ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Patriot_1 7/9/2014, 11:28

oldie wrote:jebote, kršćani razvaljuju kršćane...šta ovi novi nisu došli ranije ljeti da odem na g.o. ko čovjek? B-)
Da se imalo kužiš u teologiju znao bi da ova dvojica nisu kršćani!
Tko ne prihvaća Isusa kao Boga , nemože biti kršćanin!

Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Slap 7/9/2014, 13:21

Patriot_1 wrote:
Da se imalo kužiš u teologiju znao bi da ova dvojica nisu kršćani!
Tko ne prihvaća Isusa kao Boga , nemože biti kršćanin!

Ti si kao ona ruska  raketlina patriot...samo šišaš i ne gledaš...vidi bre u provom postu gdje moja visoka visost objašnjava Kristovo boštvo... pa tom tekstu ni jedan vatikanski doktorat ne može da se približi !
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Slap 7/9/2014, 13:25

Trinity wrote:

Slap i Piramida4, welcome aboard !  :D

Jao, bit će baš napeto... yes

Piramidu su svi forumi banirali ...jedino na jednom forumu gdje je on moderator i gazda....taj je bre kao pokvarena ploča u svakom postu... a zamnom plaču i proklinju moderatore !  Ja sam ga i ovdje stavio u ignore... jer "pametniji popušta"....

Neki forumi gdje još nije registriran su ga preventivno banirali da se tim svojim masonskim nickom ne može registrirati...
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Guest 7/9/2014, 13:49

Trinity wrote:
Slap wrote:
oldie wrote:jebote, kršćani razvaljuju kršćane...šta ovi novi nisu došli ranije ljeti da odem na g.o. ko čovjek? B-)

:D
:D :D :D :D

unutarstranačke borbe  za vas novinare uvjek su bile najinteresantnije...
:D :D :D :D
Šta sam ja rekla, ne treba nama kršćanima nitko drugi da se pokoljemo... Najjači smo ! ! ! cheers

Slap i Piramida4, welcome aboard !  :D

Jao, bit će baš napeto... yes
No wild beasts are such enemies to mankind as are most of the Christians in their deadly hatred of one another. Ammianus Marcelinus

Nažalost, to je istina...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Patriot_1 7/9/2014, 15:28

Slap wrote:
Trinity wrote:

Slap i Piramida4, welcome aboard !  :D

Jao, bit će baš napeto... yes

Piramidu su svi forumi banirali ...jedino na jednom forumu gdje je on moderator i gazda....taj je bre kao pokvarena ploča u svakom postu... a zamnom plaču i proklinju moderatore !  Ja sam ga i ovdje stavio u ignore... jer "pametniji popušta"....

Neki forumi gdje još nije registriran su ga preventivno banirali da se tim svojim masonskim nickom ne može registrirati...
Što misliš o Prvoj Civilizaciji?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Trinity 7/9/2014, 16:08

von_Starhemberg wrote:
Trinity wrote:
Slap wrote:
oldie wrote:jebote, kršćani razvaljuju kršćane...šta ovi novi nisu došli ranije ljeti da odem na g.o. ko čovjek? B-)

:D
:D :D :D :D

unutarstranačke borbe  za vas novinare uvjek su bile najinteresantnije...
:D :D :D :D
Šta sam ja rekla, ne treba nama kršćanima nitko drugi da se pokoljemo... Najjači smo ! ! ! cheers

Slap i Piramida4, welcome aboard !  :D

Jao, bit će baš napeto... yes
No wild beasts are such enemies to mankind as are most of the Christians in their deadly hatred of one another. Ammianus Marcelinus

Nažalost, to je istina...
Eto, parafrazirala  sam Marcelinusa , a da nisam ni znala...
Kad je tako očito...nažalost...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Slap 7/9/2014, 17:12

Trinity wrote:Eto, parafrazirala  sam Marcelinusa , a da nisam ni znala...
Kad je tako očito...nažalost...
 
Za naprednog čovjeka je rezervirano /a ne za životinje/ da prepoznaje i poštuje vrlinu a mrzi nevrlinu.
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Michael1 7/9/2014, 17:24

Patriot_1 wrote:
Michael1 wrote:Slap, oprosti na izrazu, ali ti si obicni sarlatan. To je evidentno iz tvoje nekonzistentne argumentacije, buduci da Trinitarnom Bogu pripisujes djeljivost i sastavljenost, sto sa krscanskim, odnosno biblijskim Bogom nema nista zajednickog. Tvoj bog je tvoj idol.
Miha,,rješili smo se jednog munjenog(Iknara) sad dođoše druga dva,,piramida i slap!
Vjerovatno su oba Jehovni Svjedoci i još k tome Riječani!
Možda su baš meni bili na vratima koji put,,počmu ložit a ja ko iz topa ispalim:"Jehovni Svjedoci me ne zanimaju" i tup vratima ispred nosa!

Ako se sjecas foruma "kriz zivota", taj "piramida" se tamo deklarirao kao JS. Dobri su poznavaoci Biblije, tu mu moras dati priznanje, ali egzegeza im je da poludis. Ja Jehovce niti smatram krscanima, niti oni to u stvari jesu. Sve one sekte, Koje Isusa Krista ne ispovjedaju kao BOGA, za mene su obicni heretici. Jehovci su Arijanci, ili jedna islamska sekta.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Michael1 7/9/2014, 17:27

Slap wrote:
Michael1 wrote:Slap, oprosti na izrazu, ali ti si obicni sarlatan.



To je evidentno iz tvoje nekonzistentne argumentacije, buduci da Trinitarnom Bogu pripisujes djeljivost i sastavljenost, sto sa krscanskim, odnosno biblijskim Bogom nema nista zajednickog. Tvoj bog je tvoj idol.

Opraštam ti što sam "šarlatan" iz prostog razloga što ti ne znaš drugačije zaključivati..."tko nezna nezna" a to je već vidljivo iz tvoje druge rečenice iz koje je jasno da mi pripisuješ riječ djeljivost koju sam ja napisao ovako: "djeljivost"... a tvoj mozak ne zna što znače nazivnici... a u kontekstu sitoacije da se je duh "spustio "  na sve apostole znači da je duh sveprožimajući... no to je prejaka nemogućnost da ti to zaključiš...jel de...

Treće: moj bog nije idol  nego jedna slična rijeć : "ideal"...

Tvoji  "nazivnici" ponekad naglasavaju, a ponekad osporavaju tvoje misljenje, tako da te ja s pravom tako etiketiram.
Ako napravis od Boga idola po svojoj mjeri, onda si i ti sam poklonik idolatrije. To je logika, Francicu!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by piramida4 7/9/2014, 18:54

Patriot_1 wrote:
piramida4 wrote:
Slap

Tko je tvoj BOG?
Kako Mu je IME?
Dokaži Biblijskim stihovima.

Znaš - ili - možda - ne znaš?
ILI se sramiš svoga boga?
Jahve a ne jehova!
Jeli to jako važno!
Znači - tvoj Bog je Jahve.

A da li TU svoju tvrdnju možeš i stihom dokazati?
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by piramida4 7/9/2014, 19:11

Michael1 wrote:
Patriot_1 wrote:
Michael1 wrote:Slap, oprosti na izrazu, ali ti si obicni sarlatan. To je evidentno iz tvoje nekonzistentne argumentacije, buduci da Trinitarnom Bogu pripisujes djeljivost i sastavljenost, sto sa krscanskim, odnosno biblijskim Bogom nema nista zajednickog. Tvoj bog je tvoj idol.
Miha,,rješili smo se jednog munjenog(Iknara) sad dođoše druga dva,,piramida i slap!
Vjerovatno su oba Jehovni Svjedoci i još k tome Riječani!
Možda su baš meni bili na vratima koji put,,počmu ložit a ja ko iz topa ispalim:"Jehovni Svjedoci me ne zanimaju" i tup vratima ispred nosa!

Ako se sjecas foruma "kriz zivota", taj "piramida" se tamo deklarirao kao JS. Dobri su poznavaoci Biblije, tu mu moras dati priznanje, ali egzegeza im je da poludis. Ja Jehovce niti smatram krscanima, niti oni to u stvari jesu. Sve one sekte, Koje Isusa Krista ne ispovjedaju kao BOGA, za mene su obicni heretici. Jehovci su Arijanci, ili jedna islamska sekta.
da opet ponovim
ja nisam i neću nikad biti JS
jer niti oni nemaju ispravni nauk
--------------------------------------
zato ne govori ono što nije istina
----------------------------------------
Kršćni -  znači - pomazanici
Krist - pomazanik

svi današnji nazovi Kršćani su višebošci
i štovatelji stvorenja umjesto STVORITELJA
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Patriot_1 7/9/2014, 19:58

piramida4 wrote:
Patriot_1 wrote:
piramida4 wrote:
Slap

Tko je tvoj BOG?
Kako Mu je IME?
Dokaži Biblijskim stihovima.

Znaš - ili - možda - ne znaš?
ILI se sramiš svoga boga?
Jahve a ne jehova!
Jeli to jako važno!
Znači - tvoj Bog je Jahve.

A da li TU svoju tvrdnju možeš i stihom dokazati?

Bog je pak svoje ime objavio Mojsiju, a na brdu Horebu: "Nato Mojsije reče Bogu: 'Ako dođem k Izraelcima pa im kažem: Bog otaca vaših poslao me k vama, i oni me zapitaju: Kako mu je ime? – što ću im odgovoriti?' 'Ja sam koji jesam', reče Bog Mojsiju. Onda nastavi: 'Ovako kaži Izraelcima: "Ja jesam" posla me k vama.' Dalje je Bog Mojsiju rekao: 'Kaži Izraelcima ovako: Jahve, Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama. To mi je ime dovijeka, tako će me zvati od koljena do koljena.'" (Izl 3,13-15).
, u Starom su se zavjetu sačuvali samo suglasnici JHVH (takozvani tetragram), jer se u starom (biblijskom) hebrejskom samoglasnici i nisu pisali. Samoglasnici 'a' i 'e' dodani su kasnije, pa je tako nastao Jahveh.

Iako su Izraelci u ranoj povijesti slobodno (iako ne i uzalud) izgovarali Božje ime, u Isusovo su doba Židovi (a napose farizeji) u štovanju Zakona - koji kaže da se Božje ime ne izgovara uzalud (Izl 20,7; Pnz 5,11) - postali tako skrupulozni da su potpuno zabranili izgovaranje Svetog imena, osim samo jednom godišnje kad je o blagdanu svećenik samo jednom intonirao riječ 'Jahve'. To je, dakako, stvorilo teškoće pri čitanju Starog zavjeta, no kako se JHVH radi te zabrane nije smio izgovarati, JHVH su počeli čitati kao "Adonaj", što na hebrejskom znači "Gospodin". (Na grčkom je to Kyrios).
Iako se prema patrističkoj predaji i židovskim učenjacima Božje ime ispravno izgovara kao "Jahve", za neke je neupućene ono postalo "Jehova". U tome se napose ističu Jehovini svjedoci, koji su iz tog pogrešnog imena izveli i vlastito. "Jehova" se, međutim, prvi put pojavljuje tek 1270. u knjizi Pugeo fidei dominikanca Rajmonda Martinija, koji je između suglasnika JHVH ("jest") ubacio samoglasnike a-o-a iz riječi "Adonaj", te tako dobio "Jahovah", što zapravo ne znači ništa. Taj se Jahovah kasnije iskrivilo u Jehova.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by piramida4 7/9/2014, 21:22


Patriot_1

Znači - TI NEMAŠ ili NE ZNAŠ 
za stihove u kojima
BOG JEDINI Kaže svoje Ime?!?!?
------------------------------------------

TO što si gore dao
GDJE PIŠE U JEDNOM STIHU

IME BOGA JE JESAM
------------------------
????????????????????

NEMA!
-----------------------
IZLAZAK 3,13
Nato Mojsije reče Bogu: "Ako dođem k Izraelcima pa im kažem: `Bog otaca vaših poslao me k vama, i oni me zapitaju: 
`KAKO MU JE IME? - što ću im odgovoriti?
 
IZLAZAK 3,15
Dalje je Bog Mojsiju rekao: "Kaži Izraelcima ovako:
JAHVE,
Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.` 
TO MI JE IME DOVIJEKA,

TAKO ĆE ME ZVATI OD KOLJENA DO KOLJENA..
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Guest 7/9/2014, 21:23

Piramida, gasi caps.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Patriot_1 7/9/2014, 21:28

piramida4 wrote:
Patriot_1

Znači - TI NEMAŠ ili NE ZNAŠ 
za stihove u kojima
BOG JEDINI Kaže svoje Ime?!?!?
------------------------------------------

TO što si gore dao
GDJE PIŠE U JEDNOM STIHU

IME BOGA JE JESAM
------------------------
????????????????????

NEMA!
-----------------------
IZLAZAK 3,13
Nato Mojsije reče Bogu: "Ako dođem k Izraelcima pa im kažem: `Bog otaca vaših poslao me k vama, i oni me zapitaju: 
`KAKO MU JE IME? - što ću im odgovoriti?
 
IZLAZAK 3,15
Dalje je Bog Mojsiju rekao: "Kaži Izraelcima ovako:
JAHVE,
Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.` 
TO MI JE IME DOVIJEKA,

TAKO ĆE ME ZVATI OD KOLJENA DO KOLJENA..
Nato Mojsije reče Bogu: "Ako dođem k Izraelcima pa im kažem: `Bog otaca vaših poslao me k vama`, i oni me zapitaju: `Kako mu je ime?` - što ću im odgovoriti?
Izlazak 3,14"Ja sam koji jesam", reče Bog Mojsiju. Onda nastavi: "Ovako kaži Izraelcima: `Ja jesam` posla me k vama.
Izlazak 3,15Dalje je Bog Mojsiju rekao: "Kaži Izraelcima ovako: `Jahve, Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.` To mi je ime dovijeka, tako će me zvati od koljena do koljena.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by piramida4 7/9/2014, 21:35

Znači - TI NEMAŠ ili NE ZNAŠ 
za stihove u kojima
BOG JEDINI Kaže svoje Ime?!?!?
------------------------------------------

TO što si gore dao
GDJE PIŠE U JEDNOM STIHU

IME BOGA JE JESAM
------------------------
????????????????????

NEMA!
-----------------------
IZLAZAK 3,13
Nato Mojsije reče Bogu: "Ako dođem k Izraelcima pa im kažem: `Bog otaca vaših poslao me k vama, i oni me zapitaju: 
`kako mu je ime? - što ću im odgovoriti?
 
IZLAZAK 3,15
Dalje je Bog Mojsiju rekao: "Kaži Izraelcima ovako: 
Jahve
Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.` 
to mi je ime dovijeka

tako će me zvati od koljena do koljena
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by piramida4 7/9/2014, 21:37

daj stih
u kojem piše
ime boga je.........................
bilo koje drugo sem - Jahve
_________________________
ali -ako takova stiha nemaš
onda si ti tipični izmišljivač
=========================

Ja tvrdim - ono što piše u Bibliji
Jahve je bog
Ime Boga je Jahve

primjer stiha ti je ovakav
_____________________________

IZLAZAK 6,3
Abrahamu, Izaku i Jakovu objavljivao sam se kao El Šadaj. Ali njima se nisam očitovao pod svojim imenom - Jahve.
IZLAZAK 15,3
Jahve je ratnik hrabar, Jahve je ime njegovo.
IZLAZAK 20,7
Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.
IZLAZAK 33,19
"Dopustit ću da ispred tebe prođe sav moj sjaj", odgovori, "i pred tobom ću izustiti svoje ime Jahve. Bit ću milostiv kome hoću da milostiv budem; smilovat ću se komu hoću da se smilujem.
IZLAZAK 34,5

Jahve se spusti u liku oblaka, a on stade preda nj i zazva Ime: "Jahve!
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Patriot_1 7/9/2014, 21:41

piramida4 wrote:Znači - TI NEMAŠ ili NE ZNAŠ 
za stihove u kojima
BOG JEDINI Kaže svoje Ime?!?!?
------------------------------------------

TO što si gore dao
GDJE PIŠE U JEDNOM STIHU

IME BOGA JE JESAM
------------------------
????????????????????

NEMA!
-----------------------
IZLAZAK 3,13
Nato Mojsije reče Bogu: "Ako dođem k Izraelcima pa im kažem: `Bog otaca vaših poslao me k vama, i oni me zapitaju: 
`kako mu je ime? - što ću im odgovoriti?
 
IZLAZAK 3,15
Dalje je Bog Mojsiju rekao: "Kaži Izraelcima ovako: 
Jahve
Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.` 
to mi je ime dovijeka

tako će me zvati od koljena do koljena
A jesi sljepac ili se praviš lud,(prije će biti da si stvarno lud),dadoh ti stih:""Ja sam koji jesam", reče Bog Mojsiju. Onda nastavi: "Ovako kaži Izraelcima: `Ja jesam` posla me k vama.!"
Dadoh ti stih a ti bauljaš,,obezglavljeni čovječe bez trunka mozga!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by danni1 7/9/2014, 21:53

piramida4 wrote:daj stih
u kojem piše
ime boga je.........................
bilo koje drugo sem - Jahve
_________________________
ali -ako takova stiha nemaš
onda si ti tipični izmišljivač
=========================

Ja tvrdim - ono što piše u Bibliji
Jahve je bog
Ime Boga je Jahve

primjer stiha ti je ovakav
_____________________________

IZLAZAK 6,3
Abrahamu, Izaku i Jakovu objavljivao sam se kao El Šadaj. Ali njima se nisam očitovao pod svojim imenom - Jahve.
IZLAZAK 15,3
Jahve je ratnik hrabar, Jahve je ime njegovo.
IZLAZAK 20,7
Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.
IZLAZAK 33,19
"Dopustit ću da ispred tebe prođe sav moj sjaj", odgovori, "i pred tobom ću izustiti svoje ime Jahve. Bit ću milostiv kome hoću da milostiv budem; smilovat ću se komu hoću da se smilujem.
IZLAZAK 34,5

Jahve se spusti u liku oblaka, a on stade preda nj i zazva Ime: "Jahve!
Jahve nigdje ne piše u Bibliji koristi se tetragram.

ako se prema patrističkoj predaji i židovskim učenjacima Božje ime ispravno izgovara kao “Jahve”, za neke je neupućene ono postalo “Jehova”. U tome se napose ističu Jehovini svjedoci, koji su iz tog pogrešnog imena izveli i vlastito. “Jehova” se, međutim, prvi put pojavljuje tek 1270. u knjizi Pugeo fidei dominikanca Rajmonda Martinija, koji je između suglasnika JHVH (“jest”) ubacio samoglasnike a-o-a iz riječi “Adonaj”, te tako dobio “Jahovah”, što zapravo ne znači ništa. Taj se Jahovah kasnije iskrivilo u Jehova.
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Patriot_1 7/9/2014, 22:04

danni1 wrote:
piramida4 wrote:daj stih
u kojem piše
ime boga je.........................
bilo koje drugo sem - Jahve
_________________________
ali -ako takova stiha nemaš
onda si ti tipični izmišljivač
=========================

Ja tvrdim - ono što piše u Bibliji
Jahve je bog
Ime Boga je Jahve

primjer stiha ti je ovakav
_____________________________

IZLAZAK 6,3
Abrahamu, Izaku i Jakovu objavljivao sam se kao El Šadaj. Ali njima se nisam očitovao pod svojim imenom - Jahve.
IZLAZAK 15,3
Jahve je ratnik hrabar, Jahve je ime njegovo.
IZLAZAK 20,7
Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.
IZLAZAK 33,19
"Dopustit ću da ispred tebe prođe sav moj sjaj", odgovori, "i pred tobom ću izustiti svoje ime Jahve. Bit ću milostiv kome hoću da milostiv budem; smilovat ću se komu hoću da se smilujem.
IZLAZAK 34,5

Jahve se spusti u liku oblaka, a on stade preda nj i zazva Ime: "Jahve!
Jahve nigdje ne piše u Bibliji koristi se tetragram.

ako se prema patrističkoj predaji i židovskim učenjacima Božje ime ispravno izgovara kao “Jahve”, za neke je neupućene ono postalo “Jehova”. U tome se napose ističu Jehovini svjedoci, koji su iz tog pogrešnog imena izveli i vlastito. “Jehova” se, međutim, prvi put pojavljuje tek 1270. u knjizi Pugeo fidei dominikanca Rajmonda Martinija, koji je između suglasnika JHVH (“jest”) ubacio samoglasnike a-o-a iz riječi “Adonaj”, te tako dobio “Jahovah”, što zapravo ne znači ništa. Taj se Jahovah kasnije iskrivilo u Jehova.
Jesam je budala,,ja sa ovom budaletinom raspravljam po dana a odavno sam naučio da su Jehovci ljudi isprana mozga i da sa njima nema smisla raspravljati!Obično kad mi dođu na vrata kažem"Šetaj,JS me ne zanimaju!"Jer probao sam no oni te ne čuju,oni samo lapradju svoje naučeno!Vidi ovo,,ime jahve,Isus nije Bog i svi kršćani su krivovjerci a samo oni pravi!
To su jedine njihove teme!Morat ću ga otkantat,,jer je glup i isprana mozga!Postao Jehovac nedavno,čita iz njihovih nekih pamfleta naučena pitanja i već spremne odgovore a kad mu daš konkretno,,ode on na drugu stranu!
Navodim Tomu ,Pavla i Ivana koji decidirano tvrde da je Isus Bog a ,,kad ,stjeran uz zid nezna što bi rekao ,kaže"Pa oni su Židovi a njihov Bog je Jahve!"Konjina ne vidi da oni za Isusa kažu da je Bog ,,a ne niš drugo!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga - Page 2 Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum