ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Page 10 of 50 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 30 ... 50  Next

Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Egy 1/2/2019, 10:31

istovremeno su bombardirani sa sranjima tipa "samo budi uporan i možeš sve to poželiš" i "slijedi svoje snove".
i krepaj onda kad se san pretvori u noćnu moru :D.

osjećam se ko party brejker pa mi je drago vidjeti da bi i ti razbucala takve ideje, lakše mi je. iako mi je teško jer se čovjek uvjek pita griješi li... al naći će se valjda negdje gdje može imati i ovce i novce.
meni je super kad mi kaže (a svi oni u toj dobi to govore) "ja ne bi mogla nikad radit 8 sati u uredu, poludia bi". aha :D

Egy

Posts : 191
2015-12-21


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Egy 1/2/2019, 10:31

istovremeno su bombardirani sa sranjima tipa "samo budi uporan i možeš sve to poželiš" i "slijedi svoje snove".
i krepaj onda kad se san pretvori u noćnu moru :D.

osjećam se ko party brejker pa mi je drago vidjeti da bi i ti razbucala takve ideje, lakše mi je. iako mi je teško jer se čovjek uvjek pita griješi li... al naći će se valjda negdje gdje može imati i ovce i novce.
meni je super kad mi kaže (a svi oni u toj dobi to govore) "ja ne bi mogla nikad radit 8 sati u uredu, poludia bi". aha :D
Egy
Egy

Female
Posts : 191
2015-12-21


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Egy 1/2/2019, 10:32

medication wrote:Situacija ti je kod mene takva da mi je muz informaticar, te moze raditi doslovno gdje hoce. Ako negdje odemo vani ( ne kazem da nam je to opcija, al ako), on se zaposli u roku odmah. Ja nakon 5 godina faksa, trebam isppcetka krenut ili s obrazovanjem na stranom jeziku kojeg opet treba financirat ili radit poslove koje sam ovdje radila kao studentica.


i moj je informatičar, znam o čem pričaš. a ja vani mogu radit kao da imam srednju, faks si mogu okačit mačku o rep.
Egy
Egy

Female
Posts : 191
2015-12-21


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 1/2/2019, 11:21

ahahaha i moj dragi je informatičar, ali zadovoljan je poslom, ima stalan posao i ne pada mu na pamet ići van! 

inače... ovaj studij mi nije bio ni na kraju pameti.. srce me vuklo na filozofski, moja majka ga je završila i studirala je 2 smjera - jedan za posao, drugi iz gušta, tako sam htjela i ja!

no moji su mi preporučili da se prijavim za još neki faks, čisto da vidim kakav će biti prijemni jer me pucala užasna trema, a prijemni za filozofski je bio među zadnjima

i upala sam na oba, mogla sam upisati upravo ono kaj sam htjela i onda sam se počela dvoumiti... srce/mozak ...  i mozak je odlučio, ovdje ću se prije zaposliti sa s.r. 

yeah right! 5 godina tražim stalan posao, uletile samo zamjene

trebala sam slušati srce! i moji su me poticali da idem u tom smjeru i onda sam na kraju sama odlučila...

filozofski ima svakojaku reputaciju, ali tamo ima odličnih smjerova s kojima nema problema pri zapošljavanju... poznajem mnoge s filozofskog i svi redom rade, makar kao profesori... svi moji iz razreda koji su upisali filozofski, već rade, doslovno svi do jednog! neki i u našoj srednjoj i moram vam priznati da sada lupam glavom o zid kaj sam otišla na ovaj studij...

jest da sam se pronašla u tome tijekom studija i zavoljela fax/struku, ali daleko je to od onoga gdje je mene srce vuklo.... :(
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 1/2/2019, 11:27

A to je normalno. Sa 17 nitko ne zeli u uredu sjedit 8 sati. Takoder ti u tim godinama nije zamislivo da ces subotom ujutro odlazit na trznicu, da ti se petkom nece ic vani i da ces popizdit ako vecer prije nisi izvadila kokos iz zamrzivaca da se odmrzava, pa moras smislit drugi rucak sad. :D

A sto se tice tih floskula mozes sve sto pozelis i sl. Pa ja sam prva pobornik toga da su mogucnosti svih nas ogromne. Medutim, takva izjava nikad ne ide uz najnuzniji moguci nastavak. Mozes DOSTA toga sto pozelis qko si spreman radit jako puno da dodes do toga i odreci se puno stvari.
Pa najbolji je primjer faks. Tocno pola ljudi s kojima sam se druzila na faksu na prvoj godini je odustalo do trece godine. Istina je da mozes zavrsit faks. Ali istina je i da nije lako, da ce bit neprospavanih noci, da nije lako past neki predmet 6 puta i 7. put opet uzet knjigu od 800 strana, a kosu bi si pocupao od jada. Da nije lako radit uz studij i da studiranje nije svima tulumarenje, zabava, putovanja i najbetbriznije doba zivota.

Mozes imat i vrhunsko istrenirano tijelo, ali koliko nas je spremno totalno ukinut junk i slatkise i trenirat 3 puta tjedno. A da bi nakon 30-te imala vrhunsko tijelo, pogotovo ako si rodila i radis sjedeci posao, moras imat i strog rezim. Dakle, mozes- ali celer je manje ukusan od madarice.

Opcenito mislim da se danas previse propagira ideja imperativa konstantne srece i zadovoljstva svime sto radis u svakom trenutku. Pa je sve sjajno i savrseno, mogucnosti su ti neogranicene, slijedi svoje snove, ti si jedinstven i poseban. Vecina nas je ipak prosjecna, vodimo prosjecne zivote i zivot je nekad dosadan. Partneri nisu uvijek uzbudljivi, veze nekad upadnu u krizu, stanovi u kojima zivimo ni priblizno nisu kvadrature i uredenja kakvog bismo htjeli, 8 godina odgadamo renovaciju kupatila jer je stalno nesto drugo bitnije, na treningu smo smotani ko sajle, dalje od 200 km udqljenog grada/ otoka se nismo godinamq makli i tako. I to je ok.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Egy 1/2/2019, 11:39

elysium wrote:ahahaha i moj dragi je informatičar, ali zadovoljan je poslom, ima stalan posao i ne pada mu na pamet ići van! 

inače... ovaj studij mi nije bio ni na kraju pameti.. srce me vuklo na filozofski, moja majka ga je završila i studirala je 2 smjera - jedan za posao, drugi iz gušta, tako sam htjela i ja!

no moji su mi preporučili da se prijavim za još neki faks, čisto da vidim kakav će biti prijemni jer me pucala užasna trema, a prijemni za filozofski je bio među zadnjima

i upala sam na oba, mogla sam upisati upravo ono kaj sam htjela i onda sam se počela dvoumiti... srce/mozak ...  i mozak je odlučio, ovdje ću se prije zaposliti sa s.r. 

yeah right! 5 godina tražim stalan posao, uletile samo zamjene

trebala sam slušati srce! i moji su me poticali da idem u tom smjeru i onda sam na kraju sama odlučila...

filozofski ima svakojaku reputaciju, ali tamo ima odličnih smjerova s kojima nema problema pri zapošljavanju... poznajem mnoge s filozofskog i svi redom rade, makar kao profesori... svi moji iz razreda koji su upisali filozofski, već rade, doslovno svi do jednog! neki i u našoj srednjoj i moram vam priznati da sada lupam glavom o zid kaj sam otišla na ovaj studij...

jest da sam se pronašla u tome tijekom studija i zavoljela fax/struku, ali daleko je to od onoga gdje je mene srce vuklo.... :(

znači ti imaš pozitivna iskustva s filozofskim. ja sam joj rekla nek ga se kloni :D . moje iskustvo je baš suprotno. još kad je blebnula da može uzet povijest i kao dvopredmetni pa da bi ga kombinirala sa sociologijom...ijuuu...gdje bi nam bio kraj?? :D
Egy
Egy

Female
Posts : 191
2015-12-21


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 1/2/2019, 12:24

Ja znam ljude sa PMF-a koji, evo, griju mjesto na burzi rada jer posla za njih nema. 

I to matematicari koji su u osnovnoj i srednjoj grijali gmstolicu dok im se dupe nije uzarilo te prolazili sa 5.0.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 1/2/2019, 12:29

Bome ni jednog siromasnog i nezaposlenog keramicara ne znam.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 1/2/2019, 12:32

medication wrote:Bome ni jednog siromasnog i nezaposlenog keramicara ne znam.
Boga mi miloga ni ja...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 1/2/2019, 12:33

Jos si i zarade u fušu...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 1/2/2019, 12:41

Najbolje da sve lijepo postanemo starlete.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 1/2/2019, 12:43

Influencerice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Egy 1/2/2019, 13:45

a kad je meni moja mala u 8. razredu rekla da bi ona bila frizerka onda sam ja mudro rekla ma imaš dobre ocjene, šteta da neideš na fakutet. cheers cheers
Egy
Egy

Female
Posts : 191
2015-12-21


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 1/2/2019, 14:56

A neki orjentacijski termin napravit cisto da vidite gdje joj leže talenti?

Ima li tu skola za kozmeticarku npr.? 

Ili profesor povijesti i jos necega npr. ako je otvorena i komunikativna?

Tesko je to,i ipak na kraju krajeva moraju sami naucit i odlucit....jedino ti savjetujem da ipak pustis nju da na kraju odluci...jer ako kiksa i izabere pogresno,uvijek ces biti zrtveno janje....a i mora naucit donosit odluke i nosit se sa njima....

Ja da sad idem ponovo sve,izabrala bih neki beauty zanat,eto! 

Vizažist nije lak posao,i konkurencija je enormna....


Moj sin je po tom pitanju jednostavan,zeli se bavit sportom,tj. Bit fitness trener...pa ce biti,ja se nadam,DIF....on je sad 7.razred i vjerovatno ce upisati ekonomsku sa maturom jer nam je to najbliza skola i privatna je...gimnaziju i tehnicku mu ne zelim uciniti jer taj stres nije uopce potreban....nek sad ide easy breeze a na faksu nek zapne,kad malo skuzi neke stvari.....i planiramo trazit posao subotom sa 18,da vidi sta je rad....

Na godinu nas cekaju orijentacijski razgovori u skoli,isto me zanima sta ce uciteljica reci.....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 1/2/2019, 14:57

medication wrote:Bome ni jednog siromasnog i nezaposlenog keramicara ne znam.

Za zanat moras biti radnik.....ne moze ni to svatko....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 1/2/2019, 15:14

Naravno, samo kazem...
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Egy 1/2/2019, 15:17

u osnovnoj nisu imali nikakvu profesionalnu orijentaciju, kod nas se u to ne ulaže puno. u srednjoj do sad isto nisu imali ništa u tom pogledu.
da ona meni kaže da želi biti trene fitnesa opet bi ju odgovarala. kod nas ni s tim zanimanjem nema posla. imam prijateljicu koja je završila DIF, radi kao instruktor joge u jednom fitnes centru. 2-3 sata dnevno, navečer. 3000 kuna. ok, kolko radi dobro i zaradi al nema tu kruha. nema ni s povijesti. dobiti mjesto profesora u školi je ravno dobiti na lotu.
Egy
Egy

Female
Posts : 191
2015-12-21


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 1/2/2019, 15:27

Ne mozes sve unaprijed znati egy i ne mozes ju samo na osnovu trazenosti posla upucivati

Zasto se ogranicavas hrvatskim trzistem?

Jako su male sanse da ce uopce ostati u hrvatskoj

Mislim da djeca ipak trebaju slijediti svoje snove i kasnije kad odrastu naci se na pola puta snova i realnosti


Kad im previse rezes krila,ostaju takvi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 1/2/2019, 15:28

Al ja sam sanjar
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 1/2/2019, 15:33

Plati orjentacijski kursic... ;) 


Ti nakbolje znas kako ti diše dijete....moj Marco npr. zivi taj zdravi nacin zivota,voli zdravi nacin zivota,obozava zdravu hranu,ne mozes vjerovati,najdraza hrana su mu tikvice,i bilo bi steta da ga ne usmjeravam u tom smjeru....

Njega bi informatika ubijala u pojam npr. 
Njemu treba sport
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by EstebanEnrique 2/2/2019, 00:31

uvik sam bia odlican djak....lak mi je bija svaki zadatak...


_________________
“There is no such thing as impossible,
just a greater degree of effort required
to achieve the desired result”
EstebanEnrique
EstebanEnrique

Male
Posts : 4782
2014-04-16


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 10 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 50 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 30 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum