ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 5 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Patriot_1 18/9/2014, 15:20

Bran_Do wrote:
Mad_Vlad wrote:Bog se svom narodu prikazao na sasvim drugi način. Sano njima, nikomu drugomu. Samo je jedna bila narodna objava Božja i to je temelj judaizma.

...što je relevantno samo i isključivo za Židove i judeofile, a ne i za druge. 
I nema nikakve osnove da tu tvrdnju apsolutiziraš i od pretpostavke ju pretvaraš u "istinu" na temelju logički pogrešnih tvrdnji (npr. tvoja uvijek osporavana tvrdnja da je povijest židova nekakav "dokaz" da se Objava zaista dogodila na način na koji tvrde).
Brando,,odi malo na forum"Tebe tražim",,,ja nemogu vjerovati,,,skučeni dogmatici,,užas,,
Čisto me zanima tvoja ocjena!

Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 5 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Mad_Vlad 21/9/2014, 07:04

Slap wrote:
Mad_Vlad wrote:
Ljubav i svijest nisu mimo vremena i prostora. Vječnost je.
Vrijeme, prostor i materija nisu u Bogu nego je Bog izvan njih. U vječnosti nema i jedno od toga.
Nemoguće je uopće vidjeti Boga jer je skriven. Ti ništ ne kužiš. Tuži učitelje, krivo su te učili.
Bog se svom narodu prikazao na sasvim drugi način. Sano njima, nikomu drugomu. Samo je jedna bila narodna objava Božja i to je temelj judaizma.
Idi i uči, još si zelen.

Po tvom ispada da Bog i svijest negdje drugdje a ne u tvom vremenu i prostoru. Ispada da ti nemaš ljubavi i svijesti (ovo prvo možda i nemaš)...ispada da ti i ne postojiš. Ili možda postojiš izvan vremena i prostora... A koga si angažirao da kuca po  tipkovnicama tvojih objava ovdje u vremenu i prostoru?

Gdje se Bog skriva...iza grmlja ili magle ili iza tvojih leđa? Veliš da Bog nikad ne glumi? A nije li skrivanje gluma? Vidiš kako ti je filozofija i apstrakcija slabija strana...a bez toga ne možeš raspravlajti sa ljudima kao što sam ja.

Dakako možeš postavljati pitanja što ti nije jasno...jer očito si preskočio fazu učeništva. Prije pelene pa onda gaće !
Ne, ćoro. Samo Bog je skriven. Sve drugo je tu. 
Hebrejska riječ olam znači istovremeno i "svijet" i "skriven", imaju isti korijen riječi. Bog na nas gleda iz vječnosti. A tamo nema ni vremena ni materije.
Evo mala poučna priča za tebe. 
Jedan rimski car je pitao jednog poznatog rabina da mu pokaže tog njihovog Boga, a rabin veli to je nemoguće jer Bog je nevidljiv. Sad se ovaj čudi kakav je to Bog a nevidljiv, pa oni imaju stotine bogova i vidi se kak izgledaju preko kipova. Onda rabin njemu veli da mu može pokazati Boga. 
I veli mu da gleda u sunce direktno koliko god može. Ovaj pogleda i ne može. 
Ljutit, veli rabinu što mu to govori, zna se da se ne može gledati u sunce.
A rabin mu veli: " E vidiš, to sunce je samo tračak Božje svjetlosti".
:)
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 5 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Slap 21/9/2014, 08:26

Mad_Vlad wrote:
Ne, ćoro. Samo Bog je skriven. Sve drugo je tu.
A rabin mu veli: " E vidiš, to sunce je samo tračak Božje svjetlosti".
:)

Bog nije apsolutno nevidljiv...samo je griješnom oku nevidljiv i za griješno oko vrijedi "Ne može čovjek vidjeti Boga a ostati živ". Boga se može i čuti i svetac Mojsije ga je čuo ....ali ne može Boga grioješan čovjek čuti a da mu bubnjići ne popoucaju. To se je i dogodilo kada je Mojsijeva družina htjela čuti Boga mimo  /prenosioca/ Mojsije.

To je druga tema...no neki su na ovom forumu za tu temu gluvi i ćoravi... nećemo ih imenovati samo ćemo ih pogledati...
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 5 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Patriot_1 21/9/2014, 13:41

Slap wrote:
Mad_Vlad wrote:
Ne, ćoro. Samo Bog je skriven. Sve drugo je tu.
A rabin mu veli: " E vidiš, to sunce je samo tračak Božje svjetlosti".
:)

Bog nije apsolutno nevidljiv...samo je griješnom oku nevidljiv i za griješno oko vrijedi "Ne može čovjek vidjeti Boga a ostati živ". Boga se može i čuti i svetac Mojsije ga je čuo ....ali ne može Boga grioješan čovjek čuti a da mu bubnjići ne popoucaju. To se je i dogodilo kada je Mojsijeva družina htjela čuti Boga mimo  /prenosioca/ Mojsije.

To je druga tema...no neki su na ovom forumu za tu temu gluvi i ćoravi... nećemo ih imenovati samo ćemo ih pogledati...
Slunjane moj,,ti si sprčkao ,,,malo svoga,malo kršćanskoga i dodao još čega li već!U tvom shvaćanju Boga!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 5 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Slap 21/9/2014, 15:47

Patriot_1 wrote:Slunjane moj,,ti si sprčkao ,,,
Lako je ovako...to zna svako,,,i mali Ivica kad popije pivica...
Znam, nije ti lako, uzeti  bar jednu moju rečenicu  "na tapetu" i  dokazati da nevalja....
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 5 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Patriot_1 21/9/2014, 23:13

Slap wrote:
Patriot_1 wrote:Slunjane moj,,ti si sprčkao ,,,
Lako je ovako...to zna svako,,,i mali Ivica kad popije pivica...
Znam, nije ti lako, uzeti  bar jednu moju rečenicu  "na tapetu" i  dokazati da nevalja....
Nije,,nekad te ne kužim!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 5 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Mad_Vlad 22/9/2014, 05:35

Slap wrote:
Mad_Vlad wrote:
Ne, ćoro. Samo Bog je skriven. Sve drugo je tu.
A rabin mu veli: " E vidiš, to sunce je samo tračak Božje svjetlosti".
:)

Bog nije apsolutno nevidljiv...samo je griješnom oku nevidljiv i za griješno oko vrijedi "Ne može čovjek vidjeti Boga a ostati živ". Boga se može i čuti i svetac Mojsije ga je čuo ....ali ne može Boga grioješan čovjek čuti a da mu bubnjići ne popoucaju. To se je i dogodilo kada je Mojsijeva družina htjela čuti Boga mimo  /prenosioca/ Mojsije.

To je druga tema...no neki su na ovom forumu za tu temu gluvi i ćoravi... nećemo ih imenovati samo ćemo ih pogledati...
Vidjeti ne može jer je Bog nemaerijalan. Čuti može, čuo ga je cijeli narod i ostao živ da nas obavjesti o tomu.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 5 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum