ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Društveno-ekonomski sustavi

Page 24 of 32 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 28 ... 32  Next

Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by aben Sun 14 Dec - 13:50

Sora wrote:To sa slobodnim tržištem je inače lijepo vidljivo u slučaju uvođenja sankcija Rusiji 
I sjetim se kako su Hrvatskoj uveli zabranu uvoza oružja kad je počeo rat 90tih 
E pa mogli smo ga kupiti na crnom tržištu ali po deset puta većim cijenama 

:grin
Tebi čovječe ta mržnja prema komunizmu skroz blokira Ganglije ...
možeš malo elaborirati to s rusijom?

to s oružjem ti je textbook primjer kako radi kapitalizam i slobodno tržište. 

ne mrzim ja komunizam nešto posebno. mislim, gadi mi se, to je istina. mučim se ka pas i onda dođe neko i uzme mi moj novac  i još mi pljune u lice jer kaže da je to za moje dobro, da on zna bolje kako će ga potrošit nego ja. da, gađenje je preciznija riječ.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Sun 14 Dec - 21:31

Ti se ne možeš odlijepiti od svoje fantazije o komunizmu
Ali nelogičnosti i bedastoća kod tebe stalno, pnikad kraja tomu
Ako gledaš ne samomsvoju guzicu reci ovako : 
 Imaju li ljudi u prosjeku vise ako rade i dijele međusobno ili ako SAMO JEDAN IMA SVE A OSTALI GLODU NOGU OD STOLA . ? 
 Mislim pitanje je lako i želim da mi odgovoriš na to pitanje .  study

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Sun 14 Dec - 21:35

aben wrote:
Sora wrote:Bogataši nemaju cilj? 
 Jesi ti s Marsa pao. 
Imaju i ti ga sam uočavas ali seres kontra komunizma. 
Imaju cilj i to je povećanje osobnog bogatstva. 
 E ako je taj cilj boji od toga da se povećava nacionalno bogatstvo , svaka tebi čast 
Jebo je mačku mater tko od takvih kao ti očekuje   Ljudskost. 
Jer je problem u tim bogatašima taj da vise ne biraju sredstva i da se u svom bogaćenje koriste kriminalom kao i međunarodnim krizama pa sve do izazivanja ratova
To već svi vide osim tebe 
Sinoć gledam Kako se riješiti šefa 2 i sta vidiš ...ono sto ti ja pričam SIN MILIJUNAŠA UBIJA ROĐENOG OCA DA BI UZEO NJEGOVE MILIJUNE ... 
Misliš da je ta priča SLUČAJNA . . .
I opet ti ponavljam nije bit u broju bogataša nego u tome da sustav bogaćenja NIJE VISE PRODUKTIVAN I NE TEMELJI SE  na proizvodnji nego na mesetarenju novcem i sumnjivim kapitalom 
A razlike su sve veće između bogatih i siromašnih 
A tebe jebe komunizam... Sirotinjo.
 pažljivije čitati, pitala si šta je cilj ekonomije a ja ti kažem, zaista kažem ti, ekonomija nema cilj

nacionalno bogatstvo? šta je to nacionalno bogatstvo, sora? 
ljudskost ne tražim, niti bi je dao:)

bogataši koi ne biraju sredstva, ok.
postoje bogataši koi se služe kriminalom, i oni se zovu kriminalci i treba ih spriječiti u tome. to je posao policije i sudstva.
dalje, postoje bogataši koi se služe državama, oni zovu kronisti i ne može ih se spriječiti osim da se onemoguće privilegije koje nude države.
postoje i bogataši koi koriste međunarodne krize i oni su jednostavno korisni i treba ih imati šta više. 

razlike između bogatih i siromašnih su sve veće, ok. nema problema. objašnjeno ti je zašto to nije nikakav problem, al ako treba opet, javi.

ovo s produktivnosti i proizvodnjom je neartikulirano pa ne mogu komentirati.
Ekonomija nije potrošnja 
Nego proizvodnja dobara 
Također 
Tebi Tilta u ocima samo lova ...
 I sad ..proizvodnja ...
U većini zemalja svijeta je u sturcu 
 I kapitalizam također 
Sturcu ..ok ? Ili curcu . :cry
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Sun 14 Dec - 21:35

aben wrote:
Sora wrote:Bogataši nemaju cilj? 
 Jesi ti s Marsa pao. 
Imaju i ti ga sam uočavas ali seres kontra komunizma. 
Imaju cilj i to je povećanje osobnog bogatstva. 
 E ako je taj cilj boji od toga da se povećava nacionalno bogatstvo , svaka tebi čast 
Jebo je mačku mater tko od takvih kao ti očekuje   Ljudskost. 
Jer je problem u tim bogatašima taj da vise ne biraju sredstva i da se u svom bogaćenje koriste kriminalom kao i međunarodnim krizama pa sve do izazivanja ratova
To već svi vide osim tebe 
Sinoć gledam Kako se riješiti šefa 2 i sta vidiš ...ono sto ti ja pričam SIN MILIJUNAŠA UBIJA ROĐENOG OCA DA BI UZEO NJEGOVE MILIJUNE ... 
Misliš da je ta priča SLUČAJNA . . .
I opet ti ponavljam nije bit u broju bogataša nego u tome da sustav bogaćenja NIJE VISE PRODUKTIVAN I NE TEMELJI SE  na proizvodnji nego na mesetarenju novcem i sumnjivim kapitalom 
A razlike su sve veće između bogatih i siromašnih 
A tebe jebe komunizam... Sirotinjo.
 pažljivije čitati, pitala si šta je cilj ekonomije a ja ti kažem, zaista kažem ti, ekonomija nema cilj

nacionalno bogatstvo? šta je to nacionalno bogatstvo, sora? 
ljudskost ne tražim, niti bi je dao:)

bogataši koi ne biraju sredstva, ok.
postoje bogataši koi se služe kriminalom, i oni se zovu kriminalci i treba ih spriječiti u tome. to je posao policije i sudstva.
dalje, postoje bogataši koi se služe državama, oni zovu kronisti i ne može ih se spriječiti osim da se onemoguće privilegije koje nude države.
postoje i bogataši koi koriste međunarodne krize i oni su jednostavno korisni i treba ih imati šta više. 

razlike između bogatih i siromašnih su sve veće, ok. nema problema. objašnjeno ti je zašto to nije nikakav problem, al ako treba opet, javi.

ovo s produktivnosti i proizvodnjom je neartikulirano pa ne mogu komentirati.
Ekonomija nije potrošnja 
Nego proizvodnja dobara 
Također 
Tebi Tilta u ocima samo lova ...
 I sad ..proizvodnja ...
U većini zemalja svijeta je u sturcu 
 I kapitalizam također 
Sturcu ..ok ? Ili curcu . :cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by aben Sun 14 Dec - 23:02

Sora wrote:Ti se ne možeš odlijepiti od svoje fantazije o komunizmu
Ali nelogičnosti i bedastoća kod tebe stalno, pnikad kraja tomu
Ako gledaš ne samomsvoju guzicu reci ovako : 
 Imaju li ljudi u prosjeku vise ako rade i dijele međusobno ili ako SAMO JEDAN IMA SVE A OSTALI GLODU NOGU OD STOLA . ? 
 Mislim pitanje je lako i želim da mi odgovoriš na to pitanje .  study
gledam samo svoju guzicu, da čiu bi drugo?

pitanje ti je malo stilizirano, noge od stola i to, al odgovorit ću ti kao da pitanje glasi- imaju li ljudi u prosjeku više ako rade i dijele profit jednako ili ako rade i profit uzima najzaslužniji-

cijeli svijet ti je dokaz da u prosjeku više imaju ljudi di profit uzima najzaslužniji, a što je veća jednakost, ljudi su siromašniji.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by aben Sun 14 Dec - 23:06

Sora wrote:
aben wrote:
Sora wrote:Bogataši nemaju cilj? 
 Jesi ti s Marsa pao. 
Imaju i ti ga sam uočavas ali seres kontra komunizma. 
Imaju cilj i to je povećanje osobnog bogatstva. 
 E ako je taj cilj boji od toga da se povećava nacionalno bogatstvo , svaka tebi čast 
Jebo je mačku mater tko od takvih kao ti očekuje   Ljudskost. 
Jer je problem u tim bogatašima taj da vise ne biraju sredstva i da se u svom bogaćenje koriste kriminalom kao i međunarodnim krizama pa sve do izazivanja ratova
To već svi vide osim tebe 
Sinoć gledam Kako se riješiti šefa 2 i sta vidiš ...ono sto ti ja pričam SIN MILIJUNAŠA UBIJA ROĐENOG OCA DA BI UZEO NJEGOVE MILIJUNE ... 
Misliš da je ta priča SLUČAJNA . . .
I opet ti ponavljam nije bit u broju bogataša nego u tome da sustav bogaćenja NIJE VISE PRODUKTIVAN I NE TEMELJI SE  na proizvodnji nego na mesetarenju novcem i sumnjivim kapitalom 
A razlike su sve veće između bogatih i siromašnih 
A tebe jebe komunizam... Sirotinjo.
 pažljivije čitati, pitala si šta je cilj ekonomije a ja ti kažem, zaista kažem ti, ekonomija nema cilj

nacionalno bogatstvo? šta je to nacionalno bogatstvo, sora? 
ljudskost ne tražim, niti bi je dao:)

bogataši koi ne biraju sredstva, ok.
postoje bogataši koi se služe kriminalom, i oni se zovu kriminalci i treba ih spriječiti u tome. to je posao policije i sudstva.
dalje, postoje bogataši koi se služe državama, oni zovu kronisti i ne može ih se spriječiti osim da se onemoguće privilegije koje nude države.
postoje i bogataši koi koriste međunarodne krize i oni su jednostavno korisni i treba ih imati šta više. 

razlike između bogatih i siromašnih su sve veće, ok. nema problema. objašnjeno ti je zašto to nije nikakav problem, al ako treba opet, javi.

ovo s produktivnosti i proizvodnjom je neartikulirano pa ne mogu komentirati.
Ekonomija nije potrošnja 
Nego proizvodnja dobara 
Također 
Tebi Tilta u ocima samo lova ...
 I sad ..proizvodnja ...
U većini zemalja svijeta je u sturcu 
 I kapitalizam također 
Sturcu ..ok ? Ili curcu . :cry
ekonomija nije potrošnja, ka šta mi imputiraš da san ja reka, ni proizvodnja dobara, sora. ekonomija je razmjena dobara i usluga.

naravno da mi tilta lova. tebi ne? za šta si ti potrošila svoj radni viek? za zadovoljstvo šta nepoznati ljudi znaju izračunati elektronsku konfiguraciju na dva dana posli ispita?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Mon 15 Dec - 13:02

Sora wrote:
Bran_Do wrote:
aben wrote:srce me boli kad gledan takve isječke, upravo zbog datuma proizvodnje. a kod nas je osnovana Radnička fronta koja će se boriti protiv profita.
to je nešto toliko nadrealno, uvrnuto, da in se čovik ne more ni smijati.

a onda se sitin da nismo mi tako daleko od njih. recimo nastavni plan i program nan je ka petoljetka u rusiji i obavezno školuje kadrove koi nan ne tribaju. i to svi vide al oće li zaključiti da je nemoguće planirati i da treba liberalizirati škole? ne. 

luđaci opetovano rade istu stvar i očekuju drukčije rezultate.

Ajme, da, čitao sam o tome na index.hr-u i imao sam istu reakciju......  :facepalm

I onda mi vrag nije dao mira nego sam išao guglati njihovu stranicu i programske principe... nevjerojatno je koliko glup mora biti netko tko napiše takve programske osnove, naročito jer se navodno radi o visokoobrazovanim kadrovima.

Ali to je tako kad ideologija prevlada nad činjenicama, objektivnošću i zdravim razumom.
To znaci kod tebe nije prisutna ideologija? 
Pa sve sto si pisao jest ideologija 
Sve 
 Pročitaj FERGUSONA I NJEGOVU ZLOVINACKU NACIJU 
Koja govori o tome koje jebene laži podvaljuje američki ekonomisti po cjelommsvijetu 
Meni je knjiga toliko užasno bolno istinita da mi se diže kosa 
Sam Ferguson je i u Americi poznat kao kritičar neoliberalne ekonomije i opće propasti koju izaziva 
Te  najavljuje da ce TAJ PROCES PRETVARATI STANOVNISTVO AMERIKE U OGORČENO, OSIRIMASENO I NEOBRAZOVANO pod kontrolom malene ultrabogate ekipe i podložno političkim i drugim ekscesima
 
Sad ja tebe Brando pitam: 
1. Jeli Ferguson radnik ili radnička fronta? 
2.jesi ti i tvoji abeni normalan? Ili možda kojim slučajem milijarder? :mog

O majke ti mile...

Kad god ti se predoče argumenti, ti udri po Americi.
ajde reci gdje sam ja američki kapitalizam smatrao uspješnim modelom. I zašto uvijek njega nabijaš na nos, kad dobro znaš da ima država u kojima kapitalizam uspijeva u potpunosti?

Odgovor ću ti ja reći:
Vama socijalistima je "straw-man" u krvi. Naći ćete svaku devijaciju u kapitalističkom modelu i iskoristiti je da biste oblatili cijeli smisao modela, i da biste opravdali svoj nakaradni i neodrživi kolektivizam kao ideju, ma koliko argumenata vam itko objektivan stavio pred nos.

Ne, nisam milijarder.
ali nisam ni socijalist, što automatski znači da sam normalan.

Kad mi nađeš jednu jedinu socijalističku državu u kojoj stanovništvo nije bijedno i siromašno, onda ćeš moći obraniti svoj nakaradni model.
Bivšu državu ne računam, jer smo već i argumentima i statističkim podacima dokazali da se standard u njoj provlačio za račun najprije Marshallovog plana i Trumanove doktrine, a kasnije na račun kredita, a da je ekonomija bila potemkinova sela.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Mon 15 Dec - 13:14

Sora wrote: Imaju li ljudi u prosjeku vise ako rade i dijele međusobno ili ako SAMO JEDAN IMA SVE A OSTALI GLODU NOGU OD STOLA . ? 
 Mislim pitanje je lako i želim da mi odgovoriš na to pitanje .  study

Pitanje je dokaz socijalističkog neznanja i zamjene teza uzrokovane jednom temeljnom zabludom socijalista:
KOLIČINA BOGATSTVA U JEDNOM DRUŠTVU NIJE UVIJEK ISTA!

Možeš ti stoput ponavljati svoje floskule, ali ja ću ti stoput odgovoriti da je to stvar državne regulacije tržišta koju treba prilagoditi i popraviti, a ne samog kapitalizma koji je, zasad, jedini poznati model koji je u stanju generirati održivi rast bogatstva i standarda.

Ali dobro, ajmo opet, po stoti put da ti ponovim osnove koje bi shvatila i mala djeca u vrtiću a vi socijalisti ih jednostavno ne želite vidjeti pored zdravih očiju:

1. Socijalistički sustav, "smanjivanjem nejednakosti" tako da se uzima od poslovno najuspješnijih, koči i usporava ekonomiju i njen rast, automatski smanjujući prinose i opće bogatstvo društva (generira se manje stvorene vrijednosti).

2. Kapitalistički sustav omogućuje uspješnome da zadrži svoj profit, te da ga ponovno reinvestira i stvori novu dobit, otvori nova radna mjesta, itd.

3. Krajnji ishodi:
- U prvom slučaju količina bogatstva ostaje ista ili se sporo povećava. Jaz između bogatih i siromašnih se, doduše, smanjuje, ali ni jedni ni drugi ne povećavaju svoj standard.
- U drugom slučaju, jaz između bogatih i siromašnih je veći, ali i jedni i drugi imaju veću mogućnost rasta standarda negoli u socijalizmu.
- Krize pojedinih kapitalističkih država generirane su lošom regulacijom sustava, a ne samim sustavom kao takvim.

 
blackboard .
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Mon 15 Dec - 14:46

Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by aben Mon 15 Dec - 14:55

Bran_Do wrote:


Kad mi nađeš jednu jedinu socijalističku državu u kojoj stanovništvo nije bijedno i siromašno, onda ćeš moći obraniti svoj nakaradni model.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Mon 15 Dec - 15:07

Sora wrote: I sad ..proizvodnja ...
U većini zemalja svijeta je u sturcu 
 I kapitalizam također 

Imaš neke dokaze, statističke ili neke druge objektivne pokazatelje itd. za ovu parolu?
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Mon 15 Dec - 15:11

Evo, na našem omiljenom blogu, osvrt na budalaštinu, neznanje, zadojenost i opasne namjere grupacije koja se zove "Radnička fronta":

http://tkojejohngalt.wordpress.com/2014/10/05/neke-socijalisticke-kontradikcije-i-zablude/
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Mon 15 Dec - 16:30

Nevezano za raspravu, ovdje prenosim komentar jednog usera s forum.hr-a, o tome zašto u Hrvatskoj nema liberalnog kapitalizma i zašto političari nemaju "muda" uvesti tržišne reforme koje bi dovele ka istom:

"Naravno da nemaju, jer to nužno znači:

a) ukidanje raznih redistributivnih povlastica kojekakvim skupinama - pokopali bi te razni porezni sisavci od, sindikata, medija, do NVO-a, do raznih udruga, pa subvencirane i privilegirane tržišne djelatnosti itd. 

b) ukidanje ovlasti države - koji bi političar sam sebi uskratio pristup tuđem novcu? Pa zaboga, za to se i većina bavi politikom na tom nivou, a sad bi sami sebi zavrnuli pipu. 

c) kraj stranačkim donacijama - ako ne postoje subvencije, olakšice, nagodbe, ograničenje konkurencije kroz birokraciju/regulativu, onda nema ni incentive velikom biznisu davati ogromne novce u obliku donacija ili masno plaćati lobiste kako bi se izborili za povlašteni status na tržištu kroz politički intervencionizam. Koja stranka može bez ovog kapitala igrat političku igru prijestolja te se dočepat vlasti...?

Postoji još puno razloga zašto se nema ni muda ni sluha za tržišne reforme u RH, no ova tri su sasvim dovoljna. 
Retorika je za mase, populističke fraze i prožvakane floskule s predizbornih tribina, novac i interes vodi politiku kao i svaku drugu djelatnost. No problem je što imamo sustav u kojemu se isplati biti korumpiran i raditi na štetu društva, zato nema onih "poštenih" i "pravednih" kad se o politici i tuđem novcu radi."
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by aben Mon 15 Dec - 18:38

to su sve logični razlozi zašto bi se političari opirali promjenama, al ja nisan sklon virovati u njihovu malicioznost. da, ugnjezdit će se, uljebit rodbinu, namestiti natječaj za pinku dinara, al da će svjesno raditi protiv građana- jednostavno ne virujen. ovo gori nabrojeno ne smatraju uništavanjen zemlje, ionako svi odlome mali komad kolača dok niko ne gleda, to je tragedy of commons. a za rastrošnost više krivin poremećen referentni sustav vriednosti.  
no, prva točka je najbliža onomu šta ja vidin ka najveći razlog, al nije rieč samo o interesnim skupinama nego najširem biračkom tielu.

naši ljudi su socijalisti. socijalisti biraju socijaliste za zastupnike.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Mon 15 Dec - 20:30

Zasto je kapitalizam truli sustav 
1. Korupcija je prisutna na svim nivoima i mjestima , od vlasti do medijau kojima  se laži o demokraciji i slobodama i dalje šire 
2. Zato sto su najvažniji ljudi iz nadzornih odbora poduzeća, tvornica, firmi ujedno u organima vlasti .  Bilo kao savjetnici političara. Bilo kao dijelovi političkog aparata, odbora za neka sranja tipa kako spriječiti monopola na tržištu  , tako nije bilo u najgorim razdobljima diktature proletariijata. 
3. Zato sto je deregulacija banaka i ostalih financijskih ustanova, npr. Fondova , dovela do neviđene pljačke stanovnistva preko duznickog ropstva a istovremeno omogućila suludo bogaćenje bankovnim menadžerima kojima se isplaćuju tim veći bonusi čim vise pokradu 
4. Zato sto se gase razne proizvodnje i Sele u bazene jeftine radne snage gdje se ne ispunjavaju minimalni sindikalni zahtjevi ( iako u biti sindikati malo znače bilo gdje) te se time postižu ekstrsprofitne zarade a istodobno domaće stanovnistvo.  Je nezaposleno i domaća je industrija uništena posto su cijene. Kineskih i sl proizvođača dampinske i bagatelne 
5. Zato sto bezobrazna porezna politika ide na ruku bogatima a državu sprječava da ulaze u javne potrebe npr.školstvo, zdravstvo, te se kultura tzv razvijenog zapada svodi na show i sport business .. 
6. Zato sto kapitalizam da bi spriječio istinu o socijalizmu i ujedno osvojio krvlju nova tržišta, izaziva diljem svijeta nove i nove ratove 
7. Zato sto sebičnost i gramzljivost krupnog kapitala uništava zemljul prirodu i ljude 
 
Zato . Ili ce se raditi na uvođenju socijalizma ili se nadate barbarstvo koje jos u povijesti nije bilo.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Mon 15 Dec - 20:33

aben wrote:to su sve logični razlozi zašto bi se političari opirali promjenama, al ja nisan sklon virovati u njihovu malicioznost. da, ugnjezdit će se, uljebit rodbinu, namestiti natječaj za pinku dinara, al da će svjesno raditi protiv građana- jednostavno ne virujen. ovo gori nabrojeno ne smatraju uništavanjen zemlje, ionako svi odlome mali komad kolača dok niko ne gleda, to je tragedy of commons. a za rastrošnost više krivin poremećen referentni sustav vriednosti.  
no, prva točka je najbliža onomu šta ja vidin ka najveći razlog, al nije rieč samo o interesnim skupinama nego najširem biračkom tielu.

naši ljudi su socijalisti. socijalisti biraju socijaliste za zastupnike.
Nasi ljudi su nacionalisti vise 
Ti si pobrkao 
 Oboje je neki tip komunitarizma . Zajedništva. 
Ostalo kaj pišeš je li la .... Li la. Ok ?
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Mon 15 Dec - 20:44

Bran_Do wrote:
Sora wrote: Imaju li ljudi u prosjeku vise ako rade i dijele međusobno ili ako SAMO JEDAN IMA SVE A OSTALI GLODU NOGU OD STOLA . ? 
 Mislim pitanje je lako i želim da mi odgovoriš na to pitanje .  study

Pitanje je dokaz socijalističkog neznanja i zamjene teza uzrokovane jednom temeljnom zabludom socijalista:
KOLIČINA BOGATSTVA U JEDNOM DRUŠTVU NIJE UVIJEK ISTA!

Možeš ti stoput ponavljati svoje floskule, ali ja ću ti stoput odgovoriti da je to stvar državne regulacije tržišta koju treba prilagoditi i popraviti, a ne samog kapitalizma koji je, zasad, jedini poznati model koji je u stanju generirati održivi rast bogatstva i standarda.

Ali dobro, ajmo opet, po stoti put da ti ponovim osnove koje bi shvatila i mala djeca u vrtiću a vi socijalisti ih jednostavno ne želite vidjeti pored zdravih očiju:

1. Socijalistički sustav, "smanjivanjem nejednakosti" tako da se uzima od poslovno najuspješnijih, koči i usporava ekonomiju i njen rast, automatski smanjujući prinose i opće bogatstvo društva (generira se manje stvorene vrijednosti).

2. Kapitalistički sustav omogućuje uspješnome da zadrži svoj profit, te da ga ponovno reinvestira i stvori novu dobit, otvori nova radna mjesta, itd.

3. Krajnji ishodi:
- U prvom slučaju količina bogatstva ostaje ista ili se sporo povećava. Jaz između bogatih i siromašnih se, doduše, smanjuje, ali ni jedni ni drugi ne povećavaju svoj standard.
- U drugom slučaju, jaz između bogatih i siromašnih je veći, ali i jedni i drugi imaju veću mogućnost rasta standarda negoli u socijalizmu.
- Krize pojedinih kapitalističkih država generirane su lošom regulacijom sustava, a ne samim sustavom kao takvim.

 
blackboard .
Da socijalizam uzima poslovno uspjesnijima da bi dao SVIMA PA I NJIMA 
DRUSTVRNO BOGATSVO JE ISTO BOGATSTVO 
IMAS ŠKOLE, BOLNICE, PROMET ... KAO ZAJEDNIČKO BOGATSTVO .
2. Kapitalist nekaj reinvestira i stvara nova radna mjesta ? 
 Ha ha ..otkuda toliko nezaposlenih u svijetu ? 
Krize u kapitalizmu su pravilo, to već vidimo. To ti nije zbog loše regulacije sustava nego zbog lošeg sustava u cjelosti. Kapitalizam je sranje u totalu. 
A da jest, to dokazuje tvoja glupaca :coffee  tvrdnja da u kapitalizmu i siromašni i bogati imaju bolje uvjete za povećanje standarda. Pa koji kuac opće ima onda siromašnih ? I sto znaci "imaju bolje uvjete" ? 
Mogu dobiti na lutriji ha ? T
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Mon 15 Dec - 20:48

Bran_Do wrote:Evo, na našem omiljenom blogu, osvrt na budalaštinu, neznanje, zadojenost i opasne namjere grupacije koja se zove "Radnička fronta":

http://tkojejohngalt.wordpress.com/2014/10/05/neke-socijalisticke-kontradikcije-i-zablude/
Bilo bi ti bolje da čitaš 
FERGUSON ZLOČINAČKA NACIJA 
Ne petljaj se u ono kaj ne razmes i čitaj malo o kriminalnom miljeu američkih banaka 
 I da 
 A kaj ti meni braniš da uzimam Ameriku za primjer ? 

Ha ha ...svašta ....lol!
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Mon 15 Dec - 20:50

P
aben wrote:
Bran_Do wrote:


Kad mi nađeš jednu jedinu socijalističku državu u kojoj stanovništvo nije bijedno i siromašno, onda ćeš moći obraniti svoj nakaradni model.
 Jedna je bila JUGOSLAVIJA 
OĆEŠ JOS JEDNU . Libija 
Jos jednu ? 
Sovjetski savez ....:aw
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Tue 16 Dec - 9:34

Sora wrote:Zasto je kapitalizam truli sustav 
1. Korupcija je prisutna na svim nivoima i mjestima , od vlasti do medijau kojima  se laži o demokraciji i slobodama i dalje šire 
2. Zato sto su najvažniji ljudi iz nadzornih odbora poduzeća, tvornica, firmi ujedno u organima vlasti .  Bilo kao savjetnici političara. Bilo kao dijelovi političkog aparata, odbora za neka sranja tipa kako spriječiti monopola na tržištu  , tako nije bilo u najgorim razdobljima diktature proletariijata. 
3. Zato sto je deregulacija banaka i ostalih financijskih ustanova, npr. Fondova , dovela do neviđene pljačke stanovnistva preko duznickog ropstva a istovremeno omogućila suludo bogaćenje bankovnim menadžerima kojima se isplaćuju tim veći bonusi čim vise pokradu 
4. Zato sto se gase razne proizvodnje i Sele u bazene jeftine radne snage gdje se ne ispunjavaju minimalni sindikalni zahtjevi ( iako u biti sindikati malo znače bilo gdje) te se time postižu ekstrsprofitne zarade a istodobno domaće stanovnistvo.  Je nezaposleno i domaća je industrija uništena posto su cijene. Kineskih i sl proizvođača dampinske i bagatelne 
5. Zato sto bezobrazna porezna politika ide na ruku bogatima a državu sprječava da ulaze u javne potrebe npr.školstvo, zdravstvo, te se kultura tzv razvijenog zapada svodi na show i sport business .. 
6. Zato sto kapitalizam da bi spriječio istinu o socijalizmu i ujedno osvojio krvlju nova tržišta, izaziva diljem svijeta nove i nove ratove 
7. Zato sto sebičnost i gramzljivost krupnog kapitala uništava zemljul prirodu i ljude 
 
Zato . Ili ce se raditi na uvođenju socijalizma ili se nadate barbarstvo koje jos u povijesti nije bilo.

hahahah, pa opet nisi navela nijedan jedini razlog koji bi uistinu opovrgnuo model liberalnog kapitalizma, i dalje inzistiraš na "straw-man" argumentaciji, katastrofa....  :^0

1. LOL, pa korupcija je zaštitni znak socijalizma, u kojemu mediji ne smiju niti izvijestiti ni o čemu što bi kritiziralo vlast. Argument smiješan i nerealan.
2. I ovo je također zamjena teza - najvažniji ljudi u nadzornim odborima tvornica, poduzeća, firmi su ujedno bili članovi partije (danas HDZ-a i SDP-a).
3. Nitko nije tjerao nikoga da uzima kredit. Opet glup argument.
4. Proizvodnja se gasi u Hrvatskoj, znamo i zašto. Jer je 1990-ih monetarni sustav postavljen na način da pogoduje uvoznicima, a proizvodnja se među ostalim ne isplati investitorima iz dva razloga - prvi je taj što su nameti države preveliki, a drugi je taj što je u velikom dijelu županija radnik preskup. Pogledaj malo statistike i izvješća prije nego što počneš lupat gluposti i floskule.
5. ovo s poreznom politikom je žešća glupost, ne znam ni za koju državu se odnosi ovaj komentar. Kod nas porezi gaze svakog, za račun preskupoga državnog aparata.
6. Ovo o kapitalizmu i novim ratovima je kretenska idiotarija u režiji propalih neomarksista i socijalističkih recidiva, to je budalaština. Ratovi se vode otkad je svijeta i vijeka, to je stvar prevlasti geopolitičkih centara moći, a ne ishod pojedinog sistema. Manje čitati kretenske ljevičarske pamflete poput Chomskog.
7. Obična floskula.

Da rezimiramo, NIJEDAN JEDINI argument utemeljen na konkretnim dokazima koji bi organski išli kontra liberalnog kapitalizma nisi rekla.
Uglavnom se svih sedam svodi na parole, floskule, "straw-man" argumentaciju, zamjene teza i generalizacije (gdje pojedinačne negativne primjere koji su rezultat kompleksne društvene stvarnosti lažno projiciraš na kompletan pojam kapitalizma).

Zadojenost i zaluđenost kolektivizmom u našeg naroda je očito težak problem.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Tue 16 Dec - 9:37

Sora wrote:
aben wrote:to su sve logični razlozi zašto bi se političari opirali promjenama, al ja nisan sklon virovati u njihovu malicioznost. da, ugnjezdit će se, uljebit rodbinu, namestiti natječaj za pinku dinara, al da će svjesno raditi protiv građana- jednostavno ne virujen. ovo gori nabrojeno ne smatraju uništavanjen zemlje, ionako svi odlome mali komad kolača dok niko ne gleda, to je tragedy of commons. a za rastrošnost više krivin poremećen referentni sustav vriednosti.  
no, prva točka je najbliža onomu šta ja vidin ka najveći razlog, al nije rieč samo o interesnim skupinama nego najširem biračkom tielu.

naši ljudi su socijalisti. socijalisti biraju socijaliste za zastupnike.
Nasi ljudi su nacionalisti vise 
Ti si pobrkao 
 Oboje je neki tip komunitarizma . Zajedništva. 
Ostalo kaj pišeš je li la .... Li la. Ok ?


Činjenica jest da prosječan čovjek u Hrvatskoj razmišlja na socijalistički način, očekujući od države (bila ona "Hrvatska" ili neka druga) da ga doji i da brine o njemu, umjesto da 
To koriste kolektivistički nastrojeni političari koji stvaraju sve veću ovisnost pojedinaca i pravnih osoba o državnom aparatu.

Ne može se više ni prdnuti bez da namiriš najprije lokalne političke lupeže i njihove interesne jatake, a nakon toga i državni aparat koji grabi da nahrani sav taj kolektivistički interesni sklop.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 24 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 24 of 32 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 28 ... 32  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum