ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dalićka neoliberalka

Page 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

Dalićka neoliberalka - Page 11 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by neva 23/10/2016, 23:44

aben wrote:
Neve wrote: i svoje podatke predati u neki office u svojoj municipality :O
thats how they get ya:)
znam, ali po pričanju ove i drugih koji su pokrenuli posao u Irskoj, tamo te država ne 'udavi u kolijevci', ne uzima ti nikakav porez i namet, sve dok ti prihodi ne prijeđu određeni iznos, tj. dok se posao ne učvrsti i ne počneš stvarno solidno zarađivati
ali onda moraš prijaviti i plaćati porez, jer ako ne, onda ključ u bravu i kazna, mislim da čak nekoliko godina ne smiješ pokrenuti neki drugi posao, nisam sigurna :/

neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 11 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by neva 23/10/2016, 23:46

deda sindikalac wrote:pružanje masaže u stanu je isto dobra ideja za lak biznis i dobru lovu
možda je, ako znaš masirati
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 11 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by neva 23/10/2016, 23:51

aben wrote:
Neve wrote: i zatražiti od susjeda da joj potpišu kako nemaju ništa protiv da joj dolaze mame s bebama
i ovo me razočaralo, 

zamisli ti, dolazit će joj mame s bebama i ona moro skupljati potpise, a ako joj je susjed šporki hipik ki imo puno prijateljov ki ne rodu nego se samo po celi dun besplatno jogiraju un ne moro skupljati potpisi.
pa u privatnom stanu u gradu valjda možeš raditi samo nešto što nije preglasno i na što ne dolazi mnoštvo ljudi, jer bi to moglo smetati drugim stanarima pa bi se žalili
ne znam za Irsku, ali u UK se npr. jako pazi da susjed susjedu ne smeta i ne uznemirava ga bukom ili nečim drugim
tamo te gradska vlast može prisiliti da npr. urediš i počistiš svoje privatno dvorište, ako se susjedi požale da ti je neuredno, a njima to smeta
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 11 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by aben 23/10/2016, 23:59

Neve wrote:
aben wrote:
Neve wrote: i svoje podatke predati u neki office u svojoj municipality :O
thats how they get ya:)
znam, ali po pričanju ove i drugih koji su pokrenuli posao u Irskoj, tamo te država ne 'udavi u kolijevci', ne uzima ti nikakav porez i namet, sve dok ti prihodi ne prijeđu određeni iznos, tj. dok se posao ne učvrsti i ne počneš stvarno solidno zarađivati
ali onda moraš prijaviti i plaćati porez, jer ako ne, onda ključ u bravu i kazna, mislim da čak nekoliko godina ne smiješ pokrenuti neki drugi posao, nisam sigurna :/
ne zun kako su porezi kod njih, ali kod nos nisu veliki, stotinjak kun misečno i minimalno 900 kun za socijalističko zdravstvo i mirovine.

nas ubijaju s vezanim obrtima, certifikatima, minimalnim tehničkin uvjetima, minimalcem ako imaš zaposlene i slično. a slobodoljubive ljude još ubijaju i sa obaveznim članstvon u komori, porezom na ime obrta, fisklanim računima di moroš upisati minutu i sekundu izdavanja, nemogućnošću da zalediš poslovanje, oznake na sjedištu moraju biti od određenog izdavača i konstantnim minusom u poreznoj, uvik si dužan bar dvi lipe.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 11 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by Guest 23/10/2016, 23:59

Neve wrote:u UK se npr. jako pazi da susjed susjedu ne smeta i ne uznemirava ga bukom ili nečim drugim
tamo te gradska vlast može prisiliti da npr. urediš i počistiš svoje privatno dvorište, ako se susjedi požale da ti je neuredno, a njima to smeta

fašisti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 11 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by aben 24/10/2016, 00:04

Neve wrote:
aben wrote:
Neve wrote: i zatražiti od susjeda da joj potpišu kako nemaju ništa protiv da joj dolaze mame s bebama
i ovo me razočaralo, 

zamisli ti, dolazit će joj mame s bebama i ona moro skupljati potpise, a ako joj je susjed šporki hipik ki imo puno prijateljov ki ne rodu nego se samo po celi dun besplatno jogiraju un ne moro skupljati potpisi.
pa u privatnom stanu u gradu valjda možeš raditi samo nešto što nije preglasno i na što ne dolazi mnoštvo ljudi, jer bi to moglo smetati drugim stanarima pa bi se žalili
ne znam za Irsku, ali

postoji popis djelatnosti ke su dopušćene, a zabranjeno je sve ča ni dopušćeno:)





 u UK se npr. jako pazi da susjed susjedu ne smeta i ne uznemirava ga bukom ili nečim drugim
tamo te gradska vlast može prisiliti da npr. urediš i počistiš svoje privatno dvorište, ako se susjedi požale da ti je neuredno, a njima to smeta



fašisti

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 11 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum