ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by RayMabus Sat 29 Oct - 8:06

I onda je sve krenulo otvaranjem tunela "Sveti Ilija" 2013. godine i dolaskom autoceste. Tako je 2006. godine u Imotskom evidentirano 2100 noćenja, a deset godina poslije....
       
- U prvih 9 mjeseci u 112 smještajnih objekata u Imotskoj krajini evidentirano je 5220 dolazaka i 37.271 noćenje. Porast je to od 112 posto. Najviše noćenja ostvareno je na području grada Imotskog, u 31 smještajnom objektu zabilježeno je 13.150 noćenja, zatim slijede Podbablje (7986), Zmijavci (5010), Proložac (4033) i druga mala mjesta. Iduće godine očekuje se novih 30-40 objekata pa bi se ukupan broj mogao popeti na 150 kuća za odmor i novo povećanje broja noćenja u 2017. za 50-60 posto. Tako bi brojka noćenja mogla prijeći 60 tisuća - kaže Luka Kolovrat, direktor TZ-a Imotski.

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/447938/francuz-pun-dojmova-nakon-odmora-u-vili-kod-imotskog-bio-sam-svugdje-po-svijetu-ali-ovdje-je-najljepse
RayMabus
RayMabus

Posts : 175915
2014-04-11


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by RayMabus Sat 29 Oct - 8:13

Sad ćemo otvoriti Ivanov dnevnik, da ne bismo što krivo prenijeli. Dakle, 16. svibnja 2006. godine, točno u šest sati ujutro, uze Ivan Talaja mašklin i lopatu i počne polako proširivati put. Sam samcat.

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/dubrovnik/clanak/id/447978/kad-proradi-dalmatinski-dispet-opcina-i-zupanija-im-okrenule-lea-ali-ivan-se-zainatio-i-deset-godina-sam-probijao-cestu-sad-ide-kupiti-prometne-znakove

Nije stari lud ....otvorio se tunel , zaseok nema pristupnu cestu .....napravio sam.

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše 8156466
RayMabus
RayMabus

Posts : 175915
2014-04-11


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by mutava baštarda Sat 29 Oct - 8:40

prije nekoliko godina bio je šok da postoje ljudi koji dolaze u zagoru trošiti godišnji, a sad se pribralo pa je krenelio s izradom apartmana i bazena. grci su ovako nešto davno radili, a kod nas su još bolji uvijeti. recimo iz IM turist se autom zaleti od dubrovnika do zadra gdje hoće i relativno brzo na jednodnevne izlete, a ima što vidjeti i po zagori. a di je još kad recimo neki šveđan dođe s obitelji i objašnjava djeci, vidite vi dico moja ovako je nekad i kod nas bilo u švedskoj.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by jastreb Sat 29 Oct - 8:57

mutava baštarda wrote:prije nekoliko godina bio je šok da postoje ljudi koji dolaze u zagoru trošiti godišnji, a sad se pribralo pa je krenelio s izradom apartmana i bazena. grci su ovako nešto davno radili, a kod nas su još bolji uvijeti. recimo iz IM turist se autom zaleti od dubrovnika do zadra gdje hoće i relativno brzo na jednodnevne izlete, a ima što vidjeti i po zagori. a di je još kad recimo neki šveđan dođe s obitelji i objašnjava djeci, vidite vi dico moja ovako je nekad i kod nas bilo u švedskoj.
Pa i ja bih radije proveo odmor gore,nego na moru. Zar je ono na moru odmor???
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by mutava baštarda Sat 29 Oct - 9:13

jastreb wrote:
mutava baštarda wrote:prije nekoliko godina bio je šok da postoje ljudi koji dolaze u zagoru trošiti godišnji, a sad se pribralo pa je krenelio s izradom apartmana i bazena. grci su ovako nešto davno radili, a kod nas su još bolji uvijeti. recimo iz IM turist se autom zaleti od dubrovnika do zadra gdje hoće i relativno brzo na jednodnevne izlete, a ima što vidjeti i po zagori. a di je još kad recimo neki šveđan dođe s obitelji i objašnjava djeci, vidite vi dico moja ovako je nekad i kod nas bilo u švedskoj.
Pa i ja bih radije proveo odmor gore,nego na moru. Zar je ono na moru odmor???
ono na moru je za mlađe. sada ove kućice na kontinentu imaju bazene u kojima je čistija voda nego na gradskim plažama, a uvijek se može sijesti u auto i zaletiti na more i istraživati lokacije, na veče odlazak kući gdje ih u susjedstvu čeka normalna čeljad. mogu se i negdje po otocima naći takva mjesta, ali su tamo ograničeni na otok.
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by jastreb Sat 29 Oct - 9:18

mutava baštarda wrote:
jastreb wrote:
mutava baštarda wrote:prije nekoliko godina bio je šok da postoje ljudi koji dolaze u zagoru trošiti godišnji, a sad se pribralo pa je krenelio s izradom apartmana i bazena. grci su ovako nešto davno radili, a kod nas su još bolji uvijeti. recimo iz IM turist se autom zaleti od dubrovnika do zadra gdje hoće i relativno brzo na jednodnevne izlete, a ima što vidjeti i po zagori. a di je još kad recimo neki šveđan dođe s obitelji i objašnjava djeci, vidite vi dico moja ovako je nekad i kod nas bilo u švedskoj.
Pa i ja bih radije proveo odmor gore,nego na moru. Zar je ono na moru odmor???
ono na moru je za mlađe. sada ove kućice na kontinentu imaju bazene u kojima je čistija voda nego na gradskim plažama, a uvijek se može sijesti u auto i zaletiti na more i istraživati lokacije, na veče odlazak kući gdje ih u susjedstvu čeka normalna čeljad. mogu se i negdje po otocima naći takva mjesta, ali su tamo ograničeni na otok.
I ne samo to. Već su obala i otočad pomalo izgubila domaći primorski sukus i sve više liče na neku mješavninu divljeg zapada i bliskog istoka.

U Imotskoj krajini sve je još uvijek djevičansko,autohtono.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by mutava baštarda Sat 29 Oct - 9:22

upravo tako. taj kupus što ga se može vidjeti po obali imaju i kod kuće, a ako žele djevičansku evropu idu u zagoru. nedilja jutro, misa, cilo selo ide (jest da se u većini sela radi o starčadi ) nitko ne zaključaje kuću...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by RayMabus Sat 29 Oct - 9:23

Evo jbte slika kamene kuče u didovon selu :

https://www.google.hr/maps/@43.3184903,17.143669,3a,75y,270h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1s__xvGvGydKAhcjxPl3fk2Q!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3D__xvGvGydKAhcjxPl3fk2Q%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D174.07846%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656
RayMabus
RayMabus

Posts : 175915
2014-04-11


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by RayMabus Sat 29 Oct - 9:26

Još jedan prikaz .....može se okretat ....nevidi se južna strana ....dole je ulaz i puca pogled na Bikovo .....sve zelenilo dokle ti pogled seže :

https://www.google.hr/maps/@43.3185358,17.1434032,3a,75y,208h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1srF8kpsK5XFcBHs0osTWvlw!2e0!7i13312!8i6656
RayMabus
RayMabus

Posts : 175915
2014-04-11


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by jastreb Sat 29 Oct - 9:29

Evo i na otocima se primjećuje kako se sve više traže stare,ali obnovljene kuće u unutrašnjosti otoka,u zelenilu i u miru,daleko od obalne vreve.

Također se već neko vrijeme vidi kako odlično rade restorani i konobe udaljeniji od mora.

Samo ne smije se dozvoliti da se i ondje dopusti pristup elementima sa jugoistoka bivše Jugoslavije,jer onda je i to ošlo vragu.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by RayMabus Sat 29 Oct - 9:36

Jastrebe klikni na one linkove ....vidi šta je stara kamena kuča i pogled puca na Bikovo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175915
2014-04-11


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by jastreb Sat 29 Oct - 9:36

Na turističkim sajmovima diljem EU vrlo se slabo propagiraju krajevi u unutrašnjosti Hrvatske.

Osim Plitvica.

Greška. Ljudi koji dođu ljeti u Fužine u Gorskom kotaru,ostaju oduševljeni i ondje se sezona produžava čak i do kasne jeseni.

Lika ima sve uvjete za eko  i etno turizam,ali se time bave isključivo na području Vrhovina,Korenice i nešto Gacke.

Baranja je pravi turistički biser,kao i G.kotar,u kojem pak te pogodnosti iskorištavaju samo Fužine.

Drago mi je i ovo za kontinentalnu Dalmaciju. Blizinu mora i netaknutost prirode treba što bolje iskoristiti.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by jastreb Sat 29 Oct - 9:38

RayMabus wrote:Jastrebe klikni na one linkove ....vidi šta je stara kamena kuča i pogled puca na Bikovo.
Esam. Sve sam pogledao i što reći?

Puno mi se više sviđa nego neka razvikanija mjesta na obali i otočadi.

Samo da napomenem. Ni za kakve pare ne prodajte to fureštima,a naročito metohijskom elementu. Jer onda ste gotovi.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by RayMabus Sat 29 Oct - 9:39

jastreb wrote:
RayMabus wrote:Jastrebe klikni na one linkove ....vidi šta je stara kamena kuča i pogled puca na Bikovo.
Esam. Sve sam pogledao i što reći?

Puno mi se više sviđa nego neka razvikanija mjesta na obali i otočadi.

Samo da napomenem. Ni za kakve pare ne prodajte to fureštima,a naročito metohijskom elementu. Jer onda ste gotovi.
Rotiraj malo pa češ tek onda skužit pogled s južne strane ....koja se ne widi na tim slikama al ima ulaz s česte i na dwa je kata i ispred dwor.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175915
2014-04-11


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by jastreb Sat 29 Oct - 9:40

Jesam,pogledao sam.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by RayMabus Sat 29 Oct - 9:41

jastreb wrote:

Samo da napomenem. Ni za kakve pare ne prodajte to fureštima,a naročito metohijskom elementu. Jer onda ste gotovi.
Neče ne brini ...nije jedan kroz jedan nego je popola a swi smo u Splitu a wamo dođemo dikad ...imaju swi ključ pa onda kako tko dođe ....ima sobe na katu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175915
2014-04-11


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by RayMabus Sat 29 Oct - 9:43

Odo brat masline ....imam istu owakwu kuču samo još weču i na tri kata sa parkingom i dworom u Kaštelima , 50 metara od mora ....sad idem jedan kilometar powiše kuče ....imam maslenik na 7 tisuča kwadrata .....swe rawniča.

Moram pobrat danas owo šta mi je ostalo pa ču preradit jednu makniju ....jednu weč jesam prošlu subotu ...50 litara ulja bilo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175915
2014-04-11


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by provocator Sat 29 Oct - 14:19

Valjda mu je bilo lijepo jer nije nigdje vidio "obojene" imigrante.

_________________
Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by Guest Sat 29 Oct - 14:19

RayMabus wrote:Odo brat masline ....imam istu owakwu kuču samo još weču i na tri kata sa parkingom i dworom u Kaštelima , 50 metara od mora ....sad idem jedan kilometar powiše kuče ....imam maslenik na 7 tisuča kwadrata .....swe rawniča.

Moram pobrat danas owo šta mi je ostalo pa ču preradit jednu makniju ....jednu weč jesam prošlu subotu ...50 litara ulja bilo.

Da imaš iti jednu maslinu nebi definitivno pričao o tome kako moraš danas 7 tisuca kvadrata maslenik obrati :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by jastreb Sat 29 Oct - 14:20

provocator wrote:Valjda mu je bilo lijepo jer nije nigdje vidio "obojene" imigrante.
I kosovsko-metohijske elemente.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše Empty Re: Francuz pun dojmova nakon odmora u vili kod Imotskog: Bio sam svugdje po svijetu, ali ovdje je najljepše

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum