ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by RayMabus 5/9/2021, 17:18

melkior wrote:
RayMabus wrote:Sad će takvi koji ti se grebu za 500 kuna oće li ti dat a inflacija svake godine pojede vrijednost plaće kukat o tome kako su skupi porezi i nema radne snage za njih a oni kupuju jahte i prče Karleuše cilo lito na Jadranu a ti otegni jaja do poda za njih i da takvi mogu glumit bossove.
Pa ono, kad odeš u Vodice i prošećeš po ACI marini, ispadnu ti oči kad vidiš kakve jahte su usidrene, a onda priđeš malo bliže i skužiš da na 10-k jahti ekipa priča hrvatski jezik. Pa se ono zapitaš u kakvu paralelnu stvarnost si zašao, pa da Hrvatska ispada Monte Carlo, a monegaška princeza nosi hrvatsku krunu  :clown
Nek se oni sad snalaze di će nać radnu snagu jer taj iz uvoza traži još najmanje 1500 kuna više jer je ovdje podstanar.

RayMabus

Posts : 176279
2014-04-11


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by melkior 5/9/2021, 17:18

RayMabus wrote:Sad će takvi koji ti se grebu za 500 kuna oće li ti dat a inflacija svake godine pojede vrijednost plaće kukat o tome kako su skupi porezi i nema radne snage za njih a oni kupuju jahte i prče Karleuše cilo lito na Jadranu a ti otegni jaja do poda za njih i da takvi mogu glumit bossove.
Prije 12-ak godina sam bio u Genevi, u stanu jednog švicarskog bankara u mirovini, čovjeka koji čitav život gaji stroga protestantska načela radne etike i pristupa novcu, jebeni kalvinist, ovi naši poduzetnici koji glumataju kapitaliste nisu mu dostojni očistit cipele.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by dijagram 5/9/2021, 17:20

melkior wrote:
RayMabus wrote:Sad će takvi koji ti se grebu za 500 kuna oće li ti dat a inflacija svake godine pojede vrijednost plaće kukat o tome kako su skupi porezi i nema radne snage za njih a oni kupuju jahte i prče Karleuše cilo lito na Jadranu a ti otegni jaja do poda za njih i da takvi mogu glumit bossove.
Prije 12-ak godina sam bio u Genevi, u stanu jednog švicarskog bankara u mirovini, čovjeka koji čitav život gaji stroga protestantska načela radne etike i pristupa novcu, jebeni kalvinist, ovi naši poduzetnici koji glumataju kapitaliste nisu mu dostojni očistit cipele.
Nisi se valjda prodavao tim starim perverznjacima?
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by aben 5/9/2021, 17:23

melkior wrote:
melkior wrote:
RayMabus wrote:
melkior wrote:S druge strane, meni je uopće apsurdno da Hrvatska uvozi bilo koga, jer ionako nitko tu neće htjeti ostati, usporedivši plaće s njemačkim ili austrijskim tržištem rada. Zašto bi smo mi uvozili radnu snagu? Da nam vrli naši poduzetnici, nesposobni da stvore novu dodanu vrijednost i  povezani s političkim strukturama koji se libe dati radniku 500 ili 1000 kn veću plaću - i sami ne pobjegnu u Njemačku?
Grebu se za 500 kuna a onda bi uvozili. Sad se čude kako je sistem pao jer valjda s potplaćenim plaćama i skupom državom su očekivali nešto drugo. Smijeh.
Pa da, ali ono što je strašno jest to da im država i političari podilaze, umjesto da ih premlate kao u bivšoj Jugi i dignu porez.
Btw, kad govorimo o preskupoj državi, trebalo bi vidjeti jesu li radnici ti koji bježe na Zapad ili poduzetnici? A tko sere o preskupoj državi? Pa poduzetnici. Ali oni bi srali o preskupoj državi jer je lukrativno srati o preskupoj državi, bez obzira na to je li država preskupa ili nije, ako je preskupa, onda će biti u pravu,  ako nije preskupa, onda će srati da država bude i jeftinija, ali srat će da je država preskupa čak i da se uopće ukinu porezi ili zadrži samo jedan, 50% manji nego što je ikad bio. Kod nas je lukrativno srati.
Poduzetnici seru jer in je država uvalila i radničko sranje, uz ono ostalo. Da radnicima poduzetnici isplaćivaju bruto ploću, unda bi srali i radnici. 

Medjutin, srati uopće nije lukrativno, jer moroš plotiti sro ne sro.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by melkior 5/9/2021, 17:30

dijagram wrote:
melkior wrote:
RayMabus wrote:Sad će takvi koji ti se grebu za 500 kuna oće li ti dat a inflacija svake godine pojede vrijednost plaće kukat o tome kako su skupi porezi i nema radne snage za njih a oni kupuju jahte i prče Karleuše cilo lito na Jadranu a ti otegni jaja do poda za njih i da takvi mogu glumit bossove.
Prije 12-ak godina sam bio u Genevi, u stanu jednog švicarskog bankara u mirovini, čovjeka koji čitav život gaji stroga protestantska načela radne etike i pristupa novcu, jebeni kalvinist, ovi naši poduzetnici koji glumataju kapitaliste nisu mu dostojni očistit cipele.
Nisi se valjda prodavao tim starim perverznjacima?
U stvari, bio sam njegov gost. I ne,nije bilo nikakvog seksa, dapače, čovjek mi je pokazao Genevu.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by dijagram 5/9/2021, 17:32

melkior wrote:
dijagram wrote:
melkior wrote:
RayMabus wrote:Sad će takvi koji ti se grebu za 500 kuna oće li ti dat a inflacija svake godine pojede vrijednost plaće kukat o tome kako su skupi porezi i nema radne snage za njih a oni kupuju jahte i prče Karleuše cilo lito na Jadranu a ti otegni jaja do poda za njih i da takvi mogu glumit bossove.
Prije 12-ak godina sam bio u Genevi, u stanu jednog švicarskog bankara u mirovini, čovjeka koji čitav život gaji stroga protestantska načela radne etike i pristupa novcu, jebeni kalvinist, ovi naši poduzetnici koji glumataju kapitaliste nisu mu dostojni očistit cipele.
Nisi se valjda prodavao tim starim perverznjacima?
U stvari, bio sam njegov gost. I ne,nije bilo nikakvog seksa, dapače, čovjek mi je pokazao Genevu.
Hm, aj dobro.

Kad kazes Genova, odmah vidim njihov sruseni most;)

A valjda ima i drugih ljepota.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by melkior 5/9/2021, 17:36

dijagram wrote:
melkior wrote:
dijagram wrote:
melkior wrote:
RayMabus wrote:Sad će takvi koji ti se grebu za 500 kuna oće li ti dat a inflacija svake godine pojede vrijednost plaće kukat o tome kako su skupi porezi i nema radne snage za njih a oni kupuju jahte i prče Karleuše cilo lito na Jadranu a ti otegni jaja do poda za njih i da takvi mogu glumit bossove.
Prije 12-ak godina sam bio u Genevi, u stanu jednog švicarskog bankara u mirovini, čovjeka koji čitav život gaji stroga protestantska načela radne etike i pristupa novcu, jebeni kalvinist, ovi naši poduzetnici koji glumataju kapitaliste nisu mu dostojni očistit cipele.
Nisi se valjda prodavao tim starim perverznjacima?
U stvari, bio sam njegov gost. I ne,nije bilo nikakvog seksa, dapače, čovjek mi je pokazao Genevu.
Hm, aj dobro.

Kad kazes Genova, odmah vidim njihov sruseni most;)

A valjda ima i drugih ljepota.
Ne Đenova nego Ženeva  :rasta
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by dijagram 5/9/2021, 17:39

melkior wrote:
dijagram wrote:
melkior wrote:
dijagram wrote:
melkior wrote:
RayMabus wrote:Sad će takvi koji ti se grebu za 500 kuna oće li ti dat a inflacija svake godine pojede vrijednost plaće kukat o tome kako su skupi porezi i nema radne snage za njih a oni kupuju jahte i prče Karleuše cilo lito na Jadranu a ti otegni jaja do poda za njih i da takvi mogu glumit bossove.
Prije 12-ak godina sam bio u Genevi, u stanu jednog švicarskog bankara u mirovini, čovjeka koji čitav život gaji stroga protestantska načela radne etike i pristupa novcu, jebeni kalvinist, ovi naši poduzetnici koji glumataju kapitaliste nisu mu dostojni očistit cipele.
Nisi se valjda prodavao tim starim perverznjacima?
U stvari, bio sam njegov gost. I ne,nije bilo nikakvog seksa, dapače, čovjek mi je pokazao Genevu.
Hm, aj dobro.

Kad kazes Genova, odmah vidim njihov sruseni most;)

A valjda ima i drugih ljepota.
Ne Đenova nego Ženeva  :rasta
Aha, u jebate, dobro, njihovi mostovi su stabilni:)

Geneva je ljepsa no Genova u svakom slucaju.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Hektorović 5/9/2021, 18:04




:) 
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Hektorović 5/9/2021, 18:05

Albanija ima masovno iseljavanje mladih, dolazak Afganistanaca uopće nije loše stvar, čak se liberalni Afganistanci vrlo lako moglu uklopiti pošto postoje određene kulturalne sličnonsti.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by RayMabus 5/9/2021, 18:18

Hektorović wrote:Albanija ima masovno iseljavanje mladih, dolazak Afganistanaca uopće nije loše stvar, čak se liberalni Afganistanci vrlo lako moglu uklopiti pošto postoje određene kulturalne sličnonsti.
Nije baš ta Albanija tako velika nit ima neku ekonomiju da bi ona to tako primila a da bi ovi tu baš i ostali. Rama se malo šteka Americi a ovo je situacija privremeno tako da to i ti Afganistanci će gledat posli kako da uvate Italiju , Švicu itd.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176279
2014-04-11


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by RayMabus 5/9/2021, 18:35

Albanija ako želi radnu snagu onda joj ne trebaju Afganistanci nego pristojne plaće jer bi se u tom slučaju i dosta Albanaca odlučilo na povratak iz inozemstva.

Podigni ljudima plaće i to ti je to. Kad ne budu imali razloga da idu drugdje onda će ostat tu i to je to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176279
2014-04-11


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by niels 5/9/2021, 18:39

AssadNaPodmornici wrote:
niels wrote:Useljavanje je neminovno, baš kao što je kraj legalnog useljavanja u SAD na vidiku, pola zemlje to shvaća.

Trebaju nam mladi radnici i poljoprivrednici, svih stručnih sprema, a kod VSS/VŠS s naglaskom na prirodne znanosti.

Budući socijalni slučajevi u umišljaju ne trebaju ni nama, ni bilo kome drugome. To je stvar javnih financija i osobnih odluka, a ne moj generalni komentar na čitave populacije.


Također, trsimo se biti država vladavine prava, s izgrađenim institucijama. Na području RH ne smije biti ilegalnih useljenika, čim se pojave na radaru i oni i obitelji idu u postupak momentalne deportacije.

uglavnom će ti ovakvi biti useljenici..

na planeti nema više puno recimo osoba koji imaju IQ +100 poena, a takvi često čak i žive solidno i u najvećoj vukojebini.. uglavnom useljavanje i zamjena populacije u RH će ti biti uglavnom low IQ klošarima, agresivcima itd.. tako da ne vidim uopće smisao ikakve masovne imigracije, šta naseliti paštune u krajinu, pa sa njima ratovati za par desetljeća ... a prije toga im financirati socijalu i razmnožavanje..

mislim to je debilizam žestoki.  to treba kako rimac radi.. treba mu inžinjer .. nema problema, ako zadovolji kod rimca, može se nastaniti.. a ne ono primimo poražene afganistance bez kontrole pa ovdje imaš sutra jihad kvartove.. inače niti jedan narod NIKADA NIJE IZUMRIO SAM OD SEBE.. to je nemoguće.   uvijek je bila zamjena populacije ili osvajanje ili istrebljenje od osvajača... nitko nije umro zbog pada nataliteta na 50ak godina.. inače hrpi puta u povjesti je znao padati natalitet, padati broj stanovnika, a onda se sve obnovi u roku 100godina.

zato iduća par desetljeća su ključna za RH narod.
mi smo kao narod , u funkciji države već 1300godina,  među starijim u Europi.
e sada ako krene masovna trpačina "da ne izumremo" onda vam ja garantiram da ćete izumrijeti.. novi se neće asimilirati i osvojit će vas iz unutra..

u slučaju da je pažljiva imigracija, kontrolirana, tipa visoko obrazovani kadar koji želi raditi, u manjim količinama to je OK.

nemorate se brinuti radi pada nataliteat.. ljudi koji nešire svoje gene, imaju sklonost da ne šire gene, oni će nestati.. oni koji su imali sklonost da imaju više djece će preko svoje djece prošitit svoje gene - u roku doslovno 2-3 generacije oni će činiti većinu populacije i natalitet će se obnoviti.

međutim ako se desi da se naseli pun kurac afaganistanaca, a onda nabiješ poreze Hrvatima a njima financiraš razmnožavanje, a ovi ne budu radili kurca kao što nerade na zapadu, a imaju čopor djece koje žive na socijalu, odgajaju ih na jihad, e onda očekujte klaonicu za par desetljeća

S ovim se mogu složiti 100%, ali kontrakcija radne snage, urušavanje sustava međugeneracijske solidarnosti, itd. su neposredne prijetnje, nemamo dvije generacije pričekati da vidimo rasplet, da li je tvoj aksiom točan.

Nadalje, a znam da bi sad trebao citirati izvore, ali ih ne mogu pronaći - natprosječno inteligentni ljudi se rjeđe odlučuju na djecu, a i oni se češće iseljavaju iz Hrvatske (vidi se po rezultatima izbora).
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by niels 5/9/2021, 18:47

melkior wrote:
dijagram wrote:
melkior wrote:
RayMabus wrote:Sad će takvi koji ti se grebu za 500 kuna oće li ti dat a inflacija svake godine pojede vrijednost plaće kukat o tome kako su skupi porezi i nema radne snage za njih a oni kupuju jahte i prče Karleuše cilo lito na Jadranu a ti otegni jaja do poda za njih i da takvi mogu glumit bossove.
Prije 12-ak godina sam bio u Genevi, u stanu jednog švicarskog bankara u mirovini, čovjeka koji čitav život gaji stroga protestantska načela radne etike i pristupa novcu, jebeni kalvinist, ovi naši poduzetnici koji glumataju kapitaliste nisu mu dostojni očistit cipele.
Nisi se valjda prodavao tim starim perverznjacima?
U stvari, bio sam njegov gost. I ne,nije bilo nikakvog seksa, dapače, čovjek mi je pokazao Genevu.

Čuj možda si ti bio tako mlad zelen i nevin da nisi shvatio da je bilo seksa, samo ne klasičnog :)

Ono celer, lateks, šlauf i šnaucer prethodno na dobrom glasu? Jel ti zvuči poznato?
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Hektorović 5/9/2021, 20:40

RayMabus wrote:
Hektorović wrote:Albanija ima masovno iseljavanje mladih, dolazak Afganistanaca uopće nije loše stvar, čak se liberalni Afganistanci vrlo lako moglu uklopiti pošto postoje određene kulturalne sličnonsti.
Nije baš ta Albanija tako velika nit ima neku ekonomiju da bi ona to tako primila a da bi ovi tu baš i ostali. Rama se malo šteka Americi a ovo je situacija privremeno tako da to i ti Afganistanci će gledat posli kako da uvate Italiju , Švicu itd.

Albanija ima sve jači turizam, a tu treba uglavmom mlađu radnu snagu, a koja je do sad odlazila.

Naspram Afganistana, Albanija je California.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by RayMabus 5/9/2021, 20:42

Turizam je sezonski. Šta će ostatak godine radit ti Afganistanci tamo ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176279
2014-04-11


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by mentalitet 6/9/2021, 06:58

ebenica wrote:
marcellus wrote:to ja govorim deset godina, i pišem. Da svaka hrvatica u dobi za rađanje odluči rodit petero djece, i dalje bi bili u kurcu jer nemamo dovoljno hrvatica u dobi za rađanje da bi uopće zaustavili izumiranje.

Samo je pitanje hoćemo li uspjet privuć (rimac!) useljenike s papirima i diplomama, ili ćemo uzet kozojebe iz somalije koji će idućih 20 generacija smrdit na socijali
ti pišeš? pička ti materina bezobrazna, ti si pisao kak blagajnice treba zamjenit robotima u konzumu i kad hrvati trebaju radit 100 sati na dan za šaku riže...
ti si kretenčino uzrok demografske slike, iebem ti mater odvratnu licemjernu.

Ma badava ti je kretena staviti pred zid chinjenica..taj nema tri chiste u glavi a pokvaren je kao zadnje govno..On zivi od lazi i manipulacija..Danas sutra kad bi mu kcerke otishle u USA na shkolovanje i donijele male crnchice on bi rekao da su bili dugo na suncu pa su zagorili inache su pravi hrvati.. Na onome forumu me je banirao svakodnevno zbog mojih napisanih rijechi koje su bile potkrijepljene nepobitnim chinjenicama a danas kao papagaj ponavlja moje rijechi od prije 15 godina .Hvali se kako ga je Lazanski uzeo u prichu iako ga je taj srpski novinar uzeo u prichu o kretenima koji se nazivaju novinarima u danshnjoj Hrvatskoj samo zbog prezimene ne vjerujuci valjda da Holjevac moze biti toliko glup i pokvaren valjda misleci da mu je onaj Vjeceslav bio neshto u rodu..Ljudsko smece kakvo se rijetko vidja u bilo kojem dijelu svijeta..Podsjeca me na jednog Icu iz Zegeja..Imao sam kompice koji su bili okej i sa kojima sam znao zaruziti chesto jer smo igrali belu u janjetinu u 2 goluba..I uvijek se tu pojavljivao taj Ico,,nikad nije igrao Belu jer je bio glup ko kurac ,Elem taj se napio i najeo uz nas i to dzabalesku..Svi smo imali jedan standard a to je da svatko pozove ako nishta butelju vina..Ovaj to nikada nije napravio...Ajde mosh ne imati love jednom,,,dva puta...ma deset puta ali jedanajesti put ako nemash onda ne idesh sa shkvadrom na cugu...pizda mu materina..Ali tome je obraz bio kao djon...isto kao i ovome takozvanom novinaru (jebem ti zemlju kad ovakav idiot moze biti novinar ,a to sve govori o toj vukojebini ..gdje su generali konobari a ministri pizza majstorri)..elem ja pozovem cugu za shkvadru ...svi smo pili vino jebiga,,,nakon janka ide samo dobra Blatina...njega preskochim jer je smrad pio pivo...Kaze on meni...a ja??Reko shto ti"Veli ja pijem pivo..A ja mu odgovorim ...chuj stari,,,kad kad popisham vino ono se pretvara u pivo pa kad krenem u WC ti zamnom sa tom praznom flashom piva..Ovi me moji gledaju u chudu jer sam tada bio jako korektan i fin...Dreknem na njih,,,shta je pizda vam materina josh jednom mi dovedite sa sobom to smece od chovjeka mozete me zaboraviti...A sada ovdje ili on ili ja...cute ko pichke,,,Dignem se i odem i nikad vishe sa njima nisam ishao igrati belu a ni na janjetinu u 2 goluba ..Od tada sam odluchio da nikome vishe necu gledati kroz prste a posebno gnjidama kao shto je ovaj ovdje i taj jebeni Ico..A to je najveci problem hrvata,,,ma pusti ga ne misli ontako ...ma makni se ispred budale...e moj kurac...kod mene je drugachije a vidim i kod tebe pa zato ovim putem izrazavam svoje shtovanje kolega;:))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by michaellcmacha 6/9/2021, 07:11

nek si se ti mako... a i nemoj sramotiti jebenog...nema on veze sa tobom i tebi sličnima...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by mutava baštarda 6/9/2021, 07:29

Zadnji put kad smo masovno useljavali radnu snagu, također zbog loših demografskih trendova i na poticaj zapada bilo je tijekom osmanskih ratova.
Što može krenuti po zlu?

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by AssadNaPodmornici 6/9/2021, 11:09

niels wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
niels wrote:Useljavanje je neminovno, baš kao što je kraj legalnog useljavanja u SAD na vidiku, pola zemlje to shvaća.

Trebaju nam mladi radnici i poljoprivrednici, svih stručnih sprema, a kod VSS/VŠS s naglaskom na prirodne znanosti.

Budući socijalni slučajevi u umišljaju ne trebaju ni nama, ni bilo kome drugome. To je stvar javnih financija i osobnih odluka, a ne moj generalni komentar na čitave populacije.


Također, trsimo se biti država vladavine prava, s izgrađenim institucijama. Na području RH ne smije biti ilegalnih useljenika, čim se pojave na radaru i oni i obitelji idu u postupak momentalne deportacije.

uglavnom će ti ovakvi biti useljenici..

na planeti nema više puno recimo osoba koji imaju IQ +100 poena, a takvi često čak i žive solidno i u najvećoj vukojebini.. uglavnom useljavanje i zamjena populacije u RH će ti biti uglavnom low IQ klošarima, agresivcima itd.. tako da ne vidim uopće smisao ikakve masovne imigracije, šta naseliti paštune u krajinu, pa sa njima ratovati za par desetljeća ... a prije toga im financirati socijalu i razmnožavanje..

mislim to je debilizam žestoki.  to treba kako rimac radi.. treba mu inžinjer .. nema problema, ako zadovolji kod rimca, može se nastaniti.. a ne ono primimo poražene afganistance bez kontrole pa ovdje imaš sutra jihad kvartove.. inače niti jedan narod NIKADA NIJE IZUMRIO SAM OD SEBE.. to je nemoguće.   uvijek je bila zamjena populacije ili osvajanje ili istrebljenje od osvajača... nitko nije umro zbog pada nataliteta na 50ak godina.. inače hrpi puta u povjesti je znao padati natalitet, padati broj stanovnika, a onda se sve obnovi u roku 100godina.

zato iduća par desetljeća su ključna za RH narod.
mi smo kao narod , u funkciji države već 1300godina,  među starijim u Europi.
e sada ako krene masovna trpačina "da ne izumremo" onda vam ja garantiram da ćete izumrijeti.. novi se neće asimilirati i osvojit će vas iz unutra..

u slučaju da je pažljiva imigracija, kontrolirana, tipa visoko obrazovani kadar koji želi raditi, u manjim količinama to je OK.

nemorate se brinuti radi pada nataliteat.. ljudi koji nešire svoje gene, imaju sklonost da ne šire gene, oni će nestati.. oni koji su imali sklonost da imaju više djece će preko svoje djece prošitit svoje gene - u roku doslovno 2-3 generacije oni će činiti većinu populacije i natalitet će se obnoviti.

međutim ako se desi da se naseli pun kurac afaganistanaca, a onda nabiješ poreze Hrvatima a njima financiraš razmnožavanje, a ovi ne budu radili kurca kao što nerade na zapadu, a imaju čopor djece koje žive na socijalu, odgajaju ih na jihad, e onda očekujte klaonicu za par desetljeća

S ovim se mogu složiti 100%, ali kontrakcija radne snage, urušavanje sustava međugeneracijske solidarnosti, itd. su neposredne prijetnje, nemamo dvije generacije pričekati da vidimo rasplet, da li je tvoj aksiom točan.

Nadalje, a znam da bi sad trebao citirati izvore, ali ih ne mogu pronaći - natprosječno inteligentni ljudi se rjeđe odlučuju na djecu, a i oni se češće iseljavaju iz Hrvatske (vidi se po rezultatima izbora).

situacija je dosta komplicirana, ali urušavanje generacijske solidarnosti za jednu generaciju je bolje, nego istrebljenje cijele populacije i naroda.
ako ste spremni žrtvovati državu da bi penzići imali 200kn veću penziju sretno. a neće je imati, jer sva ova pusta imigracija je na zapad(sa low iq država odakle mi planiramo naseljavanje) donjela samo trošak od terorizma, socijale, kriminala, ubijenih u svemu tome, a nikakav rast penzija ili industrije. a vi onda slušajte ovoga demografa itd. ne trebate se sekirati za pad nataliteta, kada smo protjerali turke , južno od save nije bilo 100 000 hrvata pa u roku 300godina nas je na tom teritoriju rođeno nekoliko milijuna..
čitao sam jedan moj predak(svi imamo predaka na n-tu potenciju vjerojatno u nazad par stotina godina djelimo hrpu njih svi ovdje) koji je dobio neku zemlju kada su protjerali turke jer je bio jedan od kolovođa pobune, je imao 16djece.. i onda od tih 16 djece, vjerojatno su ostali imali po 10ak komada.. u roku 60godina povećao si populaciju za koliko? 20puta? ne morate se brinut da će pad nataliteta dovesti do istrebljenja. nigdje se to nije dogodilo. istrebljenje dolazi do gubitka životnog prostora, osvajanja, mješanja,
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21014
2018-06-14


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by AssadNaPodmornici 6/9/2021, 11:12

mutava baštarda wrote:Zadnji put kad smo masovno useljavali radnu snagu, također zbog loših demografskih trendova i na poticaj zapada bilo je tijekom osmanskih ratova.
Što može krenuti po zlu?
doslovno , najgore ta radna snaga (vlasi iz rumunjske te mješavina raznih slavena) umjesto da smo ih asimilirali mi Hrvati poput Tesle ili Borojevića, asimilirali su ih Srbi i onda smo mi ratovali sa njima 2-3 puta u zadnjih 100godina.
a ti asimilirani Srbi uopće nemaju fizički veze sa Srbima istočno od drine. ovi srbi zapadno od drine su fizički svijetlije puti, čak su pričali drugačiji jezik unazad prve juge, druga kultura, drugi mentalitet(plemenski ratnički slobodarski), dok srbi istočno od drine dosta tamnije puti, niskih čela, mentalitet drugačiji...

zato ne vidim smisao u svemu tome. ali kurac ja upozoravan , vidim i većina ovdje je na forumu za trpačinu pa šta ću ja.. neću sam protiv krive drine
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21014
2018-06-14


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 3 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum