ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Društveno-ekonomski sustavi

Page 23 of 32 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 27 ... 32  Next

Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by aben Thu 4 Dec - 9:57

i to ciljana, tvoja, kako ti inače misliš ostvariti socijalistički raj na zemlji ako ne ujediniš glupane svih zemalja?

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Thu 4 Dec - 17:07

S glupostima ne mos nista 
Ni socijalizam ni ovaj drpizam u ovoj zemlji 
Nis

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by aben Thu 4 Dec - 17:19

o kontrer, s glupima socializam ide najdalje:

kampanja protiv vrabaca 1957.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Thu 4 Dec - 17:21

Pametni su bili u doba Hitlera 
I u fasistickim režimima 
Platili oni glavom na kraju 

Lako za Vrapce koj su platili

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by aben Thu 4 Dec - 17:26

Sora wrote:Pametni su bili u doba Hitlera 
I u fasistickim režimima 
Platili oni glavom na kraju 

Lako za Vrapce koj su platili
u svim socijalističnin režimima, dakako, pa i u tin navedenim.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Fri 5 Dec - 16:13

Ma čuj nista nova nisi reko već dugo
Glupih ima ubsvskom sustavu, ne kužim da je bilo kojinsustwv od toga pošteđen ..
Zato daj nekaj pametnije kontra socijalizma

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by aben Fri 5 Dec - 16:54

Pa reka san, bogatiji bogati ne znači da su siromašni siromasniji. Socijalisti podrazumjevaju zero sum game i zato san ja čisti socijalist!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Thu 11 Dec - 13:24

Sora wrote:Zato daj nekaj pametnije kontra socijalizma

Evo još malo o činjenici kako je mentalitet i model propaloga i neodrživog socijalizma utjecao i još uvijek utječe na današnje ekonomske i pravne odnose u RH:

"Imperium obligat. To je suština ozbiljnog pravnog sustava. Da, ti jesi vlasnik, ali ti za vlasništvo moraš brinuti u okviru standarda društva, ne možeš i ne smiješ vlasništvo uništavati jer si na neki način privremeni vlasnik nečega što je u društvu nastalo. Imaš pravo na prinos od vlasništva, jer se njime baviš, ali ne smiješ ugroziti njegovu vrijednost.
 
To su osnovni principi kontinentalnog prava, rimske tradicije, naravno. Anglosaksonski model je protestantski brutalniji, imaš pravo na puno toga u vezi s vlasništvom, ali dok ga imaš moraš za njega i odgovarati. U tome smislu su modeli jako slični.
 
Samoupravljači zapravo nisu odgovarali ni za što. Posljedično tome, kada su samoupravljačima za vrijeme Tuđmana poklonjene ogromne vrijednosti u nekretninama (prodajom nekretnina za manje od desetine vrijednosti nastala je šteta koja po nekim procjenama premašuje štete iz privatizacije), oni nikada nisu prihvatili i obveze iz tih nekretnina. Fasade zgrada u kojem su stanovi otkupljeni za bagatelu su i dalje ruševne, jer samoupravljači i/ili njihovi nasljednici očekuju od države, od koje su je otkupili za bagatelu, da ih i danas popravlja.
 
Očito je model u kojem vlasništva nema, pa time nema niti odgovornosti za vlasništvo, bio presudan za neuspjeh samoupravljanja. Bez vlasništva nema jasnih odnosa. Vlasništvo može biti i privremeno, na neki rok, kao prema nekim postojećim modelima na Zapadu, gdje zaposlenici, a posebno poslovodstvo, imaju bonuse u namjenskim fondovima iz kojih se novac može povlačiti prodajom udjela tek nakon više godina, kako bi se osiguralo da se pažljivo upravlja poduzećem koje iskazuje dobit jer  se samo tako stvaraju i dobivaju ti bonusi."


"Samoupravljači su, svjesni toga da nemaju niti kratkoročnu niti dugoročnu odgovornost, uzimali nekažnjeno ono što im je trebalo u privatnom životu da si poboljšaju standard."


http://www.politikaplus.com/novost/114354/iz-samoupravnog-socijalizma-u-kapitalizam-i-kako-to-prezivjeti
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Thu 11 Dec - 13:28

aben wrote:Pa reka san, bogatiji bogati ne znači da su siromašni siromasniji. Socijalisti podrazumjevaju zero sum game i zato san ja čisti socijalist!

Evo kako je mudro na socijalističke nebuloze odgovarala Željezna Lady:

Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Thu 11 Dec - 13:35

Video od minute i šesnaest, koji vrlo jednostavnom logikom opovrgava sve socijalističke "borce za socijalnu pravdu" i "salonske ljevičare":

Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Thu 11 Dec - 13:37

U ovom isječku iz duže diskusije o prikladnoj ulozi države Milton Friedman objašnjava zašto povećana uloga države završava u plutokraciji.
Iako je video star najmanje 20 godina, on sadrži pouke i za našu situaciju u Hrvatskoj danas. 
Milton isto tako objašnjava kako zdravstvena zaštita (i mirovinski sustav prvog stupa) nisu ništa drugo nego varanje i prisila glasača na sudjelovanje u nečemu što im u krajnjem slučaju više šteti nego koristi.


Friedmanov sugovornik zagovara "socijalnu državu" na sličan način kakav kod nas zastupaju sve stranke, uključujući HDZ i SDP:


Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by aben Thu 11 Dec - 16:02

srce me boli kad gledan takve isječke, upravo zbog datuma proizvodnje. a kod nas je osnovana Radnička fronta koja će se boriti protiv profita.
to je nešto toliko nadrealno, uvrnuto, da in se čovik ne more ni smijati.
a onda se sitin da nismo mi tako daleko od njih. recimo nastavni plan i program nan je ka petoljetka u rusiji i obavezno školuje kadrove koi nan ne tribaju. i to svi vide al oće li zaključiti da je nemoguće planirati i da treba liberalizirati škole? ne. 

luđaci opetovano rade istu stvar i očekuju drukčije rezultate.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Thu 11 Dec - 19:00

aben wrote:srce me boli kad gledan takve isječke, upravo zbog datuma proizvodnje. a kod nas je osnovana Radnička fronta koja će se boriti protiv profita.
to je nešto toliko nadrealno, uvrnuto, da in se čovik ne more ni smijati.

a onda se sitin da nismo mi tako daleko od njih. recimo nastavni plan i program nan je ka petoljetka u rusiji i obavezno školuje kadrove koi nan ne tribaju. i to svi vide al oće li zaključiti da je nemoguće planirati i da treba liberalizirati škole? ne. 

luđaci opetovano rade istu stvar i očekuju drukčije rezultate.

Ajme, da, čitao sam o tome na index.hr-u i imao sam istu reakciju......  :facepalm

I onda mi vrag nije dao mira nego sam išao guglati njihovu stranicu i programske principe... nevjerojatno je koliko glup mora biti netko tko napiše takve programske osnove, naročito jer se navodno radi o visokoobrazovanim kadrovima.

Ali to je tako kad ideologija prevlada nad činjenicama, objektivnošću i zdravim razumom.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Sat 13 Dec - 7:36

Bran_Do wrote:
aben wrote:srce me boli kad gledan takve isječke, upravo zbog datuma proizvodnje. a kod nas je osnovana Radnička fronta koja će se boriti protiv profita.
to je nešto toliko nadrealno, uvrnuto, da in se čovik ne more ni smijati.

a onda se sitin da nismo mi tako daleko od njih. recimo nastavni plan i program nan je ka petoljetka u rusiji i obavezno školuje kadrove koi nan ne tribaju. i to svi vide al oće li zaključiti da je nemoguće planirati i da treba liberalizirati škole? ne. 

luđaci opetovano rade istu stvar i očekuju drukčije rezultate.

Ajme, da, čitao sam o tome na index.hr-u i imao sam istu reakciju......  :facepalm

I onda mi vrag nije dao mira nego sam išao guglati njihovu stranicu i programske principe... nevjerojatno je koliko glup mora biti netko tko napiše takve programske osnove, naročito jer se navodno radi o visokoobrazovanim kadrovima.

Ali to je tako kad ideologija prevlada nad činjenicama, objektivnošću i zdravim razumom.
To znaci kod tebe nije prisutna ideologija? 
Pa sve sto si pisao jest ideologija 
Sve 
 Pročitaj FERGUSONA I NJEGOVU ZLOVINACKU NACIJU 
Koja govori o tome koje jebene laži podvaljuje američki ekonomisti po cjelommsvijetu 
Meni je knjiga toliko užasno bolno istinita da mi se diže kosa 
Sam Ferguson je i u Americi poznat kao kritičar neoliberalne ekonomije i opće propasti koju izaziva 
Te  najavljuje da ce TAJ PROCES PRETVARATI STANOVNISTVO AMERIKE U OGORČENO, OSIRIMASENO I NEOBRAZOVANO pod kontrolom malene ultrabogate ekipe i podložno političkim i drugim ekscesima
 
Sad ja tebe Brando pitam: 
1. Jeli Ferguson radnik ili radnička fronta? 
2.jesi ti i tvoji abeni normalan? Ili možda kojim slučajem milijarder? :mog
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Sat 13 Dec - 8:43

Da li si ti Brando razmislio sto je suština današnje politike? 
Jesi? 
Ekonomija 
 Zar ne? 
A sad reci sto je cilj ekonomije unkapitalizmu? 
Jačanje tržišta, vise slobode, konkurencija na tržištu ? 

E nije. I nemoj mi vise nijekati. 
Jednostavno nije, jer je  bogatašima stalo do očuvanja svog a ne tuđeg bogatstva. 
Zato oni UVIJEK ISTI  iz istih branši utječu na politiku da ne dođe do reformi ili povećavanja konkurentnosti. Povezanost banaka i vlasti je to također pokazala. 
I kontinuirano padanje u krize.
Time se narušavaju tvoji ideološki postulati o liberalizmu u kapitalističkoj državi
To ti je tvoja ideologija
Da sta valja ..ne bi propadala stalno danomice

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Sat 13 Dec - 8:46

Onda se idioti zalijepe za neoliberalne ideologiju i čudom se čude RADNIČKOJ FRONTI.

Da, u pravu su i imaju pravo na promišljanje o tome kako ukinuti kapitalizam 
Ili nas nece biti.
Boli me Pačja.
Mene nece prirodno...))  ali sam bar rekla .
Sapienti sat.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by aben Sat 13 Dec - 18:29

Sora wrote:Da li si ti Brando razmislio sto je suština današnje politike? 
Jesi? 
Ekonomija 
 Zar ne? 
A sad reci sto je cilj ekonomije unkapitalizmu? 
Jačanje tržišta, vise slobode, konkurencija na tržištu ? 

E nije. I nemoj mi vise nijekati. 
Jednostavno nije, jer je  bogatašima stalo do očuvanja svog a ne tuđeg bogatstva. 
Zato oni UVIJEK ISTI  iz istih branši utječu na politiku da ne dođe do reformi ili povećavanja konkurentnosti. Povezanost banaka i vlasti je to također pokazala. 
I kontinuirano padanje u krize.
Time se narušavaju tvoji ideološki postulati o liberalizmu u kapitalističkoj državi
To ti je tvoja ideologija
Da sta valja ..ne bi propadala stalno danomice
ne postoji cilj ekonomije u kapitalizmu jer nema šačice komunista da ga definira. ciljevi ekonomista su svakako maksimizacija profita, više slobode na tržištu i pokušaj monopolizacije tržišta.

bogatašima je svakako stalo do svog bogatstva. nikad nisam čuo da se neko brine za tuđe bogatstvo. ako postoje takvi, jesu li im prozori od marmelade?
ali bogataši nisu uvik isti. pogledaj forbesove ljestvice danas i prije 50 god.

povezanost krupnog kapitala i vlasti tkz. crony kapitalism običan socijalizam.

kapitalizam ne može propasti. države, poslovni subjekti i pojedinci mogu. i trebaju ako ne valjaju :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Sun 14 Dec - 10:59

Bogataši nemaju cilj? 
 Jesi ti s Marsa pao. 
Imaju i ti ga sam uočavas ali seres kontra komunizma. 
Imaju cilj i to je povećanje osobnog bogatstva. 
 E ako je taj cilj boji od toga da se povećava nacionalno bogatstvo , svaka tebi čast 
Jebo je mačku mater tko od takvih kao ti očekuje   Ljudskost. 
Jer je problem u tim bogatašima taj da vise ne biraju sredstva i da se u svom bogaćenje koriste kriminalom kao i međunarodnim krizama pa sve do izazivanja ratova
To već svi vide osim tebe 
Sinoć gledam Kako se riješiti šefa 2 i sta vidiš ...ono sto ti ja pričam SIN MILIJUNAŠA UBIJA ROĐENOG OCA DA BI UZEO NJEGOVE MILIJUNE ... 
Misliš da je ta priča SLUČAJNA . . .
I opet ti ponavljam nije bit u broju bogataša nego u tome da sustav bogaćenja NIJE VISE PRODUKTIVAN I NE TEMELJI SE  na proizvodnji nego na mesetarenju novcem i sumnjivim kapitalom 
A razlike su sve veće između bogatih i siromašnih 
A tebe jebe komunizam... Sirotinjo.
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Sun 14 Dec - 11:04

To sa slobodnim tržištem je inače lijepo vidljivo u slučaju uvođenja sankcija Rusiji 
I sjetim se kako su Hrvatskoj uveli zabranu uvoza oružja kad je počeo rat 90tih 
E pa mogli smo ga kupiti na crnom tržištu ali po deset puta većim cijenama 

:grin
Tebi čovječe ta mržnja prema komunizmu skroz blokira Ganglije ...

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by aben Sun 14 Dec - 13:43

Sora wrote:Bogataši nemaju cilj? 
 Jesi ti s Marsa pao. 
Imaju i ti ga sam uočavas ali seres kontra komunizma. 
Imaju cilj i to je povećanje osobnog bogatstva. 
 E ako je taj cilj boji od toga da se povećava nacionalno bogatstvo , svaka tebi čast 
Jebo je mačku mater tko od takvih kao ti očekuje   Ljudskost. 
Jer je problem u tim bogatašima taj da vise ne biraju sredstva i da se u svom bogaćenje koriste kriminalom kao i međunarodnim krizama pa sve do izazivanja ratova
To već svi vide osim tebe 
Sinoć gledam Kako se riješiti šefa 2 i sta vidiš ...ono sto ti ja pričam SIN MILIJUNAŠA UBIJA ROĐENOG OCA DA BI UZEO NJEGOVE MILIJUNE ... 
Misliš da je ta priča SLUČAJNA . . .
I opet ti ponavljam nije bit u broju bogataša nego u tome da sustav bogaćenja NIJE VISE PRODUKTIVAN I NE TEMELJI SE  na proizvodnji nego na mesetarenju novcem i sumnjivim kapitalom 
A razlike su sve veće između bogatih i siromašnih 
A tebe jebe komunizam... Sirotinjo.
 pažljivije čitati, pitala si šta je cilj ekonomije a ja ti kažem, zaista kažem ti, ekonomija nema cilj

nacionalno bogatstvo? šta je to nacionalno bogatstvo, sora? 
ljudskost ne tražim, niti bi je dao:)

bogataši koi ne biraju sredstva, ok.
postoje bogataši koi se služe kriminalom, i oni se zovu kriminalci i treba ih spriječiti u tome. to je posao policije i sudstva.
dalje, postoje bogataši koi se služe državama, oni zovu kronisti i ne može ih se spriječiti osim da se onemoguće privilegije koje nude države.
postoje i bogataši koi koriste međunarodne krize i oni su jednostavno korisni i treba ih imati šta više. 

razlike između bogatih i siromašnih su sve veće, ok. nema problema. objašnjeno ti je zašto to nije nikakav problem, al ako treba opet, javi.

ovo s produktivnosti i proizvodnjom je neartikulirano pa ne mogu komentirati.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by aben Sun 14 Dec - 13:50

Sora wrote:To sa slobodnim tržištem je inače lijepo vidljivo u slučaju uvođenja sankcija Rusiji 
I sjetim se kako su Hrvatskoj uveli zabranu uvoza oružja kad je počeo rat 90tih 
E pa mogli smo ga kupiti na crnom tržištu ali po deset puta većim cijenama 

:grin
Tebi čovječe ta mržnja prema komunizmu skroz blokira Ganglije ...
možeš malo elaborirati to s rusijom?

to s oružjem ti je textbook primjer kako radi kapitalizam i slobodno tržište. 

ne mrzim ja komunizam nešto posebno. mislim, gadi mi se, to je istina. mučim se ka pas i onda dođe neko i uzme mi moj novac  i još mi pljune u lice jer kaže da je to za moje dobro, da on zna bolje kako će ga potrošit nego ja. da, gađenje je preciznija riječ.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 23 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 23 of 32 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 27 ... 32  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum