ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dalićka neoliberalka

Page 10 of 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by Guest 23/10/2016, 20:39

aben wrote:
kolerik wrote:A propos ovoga sto se vodi kao konstruktivniji dio rasprave, pa mislim da treba razdvojiti kulturu i umjetnost, upotrebljavate ih izmjenicno.

Umjetnik kojega financira itko, osim njega samoga, a narocito drzava, je izgubio samosvojnost izricaja, mogucnost istinske kritike drustva punim plucima. U tom smislu, sufliranje drzave Serbedzijinom kazalistu na Brijunima (!!) je krajnje upitno.

Kultura opet obuhvaca dosta institucionalnih djelatnosti konzerviranja i reporodukcije, eksponiranja sadrzaja, i to svakako treba financirati, i traziti vanjska sredstva financiranja od UNESCO-a do fondova EU. Zamislite da smo odbili izdvojiti novac za restauraciju Apoksiomena.

Ono sto mene zanima jest, kako su se kretala izdvajanja za kulturu u zadnjih 5 godina u apsolutnim iznosima i u strukturi? Jer je evidentno da ima dosta optuzbi za malverzacije na sve strane, a i financirali su se projekti koji tesko da pridonose interesu Hrvatske.
a ča bi se dogodilo da smo odbili restaurirati aposkiomena? 

ljudi gladuju i nemaju za odjeću, i nezun.. zima in je, a vi bi restaurirali is njihovin šoldima.

Ne znam za drzavu u kojoj nema gladnih ljudi, takva se valjda jos nije ustrojila na kugli zemaljskoj. Nisam stekao dojam da su ti socijalni programi vazni.

Ali nigdje nisam vidio da je jedno drustvo maklo sve u stranu i odlucilo da nitko vise nece biti ni siromasan ni gladan, a u medjuvremenu nema ni obrane ni skolstva ni zdravstva...pa ni kulture.

Apoksiomen ce se zapravo sam po sebi mnogostruko isplatiti, gdje god da ga izloze i kad god da ga posalju na svjetsku turneju. Nisam strucnjak, ali ima ih svega nekoliko u svijetu. Sa takvim eksponatom, ako gospodaris pametno, mozes izbiti puno novaca, a u konacnici, ako zbilja zacrni, prodati ga. Cuo sam da su Talijani i Grci za nerestauriranog Apoksiomena nudili bianco cekove.

Guest
Guest


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by aben 23/10/2016, 20:55

kolerik wrote:
aben wrote:
kolerik wrote:A propos ovoga sto se vodi kao konstruktivniji dio rasprave, pa mislim da treba razdvojiti kulturu i umjetnost, upotrebljavate ih izmjenicno.

Umjetnik kojega financira itko, osim njega samoga, a narocito drzava, je izgubio samosvojnost izricaja, mogucnost istinske kritike drustva punim plucima. U tom smislu, sufliranje drzave Serbedzijinom kazalistu na Brijunima (!!) je krajnje upitno.

Kultura opet obuhvaca dosta institucionalnih djelatnosti konzerviranja i reporodukcije, eksponiranja sadrzaja, i to svakako treba financirati, i traziti vanjska sredstva financiranja od UNESCO-a do fondova EU. Zamislite da smo odbili izdvojiti novac za restauraciju Apoksiomena.

Ono sto mene zanima jest, kako su se kretala izdvajanja za kulturu u zadnjih 5 godina u apsolutnim iznosima i u strukturi? Jer je evidentno da ima dosta optuzbi za malverzacije na sve strane, a i financirali su se projekti koji tesko da pridonose interesu Hrvatske.
a ča bi se dogodilo da smo odbili restaurirati aposkiomena? 

ljudi gladuju i nemaju za odjeću, i nezun.. zima in je, a vi bi restaurirali is njihovin šoldima.

Ne znam za drzavu u kojoj nema gladnih ljudi, takva se valjda jos nije ustrojila na kugli zemaljskoj. Nisam stekao dojam da su ti socijalni programi vazni.

Ali nigdje nisam vidio da je jedno drustvo maklo sve u stranu i odlucilo da nitko vise nece biti ni siromasan ni gladan, a u medjuvremenu nema ni obrane ni skolstva ni zdravstva...pa ni kulture.

Apoksiomen ce se zapravo sam po sebi mnogostruko isplatiti, gdje god da ga izloze i kad god da ga posalju na svjetsku turneju. Nisam strucnjak, ali ima ih svega nekoliko u svijetu. Sa takvim eksponatom, ako gospodaris pametno, mozes izbiti puno novaca, a u konacnici, ako zbilja zacrni, prodati ga. Cuo sam da su Talijani i Grci za nerestauriranog Apoksiomena nudili bianco cekove.
meni taj argument ne vridi, ali možda tebi vridi:)

društvo, tj elita je svašta rekla, i sve ča je rekla je s figon u žepu. i socijalna sigurnost i kultura. jo ne morin točno odrediti zoč elite doju šoldi za kulturu. mislin da je to mješavina tradicije i održavanja uhljeba, jer sure as fuck to ne rodu za političke punte; ljude boli kurac za apoksiomena.

da je apoksiomen zarodi šoldi državi sumnjan toliko joko koliko i sumnjan da ima života na suncu. vojska uhljeba po konzervatorijima, i uredima za zaštitu spomenika koja je na ploći svaki misec uz poslovičnuopću  nezainteresiranost ka profitu službenika- kultura je neprocjenjiva, mi to rodimo radi obogaćivanja duše- daje mi za pravo da tako mislin.
apoksiomen je tribo jednostavno biti privatiziran.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by Guest 23/10/2016, 21:01

Mislis prodan u privatnu zbirku ili naprosto prodan?

To ti je jednokratni prihod za vrijedan eksponat, i vjerojatno ce pokriti neku trzisnu vrijednost. Ali poanta je sto ce cijena samo rasti sa protijekom vremena, a sa njime posjecenost eksponata i prihodi od toga. To je onda jedan dobar krug koji se samo vrti.

Ako drzava nije u stanju sjediti i ubirati novac od karata i slanja kipa na izlaganja po svijetu, onda bi trealo privatizirati drzavu prije Apoksiomena.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by aben 23/10/2016, 22:27

kolerik wrote:Mislis prodan u privatnu zbirku ili naprosto prodan?

To ti je jednokratni prihod za vrijedan eksponat, i vjerojatno ce pokriti neku trzisnu vrijednost. Ali poanta je sto ce cijena samo rasti sa protijekom vremena, a sa njime posjecenost eksponata i prihodi od toga. To je onda jedan dobar krug koji se samo vrti.


ma mislin privatiziran. jesu li ga tribali prodati nojvećen ponuđaču ili pokloniti malom privatnom muzeju u lošinju s klauzulom o prvootkupu, meni je sve isto.  ne volin kad se država pokušava baviti biznisom jer me to uvik košta.

država ne more organizirati nikakov krug. nojveći svjetski muzeolog, prof travirka, imo je svo znanje svita u prstu, pa ipak su mu uradci tipa plavi salon ili čovik i more bili posjećeni ko hajdukove utakmice. a zoč? jer mu je honorar ni ovisi o ulaznicami.

Ako drzava nije u stanju sjediti i ubirati novac od karata i slanja kipa na izlaganja po svijetu, onda bi trealo privatizirati drzavu prije Apoksiomena.

amen!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by Guest 23/10/2016, 22:37

aben wrote:amen!


ukinut državu, novac je zlo, potrošnja je nemoralan i neogdovoran oblik ponašanja


ovaj materijalistički život na zemlji nema vrijednost, nema smisao, jedino vječni život u grobu nakon smrti daje smisao čovjekovu životu, tomu treba težiti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by epikur37 23/10/2016, 22:40

deda uz hilariju, uvijek protiv revolucionarne struje :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by Guest 23/10/2016, 22:42

epikur37 wrote:deda uz hilariju, uvijek protiv revolucionarne struje :D
kic me natjerao da hitno mjenjam zadnji avatar, pa sam na brzinu nešto stavio, bez puno promišljanja, bio je to podsvjesni poriv
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by epikur37 23/10/2016, 22:43

deda sindikalac wrote:
epikur37 wrote:deda uz hilariju, uvijek protiv revolucionarne struje :D
kic me natjerao da hitno mjenjam zadnji avatar, pa sam na brzinu nešto stavio, bez puno promišljanja, bio je to podsvjesni poriv


Aj a ove japanske zrake sunca u pozadini će mu dobro sjesti :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by kic 23/10/2016, 22:46

prvo ti je pala američka zastava na pamet lažitorbo.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by Guest 23/10/2016, 22:49

kic wrote:prvo ti je pala američka zastava na pamet lažitorbo.
da, no to je previše neutralno, netko bi mogao zabunom pomisliti da sam za Trumpa

a ni onoj prije toga nije ništa nedostajalo, ženske na forumu stavljaju svoje slike, ne vidim zažo ja ne mogu svoju


Last edited by deda sindikalac on 23/10/2016, 22:50; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by aben 23/10/2016, 22:50

deda sindikalac wrote:
aben wrote:amen!


ukinut državu, novac je zlo, potrošnja je nemoralan i neogdovoran oblik ponašanja


ovaj materijalistički život na zemlji nema vrijednost, nema smisao, jedino vječni život u grobu nakon smrti daje smisao čovjekovu životu, tomu treba težiti
ne odustaješ od strašila, a?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by Guest 23/10/2016, 22:52

aben wrote:ne odustaješ od strašila, a?
imam samo jedan koš u koji trpam sve koji se ne slažu samnom, ako ti se ne sviđa biti u tom košu promijeni mišljenje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by aben 23/10/2016, 22:55

deda sindikalac wrote:
aben wrote:ne odustaješ od strašila, a?
imam samo jedan koš u koji trpam sve koji se ne slažu samnom, ako ti se ne sviđa biti u tom košu promijeni mišljenje
a, tako...unda ok

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by neva 23/10/2016, 23:14

deda sindikalac wrote:a ni onoj prije toga nije ništa nedostajalo, ženske na forumu stavljaju svoje slike, ne vidim zažo ja ne mogu svoju
previše si cool & hot na toj slici, moglo bi doći do masovnog zaljubljivanja i pucanja veza zbog tebe
zato ne možeš tu svoju
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by neva 23/10/2016, 23:22

ontopic (valjda): gledala sam neki dan na Travel Channelu emisiju o nekoj ženskoj koja traži stan u Dublinu, doselila iz USA i želi pokrenuti svoj biznis s jogom za majke i bebe

i kad je napokon našla stan i uselila, nakon 3 mjeseca opet su je posjetili i ona kaže da joj je posao dobro krenuo, a sve što je trebala napraviti da bi počela raditi je naći stan tj. prostor i zatražiti od susjeda da joj potpišu kako nemaju ništa protiv da joj dolaze mame s bebama, pa to i svoje podatke predati u neki office u svojoj municipality :O
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by Guest 23/10/2016, 23:28

misliš pokrenuti takav biznis u Hrvatskoj?

stan ti neće biti problem, problem će biti naći majke s bebama...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by aben 23/10/2016, 23:33

Neve wrote: i svoje podatke predati u neki office u svojoj municipality :O
thats how they get ya:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by neva 23/10/2016, 23:36

deda sindikalac wrote:misliš pokrenuti takav biznis u Hrvatskoj?

stan ti neće biti problem, problem će biti naći majke s bebama...
good point, ali ne mislim i u RH to ne bi išlo tako brzo, besplatno i lako
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by aben 23/10/2016, 23:37

Neve wrote: i zatražiti od susjeda da joj potpišu kako nemaju ništa protiv da joj dolaze mame s bebama
i ovo me razočaralo, 

zamisli ti, dolazit će joj mame s bebama i ona moro skupljati potpise, a ako joj je susjed šporki hipik ki imo puno prijateljov ki ne rodu nego se samo po celi dun besplatno jogiraju un ne moro skupljati potpisi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by Guest 23/10/2016, 23:43

Neve wrote:
deda sindikalac wrote:misliš pokrenuti takav biznis u Hrvatskoj?

stan ti neće biti problem, problem će biti naći majke s bebama...
good point, ali ne mislim i u RH to ne bi išlo tako brzo, besplatno i lako

pružanje masaže u stanu je isto dobra ideja za lak biznis i dobru lovu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by neva 23/10/2016, 23:44

aben wrote:
Neve wrote: i svoje podatke predati u neki office u svojoj municipality :O
thats how they get ya:)
znam, ali po pričanju ove i drugih koji su pokrenuli posao u Irskoj, tamo te država ne 'udavi u kolijevci', ne uzima ti nikakav porez i namet, sve dok ti prihodi ne prijeđu određeni iznos, tj. dok se posao ne učvrsti i ne počneš stvarno solidno zarađivati
ali onda moraš prijaviti i plaćati porez, jer ako ne, onda ključ u bravu i kazna, mislim da čak nekoliko godina ne smiješ pokrenuti neki drugi posao, nisam sigurna :/
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Dalićka neoliberalka - Page 10 Empty Re: Dalićka neoliberalka

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum