ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Slap Sat 6 Sep - 17:43

Mislim da se nigdje ne moža naći bolje,sveobuhvatnije i jasnije objašnjenje "famoznog"  svetog trojstva  od ovog kojeg sam predstavio na mom blogu :

http://duhsveti.blog.hr/2013/10/1631704626/tko-je-duh-sveti-sto-je-duh-sveti.html

No ne bi bilo prilično da ukratko ovdje  ne iznesem i srž predstavljenog na blogu i da ukratko objasnim i dokažemnaslov teme.

Bog je dedan kao što je "jedna" bjelina sunčeve svjetlosti... no Bog je prije svega JEDNOTA...jer je temeljni Bog zapravo Duh Sveti koji je prividna razdjelnica 7 duhova  (Otkrivenje 1:4) slično kao što je i sunčeva svjetlost kroz prizmu razdjelnica 7 duginih boja. 

7 duhova Duha Svetog se međusobno prožimaju tako da svaki duh uz svoju osnovnu boju svjetlosti sadrži i ostale boje kao podboje. Svaki duh Duha Svetoga je  recimo jedna Snaga a u toj Snazi hologramski skoncentrirano je 6 ostalih snaga kao podsnage.  Otac Bog "operira" sa 6 Sila ili Snaga Duha Svetog a Sin "operira" sa jednim,četvrtim ili središnjim Zrakom ili Snagom Duha Svetog. Otac je sveprožimajući ali i Sin je sveprožimajući Bog jer ima svoga duha u Duhu Svetome od vječnosti. Otac je uvjetno  "veći" jer ima 6 Duhova a Sin jednog Duha. No Kristov središnji Duh je  najvažniji jer je centar duhovne osmice "8". Otac sve svoje Sile ili "vlast" predaje Sinu tako da zrači ili struji prema centru "osmice" a Sin mu vraće svu "vlast" tako da to strujanje odašilje Ocu. To je "zatvoreni krug" strujanja Svetog Duha. Kako znamo? Pa jasno je po riječi Pisma da "Otac daje svu vlast Sinu", da je Ocu Sin "sva milina" jer prema njemu sav zrači.Sin također zrači duha i vraća Ocu.

Tako je i sa prosvjetljenom ljudskom dušom koja je niži hologram ("na božiju sliku i priliku stvorena") i koja u svojoj čistoći prima zračenje Duha Svetog (Bog je život duši) ali i nesebično odašilje ("rađa") Duha. U tom smislu je razjašnjenje da je čista duša Kristu "majka" kad Isus kaže "Moja majka,moj brat i sestra su oni koji koje vodi Duh Božiji". Jasno ko suza. Da je čovjek svojom dušom "na sliku i priliku" prije svega Duha Svetog /Boga/ vidljivo je i iz predstavljanja na spomenutom blogu gdje je vidljivo da čovjekova duša zrači preko 7 čakri koje su predstavnice Duha Svetoga (i po broju i po bojama)..a te "čakre" ( 7 "pečati" u Otkrivenju) nisu neka strašna i famozna laž drevnih istočnih yogističkih učenja ("jao sotonizam!") nego su dokaz novije nauke (medicine) ukoliko nam je jasno da te čakre brojnošću i poziciono korespondiraju sa čovjekovim žlijezdama sa unutarnjim lučenjima. Gle "čuda" .

To je sveta jednota...isključiva sitoacija kako su stvari vječno funkcionirale prije stvaranja. Sa početkom stvaranja Duh Sveti se personificira u "Oca" a kroz Oca i u Sina. Duh Sveti ne nestaje nego idalje struji, postaje ulazna i  izlazna Sila Oca i Sina. Za nas su bitni Otac i Sin kao sveto personalno dvojstvo. "Trojstvo" je ok ali je ishitren pojam ili spoj personalnog i impersonalnog aspekta Boga....miješanje "krušaka i jabuka"...no nije problem jer se radi o "voću" ili jednoti Boga.

Pitanja molim u "kuverti"  Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga 3257500145


Last edited by Slap on Sat 6 Sep - 18:07; edited 1 time in total
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Michael1 Sat 6 Sep - 17:54

Sila ili snaga su trivijalni pojmovi nedostojni Boga, docim bi "Moc" bila daleko prikladnija, jer je duhovni pojam.
Tvoje objasnjenje Boga me podsjeca na ezoteriju, pa mi nije jasno, na koji nacin zelis voditi diskusiju o Bogu, koji je neobjasnjiv? Ako se stvarno oslanjas na Bibliju, onda tu nije dozvoljena proizvoljna interpretacija, pa cak ni u protestantizmu.

Dakle, kakav je stvarni odnos Osoba u Jedinstvu?,  jer Tvoj "Duh Sveti" je izvor, docim su druge osobe aspekti tog izvora, ali u kojem pogledu?

Bog je iskljucivo zamisliv kao personalni Bog, jer to TRINITET implicira, a Biblija, konkretno NZ- potvrdjuje u zavrsetku Matejeva Evandjelja. Nepersonalni Bog je Chimära.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by piramida4 Sat 6 Sep - 19:18

Slap


TO što si ti napisao nema veze sa vezom sa Biblijom.
Ako nije u skladu sa Biblijom,
onda nije OD Boga!
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Slap Sat 6 Sep - 19:31

piramida4 wrote:
Slap


TO što si ti napisao nema veze sa vezom sa Biblijom.
Ako nije u skladu sa Biblijom,
onda nije OD Boga!

Tvoja percepcija "veze" je bezveze ...
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by piramida4 Sat 6 Sep - 19:41

Slap wrote:
piramida4 wrote:
Slap


TO što si ti napisao nema veze sa vezom sa Biblijom.
Ako nije u skladu sa Biblijom,
onda nije OD Boga!

Tvoja percepcija "veze" je bezveze ...
Tko je tvoj BOG?
Kako Mu je IME?
Dokaži Biblijskim stihovima.

TO gore je najbolji i najtočniji put do ISTINE - BIBLIJSKE
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Slap Sat 6 Sep - 19:52

Michael1 wrote:
Tvoje objasnjenje Boga me podsjeca na ezoteriju, pa mi nije jasno, na koji nacin zelis voditi diskusiju o Bogu, koji je neobjasnjiv? Ako se stvarno oslanjas na Bibliju, onda tu nije dozvoljena proizvoljna interpretacija, pa cak ni u protestantizmu.

Dakle, kakav je stvarni odnos Osoba u Jedinstvu?,  jer Tvoj "Duh Sveti" je izvor, docim su druge osobe aspekti tog izvora, ali u kojem pogledu?

Bog je iskljucivo zamisliv kao personalni Bog, jer to TRINITET implicira, a Biblija, konkretno NZ- potvrdjuje u zavrsetku Matejeva Evandjelja. Nepersonalni Bog je Chimära.


Gledaj...ja sam glavninu sadržaja i objašnjeja predstavio kroz link bloga a po dužini vremena od mog posta do tvog ovog reagiranja  jasno je da ponuđeno sa bloga nisi ni pogledao... tako da je tvoje reagiranje trivijalno.

"Moj"  Bog je,kako je vidljivo iz mojih izlaganja mnogo više objašnjiv  nego i u jednoj teologiji raznih vjerskih zajednica (a izgleda i tvoje), no neću se hvaliti...mnogo je "materijala" o njegovoj Veličini nama još nedostupno...mnog je On  nama još neobjašnjiv. Amen.

Dopusti da moje "proizvoljno" intepretiranje ima jednaku vrijednost kao i intepretiranje tvoje crkve.

Odnos Osoba i Neosoba u Jedinstvu /odgovaram na tvoje pitanje/ je kao odnos kristaliziranog grumenja /2/ soli u čaši vode. Grumenje je slano i mokro i zadržava sva svojstva vode....

Da je Duh Sveti nepersonalan  tj. sveprožimajući jasno je po tome da je "djeljiv", da je istovremeno sišao na sve apostole pojedinačno .... i neka ti ova činjenica bude stvar za meditaciju narednih godina !
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Slap Sat 6 Sep - 19:56

piramida4 wrote:
Slap


TO što si ti napisao nema veze sa vezom sa Biblijom.
Ako nije u skladu sa Biblijom,
onda nije OD Boga!
Idem vidjeti gdje se nalaze opcije "ignore" da jednog papagaja maknem iz vidokruga...
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by piramida4 Sat 6 Sep - 20:02

Slap wrote:
piramida4 wrote:
Slap


TO što si ti napisao nema veze sa vezom sa Biblijom.
Ako nije u skladu sa Biblijom,
onda nije OD Boga!
Idem vidjeti gdje se nalaze opcije "ignore" da jednog papagaja maknem iz vidokruga...
Tko je tvoj BOG?
Kako Mu je IME?
Dokaži Biblijskim stihovima.
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Michael1 Sat 6 Sep - 21:55

Slap, oprosti na izrazu, ali ti si obicni sarlatan. To je evidentno iz tvoje nekonzistentne argumentacije, buduci da Trinitarnom Bogu pripisujes djeljivost i sastavljenost, sto sa krscanskim, odnosno biblijskim Bogom nema nista zajednickog. Tvoj bog je tvoj idol.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Patriot_1 Sat 6 Sep - 22:11

Michael1 wrote:Slap, oprosti na izrazu, ali ti si obicni sarlatan. To je evidentno iz tvoje nekonzistentne argumentacije, buduci da Trinitarnom Bogu pripisujes djeljivost i sastavljenost, sto sa krscanskim, odnosno biblijskim Bogom nema nista zajednickog. Tvoj bog je tvoj idol.
Ma šarlatan na kvadrat!
To je vjerovatno "teodor francić" što je na Net forumu dosadio i Bogu i vragu  svoljim glupostima!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Slap Sat 6 Sep - 23:47

Michael1 wrote:Slap, oprosti na izrazu, ali ti si obicni sarlatan.



To je evidentno iz tvoje nekonzistentne argumentacije, buduci da Trinitarnom Bogu pripisujes djeljivost i sastavljenost, sto sa krscanskim, odnosno biblijskim Bogom nema nista zajednickog. Tvoj bog je tvoj idol.

Opraštam ti što sam "šarlatan" iz prostog razloga što ti ne znaš drugačije zaključivati..."tko nezna nezna" a to je već vidljivo iz tvoje druge rečenice iz koje je jasno da mi pripisuješ riječ djeljivost koju sam ja napisao ovako: "djeljivost"... a tvoj mozak ne zna što znače nazivnici... a u kontekstu sitoacije da se je duh "spustio "  na sve apostole znači da je duh sveprožimajući... no to je prejaka nemogućnost da ti to zaključiš...jel de...

Treće: moj bog nije idol  nego jedna slična rijeć : "ideal"...
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Slap Sat 6 Sep - 23:53

Patriot_1 wrote:
Ma šarlatan na kvadrat!
To je vjerovatno "teodor francić" što je na Net forumu dosadio i Bogu i vragu  svoljim glupostima!

Kad ti to kažeš počinjem  se zabrinjavati...

Razmisli introspektivno o onoj mudroj: "Mudrost ovog svijeta pred bogom je ludost" ili "Budite ludi za ovaj svijet..."
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by piramida4 Sat 6 Sep - 23:58

Slap




Tko je tvoj BOG?
Kako Mu je IME?
Dokaži Biblijskim stihovima.

Znaš - ili - možda - ne znaš?
ILI se sramiš svoga boga?
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Patriot_1 Sun 7 Sep - 8:33

piramida4 wrote:
Slap




Tko je tvoj BOG?
Kako Mu je IME?
Dokaži Biblijskim stihovima.

Znaš - ili - možda - ne znaš?
ILI se sramiš svoga boga?
Jahve a ne jehova!
Jeli to jako važno!

Iv 14,6-14
6Odgovori mu Isus: "Ja sam Put i Istina i Život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni. 7Da ste upoznali mene, i Oca biste moga upoznali. Od sada ga i poznajete i vidjeli ste ga." 8Kaže mu Filip: "Gospodine, pokaži nam Oca i dosta nam je!" 9Nato će mu Isus: "Filipe, toliko sam vremena s vama i još me ne poznaš?" "Tko je vidio mene, vidio je i Oca. Kako ti onda kažeš: 'Pokaži nam Oca'? 10Ne vjeruješ li da sam ja u Ocu i Otac u meni? Riječi koje vam govorim, od sebe ne govorim: Otac koji prebiva u meni čini djela svoja. 11Vjerujte mi: ja sam u Ocu i Otac u meni.

Nije li Toma rekao Isusu "Gospod moj i Bog moj",,ne piše li to u Bibliji?
Ne piše li ovo u Bibliji:"Ivan 1:1 kaže da “Riječ bijaše Bog.” Ivan 1:14 kaže, “Riječ je tijelom postala”. Ovo jasno pokazuje da je Isus Bog u tijelu.
U Hebrejima 1:8, Otac kaže o Isusu, “Za Sina, naprotiv, veli: ‘Prijestolje tvoje, Bože,postoji vječno’ i: ‘Žezlo je pravde žezlo tvoga kraljevskog dostojanstva.’”

Pojavila se doista milost Božja, spasiteljica svih ljudi;
Titu 2,12odgojila nas da se odreknemo bezbožnosti i svjetovnih požuda te razumno, pravedno i pobožno živimo u sadašnjem svijetu,
Titu 2,13iščekujući blaženu nadu i pojavak slave velikoga Boga i Spasitelja našega Isusa Krista.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Patriot_1 Sun 7 Sep - 8:36

Michael1 wrote:Slap, oprosti na izrazu, ali ti si obicni sarlatan. To je evidentno iz tvoje nekonzistentne argumentacije, buduci da Trinitarnom Bogu pripisujes djeljivost i sastavljenost, sto sa krscanskim, odnosno biblijskim Bogom nema nista zajednickog. Tvoj bog je tvoj idol.
Miha,,rješili smo se jednog munjenog(Iknara) sad dođoše druga dva,,piramida i slap!
Vjerovatno su oba Jehovni Svjedoci i još k tome Riječani!
Možda su baš meni bili na vratima koji put,,počmu ložit a ja ko iz topa ispalim:"Jehovni Svjedoci me ne zanimaju" i tup vratima ispred nosa!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty jedinstvo

Post by Slap Sun 7 Sep - 9:04

Patriot_1 wrote:
Michael1 wrote:Slap, oprosti na izrazu, ali ti si obicni sarlatan. To je evidentno iz tvoje nekonzistentne argumentacije, buduci da Trinitarnom Bogu pripisujes djeljivost i sastavljenost, sto sa krscanskim, odnosno biblijskim Bogom nema nista zajednickog. Tvoj bog je tvoj idol.
Miha,,rješili smo se jednog munjenog(Iknara) sad dođoše druga dva,,piramida i slap!
Vjerovatno su oba Jehovni Svjedoci i još k tome Riječani!
Možda su baš meni bili na vratima koji put,,počmu ložit a ja ko iz topa ispalim:"Jehovni Svjedoci me ne zanimaju" i tup vratima ispred nosa!

Kada bi poštivao Boga i Riječ ti bi  tvoje "Jehovine Svjedoke" /tu bezveznu sektu/ pisao malim slovima "jehovini svjedoci" ...jer to je ipak starozavjetni izraz za istinske Jahvine Posvećenike...

Nismo još toliko izražajno napredni i za Božiju Slavu precizni ,jel de?

A forumaš Piramida4 je vaš i samo vaš...koliko god vam se to činilo nemogućim....jer "ima jedna tajna veza" koja vas veže !!!
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by oldie Sun 7 Sep - 9:36

jebote, kršćani razvaljuju kršćane...šta ovi novi nisu došli ranije ljeti da odem na g.o. ko čovjek? B-)

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Slap Sun 7 Sep - 9:49

oldie wrote:jebote, kršćani razvaljuju kršćane...šta ovi novi nisu došli ranije ljeti da odem na g.o. ko čovjek? B-)

:D
:D :D :D :D

unutarstranačke borbe  za vas novinare uvjek su bile najinteresantnije...
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Trinity Sun 7 Sep - 10:57

Slap wrote:
oldie wrote:jebote, kršćani razvaljuju kršćane...šta ovi novi nisu došli ranije ljeti da odem na g.o. ko čovjek? B-)

:D
:D :D :D :D

unutarstranačke borbe  za vas novinare uvjek su bile najinteresantnije...
:D :D :D :D
Šta sam ja rekla, ne treba nama kršćanima nitko drugi da se pokoljemo... Najjači smo ! ! ! cheers

Slap i Piramida4, welcome aboard !  :D

Jao, bit će baš napeto... yes
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Patriot_1 Sun 7 Sep - 11:28

oldie wrote:jebote, kršćani razvaljuju kršćane...šta ovi novi nisu došli ranije ljeti da odem na g.o. ko čovjek? B-)
Da se imalo kužiš u teologiju znao bi da ova dvojica nisu kršćani!
Tko ne prihvaća Isusa kao Boga , nemože biti kršćanin!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga Empty Re: Jednota,dvojstvo,trojstvo i sedmerstvo - duhovne dimenzije Boga

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum