ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Page 4 of 15 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest 21/3/2018, 16:07

epikur37 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Regoč wrote:Imamo li snage za vjersku obnovu?

Nije to pitanje snage nego nužde.
Eo usvajanje IK koje puštaš pod raznim izlikama tome doprinosi...

Gdje sam ja to na bilo koji način podržao IK? Gle, ja samo analiziram a nije moj problem ako se netko nije u stanju nositi sa činjenicama.

Nisam rekao da podržavaš nego puštaš, odnosno suzdržan si.

A to je na liniji upravo one iste blijede i servilne politike HDZ-a, amorfne, prilagodljive...prazne.

U ostalom tako ti i o vanjskoj potici i slično...

Malo grakneš pa se vratiš u kolotečinu ....

Nisam ni suzdržan, jasno sam protiv, i to sam uvijek iskazivao kada se o tome povela rasprava, ali to ne znači da ću prognozirati nešto za što je jasno da se neće dogoditi samo zato jer bih ja tako više volio kako to mnogi rade na ovom forumu.
Ne razumijem kakve koristi imaju ljudi od zavaravanja čak i samih sebe.

Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by epikur37 21/3/2018, 16:08

slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Nije to pitanje snage nego nužde.
Eo usvajanje IK koje puštaš pod raznim izlikama tome doprinosi...

Gdje sam ja to na bilo koji način podržao IK? Gle, ja samo analiziram a nije moj problem ako se netko nije u stanju nositi sa činjenicama.

Nisam rekao da podržavaš nego puštaš, odnosno suzdržan si.

A to je na liniji upravo one iste blijede i servilne politike HDZ-a, amorfne, prilagodljive...prazne.

U ostalom tako ti i o vanjskoj potici i slično...

Malo grakneš pa se vratiš u kolotečinu ....

Nisam ni suzdržan, jasno sam protiv, i to sam uvijek iskazivao kada se o tome povela rasprava, ali to ne znači da ću prognozirati nešto za što je jasno da se neće dogoditi samo zato jer bih ja tako više volio kako to mnogi rade na ovom forumu.
Ne razumijem kakve koristi imaju ljudi od zavaravanja čak i samih sebe.


Pa ja ne prognoziram da će se odbiti, ali zagovaram suprotno.

Kakvog smisla ima uopće mišljenje ili kritika ako ćemo samo amenovati ono što se čini izvjesno..i tako stalno.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest 21/3/2018, 16:09

epikur37 wrote:Pitanje nije ima li ratifikacija IK kakve pravne posljedice i ako ima kakve.

Nego podržavaš li ti tu ratifikaciju?

Ako je pitanje za mene ne podržavam.
Nema pravne posljedice ako ne bude praćena odgovarajućim pratećim zakonima kao što je to recimo slučaj u Turskoj koja ju je ratificirala iz propagandnih i političkih razloga pa pustila niz vodu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest 21/3/2018, 16:10

epikur37 wrote:
Kakvog smisla ima uopće mišljenje ili kritika ako ćemo samo amenovati ono što se čini izvjesno..i tako stalno.

Smisao je voda duboka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by crvenkasti 21/3/2018, 16:11

Uopće mi se ne da čitati što vi pišete. Vi niste marcelus.

Tak da, ako pišete zbog mene, možete odmah prestati.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by epikur37 21/3/2018, 16:11

slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:Pitanje nije ima li ratifikacija IK kakve pravne posljedice i ako ima kakve.

Nego podržavaš li ti tu ratifikaciju?

Ako je pitanje za mene ne podržavam.
Nema pravne posljedice ako ne bude praćena odgovarajućim pratećim zakonima kao što je to recimo slučaj u Turskoj koja ju je ratificirala iz propagandnih i političkih razloga pa pustila niz vodu.

Nije pitanje samo pravne implemetnacije engo i društveno-političke simbolike. Što je u ovom slučaju jako važno.

Ako se pokrene dovoljno jak bunt, dobro će doći za unutarnje procese u društvu.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by epikur37 21/3/2018, 16:11

slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:
Kakvog smisla ima uopće mišljenje ili kritika ako ćemo samo amenovati ono što se čini izvjesno..i tako stalno.

Smisao je voda duboka.


ea tako je lako
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by kaya 21/3/2018, 16:12

epikur37 wrote:
kaja wrote:
epikur37 wrote:
kaja wrote:
epikur37 wrote:


kajice, kako tvoja glavica nije za filozofiju a voliš kućne ljubimce napose pse. Pomozi!

Uselio mi je susjed iznad s nekom džukelom od 40 kg, laje od 5 ujutro pa po cijeli dan.

Dal da otrujem psa ili susjeda?
Hmm.. da vidim....
Pretpostavljam da je kod tebe potpuna tišina jer vidim da si željan mira i djeca nikada ne placu a ako placu i rondaju onda je to od 18:00-19:00 I ne smetaju susjedima jel tako ? 
Ako je onda ga zamoli da se ponaša kao ti i poštuje mir.
A ako nije... onda začepi! Ili odi na Velebit živjeti..


djece i životinje nisu isto...dobro možda nekome i jesu :)

Sreća selim za dva tjedna ali jadna majka...cijela zgrada zvoni od džukele od 5 ujutro, svaki dan :D

Teraj to van!
Znaci nije tako? Bude susjede noću plakanjem i danju vrištanjem a susjedi moraju imati zagrobni tišinu u stanu da tebi ne smetaju. 
Inace nisu isto, tom susjedu je važniji pretpostavljam njegov pas od tvoje djece jer je njegov i obrnuto. 


Da ali društvu su općenito važnija djeca nego beštije...

Prema tome i rangu prioriteta, beštije moraju ćuš.

:)

I budu ;)
A čuj jebe se ljudima tko je društvu važniji a i to je pitanje, ako ce biti kriminalci i nisu bas važni. Najvažniji im je onaj tko  im je doma. Bila to djeca, pas, mačka, brat, tata, baka. Svatko voli svoga. 
Pa sto bi onda nekom bila važnija tvoja djeca od njegove mačke.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest 21/3/2018, 16:13

epikur37 wrote:
Nije pitanje samo pravne implemetnacije engo i društveno-političke simbolike. Što je u ovom slučaju jako važno.

Ako se pokrene dovoljno jak bunt, dobro će doći za unutarnje procese u društvu.

To je poseban aspekt cijele priče.
U potonjem si generalno u pravu, ali nemoj misliti da će ti procesi biti nešto jako brzi. To je poput desnice u Europi, pomalo jača, ali je još jake daleko od vlasti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by kaya 21/3/2018, 16:13

crvenkasti wrote:Uopće mi se ne da čitati što vi pišete. Vi niste marcelus.

Tak da, ako pišete zbog mene, možete odmah prestati.
Dobro. Nemoj očajavati..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by epikur37 21/3/2018, 16:14

slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:
Nije pitanje samo pravne implemetnacije engo i društveno-političke simbolike. Što je u ovom slučaju jako važno.

Ako se pokrene dovoljno jak bunt, dobro će doći za unutarnje procese u društvu.

To je poseban aspekt cijele priče.
U potonjem si generalno u pravu, ali nemoj misliti da će ti procesi biti nešto jako brzi. To je poput desnice u Europi, pomalo jača, ali je još jake daleko od vlasti.

Oko praga, zato je važno svaku stepenicu zapasati.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by epikur37 21/3/2018, 16:15

Ne mislim da će se okrenuti odjednom i sve sad već u jesen.

Ali da smo zagazili u mijenu jesmo i da je na srednji rok (10 god) već izvjesna jeste.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by epikur37 21/3/2018, 16:17

kaja wrote:
epikur37 wrote:
kaja wrote:
epikur37 wrote:
kaja wrote:
Hmm.. da vidim....
Pretpostavljam da je kod tebe potpuna tišina jer vidim da si željan mira i djeca nikada ne placu a ako placu i rondaju onda je to od 18:00-19:00 I ne smetaju susjedima jel tako ? 
Ako je onda ga zamoli da se ponaša kao ti i poštuje mir.
A ako nije... onda začepi! Ili odi na Velebit živjeti..


djece i životinje nisu isto...dobro možda nekome i jesu :)

Sreća selim za dva tjedna ali jadna majka...cijela zgrada zvoni od džukele od 5 ujutro, svaki dan :D

Teraj to van!
Znaci nije tako? Bude susjede noću plakanjem i danju vrištanjem a susjedi moraju imati zagrobni tišinu u stanu da tebi ne smetaju. 
Inace nisu isto, tom susjedu je važniji pretpostavljam njegov pas od tvoje djece jer je njegov i obrnuto. 


Da ali društvu su općenito važnija djeca nego beštije...

Prema tome i rangu prioriteta, beštije moraju ćuš.

:)

I budu ;)
A čuj jebe se ljudima tko je društvu važniji.


Jako griješiš.

Ja bih usijek dao prednost obitelji koja donosi novu vrijednost i članove zajednici od samca ili usidjelice šta živi s mačkama...
A i svako bi, društvo sigurno.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest 21/3/2018, 16:24

epikur37 wrote:Ne mislim da će se okrenuti odjednom i sve sad već u jesen.

Ali da smo zagazili u mijenu jesmo i da je na srednji rok (10 god) već izvjesna jeste.

Ja bih prije rekao 20, ali ok.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest 21/3/2018, 16:27

kaja wrote:
A čuj jebe se ljudima tko je društvu važniji

Društvo je to čije interese se najvećim dijelom uvažava kod donošenja zakona pa ja to ipak ne bih tako olako shvaćao. Pogotovo jer smo imali u proteklom stoljeću iskustvo raznih totalitarnih uređenja koji su to jasno pokazali.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by crvenkasti 21/3/2018, 16:29

epikur37 wrote:

Jako griješiš.

Ja bih usijek dao prednost obitelji koja donosi novu vrijednost i članove zajednici od samca ili usidjelice šta živi s mačkama...
A i svako bi, društvo sigurno.

Ne bi društvo mačaka.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by kaya 21/3/2018, 16:42

epikur37 wrote:






Jako griješiš.

Ja bih usijek dao prednost obitelji koja donosi novu vrijednost i članove zajednici od samca ili usidjelice šta živi s mačkama...
A i svako bi, društvo sigurno.
Ne griješim ja. Ti prednost imas onoliku koliku si sam napraviš. Nitko neće padati u nesvjest od tvoje djece i dati kunu jer si ih napravio. 
Isto tako ako netko ima toleranciji za njihovu dreku imati ces i ti za lavež njihovog psa. Ili ce ti reci da začepiš jer ga bude tvoja djeca noću .
Tako ti to stoji dečko..bar u gradu..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by kaya 21/3/2018, 16:43

slidingdoorsoperator wrote:
kaja wrote:
A čuj jebe se ljudima tko je društvu važniji

Društvo je to čije interese se najvećim dijelom uvažava kod donošenja zakona pa ja to ipak ne bih tako olako shvaćao. Pogotovo jer smo imali u proteklom stoljeću iskustvo raznih totalitarnih uređenja koji su to jasno pokazali.
Dobro želiš reci da je dreka epikurove djece jako važna društvena stvar i da bi njegov susjed to morao trpiti?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by debotoijusto 21/3/2018, 16:49

dobra vijest srijedom
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30661
2014-04-12


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by darth_vader 21/3/2018, 16:50

epikur37 wrote:
Regoč wrote:
epikur37 wrote:
kaja wrote:Joj tako me to muci , necu moći zaspati


kajice, kako tvoja glavica nije za filozofiju a voliš kućne ljubimce napose pse. Pomozi!

Uselio mi je susjed iznad s nekom džukelom od 40 kg, laje od 5 ujutro pa po cijeli dan.

Dal da otrujem psa ili susjeda?
Otruj komšu, nije ćuko odgovoran.
E ali pas ostaje i dobiva stanarsko pravo...

Obojicu samo da nazivciras Kaju...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Regoč 21/3/2018, 17:57

kaja wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
kaja wrote:
A čuj jebe se ljudima tko je društvu važniji

Društvo je to čije interese se najvećim dijelom uvažava kod donošenja zakona pa ja to ipak ne bih tako olako shvaćao. Pogotovo jer smo imali u proteklom stoljeću iskustvo raznih totalitarnih uređenja koji su to jasno pokazali.
Dobro želiš reci da je dreka epikurove djece jako važna društvena stvar i da bi njegov susjed to morao trpiti?
Naravno da su djeca važnija od pasa i mačaka.

_________________
Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 4 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 15 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum