ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MENTALNO STANJE NACIJE

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Counter-Strike 24/3/2019, 12:53

RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:I nejebica. lol! lol!

Ja kad iman para pijen a kad nepijen neman , evo praktički nisan kap alkohola okusija ima već godinu dana ako izuzmemo prošlo lito di smo nešto radili pa prijatelj donosija pivu na bauštelu.

Zato mi se i neradi , male plaće a onda sve popijen jer san frustriran jer su male plaće.

Zatvoreni krug.
A da otvoris u podrumu pecaru i sam si pribavih koji hektolitar loze? :clown
Pa nisam od tih šta moraju popit neki alkohol. Ono jedno vrime tri godine nisan kap alkohola popija. Al štaš nema žene , dice , nejebica , frustriran emanicipqcijom ( čitaj pad uloge muškog u društvu ) pa onda odvrni pipu , kad je bal nek je maskenbal.

Samo male plaće pa kad to vidiš od tuge popiješ pa zatvoreni krug.

Pa san da otkaz i sad ležin doma , neman para neman ni za piće , kavica i duvan i jebe mi se.
imao sam kolegu kome su doktori rekli da ako ne baci duvan umrijece jer mu je srce toliko bilo osteceno,i prestao je jedno vrijeme i ponovo pocne,samo se srusio u nekom parku,uspjeli su ga nekako ozivjeti ko zna kako,i umirao je na aparatima par dana na granici zivota i smrtini vamo ni tamo,jebemti duvan,to je gore nego krek

Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by RayMabus 24/3/2019, 12:54

pismejker wrote:
RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:I nejebica. lol! lol!

Ja kad iman para pijen a kad nepijen neman , evo praktički nisan kap alkohola okusija ima već godinu dana ako izuzmemo prošlo lito di smo nešto radili pa prijatelj donosija pivu na bauštelu.

Zato mi se i neradi , male plaće a onda sve popijen jer san frustriran jer su male plaće.

Zatvoreni krug.
A da otvoris u podrumu pecaru i sam si pribavih koji hektolitar loze? :clown
Pa nisam od tih šta moraju popit neki alkohol. Ono jedno vrime tri godine nisan kap alkohola popija. Al štaš nema žene , dice , nejebica , frustriran emanicipqcijom ( čitaj pad uloge muškog u društvu ) pa onda odvrni pipu , kad je bal nek je maskenbal.

Samo male plaće pa kad to vidiš od tuge popiješ pa zatvoreni krug.

Pa san da otkaz i sad ležin doma , neman para neman ni za piće , kavica i duvan i jebe mi se.
tja..nisi glup lik za razliku od jednostepenih umova kojima logika ne ide u glavu..ti nije ponizavajuce na taj nacin zivjeti..?
Nije. Zašto bi ? Jedina je razlika šta se sad izležavan doma a prije san se mora dizat rano ujutro i na poslu trpit sve i svašta.

Ovako san normalniji puno. Štitim svoje mentalno zdravlje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by veber 24/3/2019, 12:56

The Republic of Dream wrote:
veber wrote:
The Republic of Dream wrote:
veber wrote:gluposti.
odeš van u njemačkoj, pa to je sve zdrogirano. njemačka policija uopće ne testira za alkohol. direktno krv i droge. a u švici je legalna marica, pa ekipa tu uz granicu uredno ode kupit maru.

a kod nas je kako je bilo oduvjek. stalno smo ratovali nikad da se skučiš, onda ti doe neka partija i sve u svemu završimo u kurcu.
americka policija kad te zaustavi,doslovce policajac gurne glavu kroz prozor i onjusi auto,njusi za alkohol,ili travu,gleda okolo naokolo,skenira,imao sam slicnu situaciju kad je povukao (onjusio) samo je zakolutao ocima i promjenio boju u licu,jadni,auto mi iznutra smetliste iako je star samo 4 godine  cat  bar ga nece niko ukrast :clown
bili smo vani, samo sam ja pio pivo i to da budem unutar 0,08 koliko je dozvoljeno u bavarskoj. murja me haltala i testirala samo na drogu. ove konjine pokraj mene nastavili pušit, u medicinske svrhe. svi vezani i nemre im murja nikaj. ekipa nosi ispod dozvoljenje granice i možeš ih jebat. ja sam se pasivno naduvao kako su dimili.
ha,da jebote,ako se dimi u zatvorenom prostoru moras se zbubati htio ne htio,fora su oni svabski zeleni policijski auti  pirat
plavi su, samo po selima naletiš na zelene. i uniforme im plave.
mene zaustavili kao iz filma. zablicali iza izađe ženska avion, frajer ko švarci. ženska s nama rekla da je superzgodan. svi naduvani osim mene. piknuli me za test droge, nula bodova. žensku pitao da mi da broj, na kaj je ona odgovorila da me uvijek može testirat na alkohol, pa smo zaključili da mi je bolje poći nach hause :D
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by RayMabus 24/3/2019, 12:58

Evo diga san se u 11:30 , fino popija kavicu , pročita vijesti , sad će utakmica Mađarska Hrvatska u 18 sati.

A šta ću se ja dizat ujutro , nervirat na poslu , mala plaća a onda moraš pit od frustracija koje se nakupe.

Ne hvala.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Guest 24/3/2019, 13:07

RayMabus wrote:Evo diga san se u 11:30 , fino popija kavicu , pročita vijesti , sad će utakmica Mađarska Hrvatska u 18 sati.

A šta ću se ja dizat ujutro , nervirat na poslu , mala plaća a onda moraš pit od frustracija koje se nakupe.

Ne hvala.
ne znam..izvukao sam vanka nesh slicnih likova,upalih u letargiju..cim su poceli raditi,zivnuli su..
jedan je uz standardni posel jos pribavio i mini-job,i nakon godinu dana uzeo neku bemburu drajera karavana..sad zuji po nekoj hrvackoj diskoteci i gonja cure..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Counter-Strike 24/3/2019, 13:08

veber wrote:
The Republic of Dream wrote:
veber wrote:
The Republic of Dream wrote:
veber wrote:gluposti.
odeš van u njemačkoj, pa to je sve zdrogirano. njemačka policija uopće ne testira za alkohol. direktno krv i droge. a u švici je legalna marica, pa ekipa tu uz granicu uredno ode kupit maru.

a kod nas je kako je bilo oduvjek. stalno smo ratovali nikad da se skučiš, onda ti doe neka partija i sve u svemu završimo u kurcu.
americka policija kad te zaustavi,doslovce policajac gurne glavu kroz prozor i onjusi auto,njusi za alkohol,ili travu,gleda okolo naokolo,skenira,imao sam slicnu situaciju kad je povukao (onjusio) samo je zakolutao ocima i promjenio boju u licu,jadni,auto mi iznutra smetliste iako je star samo 4 godine  cat  bar ga nece niko ukrast :clown
bili smo vani, samo sam ja pio pivo i to da budem unutar 0,08 koliko je dozvoljeno u bavarskoj. murja me haltala i testirala samo na drogu. ove konjine pokraj mene nastavili pušit, u medicinske svrhe. svi vezani i nemre im murja nikaj. ekipa nosi ispod dozvoljenje granice i možeš ih jebat. ja sam se pasivno naduvao kako su dimili.
ha,da jebote,ako se dimi u zatvorenom prostoru moras se zbubati htio ne htio,fora su oni svabski zeleni policijski auti  pirat
plavi su, samo po selima naletiš na zelene. i uniforme im plave.
mene zaustavili kao iz filma. zablicali iza izađe ženska avion, frajer ko švarci. ženska s nama rekla da je superzgodan. svi naduvani osim mene. piknuli me za test droge, nula bodova. žensku pitao da mi da broj, na kaj je ona odgovorila da me uvijek može testirat na alkohol, pa smo zaključili da mi je bolje poći nach hause :D
kako to,ja sam bio ugradu i bio je zeleni,pomislih da nije onja pokret ekoloski "zeleni"  pirat
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by veber 24/3/2019, 13:12

The Republic of Dream wrote:
veber wrote:
The Republic of Dream wrote:
veber wrote:
The Republic of Dream wrote:
americka policija kad te zaustavi,doslovce policajac gurne glavu kroz prozor i onjusi auto,njusi za alkohol,ili travu,gleda okolo naokolo,skenira,imao sam slicnu situaciju kad je povukao (onjusio) samo je zakolutao ocima i promjenio boju u licu,jadni,auto mi iznutra smetliste iako je star samo 4 godine  cat  bar ga nece niko ukrast :clown
bili smo vani, samo sam ja pio pivo i to da budem unutar 0,08 koliko je dozvoljeno u bavarskoj. murja me haltala i testirala samo na drogu. ove konjine pokraj mene nastavili pušit, u medicinske svrhe. svi vezani i nemre im murja nikaj. ekipa nosi ispod dozvoljenje granice i možeš ih jebat. ja sam se pasivno naduvao kako su dimili.
ha,da jebote,ako se dimi u zatvorenom prostoru moras se zbubati htio ne htio,fora su oni svabski zeleni policijski auti  pirat
plavi su, samo po selima naletiš na zelene. i uniforme im plave.
mene zaustavili kao iz filma. zablicali iza izađe ženska avion, frajer ko švarci. ženska s nama rekla da je superzgodan. svi naduvani osim mene. piknuli me za test droge, nula bodova. žensku pitao da mi da broj, na kaj je ona odgovorila da me uvijek može testirat na alkohol, pa smo zaključili da mi je bolje poći nach hause :D
kako to,ja sam bio ugradu i bio je zeleni,pomislih da nije onja pokret ekoloski "zeleni"  pirat
svi novi auti od polizei su ti srebrni s plavim, samo stari su zeleni. kako se obnavlja tako i nestaju.
ovdje u pfalzu imaš bmw 5 iz 80ih godina, zelen.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by RayMabus 24/3/2019, 13:12

pismejker wrote:
RayMabus wrote:Evo diga san se u 11:30 , fino popija kavicu , pročita vijesti , sad će utakmica Mađarska Hrvatska u 18 sati.

A šta ću se ja dizat ujutro , nervirat na poslu , mala plaća a onda moraš pit od frustracija koje se nakupe.

Ne hvala.
ne znam..izvukao sam vanka nesh slicnih likova,upalih u letargiju..cim su poceli raditi,zivnuli su..
jedan je uz standardni posel jos pribavio i mini-job,i nakon godinu dana uzeo neku bemburu drajera karavana..sad zuji po nekoj hrvackoj diskoteci i gonja cure..
Pa ok samo ja sam materijalno situiran , motivira me obitelj koju neman a na pragu 40.

Ono nevidin za koga radin pa onda fino ležarina i čekam da se odviju događaji iz Nostradamusa.

Opusti se i uživaj.

Kome tribaju pare radit će a kome ne neće. Kad mi bude tribala koja kuna nać ću neki posal , ionako nema više ni ljudi u Hrvatskoj pa odma primaju. Nesekiran se uopće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Guest 24/3/2019, 13:14

RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:Evo diga san se u 11:30 , fino popija kavicu , pročita vijesti , sad će utakmica Mađarska Hrvatska u 18 sati.

A šta ću se ja dizat ujutro , nervirat na poslu , mala plaća a onda moraš pit od frustracija koje se nakupe.

Ne hvala.
ne znam..izvukao sam vanka nesh slicnih likova,upalih u letargiju..cim su poceli raditi,zivnuli su..
jedan je uz standardni posel jos pribavio i mini-job,i nakon godinu dana uzeo neku bemburu drajera karavana..sad zuji po nekoj hrvackoj diskoteci i gonja cure..
Pa ok samo ja sam materijalno situiran , motivira me obitelj koju neman a na pragu 40.

Ono nevidin za koga radin pa onda fino ležarina i čekam da se odviju događaji iz Nostradamusa.

Opusti se i uživaj.

Kome tribaju pare radit će a kome ne neće. Kad mi bude tribala koja kuna nać ću neki posal , ionako nema više ni ljudi u Hrvatskoj pa odma primaju. Nesekiran se uopće.
ajd dobro..svakom po zelji.. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by RayMabus 24/3/2019, 13:17

pismejker wrote:
RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:Evo diga san se u 11:30 , fino popija kavicu , pročita vijesti , sad će utakmica Mađarska Hrvatska u 18 sati.

A šta ću se ja dizat ujutro , nervirat na poslu , mala plaća a onda moraš pit od frustracija koje se nakupe.

Ne hvala.
ne znam..izvukao sam vanka nesh slicnih likova,upalih u letargiju..cim su poceli raditi,zivnuli su..
jedan je uz standardni posel jos pribavio i mini-job,i nakon godinu dana uzeo neku bemburu drajera karavana..sad zuji po nekoj hrvackoj diskoteci i gonja cure..
Pa ok samo ja sam materijalno situiran , motivira me obitelj koju neman a na pragu 40.

Ono nevidin za koga radin pa onda fino ležarina i čekam da se odviju događaji iz Nostradamusa.

Opusti se i uživaj.

Kome tribaju pare radit će a kome ne neće. Kad mi bude tribala koja kuna nać ću neki posal , ionako nema više ni ljudi u Hrvatskoj pa odma primaju. Nesekiran se uopće.
ajd dobro..svakom po zelji.. :)
Pa meni je najbitnije da padne Merkel ( i njeni nasljednici poput AKK ) tj da padne emanicipacina jer se bez tog društvenog uvijeta nemislin ženit ( pokrenit na tom planu ) a kad je tako a situiran sam : Zašto da hranim ovaj sistem ako nemoram ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Counter-Strike 24/3/2019, 13:19

veber wrote:
The Republic of Dream wrote:
veber wrote:
The Republic of Dream wrote:
veber wrote:
bili smo vani, samo sam ja pio pivo i to da budem unutar 0,08 koliko je dozvoljeno u bavarskoj. murja me haltala i testirala samo na drogu. ove konjine pokraj mene nastavili pušit, u medicinske svrhe. svi vezani i nemre im murja nikaj. ekipa nosi ispod dozvoljenje granice i možeš ih jebat. ja sam se pasivno naduvao kako su dimili.
ha,da jebote,ako se dimi u zatvorenom prostoru moras se zbubati htio ne htio,fora su oni svabski zeleni policijski auti  pirat
plavi su, samo po selima naletiš na zelene. i uniforme im plave.
mene zaustavili kao iz filma. zablicali iza izađe ženska avion, frajer ko švarci. ženska s nama rekla da je superzgodan. svi naduvani osim mene. piknuli me za test droge, nula bodova. žensku pitao da mi da broj, na kaj je ona odgovorila da me uvijek može testirat na alkohol, pa smo zaključili da mi je bolje poći nach hause :D
kako to,ja sam bio ugradu i bio je zeleni,pomislih da nije onja pokret ekoloski "zeleni"  pirat
svi novi auti od polizei su ti srebrni s plavim, samo stari su zeleni. kako se obnavlja tako i nestaju.
ovdje u pfalzu imaš bmw 5 iz 80ih godina, zelen.
da valjda,ma ima i vise od 10-tak godina sigurno da sam bio u svabiji
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Counter-Strike 24/3/2019, 13:21

RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:Evo diga san se u 11:30 , fino popija kavicu , pročita vijesti , sad će utakmica Mađarska Hrvatska u 18 sati.

A šta ću se ja dizat ujutro , nervirat na poslu , mala plaća a onda moraš pit od frustracija koje se nakupe.

Ne hvala.
ne znam..izvukao sam vanka nesh slicnih likova,upalih u letargiju..cim su poceli raditi,zivnuli su..
jedan je uz standardni posel jos pribavio i mini-job,i nakon godinu dana uzeo neku bemburu drajera karavana..sad zuji po nekoj hrvackoj diskoteci i gonja cure..
Pa ok samo ja sam materijalno situiran , motivira me obitelj koju neman a na pragu 40.

Ono nevidin za koga radin pa onda fino ležarina i čekam da se odviju događaji iz Nostradamusa.

Opusti se i uživaj.

Kome tribaju pare radit će a kome ne neće. Kad mi bude tribala koja kuna nać ću neki posal , ionako nema više ni ljudi u Hrvatskoj pa odma primaju. Nesekiran se uopće.
radi nesto,bar dok ti nedaju otkaz,rad oplemenjuje covjeka,upoznaces i neku mozda bestiju na poslu a usput dobijes i neku kintu :chiefi
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by RayMabus 24/3/2019, 13:25

The Republic of Dream wrote:
RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:Evo diga san se u 11:30 , fino popija kavicu , pročita vijesti , sad će utakmica Mađarska Hrvatska u 18 sati.

A šta ću se ja dizat ujutro , nervirat na poslu , mala plaća a onda moraš pit od frustracija koje se nakupe.

Ne hvala.
ne znam..izvukao sam vanka nesh slicnih likova,upalih u letargiju..cim su poceli raditi,zivnuli su..
jedan je uz standardni posel jos pribavio i mini-job,i nakon godinu dana uzeo neku bemburu drajera karavana..sad zuji po nekoj hrvackoj diskoteci i gonja cure..
Pa ok samo ja sam materijalno situiran , motivira me obitelj koju neman a na pragu 40.

Ono nevidin za koga radin pa onda fino ležarina i čekam da se odviju događaji iz Nostradamusa.

Opusti se i uživaj.

Kome tribaju pare radit će a kome ne neće. Kad mi bude tribala koja kuna nać ću neki posal , ionako nema više ni ljudi u Hrvatskoj pa odma primaju. Nesekiran se uopće.
radi nesto,bar dok ti nedaju otkaz,rad oplemenjuje covjeka,upoznaces i neku mozda bestiju na poslu a usput dobijes i neku kintu :chiefi
Pa radim : izležavam se.

Čekam da padne emanicipacija.

I čekanje je vojna sposobnost , čekaš da neprijatelj padne da ga zgaziš.

Nisi nikad bio u školi za galaktičke oficire ?

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Buddhism
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Counter-Strike 24/3/2019, 13:27

kad neradis pretvaras se u puza balavca,u slabica,nemozes spavati jer se nisi izmorio,pocnes zabrijavati u gluposti itd,mozak se smanjuje,to je dokazano,jer nije nicim izazvan,napraviti pauzu cak i duzu je ok ali uvjek se treba vratiti ponovo u brazdu

_________________
MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by veber 24/3/2019, 13:27

The Republic of Dream wrote:
veber wrote:
The Republic of Dream wrote:
veber wrote:
The Republic of Dream wrote:
ha,da jebote,ako se dimi u zatvorenom prostoru moras se zbubati htio ne htio,fora su oni svabski zeleni policijski auti  pirat
plavi su, samo po selima naletiš na zelene. i uniforme im plave.
mene zaustavili kao iz filma. zablicali iza izađe ženska avion, frajer ko švarci. ženska s nama rekla da je superzgodan. svi naduvani osim mene. piknuli me za test droge, nula bodova. žensku pitao da mi da broj, na kaj je ona odgovorila da me uvijek može testirat na alkohol, pa smo zaključili da mi je bolje poći nach hause :D
kako to,ja sam bio ugradu i bio je zeleni,pomislih da nije onja pokret ekoloski "zeleni"  pirat
svi novi auti od polizei su ti srebrni s plavim, samo stari su zeleni. kako se obnavlja tako i nestaju.
ovdje u pfalzu imaš bmw 5 iz 80ih godina, zelen.
da valjda,ma ima i vise od 10-tak godina sigurno da sam bio u svabiji
ma imaš neki eu standard. boje i sl. zvukovi sirena. standard i pravio je da vatrogasci moraju biti crveni, no mislim da je to svugdje u svijetu. barem kolik sam vidio.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Guest 24/3/2019, 13:28

RayMabus wrote:
The Republic of Dream wrote:
RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:Evo diga san se u 11:30 , fino popija kavicu , pročita vijesti , sad će utakmica Mađarska Hrvatska u 18 sati.

A šta ću se ja dizat ujutro , nervirat na poslu , mala plaća a onda moraš pit od frustracija koje se nakupe.

Ne hvala.
ne znam..izvukao sam vanka nesh slicnih likova,upalih u letargiju..cim su poceli raditi,zivnuli su..
jedan je uz standardni posel jos pribavio i mini-job,i nakon godinu dana uzeo neku bemburu drajera karavana..sad zuji po nekoj hrvackoj diskoteci i gonja cure..
Pa ok samo ja sam materijalno situiran , motivira me obitelj koju neman a na pragu 40.

Ono nevidin za koga radin pa onda fino ležarina i čekam da se odviju događaji iz Nostradamusa.

Opusti se i uživaj.

Kome tribaju pare radit će a kome ne neće. Kad mi bude tribala koja kuna nać ću neki posal , ionako nema više ni ljudi u Hrvatskoj pa odma primaju. Nesekiran se uopće.
radi nesto,bar dok ti nedaju otkaz,rad oplemenjuje covjeka,upoznaces i neku mozda bestiju na poslu a usput dobijes i neku kintu :chiefi
Pa radim : izležavam se.

Čekam da padne emanicipacija.

I čekanje je vojna sposobnost , čekaš da neprijatelj padne da ga zgaziš.

Nisi nikad bio u školi za galaktičke oficire ?

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Buddhism


Za galkticke sigurno ne... lol!..znam za tu kinesku vojnu strategiju... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Counter-Strike 24/3/2019, 13:28

veber wrote:
The Republic of Dream wrote:
veber wrote:
The Republic of Dream wrote:
veber wrote:
plavi su, samo po selima naletiš na zelene. i uniforme im plave.
mene zaustavili kao iz filma. zablicali iza izađe ženska avion, frajer ko švarci. ženska s nama rekla da je superzgodan. svi naduvani osim mene. piknuli me za test droge, nula bodova. žensku pitao da mi da broj, na kaj je ona odgovorila da me uvijek može testirat na alkohol, pa smo zaključili da mi je bolje poći nach hause :D
kako to,ja sam bio ugradu i bio je zeleni,pomislih da nije onja pokret ekoloski "zeleni"  pirat
svi novi auti od polizei su ti srebrni s plavim, samo stari su zeleni. kako se obnavlja tako i nestaju.
ovdje u pfalzu imaš bmw 5 iz 80ih godina, zelen.
da valjda,ma ima i vise od 10-tak godina sigurno da sam bio u svabiji
ma imaš neki eu standard. boje i sl. zvukovi sirena. standard i pravio je da vatrogasci moraju biti crveni, no mislim da je to svugdje u svijetu. barem kolik sam vidio.
da i u americi su crvei vatrogasci,a skolski busovi zuti,ikad stanu moras i ti sstati ako se nadjes iza njih,dog djecurlija ne prodju

_________________
MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by RayMabus 24/3/2019, 13:29

The fall of enemy

....

Otvorite glavni izbornik
Wikipedija traži
Starenje Europe
Čitajte na drugom jeziku

Pogledajte ovu stranicu
Uredi
Saznajte višeGlavni dio ovog članka ne predstavlja adekvatno sažetak ključnih točaka njegovog sadržaja .

Postotak stanovništva starijeg od 65 godina u Europi u 2010. godini
Starenje Europe , također poznat kao graying Europe je demografski fenomen u Europi karakterizira smanjenje plodnosti , smanjenje stope smrtnosti i viši očekivani životni vijek među europskim populacijama. [1] Niska stopa nataliteta i više očekivano trajanje života doprinose transformaciji piramide stanovništva Europeoblik. Najznačajnija promjena je prelazak na mnogo stariju strukturu stanovništva, što je rezultiralo smanjenjem udjela radno sposobnog stanovništva, dok se broj umirovljenika povećava. Očekuje se da će se ukupan broj starijih stanovnika u narednim desetljećima znatno povećati, a sve veći postotci post-ratnih generacija baby-booma postižu mirovinu. To će uzrokovati veliko opterećenje za radno sposobno stanovništvo jer osiguravaju sve veći broj starijeg stanovništva. [2]

Kroz povijest su mnoge države nastojale zadržati visoku stopu nataliteta kako bi imale umjerene poreze, više ekonomske aktivnosti i više vojnika za svoju vojsku. [3]

Opći trendovi
Uredi
Glavni članak: Povijesna populacija svijeta
Giuseppe Carone i Declan Costello iz Međunarodnog monetarnog fonda su u rujnu 2006. projicirali da će se omjer umirovljenika i radnika u Europi udvostručiti na 0,54 do 2050. (s četiri radnika po umirovljeniku na dva radnika po umirovljeniku). [1] [4] William H. Frey, analitičar za Brookings Institution think tank , predviđa prosječna dob u Europi će se povećati sa 37.7 godina u 2003. na 52,3 godina stara do 2050., dok je prosječna dob Amerikanaca će se popeti na samo 35,4 godina. [ citat potreban ]

Máire Geoghegan-Quinn , bivši europski povjerenik za istraživanje, inovacije i znanost , izjavio je da će do 2020. četvrtina stanovništva Europe biti 60 ili više godina. Ovaj pomak u demografiji drastično će promijeniti ekonomsku, trţište rada, zdravstvenu skrb i socijalnu sigurnost Europe. [5]

Organizacija za ekonomsku suradnju i razvoj procjenjuje 39% Europljana u dobi od 55 godina između 65 rada. Ako je Freyjeva predviđanja za porast medijana dobi u Europi ispravna, europski ekonomski rezultati mogli bi se radikalno smanjiti tijekom sljedeća četiri desetljeća. [6]

Austrijski ministar za socijalna pitanja izjavio je 2006. godine da će do 2010. godine dobna skupina u dobi od 55 do 64 godine u Europskoj uniji biti veća od skupine starosti od 15 do 24 godine. Odbor za ekonomsku politiku i Europska komisija objavili su 2006. godine izvješće o procjeni broja radno sposobnog stanovništva u EU-u za 48 milijuna, što je smanjenje od 16%, između 2010. i 2050. godine, dok će se starija populacija povećati za 58 milijuna, što je dobit od 77%. [ citat potreban ]

US Popisa ured procjenjuje Europska unija će doživjeti pad od 14% u svoje radne snage i smanjenje od 7% u svojim potrošačkim populacije do 2030. [7]

Feminizacija starosti ogleda se u sve većem broju žena u dobi od 65 i više godina. Dulji životni vijek prevladava među ženama diljem svijeta.[8] U Europi je životni vijek za žene star 81 godinu, dok je očekivano trajanje života muškaraca samo 74 godine, što daje razliku od 7 godina. [9] Očekivano trajanje života u dobi od 60 godina je za četiri godine duže za žene u odnosu na muškarce. Projekcije pokazuju dodatne 24 godine za žene i 20 godina za muškarce u Europi. [9]

Uzrokuje
uređivanje
Saznajte više
Ovaj odjeljak ima više problema. Pomognite ga poboljšati ili razgovarati o tim pitanjima na stranici za razgovor .
Glavni članak: Starenje stanovništva
Starenje stanovništva u Europi uzrokovano je prije svega trima čimbenicima: opadanjem stope plodnosti , povećanjem očekivanog trajanja života i migracijom. [10] Uzroci starenja stanovništva razlikuju se među zemljama.

Uređivanje
plodnosti

Trendovi ukupne plodnosti 1950–2010
Veliki broj ljudi u dobi od 60 i više godina u Europi rezultat je visokih stopa plodnosti, koje su se dogodile u godinama 1950-1960. [10] Razdoblje nakon završetka Drugog svjetskog rata, koje je obilježeno dobrim socijalnim i ekonomskim statusom stanovništva u reproduktivnoj dobi i rezultiralo "baby boomom". [11]

Sadašnje niske razine plodnosti također pridonose starenju Europe. [10] S padom razine plodnosti mijenja se dobna struktura stanovništva, a broj mlađih skupina se smanjuje u odnosu na starije dobne skupine. [10] Stopa plodnosti u Europi bila je manja od razine zamjene 2,1 djece po ženi (standardna) i predviđa se da će u budućnosti ostati ispod razine zamjene.[12]

Smrtnost
Izmjena
Ljudi žive duže s projekcijama prosječnog očekivanog životnog vijeka dosežu 84,6 godina za muškarce i 89,1 za žene do 2060., što je povećanje od 7,9 godina života za muškarce i 6,6 godina života za žene u odnosu na 2010. [12] duljim životnim vijekom rezultata u promjenjivoj dobnoj strukturi stanovništva povećanjem broja ljudi u starijoj dobnoj skupini. [10] Prosječno očekivano trajanje života starije populacije ovisit će o napretku medicine u sprječavanju bolesti koje su vodeći uzroci smrti. [10] Među prva tri smrti su ishemijska bolest arterija , moždani udar i kronične opstruktivne plućne bolesti .[10]

Migracija
Uređivanje
Ljudi koji se doseljavaju i emigriraju iz zemlje uzrokovat će fluktuacije, posebno u veličini radno sposobne skupine stanovništva. [8] Ako veliki broj mladih imigranata dolazi u zemlju, to će rezultirati smanjenjem udjela starenja stanovništva. [10] U sljedećim se zemljama predviđa da će useljavanje usporiti starenje stanovništva: Luksemburg, Švicarska, Norveška, Njemačka, Švedska, Finska, Belgija, Danska, Austrija i Velika Britanija. [10] emigracija bi suprotan učinak na starenje stanovništva koje imaju ljudi u radnoj dobi izlaska iz zemlje, a ubrzava starenje stanovništva kao rezultat. [10]U Latviji se predviđa porast starenja stanovništva uzrokovan emigracijom. [10]

Učinci
Uređivanje
Glavni članak: Oporba imigraciji
Došlo je do pomiješanih osjećaja oko povećanja očekivanog trajanja života i pada nataliteta u europskom stanovništvu od kada su europske zemlje prvi započele demografsku tranziciju između 18. i 19. stoljeća, a možda i više od toga što je to postignuto. Demografske studije i rezultirajuća izvješća koje je provela Europska komisija [13] ukazuju na opadajuću stopu nataliteta u populaciji autohtonih europskih naroda, koja bi se trebala preokrenuti s sadašnje razine od oko 1,4 kako bi se spriječilo smanjenje broja stanovnika. naroda Europe za gotovo polovicu u svakoj generaciji, povratak na razinu zamjene od 2.1. Neki su tvrdili da je za kompenzaciju nužno omogućiti doseljenicima da se nastane u Europi kako bi se spriječio manjak radne snage . Tvrdilo se da takva imigracija dovodi do etničkih sukoba , kao što su građanski nemiri u Francuskoj 2005. godine . [14] [15] [16]

Dugoročno smanjenje stope plodnosti i povećanje životnog vijeka mogli bi imati štetne posljedice za gotovo svaki europski narod. Jedna od posljedica starenja mogla bi biti niža stopa inflacije budući da su starije osobe sklonije inflaciji i imaju dovoljno političke moći da vlade brinu o svojim sklonostima. [17]Ovi demografski trendovi izazvali su raspravu o najboljim politikama koje mogu preokrenuti te trendove i smanjiti njihove posljedice. RAND Europe, neovisni neprofitni istraživački institut, uspio je prikupiti te politike putem istraživanja i analiza. Na temelju rasprave stvorena su tri široka pristupa politici. Prva politika je poticanje rađanja među mlađim parovima koji uključuje brak i suživot. Druga politika navodi da bi trebalo doći do povećanja imigracije radno sposobnih ljudi. Treće, trebalo bi poboljšati socijalnu politiku općenito, kako bi se ublažile negativne posljedice tih trendova.[18]

Zemlje
Uredi
Belgija
Uredi
Glavni članak: Demografija Belgije
Međunarodni monetarni fond je (MMF) Visoko vijeće (HCF) Studijskog odbora financija na starenje (PKS) predviđa se u 2007. godini taj Belgijski stanovništvo će se povećati za 5% do 2050. godine, zbog imigracije, višu stopu fertiliteta i duži životni vijek. Međutim, studija MMF-a ukazuje da će se staračka populacija u Belgiji povećati za više od 63% na više od 25% ukupne populacije zemlje. [ citat potreban ]


Populacijska piramida Belgije 2016
Belgijska vlada potrošila je 9,1% svog BDP-a na mirovine i 7,1% na troškove zdravstvene skrbi u 2005. Očekuje se da će do 2050. ukupna socijalna potrošnja porasti za 5,8%, pod pretpostavkom da nema promjene u dobi umirovljenja. Veći dio te veće socijalne potrošnje dolazi iz mirovinske i zdravstvene zaštite, povećavajući se za 3,9% na 13,0% BDP-a, odnosno 3,7% na 10,8% BDP-a. [ citat potreban ]

Pad radne snage djelomično će se nadoknaditi smanjenjem nezaposlenosti što će smanjiti troškove skrbi za djecu. [19] MMF također predviđa da će se do 2050. postotak belgijskog stanovništva starijeg od 65 godina povećati sa 16% na 25%. [20]

U 2017. godini 24,6% stanovništva Belgije bilo je starije od 60 godina, a predviđa se da će do 2050. godine porasti na 32,4%. [21] Očekivano trajanje života pri rođenju u razdoblju 2010–2015. Procjenjuje se na 83 godine za žene i 78 godina za muškarce. [21]

Francuska
Uredi
Glavni članak: Demografija Francuske

Populacijska piramida Francuske 2016
Francuska je premašila Irsku kao državu članicu Europske unije s najvišom stopom nataliteta u 2007. [22] Projicirana stopa nataliteta pokazuje da će Francuska do 2050. imati najveće stanovništvo u EU, sa 75 milijuna građana, koji će prestići Njemačku, [23] ali samo drugo po veličini u Europi, s većom procjenom stanovništva u Velikoj Britaniji. U 2011. godini Francuska je bila jedina članica Europske unije s stopom fertiliteta na razini zamjene, s prosječnom stopom od 2,08 djece po ženi, dok je stopa nataliteta u Irskoj pala na 2,01 djece po ženi, što je nešto ispod razine zamjene. [24]Ovaj razlog za povećanje djece posljedica je obiteljskih naknada koje se daju obiteljima. Oni primaju naknadu na temelju prihoda i koliko djece imaju u tom kućanstvu. [25]

"Ukupna stopa fertiliteta (TFR) pala je na 1,99 djece po ženi u 2013. godini s 2,01 u 2012. i 2,03 u 2010. godini. Stopa od 2,1 djece po ženi smatra se potrebnom kako bi se stanovništvo povećalo bez migracije." [26]

Za 2017. godinu postotak stanovništva u dobi od 60 godina ili stariji iznosio je 25,7%, a predviđa se povećanje do 2050. godine na 32,2%. [27] Očekuje se očekivano trajanje života pri rođenju u razdoblju od 2010. do 2015. za 85 godina za žene i 79 godina za muškarce. [27]

Njemačka
Uredi
Glavni članci: Nijemci , Demografija Njemačke i društvena pitanja u Njemačkoj

Stanovništvo njemačkih teritorija 1800-2000 i imigrantske populacije od 1975. do 2000. godine

Piramida stanovništva Njemačke 2016
Sa 82 milijuna stanovnika u siječnju 2010. [28] Njemačka je najnaseljenija zemlja u Europskoj uniji. Međutim, stopa plodnosti od 1,42 djece po ženi jedna je od najnižih u svijetu, [29] a prema procjenama saveznog ureda za statistiku, broj stanovnika će se smanjiti na 65 do 70 milijuna do 2060. godine (65 milijuna uz pretpostavku neto migracije od +100 000 godišnje, 70 milijuna uz pretpostavku neto migracije od +200.000 godišnje. [30] Sa stopom smrtnosti koja kontinuirano nadmašuje nisku stopu nataliteta , Njemačka je jedna od nekoliko zemalja za koje bi demografski model tranzicije zahtijevao petu fazu kako bi se uhvatio njezin demografski razvoj. [31]U Njemačkoj, stanovništvo u nekim regijama, posebno u bivšoj komunističkoj Istočnoj Njemačkoj , prolazi kroz trenutni pad i depopulaciju. Bauhaus Dessau Zaklada je došao gore sa sveobuhvatnim planovima srušiti brojne zgrade i zamijeniti ih s parkovima u različitim gradovima [15] i vlade Njemačke razvio plan za smanjenje uz velike troškove širinu kanalizacijskih cijevi u različitim gradovima. Međutim, južne države imaju neto dobit od stanovništva, a Njemačka kao ekonomska sila EU privlači imigrante u cjelini.

U 2017. godini 28,0% stanovništva Njemačke bilo je starije od 60 godina, a predviđa se da će do 2050. godine porasti na 37,6%. [32] Očekivano trajanje života pri rođenju u razdoblju od 2010. do 2015. predviđa se za 83 godine za žene i 78 godina za muškarce. [32]

Italija
Uredi
Glavni članak: Demografija Italije

Populacijska piramida Italije 2016
Prema sadašnjim stopama plodnosti, Italija će morati podići svoju dob za umirovljenje na 77 ili primiti 2,2 milijuna imigranata godišnje kako bi održala omjer svojih radnika prema umirovljenicima. [33] Oko 25% talijanskih žena nema djece, dok još 25% ima samo jedno dijete.

Regija Ligurija u sjeverozapadnoj Italiji sada ima najveći omjer starijih osoba prema mladima u svijetu. Deset posto škola u Liguriji zatvoreno je u prvom desetljeću 21. stoljeća. Grad Genova , jedan od najvećih i najvećih gradova Ligurija u Italiji, opada brže nego u većini europskih gradova sa stopom smrtnosti od 13,7 smrtnih slučajeva na 1.000 stanovnika, gotovo dvostruko više od stope rađanja, 7,7 rođenja na 1.000 stanovnika, od 2005. . [ citat potreban ]

Talijanska vlada pokušala je ograničiti i preokrenuti trend nudeći financijske poticaje parovima koji imaju djecu i povećanjem imigracije. Iako je plodnost ostala stagnirajuća, imigracija je smanjila pad radne snage . [34]

U 2017. godini 29,4% stanovništva Italije bilo je starije od 60 godina, a predviđa se da će do 2050. porasti na 40,3%. [32] Očekivano trajanje života pri rođenju u razdoblju od 2010. do 2015. predviđa se 85 godina za žene i 80 godina za muškarce. [32]

Poljska
Uredi

Populacijska piramida Poljske 2016
Poljska će imati koristi od tih demografskih promjena. Poljska bi mogla postati glavno mjesto za mlade radnike iz istočnoeuropskih zemalja. Ekonomski učinci demografskih promjena bit će manje izraženi u Poljskoj nego u susjednim zemljama, iako se očekuje da će do sredine stoljeća izgubiti 15 posto stanovništva. [12] Predviđa se da će se do 2050. godine stanovništvo Poljske smanjiti na 32 milijuna zbog emigracije i niskog nataliteta. Stopa plodnosti opala je sa 3,7 djece po ženi u 1950. na 1,32 djece po ženi u 2014. godini. Taj drastični pad će utjecati na gospodarstvo Poljske. [35]

U pokušaju obrnutog opadanja nataliteta, poljska vlada je 2016. uvela politiku plaćanja 500 zlota (oko 128 USD) mjesečno obiteljima za svako dijete nakon prvog djeteta. [36]

Portugal
Uredi
Glavni članak: Demografija Portugala

Populacijska piramida Portugala 2016
Popis stanovništva u Portugalu 1994. godine utvrdio je da je 13,1% stanovništva bilo starije od 65 godina. Prosječno očekivano trajanje života za Portugalce povećalo se za osam godina između osamdesetih i prvog desetljeća 21. stoljeća. [37] U 2017. godini broj stanovnika u dobi od 60 i više godina iznosio je 27,9%, s procjenom da će se 2050. godine povećati na 41,7%. [32] Očekivano trajanje života pri rođenju u 2010. - 2015. predviđa se da će 83 godine za žene i 77 godina za muškarce. [32]

U šezdesetim godinama života očekivano trajanje života muškaraca bilo je relativno nisko u odnosu na druge zapadnoeuropske nacije, sa 61,2 godine za muškarce i 67,5 godina za žene. Od 2006. godine , prosjek za oba spola iznosio je 77,7 godina. Godine 1999. demografi su predvidjeli da će postotak starijih Portugalaca porasti na 16,2% i 17,6% u 2010. [38]

Nedavne studije u novinama Público pokazale su da se stanovništvo može smanjiti na 7,5 milijuna (-29% od trenutne populacije, -0,7% prosječnog godišnjeg rasta stanovništva) 2050. godine, ako se stopa plodnosti nastavi na 1,45 djece po ženi; uzimajući u obzir gotovo stacionarnu emigraciju zbog ekonomske krize. [ Citat potreban ] U 2011. godini, stopa fertiliteta Portugala dosegnuo 1,51 djece po ženi, u svezi pad fertiliteta nacije, iako je još uvijek ispod razine zamjene. [29]

Španjolska
Uredi
Glavni članak: Demografija Španjolske

Piramida stanovništva Španjolske 2016
Godine 1970. Španjolska TFR od 2,9 djece po ženi zauzela je drugo mjesto u Zapadnoj Europi nakon stope Republike Irske od 3,9. Do 1993. španjolska plodnost pala je na 1,26 djece po ženi, što je druga najniža nakon Italije. [ citat potreban ]

Godine 1999. Rocioo Fernández-Ballesteros, Juan Díez-Nicolás i Antonio Ruiz-Torres sa Sveučilišta Autónoma u Madridu objavili su studiju o demografiji Španjolske, predviđajući očekivano trajanje života 77,7 za muškarce i 83,8 za žene do 2020. [39] Arup Banerji i ekonomist Mukesh Chawla iz Svjetske banke predvidio je u srpnju 2007. da će polovica španjolskog stanovništva do 2050. biti starija od 55 godina, što Španjolskoj daje najvišu srednju dob bilo koje nacije na svijetu.

Posljednjih godina stopa fertiliteta Španjolske porasla je s 1,15 djece po ženi u 2000. na 1,48 u 2011. [29]

U 2017. 25,3% stanovništva Španjolske bio je više od 60 godina, a predviđa se da će se povećati na 41,9% do 2050. godine [32] Očekivano trajanje života pri rođenju u 2010-2015 Predviđa se da će 85 godina za žene i 79 godina za muškarce. [32]

Ujedinjeno Kraljevstvo
Uredi
Glavni članak: Demografija Ujedinjenog Kraljevstva

Piramida stanovništva Ujedinjenog Kraljevstva 2016
Prema podacima Svjetske banke u Velikoj Britaniji stopa nataliteta je iznosila 1,94 u 2008. prema 1,92 djece po ženi prema podacima iz CIA Factbooka . [29] [40] Druga najviša stopa plodnosti europskih sila odmah ispod Francuske na 2. Očekuje se da će stanovništvo Ujedinjenog Kraljevstva porasti na 76,8 milijuna do 2050. [41]

U 2017. godini 25,3% stanovništva Ujedinjenog Kraljevstva bilo je starije od 60 godina, a predviđa se da će do 2050. godine porasti na 31,5%. [32] Očekivano trajanje života pri rođenju u razdoblju od 2010. do 2015. predviđa se da će 83 godine za žene i 79 godina za muškarce. [32]

Rusija
Uredi
Glavni članci: Demografija Rusije i ruski križ
Trenutna stopa ruske plodnosti iznosi 1,7 djece po ženi. [42] Iako to predstavlja povećanje u odnosu na prijašnje stope, ona ostaje plodnost zamjene , ispod stope zamjene od 2.10–2.14.

Stanovništvo Ruske Federacije smanjilo se sa svog vrhunca od 148.689.000 u 1991. godini, na oko 143 milijuna ljudi u 2013., što je pad od 4%. Svjetska banka je 2005. predvidjela da će se broj stanovnika smanjiti na 111 milijuna do 2050., što je pad od 22%, ako se trendovi ne poboljšaju. [43] Ujedinjeni narodi slično su upozorili da bi se stanovništvo moglo smanjiti za trećinu do sredine stoljeća. [44]

Godine 2006. razvijen je nacionalni program s ciljem obrnutog pada do 2020. godine. Studija objavljena ubrzo nakon 2007. pokazala je da se stopa smanjenja broja stanovnika smanjila: Prema studiji, smrtnost je premašila rođenja za 1,3 puta, u odnosu na 1,5 puta. u prethodnoj godini, dakle, ako je neto smanjenje u razdoblju siječanj-kolovoz 2006. bilo 408.200 osoba, u istom razdoblju tijekom 2007. bilo je 196.600. Pad je nastavio usporavati u 2008. godini, sa samo pola gubitka stanovništva u odnosu na 2007. godinu. Preokret se nastavio istom brzinom kao i 2009. dok su stope smrtnosti nastavile padati, stopa nataliteta je nastavila rasti, a neto migracija ostala je na razini od oko 250.000; u 2009. godini Rusija je po prvi put u 15 godina zabilježila rast stanovništva. [45] [46]

Godina Rast stanovništva [47] [48]
2000 -586.000
2001 -655.000
2002 -685.000
2003 -796.000
2004 -694.000
2005 -720.000
2006 -554.000
2007 -212.100
2008 -121.400
2009 23.300

Trend u broju rođenih i umrlih 1992.-2010
Poboljšano gospodarstvo pozitivno je utjecalo na nisku stopu nataliteta u zemlji, budući da je od najniže točke od 8,27 rođenih na 1000 stanovnika u 1999. poraslo na 11,28 na 1.000 u 2007. Rusko Ministarstvo ekonomskog razvoja nada se da će do 2020. godine stanovništvo stabiliziraju na 138-139 milijuna, te da će do 2025. ponovno početi rasti do sadašnjeg statusa 142–145, što također povećava očekivano trajanje života na 75 godina. [49]

Dva vodeća uzroka smrti u Rusiji su srčane bolesti i moždani udar, što čini oko 52% svih smrtnih slučajeva. [50] Dok kardiovaskularne bolesti smrti su povezane s smanjen u Japanu, Sjevernoj Americi i zapadnoj Europi između 1965. i 2001. godine u Rusiji KVB umrlih povećao se za 25% za žene i 65% za muškarce.

Postotak neplodnih , bračnih parova porastao je na 13% u prvom desetljeću 21. stoljeća, djelomično zbog loše izvedenih pobačaja. Prema stručnjaku Murrayu Feshbachu 10–20% žena koje imaju pobačaj u Rusiji postaju neplodne, iako prema popisu iz 2002. samo oko 6-7% žena nije imalo djece do kraja svoje reproduktivne godine. [51] [52]

Pokrajinske vlade su počele nuditi posebne poticaje parovima koji se rađaju. Godine 2005. Sergej Morozov, guverner Uljanovske oblasti , učinio je 12. rujna provincijski praznik, " Dan začeća ", na kojem se parovima daje polovica slobodnog radnog dana za druženje.

Majke koje rađaju 12. lipnja, nacionalni dan Rusije, nagrađuju se novcem i skupim potrošačkim predmetima. U prvom krugu natjecanja sudjelovalo je 311 žena, a 46 djece rođeno je 12. lipnja. Više od 500 žena sudjelovalo je u drugom krugu 2006. i 78 rodilo. Stopa nataliteta u pokrajini povećala se za 4,5% između 2006. i 2007. [53]

Velika imigracija je predložena kao rješenje za smanjenje radne snage u zapadnim zemljama, ali prema BBC-u , bilo bi neprihvatljivo za većinu Rusa. Organizacije poput Svjetske zdravstvene organizacije i UN-a pozvale su rusku vladu da ozbiljnije shvati problem, ističući da bi brojne jednostavne mjere, kao što su podizanje cijene alkohola ili prisiljavanje ljudi na nošenje sigurnosnih pojaseva, mogli imati trajnu razliku. [44]

Tada - predsjednik Vladimir Putin izjavio je u jednoj državi, u kojoj se navodi da "nikakva imigracija neće riješiti demografski problem Rusije". Jevgenij Krasinyev, voditelj migracijskih studija na drzavnom Institutu društvenih i ekonomskih stanovništva studije u Moskvi, rekao je Rusija samo treba prihvatiti imigrante iz Zajednice neovisnih država , u cilju izrazio je i Alexander Belyakov, na čelu Dume „s resursima Odbor.

Migracije u Rusiji porasle su za 50,2% u 2007., a dodatnih 2,7% u 2008., što je pomoglo zaustavljanju smanjenja broja stanovnika. Migranti u Rusiju dolaze prvenstveno iz zemalja ZND-a i Rusi ili ruski govornici. [54] Tisuće radnika migranata iz Ukrajine, Moldavije, a ostatak od CIS-a također su ušli u Rusiju ilegalno, rade, ali izbjegavajući poreze. [55] Procjenjuje se da 10 milijuna ilegalnih imigranata iz bivših sovjetskih država u Rusiji. [56]

Uredi
regije
Srednja Europa i bivši Sovjetski Savez
Uredi
Glavni članci: Demografija Gruzije (zemlje) i Demografija Ukrajine
Svjetska banka je 20. lipnja 2007. objavila izvješće "Od crvenog prema sivom: treća tranzicija" starenja stanovništva u srednjoj Europi i bivšem Sovjetskom Savezu ", predviđajući da će se između 2007. i 2027. godine stanovništvo Gruzije i Ukrajine smanjiti 17%, odnosno 24%. [57] Svjetska banka procjenjuje da će se stanovništvo od 65 ili više godina u Poljskoj i Sloveniji povećati s 13% na 21% i 16% na 24%, odnosno između 2005. i 2025. [43]

Vidi i
Reference
Daljnje čitanje
Vanjske veze
Zadnje uređivanje prije 3 dana od Neutralnost
RELATED ARTICLES
Population ageing
Demographic dividend
economic benefits of demographic transition

Projections of population growth
Wikipedija
Sadržaj je dostupan pod CC BY-SA 3.0 ako nije drugačije navedeno.
Uvjeti korištenjaPrivatnostDesktop
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by RayMabus 24/3/2019, 13:30

The Republic of Dream wrote:kad neradis pretvaras se u puza balavca,u slabica,nemozes spavati jer se nisi izmorio,pocnes zabrijavati u gluposti itd,mozak se smanjuje,to je dokazano,jer nije nicim izazvan,napraviti pauzu cak i duzu je ok ali uvjek se treba vratiti ponovo u brazdu
Pa evo trenutno se češkam po pupku.

I to je RAD.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Guest 24/3/2019, 13:32

doktrinu..ja
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Counter-Strike 24/3/2019, 13:34

RayMabus wrote:
The Republic of Dream wrote:kad neradis pretvaras se u puza balavca,u slabica,nemozes spavati jer se nisi izmorio,pocnes zabrijavati u gluposti itd,mozak se smanjuje,to je dokazano,jer nije nicim izazvan,napraviti pauzu cak i duzu je ok ali uvjek se treba vratiti ponovo u brazdu
Pa evo trenutno se češkam po pupku.

I to je RAD.
jebiga,al te ne placaju,velis neces pomagati sistem,ali kad odes u penziju/mirovinu onda ces ti biti taj koji muze sistem a dotad moras istamburati jos 25 godina,proce to dok si reko keks,iz maminog stomaka u grob,kratak je zivot
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  - Page 2 Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum