ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by epikur37 Sat 5 May - 20:49

[size=36]ABORAVITE PERNARA, NOVA ZVIJEZDA ŽIVOG ZIDA JE DEMOGRAF I HDZ-ovac: ‘Sinčić će biti premijer, tu sam osjetio nešto neviđeno’[/size]

Foto: Jurica Galoic/PIXSELLAutor: Đurđica Klancir 08:04 05.05.2018

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Pxl_300817_17794627-1-e1525331501912

Pričali smo s demografom Stjepanom Štercom koji je sudjelovao na kongresu Živog zida. Članstvno u HDZ-u mu je, kaže, postalo nebitno


PROMO
Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Stparam=znflhsoltr
Stjepan Šterc, sveučilišni nastavnik i demograf bio je nesumnjivo jedna od najvećih zvijezda na Prvom kongresu Živog zida održanom u nedjelju, 29.travnja, prva “neočekivana” osoba izvan kruga Živog zida. Odmah je bilo naglašeno da nije član Živog zida, ali i da ga je na stolu dočekala pristupnica. Je li se učlanio u međuvremenu?

“Ne, nisam se učlanio. To nije niti važno u ovom trenutku”, odgovara Šterc tri dana nakon Kongresa. Njegovo je sudjelovanje kao gosta izazvalo pozornost i zato jer je poznato kako je on bio i ostao član HDZ-a te bio i predavač na skupovima HDZ-a. Kako to, jučer HDZ, danas Živi zid? Šterc potvrđuje članstvo u HDZ-u. Dapače, kaže kako je on jedan od osnivača stranke.

‘Nisam se ispisao iz HDZ-a’

Na pitanje kada se ispisao odgovara: “Nisam se ispisao, samo je u jednom trenutku to članstvo postalo stranci nebitno.” Objašnjava da on svoj posao doživljava i kao svojevrsnu misiju. “Odavno upozoravam kako Hrvatskoj prijeti demografski kolaps i želim o tome govoriti, ali želim, kao i mnogi u Hrvatskoj, ozbiljno postupanje. Istina je, o tome sam govorio mnogim političarima, ali i različitim političkim opcijama. Nema tu nikakve mistike, prevažna je to problematika za hrvatsku budućnost kako se ne bi govorili o njoj i na kongresu Živog zida.

Uostalom, govorio sam o njoj i na skupu gospode Milana Bandića i Ivana Lovrinovića, odnosno njihovih stranaka i naravno na klauzurama HDZ-a, iako iz dijela HDZ-a zaduženog za tu problematiku stalno govore da nisu znali ovo ili ono. Netočno. Govorio sam jasno i glasno, držao predavanja, pisao programski dio, ali ako oni ne žele slijediti put struke za izlazak iz tih problema, sve izgleda kao gubljenje vremena.”

‘Sinčić me oduševio kao osoba i političar’

Kako je došlo do suradnje sa Živim zidom? “Javio se predsjednik Ivan Vilibor Sinčić. Oduševio me kao osoba i kao političar. Iznimno je racionalan i smiren. Potvrdio je spremnost Živog zida za prihvaćanje cijelog demografskog programa od 32 mjere ili 32 koraka za izlazak iz demografske krize.”
Za Kongres Živog zida kaže da je bio “izniman politički događaj” jer je pokazao snagu Živog zida i činjenicu da je to politički projekt koji okuplja mnogo mladih. “Trebali ste vidjeti tu mladost i tu želju za promjenama u Hrvatskoj.” Smatra kako je percepcija Živog zida gledano “izvana” puno drugačija od onog što se osjeti kada se uđe u razgovor s njima.

Je li ekonomoski program Živog zida opasan za RH?

Na pitanje plaše li ga upozorenja mnogih ekonomista da je ekonomski program Živog zida doslovno opasan za hrvatski sustav, Šterc odgovara niječno. “Ne, oni sigurno ne misle biti neozbiljni oko ekonomskog programa. Možda su startali radikalno, kao pokret pobune koji želi brzo riješiti probleme onih kojima je najgore, ali uvjeren sam kako će naći način uključivanja najboljih ljudi ekonomske struke.”
A Pernarova vizija vanjske politike? Bez EU? Želite biti dio tog političkog kursa? “To je standardna priča protiv sustava. Smatram kako je politički legitimno razmatrati i takav politički put, ali osobno ću se kao gost držati svoje problematike, bez uključivanja u te političke rasprave.”

‘Sinčić može postati premijer’

“Živi zid se meni pokazao kao politički okvir koji uvažava znanost. Vjerujte mi, kontaktirao sam s puno političara ali ovdje sam baš osjetio uvažavanje znanstvenika.” Vjerujete li da će Živi zid doista biti u prilici formirati vladu i smatrate li da Ivan Vilibor Sinčić može biti premijer?
“Sinčić je iznimno racionalan i ozbiljan i ima posebnu finoću u komunikaciji. Nakon što sam ga gledao i slušao u Nedjeljom u 2 zaključio sam da taj mladi čovjek doista može biti u dogledno vrijeme premijer. A što se tiče vlade, Živi zid je prva izraženija politička snaga u Hrvatskoj koja tvrdi kako će prekinuti niz formiranja stranačkih vlada, ali potvrđuju i spremnost formiranja stručne vlade.”
Na pitanje kako će se sada predstavljati u javnim nastupima i hoće li sada biti “predstavnik Živog zida”, ili…odgovara: “Bit ću kao i do sada, prije svega Stjepan Šterc, demograf”.  Neće li mu ekipa iz Živog zida zamjeriti to što se nije učlanio u Živi zid? “Ne, ali možda se i učlanim, iako to doista nije presudno.”
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by dijagram Sat 5 May - 20:50

Jasno mi je da pozeli napustiti adeze,al da zeli biti pod sincicem,...e jebga
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18696
2015-08-09


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by Guest Sat 5 May - 20:51

živi zid prska po lažnim domoljubima i lažnim antifašistima.. prskaj
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by RayMabus Sat 5 May - 20:54

Ništa nemože spasiti Evropu od totalnog demografskog sloma a pogotovo ne nekakvi Živi zid
RayMabus
RayMabus

Posts : 175509
2014-04-11


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by epikur37 Sat 5 May - 20:55

Živi zid sve jači!
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by Guest Sat 5 May - 20:55

Da ne navratim na forum povremeno i ne upalim Chrome na svom mobitelu pa vidim jednu naslovnicu teško da bih znao što se događa na smiješnoj i propalnoj političkoj sceni u HR. :) Ništa novo osim udaranja jezikom, heh...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by epikur37 Sat 5 May - 20:55

MNožda im pređe i predsjednica Kolinda nakon mandata?!
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by RayMabus Sat 5 May - 21:26

Demografija se nemože riješiti nikakvim metodama nego to pustiš svojim tokom dok društvo ne shvati da će biti izbrisano ako nastavi dalje istom filozofijom koja ga je tu i dovela
RayMabus
RayMabus

Posts : 175509
2014-04-11


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by Guest Sat 5 May - 21:34

Ništa od bilo čega dobrog bez otpuštanja gomile u državnim službama i institucijama, utjerivanja pravde i provođenja zakona brzinom svjetlosti na sve te u konačnici okretanja privatnom gospodarstvu kao razvoju i transformaciji stanja svakog čovjeka pojedinca i društva u cjelini.
Kad vidim u vijestima izjave te njihov potpis, tj. opis osobe koja daje izjavu i čim tamo piše "ekonomski/pravni/ovaj-onaj stručnjak", odmah se prebacuje program ili gasi TV. Takve ništarije nikome ništa ne služe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by RayMabus Sat 5 May - 21:36

Fénix wrote:Ništa od bilo čega dobrog bez otpuštanja gomile u državnim službama i institucijama, utjerivanja pravde i provođenja zakona brzinom svjetlosti na sve te u konačnici okretanja privatnom gospodarstvu kao razvoju i transformaciji stanja svakog čovjeka pojedinca i društva u cjelini.
Kad vidim u vijestima izjave te njihov potpis, tj. opis osobe koja daje izjavu i čim tamo piše "ekonomski/pravni/ovaj-onaj stručnjak", odmah se prebacuje program ili gasi TV. Takve ništarije nikome ništa ne služe.
To ti neće popravit demografiju

Morat ćeš na razini planete ženama ukinit građanska prava 

Ako želiš a ako ne idemo dalje

Doći će netko drugi pa će vas zamijeniti 

SVI STE VI ZAMJENJIVI
RayMabus
RayMabus

Posts : 175509
2014-04-11


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by Guest Sat 5 May - 23:22

HDZ treba deratizaciju.  

Poguban je eksponencijalni rast novog članstva od izbora naovamo.

...a Živi Zid.... poželjno je imati i anarhiste u političkom spektru. Pozdravljam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by Leviathan2 Sat 5 May - 23:33

jebe pernar i ne vadi :)

_________________
Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by RayMabus Sat 5 May - 23:47

kofein wrote:HDZ treba deratizaciju.  

Poguban je eksponencijalni rast novog članstva od izbora naovamo.

Kenwood Kenon uhljebljuje sve živo da se održi na vlasti i dobije iduće izbore
RayMabus
RayMabus

Posts : 175509
2014-04-11


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by epikur37 Sat 5 May - 23:48

Leviathan2 wrote:jebe pernar i ne vadi :)


trpa!
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by RayMabus Sat 5 May - 23:59

HDZ je takvi kakvi je ,nije baš da sam se bavio nekim uništenjem njih niti ću nit me takva priča zanima ali ono korupcija do bola i to će na kraju sve ispaštati buduće generacije

To ti je ono u se , na se i poda se stranka
RayMabus
RayMabus

Posts : 175509
2014-04-11


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by RayMabus Sun 6 May - 0:18

Nema od tih naših političkih stranaka neke pameti velike, sve se to vrti u krug

Neočekujem tu ništa pametno niti više na njih računam 

Promjene ovdje doći će iz drugog smjera pošto Hrvatska nije otok nego je u sklopu šireg sistema
RayMabus
RayMabus

Posts : 175509
2014-04-11


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by RayMabus Sun 6 May - 0:47

Šta se tiče demografije mi ćemo uskoro imat problem da zbog starosne strukture stanovništva nećemo nikakvim poticajima moć dignit broj rođenih iznad trideset tisuća godišnje šta očito premalo za teritorij Hrvatske

Ono Hrvatsku očekuju jako veliki demografski problemi u budućnosti koje niti veliki poticaji neće moći riješiti zbog nepovoljne starosne strukture stanovništva
RayMabus
RayMabus

Posts : 175509
2014-04-11


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by RayMabus Sun 6 May - 1:03

Kad u Hrvatskoj demografija padne ispod trideset tisuća i pokaže se da nikakvim šemama se nemože podignit to onda to više nije političko pitanje nego vojno 

A ja prvo pucam pa tek onda pitam tko je
RayMabus
RayMabus

Posts : 175509
2014-04-11


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by vuksadinare Sun 6 May - 5:29

epikur37 wrote:Živi zid sve jači!
Pa nisi li ti hss... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99030
2015-09-08


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by Guest Sun 6 May - 6:11

vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:Živi zid sve jači!
Pa nisi li ti hss... :)

HSS više ne postoji. Samo Beljak i njegova dvorska kamarila.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid Empty Re: Demograf dr. Šterc prelazi iz HDZ-a u Živi zid

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum