ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by debotoijusto Mon 21 Jun - 19:08

DON IVAN TURIĆ, svećenik iz Zagvozda koji je zbog optužbi za pedofiliju pobjegao iz SAD-a, navodno je jučer veličao ustaše, pjevao ustaške pjesme i mahao slikom krvnika Jure Francetića i Rafaela Bobana.
Naime, Slobodna Dalmacija objavila je snimku na kojoj je navodno u nedjelju na jednom imotskom vjenčanju veličao ustaški režim. Navodno jer se i navedeni list ograđuje da na snimci nije prikazan datum, ali se poziva na izvor koji tvrdi da se to dogodilo u nedjelju 20. lipnja.
Na snimci se vide svatovi i čuje se živa glazba, a pjeva se ustaška pjesma Evo zore, evo dana. Don Ivan Turić u rukama drži ogromnu sliku na kojoj su Boban i Francetić.



Turić je poznat po tome što je pobjegao iz SAD-a prije dvije godine, nakon što ga je nadbiskupija Galveston-Houston iz američke savezne države Teksas stavila na popis svećenika koji su optuženi za seksualno zlostavljanje maloljetnika. Turić je tijekom boravka u Americi služio u crkvama sv. Franje Asiškog u Houstonu, sv. Mihaela u Lake Jacksonu i sv. Vincenta Pavla u Houstonu. 
Tamošnje svećeničke ovlasti ukinute su mu 1977. godine. Stigao je nalog za uhićenje, a onda je don Ivan iznenada otišao u Argentinu, da bi se nakon Domovinskog rata vratio u rodni imotski kraj.
Tamo je, kako smo nedavno pisali, 2019. godine od HDZ-ovog župana Blaženka Bobana dobio sedam tisuća kuna u svrhu katalogizacije umjetničkih djela zbirke don Ivana Turića. Riječ je o njegovoj vlastitoj zbirci umjetnina i kolekciji lijepih automobila.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by debotoijusto Mon 21 Jun - 19:08

Don Ivan Turić negira sve optužbe za pedofiliju, ali američka istraživačka novinarka Siobhan Flemning pokrenula je javni registar crkvenjaka optuženih za seksualno zlostavljanje maloljetnika, a u njemu je detaljno analizirala i život don Ivana te kazneno djelo koje mu se stavlja na teret.
Sve što je dosad objavila potkrijepila je sudskom i policijskom dokumentacijom, pa se tako doznaje da je don Ivana, u pratnji oca, policiji prijavio dječak mlađi od 17 godina kojeg je, kako piše, dirao po genitalijama, pokušavajući se seksualno uzbuditi.



Zanimljiva crtica iz biografije koju je sažela Flemning kaže da je don Turić u svega nekoliko godina službe u Teksasu uspio doći do čak sedam nekretnina. 
I nakon prijave za pedofiliju vlasti su ga tražile zbog neplaćenog poreza na imovinu. Radilo se o četiri nekretnine koje je Okrug Harris u državi Teksas cijela četiri desetljeća kasnije prodao kako bi namirio dug za porez. 


https://www.index.hr/vijesti/clanak/svecenik-optuzen-za-pedofiliju-na-svadbi-kod-imotskog-velicao-ustase/2285188.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by debotoijusto Mon 21 Jun - 19:12

svecenik koji vara krade dira decke i velica organizirano ubijanje ljudi misli 19st.... moja omiljena tema  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Vorpatril likes this post

Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by Sora Mon 21 Jun - 19:20

debotoijusto wrote:svecenik koji vara krade dira decke i velica organizirano ubijanje ljudi misli 19st.... moja omiljena tema  :D
 s razlogom 
sad pomisli do kuda je ovo drušvto doguralo kad takvima daje utočište i riječ
 
koliko smo nisko pali 
affraid
jebome me pas ako ikada u socijalizmu se takva moralna kaljuža valjala oko mene 
tu i tamo bi netko ćopenzi  neku sitnicu , moj dirketor je ejdnom na moje oči maznuo jedan suvenir u Pleterju i tu mi se zameril do kraja mandata 
onda bilo nešto malo kurvarluka ali ni blizu toliko ko danas , brakovi su opstajali 
onda se nešto malo sralo kak je sve u redu u raznoraznim pedagoškim nadzorima
ali OVO 
SODOMA I GOMORA 
a da ne velim kriminal inače 
ali kad su popovi u pitanju, jebome pas ako ne bi njih trebalo za jaja ili škopiti 
pa da vidiš reda u crkvi

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Vorpatril likes this post

Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by Sora Mon 21 Jun - 19:23

debotoijusto wrote:svecenik koji vara krade dira decke i velica organizirano ubijanje ljudi misli 19st.... moja omiljena tema  :D
imaš moju podršku 
nastavi 
ne žali i navali 
jer , ta crkva, taj dupli moral, ta lažna priča o rajevima i paklovima, taj nepostojeći bog 
pa bljak 
oni su GNOJNA RANA ; PRIŠT iz kojeg cure svi mogući socijalni i humani nakazno perverzni odnosi 
i još ih plaćate debelo
čovječe
kad vidim te biskupe. prva mi pomisao na jebačinu ... :clown

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by Sora Mon 21 Jun - 19:26

nekako izbjegavao, iako nisam znao o čemu se točno radi... Ipak, bio sam znatiželjan, posebno prema vjeri i Crkvi. Don Ivanov me jedan dan pozvao u sakristiju, tamo iza oltara, na razgovor. Odmah taj prvi put mi je rekao da je on seksolog, da je stručnjak. Kazao mi je da se razumije u spolne organe, u penise i vagine... Bio sam dijete i mislio kako don Ivanov zna o čemu priča", pričao je Šindija za Zadarski.hr.

Pročitajte više na: https://express.24sata.hr/life/ovo-su-hrvatski-svecenici-koji-su-zlostavljali-djecu-20148 - express.24sata.hr

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by debotoijusto Mon 21 Jun - 19:30

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Ivanov00

"ovo" je do posljednjeg trenutka podrzavala katolicka djamahirija
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by Sora Mon 21 Jun - 19:34

e pa taj je svećenik za sebe tvrdio da je i seksolog 
to bi bilo ok kad ne bi uključivo i praktičnu nastavu 
i da bogati 
tu ima žena previše po Rvackoj a ovi drpaju male dećkiće 
da se bar onda okrenu zdravom životu, kaj ne

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by Sora Mon 21 Jun - 19:36

ali ono što me zapravo smeta još je stvarno taj utjecaj religije na društveni život 
a di vam je tu moral , majku vam božju 
di vam je 10 zapovijedi 
a zemlja tone u govna do nosa

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by debotoijusto Mon 21 Jun - 19:41

https://www.jutarnji.hr/video/news/svecenik-s-crkvenog-popisa-optuzenih-zlostavljaca-na-svadbi-u-zagori-velicao-ustase-pogledajte-snimku-15082559


Svatovi cupkaju. Harmonika ih goni, ali uzalud, prizor je beskrvan, nedostojan čovjeka koji ga je poveo. Ni angažman gospođe u žutoj bluzi ne pomaže. Jedva da se itko oznojio ispod pazuha. Sve sami puljci. Tu su, a kao da nisu. Pjevaju o hrvatskim junacima, a misli im lutaju po švedskome stolu. Mladi i mlada posebno su nezainteresirani. On joj toči rakijicu, a ona ispija. Isto bi im bilo i da Parni valjak svira. Tek poneki gost sve snima mobitelom. Nikad ne znaš kad mu snimka može zatrebati.








kada ga je umirovio Marin Barišić, još jedan splitsko-makarski nadbiskup koji nikada nije smatrao potrebnim komentirati, a kamoli sankcionirati, don Ivanove istupe.
Baš kao što nikada nije komentirao ni činjenicu da se don Ivan Turić našao na popisu 300 katoličkih svećenika optuženih za zlostavljanje djece u Sjedinjenim Državama, a kojega je potvrdio kardinal Daniel DiNardo, predsjednik američke Konferencije katoličkih biskupa.
"Teksaški biskupi odlučili su objaviti imena tih svećenika jer je to ispravno i pravedno te može ponuditi iscjeljenje i nadu žrtvama", rekao je američki kardinal.
Hrvatski kardinal nije rekao ništa



Zovemo i dalje don Ivana. Predstavljamo se kao Jure. Pokušavamo i sa Boban. Ni to ne pali.
Pritajio se. Dok opet ne napadne.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by IL Risorto Mon 21 Jun - 23:48

Kako to da se forumski katolčići,još nisu oglasili na ovu temu ?
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Vorpatril likes this post

Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by epikur37 Mon 21 Jun - 23:56




Evo lijepa homilija, debo poslušaj malo, ima ugaraka i u tebi...:)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by FRANK Mon 21 Jun - 23:56

Don Ivan Turic je sluzio u Argentini... pedofilija je teska laz.
Medjutim ovo slobodankino velicanje "krvnika" francetica i bobana je jadno da jadnije nemoze biti.
Jure Francetic i Rafael Ranko Boban su heroji i vitezovi krilnici hrvatske vojske ponos svog naroda i junaci... cak veci od berislavica kruzica ili cak kvaternika.
Dvojica hrvatskih suza zvijezda danica i naseg ponosa. Na ovo Slobodankino izdrkavanje se loze nistarije tipa debo sora jastreb i crvenkasti.

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19986
2015-09-13


Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by FRANK Mon 21 Jun - 23:59

epikur37 wrote:


Evo lijepa homilija, debo poslušaj malo, ima ugaraka i u tebi...:)
Nema u njemu nista katolickoga... koji bi se katolik odrekao i cak sramotno nazivao krvnicima velikane poput Ranka Bobaba i Jure Francetica..
Medjutim da katolicka crkva icemu valja odavno bi Francetic Boban Luburic Vrancic Matkovic i Filipovic bili uzdignuti na pijedestal svetosto sve rimske crkve

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19986
2015-09-13


Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by epikur37 Tue 22 Jun - 0:00

FRANK wrote:
epikur37 wrote:


Evo lijepa homilija, debo poslušaj malo, ima ugaraka i u tebi...:)
Nema u njemu nista katolickoga... koji bi se katolik odrekao i cak sramotno nazivao krvnicima velikane poput Ranka Bobaba i Jure Francetica..
Medjutim da katolicka crkva icemu valja odavno bi Francetic Boban Luburic Vrancic Matkovic i Filipovic bili uzdignuti na pijedestal svetosto sve rimske crkve

Samo pokvariš svojim glupostima...poslušaj propovijed blento.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by Sora Tue 22 Jun - 7:59

FRANK wrote:Don Ivan Turic je sluzio u Argentini... pedofilija je teska laz.
Medjutim ovo slobodankino velicanje "krvnika" francetica i bobana je jadno da jadnije nemoze biti.
Jure Francetic i Rafael Ranko Boban su heroji i vitezovi krilnici hrvatske vojske ponos svog naroda i junaci... cak veci od berislavica kruzica ili cak kvaternika.
Dvojica hrvatskih suza zvijezda danica i naseg ponosa. Na ovo Slobodankino izdrkavanje se loze nistarije tipa debo sora jastreb i crvenkasti.
daj ne seri
tomožeš prodavati tamo po strnjištu i pampasu južne amerike kaubojima i desperadosima 
ovdje u hrvatskoj.. puši kurac

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by Sora Tue 22 Jun - 8:02

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše 75648e9f-3c82-4089-9499-7dcf5735e8b5

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by Sora Tue 22 Jun - 8:04

evo to su ta lica koja kad vidim prvo što me asociraju je jebačina 
zdrava, putena, ozarena sexualnošću i svetim spolnim nagonom
a lijepa bradica ..da ne velim

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by aben Tue 22 Jun - 9:24

soro, ne moreš zanijekati hrv konstantu; prvo smo bili u aU, pa yU, i sad eU.


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by crvenkasti Tue 22 Jun - 13:18

Kad je već pedofil, onda bar nek je ustaša. Mi ćemo mu oprostit. A možda će i Bog.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28713
2014-04-17


Vorpatril likes this post

Back to top Go down

Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše Empty Re: Svećenik optužen za pedofiliju na svadbi kod Imotskog veličao ustaše

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum