ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Page 15 of 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by RayMabus Thu 22 Mar - 22:02

Yehudi koga brige za Hrvate i ljudsku vrstu pa ljudska vrsta do prije pedeset tisuća godina nije ni postojala 

Ali ljudska glupost je vječna 

Traži dokaze o postojanju misli i individualizma a oko njega sto milijardi pod kompjutera svaki odvojen od drugog i poseban jer je svaka galaksija drukčija a opet svi su dio onoga gore 

No zamisli nemaju tijelo ali imaju misli i posebnost 

Entitet jeba te

RayMabus

Posts : 175335
2014-04-11


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest Thu 22 Mar - 22:03

RayMabus wrote:pa ljudska vrsta do prije pedeset tisuća godina nije ni postojala 

Muko Isusova...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by RayMabus Thu 22 Mar - 22:07

pismejker wrote:
RayMabus wrote:Slid jednostavno si ograničen i neradi se tu o ovoj temi nego o činjenici da ja i ti idemo lovit jelena po snijegu i ja vidim da tu nema tragova i kažem Jelen tu nije prošao ti bi meni odgovorio sa Dokaži 


Žao mi je ali ne mogu , preglup si da shvatiš da jeleni ne lete i zato tu nije prošao nego negdje drugdje
o Bokca ti...  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f602  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f602  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f602
Ima razlog zašto sam mu to rekao , pričamo o nekom tko ne vjeruje da misao i individualizam mogu postojati bez tijela ali vjeruje u super kompjuter koji je sve pa nije individua

No zato njegovih sto milijardi pod kompjutera jesu jer su odvojeni jedni od drugih i imaju druge misli jer je svaka galaksija drukčija 

Jel to individualnost i misao bez TIJELA ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175335
2014-04-11


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by RayMabus Thu 22 Mar - 22:08

slidingdoorsoperator wrote:
RayMabus wrote:pa ljudska vrsta do prije pedeset tisuća godina nije ni postojala 

Muko Isusova...
Bubnio sam brojku čisto onako poanta je da je tijelo nebitno
RayMabus
RayMabus

Posts : 175335
2014-04-11


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest Thu 22 Mar - 22:10

RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:Slid jednostavno si ograničen i neradi se tu o ovoj temi nego o činjenici da ja i ti idemo lovit jelena po snijegu i ja vidim da tu nema tragova i kažem Jelen tu nije prošao ti bi meni odgovorio sa Dokaži 


Žao mi je ali ne mogu , preglup si da shvatiš da jeleni ne lete i zato tu nije prošao nego negdje drugdje
o Bokca ti...  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f602  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f602  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f602
Ima razlog zašto sam mu to rekao , pričamo o nekom tko ne vjeruje da misao i individualizam mogu postojati bez tijela ali vjeruje u super kompjuter koji je sve pa nije individua

Ja o tome nisam niti riječ, a o čemu si ti, vjerojatno ni sam ne znaš.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest Thu 22 Mar - 22:10

RayMabus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
RayMabus wrote:pa ljudska vrsta do prije pedeset tisuća godina nije ni postojala 

Muko Isusova...
Bubnio sam brojku čisto onako

A onda dobro.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest Thu 22 Mar - 22:11

RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:Slid jednostavno si ograničen i neradi se tu o ovoj temi nego o činjenici da ja i ti idemo lovit jelena po snijegu i ja vidim da tu nema tragova i kažem Jelen tu nije prošao ti bi meni odgovorio sa Dokaži 


Žao mi je ali ne mogu , preglup si da shvatiš da jeleni ne lete i zato tu nije prošao nego negdje drugdje
o Bokca ti...  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f602  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f602  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f602
Ima razlog zašto sam mu to rekao , pričamo o nekom tko ne vjeruje da misao i individualizam mogu postojati bez tijela ali vjeruje u super kompjuter koji je sve pa nije individua

No zato njegovih sto milijardi pod kompjutera jesu jer su odvojeni jedni od drugih i imaju druge misli jer je svaka galaksija drukčija 

Jel to individualnost i misao bez TIJELA ?

ne bih ja bas u Metafiziku Longi,pred spavanje...pijuckam friš hauz gemaht saft i opustam se...inace stoji sto si rekao.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by RayMabus Thu 22 Mar - 22:11

RayMabus wrote:
pismejker wrote:
RayMabus wrote:Slid jednostavno si ograničen i neradi se tu o ovoj temi nego o činjenici da ja i ti idemo lovit jelena po snijegu i ja vidim da tu nema tragova i kažem Jelen tu nije prošao ti bi meni odgovorio sa Dokaži 


Žao mi je ali ne mogu , preglup si da shvatiš da jeleni ne lete i zato tu nije prošao nego negdje drugdje
o Bokca ti...  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f602  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f602  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f602
Ima razlog zašto sam mu to rekao , pričamo o nekom tko ne vjeruje da misao i individualizam mogu postojati bez tijela ali vjeruje u super kompjuter koji je sve pa nije individua

No zato njegovih sto milijardi pod kompjutera jesu jer su odvojeni jedni od drugih i imaju druge misli jer je svaka galaksija drukčija 

Jel to individualnost i misao bez TIJELA ?
E vidiš taj pod kompjuter ti je tata od boga Kipova
RayMabus
RayMabus

Posts : 175335
2014-04-11


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Noor Thu 22 Mar - 22:11

Yehudim wrote:
Noor wrote:
Yehudim wrote:STATISTIKA JE NEUMOLJIVA




         U isto vrime stanovništvo EU - ne opada- a razlog je u jebanoj - imigraciji - islamista...........


  podavit će vas.


     Francuska - 1.8


    England     - 1.6


    Grčka        - 1.3


    Germany   - 1.3
 
     Italy        - 1.2


    Spain       - 1.1


  ---------------------------------------------------------


   Znači u EU ( 31 zemlja ) prosjek  je  poražavajućih - 1.38 -


  D E M O G R A F S K A      K A T A S T R O F A


----------------------------------------------------------


  Ja osobno znam barem 13 ljudi koji imaju do 40 god a nemaju dice ( neki su samci a neki neplodni )


 a tih neplodnih je sve više...................i nitko se ne pIta ZAŠTO

    a daj prekini s licemjernim podlim podmetanjem...i reci javno koliko svoje djece ti imaš?


   Mogu ja priznati i tvoje dite..................nije problem

 Nego................radi čega želiš takve naše osobne podatke na - reci javno -

A evo da ti i odgovorim, kad si tako znatiželja - javno - , koliko dice svoje ja imam.........na žalost...........nedovoljno.
neš ti top secret podatka koliko djece imam ja ili ti, daj se sredi...
mlad si, upri i popravi stanje u državi...čemu likovanje na niskoj stopi nataliteta?


_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest Thu 22 Mar - 22:13

Noor wrote:
Yehudim wrote:
Noor wrote:
Yehudim wrote:STATISTIKA JE NEUMOLJIVA




         U isto vrime stanovništvo EU - ne opada- a razlog je u jebanoj - imigraciji - islamista...........


  podavit će vas.


     Francuska - 1.8


    England     - 1.6


    Grčka        - 1.3


    Germany   - 1.3
 
     Italy        - 1.2


    Spain       - 1.1


  ---------------------------------------------------------


   Znači u EU ( 31 zemlja ) prosjek  je  poražavajućih - 1.38 -


  D E M O G R A F S K A      K A T A S T R O F A


----------------------------------------------------------


  Ja osobno znam barem 13 ljudi koji imaju do 40 god a nemaju dice ( neki su samci a neki neplodni )


 a tih neplodnih je sve više...................i nitko se ne pIta ZAŠTO

    a daj prekini s licemjernim podlim podmetanjem...i reci javno koliko svoje djece ti imaš?


   Mogu ja priznati i tvoje dite..................nije problem

 Nego................radi čega želiš takve naše osobne podatke na - reci javno -

A evo da ti i odgovorim, kad si tako znatiželja - javno - , koliko dice svoje ja imam.........na žalost...........nedovoljno.
neš ti top secret podatka koliko djece imam ja ili ti, daj se sredi...
mlad si, upri i popravi stanje u državi...čemu likovanje na niskoj stopi nataliteta?

Ma yehudi je staro sipljivo tvrdoglavo magare Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f602  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f602  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f602 
sORRY JEHUD,nisam izdrzao...mooorooo... Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f605  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f605  Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 1f605
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest Thu 22 Mar - 22:40

tema je zaključana a baš sam htio nekoliko replika napisat. jebeš sve.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest Thu 22 Mar - 22:43

yebi ga...nacija ne voli cuti da ju netko ne voli..no oni sa svojom vlastitom mrznjom i netrpeljivoscu prema nekim drugima,je..ono oke..
vrlo licemjerno,vrlo balkanski.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Yehudim Thu 22 Mar - 22:54

Noor wrote:
Yehudim wrote:
Noor wrote:
Yehudim wrote:STATISTIKA JE NEUMOLJIVA




         U isto vrime stanovništvo EU - ne opada- a razlog je u jebanoj - imigraciji - islamista...........


  podavit će vas.


     Francuska - 1.8


    England     - 1.6


    Grčka        - 1.3


    Germany   - 1.3
 
     Italy        - 1.2


    Spain       - 1.1


  ---------------------------------------------------------


   Znači u EU ( 31 zemlja ) prosjek  je  poražavajućih - 1.38 -


  D E M O G R A F S K A      K A T A S T R O F A


----------------------------------------------------------


  Ja osobno znam barem 13 ljudi koji imaju do 40 god a nemaju dice ( neki su samci a neki neplodni )


 a tih neplodnih je sve više...................i nitko se ne pIta ZAŠTO

    a daj prekini s licemjernim podlim podmetanjem...i reci javno koliko svoje djece ti imaš?


   Mogu ja priznati i tvoje dite..................nije problem

 Nego................radi čega želiš takve naše osobne podatke na - reci javno -

A evo da ti i odgovorim, kad si tako znatiželja - javno - , koliko dice svoje ja imam.........na žalost...........nedovoljno.
neš ti top secret podatka koliko djece imam ja ili ti, daj se sredi...

mlad si, upri i popravi stanje u državi..

.čemu likovanje na niskoj stopi nataliteta?



   Mlad  :) hvala na komplimentu

 Nisam likova, naprotiv, nije mi pravo
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest Thu 22 Mar - 22:58

pismejker wrote:yebi ga...nacija ne voli cuti da ju netko ne voli..no oni sa svojom vlastitom mrznjom i netrpeljivoscu prema nekim drugima,je..ono oke..
vrlo licemjerno,vrlo balkanski.. :cleanteeth

pričaju o Istri a pojma o toj Istri nemaju. na primjer hrvati iz hrvatske pojma nemaju da je u Istri bio jak protestantizam i reformacija i da je velika većina istrijana prihvatila to i nastavila po protestantskim pravilima živjeti pa je poznato da istrijani imaju protestantsku radnu etiku koju hrvati iz hrvatske i ostali balkanci nemaju osim Međimurja gdje je protestantizam jak.

što znači protestantska radna etika?

Radna etika se uglavnom povezuje za protestantizam. Sociolog Max Weber u djelu Protestantska etika i duh kapitalizma objašnjava pojavu kapitalizma učenjima Lutera i Calvina. Po njima rad nije samo obveza nego i osnovno sredstvo napretka zajednice i spasenja čovjeka. Takvo shvaćanje je iznjedrilo naročit skup vrijednosti poznat kao protestantska radna etika.

Work ethic is a belief that hard work and diligence have a moral benefit and an inherent ability, virtue or value to strengthen character.[1] It is about prioritizing work and putting it in the center of life. Social ingrainment of this value is considered to enhance character through hard work that is respective to an individual's field of work.[2]

A strong work ethic is vital for achieving goals. A work ethic is a set of moral principles a person uses in their job. People who possess a strong work ethic embody certain principles that guide their work behavior, leading them to produce high-quality work consistently and the output feeds the individual to stay on track. A good work ethic fuels an individuals needs and goals, it is related to the initiative by a person for the objectives. It is considered as a source of self respect, satisfaction, and fulfillment.

Factors are:[3][4]

Goal-oriented actions: it is not about making plans or the next logical steps; it's about getting things done so that the work invested wouldn't be counter-productive.
Prioritized focus: focusing on qualitative activities that a person is capable and in areas where they can make a difference or a high impact based on objectives.
Being available and reliable: spending time on the work and building oneself up for the task.
Conscientiousness: a desire to do a task well, being vigilant and organized.
Creating a rewarding routine/system: Engaging in tasks that provide strength and energy which can be transferred to your ultimate goals, creating a habit and a habitat for success.
Embracing positivism: shape a problem with the statement "good, (action) (problem)", e.g. "I'm tired and it is time for a workout" leads to "Good. Workout tired".
A negative work ethic is a behavior of a single individual or a group that has led to a systematic lack of productivity, reliability, accountability and a growing sphere of unprofessional/unhealthy relationships (e.g., power politics, lack of social skills, etc.)

Istrijani i Međimurci vole sebe i nepovjerljivi su prema ljudima koji dolaze sa strane. Zato tamo nije lako boraviti jer ako si došao sa strane ostaješ zauvijek stranac.


Last edited by Gnječ on Thu 22 Mar - 23:01; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Noor Thu 22 Mar - 23:00

Gnječ wrote:tema je zaključana a baš sam htio nekoliko replika napisat. jebeš sve.
i ja...štaš
kic..jesi baš moro?
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest Thu 22 Mar - 23:01

Noor wrote:
Gnječ wrote:tema je zaključana a baš sam htio nekoliko replika napisat. jebeš sve.
i ja...štaš
kic..jesi baš moro?

coitus interuptus. jel moro?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Noor Thu 22 Mar - 23:05

Gnječ wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:tema je zaključana a baš sam htio nekoliko replika napisat. jebeš sve.
i ja...štaš
kic..jesi baš moro?

coitus interuptus. jel moro?
i baš u pola ...kad je najslađe.
izgleda da je (moro)
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest Thu 22 Mar - 23:23

Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:tema je zaključana a baš sam htio nekoliko replika napisat. jebeš sve.
i ja...štaš
kic..jesi baš moro?

coitus interuptus. jel moro?
i baš u pola ...kad je najslađe.
izgleda da je (moro)

moro nije ali je moro nebitno. evo ti pa čitaj na linku ti sve piše:


Da se luteranske ideje nisu širile samo trg. vezama nego i blagonaklonim stavom nekih biskupa, svjedoče primjeri iz Pule i Trsta. Tako je pulski biskup G. B. Vergerije, stariji brat koparskoga biskupa, bio – ako ne u potpunosti luteran – vrlo popustljiv prema nekim svećenicima i fratrima koji su u Pulskoj biskupiji javno širili reformacijske ideje, te je 1549. na procesu pred inkvizicijom ustvrđeno kako su »žitelji Pule i Vodnjana luterani većim dijelom i da se u Vodnjanu napose nije služilo više od jedne kratke mise na dan, dok su pastiri i seljaci žestoko raspravljali o pitanjima vjere«. Osim u Puli i Vodnjanu, protestantske su ideje bile osobito izražene u Labinu zahvaljujući djelovanju → B. Lupetine, najistaknutijega luteranskog misionara na ovim prostorima, i njegova nećaka → M. Vlačića Ilirika. Prvi je nakon duga tamnovanja u Veneciji završio život utopljen u mlet. laguni (1556), a drugi je djelovao u Njemačkoj, ali je i ondje imao nemiran i mukotrpan život. U austr. dijelu Istre protestantske ideje jače su utjecale u Trstu, gdje je reformaciju u početcima širio slov. pastor Primož Trubar, uz toleranciju biskupa Pietra Bonoma, čovjeka inače stroga života i zauzete vjere, istaknutog humanista i kult. mecene. Nakon biskupove smrti luteranski žar širenja novih ideja postupno se gasio. Njihovo djelovanje, kao i Vlačićevo, Konzulovo, Lupetinino, Francesca Barba i drugih, uz materijalnu pomoć baruna Hansa Ungnada i P. P. Vergerija, bio je usmjeren prevođenju i priređivanju liturgijskih knjiga na nar. jezik (→ protestantska knjževnost, → protestantsko tiskarstvo). Francesco Barbo, vlasnik kaštela Kožljak podno Učke i riječki kapetan, u svojem je dvorcu davao utočište i potporu širiteljima luteranizma u Istri. U Kožljaku se dugo održao utjecajni krug zagovornika novih ideja, ugl. vlastele, koji su uživali i veće vjerske slobode. Potkraj XVI.st. reformacija je u Istri već bila znatno oslabjela, a djelovanje kožljačkoga kruga potrajalo je do početka XVII.st., kada su u Rijeku došli isusovci, s posebnim zadatkom pobijanja luteranskog nauka, u čemu su vrlo brzo i uspjeli. (→ protureformacija)

http://istra.lzmk.hr/clanak.aspx?id=2332
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by danni1 Thu 22 Mar - 23:24

Gnječ wrote:
pismejker wrote:yebi ga...nacija ne voli cuti da ju netko ne voli..no oni sa svojom vlastitom mrznjom i netrpeljivoscu prema nekim drugima,je..ono oke..
vrlo licemjerno,vrlo balkanski.. :cleanteeth

pričaju o Istri a pojma o toj Istri nemaju. na primjer hrvati iz hrvatske pojma nemaju da je u Istri bio jak protestantizam i reformacija i da je velika većina istrijana prihvatila to i nastavila po protestantskim pravilima živjeti pa je poznato da istrijani imaju protestantsku radnu etiku koju hrvati iz hrvatske i ostali balkanci nemaju osim Međimurja gdje je protestantizam jak.

što znači protestantska radna etika?

Radna etika se uglavnom povezuje za protestantizam. Sociolog Max Weber u djelu Protestantska etika i duh kapitalizma objašnjava pojavu kapitalizma učenjima Lutera i Calvina. Po njima rad nije samo obveza nego i osnovno sredstvo napretka zajednice i spasenja čovjeka. Takvo shvaćanje je iznjedrilo naročit skup vrijednosti poznat kao protestantska radna etika.

Work ethic is a belief that hard work and diligence have a moral benefit and an inherent ability, virtue or value to strengthen character.[1] It is about prioritizing work and putting it in the center of life. Social ingrainment of this value is considered to enhance character through hard work that is respective to an individual's field of work.[2]

A strong work ethic is vital for achieving goals. A work ethic is a set of moral principles a person uses in their job. People who possess a strong work ethic embody certain principles that guide their work behavior, leading them to produce high-quality work consistently and the output feeds the individual to stay on track. A good work ethic fuels an individuals needs and goals, it is related to the initiative by a person for the objectives. It is considered as a source of self respect, satisfaction, and fulfillment.

Factors are:[3][4]

Goal-oriented actions: it is not about making plans or the next logical steps; it's about getting things done so that the work invested wouldn't be counter-productive.
Prioritized focus: focusing on qualitative activities that a person is capable and in areas where they can make a difference or a high impact based on objectives.
Being available and reliable: spending time on the work and building oneself up for the task.
Conscientiousness: a desire to do a task well, being vigilant and organized.
Creating a rewarding routine/system: Engaging in tasks that provide strength and energy which can be transferred to your ultimate goals, creating a habit and a habitat for success.
Embracing positivism: shape a problem with the statement "good, (action) (problem)", e.g. "I'm tired and it is time for a workout" leads to "Good. Workout tired".
A negative work ethic is a behavior of a single individual or a group that has led to a systematic lack of productivity, reliability, accountability and a growing sphere of unprofessional/unhealthy relationships (e.g., power politics, lack of social skills, etc.)

Istrijani i Međimurci vole sebe i nepovjerljivi su prema ljudima koji dolaze sa strane. Zato tamo nije lako boraviti jer ako si došao sa strane ostaješ zauvijek stranac.
U međimurju  ima cca 250 protestanata u Istri cca 500. daleko je to od jakog protestantizma zapravo...nevrijedno spomena da ne govorimo da takav broj nema nikakav utjecaj na društvo i njegove navike.
Probaj nešto drugo.

_________________
Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Guest Thu 22 Mar - 23:35

danni1 wrote:
Gnječ wrote:
pismejker wrote:yebi ga...nacija ne voli cuti da ju netko ne voli..no oni sa svojom vlastitom mrznjom i netrpeljivoscu prema nekim drugima,je..ono oke..
vrlo licemjerno,vrlo balkanski.. :cleanteeth

pričaju o Istri a pojma o toj Istri nemaju. na primjer hrvati iz hrvatske pojma nemaju da je u Istri bio jak protestantizam i reformacija i da je velika većina istrijana prihvatila to i nastavila po protestantskim pravilima živjeti pa je poznato da istrijani imaju protestantsku radnu etiku koju hrvati iz hrvatske i ostali balkanci nemaju osim Međimurja gdje je protestantizam jak.

što znači protestantska radna etika?

Radna etika se uglavnom povezuje za protestantizam. Sociolog Max Weber u djelu Protestantska etika i duh kapitalizma objašnjava pojavu kapitalizma učenjima Lutera i Calvina. Po njima rad nije samo obveza nego i osnovno sredstvo napretka zajednice i spasenja čovjeka. Takvo shvaćanje je iznjedrilo naročit skup vrijednosti poznat kao protestantska radna etika.

Work ethic is a belief that hard work and diligence have a moral benefit and an inherent ability, virtue or value to strengthen character.[1] It is about prioritizing work and putting it in the center of life. Social ingrainment of this value is considered to enhance character through hard work that is respective to an individual's field of work.[2]

A strong work ethic is vital for achieving goals. A work ethic is a set of moral principles a person uses in their job. People who possess a strong work ethic embody certain principles that guide their work behavior, leading them to produce high-quality work consistently and the output feeds the individual to stay on track. A good work ethic fuels an individuals needs and goals, it is related to the initiative by a person for the objectives. It is considered as a source of self respect, satisfaction, and fulfillment.

Factors are:[3][4]

Goal-oriented actions: it is not about making plans or the next logical steps; it's about getting things done so that the work invested wouldn't be counter-productive.
Prioritized focus: focusing on qualitative activities that a person is capable and in areas where they can make a difference or a high impact based on objectives.
Being available and reliable: spending time on the work and building oneself up for the task.
Conscientiousness: a desire to do a task well, being vigilant and organized.
Creating a rewarding routine/system: Engaging in tasks that provide strength and energy which can be transferred to your ultimate goals, creating a habit and a habitat for success.
Embracing positivism: shape a problem with the statement "good, (action) (problem)", e.g. "I'm tired and it is time for a workout" leads to "Good. Workout tired".
A negative work ethic is a behavior of a single individual or a group that has led to a systematic lack of productivity, reliability, accountability and a growing sphere of unprofessional/unhealthy relationships (e.g., power politics, lack of social skills, etc.)

Istrijani i Međimurci vole sebe i nepovjerljivi su prema ljudima koji dolaze sa strane. Zato tamo nije lako boraviti jer ako si došao sa strane ostaješ zauvijek stranac.
U međimurju  ima cca 250 protestanata u Istri cca 500. daleko je to od jakog protestantizma zapravo...nevrijedno spomena da ne govorimo da takav broj nema nikakav utjecaj na društvo i njegove navike.
Probaj nešto drugo.

jel ti čitaš šta pišem? ne pišem koliko aktivnih živih protestanata ima nego govorim o usvojenim protestantskim učenjima kroz stoljeća ostalo je to usađeno u narodu to se nemože izbiti nikako to je ta protestantska radna etika kod istrijana koju vi hrvati nikako ne razumijete. ali jako dobro istrijane razumiju međimurci s njima smo si dobri. s vama hrvatima ne.

Jedna je obitelj nastanjena u švicarskomu kraju. Okruženi su ljepotom prirode, planinama, čistim zrakom i odnosima koji se temelje na provođenju zakona, reda i rada. Iako je slika na prvi pogled idilična njihov je život prožet odricanjem, i neprestanim ulaganjem u budućnost, te zapamćen velikim i žestokim sukobima i ratovima. Zemlja je oskudna i puno se mora raditi da bi dala malo ploda. Rade različite poslove jer je život težak i mukotrpan. Radi se cijeli dan jer se samo tako može preživjeti i stvoriti bolja budućnost.

Vjera je bitna odrednica njihova života, ona je njihova osobna, ali i javna stvar. U svomu domu nastoje održavati pobožnost koja se temelji na molitvi i proučavanju Svetoga pisma. Redovito idu na Bogoštovlje te su uključeni u život Crkvene zajednice, daju dio materijalnoga za Crkvu i svojim životom nastoje slaviti Boga.

Ovakav je primjer paradigma koji je oblikovao i stvorio ono što će kasnije postati poznato pod pojmom »protestantska radna etika«. Iako su se mnogi od tih uzora ‒ posebno vjerski ‒ izgubili, upravo su oni formirali svijest društvenih zajednica gdje je protestantizam (kalvinizma, luteranizam i anglikanizma) ostavio velikoga traga: Švicarska, Nizozemska, Švedska, Njemačka, Velika Britanija, Norveška, SAD-e, Australija, Novi Zeland, itd.

Glede protestantske radne etike ima dosta nerazumijevanja i krivih tumačenja. Jedna je od čestih obmana kako protestanti slijepo vjeruju u rad te im je poput kumira. Zbog toga je potrebno istaknuti nekoliko činjenica povezanih s pitanjem rada i društvenoga napretka iz ugla protestantizma. To je posebice aktualno u vrijeme kada nas zapljuskuje val nezadovoljstva, te se pojavljuju oni koji nude recepte za društvene probleme po sustavu »Kako ćemo? ‒ Lako ćemo!« te »Dajte meni pet minuta vlasti pa će se sve riješit!«

Jedno je od značajnih uporišta postavki i pouka: »Svako zanimanje može biti na slavu Boga ako se obavlja poštenim, predanim i upornim radom.« Pojednostavljeno, ali bitno za naglasiti, takova pobožnost potiče štedljivost, a kao posljedica predanoga rada i štednje stvaraju se društveni uvjeti koji dovode do akumulacije kapitala. Kapital, koji se razumno koristi, i ulaže stvara dobit, a to vodi u materijalno blagostanje pojedinca i društva.

Nažalost balkanski bukači i jugo-unitaristi uspjeli su svojom ideologijom »batine i buke« rastjerati i uništiti većinu onoga što bi se moglo identificirati i povezati s protestantskom vjerom i etikom.

Tijekom reformacije (16. stoljeće) postojalo je dosta hrvatskih protestanata (kalvina i luterana), no zbog hajke i organiziranih progona većina se je ono što su prihvatili slobodnom voljom morala odreći, a drugi je dio napustio domovinu. Organizirani i sustavan progon započinje 1602. i traje do 1859., te je godine Hrvatski sabor sankcionirao reformu koju je pokrenuo Josip II. 1781. Protestanti su se tada počeli ponovo naseljavati pa je zanimljiv podatak da je 1910. u Hrvatskoj bilo 51 728 protestanata (reformirani i evangelici).

Svakako je potrebno podsjetiti i na dugačko jugo-komunističko-totalitarističko nasljeđe koje je oblikovalo nekoliko naraštaja. Zbog toga će društveni oporavak biti dugačak i mukotrpan. Socijalističko-komunističko nasljeđe utemeljeno je na pljački i otimačini, neradu, izopačenom moralu, nepravdi, nepoštivanju vjere, slobode izražavanja i mišljenja te progonu zbog nacionalne (Austrijanci, Njemci, Talijani), ideološke posebnosti ili opredjeljenja. Taj je sustav krađu i otimačinu ozakonio, te postavio lažne vrijednosti kao tzv. moral te nije bio pravedan! U tom smislu je uništavao i zatirao sve ono što bi se na bilo koji način moglo povezati s protestantskom radnom etikom. Taj se trend nastavio i dan danas.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Kavran Fri 23 Mar - 12:23

nema veze ... bit će muslimanska. sami pali, sami se ubili. tjah.

_________________
Trči vrime, cvili maška,
traje jubav, pusta siromaška,
šaka suza, vrića smija, 
ča je život vengo fantazija.
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga - Page 15 Empty Re: Europa je sve manje kršćanska : Religija je pri kraju snaga

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum