ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Page 9 of 15 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next

Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by melkior 3/22/2018, 08:19

melkior wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
סמאל wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Problem je u tome što ljudi trebaju odgovarajuće usmjerenje i vodstvo, a to im ateizam sam po sebi ne može pružiti. Dakle, unaprijed propala stvar.
Misliš ? A zašto su onda na zapadu crkve sve praznije,te se mnoge prenamjenjuju za druge svrhe.Obrazovanjem protiv vjerske zatucanosti,jer što je čovjek obrazovaniji,onda ima sve manju potrebu za utjehom u tisućljetnim bajkama,valjda zato hrvatski kler se propinje na zadnje noge na sam spomen kurikularne reforme.

Nisu ni sve crkve praznije, to su lokalne pojave koja su više prisutne u reformiranim kršćanskim crkvama i vezane su uz određena vremena i probleme koje ta vremena nose. Međutim, ako to uzmemo kao činjenicu, ista svjedoči o jednoj općoj krizi identiteta na zapadu koja se obično pogrešno naziva duhovnom krizom. Zapad jednostavno više ne zna što bi sa sobom, koje mu je temeljno usmjerenje, ima li uopće ikakav cilj za svoje postojanje i kakav, a tu od ateizma ne samo nikakve koristi nego i općenito gledano za cijelo društvo zapravo puno štete.
Za početak, vratiti se osnovama: muškarce u vojsku da očvrsnu, da se odlijepe od mame, sazriju i osamostale, žene ili pokorit i natjerat na poslušnost, ili pobit.
Unutar demokratskog okvira, nemoguća je obnova Zapada. Krizu Zapada može dokinuti jedino dugotrajni, krvavi i brutalni rat u vlastitoj kući i dvorištu.

melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by IL Risorto 3/22/2018, 08:22

Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
RayMabus wrote:Muslimani nisu štovatelji kipova za razliku od kršćana 

Nisu to ni kršćani.
JESU JEBEM VAS BLESAVE.


UĐI U BILO KOJU KRŠĆANSKU CRKVU PA POGLEDAJ OKO SEBE 

U KRŠĆANSKIM ZEMLJAMA JA PARALELNO MOGU RAZVIJATI DUHOVNOST JER JE KRŠĆANSTVO EVOLUIRALO   

U ISLAMSKIM NEMOGU 

JAHVE JE I ISLAM I ŽIDOVSTVO I KRŠĆANSTVO 

POŠTO SE ZAPADNA CIVILIZACIJA RAZVIJA DOLAZI DO ODBACIVANJE RELIGIJE 

ZATO JAHVE TRPA ZATUCANE MUSLIMANE U TAKVU CIVILIZACIJU

MENI TO SMETA I SAD ĆE DOĆI ELION I POBITI MUSLIMANE JER ONI NISU ŠTOVATELJI KIPOVA
ma trpaju ih ovi blesavi masoni jer zele uvesti mikrocipiranje, a i dobri za za uzgoj vojske. Ono nadrogiras to i posaljes u rat, spremno je to ginut za razliku od europljana. Pa isil ti je zapadnjacka tvorevina, ono sve borci dolazili iz ovih zapadnih zemalja uzgojeni bas u tu svrhu. Tako da pitaj masone sto ce im muslimani, to su ti njihovi kucni ljubimci koje ce i oni pospremit u sinteraj kad odigraju ulogu... Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 1f602
Haha,na dobrom si tragu. king Pročitaj što sam gore ranije pisao.Onu usporedbu sa Star Warsima.

već više od 300 god. Sithi čekaju na ostvarenje svog plana,pa ne mislite valjda da će sad tek tako muslimanima prepustiti svoju igranoci. farao

Muslimani će na kraju završiti kao Viceroy Gunray i drugi seperatisti,kad više nisu bili potrebni Darth Sidiusu.Uništiš republiku i separatiste jednim udarcem,te uspostaviš Sith imperij. farao
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-24


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by IL Risorto 3/22/2018, 08:25

melkior wrote:
melkior wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
סמאל wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Problem je u tome što ljudi trebaju odgovarajuće usmjerenje i vodstvo, a to im ateizam sam po sebi ne može pružiti. Dakle, unaprijed propala stvar.
Misliš ? A zašto su onda na zapadu crkve sve praznije,te se mnoge prenamjenjuju za druge svrhe.Obrazovanjem protiv vjerske zatucanosti,jer što je čovjek obrazovaniji,onda ima sve manju potrebu za utjehom u tisućljetnim bajkama,valjda zato hrvatski kler se propinje na zadnje noge na sam spomen kurikularne reforme.

Nisu ni sve crkve praznije, to su lokalne pojave koja su više prisutne u reformiranim kršćanskim crkvama i vezane su uz određena vremena i probleme koje ta vremena nose. Međutim, ako to uzmemo kao činjenicu, ista svjedoči o jednoj općoj krizi identiteta na zapadu koja se obično pogrešno naziva duhovnom krizom. Zapad jednostavno više ne zna što bi sa sobom, koje mu je temeljno usmjerenje, ima li uopće ikakav cilj za svoje postojanje i kakav, a tu od ateizma ne samo nikakve koristi nego i općenito gledano za cijelo društvo zapravo puno štete.
Za početak, vratiti se osnovama: muškarce u vojsku da očvrsnu, da se odlijepe od mame, sazriju i osamostale, žene ili pokorit i natjerat na poslušnost, ili pobit.
Unutar demokratskog okvira, nemoguća je obnova Zapada. Krizu Zapada može dokinuti jedino dugotrajni, krvavi i brutalni rat u vlastitoj kući i dvorištu.
BINGO. Za sad defenzivno kršćanstvo i agresivni islam,morat će se sukobiti prije ili poslije,a onda iz tog kaosa,ljudi će uviditi besmislenost sadašnjih religija,te će se stvoriti preduvjeti za jednu univerzalnu,zajedničku religiju,pod pokroviteljstvom novog svjetskog poretka.
Sith empire rises. farao
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-24


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest 3/22/2018, 08:27

סמאל wrote:
Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
RayMabus wrote:Muslimani nisu štovatelji kipova za razliku od kršćana 

Nisu to ni kršćani.
JESU JEBEM VAS BLESAVE.


UĐI U BILO KOJU KRŠĆANSKU CRKVU PA POGLEDAJ OKO SEBE 

U KRŠĆANSKIM ZEMLJAMA JA PARALELNO MOGU RAZVIJATI DUHOVNOST JER JE KRŠĆANSTVO EVOLUIRALO   

U ISLAMSKIM NEMOGU 

JAHVE JE I ISLAM I ŽIDOVSTVO I KRŠĆANSTVO 

POŠTO SE ZAPADNA CIVILIZACIJA RAZVIJA DOLAZI DO ODBACIVANJE RELIGIJE 

ZATO JAHVE TRPA ZATUCANE MUSLIMANE U TAKVU CIVILIZACIJU

MENI TO SMETA I SAD ĆE DOĆI ELION I POBITI MUSLIMANE JER ONI NISU ŠTOVATELJI KIPOVA
ma trpaju ih ovi blesavi masoni jer zele uvesti mikrocipiranje, a i dobri za za uzgoj vojske. Ono nadrogiras to i posaljes u rat, spremno je to ginut za razliku od europljana. Pa isil ti je zapadnjacka tvorevina, ono sve borci dolazili iz ovih zapadnih zemalja uzgojeni bas u tu svrhu. Tako da pitaj masone sto ce im muslimani, to su ti njihovi kucni ljubimci koje ce i oni pospremit u sinteraj kad odigraju ulogu... Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 1f602
Haha,na dobrom si tragu. king Pročitaj što sam gore ranije pisao.Onu usporedbu sa Star Warsima.

već više od 300 god. Sithi čekaju na ostvarenje svog plana,pa ne mislite valjda da će sad tek tako muslimanima prepustiti svoju igranoci. farao

Muslimani će na kraju završiti kao Viceroy Gunray i drugi seperatisti,kad više nisu bili potrebni Darth Sidiusu.Uništiš republiku i separatiste jednim udarcem,te uspostaviš Sith imperij. farao
pa i izgledalo mi ko plan od barem 200 godina. 300 kazes? ides, mora se priznat... Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest 3/22/2018, 08:28

melkior wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
סמאל wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Problem je u tome što ljudi trebaju odgovarajuće usmjerenje i vodstvo, a to im ateizam sam po sebi ne može pružiti. Dakle, unaprijed propala stvar.
Misliš ? A zašto su onda na zapadu crkve sve praznije,te se mnoge prenamjenjuju za druge svrhe.Obrazovanjem protiv vjerske zatucanosti,jer što je čovjek obrazovaniji,onda ima sve manju potrebu za utjehom u tisućljetnim bajkama,valjda zato hrvatski kler se propinje na zadnje noge na sam spomen kurikularne reforme.

Nisu ni sve crkve praznije, to su lokalne pojave koja su više prisutne u reformiranim kršćanskim crkvama i vezane su uz određena vremena i probleme koje ta vremena nose. Međutim, ako to uzmemo kao činjenicu, ista svjedoči o jednoj općoj krizi identiteta na zapadu koja se obično pogrešno naziva duhovnom krizom. Zapad jednostavno više ne zna što bi sa sobom, koje mu je temeljno usmjerenje, ima li uopće ikakav cilj za svoje postojanje i kakav, a tu od ateizma ne samo nikakve koristi nego i općenito gledano za cijelo društvo zapravo puno štete.
Za početak, vratiti se osnovama: muškarce u vojsku da očvrsnu, da se odlijepe od mame, sazriju i osamostale, žene ili pokorit i natjerat na poslušnost, ili pobit.
ti si stvarno mrgud neki? Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 1f602  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by melkior 3/22/2018, 08:30

Kršćanstvo u Europi se može revitalizirati jedino ako prestane biti moderno i ako prestane težiti tome da bude moderno, a ako istodobno dođe do sveobuhvatne krize tehnologije odnosno vjere da tehnologija može riješiti egzistencijalne ljudske probleme. Ni jedno ni drugo nije baš vjerojatno.  Da bi religija uspostavila ponovno uspostavila prirodni poredak u čovjeku, međuljudskim odnosima i svemiru, prepreka joj ne smije biti tehnologija. Na Zapadu se čak ne radi niti o krizi religije, religija je ovdje nebitna, već o krizi odnosa civilizacije prema ljudskoj prirodi i uopće prema prirodi kao takvoj. Civilizacija ratuje protiv prirode, a tehnologija ratuje i protiv civilizacije i protiv prirode, i kako stvari trenutno stoje, tehnologija tuče i civilizaciju i prirodu.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by melkior 3/22/2018, 08:33

Leteca Pegla wrote:
melkior wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
סמאל wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Problem je u tome što ljudi trebaju odgovarajuće usmjerenje i vodstvo, a to im ateizam sam po sebi ne može pružiti. Dakle, unaprijed propala stvar.
Misliš ? A zašto su onda na zapadu crkve sve praznije,te se mnoge prenamjenjuju za druge svrhe.Obrazovanjem protiv vjerske zatucanosti,jer što je čovjek obrazovaniji,onda ima sve manju potrebu za utjehom u tisućljetnim bajkama,valjda zato hrvatski kler se propinje na zadnje noge na sam spomen kurikularne reforme.

Nisu ni sve crkve praznije, to su lokalne pojave koja su više prisutne u reformiranim kršćanskim crkvama i vezane su uz određena vremena i probleme koje ta vremena nose. Međutim, ako to uzmemo kao činjenicu, ista svjedoči o jednoj općoj krizi identiteta na zapadu koja se obično pogrešno naziva duhovnom krizom. Zapad jednostavno više ne zna što bi sa sobom, koje mu je temeljno usmjerenje, ima li uopće ikakav cilj za svoje postojanje i kakav, a tu od ateizma ne samo nikakve koristi nego i općenito gledano za cijelo društvo zapravo puno štete.
Za početak, vratiti se osnovama: muškarce u vojsku da očvrsnu, da se odlijepe od mame, sazriju i osamostale, žene ili pokorit i natjerat na poslušnost, ili pobit.
ti si stvarno mrgud neki? Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 1f602  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 1f602
Da me vidiš u živo, ne bi se nikad reklo, izgledam ko´ gej peder ateist  :cleanteeth
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by RayMabus 3/22/2018, 09:37

RayMabus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
RayMabus wrote:Muslimani nisu štovatelji kipova za razliku od kršćana 

Nisu to ni kršćani.
JESU JEBEM VAS BLESAVE.


UĐI U BILO KOJU KRŠĆANSKU CRKVU PA POGLEDAJ OKO SEBE 

U KRŠĆANSKIM ZEMLJAMA JA PARALELNO MOGU RAZVIJATI DUHOVNOST JER JE KRŠĆANSTVO EVOLUIRALO   

U ISLAMSKIM NEMOGU 

JAHVE JE I ISLAM I ŽIDOVSTVO I KRŠĆANSTVO 

POŠTO SE ZAPADNA CIVILIZACIJA RAZVIJA DOLAZI DO ODBACIVANJE RELIGIJE 

ZATO JAHVE TRPA ZATUCANE MUSLIMANE U TAKVU CIVILIZACIJU

MENI TO SMETA I SAD ĆE DOĆI ELION I POBITI MUSLIMANE JER ONI NISU ŠTOVATELJI KIPOVA

Menu








KEEP CALM and WANDER

A travel photo blog of a wanderer who stays briefly in one place.



What You See Inside St Peter Basilica in the Vatican

Posted by TheSojourner


[size=43]3
SHARES
[/size]

Share
[url=https://twitter.com/intent/tweet?text=Take a Peek%3A Inside St Peter Basilica in the Vatican and Some Interesting facts&url=http://keepcalmandwander.com/inside-st-peter-basilica-in-the-vatican-rome-italy/]Tweet[/url]




What you see inside St Peter Basilica in the Vatican will be with you in a long time, if not, forever. As someone who grew up Catholic, it’s kinda big deal for me being inside a colossal place of worship. No, I didn’t meet the living Pope but I saw the tombs of the dead Popes.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175845
2014-04-12


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by RayMabus 3/22/2018, 09:48

slidingdoorsoperator wrote:
RayMabus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
RayMabus wrote:Muslimani nisu štovatelji kipova za razliku od kršćana 

Nisu to ni kršćani.
JESU JEBEM VAS BLESAVE.


UĐI U BILO KOJU KRŠĆANSKU CRKVU PA POGLEDAJ OKO SEBE 

U KRŠĆANSKIM ZEMLJAMA JA PARALELNO MOGU RAZVIJATI DUHOVNOST JER JE KRŠĆANSTVO EVOLUIRALO   

U ISLAMSKIM NEMOGU 

JAHVE JE I ISLAM I ŽIDOVSTVO I KRŠĆANSTVO 

POŠTO SE ZAPADNA CIVILIZACIJA RAZVIJA DOLAZI DO ODBACIVANJE RELIGIJE 

ZATO JAHVE TRPA ZATUCANE MUSLIMANE U TAKVU CIVILIZACIJU

MENI TO SMETA I SAD ĆE DOĆI ELION I POBITI MUSLIMANE JER ONI NISU ŠTOVATELJI KIPOVA

To nema nikakve veze sa štovanjem kipova samih, jer ja nikada nisam sreo nekoga tko misli da kipovi i umjetnička djela jesu božanske osobe same pa čak niti sveci nego ih samo likovno reprezentiraju radi olakšavanja menatalnih predodžbi vjernika o njima.
Što se tiče izbjegavanja te prakse među muslimanima, oni su na taj način sami sebe uskratili za bogatstva figurativnog likovnog izražavanja, a za to su si još i sami krivi.
Na dobrom si tragu šta se tiče umjetnosti i kipova no to nemijenja činjenicu da je Elyon bog Kipova 
Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Inside-St-Peter-Basilica-Rome-Italy-6
RayMabus
RayMabus

Posts : 175845
2014-04-12


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by RayMabus 3/22/2018, 09:50

Da Elyon je izvorno bog umjetnosti 

Estetski um 

Zato nevoli da mu netko dira kipiće
RayMabus
RayMabus

Posts : 175845
2014-04-12


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by RayMabus 3/22/2018, 10:01

Drago mi je da si spoemuo umjetnost 

Sad ću ti ispričati priču kako je Elyon postao zloćko 

Svi su ljudi rođeni dobri pa tako i bogovi 

Elyon je bog umjetnosti i jednog dana mu je neka baraba razbila kipić i on se naljutio a ljutnja je ego

Znamo da Sotona testira ego, čisto ako te zanima tko mu je razbio kipić

Onda je Elyon rekao ljudi će čuvati kipiće aliali to mogu jedino ako im je bitniji od života 

ELYON 

BOG KIPOVA


Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Z
RayMabus
RayMabus

Posts : 175845
2014-04-12


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by RayMabus 3/22/2018, 10:09

Drago mi je da si spoemuo umjetnost pošto si ti logičar

Sad kad sam ti ispričaoispričao kako je postao zloćko i kako radi da ljudi u kipovima vide vrijednost veću od života i zašto sad znaš

Da će pobiti muslimane gdje sam ga pustio 

Da će svi koji vole kipove puhati u isti rog


GOTOVO JE 

POSLAO SAM MU FAKS NIKIDAN 

AfD i đamije 

Eliminirati đamije 

Eliminirati svakog tko se protivi eliminiranju đamija
RayMabus
RayMabus

Posts : 175845
2014-04-12


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by epikur37 3/22/2018, 10:11

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by neva 3/22/2018, 10:35

melkior wrote:žene ili pokorit i natjerat na poslušnost, ili pobit.
da si bio sposoban napraviti išta od toga, već bi napravio, zato šuti 
uopće nije stvar u ženskom otporu, nego je više stvar u vašoj slabosti.. većinu muških nije neki problem okrenuti oko malog prsta, samo ako se hoće :W
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by prckov 3/22/2018, 11:13

neve wrote:
melkior wrote:žene ili pokorit i natjerat na poslušnost, ili pobit.
da si bio sposoban napraviti išta od toga, već bi napravio, zato šuti 
uopće nije stvar u ženskom otporu, nego je više stvar u vašoj slabosti.. većinu muških nije neki problem okrenuti oko malog prsta, samo ako se hoće :W
ma kako ruzno zvuci to sto melki kaze on je u pravu
to o cemu ti pricas nema veze sa pojedincima
ni u islamskim zemljama muskarce zena moze vrtit oko malog prsta ali rizik je velik da ne ostane bez prsta
tj system vrijednosti je drugaciji nego na zapadu

uglavnom, izbor ce najvjerojatnije bit ili da vam zapad slomi prst ili istok otkine
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by prckov 3/22/2018, 11:25

melkior wrote:Ono čemu se neki bezuspješno nadaju, jest revitalizacija staroslavenskih poganskih vjerovanja. U suvremenim uvjetima, njihova revitalizacija u Europi ima čak i manje šanse i smisla od prihvaćanja konfucionizma, budizma, islama, šintoizma i Letećih Špageti Čudovišta. Veća je vjerojatnost da se Nikolu Teslu proglasi božanstvom, i to bi prije držalo vodu.
;) :tu
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Sora 3/22/2018, 16:26

slidingdoorsoperator wrote:
Sora wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Ovdje govoriš o filozofijskim pravcima na zapadu, a ne religijama. Materijalizam ili nematerijalizam, potpuno nebitno.
I nisi odgovorio na pitanje po čemu su neteistički budizam ili taoizam skučene religije u odnosu na one teističke.
Pročitaj još jednom moj post pa ćeš otkriti da to uopće nisam napisao.

Izmotavaš se?
Što hoćeš reći, da religija mora posredovati zaokruženu i primjenjivu životnu filozofiju?
I da, nisi odgovorio na ono početno pitanje koje sam ti postavio.
Upravo to bi trebala posjedovati religija 
Zaokruženu i primjenjivu životnu filozofiju 
Ona bi trebala u globalu određivati neke vazne stvari : vrijednosti u drustvu, moral, pitanja pravde i sl,
Ali testis 
Popovi se bave DNEVNOM POLITIKOM 
KRPELJI PROKLETI. :omg

Bilo bi netočno reći da se SAMO bave dnevnom politikom, da ne spominjem kako se i dnevna politika može promatrati sa točke gledišta morala, društvenih vrijednosti, ostvarenja pravde itd.
Da, ali se ipak vode interesima vise nego vrijednistima 
Primjerice 

Hbk je odbacila IK ne uzimajući u obzir njeno znacenje u zastiti zena .
Razlog: rusenje plrnkovica , dakle dnevnopolitički

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-30


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Sora 3/22/2018, 16:31

Ovo mantranje o religiji 
Na kraju se svelo na misljenje da ZENE TREBA POKORITI I UCINITI POSLUŠNIMA. 

NE, HVALA. 
GONITE SE MANTIJASI. GONITE SE REAKCIONARI. GONITE SE PRAZNOGLAVI I POVARENI KLERICI KOJIMA NIJE  CILJ OPLEMENITINLJUDE NEGO NAPUNITI SVOJE BLAGAJNE. 
DOLE RELIGIJE 
JEBO POPOVE
Tamo gdje uzmete vlast i utjecaj, Tamo trava ne raste affraid

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-30


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Kermit 3/22/2018, 16:44

melkior wrote:Ono čemu se neki bezuspješno nadaju, jest revitalizacija staroslavenskih poganskih vjerovanja. U suvremenim uvjetima, njihova revitalizacija u Europi ima čak i manje šanse i smisla od prihvaćanja konfucionizma, budizma, islama, šintoizma i Letećih Špageti Čudovišta. Veća je vjerojatnost da se Nikolu Teslu proglasi božanstvom, i to bi prije držalo vodu.
U hrvatskoj nema šanse ali u slavenskim zemljama gdjecsu stsra vjerovanja samo pokrivena pravoslavljem kao koprenom iteksko imaju šanse. Kod nas je Katolička crkv. uništila sve izvorno kao i na zapadu reformacija tako da dolazimo do ništavila materijalizma i bezboštva
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-18


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Kermit 3/22/2018, 16:47

slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:
Tok misli. Bit ću precizniji: materijalističke ideologije Zapada sam poistovjetio s neteističkim religijama, uz naknadnu jasnu ogradu od filozofske prakse Istoka.  Skučenost se odnosi na njihovu političku pozadinu ili "utopljenost" u trenutku, umjesto potvrdu vrijednosti i opstojnosti barem kroz nekoliko stoljeća neprekinute prakse.

Drugim riječima, spetljao si se, jer si zapadna učenja i filozofije (ideologije) u početku poistovjetio sa neteističkim religijama istoka, a to jednostavno ne ide, a onda si se kasnije korigirao.
Pa i mislio sam prvotno na Zapad, jebala te Kina  :roll

Pa to si trebao odmah i reći, jer otkud ja znam na što si ti mislio ako to relativno jasno ne napišeš. I otkud ti sad Kina prioritet kad budizam ni povijesno ni aktualno nema niti izvor niti uporište u Kini.
U kini su najjača narodna i tradicionalna vjerovanja, koja opet rastu, budizam je tamo tek pojava
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-18


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 9 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 15 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum