ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MENTALNO STANJE NACIJE

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Yehudim 24/3/2019, 12:24

MENTALNO STANJE NACIJE  %D0%BF%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-540x370


 
MENTALNO STANJE NACIJE 
Mnogi traže izlaz u ovisnostima, čak 250.000 Hrvata su alkoholičari, 
žene češće obolijevaju od depresije


Najčešća ovisnost u Hrvatskoj je alkoholizam, kod nas ima oko 250.000 uglavnom muških ovisnika o alkoholu, pokazuje najnovija publikacija Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo o mentalnom zdravlju nacije u hrvatskom tranzicijskom društvu, gdje stariji, slabiji i osjetljiviji nisu dovoljno zaštićeni, pa često olakšanje traže u raznim oblicima ovisnosti.



Od tih 250.000 alkoholičara samo osam posto ih se liječi, rekao je u razgovoru za Hinu psihijatar Ante Bagarić, komentirajući publikaciju u kojoj je objavljeno da je ovisnost o alkoholu 2017. godine bila jedan od vodećih uzroka hospitalizacije muškaraca na psihijatrijskim odjelima.







Ovisnika o alkoholu četiri je puta više među muškom populacijom u odnosu na žene, koje pak na psihijatrijskom liječenju završavaju najčešće zbog depresije.

Teško je jednostavno utvrditi koji su razlozi za takvu podjelu, kaže Bagarić, jer na mentalne poremećaje utječu biologijski, psihološki i socijalni faktori.
Jedan od uzroka vidi u tome što muškarci-alkoholičari pokušavaju igrati ulogu "velikih muškarčina", konzumirajući svakodnevno velike količine alkoholnih pića. Depresivne žene, s druge strane, pokušavaju igrati ulogu "smjernih ženica" koje su mirne, pasivne, potčinjene.

MENTALNO STANJE NACIJE  86798521-young-woman-is-lying-on-the-floor-with-a-lot-of-pills-overdose-and-suicide-concept-
Četvrtina građana Hrvatske ima mentalne smetnje s dijagnozom nekog psihičkog poremećaja, druga četvrtina ima "manje izražene psihičke smetnje", no ogroman broj osoba uopće nije svjestan problema.
"Znaju da im nešto smeta, da se osjećaju loše, da ne mogu funkcionirati, ali ne znaju uzrok, naziv i tijek tih bolesti", kaže Bagarić.
MENTALNO STANJE NACIJE  Psihijatrijskabolnica-shutterstock625
https://www.jutarnji.hr/life/zdravlje/mentalno-stanje-nacije-mnogi-traze-izlaz-u-ovisnostima-cak-250000-hrvata-su-alkoholicari-zene-cesce-obolijevaju-od-depresije/8640866/


Last edited by Yehudim on 24/3/2019, 12:33; edited 1 time in total

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by RayMabus 24/3/2019, 12:27

Ludnica

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/595248/poznati-hrvatski-psihijatar-pojasnjava-eksploziju-nasilja-u-drustvu-i-postavlja-39dijagnozu39-hrvati-su-frustrirani-i-sve-agresivniji-evo-sto-je-uzrok-takvog-ponasanja

Ortački kapitalizam došao na naplatu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by kaya 24/3/2019, 12:29

Da, nesigurnost, neizvjesnost, nepravna drzava su napravili svoje.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Guest 24/3/2019, 12:31

kaya wrote:Da, nesigurnost, neizvjesnost, nepravna drzava su napravili svoje.

Ti!!!..patizanko jedna i mrziteljice Hrvatske..!!! :bash
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by kaya 24/3/2019, 12:32

pismejker wrote:
kaya wrote:Da, nesigurnost, neizvjesnost, nepravna drzava su napravili svoje.

Ti!!!..patizanko jedna i mrziteljice Hrvatske..!!! :bash
Da, mora netko i to :)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by RayMabus 24/3/2019, 12:34

I nejebica. lol! lol!

Ja kad iman para pijen a kad nepijen neman , evo praktički nisan kap alkohola okusija ima već godinu dana ako izuzmemo prošlo lito di smo nešto radili pa prijatelj donosija pivu na bauštelu.

Zato mi se i neradi , male plaće a onda sve popijen jer san frustriran jer su male plaće.

Zatvoreni krug.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Guest 24/3/2019, 12:34

kaya wrote:
pismejker wrote:
kaya wrote:Da, nesigurnost, neizvjesnost, nepravna drzava su napravili svoje.

Ti!!!..patizanko jedna i mrziteljice Hrvatske..!!! :bash
Da, mora netko i to :)
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Counter-Strike 24/3/2019, 12:35

Yehudim wrote:MENTALNO STANJE NACIJE  %D0%BF%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-540x370


 
MENTALNO STANJE NACIJE 
Mnogi traže izlaz u ovisnostima, čak 250.000 Hrvata su alkoholičari, 
žene češće obolijevaju od depresije


Najčešća ovisnost u Hrvatskoj je alkoholizam, kod nas ima oko 250.000 uglavnom muških ovisnika o alkoholu, pokazuje najnovija publikacija Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo o mentalnom zdravlju nacije u hrvatskom tranzicijskom društvu, gdje stariji, slabiji i osjetljiviji nisu dovoljno zaštićeni, pa često olakšanje traže u raznim oblicima ovisnosti.



Od tih 250.000 alkoholičara samo osam posto ih se liječi, rekao je u razgovoru za Hinu psihijatar Ante Bagarić, komentirajući publikaciju u kojoj je objavljeno da je ovisnost o alkoholu 2017. godine bila jedan od vodećih uzroka hospitalizacije muškaraca na psihijatrijskim odjelima.





MENTALNO STANJE NACIJE  %D0%BF%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-540x370

Ovisnika o alkoholu četiri je puta više među muškom populacijom u odnosu na žene, koje pak na psihijatrijskom liječenju završavaju najčešće zbog depresije.

Teško je jednostavno utvrditi koji su razlozi za takvu podjelu, kaže Bagarić, jer na mentalne poremećaje utječu biologijski, psihološki i socijalni faktori.
Jedan od uzroka vidi u tome što muškarci-alkoholičari pokušavaju igrati ulogu "velikih muškarčina", konzumirajući svakodnevno velike količine alkoholnih pića. Depresivne žene, s druge strane, pokušavaju igrati ulogu "smjernih ženica" koje su mirne, pasivne, potčinjene.

MENTALNO STANJE NACIJE  86798521-young-woman-is-lying-on-the-floor-with-a-lot-of-pills-overdose-and-suicide-concept-
Alkohol i nije tako los,ja npr samo zenjen vino crno i pivo ponekad,to nije strasno,u malim kolicinama je i korisno,ovih zestok pica sam se odrekao,nisam cugnuo rakije skoro 10 godina.ameri npr su navuceni na anti depresante,to je vrlo gadna stvar,nemozes se skinuti sa njih,stvaraju uzasnu ovisnost,a imaju popratne efekte vrlo gadne,od kojih je najgori sklonost ka samoubistvu

_________________
MENTALNO STANJE NACIJE  Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by veber 24/3/2019, 12:36

gluposti.
odeš van u njemačkoj, pa to je sve zdrogirano. njemačka policija uopće ne testira za alkohol. direktno krv i droge. a u švici je legalna marica, pa ekipa tu uz granicu uredno ode kupit maru.

a kod nas je kako je bilo oduvjek. stalno smo ratovali nikad da se skučiš, onda ti doe neka partija i sve u svemu završimo u kurcu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Guest 24/3/2019, 12:36

RayMabus wrote:I nejebica. lol! lol!

Ja kad iman para pijen a kad nepijen neman , evo praktički nisan kap alkohola okusija ima već godinu dana ako izuzmemo prošlo lito di smo nešto radili pa prijatelj donosija pivu na bauštelu.

Zato mi se i neradi , male plaće a onda sve popijen jer san frustriran jer su male plaće.

Zatvoreni krug.
A da otvoris u podrumu pecaru i sam si pribavih koji hektolitar loze? :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by dijagram 24/3/2019, 12:39

RayMabus wrote:Ludnica

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/595248/poznati-hrvatski-psihijatar-pojasnjava-eksploziju-nasilja-u-drustvu-i-postavlja-39dijagnozu39-hrvati-su-frustrirani-i-sve-agresivniji-evo-sto-je-uzrok-takvog-ponasanja

Ortački kapitalizam došao na naplatu
Psihic je u pravu, a slicno se moze lako primjetiti na samom forumu.
Dovoljno se osvrnuti na jednu omanju drustvenu skupinu i ustanoviti ispravnost  iznesenih  tvrdnji.
Frustriranih opun kufer.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Counter-Strike 24/3/2019, 12:41

veber wrote:gluposti.
odeš van u njemačkoj, pa to je sve zdrogirano. njemačka policija uopće ne testira za alkohol. direktno krv i droge. a u švici je legalna marica, pa ekipa tu uz granicu uredno ode kupit maru.

a kod nas je kako je bilo oduvjek. stalno smo ratovali nikad da se skučiš, onda ti doe neka partija i sve u svemu završimo u kurcu.
americka policija kad te zaustavi,doslovce policajac gurne glavu kroz prozor i onjusi auto,njusi za alkohol,ili travu,gleda okolo naokolo,skenira,imao sam slicnu situaciju kad je povukao (onjusio) samo je zakolutao ocima i promjenio boju u licu,jadni,auto mi iznutra smetliste iako je star samo 4 godine  cat  bar ga nece niko ukrast :clown
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Guest 24/3/2019, 12:45

Jucer opisah i argumentirah neke slucajeve za podrucje Balkana,ne bih nish vise dodo :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by veber 24/3/2019, 12:46

The Republic of Dream wrote:
veber wrote:gluposti.
odeš van u njemačkoj, pa to je sve zdrogirano. njemačka policija uopće ne testira za alkohol. direktno krv i droge. a u švici je legalna marica, pa ekipa tu uz granicu uredno ode kupit maru.

a kod nas je kako je bilo oduvjek. stalno smo ratovali nikad da se skučiš, onda ti doe neka partija i sve u svemu završimo u kurcu.
americka policija kad te zaustavi,doslovce policajac gurne glavu kroz prozor i onjusi auto,njusi za alkohol,ili travu,gleda okolo naokolo,skenira,imao sam slicnu situaciju kad je povukao (onjusio) samo je zakolutao ocima i promjenio boju u licu,jadni,auto mi iznutra smetliste iako je star samo 4 godine  cat  bar ga nece niko ukrast :clown
bili smo vani, samo sam ja pio pivo i to da budem unutar 0,08 koliko je dozvoljeno u bavarskoj. murja me haltala i testirala samo na drogu. ove konjine pokraj mene nastavili pušit, u medicinske svrhe. svi vezani i nemre im murja nikaj. ekipa nosi ispod dozvoljenje granice i možeš ih jebat. ja sam se pasivno naduvao kako su dimili.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by RayMabus 24/3/2019, 12:47

pismejker wrote:
RayMabus wrote:I nejebica. lol! lol!

Ja kad iman para pijen a kad nepijen neman , evo praktički nisan kap alkohola okusija ima već godinu dana ako izuzmemo prošlo lito di smo nešto radili pa prijatelj donosija pivu na bauštelu.

Zato mi se i neradi , male plaće a onda sve popijen jer san frustriran jer su male plaće.

Zatvoreni krug.
A da otvoris u podrumu pecaru i sam si pribavih koji hektolitar loze? :clown
Pa nisam od tih šta moraju popit neki alkohol. Ono jedno vrime tri godine nisan kap alkohola popija. Al štaš nema žene , dice , nejebica , frustriran emanicipqcijom ( čitaj pad uloge muškog u društvu ) pa onda odvrni pipu , kad je bal nek je maskenbal.

Samo male plaće pa kad to vidiš od tuge popiješ pa zatvoreni krug.

Pa san da otkaz i sad ležin doma , neman para neman ni za piće , kavica i duvan i jebe mi se.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Guest 24/3/2019, 12:48

Najbolja mi je ona..pijem i drogiram se jer nemam para niti smislen zivot..o jeboteIrud,pa idi nadji posel,setaj ćuku,gonjaj cure,zivi zdravim zivotom.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Guest 24/3/2019, 12:50

RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:I nejebica. lol! lol!

Ja kad iman para pijen a kad nepijen neman , evo praktički nisan kap alkohola okusija ima već godinu dana ako izuzmemo prošlo lito di smo nešto radili pa prijatelj donosija pivu na bauštelu.

Zato mi se i neradi , male plaće a onda sve popijen jer san frustriran jer su male plaće.

Zatvoreni krug.
A da otvoris u podrumu pecaru i sam si pribavih koji hektolitar loze? :clown
Pa nisam od tih šta moraju popit neki alkohol. Ono jedno vrime tri godine nisan kap alkohola popija. Al štaš nema žene , dice , nejebica , frustriran emanicipqcijom ( čitaj pad uloge muškog u društvu ) pa onda odvrni pipu , kad je bal nek je maskenbal.

Samo male plaće pa kad to vidiš od tuge popiješ pa zatvoreni krug.

Pa san da otkaz i sad ležin doma , neman para neman ni za piće , kavica i duvan i jebe mi se.
tja..nisi glup lik za razliku od jednostepenih umova kojima logika ne ide u glavu..ti nije ponizavajuce na taj nacin zivjeti..?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Counter-Strike 24/3/2019, 12:50

veber wrote:
The Republic of Dream wrote:
veber wrote:gluposti.
odeš van u njemačkoj, pa to je sve zdrogirano. njemačka policija uopće ne testira za alkohol. direktno krv i droge. a u švici je legalna marica, pa ekipa tu uz granicu uredno ode kupit maru.

a kod nas je kako je bilo oduvjek. stalno smo ratovali nikad da se skučiš, onda ti doe neka partija i sve u svemu završimo u kurcu.
americka policija kad te zaustavi,doslovce policajac gurne glavu kroz prozor i onjusi auto,njusi za alkohol,ili travu,gleda okolo naokolo,skenira,imao sam slicnu situaciju kad je povukao (onjusio) samo je zakolutao ocima i promjenio boju u licu,jadni,auto mi iznutra smetliste iako je star samo 4 godine  cat  bar ga nece niko ukrast :clown
bili smo vani, samo sam ja pio pivo i to da budem unutar 0,08 koliko je dozvoljeno u bavarskoj. murja me haltala i testirala samo na drogu. ove konjine pokraj mene nastavili pušit, u medicinske svrhe. svi vezani i nemre im murja nikaj. ekipa nosi ispod dozvoljenje granice i možeš ih jebat. ja sam se pasivno naduvao kako su dimili.
ha,da jebote,ako se dimi u zatvorenom prostoru moras se zbubati htio ne htio,fora su oni svabski zeleni policijski auti  pirat

_________________
MENTALNO STANJE NACIJE  Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by RayMabus 24/3/2019, 12:52

pismejker wrote:Najbolja mi je ona..pijem i drogiram se jer nemam para niti smislen zivot..o jeboteIrud,pa idi nadji posel,setaj ćuku,gonjaj cure,zivi zdravim zivotom.. :cleanteeth
Pa šta kad ga i nađeš u Hrvatskoj ? Plati režije , plati gorivo za doć na posal , plati ovo plati ono i na kraju kad vidiš koliko ti ostane to popiješ da nerazmišljaš koliko si u kurcu.

A onda napraviš šra i ja , daš otkaza i ležiš doma , neman para neopijan se , dođe mi na isto ko i da radin.

Jebeš posal ako se svodi da radiš za alkohol i cigare a ako neradiš to ti netriba.

Koji je smisao tog rada ?

Zato ti je pola miljona mladih uteklo u Njemačku a ovih pola miljona koji su ostali neće.da rade.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Counter-Strike 24/3/2019, 12:53

RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:I nejebica. lol! lol!

Ja kad iman para pijen a kad nepijen neman , evo praktički nisan kap alkohola okusija ima već godinu dana ako izuzmemo prošlo lito di smo nešto radili pa prijatelj donosija pivu na bauštelu.

Zato mi se i neradi , male plaće a onda sve popijen jer san frustriran jer su male plaće.

Zatvoreni krug.
A da otvoris u podrumu pecaru i sam si pribavih koji hektolitar loze? :clown
Pa nisam od tih šta moraju popit neki alkohol. Ono jedno vrime tri godine nisan kap alkohola popija. Al štaš nema žene , dice , nejebica , frustriran emanicipqcijom ( čitaj pad uloge muškog u društvu ) pa onda odvrni pipu , kad je bal nek je maskenbal.

Samo male plaće pa kad to vidiš od tuge popiješ pa zatvoreni krug.

Pa san da otkaz i sad ležin doma , neman para neman ni za piće , kavica i duvan i jebe mi se.
imao sam kolegu kome su doktori rekli da ako ne baci duvan umrijece jer mu je srce toliko bilo osteceno,i prestao je jedno vrijeme i ponovo pocne,samo se srusio u nekom parku,uspjeli su ga nekako ozivjeti ko zna kako,i umirao je na aparatima par dana na granici zivota i smrtini vamo ni tamo,jebemti duvan,to je gore nego krek

_________________
MENTALNO STANJE NACIJE  Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

MENTALNO STANJE NACIJE  Empty Re: MENTALNO STANJE NACIJE

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum