ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Page 9 of 50 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 29 ... 50  Next

Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by kic Tue 29 Jan - 7:56


koliko ruma stavljate u palačinke?

kic
Admin

Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Tue 29 Jan - 8:02

elysium wrote:
Atlana wrote:Trebala bi otici vani raditi.
Znam da ti je tesko i nije ni na kraju pameti, ali ovdje jednostavno nema vise nade.

Moja stara ima okruglih 40 godina radnog staza ( radi od dvadesete sada ima sezdeset) o mirovini koju ce imati da ti niti ne pricam. Dok pokriju rezije i kupe hrane za pola mj, mislim da im nista nece ostati.

Nedaj boze da se netko od njih jos teze razboli.

e kad bih barem mogla... teško mi je i ovdje po hr tražiti posao, orijentirana sam na 1 mjesto, kamoli van... teško mi je samoj o tome razmišljati, jedino kad bi netko od mojih otišao pa je već lakše kad ti netko poznat negdje živi...



Jako dobro shvacam patnju kroz koju prolazis.

Ako ti ikako mogu pomoci, privatne poruke su uvijek otvorene.


hvala ti! ;)


nego, čula sam jedan biser koji moram podijeliti! jedna poznanica je izjavila dok smo pričali o traženju posla, da ne razumije kako netko u hr može biti nezaposlen, da je to njoj nezamislivo jer su tamo gdje ona radi, prošle godine zaposlili nekoliko ljudi... na moje pitanje gdje to - 3x  sam pitala i jedva dobila odgovor! do pitanja koje struke su tražili nisam uspjela ni doći jer me srezala i otišla.. kad sam joj rekla na što sam se javljam, s riječima - a, tamo zapošljavaju svoje, a za to ti treba fax i ne, za poslove sa sss nemaš šanse! nismo stigle do: zakaj onda toliko ljudi ide van? :D 
affraid 
i još me jedna iznenadila.. tako je faking munjena affraid  

dakle na fejs volim stavljati fora stvari :) no nađe se budala koje se vole referirati na nekaj kaj stavim

stavih link, kao i gro drugih, o veganima koji u australiji ''prže psa'', i prvo se meni krenula izdrkavati na objavi, a kasnije je nastavila i na svojem profilu...

tako je isto jedna na objavu u vezi nogometaša, doslovno od riječi do riječi na moj status.
nisam neki fan nogometa, ali učinili su nas ponosnima! i ne vidim problem u tome da čovjek podijeli tako nešto lijepo

is it me ili je netko tu opako blesav?! kaj ljudima dođe da ih tako raspale tuđe objave po fejsu, da si daju slobodu da opletu po nekome, o kome ništa ne znaju?! da je osobu, od 50+ u stanju toliko naživcirati jedna objava u kojoj pristojno iznosim svoj stav?!

znate kaj?! mene je tih nekih ljudi strah.. ako su u stanju tako reagirati na virtualne objave i nečije stavove, što su tek u stanju u RL napraviti - tj gdje je granica da čovjek ne pukne do kraja na nekog?!

nije mi jasno to raspaljivanje?!

zar ljudi nemaju dovoljno svojih briga, da se tako bave tuđima i osjećaju se ugroženo ili osjete potrebu utjerivati pravdu i dokazivati da su u pravu?! zar to ne rade klinci tam negdje do 20-e godine, a onda odrastu?!
sjećam se svojih rasprava na religiji tamo pred 15 godina :lol:

zar ti ljudi nikada ne stanu i ne zapitaju se ''wtf, kaj to meni treba?!'', ''kaj ja to radim?!'' - ljudi zaboravili kaj je samokontrola!? rad na sebi je jako bitan... :)

meni je takvo što postalo smiješno.. volim promatrati ljude, RL, virtualno.. ovdje jedino pišem.. i jel mi vjerujete da sam sama sebi smiješna što sam uopće dopustila da me ona 'luda frendica' izbaci iz takta, držalo me neko vrijeme, pitala sam se neke stvari i sjela, razmislila i zaključila da apsolutno neću gubiti ni vrijeme ni živce na nju i idemo dalje

ne znam, može biti da ih nonšalantnost raspali?! izostanak prepucavanja?! očito ponekad smiješak i pozitivan stav mogu tako utjecati na drugu stranu pa ima potrebu ''ubiti u pojam'' ili se raspaliti kad vidi da ih se ne doživljava?! :}

filozofija me ulovi u ovaj sat! :)



nego, kistovi? pojma nisam imala za kaj koji služi, naručih si s ebaya cijeli set kistova pred koju godinicu (bilo je full jeftino, par dolara kolko pamtim), ali kako rijetko koristim puder.. iskreno nisam se ni informirala s čime se kaj nanosi.. i tek sam ljetos upotrijebila prvi put neki, za highlighter.. ovo fora izgleda, kad bude neka prilika, svakako ću isprobati! :) koristan savjet! :)

Mene ostave bez takta slike punijih muskaraca sa istetoviranim grbom hrvatske ispod kojeg pise bog i hrvati. Taj isti muskarac gine za svoju domovinu, a doma zena gine od udarca njegove sake. Osim toga krade bogu dane i zivi na grbaci onih koji rade.
Lagao da ima ptsp da uziva u mirovini.
Mlati zenu.
Kafana mu majka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Tue 29 Jan - 11:18

Atlana wrote:Mene ostave bez takta slike punijih muskaraca sa istetoviranim grbom hrvatske ispod kojeg pise bog i hrvati. Taj isti muskarac gine za svoju domovinu, a doma zena gine od udarca njegove sake. Osim toga krade bogu dane i zivi na grbaci onih koji rade.
Lagao da ima ptsp da uziva u mirovini.
Mlati zenu.
Kafana mu majka.


:K  hrvatska realnost... i ne može mu nitko ništa.. uz to sluša thompsona, liže oltare, a nerijetko se razbaca na cajke jer to zajedno ide odlično! ali se mrze srbi.. naravno, kakav drugačiji stav jedna velika hrvatina može imati prema srbima.. no cajke nisu problem jel... ceca i ostalo, to je samo glazba, nema veze kaj svi znamo tko je ona....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication Tue 29 Jan - 12:03

Ne stavljam rum u palacinke. :D

Znam stavit malo rakije u fritule, ako je imam doma.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Tue 29 Jan - 12:11

elysium wrote:
Atlana wrote:Mene ostave bez takta slike punijih muskaraca sa istetoviranim grbom hrvatske ispod kojeg pise bog i hrvati. Taj isti muskarac gine za svoju domovinu, a doma zena gine od udarca njegove sake. Osim toga krade bogu dane i zivi na grbaci onih koji rade.
Lagao da ima ptsp da uziva u mirovini.
Mlati zenu.
Kafana mu majka.


:K  hrvatska realnost... i ne može mu nitko ništa.. uz to sluša thompsona, liže oltare, a nerijetko se razbaca na cajke jer to zajedno ide odlično! ali se mrze srbi.. naravno, kakav drugačiji stav jedna velika hrvatina može imati prema srbima.. no cajke nisu problem jel... ceca i ostalo, to je samo glazba, nema veze kaj svi znamo tko je ona....
Zaboravila si samo krunicu na retrovizoru u autu  :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Tue 29 Jan - 13:30

Elysium,ja sam sve takve brisala,a koje nisam imala srca brisati,maknula da ne vidim objave....neki ljudi imaju vremena i volje vodit vjecne bitke u VL ali vjeruj mi,u RL je 90% njih manji od makova zrna...i ne dijelim vise skoro nista jer sam skuzila da to ljude nervira i ne zanima,pa ako spamaš sa takvim stvarima,nece obracati na tebe paznju ako stvarno trebas nesto....gledam da imam kvalitetu,ove sa podjelama kave sa sljokicama sa Exclusive sam sve brisala! :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Tue 29 Jan - 14:05

Atlana wrote:Zaboravila si samo krunicu na retrovizoru u autu  :^0

kako sam to samo mogla zaboraviti :lol: Da :D



Elysium,ja sam sve takve brisala,a koje nisam imala srca brisati,maknula da ne vidim objave....neki ljudi imaju vremena i volje vodit vjecne bitke u VL ali vjeruj mi,u RL je 90% njih manji od makova zrna...i ne dijelim vise skoro nista jer sam skuzila da to ljude nervira i ne zanima,pa ako spamaš sa takvim stvarima,nece obracati na tebe paznju ako stvarno trebas nesto....gledam da imam kvalitetu,ove sa podjelama kave sa sljokicama sa Exclusive sam sve brisala! :D

maknula sam i ja gro takvih, tj posakrivala jer neke poznajem dugo pa mi ih je bilo žal brisati! neki se ni ne oglašavaju na hrpu fora stvari koje podijelim pa se onda ovako zakače na glupost poput tog članka! živciraju me ti facebook warriori i sl likovi s misijama prosvjetljavanja ljudi, a bome i likovi koji okrenu na sprdnju svaki ozbiljan članak koji ponekad podijelim
fejs mi je za relaksaciju i tamo želim vidjeti većinom lijepe stvari, aktualnosti iz svijeta i hrpu gluposti, mnogi smatraju da apsolutno sve o nekome mora završiti na fejsu, ja se s time ne slažem pa eto u očima mnogih ispadam dosadna na fejsu, zamislite vi taj problem! :D :lol:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Tue 29 Jan - 16:30

Moxy wrote:Elysium,ja sam sve takve brisala,a koje nisam imala srca brisati,maknula da ne vidim objave....neki ljudi imaju vremena i volje vodit vjecne bitke u VL ali vjeruj mi,u RL je 90% njih manji od makova zrna...i ne dijelim vise skoro nista jer sam skuzila da to ljude nervira i ne zanima,pa ako spamaš sa takvim stvarima,nece obracati na tebe paznju ako stvarno trebas nesto....gledam da imam kvalitetu,ove sa podjelama kave sa sljokicama sa Exclusive sam sve brisala! :D
UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 6915226_73dbe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Egy Tue 29 Jan - 16:32

ja volim rum u palačinkama UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 1f60b 

bockalicu imam al se ne mogu naviknut na nju. jaje mi je leglo al nije isplativo. no dobro, ostaju dobri stari prsti. i ima ona neka bockalica koja malo drugačije izgleda....to nemam.UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Noelle10
Egy
Egy

Female
Posts : 191
2015-12-21


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication Tue 29 Jan - 19:33

Istegla tetivu u ramenu, ne smijem dizat ništa teže od 2 kila.
Smijem se sama sa sobom, jer mi se čini da moja beba neće imat razumijevanja za to... :^0
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Thu 31 Jan - 12:35

pijem kavu i spremam se pročešljati stranicu burze!
dobila sam preporuku frenda da se javim za jedan posao i dobila sam takvu odbijenicu da se sve prašilo :lol: kao da mi je struka prokleta! :lol:nema više struke, definitivno, hope so.. nije da imam izbora... ali...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Thu 31 Jan - 13:26

Jesu ti rekli zasto?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Thu 31 Jan - 14:37

Koji si faks zavrsila elysium?

Mozes i na porukama odg
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Fri 1 Feb - 0:43

soc.rad

traže drugu struku, a frend veli - možda uvaže! nažalost.. ništa, eto, bila sam spremna i putovati, promislila i reko, ko ga šiša, ajde idem!

za još jedno radno mjesto, pozvali su samo jednu kandidatkinu tak da je i to otpalo!

uuot: tješim se kolačem, eto! k tome se ulijenih s vježbanjem tako da... tješi me kaj je pms u pitanju, nije svakodnevica pa ajde! :lol:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication Fri 1 Feb - 8:13

Ako je za drzavnu sluzbu i traze drugu struku, a ima jos kandidata struke koju traze, onda mozes zaboravit. Jer onda svaki od kandidata ima opravdano pravo zalbe, dolazi inspektor rada i rusi natjecaj.

Popila kavu, fali mi vjezbanje. Al rame je bolje, mogla bi za 5-6 dana lagano nastavit. Kuham maloj rucak i jedva cekam ljepse vrijeme da mozemo izac iz kuce normalno.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Egy Fri 1 Feb - 8:38

kad smo već kod školovanja, traženja posla i slično....da podijelim svoju dilemu. 
moje dijete ide u 3 srednje. sad u srednjoj prolazi s nekakvom solidnom četvorkom,prosjek uglavnom 4.2, 4.3, tu se negdje mota. komunikativna i izrazito elokventna, vrlo otvorena i samouvjerna, borac (jedan od onih koji idu u prve redove i ginu, tek mora naručiti razliku između hrabrosti i gluposti), puna je života i nije statičan tip, voli biti u društvu i nije vuk samotnjak. bez problema se snađe u društvu stranaca. e sad...mi razgovaramo što i gdje dalje. s obzirom da ne voli kemiju fiziku biologiju, križamo fakultete kojima je to temelj. na žalost, al nisu svi za sve. kržamo i sve fakultete koji traže izvrsne učenike tipa arhitektura. nije kapacitet (za zagrijat stolicu) za to i nema dovoljno dobre ocjene da bi upala. sad dolazimo do glavnog problema. slijediti srce ili razum? prva ljubav koja traje od 5 razreda je povijest. da se nju pita to bi studirala. s obzirom da radim s ljudima koji su vi završili mahom filozofski faks znam da povijesničari sjede na burzi. kćer od kolegice je završila povijest i traži uzaludno posao u struci zadnjih 5 godina. NEMA posla za njih. a s tim ni nemožeš otić van jer si s tom diplomom možeš rit obrisat. ja sam nekako njoj to pokušala objasnit i pokušala sam ju gurnut dalje od te povijesti.s tim da mi je jasno ni da ne bi bila oduševljena faksom na kraju priče, filozofski treba drsatični makeover da bi postao fakultet po mjeri modernog studenta. ostaje samo ta ljubav prema povijesti koja bi, čini m ise, negdje putem ostala neuzvraćena. ne znam dal griješim ako ju odvraćam od tog fakulteta ili radim ispravno? činjenica je da sam ključna osoba koja ju ovog trena usmjerava i da na meni ipak leži užasno velika odgovornost, kao roditelj se ipak moraš donekle uplesti.
Egy
Egy

Female
Posts : 191
2015-12-21


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication Fri 1 Feb - 9:52

Uf, nije ti lako.
Povijest je zajeban smjer inace, unaroc ljubavi, mogla bi se neugodno iznenaditi koliko tu tisuca stranica treba nauciti. Daleko je to od povijesti u srednjoj skoli.
Najteze je to sto im ne zelis rusit snove, a oni s druge strane nemaju dovoljno iskustva, godina ni perspektivu dovoljno siroku da kuze kako stvari na trzistu rada funkcioniraju. Mladi su, briju da ce se nesto vec srediti dok oni zavrse faks.
Ja bi je nastojala usmjerit bar u nesto s cime nije samo za nasu drzavu vezana (kroatistika, pravo i sl).

A i s 18 ide to hladno trijeznjenje da ce u bliskoj buducnosti financirat sama sebe, a to ce sa dosta smjerova na filozofskom tesko. Ako o zaposlenju u struci pricamo. 90% ljudi koje znam s tog faksa ne radi u struco. Al ono, ni priblizno.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Egy Fri 1 Feb - 10:03

medication wrote:Uf, nije ti lako.
Povijest je zajeban smjer inace, unaroc ljubavi, mogla bi se neugodno iznenaditi koliko tu tisuca stranica treba nauciti. Daleko je to od povijesti u srednjoj skoli.
Najteze je to sto im ne zelis rusit snove, a oni s druge strane nemaju dovoljno iskustva, godina ni perspektivu dovoljno siroku da kuze kako stvari na trzistu rada funkcioniraju. Mladi su, briju da ce se nesto vec srediti dok oni zavrse faks.
Ja bi je nastojala usmjerit bar u nesto s cime nije samo za nasu drzavu vezana (kroatistika, pravo i sl).

A i s 18 ide to hladno trijeznjenje da ce u bliskoj buducnosti financirat sama sebe, a to ce sa dosta smjerova na filozofskom tesko. Ako o zaposlenju u struci pricamo. 90% ljudi koje znam s tog faksa ne radi u struco. Al ono, ni priblizno.

divni su kad imaju snove. a onda ti moraš bit tu da ih spustiš na zemlju uz užasan tresak. gleda onaj viasat history, ima tam jedna plava britanka s pirsom na nosu koja je jako fora i autor je nekih dokumentaraca...onda mi veli da bi ona to radiala naaaajjjrađe u životu...moš mislit kak je to ostvarivo. par puta je napomenula i da se nju pita ona bi bila vižazist :D . opet vrlo traženo zanimanje :D .
znam da od filozofskog nema kruha i da je to totalni promašaj. u najboljem slučaju bi uz neku ludu vezu i ludu sreću mogla završit u školi kao profesor, a najizvjesnije je da bi konobarila u irskoj :roll :D .
Egy
Egy

Female
Posts : 191
2015-12-21


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication Fri 1 Feb - 10:19

Uf kad se samo sjetim kako sam ja u cudu gledala majku i mislila se zasto trpi nepravdu na poslu, zasto se glasno ne pobuni i sl. I onda skuzis te fine i suptilne slojeve jebuckanja na poslu, nepravde, privilegiranih ljubavnica i vrana koje ne kopaju oci drugim vranama.
U svakom slucaju ih je bolje spustit na zemlju dok im ti placas racune, nego kad im stignu vlastiti racuni u podstanarstvu.
Mrzim sto ovako zvucim i sto tako zvucim puno ranije nego sam mislila, ali ja sam taj podstanar s malim djetetom i danas mi je drago sto nisam studirala povijest i etnologiju.

I ovako mi je muka sto sam izborom struke vezana za Hrvatsku. Al ajde, bar volim ovo sto radim.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication Fri 1 Feb - 10:26

Situacija ti je kod mene takva da mi je muz informaticar, te moze raditi doslovno gdje hoce. Ako negdje odemo vani ( ne kazem da nam je to opcija, al ako), on se zaposli u roku odmah. Ja nakon 5 godina faksa, trebam isppcetka krenut ili s obrazovanjem na stranom jeziku kojeg opet treba financirat ili radit poslove koje sam ovdje radila kao studentica.

medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Egy Fri 1 Feb - 10:31

istovremeno su bombardirani sa sranjima tipa "samo budi uporan i možeš sve to poželiš" i "slijedi svoje snove".
i krepaj onda kad se san pretvori u noćnu moru :D.

osjećam se ko party brejker pa mi je drago vidjeti da bi i ti razbucala takve ideje, lakše mi je. iako mi je teško jer se čovjek uvjek pita griješi li... al naći će se valjda negdje gdje može imati i ovce i novce.
meni je super kad mi kaže (a svi oni u toj dobi to govore) "ja ne bi mogla nikad radit 8 sati u uredu, poludia bi". aha :D
Egy
Egy

Female
Posts : 191
2015-12-21


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 9 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 50 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 29 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum