ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by epikur37 Wed 2 Nov - 23:57

Uhićenje hrvatskih branitelja došlo je u trenutku kad je fokus bh. i regionalne javnosti trebalo skrenuti s bošnjačkih grijeha i preusmjeriti ga na narušavanje srpsko-hrvatskih odnosa, kako u BiH tako i u regiji.

Svaki ratni zločin, ma tko ga počinio i naredio, mora biti procesuiran. Zločinci moraju odgovarati za svoje zločine kako bismo svi mi ostali mogli dalje nastaviti sa svojim životima i izaći iz limba u kojem se nalazimo od početka devedestih godina prošloga stoljeća. Sudskim procesima se ne smije manipulirati i pravda mora biti zadovoljena.

Piše: Jurica Gudelj, Dnevnik.ba

No, što se to dogodilo u slučaju uhićenja desetorice posavskih branitelja, među kojima su i dva časnika HV-a? Zbog čega su baš sada uhićeni? Braniteljima je određen jednomjesečni pritvor, iako je riječ o ljudima koji su živjeli u BiH i ni na kakav način do sada nisu ometali istragu koju je vodio MUP RS još od 2011. godine. Istraga MUP-a RS je bila okončana 2012. i do danas je ležala u ladicama Tužiteljstva BiH. Čekao se, naime, politički povoljan/potreban trenutak za njihovo uhićenje.

Nekoliko je, pak, ključnih razloga zbog kojih su branitelji Bosanske Posavine uhićeni baš sad!

Tako se sve dogodilo prvi radni dan nakon što je novoizabrani hrvatski premijer Andrej Plenković posjetio BiH. Jedna od glavnih njegovih poruka je bila da će Hrvatska jače skrbiti za Hrvate u BiH, da se mora mijenjati Izborni zakon i to na principima legitimnog političkog predstavljanja. Plenković je prepoznao u čemu se sastoji neravnopravnost Hrvata, koja je vezana u ogromnoj mjeri za hegemonističke težnje bošnjačkog političkog establišmenta.

Spomenute težnje se ogledaju, između ostaloga, i u aktualnoj sabotaži izbora u Stocu i Mostaru, ranije u fenomenu Komšić i manipuliranju izborom Hrvata u domove naroda. Plenković i službeni Zagreb to jasno prepoznaju i bošnjački establišmetn vidi da je njihova prikrivena hegemonistička politika prema bh. Hrvatima zapravo odavno razotkrivena.

Potom, sve se dogodilo svega nekoliko dana nakon što je Fahrudin Radončić na sudu u Prištini jasno i glasno rekao kako je za ubojstvo Ramiza Delalića Ćele odgovorna bošnjačka državna mafija utjelovljena u strukturama SDA. Razlog je taj, otkrio je Radončić, što je Ćelo odlučio javno reći koga je sve ubio po nalogu Alije Izetbegovića.

Radončićeve tvrdnje  Sarajevo je odmah pokušalo zataškati ili barem minimizirati. To je činio i sam Bakir Izetbegović, iako je Radončić bivši ministar sigurnosti BiH, predsjednik druge najjače bošnjačke stranke u BiH i bivši (a možda i sadašnji) vlasnik najtiražnijih dnevnih novina u zemlji. K tomu, Radončić svoje tvrdnje nije iznio u kafani, nego na državnom sudu na Kosovu! Neke stvari ni Bakir Izetbegović ne može zataškati.

Uhićenje hrvatskih branitelja došlo je u trenutku kad je fokus bh. i regionalne javnosti trebalo skrenuti s bošnjačkih grijeha i preusmjeriti ga na narušavanje srpsko-hrvatskih odnosa, kako u BiH tako i u regiji.

Naime, kako su među uhićenima i časnici HV-a, a Hrvatska je članica EU i NATO-a, uhićenja su odmah dobila karakter regionalnog problema. Ispada eto, da su Srbi preko MUP-a RS uhitili posavske branitelje.

No, istina je drugačija. Branitelji su uhićeni po nalogu Tužiteljstva BiH (koje kontrolira SDA jednako kao i Sud BiH), a sve je zgodno upakirano u celofan ''hrvatsko-srpske stvari''.

Ovo nije prvi put da se SDA služi perfidnim igricama, samo što ovoga puta na njih ne treba nasjesti, kao što je to već učinio saborski zastupnik Željko Glasnović, inače i sam general HVO-a.


Dnevnik.ba

http://www.dnevnik.ba/kolumne/uhicenje-posavskih-branitelja-ili-kako-sarajevo-baca-kost-izmedu-srba-i-hrvata

.................................


Odličan Gudelj....


a Glasnović se opet zaletio i izletio na krivini...taj čovjek je kao bez glave :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by Guest Thu 3 Nov - 0:44

bosanska posla
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by darth_vader Thu 3 Nov - 4:39

Jasta, dabome...ne bi Dodo nikad...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by vuksadinare Thu 3 Nov - 5:05

...i dodo i bakir...jedan i drugi su teski krimosi i problemi..dodam i covica kao pobocnika obojice...oni bi u eu ili europu?...ma ti su za najcrnji bunar a ne eu...seljacine
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99016
2015-09-08


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by Guest Thu 3 Nov - 5:15

nepratim vijest iz bosne, ali ove naše hrvate branitelje uhitili "antifašisti i saveznici iz srpske"? i brat saveznik Dodik? ili sam nešto propustio
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by vuksadinare Thu 3 Nov - 5:28

dva brata wrote:nepratim vijest iz bosne, ali ove naše hrvate branitelje uhitili "antifašisti i saveznici iz srpske"? i brat saveznik Dodik? ili sam nešto propustio
nisu ih uhitili bas oni...vec sipa i tuziteljstvo bh-a stacionirano u sarajevu po nalogu tuziteljstva republike srpske.....dakle dodo i bakir po onom...dva losa ubise milosa...vis kako covicu nije dobro...sav jadan izjavljuje kako u bh-a sve je stalo nitko nikom ne vjeruje...potreslo ga ovo jer mu je najbolji frend dodo zabio kajlu i uortacio se u ovom slucaju s mrskim bakirom da bi jedan drugom pomogli u spasavanju vlastite koze a odrali je onom trecem redikulu covicu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99016
2015-09-08


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by vuksadinare Thu 3 Nov - 5:32

i dok sam ja onom ludezu epikuru objasnjavao da hrvati trebaju u bh-a u se i u svoje kljuse ne vjerujuci ni dodi ni bakiru....sto se sad i pokazalo i dokazalo suludi i fanaticno zaljubljen u dodika epikur me proglasavao pravasem,ljubiteljem cvijeca...a pridruzio mu se i segrt jastreb kojem srce zatitra na spomen da srbin ljubi hrvata a hrvat srbina...sto se na kraju ispostavi da je to ipak bila mastarija i neobjektivni idealizam
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99016
2015-09-08


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by Guest Thu 3 Nov - 5:43

vuksadinare wrote:i dok sam ja onom ludezu epikuru objasnjavao da hrvati trebaju u bh-a u se i u svoje kljuse ne vjerujuci ni dodi ni bakiru....sto se sad i pokazalo i dokazalo suludi i fanaticno zaljubljen u dodika epikur me proglasavao pravasem,ljubiteljem cvijeca...a pridruzio mu se i segrt jastreb kojem srce zatitra na spomen da srbin ljubi hrvata a hrvat srbina...sto se na kraju ispostavi da je to ipak bila mastarija i neobjektivni idealizam
 da slažem se , BiH Hrvati nemaju kome vjerovati nego Hrvatima iz Hrvatske

a još kada se sjetim kada su neki govorili da HercegBosna treba biti dio Srpske i V.Srbije.. kako da ne.. Eno metnuo im Dodik do balčaka zajedno sa Bakirom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by vili40 Thu 3 Nov - 6:19

vuksadinare wrote:...i dodo i bakir...jedan i drugi su teski krimosi i problemi..dodam i covica kao pobocnika obojice...oni bi u eu ili europu?...ma ti su za najcrnji bunar a ne eu...seljacine
svatko tko misli da je njima EU želja i prioritet su se gadno zajebali pa sad naši blabla,e nećete u EU ovako,pa sredit će vas oni ako vas ne možemo mi itd.Gluposti...
RS i Dodik se rusima guraju u šupak više nego sama srbija,a ove pokvarene balije će moljakati i pratiti u svom putu turke vjernije od samih turaka tako da je u bosni totalni švajneraj i sve to na teret hrvata koje bi i jedni i drugi najurili van kako bi se na kraju sami podijelili.
Ako se RH opameti i prestane nasjedati jednima ili drugima,ima puno načina da im stane na žulj i vrati milo za drago samo za to treba jedinstvo a ne da svaka vlada radi nove gluposti i ispada naivna.
Apse oni?Možemo i mi pa da vidiš kako će se zaobilaziti hrvatska granica.
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by Guest Thu 3 Nov - 6:52

dva brata wrote:
vuksadinare wrote:i dok sam ja onom ludezu epikuru objasnjavao da hrvati trebaju u bh-a u se i u svoje kljuse ne vjerujuci ni dodi ni bakiru....sto se sad i pokazalo i dokazalo suludi i fanaticno zaljubljen u dodika epikur me proglasavao pravasem,ljubiteljem cvijeca...a pridruzio mu se i segrt jastreb kojem srce zatitra na spomen da srbin ljubi hrvata a hrvat srbina...sto se na kraju ispostavi da je to ipak bila mastarija i neobjektivni idealizam
 da slažem se , BiH Hrvati nemaju kome vjerovati nego Hrvatima iz Hrvatske

a još kada se sjetim kada su neki govorili da HercegBosna treba biti dio Srpske i V.Srbije.. kako da ne.. Eno metnuo im Dodik do balčaka zajedno sa Bakirom

ko brat bratu, sve po vasingtonskom sporazumu.
nije realno da hrvatska politika bazira na antisrpskom stavu,
u spoljoj i unutrasnjoj politickoj opciji.
ne postoji institucija pri UN i EU a da hrvatska iz sve snage
ne glasa za antisrpske interese.
hrvatski poslanici u briselu i strazburu imaju primarni zadatak da ometaju srbiju.
tuzakate srbiju za istine i neistine,
pokasavate da ignorisete srpski faktor u BiH, glumite nesto, redovno.
ignorisete entitet r.srpsku, nadate se da ce nato organizovati  neku vojnu akciju
da se ona  nasilno ponisti, a da cete vi to rado prihvatiti. samo da nato
stisne srbiju, da ona bude " neutralna ", eto vas u b.luci. 
zato i postoji zelja kod vecine hrvata da se srbija sto vise potisne od eu i nato,
uopste zapada da biste vi mogli da predstvljate jedini saveznicki faktor sa z. balkana
sredio bih  ja vas, politicki,  za prvi 5 minu vladavine !
momentalno biste se ohladili od mnogih nadanja, zaboravli !
.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by gargamel0101 Thu 3 Nov - 7:27

Znaci srbi i bosnjaci protiv hrvata, a covo tikve sadi sa dodom.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by epikur37 Thu 3 Nov - 7:41

gargamel0101 wrote:Znaci srbi i bosnjaci protiv hrvata, a covo tikve sadi sa dodom.

dodo je naš strateški saveznik..imamo iste poglede i interese kada je u pitanju beha :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by L'âme Thu 3 Nov - 8:29

gargamel0101 wrote:Znaci srbi i bosnjaci protiv hrvata, a covo tikve sadi sa dodom.
ukratko,da.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by Guest Thu 3 Nov - 8:31

e-ben ovaj balkan..nikom ne moš vjerovati... Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by Guest Thu 3 Nov - 8:44

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by gargamel0101 Thu 3 Nov - 8:52

Pravi saveznik ne podize optuznice protiv svojih saveznika. Covo je sadio tikve sa vragom, pa su safa jedaci sendvica dobili zadatak da spamaju po forumima kako su ih bosnjaci zajebali. Treba to sadjenje tikvi s vragom objasniti raji. :)
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by Guest Thu 3 Nov - 8:57

Ipak su mi Hrvati u ovom svemu najbolji..GUŽENJE 3.0 od ww2 do danas od strane lokalnih Khozoepa,odnosno Mošnjaka,i ovi jos vde saveznike u Turcadiji,odnosno,smecu koje se odreklo i vjere i boga,a za titulu begova...ono karakterna uzdanica do jooja.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by Guest Thu 3 Nov - 8:59

Hrvati su malo naivni. Nemaju prijatelja u Bosni i tak se trebaju postaviti i branit samo svoje interese.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by Guest Thu 3 Nov - 9:02

Eva wrote:Hrvati su malo naivni. Nemaju prijatelja u Bosni i tak se trebaju postaviti i branit samo svoje interese.
Malo više i previse naivni..Bed je sto i ne znaju istinske saveznike prepoznati,no hajde..

Rekao sam ja da su trebali zauzeti i prispojiti Hertzegovinu matici RH,i jos malo uzeti,kasnije to u pregovorima velikodusno vratiti,i jos bi ih slavili i hvalili kao Dobrice..ovako...e-bay ga
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by vuksadinare Thu 3 Nov - 10:40

epikur37 wrote:
gargamel0101 wrote:Znaci srbi i bosnjaci protiv hrvata, a covo tikve sadi sa dodom.

dodo je naš strateški saveznik..imamo iste poglede i interese kada je u pitanju beha :)
odi u orasje pa to reci..sumnjam da ces se liso provest
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99016
2015-09-08


Back to top Go down

Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata Empty Re: Sarajevo baca kost između Srba i Hrvata

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum