ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Page 6 of 50 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 28 ... 50  Next

Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Thu 24 Jan - 9:01

elysium wrote:razočarana sam.. još jedna prijava na natječaj, još jedan kandidat odabran bez ikakvog poziva na testiranje ili razgovor... samo objava tko je primljen... pa pas mater više...

x-|   :(  angry angry
Nemoj. Samo promijeni taktiku. :)

Pretpostavljam da se javljaš na natječajeve za administrativna zanimanja, na koja stiže bezbroj zamolbi. 
Znam kako to ide jer sam bila poslodavac, a i na ovom poslu me uključe u odabir kanddata. 
Kad za neki posao stigne jako puno zamolbi poslodavci nemaju vremena proučiti sve životopise. Detaljno pogledaju par njih (slučajnim odabirom), ostale tek bace pogled na osnovne podatke i slike (jako je bitna slija, ponekad je i presudna, ne ljepota, nego izraz lica). 
I rijetko, skoro pa nitko ne zahvali kandidatima koji nisu primjeni. Nažalost. 
Znajući kako sam se ja ponašala kao poslodavac nikad nisam slala zamolbe za poslove koji su me stvarno zanimali, uvijek sam životopis odnijela direktno.

Ako se javljaš na natječaje na koje će se prijaviti  još najmanje 20 kandidata, gdje će se tvoj CV izgubiti u masi, pokušaj progresivniji način. 

Napravi selekciju (to je nešto što bi svi trebali raditi, a ne srljati bilo kuda) vidi tko ti je posebno zanimljiv i fokusiraj se na jednu ili dvje tvrtke. Ne šalji uzalud na 10 strana CV jer ako te i pozovu nećeš znati više koja firma i koji posao.

Obuci se lijepo, ali upečatljivo (neki detalj koji je lako zapamtiti, neobična boja, miris, sve igra). Nauči nešto o firmi, proguglaj, vidi tko je direktor, tko su šefovi i kad dođeš traži razgovor s najvišima. Možda te neće pustiti do njih, ali će te zapamtiti i ako si ostavila dobar dojam na tajnicu, tvoj životopis će stići direktno na stol direktoru. Već si se izvukla iz sive mase i dobila veliku prednost pred drugima. 

Prednost progresivnog pristupa je i taj što imaš priliku vidjeti kolektiv u kojem namjeravaš raditi. Možda ti se već pri prvom susretu zgadi i poželiš da te ne prime.   jocolor

I ima još nešto što nije zanemarivo. Lakše se nalazi željeni posao kad već negdje radiš nego kad ne radiš nigdje. 
Kad smo bez posla kao da nam na licu piše : uzmite me, očajna sam.  :_|
A kad već radiš (bilo što) pristup je smiren i ostaviš potpuno drugačiji dojam. 
Svom sinu i nećacima sam uvijek savjetovala, prihvati bilo kakav posao, nema veze što je ispod razine obrazovanja koje imaš, jer time otvaraš vrata drugim poslovima. Pokazalo se točnim sto posto.

Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Egy Thu 24 Jan - 9:24

Rabarbara wrote:
elysium wrote:razočarana sam.. još jedna prijava na natječaj, još jedan kandidat odabran bez ikakvog poziva na testiranje ili razgovor... samo objava tko je primljen... pa pas mater više...

x-|   :(  angry angry
Nemoj. Samo promijeni taktiku. :)

Pretpostavljam da se javljaš na natječajeve za administrativna zanimanja, na koja stiže bezbroj zamolbi. 
Znam kako to ide jer sam bila poslodavac, a i na ovom poslu me uključe u odabir kanddata. 
Kad za neki posao stigne jako puno zamolbi poslodavci nemaju vremena proučiti sve životopise. Detaljno pogledaju par njih (slučajnim odabirom), ostale tek bace pogled na osnovne podatke i slike (jako je bitna slija, ponekad je i presudna, ne ljepota, nego izraz lica). 
I rijetko, skoro pa nitko ne zahvali kandidatima koji nisu primjeni. Nažalost. 
Znajući kako sam se ja ponašala kao poslodavac nikad nisam slala zamolbe za poslove koji su me stvarno zanimali, uvijek sam životopis odnijela direktno.

Ako se javljaš na natječaje na koje će se prijaviti  još najmanje 20 kandidata, gdje će se tvoj CV izgubiti u masi, pokušaj progresivniji način. 

Napravi selekciju (to je nešto što bi svi trebali raditi, a ne srljati bilo kuda) vidi tko ti je posebno zanimljiv i fokusiraj se na jednu ili dvje tvrtke. Ne šalji uzalud na 10 strana CV jer ako te i pozovu nećeš znati više koja firma i koji posao.

Obuci se lijepo, ali upečatljivo (neki detalj koji je lako zapamtiti, neobična boja, miris, sve igra). Nauči nešto o firmi, proguglaj, vidi tko je direktor, tko su šefovi i kad dođeš traži razgovor s najvišima. Možda te neće pustiti do njih, ali će te zapamtiti i ako si ostavila dobar dojam na tajnicu, tvoj životopis će stići direktno na stol direktoru. Već si se izvukla iz sive mase i dobila veliku prednost pred drugima. 

Prednost progresivnog pristupa je i taj što imaš priliku vidjeti kolektiv u kojem namjeravaš raditi. Možda ti se već pri prvom susretu zgadi i poželiš da te ne prime.   jocolor

I ima još nešto što nije zanemarivo. Lakše se nalazi željeni posao kad već negdje radiš nego kad ne radiš nigdje. 
Kad smo bez posla kao da nam na licu piše : uzmite me, očajna sam.  :_|
A kad već radiš (bilo što) pristup je smiren i ostaviš potpuno drugačiji dojam. 
Svom sinu i nećacima sam uvijek savjetovala, prihvati bilo kakav posao, nema veze što je ispod razine obrazovanja koje imaš, jer time otvaraš vrata drugim poslovima. Pokazalo se točnim sto posto.

ovo je baš dobra uputa.
jedino što ona nemože ni stić do razgovora.  i što su natječaji dobrim dijelom samo paravan za već popunjena radna mjesta. ja radim u javnoj upravi, tu teško da itko dobije posao bez veze. svatko ko dođe je nečiji.
Egy
Egy

Female
Posts : 191
2015-12-21


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Thu 24 Jan - 9:37

Egy wrote:
Rabarbara wrote:
elysium wrote:razočarana sam.. još jedna prijava na natječaj, još jedan kandidat odabran bez ikakvog poziva na testiranje ili razgovor... samo objava tko je primljen... pa pas mater više...

x-|   :(  angry angry
Nemoj. Samo promijeni taktiku. :)

Pretpostavljam da se javljaš na natječajeve za administrativna zanimanja, na koja stiže bezbroj zamolbi. 
Znam kako to ide jer sam bila poslodavac, a i na ovom poslu me uključe u odabir kanddata. 
Kad za neki posao stigne jako puno zamolbi poslodavci nemaju vremena proučiti sve životopise. Detaljno pogledaju par njih (slučajnim odabirom), ostale tek bace pogled na osnovne podatke i slike (jako je bitna slija, ponekad je i presudna, ne ljepota, nego izraz lica). 
I rijetko, skoro pa nitko ne zahvali kandidatima koji nisu primjeni. Nažalost. 
Znajući kako sam se ja ponašala kao poslodavac nikad nisam slala zamolbe za poslove koji su me stvarno zanimali, uvijek sam životopis odnijela direktno.

Ako se javljaš na natječaje na koje će se prijaviti  još najmanje 20 kandidata, gdje će se tvoj CV izgubiti u masi, pokušaj progresivniji način. 

Napravi selekciju (to je nešto što bi svi trebali raditi, a ne srljati bilo kuda) vidi tko ti je posebno zanimljiv i fokusiraj se na jednu ili dvje tvrtke. Ne šalji uzalud na 10 strana CV jer ako te i pozovu nećeš znati više koja firma i koji posao.

Obuci se lijepo, ali upečatljivo (neki detalj koji je lako zapamtiti, neobična boja, miris, sve igra). Nauči nešto o firmi, proguglaj, vidi tko je direktor, tko su šefovi i kad dođeš traži razgovor s najvišima. Možda te neće pustiti do njih, ali će te zapamtiti i ako si ostavila dobar dojam na tajnicu, tvoj životopis će stići direktno na stol direktoru. Već si se izvukla iz sive mase i dobila veliku prednost pred drugima. 

Prednost progresivnog pristupa je i taj što imaš priliku vidjeti kolektiv u kojem namjeravaš raditi. Možda ti se već pri prvom susretu zgadi i poželiš da te ne prime.   jocolor

I ima još nešto što nije zanemarivo. Lakše se nalazi željeni posao kad već negdje radiš nego kad ne radiš nigdje. 
Kad smo bez posla kao da nam na licu piše : uzmite me, očajna sam.  :_|
A kad već radiš (bilo što) pristup je smiren i ostaviš potpuno drugačiji dojam. 
Svom sinu i nećacima sam uvijek savjetovala, prihvati bilo kakav posao, nema veze što je ispod razine obrazovanja koje imaš, jer time otvaraš vrata drugim poslovima. Pokazalo se točnim sto posto.

ovo je baš dobra uputa.
jedino što ona nemože ni stić do razgovora.  i što su natječaji dobrim dijelom samo paravan za već popunjena radna mjesta. ja radim u javnoj upravi, tu teško da itko dobije posao bez veze. svatko ko dođe je nečiji.
:tu

Tocno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Imagine Breaker Thu 24 Jan - 9:41

Bože što hard on radi ..male rakete postaju n1 texasa .
Imagine Breaker
Imagine Breaker

Posts : 727
2018-04-01


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication Thu 24 Jan - 10:01

Kako ja radim s molbama koje stizu u firmu u kojoj radim, ja bi joj prvo savjetovala da obrati paznju na to da je prilozila sve sto se u natjecaju trazi (bar trecina kandidata to ne napravi, a to puno govori poslodavcu. Prvo da kandidatu nije osobito stalo, a drugo da ako je toliko traljav oko vlastiith par dokumenata, kakav ce bit kad ga budu pritiskali rokovi, a bude raspolagao sa brdom ppslovne dokumentacije)

Drugo, da molba bude uredma. Gramaticke greske, ije i je, no medutim, biljezim se sa stovanjem i sl ostavljaju los dojam. Paziti na razmake, urediti tekst. Prestrasno je sto stize upravo od ekipe koja bi radila u administraciji.

Trece, hrpa kandidata ne ostavi svoje podatke. Ni adresu, ni email, ni broj telefona. Nemas ih kako ni pozvar na razgovor ni poslat obavijest. True story.

Savjet o trazenju razgovora direkt s celnom osobom po meni nije bas za nju. Ona je mlada osoba bez previse iskustva koja se javlja za administrativno zanimanje za koje je propisan javni natjecaj. Ostavi dobar dojam na osobu koja prima molbe i to je to. Direktori rijetko imaju vremena za caskanje sa 80 kandidata ponaosob.

Mozda zvuci suvisno, ali opet temeljeno na iskustvu:
- ako se osobno predaje molba, ne dolaziti u trenirci iz koje vire tange
- ne stavljati na zivotopis fotku s duckfaceom
- pripaziti na profile po drustvenim mrezama. Znam puno ljudi koji nisu dobili posao za kojeg su kvalificirani i sve je na papiru bilo ok, medutim Facebook profil...
- ne lagati o prijasnjem radnom iskustvu jer se to brzo i lako provjeri

Prouciti sajt firme. Jako los dojam ostavlja osoba koja dode do razgovora i pitanja "sto znate o nama" , pa o da blene.

Razmisliti ima li u firmi neka osoba koju znas, koja za tebe moze baciti 2-3 lijepe rijeci. Cesto se osobe zappsle na preporuku, svi su otvoreniji zaposljavanji osobe za koju netko kaze da je radio vec s njom i da je ugodan i vrijedan radnik.

A ako je vec zaposlen netko po podobnosti, a ne sposobnosti, onda to ionako nije posao za tebe. Niti bi sto naucila niti napredovala. Mlada si, mozes bolje u zivotu nego trulit negdje s uhljebima.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication Thu 24 Jan - 10:03

Pisem s moba, jednom rukom, sorry na greskama
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Thu 24 Jan - 10:11

Egy wrote:

ovo je baš dobra uputa.
jedino što ona nemože ni stić do razgovora.  i što su natječaji dobrim dijelom samo paravan za već popunjena radna mjesta. ja radim u javnoj upravi, tu teško da itko dobije posao bez veze. svatko ko dođe je nečiji.
Nikad nisam tražila posao u javnoj upravi, to je utopija. Moraš pripadati nekoj stranci, biti nečija ljubavnica, ili biti nečiji sin, kći, rođo. Ovo zadnje nisam, a ona prva dva uvjeta mi se gade. Oni koji su dobili posao bez bilo kojeg navedenog uvjeta bi dobili i na lotu da su ga tad igrali. :)

Ili sam bila poduzetnik ili sam tražila posao u privatnom sektoru. Više se radi, ali možeš i napredovati ako si sposoban. 
Ubilo bi me 8 sati nerada...a moraš biti prisutan.  :_|

Neka se fokusira na privatni sektor. Ima firmi koje su poštene prema radnicima, gdje se cijeni znanje i zalaganje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Thu 24 Jan - 10:15

medication wrote:Kako ja radim s molbama koje stizu u firmu u kojoj radim, ja bi joj prvo savjetovala da obrati paznju na to da je prilozila sve sto se u natjecaju trazi (bar trecina kandidata to ne napravi, a to puno govori poslodavcu. Prvo da kandidatu nije osobito stalo, a drugo da ako je toliko traljav oko vlastiith par dokumenata, kakav ce bit kad ga budu pritiskali rokovi,  a bude raspolagao sa brdom ppslovne dokumentacije)

Drugo, da molba bude uredma. Gramaticke greske, ije i je, no medutim, biljezim se sa stovanjem i sl ostavljaju los dojam. Paziti na razmake, urediti tekst. Prestrasno je sto stize upravo od ekipe koja bi radila u administraciji.

Trece, hrpa kandidata ne ostavi svoje podatke. Ni adresu, ni email, ni broj telefona. Nemas ih kako ni pozvar na razgovor ni poslat obavijest. True story.

Savjet o trazenju razgovora direkt s celnom osobom po meni nije bas za nju. Ona je mlada osoba bez previse iskustva koja se javlja za administrativno zanimanje za koje je propisan javni natjecaj. Ostavi dobar dojam na osobu koja prima molbe i to je to. Direktori rijetko imaju vremena za caskanje sa 80 kandidata ponaosob.

Mozda zvuci suvisno, ali opet temeljeno na iskustvu:
- ako se osobno predaje molba, ne dolaziti u trenirci iz koje vire tange
- ne stavljati na zivotopis fotku s duckfaceom
- pripaziti na profile po drustvenim mrezama. Znam puno ljudi koji nisu dobili posao za kojeg su kvalificirani i sve je na papiru bilo ok, medutim Facebook profil...
- ne lagati o prijasnjem radnom iskustvu jer se to brzo i lako provjeri

Prouciti sajt firme. Jako los dojam ostavlja osoba koja dode do razgovora i pitanja "sto znate o nama" , pa o da blene.

Razmisliti ima li u firmi neka osoba koju znas, koja za tebe moze baciti 2-3 lijepe rijeci. Cesto se osobe zappsle na preporuku, svi su otvoreniji zaposljavanji osobe za koju netko kaze da je radio vec s njom i da je ugodan i vrijedan radnik.

A ako je vec zaposlen netko po podobnosti, a ne sposobnosti, onda to ionako nije posao za tebe. Niti bi sto naucila niti napredovala. Mlada si, mozes bolje u zivotu nego trulit negdje s uhljebima.
Da. Nisam znala da je tako mlada. :)

Ostalo potpisujem. Ništa nije suvišno, jako dobri savjeti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by kic Thu 24 Jan - 10:17


samo jedan savjet, pitat koliko cesto rade test na drogu?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Thu 24 Jan - 10:30

medication wrote:

Mozda zvuci suvisno, ali opet temeljeno na iskustvu:
- ako se osobno predaje molba, ne dolaziti u trenirci iz koje vire tange
- ne stavljati na zivotopis fotku s duckfaceom
- pripaziti na profile po drustvenim mrezama. Znam puno ljudi koji nisu dobili posao za kojeg su kvalificirani i sve je na papiru bilo ok, medutim Facebook profil...
- ne lagati o prijasnjem radnom iskustvu jer se to brzo i lako provjeri
:^0

Svakakvi se prijavljuju na poslove, stvarno!

Ja bih svaki put papirologiju panicno provjeravala, pravopis/gramatiku takodjer. 

Jednako tako sam vidjela svakakvih ljudi na razgovorima. 
Ducan elitnom odjecom cura dode obucena u prljave tene, tajice i dugi pulover. Sa neurednom kosom.
Razgovor za posao tajnice-crvene lakirane stikle i suknja malo iznad koljena.
Duboki dekolte je takodjer must have.





U principu prije nego se prijavljujes negdje trebas znati gdje se prijavljujes. Trebas i znati nesto o tom poslu. Bar neke osnove. Neke stvari ionako tek praksom naucis, ali osnove su nuzna potreba.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Thu 24 Jan - 10:32

kic wrote:
samo jedan savjet, pitat koliko cesto rade test na drogu?
Eh, nova generacijo. Mi smo se bojali alkotesta.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication Thu 24 Jan - 10:50

Aha, to oko odjece. Isto mislis da je to stvar zdravog razuma, ali ljudi zaboravljaju da uredna ispeglana kosulja i crne hlace prolaze na vecini razgovora za posao.

Zacudilo me kad sam isla na porodiljni, pa sam bila u komisiji na razgovoru za moju zamjenu. Zena, mlada majka, pravnica se pojavila u suknji s prorezom sprijeda o kojem ocito nije dobro promislila ( ili pak je, ovisno o motivima) tako da joj je bilo neugodno jer se non stop popravljala i vidjela sam joj gacice kad je sjedala.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Imagine Breaker Thu 24 Jan - 11:21

Boze dragi svi u nekim problemima
Imagine Breaker
Imagine Breaker

Posts : 727
2018-04-01


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Thu 24 Jan - 11:41

medication wrote:Aha, to oko odjece. Isto mislis da je to stvar zdravog razuma, ali ljudi zaboravljaju da uredna ispeglana kosulja i crne hlace prolaze na vecini razgovora za posao.

Zacudilo me kad sam isla na porodiljni, pa sam bila u komisiji na razgovoru za moju zamjenu. Zena, mlada majka, pravnica se pojavila u suknji s prorezom sprijeda o kojem ocito nije dobro promislila ( ili pak je, ovisno o motivima) tako da joj je bilo neugodno jer se non stop popravljala i vidjela sam joj gacice kad je sjedala.
:^0 :^0 :^0 :^0 :^0 :^0
Fak!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Imagine Breaker Thu 24 Jan - 11:46

Samo da spursi budu prvi ispod crte ...koje slavlje cu pripremiti
Imagine Breaker
Imagine Breaker

Posts : 727
2018-04-01


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by kic Thu 24 Jan - 11:54

Imagine Breaker wrote:Samo da spursi budu prvi ispod crte ...koje slavlje cu pripremiti

znači opet ništa od slavlja škrtice
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Thu 24 Jan - 13:24

Sve je to fino i krasno,ali utopicno.....radna mjesta su vec rezervirana u HR,bar ta administrativna koje ona trazi....

Ja ti samo preporucujem da trazis posao i izvan struke,skupis vrijedno iskustvo,i danas sutra kad i nađes posao u struci,vise ces ga cijenit....

Jesi sad na birou? 
Ako jesi pritisni ih da ti daju tecaj stranog jezika,usavrsavanje i sl. 
Ako to kod nas biro uopce daje.... :roll


Meni je jucer odobren jos jedan kurs za kozmeticarku,s jedne strane mi je drago jer sad slijedi usavrsavanje naucenog,sa druge strane,krece opet tempo 300 na sat,jer je kurs kao posao punog radnog vremena,trci po djecu u skolu,jer je muz sad otvorio firmu i ne moze ih vise uzimati,subotom opet radit u Sparu....ali to je samo 6 tjedana kurs i prođe brzo,i posto mi se to stvarno sviđa sto radim,prolete mi dani....


Zadnjih 6 mjeseci je bilo jako tesko u pripremama,i mislila sam da je najgore iza nas,ali sad ovo kad je otvorio,gotov je čin,ta briga na njegovom licu hoce li uspjeti,citam ga ko knjigu,to mi sad najgore pada,jer sve su mu maske pale,potrosio je obranu,sad smo tu mi i sušta stvarnost....slaba sam na patnju ljudi koje volim,nadam se da ova zadnja faza nece bas jako dugo potrajati....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Imagine Breaker Thu 24 Jan - 14:47

kic wrote:
Imagine Breaker wrote:Samo da spursi budu prvi ispod crte ...koje slavlje cu pripremiti

znači opet ništa od slavlja škrtice

Ne boj se ,zapaliti cemo krajinu prije kolovoza 4sure
Imagine Breaker
Imagine Breaker

Posts : 727
2018-04-01


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Thu 24 Jan - 15:20

Moxy wrote:Jos uvijek se nadas zivotu u HR?

idem redom :)

da! :) i da hoću van, nemam s kim, sama - nemam dovoljno hrabrosti i samopouzdanja... dragi ima stalan, dobro plaćen posao i ne razmišlja o inozemstvu!

To je jasno.
Dobri poslovi su uvijek rezervirani za nekoga.
Pogotovo u ovoj drzavi gdje nepotizam i korupcija predstavljaju sidro svega.

I onda se prijavis za posao srednje strucne spreme pa ti jave da si preeduciran za takav posao. :))))))

I sta ti preostaje radit?

to mi se dogodilo, ne jednom, sva sreća, vidi čuda, javili su!

Nemoj. Samo promijeni taktiku. :)

Pretpostavljam da se javljaš na natječajeve za administrativna zanimanja, na koja stiže bezbroj zamolbi. 
Znam kako to ide jer sam bila poslodavac, a i na ovom poslu me uključe u odabir kanddata. 
Kad za neki posao stigne jako puno zamolbi poslodavci nemaju vremena proučiti sve životopise. Detaljno pogledaju par njih (slučajnim odabirom), ostale tek bace pogled na osnovne podatke i slike (jako je bitna slija, ponekad je i presudna, ne ljepota, nego izraz lica). 
I rijetko, skoro pa nitko ne zahvali kandidatima koji nisu primjeni. Nažalost. 
Znajući kako sam se ja ponašala kao poslodavac nikad nisam slala zamolbe za poslove koji su me stvarno zanimali, uvijek sam životopis odnijela direktno.

Ako se javljaš na natječaje na koje će se prijaviti  još najmanje 20 kandidata, gdje će se tvoj CV izgubiti u masi, pokušaj progresivniji način. 

Napravi selekciju (to je nešto što bi svi trebali raditi, a ne srljati bilo kuda) vidi tko ti je posebno zanimljiv i fokusiraj se na jednu ili dvje tvrtke. Ne šalji uzalud na 10 strana CV jer ako te i pozovu nećeš znati više koja firma i koji posao.

Obuci se lijepo, ali upečatljivo (neki detalj koji je lako zapamtiti, neobična boja, miris, sve igra). Nauči nešto o firmi, proguglaj, vidi tko je direktor, tko su šefovi i kad dođeš traži razgovor s najvišima. Možda te neće pustiti do njih, ali će te zapamtiti i ako si ostavila dobar dojam na tajnicu, tvoj životopis će stići direktno na stol direktoru. Već si se izvukla iz sive mase i dobila veliku prednost pred drugima. 

Prednost progresivnog pristupa je i taj što imaš priliku vidjeti kolektiv u kojem namjeravaš raditi. Možda ti se već pri prvom susretu zgadi i poželiš da te ne prime.   jocolor

I ima još nešto što nije zanemarivo. Lakše se nalazi željeni posao kad već negdje radiš nego kad ne radiš nigdje. 
Kad smo bez posla kao da nam na licu piše : uzmite me, očajna sam.  :_|
A kad već radiš (bilo što) pristup je smiren i ostaviš potpuno drugačiji dojam. 
Svom sinu i nećacima sam uvijek savjetovala, prihvati bilo kakav posao, nema veze što je ispod razine obrazovanja koje imaš, jer time otvaraš vrata drugim poslovima. Pokazalo se točnim sto posto.

ovo je baš dobra uputa.
jedino što ona nemože ni stić do razgovora.  i što su natječaji dobrim dijelom samo paravan za već popunjena radna mjesta. ja radim u javnoj upravi, tu teško da itko dobije posao bez veze. svatko ko dođe je nečiji.

super uputa! ali da, problem je upravo u tome što ne mogu doći ni do razgovora! a nakon toliko dugo traženja posla, više nemam ni hrabrosti ni petlje takvo što napraviti, a da ostavim dobar dojam.. na razgovorima tijekom prošle godine na kojima sam bila, redovito mi je glas odlazio tijekom predstavljanja jer sam imala tremu.. kao da sam u školi ponovno, a zašto?! zato što toliko rijetko dobijem priliku predstaviti se da mi je odlazak na razgovor jednak odlasku na ispit

u jednom ministarstvu me članica komisije zbog toga gledala kao da sam pala s marsa... radilo se upravo o poslu van struke, javila se i za sss i za vss i onda me pitala ženska na kraju svega pita ''što se dogodilo sa strukom, da tražite posao van struke?''

Kako ja radim s molbama koje stizu u firmu u kojoj radim, ja bi joj prvo savjetovala da obrati paznju na to da je prilozila sve sto se u natjecaju trazi (bar trecina kandidata to ne napravi, a to puno govori poslodavcu. Prvo da kandidatu nije osobito stalo, a drugo da ako je toliko traljav oko vlastiith par dokumenata, kakav ce bit kad ga budu pritiskali rokovi,  a bude raspolagao sa brdom ppslovne dokumentacije)

Drugo, da molba bude uredma. Gramaticke greske, ije i je, no medutim, biljezim se sa stovanjem i sl ostavljaju los dojam. Paziti na razmake, urediti tekst. Prestrasno je sto stize upravo od ekipe koja bi radila u administraciji.

Trece, hrpa kandidata ne ostavi svoje podatke. Ni adresu, ni email, ni broj telefona. Nemas ih kako ni pozvar na razgovor ni poslat obavijest. True story.

Savjet o trazenju razgovora direkt s celnom osobom po meni nije bas za nju. Ona je mlada osoba bez previse iskustva koja se javlja za administrativno zanimanje za koje je propisan javni natjecaj. Ostavi dobar dojam na osobu koja prima molbe i to je to. Direktori rijetko imaju vremena za caskanje sa 80 kandidata ponaosob.

Mozda zvuci suvisno, ali opet temeljeno na iskustvu:
- ako se osobno predaje molba, ne dolaziti u trenirci iz koje vire tange
- ne stavljati na zivotopis fotku s duckfaceom
- pripaziti na profile po drustvenim mrezama. Znam puno ljudi koji nisu dobili posao za kojeg su kvalificirani i sve je na papiru bilo ok, medutim Facebook profil...
- ne lagati o prijasnjem radnom iskustvu jer se to brzo i lako provjeri

Prouciti sajt firme. Jako los dojam ostavlja osoba koja dode do razgovora i pitanja "sto znate o nama" , pa o da blene.

Razmisliti ima li u firmi neka osoba koju znas, koja za tebe moze baciti 2-3 lijepe rijeci. Cesto se osobe zappsle na preporuku, svi su otvoreniji zaposljavanji osobe za koju netko kaze da je radio vec s njom i da je ugodan i vrijedan radnik.

A ako je vec zaposlen netko po podobnosti, a ne sposobnosti, onda to ionako nije posao za tebe. Niti bi sto naucila niti napredovala. Mlada si, mozes bolje u zivotu nego trulit negdje s uhljebima.

desilo mi se kad sam se tek počela javljati na natječaje, da je bilo nekoliko propusta (odbili me jer nisam vlastoručno potpisala zamolbu i sl)

sad 2-3x provjeravam jesam li sve priložila, potpisujem i zamolbu i životopis; svakih par mjeseci skidam s e-građana domovnicu, rodni list, potvrdu o nekažnjavanju, staž zbog datuma!

imam već šablonu za zamolbu, samo mijenjam podatke - datum, radno mjesto, info o poslodavcu i priložene dokumente

imala sam davno prije fotografiju na životopisu, znači - da je vratim?! nisam razmišljala o tome da je potrebna, ali nije problem ubaciti

životopis mi je napravljen na europass stranici

na razgovore za posao, kad me napokon pozovu.. idem pod obavezno u crnim poslovnim hlačama, preko crni sako ili neka lagana košuljica i prikladna majica, lagani make-up, neupadljive cipele/čizme, s nižom petom ili ravne, da, gledam i na to da imam svijetli lak i neki neupadljivi nakit ili bez toga

javljam se zadnjih godinu dana isključivo na poslove van struke, moja struka je divna, ali nema tu kruha.. 3 godine sam tražila isključivo struku jer sam mislila da ništa drugo neću znati raditi, godinu jedno i drugo i sad zadnjih godinu dana van struke, javila sam se za svega 2 oglasa u struci

javljam se za administrativne poslove i knjižnice (pomoćni knjižničar jer fakat želim izvanredno završiti bibliotekarstvo, a za to trebam raditi u knjižnici) i ono što mi se učini adekvatno, ako traže fax pa neki projekt ili nekaj -

pripremam se tek kad pozovu na razgovor ili testiranje jer mi se desilo jednom (to je bilo za struku, jedna udruga i blenula sam pa se otad više ne dovodim u takve situacije - btw spremam i tekst natječaja i sve ikad poslane zamolbe, bilo mailom, bilo poštom, blažen bio word!)


Nikad nisam tražila posao u javnoj upravi, to je utopija. Moraš pripadati nekoj stranci, biti nečija ljubavnica, ili biti nečiji sin, kći, rođo. Ovo zadnje nisam, a ona prva dva uvjeta mi se gade. Oni koji su dobili posao bez bilo kojeg navedenog uvjeta bi dobili i na lotu da su ga tad igrali. :)

Ili sam bila poduzetnik ili sam tražila posao u privatnom sektoru. Više se radi, ali možeš i napredovati ako si sposoban. 
Ubilo bi me 8 sati nerada...a moraš biti prisutan.  :_|

Neka se fokusira na privatni sektor. Ima firmi koje su poštene prema radnicima, gdje se cijeni znanje i zalaganje.

voljela bih i to, ali ne znam kako?! srela sam jednog frenda, s kojim ću sad u 2. mjesecu sjesti na kavu, surađuje s dosta malih firmi i rekao je da mi možda može pomoći pri traženju posla, ali naravno da želim sama, no da.. probat ću tako!

dragi radi u jednoj maloj informatičkoj firmi i imaju tu jednu curku koja vodi papirologiju, ne treba im još jedna, tako da to otpada
javila sam se par puta u firmu gdje mi otac radi, ali su već imali nekog svog...



Mozda zvuci suvisno, ali opet temeljeno na iskustvu:
- ako se osobno predaje molba, ne dolaziti u trenirci iz koje vire tange
- ne stavljati na zivotopis fotku s duckfaceom
- pripaziti na profile po drustvenim mrezama. Znam puno ljudi koji nisu dobili posao za kojeg su kvalificirani i sve je na papiru bilo ok, medutim Facebook profil...
- ne lagati o prijasnjem radnom iskustvu jer se to brzo i lako provjeri
:^0

Svakakvi se prijavljuju na poslove, stvarno!

Ja bih svaki put papirologiju panicno provjeravala, pravopis/gramatiku takodjer. 

Jednako tako sam vidjela svakakvih ljudi na razgovorima. 
Ducan elitnom odjecom cura dode obucena u prljave tene, tajice i dugi pulover. Sa neurednom kosom.
Razgovor za posao tajnice-crvene lakirane stikle i suknja malo iznad koljena.
Duboki dekolte je takodjer must have.

U principu prije nego se prijavljujes negdje trebas znati gdje se prijavljujes. Trebas i znati nesto o tom poslu. Bar neke osnove. Neke stvari ionako tek praksom naucis, ali osnove su nuzna potreba.


ne bi vjerovali, ali pazim i na to! :lol: fejs i sl... znam da provjeravaju! dobro meni je većina toga sakrivena, ali ne bi im trebale biti trn u oku lijepe fotke, fotke(videi pasa, životinja, quotesti i sl  sunny  stavljam lijepe stvari, od fotki, sadržaja i svega, ne volim prepucavanja prek fejsa i tagiranje na raznim glupostima tako da mi je to već godinama pod kontrolom, bez potvrde nema ništa, a ne potvrđujem bilo kaj

ovak kad pišem zvučim samoj sebi kao neki kontrol frik...  affraid :lol: (hmm scratch  djevica sam po horoskopu pa to objašnjava štošta) ..ali da, čula sam da znaju pratiti profile po društvenim mrežama, a i općenito ne volim prepucavanja preko toga i neke teške filozofije.. a po koja fotka s koncerta, svirke, selfie s frendicom i sl ne bi nikome trebale biti alert znak! :D pijanih i kompromitirajućih fotki nemam jer minimalno konzumiram alkohol :lol: i ne pušim  sunny   sunny  i s 33 sam definitivno prerasla ona duckfejs preseravanja :lol:


Sve je to fino i krasno,ali utopicno.....radna mjesta su vec rezervirana u HR,bar ta administrativna koje ona trazi....

Ja ti samo preporucujem da trazis posao i izvan struke,skupis vrijedno iskustvo,i danas sutra kad i nađes posao u struci,vise ces ga cijenit....

Jesi sad na birou? 
Ako jesi pritisni ih da ti daju tecaj stranog jezika,usavrsavanje i sl. 
Ako to kod nas biro uopce daje.... :roll


Meni je jucer odobren jos jedan kurs za kozmeticarku,s jedne strane mi je drago jer sad slijedi usavrsavanje naucenog,sa druge strane,krece opet tempo 300 na sat,jer je kurs kao posao punog radnog vremena,trci po djecu u skolu,jer je muz sad otvorio firmu i ne moze ih vise uzimati,subotom opet radit u Sparu....ali to je samo 6 tjedana kurs i prođe brzo,i posto mi se to stvarno sviđa sto radim,prolete mi dani....


Zadnjih 6 mjeseci je bilo jako tesko u pripremama,i mislila sam da je najgore iza nas,ali sad ovo kad je otvorio,gotov je čin,ta briga na njegovom licu hoce li uspjeti,citam ga ko knjigu,to mi sad najgore pada,jer sve su mu maske pale,potrosio je obranu,sad smo tu mi i sušta stvarnost....slaba sam na patnju ljudi koje volim,nadam se da ova zadnja faza nece bas jako dugo potrajati....

dobro pitanje.. nisam na burzi! od zadnjeg zaposlenja, ugovor istekao krajem 2017., nisam se više prijavljivala na burzu, nisam imala pravo na naknadu, a i naživcirala me moja savjetnica dok sam bila prijavljena pa sam odlučila poštediti si živce

- nije mi ona našla poslove; sama sam našla.. tražila je redovito javljanje, dok je bio jedan period kad ona meni uopće nije javljala za poslove; kad sam ju obavijestila da ću se početi javljati van struke, nakon 2-3 mjeseca me pitala u mailu jesam li promijenila zanimanje (jesam li knjižničar) jer sam poslala par zamolbi za knjižnice; frknula me s burze (!!!) jer sam preko ugovora o djelu zaradila više od neke njihove kvote i stavili su me na listu primatelja honorara
što bi tek rekla kad bi znala da sam radila s jednim starijim gospodinom skoro 2g i primala lovu na ruke, auuuu katastrofe
i tražila je od mene da je obavijestim o svakom odlasku iz zemlje jer se taman potrefilo da smo otac i ja imali dogovor ''vani'', a poklopilo se s jednom njihovom edukacijom, to je bila kap koja je prelila čašu

započela sam online s nekim besplatnim edukacijama, tj informatički tečaj za početak pa ćemo vidjeti kaj se nudi dalje, samo da dobijem neki papir jer sam do sada za znanje eng/informatike slala kopiju indeksa!

nije mi sramota javljati se za poslove sa sss, ali su me odbili zbog toga - tražili su iskustvo u skladu sa spremom, a moje je samo sa vss, što nije to glupavo?! no, svejedno se javljam jer mi ništa nije sramota raditi

ok, priznajem, prešlampava sam za kafić, dućan ne bih jer fakat nisam za to, one ankete i prodaje razno razne jer nisam nametljiva i brbljava kako treba biti za to, odbila sam jednog tipa kaj mi se javil upravo prek fejsa (neka skandinavska firma bla bla.. ) rekavši mu da su moje komunikacijske vještine vrlo razvijene, ali ne za takav tip posla koji on meni nudi lol!

i da privedem ovo kraju...

što me ljuti? znam da nisam jedina u ovoj situaciji, masa ljudi odlazi van upravo zbog toga što su par puta proživjeli ovo što i ja i digli su ruke, spakirali stvari i otišli van pa kak bude


ljuti me to što ovdje poslove ljudi dobivaju preko veza, primaju se lijene i glupe guzice koje žele imati posao, ali ne bi baš radili ili zbilja nisu sposobni raditi.. a oni koji žele raditi, znaju i mogu brzo naučiti, takvi ne dobiju niti priliku

meni je strašno to što od mase tih zamolbi koje sam poslala, a naročito sada zadnjih godinu dana van struke - što ne dobijem priliku uopće ni doći na razgovor jer da dobijem tu priliku, vidjeli bi s kim imaju posla pa bi ovisno o tome mogli procijeniti jesam li adekvatna ili ne

primjer je kad sam počela tek tražiti posao tj stručno čim sam dipl, morala sam biti 30 dana na burzi i onda sam poslala par zamolbi, pozvala me na razgovor 2 doma za starije.. na jedan došla, ali je okruženje bilo koma i nisam se trudila jer nisam htjela tamo biti primljena.. dođem nakon 2 dana na drugi razgovor i bez lažne skromnosti, smatram da sam se jako dobro predstavila, pokazala sam i komunikacijske vještine i pazila na govor tijela, stajling, držanje, što i kako govorim, nekako mi je sve to bilo došlo toliko prirodno jer su nas lijepo dočekali, uveli, bila sam prilično samouvjerena i smatram da se to itekako kužilo i da sam upravo zato i bila primljena


no priznajem isto tako da sada nisam baš tako samouvjerena i da sigurno na trenutke iz mene zrači - očajna sam, zaposlite me, iako se trudim ne biti pokisla i demotivirana kad dođem na razgovor

u 10.mj me podiglo na jednom razgovoru to kaj su ostali kandidati bili ... a onak - čudnjikavi pa sam bila sigurnija i trema je vrlo brzo nestala pa sam lakše mogla dalje, ali je početak razgovora bil ''ali znate - prekvalificirani ste'' 

tako da da, želim da me pozivaju na razgovor jer onda mogu ostaviti dojam, ak je namješteno to ništa ne znači, ali znači meni jer se osjećam odlično nakon dobro odrađenog razgovora
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by kic Thu 24 Jan - 15:39

Imagine Breaker wrote:
kic wrote:
Imagine Breaker wrote:Samo da spursi budu prvi ispod crte ...koje slavlje cu pripremiti

znači opet ništa od slavlja škrtice

Ne boj se ,zapaliti cemo krajinu prije kolovoza 4sure

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 9f07a9e5b992db1fd4d9206b5e079dddbaadf9cb7c04e59cf3ca8d9bc5fa593b
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest Thu 24 Jan - 17:54

elysium wrote:
meni je strašno to što od mase tih zamolbi koje sam poslala, a naročito sada zadnjih godinu dana van struke - što ne dobijem priliku uopće ni doći na razgovor jer da dobijem tu priliku, vidjeli bi s kim imaju posla pa bi ovisno o tome mogli procijeniti jesam li adekvatna ili ne

primjer je kad sam počela tek tražiti posao tj stručno čim sam dipl, morala sam biti 30 dana na burzi i onda sam poslala par zamolbi, pozvala me na razgovor 2 doma za starije.. na jedan došla, ali je okruženje bilo koma i nisam se trudila jer nisam htjela tamo biti primljena.. dođem nakon 2 dana na drugi razgovor i bez lažne skromnosti, smatram da sam se jako dobro predstavila, pokazala sam i komunikacijske vještine i pazila na govor tijela, stajling, držanje, što i kako govorim, nekako mi je sve to bilo došlo toliko prirodno jer su nas lijepo dočekali, uveli, bila sam prilično samouvjerena i smatram da se to itekako kužilo i da sam upravo zato i bila primljena


no priznajem isto tako da sada nisam baš tako samouvjerena i da sigurno na trenutke iz mene zrači - očajna sam, zaposlite me, iako se trudim ne biti pokisla i demotivirana kad dođem na razgovor
To je ono o čemu sam ti pisala. Kakav god posao da imaš, makar to bilo konobarenje, nećeš dolaziti s tim očajna sam.

Teleoperateri traže komunikativne osobe. Banke traže osobe koje znaju strane jezike za pomoć strankama (info telefon, njih ne smeta što imaš diplomu). 
Vjeruj mi, čim dobiješ bilo koji bezvezni posao dobit ćeš i onaj u struci. To tako ide. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 6 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 50 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 28 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum