ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by vuksadinare 2/2/2021, 10:54

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=magazin&id=2251175
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99110
2015-09-08


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by Ringo10 2/2/2021, 13:50

Pa dobro Nije nju trebalo tako sikanirati..

Ali grijesila je i ona jebi ga


Morala je uzeti u obzir situaciju, rat, agresiju, ljudi ginu, Hrvatska je brutalno napadnuta...
Ne mozes se ti u tako zajebanim situacijama ponasati kao sto se ona ponasala i glumiti bratstvo jedinstvo i neki pacifizam u trenutku opceg ludila kad se tvome narodu i zemlji radi o golom opstanku, o biti ili ne biti. Pogrijesili su prema njoj ali pogrijesila je i ona

Dodju gadna vremena kad se svrstati moras i stati uz svoj narod ...

Ili to ili odlazi...ona je izabrala...nije se snasla i nije znala kako da se postavi u situaciji kad se njen svijet raspao...i ostalo je povijest

A da su i prema njoj pretjerali - jesu...moglo je to sve biti drukcije

Ne ponovilo se...a njoj R.I.P. bila je stvarno veliko ime i velika umjetnica...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by Hektorović 2/2/2021, 14:21

Ringo10 wrote:Pa dobro  Nije nju trebalo tako sikanirati..

Ali grijesila je i ona jebi ga


Morala je uzeti u obzir situaciju, rat, agresiju, ljudi ginu, Hrvatska je brutalno napadnuta...
Ne mozes se ti u tako zajebanim situacijama ponasati kao sto se ona ponasala i glumiti bratstvo jedinstvo i  neki pacifizam u trenutku opceg ludila kad se tvome narodu i zemlji radi o golom opstanku, o biti ili ne biti. Pogrijesili su prema njoj ali pogrijesila je i ona

Dodju gadna vremena kad se svrstati moras i stati uz svoj narod ...

Ili to ili odlazi...ona je izabrala...nije se snasla i nije znala kako da se postavi u situaciji kad se njen svijet raspao...i ostalo je povijest

A da su i prema njoj pretjerali - jesu...moglo je to sve biti drukcije

Ne ponovilo se...a njoj R.I.P. bila je stvarno veliko ime i velika umjetnica...

E pa to, ne možeš se šetati po Beogradu dok Hrvatska gori pod JNA. Ponekad u životu ne možeš više biti neutralan nego moraš zauzeti morlni stav.


Drugo je što je ona i bila židovka, i realno u južnoj kaliforniji puno se bolje osjećala nego na brdovitom balkanu za koji i nema neku vezu.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by Ringo10 2/2/2021, 14:25

Hektorović wrote:
Ringo10 wrote:Pa dobro  Nije nju trebalo tako sikanirati..

Ali grijesila je i ona jebi ga


Morala je uzeti u obzir situaciju, rat, agresiju, ljudi ginu, Hrvatska je brutalno napadnuta...
Ne mozes se ti u tako zajebanim situacijama ponasati kao sto se ona ponasala i glumiti bratstvo jedinstvo i  neki pacifizam u trenutku opceg ludila kad se tvome narodu i zemlji radi o golom opstanku, o biti ili ne biti. Pogrijesili su prema njoj ali pogrijesila je i ona

Dodju gadna vremena kad se svrstati moras i stati uz svoj narod ...

Ili to ili odlazi...ona je izabrala...nije se snasla i nije znala kako da se postavi u situaciji kad se njen svijet raspao...i ostalo je povijest

A da su i prema njoj pretjerali - jesu...moglo je to sve biti drukcije

Ne ponovilo se...a njoj R.I.P. bila je stvarno veliko ime i velika umjetnica...

E pa to, ne možeš se šetati po Beogradu dok Hrvatska gori pod JNA. Ponekad u životu ne možeš više biti neutralan nego moraš zauzeti morlni stav.


Drugo je što je ona i bila židovka, i realno u južnoj kaliforniji puno se bolje osjećala nego na brdovitom balkanu za koji i nema neku vezu.
Židovka ... jesli li siguran

Sad sam provjerio, majka joj je bila Židovka

Ali bez obzira ... sve što sam rekao stoji
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by Hektorović 2/2/2021, 14:29

Ringo10 wrote:Židovka ... jesli li siguran

"Majka joj je bila Hrvatica židovske vjeroispovijesti, dok joj je otac bio hrvatsko-slovenskoga podrijetla"



Dakle po Židovskim zakonima je Židovka, kao i njeno potomstvo.


Otac nije toliko važan.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by Ringo10 2/2/2021, 14:32

Hektorović wrote:
Ringo10 wrote:Židovka ... jesli li siguran

"Majka joj je bila Hrvatica židovske vjeroispovijesti, dok joj je otac bio hrvatsko-slovenskoga podrijetla"



Dakle po Židovskim zakonima je Židovka, kao i njeno potomstvo.


Otac nije toliko važan.
Bilo kako bilo, to ništa ne mijenja 

Da, bili su pregrubi spram nje ali je i ona jako pogriješila

Rat je narod je ugrožen i zemlja ti je na ivici opstanka

Normalno je da su ljudi jako emotivni i osjetljivi u takvim situacijama

Ne slažeš se sa politikom Hrvatske, nema problema ali ne možeš ići u toj situaciju u zemlju odakle dolazi agresija i mahati sisama na pozornici

Nisu mi jasni ljudi koji ne shvaćaju takvu situaciju
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by vuksadinare 2/2/2021, 14:55

Realno furlanica je glupa..njen suprug gajic joj je interno ocitao lekciju o nacionalizmu srpskom naravno..ona ga nije skuzila niti do svoje smrti da u svakom malom srbinu cuci veliki..naime njen suprug gajic je rodjeni zagrepcanin i zivio u zagrebu do odlaska na beogradsku akademiju filmskih umjetnosti..odlazi u beograd pokraj tada najbolje zagrebacke akademije filmske umjetnosti u zagrebu..i zapravo ocitao joj lekciju koju ona nikad nije skuzila da je njen suprug prije svega srbin ma gdje zivio krajnji cilj mu je beograd i srbija i moli da tamo kisa prvo padne
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99110
2015-09-08


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by immortal 2/2/2021, 14:59

Hektorović wrote:
Ringo10 wrote:Židovka ... jesli li siguran

"Majka joj je bila Hrvatica židovske vjeroispovijesti, dok joj je otac bio hrvatsko-slovenskoga podrijetla"



Dakle po Židovskim zakonima je Židovka, kao i njeno potomstvo.


Otac nije toliko važan.

majka je bila židovka Hrvatskog državljanstva
šta bi vam čovjek više rekao

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by vuksadinare 2/2/2021, 15:22

.....tudjman je strasno pogrijesio sto je vjerovao da se takvi mogu promjenit pruzajuci im ruku..onaj tko je filovan 45 godina mitom o jasenovcu,hrvatima kojima se ustasluk vidi u ocima i slicnim pricama..koji su filani mitovima o srbima kao nekakvim spasiteljima,junacinama i bla bla..taj se ne moze promjeniti..znam neke likove..od javnih osoba najbolji primjeri su zoki pusic,vedrana rudan,miljenko smoje,mandic i slicni...znam lika koji je jebao miru privatno..odnosno bio je decko..u samim njezinim glumackim pocecima....kaze da je htjela jos tad otici u beograd ili sarajevo jer je imala paranoicnu fikciju da je ne vole u kazalistu jer je zidovka po mami..stalno je imala neke paranoje..jednom je u kazalisnom kaficu poludjela kad je cula da je ena begovic dobila ulogu barunice u glembajevima jer je mislila da ona to zasluzuje a ne ena..i od tad zapravo vise ni ne glumi u hrvatskim filmovima i serijama..vec srpskim i bosanskim
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99110
2015-09-08


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by Hektorović 2/2/2021, 15:22

Ringo10 wrote:Bilo kako bilo, to ništa ne mijenja 

Da, bili su pregrubi spram nje ali je i ona jako pogriješila

Rat je narod je ugrožen i zemlja ti je na ivici opstanka

Normalno je da su ljudi jako emotivni i osjetljivi u takvim situacijama

Ne slažeš se sa politikom Hrvatske, nema problema ali ne možeš ići u toj situaciju u zemlju odakle dolazi agresija i mahati sisama na pozornici

Nisu mi jasni ljudi koji ne shvaćaju takvu situaciju

Pa očito je živjela u bubbleu i imala krut pogled na svijet... Jugoslavija ili ništa... bez da je moralno sudila o beogradskom režimu... U životu treba znati biti prilagodljiv ali i imati jasan moralan stav.


Last edited by Hektorović on 2/2/2021, 15:24; edited 2 times in total
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by Hektorović 2/2/2021, 15:23

vuksadinare wrote:.....tudjman je strasno pogrijesio sto je vjerovao da se takvi mogu promjenit pruzajuci im ruku..onaj tko je filovan 45 godina mitom o jasenovcu

A evo srbi sad stalno govore kako je yu zatirala sjećanje o jasenovcu i srpska stradanja u ww2
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by vuksadinare 2/2/2021, 15:25

Hektorović wrote:
vuksadinare wrote:.....tudjman je strasno pogrijesio sto je vjerovao da se takvi mogu promjenit pruzajuci im ruku..onaj tko je filovan 45 godina mitom o jasenovcu

A evo srbi sad stalno govore kako je yu zatirala sjećanje o jasenovcu i srpska stradanja u ww2
Srbi su budale..nije bezveze stevo krajacic ono o njima rekao..kad su mu ovi dosadjivali na jedoj komemoraciji u jasenovcu da treba vise se govoriti o ustasluku hrvata..on im je rekao 'malo su vas jos pobili'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99110
2015-09-08


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by vuksadinare 2/2/2021, 15:29

Hektorović wrote:
Ringo10 wrote:Bilo kako bilo, to ništa ne mijenja 

Da, bili su pregrubi spram nje ali je i ona jako pogriješila

Rat je narod je ugrožen i zemlja ti je na ivici opstanka

Normalno je da su ljudi jako emotivni i osjetljivi u takvim situacijama

Ne slažeš se sa politikom Hrvatske, nema problema ali ne možeš ići u toj situaciju u zemlju odakle dolazi agresija i mahati sisama na pozornici

Nisu mi jasni ljudi koji ne shvaćaju takvu situaciju

Pa očito je živjela u bubbleu i imala krut pogled na svijet... Jugoslavija ili ništa... bez da je moralno sudila o beogradskom režimu... U životu treba znati biti prilagodljiv ali i imati jasan moralan stav.
.....ona je odlucila tako..ona bi dolazila u zagreb i srala o jugoslaviji..bratsvu i jedinstvu dok su uzbune u zagrebu i dok se roka po vukovaru,dubrovniku,pakracu..jer joj je muz srbin i ona se osjeca jugoslavenkom..ma bjez..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99110
2015-09-08


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by Pirate 2/2/2021, 16:32

Vucina i logika ko krastavci i nutela.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by abraham 2/2/2021, 21:42

Predug i prepatetican tekst za citati. njesra ukratko. Bilo  kako bilo ali se odlazak Furlanke sveo na politiku. Ne znam sto??? Nije bila neka , ajme , glumica. Najvecu pozornost , na kraju balade je bio njen politicki izbor. Da radilo se o izboru. Iz fasistichkog Zagreba je otisla u "Slobodarski" Beograd iz kojeg je otisla bez ispracaja isto kao i iz Zagreba. Naivna, glupa ili sto??? Uradila je izbor. Teza o nekoj neutralnosti, nenormalnosti i sl pada u vodu jer je od 174 drzave clanice UN ona otisla u Milosevicevu Srbiju????Izbor su radili i drugi. Gigant , Pero Kvrgic npr o kojem je napisano deset puta manje komentara , koje na kraju nije niti trebao. Izbor je uradio i Krivokapic pa se posrao sam sebi u usta i vratio se "ustashama". Mira, nije, i ostala je na svom malom oblacicu do kraja i zato kapa dolje. Ostalo??? Lesinarenje, patetika, patologija kojom ni sama Mira ne bi bila sretna.Kila mozga.....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14064
2014-04-14


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by jastreb 2/2/2021, 21:59

Meni je najtragicnija figura od tih hrvatskih glumaca srpske nacionalnosti siroti Danilo Popržen,koji je pocetkom rata preselio u Banjaluku i tamo zivotario sam ko ćuk u nekoj garsonjeri.

Ne znam ni jel živ.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by jastreb 2/2/2021, 22:04

Ma glumci su posebna branša. Koliko Hrvata je ostalo u BG.

Igor Štimac. Neda Arneric. Pa ona stara glumica,Istrijanka,Marija Crnobori. Pa Zarko Radic,Milan Strljic,Vuckovic.

No nije sve ni u politici. Ipak imali su ondje posao,neki renome,obitelj,stan...pa i zastitu.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by jastreb 2/2/2021, 22:06

I na kraju,na posljetku,opet ih vole i tamo i vamo.

Moje je misljenje da nema nekog pravila.

Postene ljude poout Ljubise Samardzica,Mustafe Nadarevica, Spire Guberine...vole svuda.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by Guest 2/2/2021, 22:07

jastreb wrote:Meni je najtragicnija figura od tih hrvatskih glumaca srpske nacionalnosti siroti Danilo Popržen,koji je pocetkom rata preselio u Banjaluku i tamo zivotario sam ko ćuk u nekoj garsonjeri.

Ne znam ni jel živ.

Nije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by Guest 2/2/2021, 22:17

Speare Shaker wrote:
jastreb wrote:Meni je najtragicnija figura od tih hrvatskih glumaca srpske nacionalnosti siroti Danilo Popržen,koji je pocetkom rata preselio u Banjaluku i tamo zivotario sam ko ćuk u nekoj garsonjeri.

Ne znam ni jel živ.

Nije.

Preminuo 2019.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sergej Trifunovic o Miri Furlan Empty Re: Sergej Trifunovic o Miri Furlan

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum