, 14:22

mutava baštarda wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
mutava baštarda wrote:Zadnji put kad smo masovno useljavali radnu snagu, također zbog loših demografskih trendova i na poticaj zapada bilo je tijekom osmanskih ratova.
Što može krenuti po zlu?
doslovno , najgore ta radna snaga (vlasi iz rumunjske te mješavina raznih slavena) umjesto da smo ih asimilirali mi Hrvati poput Tesle ili Borojevića, asimilirali su ih Srbi i onda smo mi ratovali sa njima 2-3 puta u zadnjih 100godina.
a ti asimilirani Srbi uopće nemaju fizički veze sa Srbima istočno od drine. ovi srbi zapadno od drine su fizički svijetlije puti, čak su pričali drugačiji jezik unazad prve juge, druga kultura, drugi mentalitet(plemenski ratnički slobodarski), dok srbi istočno od drine dosta tamnije puti, niskih čela, mentalitet drugačiji...

zato ne vidim smisao u svemu tome. ali kurac ja upozoravan , vidim i većina ovdje je na forumu za trpačinu pa šta ću ja.. neću sam protiv krive drine
Samo budala može zagovarati trpačinu. Žica, minsko polje na granicu, platiti ženama poticaje za treće dite, a za peto im dati primanja prosječnog hdzeovog uhljeba. Dakle, sve suprotno od onoga što Kaya i Longi zagovaraju...

ako su za trpanje zar nije bolje ponudit iste uvjete hrvatima van hrvatske kao i ovima drugim sto bi trpali
pa vidit odziv
ja kad sam se bio vratio moro sam placat 200 eura mjesecno za socijalno osiguranje za nas 4
a gledali nas ko da smo razbojnici
kolega mi iz amerike se vratio sa zenom koja je inace Plocanka ali zivila u ZG
tamo dobila poso i nije mogla ostat od zajedljivosti i podbadanja
prodali stan koji su kupili i pokupili se sa djetetom nazad u ameriku
e pa afganistancima ce se uklanjat
prckov
prckov

Posts : 34145
2014-04-19


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by mutava baštarda 6/9/2021, 14:29

Činjenica da je Šuica u Evropskoj uniji zadužena za demografiju dovoljno govori koliko je ovima iz EU stalo do demografije.
Kome odgovara trpanje:
SDP
Možemo
Lijeve nevladine udruge
...
Sasvim dovoljno za viditi jel to dobra ideja.
Kako se nitko ne zapita što se može napraviti da ljudi toliko ne bježe odavde... A da trebalo bi napraviti lustraciju HDZa.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by mutava baštarda 6/9/2021, 14:30

prckov wrote:
mutava baštarda wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
mutava baštarda wrote:Zadnji put kad smo masovno useljavali radnu snagu, također zbog loših demografskih trendova i na poticaj zapada bilo je tijekom osmanskih ratova.
Što može krenuti po zlu?
doslovno , najgore ta radna snaga (vlasi iz rumunjske te mješavina raznih slavena) umjesto da smo ih asimilirali mi Hrvati poput Tesle ili Borojevića, asimilirali su ih Srbi i onda smo mi ratovali sa njima 2-3 puta u zadnjih 100godina.
a ti asimilirani Srbi uopće nemaju fizički veze sa Srbima istočno od drine. ovi srbi zapadno od drine su fizički svijetlije puti, čak su pričali drugačiji jezik unazad prve juge, druga kultura, drugi mentalitet(plemenski ratnički slobodarski), dok srbi istočno od drine dosta tamnije puti, niskih čela, mentalitet drugačiji...

zato ne vidim smisao u svemu tome. ali kurac ja upozoravan , vidim i većina ovdje je na forumu za trpačinu pa šta ću ja.. neću sam protiv krive drine
Samo budala može zagovarati trpačinu. Žica, minsko polje na granicu, platiti ženama poticaje za treće dite, a za peto im dati primanja prosječnog hdzeovog uhljeba. Dakle, sve suprotno od onoga što Kaya i Longi zagovaraju...

ako su za trpanje zar nije bolje ponudit iste uvjete hrvatima van hrvatske kao i ovima drugim sto bi trpali
pa vidit odziv
ja kad sam se bio vratio moro sam placat 200 eura mjesecno za socijalno osiguranje za nas 4
a gledali nas ko da smo razbojnici
kolega mi iz amerike se vratio sa zenom koja je inace Plocanka ali zivila u ZG
tamo dobila poso i nije mogla ostat od zajedljivosti i podbadanja
prodali stan koji su kupili i pokupili se sa djetetom nazad u ameriku
e pa afganistancima ce se uklanjat
Sve 5
Lustracija je kod nas nešto čime se maše idućoj generaciji.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by dijagram 6/9/2021, 20:10

mutava baštarda wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
mutava baštarda wrote:Zadnji put kad smo masovno useljavali radnu snagu, također zbog loših demografskih trendova i na poticaj zapada bilo je tijekom osmanskih ratova.
Što može krenuti po zlu?
doslovno , najgore ta radna snaga (vlasi iz rumunjske te mješavina raznih slavena) umjesto da smo ih asimilirali mi Hrvati poput Tesle ili Borojevića, asimilirali su ih Srbi i onda smo mi ratovali sa njima 2-3 puta u zadnjih 100godina.
a ti asimilirani Srbi uopće nemaju fizički veze sa Srbima istočno od drine. ovi srbi zapadno od drine su fizički svijetlije puti, čak su pričali drugačiji jezik unazad prve juge, druga kultura, drugi mentalitet(plemenski ratnički slobodarski), dok srbi istočno od drine dosta tamnije puti, niskih čela, mentalitet drugačiji...

zato ne vidim smisao u svemu tome. ali kurac ja upozoravan , vidim i većina ovdje je na forumu za trpačinu pa šta ću ja.. neću sam protiv krive drine
Samo budala može zagovarati trpačinu. Žica, minsko polje na granicu, platiti ženama poticaje za treće dite, a za peto im dati primanja prosječnog hdzeovog uhljeba. Dakle, sve suprotno od onoga što Kaya i Longi zagovaraju...
cheers
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by RayMabus 6/9/2021, 20:21

Nema smisla bacati pare. Neće se natalitet dignit ako saspeš hrpu tuđi para da bi drugi imali potomstvo. Objasnija san zašto taj socijalistički mentalni sklop ne funkcionira.

Natalitet je propa i pomirite se s time u 21 stoljeću.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Sora 6/9/2021, 22:54

Danas pročitam da je u hrvatskoj 80 000
Parova neplodno.
Jel može netko objasniti o čemu se tu radi.
Stvarno, još nam samo fali atomska

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by aben 6/9/2021, 23:02

Sora wrote:Danas pročitam da je u hrvatskoj 80 000
Parova neplodno.
Jel može netko objasniti o čemu se tu radi.
Stvarno, još nam samo fali atomska

Ugljikohidrati, sore

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Sora 6/9/2021, 23:05

Ma ne piši gluposti
Nešto je drugo
Nisam glupa ali se ne mogu dosjetiti
Meni sin čeka drugu bebu u irskpj
Njegov prijatelj treću
NE kužim kak su u irskoj plodni a tu ne

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by aben 6/9/2021, 23:21

Sora wrote:Ma ne piši gluposti
Nešto je drugo
Nisam glupa ali se ne mogu dosjetiti
Meni sin čeka drugu bebu u irskpj
Njegov prijatelj treću
NE kužim kak su u irskoj plodni a tu ne

Bogatiji su pa idu više skupljih, životinjskih proteina i masti.
Nos je komunizam osiromaši, pa idemo samo ugljikohidrate

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by mentalitet 7/9/2021, 05:51

michaellcmacha wrote:nek si se ti mako... a i nemoj sramotiti jebenog...nema on veze sa tobom i tebi sličnima...

Kada si se ti i takvi dotepli u Hrvatsku nishta mi drugo nije ni preostalo jer nikada nisam zivio u Zooloshkom vrtu.pichka vam materina majmunska..Chim ste sishli sa grane umislili ste da ste svi redom Tesle..Ja nikada nisam zivio od socijale i milostinje nego sam uvijek znao stvoriti lovu te pomoci i druugima ..Eto daj mi broj rachuna da ti uplatim neshto za popravak kuce...Navikao si na milostinju pizda ti materina shuupachka...A sad mrsh u kucicu i od tamo kevci koliko te volja..

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Sora 7/9/2021, 07:53

Da je prehrana odgovorna za plodnost onda evropa ne bi bila u demografskom minusu a Afrika u plusu
Abene ne seri o komunizmu kak nas je osiromašip
Bilo je bolje u komunizmu baš sve
Sve je bilo bolje
Pa i prehrana
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Sora 7/9/2021, 07:58

Ja sam se na ovom forumu borila za istinu o Hercegovvima
I izborila
Sad ću za istinu o komunizmu
Pa nećete više živjeti u lažima
Za koje ste se borili vi
Nek ste se borili.
Nikad nije kasno priznati grešku
I najteže borbe su one sa svojim greškama
Ali brte, idemo dalje.
Za domovinu...))

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Guest 7/9/2021, 14:29

mentalitet wrote:.kod mene je drugachije a vidim i kod tebe pa zato ovim putem izrazavam svoje shtovanje kolega;:))
uzvraćam poštovanje, zingaro.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Slovoslagar 7/9/2021, 21:14

niels wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
niels wrote:Useljavanje je neminovno, baš kao što je kraj legalnog useljavanja u SAD na vidiku, pola zemlje to shvaća.

Trebaju nam mladi radnici i poljoprivrednici, svih stručnih sprema, a kod VSS/VŠS s naglaskom na prirodne znanosti.

Budući socijalni slučajevi u umišljaju ne trebaju ni nama, ni bilo kome drugome. To je stvar javnih financija i osobnih odluka, a ne moj generalni komentar na čitave populacije.


Također, trsimo se biti država vladavine prava, s izgrađenim institucijama. Na području RH ne smije biti ilegalnih useljenika, čim se pojave na radaru i oni i obitelji idu u postupak momentalne deportacije.

uglavnom će ti ovakvi biti useljenici..

na planeti nema više puno recimo osoba koji imaju IQ +100 poena, a takvi često čak i žive solidno i u najvećoj vukojebini.. uglavnom useljavanje i zamjena populacije u RH će ti biti uglavnom low IQ klošarima, agresivcima itd.. tako da ne vidim uopće smisao ikakve masovne imigracije, šta naseliti paštune u krajinu, pa sa njima ratovati za par desetljeća ... a prije toga im financirati socijalu i razmnožavanje..

mislim to je debilizam žestoki.  to treba kako rimac radi.. treba mu inžinjer .. nema problema, ako zadovolji kod rimca, može se nastaniti.. a ne ono primimo poražene afganistance bez kontrole pa ovdje imaš sutra jihad kvartove.. inače niti jedan narod NIKADA NIJE IZUMRIO SAM OD SEBE.. to je nemoguće.   uvijek je bila zamjena populacije ili osvajanje ili istrebljenje od osvajača... nitko nije umro zbog pada nataliteta na 50ak godina.. inače hrpi puta u povjesti je znao padati natalitet, padati broj stanovnika, a onda se sve obnovi u roku 100godina.

zato iduća par desetljeća su ključna za RH narod.
mi smo kao narod , u funkciji države već 1300godina,  među starijim u Europi.
e sada ako krene masovna trpačina "da ne izumremo" onda vam ja garantiram da ćete izumrijeti.. novi se neće asimilirati i osvojit će vas iz unutra..

u slučaju da je pažljiva imigracija, kontrolirana, tipa visoko obrazovani kadar koji želi raditi, u manjim količinama to je OK.

nemorate se brinuti radi pada nataliteat.. ljudi koji nešire svoje gene, imaju sklonost da ne šire gene, oni će nestati.. oni koji su imali sklonost da imaju više djece će preko svoje djece prošitit svoje gene - u roku doslovno 2-3 generacije oni će činiti većinu populacije i natalitet će se obnoviti.

međutim ako se desi da se naseli pun kurac afaganistanaca, a onda nabiješ poreze Hrvatima a njima financiraš razmnožavanje, a ovi ne budu radili kurca kao što nerade na zapadu, a imaju čopor djece koje žive na socijalu, odgajaju ih na jihad, e onda očekujte klaonicu za par desetljeća

S ovim se mogu složiti 100%, ali kontrakcija radne snage, urušavanje sustava međugeneracijske solidarnosti, itd. su neposredne prijetnje, nemamo dvije generacije pričekati da vidimo rasplet, da li je tvoj aksiom točan.

Nadalje, a znam da bi sad trebao citirati izvore, ali ih ne mogu pronaći - natprosječno inteligentni ljudi se rjeđe odlučuju na djecu, a i oni se češće iseljavaju iz Hrvatske (vidi se po rezultatima izbora).
Kratka digresija - aksiomi su po definiciji točni i ne podliježu dokazivanju.

Nego, apsolutno se slažem sa svime što je Yoda rekao na ovoj temi.

Još jedan problem koji ja vidim je problem demokracije (sada zvučim kao melkior).
Ishlapjela starčad koja je 30 godina držala HDZ na vlasti će glasovati za sve što im sutra obećaju kao garanciju stabilnosti sustava, neovisno o posljedicama (predvidljivima i nepredvidljivima) i neovisno o tome hoće li prezentirana "rješenja" uistinu biti ta koja čuvaju stabilnost.


Kako smo sve stariji i stariji, tako i starci postaju sve značajniji udio glasačke populacije.

Ako će itko uništiti ovaj narod, bit će to starci, i to demokratskim putem.
Idućih 30-50 godina je ključno za opstanak. 

Realno govoreći, bolje je da se tijekom idućih 30+ godina pokrijemo koliko nam je deka široka, s vrlo vrlo kontroliranom i ciljanom imigracijom i usmjeravanjem na automatizaciju, nego da sada idemo glumatati propulzivnu rastuću ekonomiju, a koja zapravo samo vapi za proširenjem porezne baze. Platit ćemo u doglednoj budućnosti jako skup ceh ako krivo odlučimo.

Izbor između toga hoće li moji roditelji biti bez penzije (a možda i ja) ili će moji sinovi ratovati protiv doseljenih arapa i afganistanaca je, štono bi se reklo, no-brainer za mene. To je pitanje elementarne trijaže.

Urušavanje međugeneracijske solidarnosti koju spominješ je samo jedna od neposrednih prijetnji. Pitanje je samo koje će se neposredne prijetnje prioritizirati nauštrb rješavanja drugih neposrednih prijetnji.
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


AssadNaPodmornici and Pirate like this post

Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Slovoslagar 7/9/2021, 21:16

mutava baštarda wrote:Zadnji put kad smo masovno useljavali radnu snagu, također zbog loših demografskih trendova i na poticaj zapada bilo je tijekom osmanskih ratova.
Što može krenuti po zlu?
:tu
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by niels 7/9/2021, 22:47

Slovoslagar wrote:
niels wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
niels wrote:Useljavanje je neminovno, baš kao što je kraj legalnog useljavanja u SAD na vidiku, pola zemlje to shvaća.

Trebaju nam mladi radnici i poljoprivrednici, svih stručnih sprema, a kod VSS/VŠS s naglaskom na prirodne znanosti.

Budući socijalni slučajevi u umišljaju ne trebaju ni nama, ni bilo kome drugome. To je stvar javnih financija i osobnih odluka, a ne moj generalni komentar na čitave populacije.


Također, trsimo se biti država vladavine prava, s izgrađenim institucijama. Na području RH ne smije biti ilegalnih useljenika, čim se pojave na radaru i oni i obitelji idu u postupak momentalne deportacije.

uglavnom će ti ovakvi biti useljenici..

na planeti nema više puno recimo osoba koji imaju IQ +100 poena, a takvi često čak i žive solidno i u najvećoj vukojebini.. uglavnom useljavanje i zamjena populacije u RH će ti biti uglavnom low IQ klošarima, agresivcima itd.. tako da ne vidim uopće smisao ikakve masovne imigracije, šta naseliti paštune u krajinu, pa sa njima ratovati za par desetljeća ... a prije toga im financirati socijalu i razmnožavanje..

mislim to je debilizam žestoki.  to treba kako rimac radi.. treba mu inžinjer .. nema problema, ako zadovolji kod rimca, može se nastaniti.. a ne ono primimo poražene afganistance bez kontrole pa ovdje imaš sutra jihad kvartove.. inače niti jedan narod NIKADA NIJE IZUMRIO SAM OD SEBE.. to je nemoguće.   uvijek je bila zamjena populacije ili osvajanje ili istrebljenje od osvajača... nitko nije umro zbog pada nataliteta na 50ak godina.. inače hrpi puta u povjesti je znao padati natalitet, padati broj stanovnika, a onda se sve obnovi u roku 100godina.

zato iduća par desetljeća su ključna za RH narod.
mi smo kao narod , u funkciji države već 1300godina,  među starijim u Europi.
e sada ako krene masovna trpačina "da ne izumremo" onda vam ja garantiram da ćete izumrijeti.. novi se neće asimilirati i osvojit će vas iz unutra..

u slučaju da je pažljiva imigracija, kontrolirana, tipa visoko obrazovani kadar koji želi raditi, u manjim količinama to je OK.

nemorate se brinuti radi pada nataliteat.. ljudi koji nešire svoje gene, imaju sklonost da ne šire gene, oni će nestati.. oni koji su imali sklonost da imaju više djece će preko svoje djece prošitit svoje gene - u roku doslovno 2-3 generacije oni će činiti većinu populacije i natalitet će se obnoviti.

međutim ako se desi da se naseli pun kurac afaganistanaca, a onda nabiješ poreze Hrvatima a njima financiraš razmnožavanje, a ovi ne budu radili kurca kao što nerade na zapadu, a imaju čopor djece koje žive na socijalu, odgajaju ih na jihad, e onda očekujte klaonicu za par desetljeća

S ovim se mogu složiti 100%, ali kontrakcija radne snage, urušavanje sustava međugeneracijske solidarnosti, itd. su neposredne prijetnje, nemamo dvije generacije pričekati da vidimo rasplet, da li je tvoj aksiom točan.

Nadalje, a znam da bi sad trebao citirati izvore, ali ih ne mogu pronaći - natprosječno inteligentni ljudi se rjeđe odlučuju na djecu, a i oni se češće iseljavaju iz Hrvatske (vidi se po rezultatima izbora).
Kratka digresija - aksiomi su po definiciji točni i ne podliježu dokazivanju.

Nego, apsolutno se slažem sa svime što je Yoda rekao na ovoj temi.

Još jedan problem koji ja vidim je problem demokracije (sada zvučim kao melkior).
Ishlapjela starčad koja je 30 godina držala HDZ na vlasti će glasovati za sve što im sutra obećaju kao garanciju stabilnosti sustava, neovisno o posljedicama (predvidljivima i nepredvidljivima) i neovisno o tome hoće li prezentirana "rješenja" uistinu biti ta koja čuvaju stabilnost.


Kako smo sve stariji i stariji, tako i starci postaju sve značajniji udio glasačke populacije.

Ako će itko uništiti ovaj narod, bit će to starci, i to demokratskim putem.
Idućih 30-50 godina je ključno za opstanak. 

Realno govoreći, bolje je da se tijekom idućih 30+ godina pokrijemo koliko nam je deka široka, s vrlo vrlo kontroliranom i ciljanom imigracijom i usmjeravanjem na automatizaciju, nego da sada idemo glumatati propulzivnu rastuću ekonomiju, a koja zapravo samo vapi za proširenjem porezne baze. Platit ćemo u doglednoj budućnosti jako skup ceh ako krivo odlučimo.

Izbor između toga hoće li moji roditelji biti bez penzije (a možda i ja) ili će moji sinovi ratovati protiv doseljenih arapa i afganistanaca je, štono bi se reklo, no-brainer za mene. To je pitanje elementarne trijaže.

Urušavanje međugeneracijske solidarnosti koju spominješ je samo jedna od neposrednih prijetnji. Pitanje je samo koje će se neposredne prijetnje prioritizirati nauštrb rješavanja drugih neposrednih prijetnji.

Dobro, sve to stoji, samo upozoravam na probleme u opstanku + nismo sigurni da li ćemo okrenuti trendove kako je yoda izložio ili ćemo ići u daljnju depopulaciju + pitam se, kod tako sužene baze gena, hoćemo li imati dovoljno kvalitetno potomstvo, fizički, zdravstveno i s solidnim IQ-om.

Ali da, ima i gorih varijanti.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Slovoslagar 7/9/2021, 23:36

niels wrote:Dobro, sve to stoji, samo upozoravam na probleme u opstanku + nismo sigurni da li ćemo okrenuti trendove kako je yoda izložio ili ćemo ići u daljnju depopulaciju + pitam se, kod tako sužene baze gena, hoćemo li imati dovoljno kvalitetno potomstvo, fizički, zdravstveno i s solidnim IQ-om.

Ali da, ima i gorih varijanti.
Mi kao mi svojim voljnim momentom i planiranjem nećemo okrenuti ništa.
Okretanje trendova, ako ga bude, neće biti rezultat svjesnog ljudskog djelovanja, nego će se trendovi okrenuti "sami od sebe", kako to već biva. Ne mislim pritom "po duhu svetom", nego uvjetovano neizbježnim razlozima biološke i ekonomsko-političke prirode.

Kada u dovoljno kratkom vremenu umre dovoljno starih ljudi i kada se krdo prorijedi, otvara se životni prostor (kroz višak nekretnina, manjak poreznog opterećenja i raznih drugih obiteljskih izdataka itd.) za mlađe koji ostaju iza njih i koji onda svoje ponašanje i životne odluke počnu svjesno ili nesvjesno prilagođavati novonastalim okolnostima. Populacijska krivulja tada će krenuti uzlazno.

Jedini način da se ova budućnost ne dogodi je da se odluči svjesno intervenirati u ekosustav i uvesti invazivne vrste.
Problem je što bi poslovne i političke elite to vrlo lako mogle učiniti. Iz raznoraznih razloga.

Fizički i zdravstveno, ne vidim problem što se tiče potomstva.
IQ je već druga priča - o ovome bih mogao napisati dobrih karticu-dvije teksta. Hrvatski problem je vrlo lokalan i specifičan, najvećim dijelom vezan uz iseljavanje i činjenicu da nam u zemlji s pojačanom incidencijom ostaju "ojebine" (kako ih Yoda zove).

Međutim, problem s tendencijom IQ-a je zapravo globalni problem. Mnogo se zadnjih desetljeća lamentiralo o eugenici i o tome kako je ta ideja opasna za čovječanstvo. Ali pritom se gubi iz vida da su čitavo 20. i 21. stoljeće zapravo era antieugenike, pogonjena društvenim promjenama, ideologijama i politikama (represivnim i nerepresivnim) koje su bile antieugeničke na mnogo načina. Neću duljiti za sada o tome ...
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by aben 8/9/2021, 00:38

Ma, jel slovoslagar dedalos?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by immortal 8/9/2021, 01:27

Sora wrote:Ma ne piši gluposti
Nešto je drugo
Nisam glupa ali se ne mogu dosjetiti
Meni sin čeka drugu bebu u irskpj
Njegov prijatelj treću
NE kužim kak su u irskoj plodni a tu ne
U Irskoj se ima love pa piju i prave djecu, ovdje više nema love ni za šta
I baš su se i ti Irci usrećili

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23180
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 4 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum