ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by marcellus 6/3/2016, 14:13

http://kamenjar.com/raspudicev-odgovor-ivancicu-zasto-sam-ja-glup-a-viktor-ivancic-pametan/

_________________
Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by marcellus 6/3/2016, 14:16

Malo nakon toga Novosti su izvukle najtežu haubicu, Viktora Ivančića. U kritici moje kritike njihove uzurpacije tjednika srpske manjine, s čijim životom i interesima imaju vrlo malo veze, ali puno sa sredstvima koja su joj namijenjena, Ivančić je pokazao svu raskoš postferalovskog ekspresionizma. Ja sam za njega: laprdalo, mudroser, razbješnjeli televizijski fast thinker, nositelj tikve, u kojoj je’ zgužvana karirana tkanina smještena iza čeone kosti. Istina, korektno je prenio moje štosove poput onoga da na redakciji Novosti trebaju izvjesiti Zauzeto Hrvat. Ali je prešutio da sam se već pri toj izjavi ogradio od, očekivanog, izvrtanja i karikiranja osnovne teze, jer niti mislim da bi u tjedniku srpske manjine trebali raditi samo Srbi niti da bi se trebali baviti samo srpskim temama. Ali mi nije jasno zašto je u Novostima prekopiran Feralov impressum i zašto se to društvo medijske siročadi besramno zakvačilo na tuđu sisu? Ivančić mi imputira da se bunim jer “list koji je financiran javnim sredstvima prelazi okvire informativnih potreba nacionalne manjine”. Okvir informativnih potreba nacionalne manjine ne ispunjava potpuno, niti treba ispunjavati samo državnim sredstvima dotirani časopis, jer, u ovom slučaju Srbi kao i drugi građani konzumiraju i sve druge medijske proizvode, i javne i komercijalne i neprofitne. Posebna sredstva koja se dodjeljuju tjedniku određene manjine namijenjena su specifičnim sadržajima za koje se pretpostavlja da ih drugi mediji ne ispunjavaju. A tko je odredio da je to u slučaju Srba iznošenje stavova jedne partikularne političke opcije, za koje je kompetentna jedino bivša Feralova redakcija?

_________________
Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by marcellus 6/3/2016, 14:18

Postoje li Srbi u Hrvatskoj koji nisu ekstremno lijevo-liberalni? Postoje li pravoslavci kojima je niz blasfemičnih, antikršćanskih i antihrišćanskih naslovnica Novosti uvredljiv ili njihov gej aktivizam nezanimljiv? Imaju li Srbi pravo biti konzervativci, libertarijanci, socijaldemokrati? Ili moraju biti u okviru koji im je nametnuo Pupovac, čiji život ima vrlo malo veze sa životom većine srpskog stanovništva u Hrvatskoj. pri tome ne mislim na raskorak između terenca od 360.000 kuna na račun SNV-a i života starice povratnice u Lici ili nezaposlenog u Belom Manastiru, već na to da se cijelu jednu zajednicu veže uz partikularnu političku poziciju i koristi u službi dnevne politike, u ovom slučaju izborne kampanje, formiranja i predaje vlasti. Da je kod Ivančića još ostalo nešto od stare feralovske duhovitosti pokazuje i sljedeća, izvrsna šala: “Ona vrsta emancipacije, građanske samosvijesti i društvene odgovornosti kakvu iskazuje izdavač Novosti, razumije se, Raspudiću je posve strana”. Navedenu “emancipaciju, građansku samosvijest i društvenu odgovornost” možda najbolje iskazuju zadnji huškački, denuncijantski tekstovi poput navedenih Karamarkovih 11. 

_________________
Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by crvenkasti 6/3/2016, 14:19

Marc, jel bi ti napisao nešto za Novosti, ako ti plate?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by marcellus 6/3/2016, 14:19

Jedini, eventualno prihvatljiv, argument koji je Ivančić naveo je da sam glup. Ja “lupam gluposti”, a ta je “glupost univerzalna”. Budući da je izvučena Feralova najteža haubica i da je napisala da sam glup, izgleda da je za njih diskusija završena. Može li netko pametan onda postaviti isto pitanje? Doduše, u Jugoslaviji sam još uvijek moguće bio pametan jer sam kao osnovac dogurao do saveznog natjecanja iz matematike. Ali možda smo zaglupili u hrvatskoj državi, pa tu ni magisteriji i doktorati stečeni u njoj ne pomažu. Ivančić je pametan sam od sebe, a škola ga nije iskvarila, kao ni većinu Pupovčevih SSS (srednja stručna sprema) trupa koje u Novostima glupim doktorima znanosti, što je kulminiralo sa slučajem Šustar, daju lekcije od epistemologije i rnikrobiologije do fundamentalne teologije. Ivančić je imao godina otprilike kao ja sada kad je, za mrskog mu Tuđmanova režima, kako je svojedobno lijepo opisao Renato Baretić, pateći se za slobodu riječi, s partnericom pokupovao i prekupovao nekoliko stanova, dok su im novinari bili na minimalcima. A ja sam, “akademski situiran reprezentant hrvatske inteligencije”, kako on sugerira, unatoč 16 godina staža na fakultetu, najčitanijoj kolumni i honoraru za TV nastup koji mi nabija na nos, još uvijek podstanar. Tu se empirijski vidi da je on pametan, a ja glup. U njegovo zlatno vrijeme lakše je bilo osnovati sindikat u najsurovijoj firmi Donalda Trumpa nego u Feralu. A o slobodi riječi i nepostojanju cenzure u najslobodoumnijim novinama govori epizoda u kojoj je bivši feralovac Ćićo Senjanović svojedobno po Splitu tražio od “poštenog nalaznika” da mu vrati dvije kritičke rečenice o Vesni Pusić koje su tajanstveno nestale na putu od njegova pisaćeg stroja do tiskare. Ivančićeva pamet se vidi i u tome što je stekao i simbolički kapital buntovnika (unatoč dojenju od Sorosa, Stipe i Ive, Pavića i Ježića do Mudrinića i Pupovca), dok ja javno ispadam fašist, jer Pametniji piše kako “Raspudić, skupa s hordom sve dominantnijih hrvatskih fašistoida, cvili kako su Novosti nedovoljno srpske, pa im treba uskratiti javni novac”. Ako si u mladosti slavio Maksa Luburića ili u šezdesetoj hvalio NDH, to te ne mora spriječiti da kasnije postaneš urednik “srpskog tjednika” Novosti ili miljenik istog lista i počasni predsjednik antifašista, naravno, pod uvjetom da si pametan. A ako si ostao glup kao ja, pa ti “fali” Srba u tjedniku srpske nacionalne manjine, ti si dušmanin srpske zajednice i, naravno, fašist. A oni koji su Srbima oteli radna mjesta  žive od toga da ih sukobljavaju s većinom, pravi su im prijatelji. Zahvaljujući sms-ovima Pavića i Pukanića koji su procurili na suđenju, saznali smo da je Ninoslav Pavić, na Mesićev zahtjev, neko vrijeme financirao Feral, čije novinare frendovi nazivaju “gramzliivim idiotima” i “nezahvalnim luđacima”. Na Pukanićev upit: “Daj mi off the record reci koliko ti je Feral cca. dužan za tiskanje i plaće kaj ste im u ovim godinama dali”, Pavić odgovara: “5,4 mil. pomagal sam im jer me molio Stipe,  a ne Ivo. Govna.” Tužna šutnja nekadašnjih “medijskih heroja” na navedene sms-ove bacila je drukčije svjetlo na Feralove zadnje trzaje, kad je za tobože neovisni tjednik tadašnji predsjednik države tajno urgirao kod čelnika mrske korporacije, koji ih je potom održavao na životu upravo u vrijeme kad su najviše tamburali po kapitalizmu.

_________________
Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by vuksadinare 6/3/2016, 14:23

Jel to onaj ivancic kojemu je poslan mobilizacijski poziv u neprijateljsku vojsku HV pa mu zbog toga tudjman bio kriv za sve pa i za losu veceru...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99167
2015-09-08


Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by provocator 6/3/2016, 14:23

Marc...pređi u Novosti... bolje plaćaju.

_________________
Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by crvenkasti 6/3/2016, 14:25

provocator wrote:Marc...pređi u Novosti... bolje plaćaju.

Ne smeta što je Hrvat, ne smeta što je glup ... što čeka?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by marcellus 6/3/2016, 14:25

vuksadinare wrote:Jel to onaj ivancic kojemu je poslan mobilizacijski poziv u neprijateljsku vojsku HV pa mu zbog toga tudjman bio kriv za sve pa i za losu veceru...

Je, cvilio je do brisela i vašingtona da ga tuđman oće ubit a bio je mobiliziran u debelu pozadinu

_________________
Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by provocator 6/3/2016, 14:26

vuksadinare wrote:Jel to onaj ivancic kojemu je poslan mobilizacijski poziv u neprijateljsku vojsku HV pa mu zbog toga tudjman bio kriv za sve pa i za losu veceru...
Prešutni i nikada javno i službeno obznanjeni dogovor jest bio da se intelektualce i novinare ne mobilizira! Dobro... Ti to ne znaš što me i ne čudi. Osim toga ti vjerojatno ni ne znaš da Hrvatska nikada nije objavila ratno stanje... I kako onda možeš mobilizirati ljude ako rat nije proglašen??? I koja je to fora mobilizirati nekoga tko ti se ne sviđa i tko ti smeta? A ratno stanje nije objavljeno???

_________________
Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by L'âme 6/3/2016, 14:30

Odlican Ninin tekst.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by provocator 6/3/2016, 14:30

Dosta je kazati da je Raspudić zavodnik, nacionalistički demagog poput mnogih neprobuđene savjesti koji znaju što uplašenom i ugroženom narodu "odgovara" i kako svoju sofisteriju kapitalizirati... Kazao je  Fra Ivan Šarčević - profesor na Franjevačkoj teologiji i gvardijan samostana sv. Ante na Bistriku u Sarajevu - jedna je od moralnih vertikala franjevačkog reda te Bosne i Hercegovine.

_________________
Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by n_razbojnik 6/3/2016, 14:30

Zbilja, što će vjesniku srpske manjine toliko Hrvata u uredništvu :D

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by crvenkasti 6/3/2016, 14:33

marcellus wrote:
vuksadinare wrote:Jel to onaj ivancic kojemu je poslan mobilizacijski poziv u neprijateljsku vojsku HV pa mu zbog toga tudjman bio kriv za sve pa i za losu veceru...

Je, cvilio je do brisela i vašingtona da ga tuđman oće ubit a bio je mobiliziran u debelu pozadinu

Korigiraš moralni stav, i eto posla i para.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by kic 6/3/2016, 14:36

 A oni koji su Srbima oteli radna mjesta  žive od toga da ih sukobljavaju s većinom, pravi su im prijatelji.
in short
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by IL Risorto 6/3/2016, 14:42

provocator wrote:Dosta je kazati da je Raspudić zavodnik, nacionalistički demagog poput mnogih neprobuđene savjesti koji znaju što uplašenom i ugroženom narodu "odgovara" i kako svoju sofisteriju kapitalizirati... Kazao je  Fra Ivan Šarčević - profesor na Franjevačkoj teologiji i gvardijan samostana sv. Ante na Bistriku u Sarajevu - jedna je od moralnih vertikala franjevačkog reda te Bosne i Hercegovine.
To što je franjevac,trebalo bi biti kao neki zalopg koji daje težinu izrečenog ili što ?
Puno toga je glupa franjevačka katolčad izrekla na račun druga Tita,jeli bi se onda isto tako trebalko vrednovati ?
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by debotoijusto 6/3/2016, 14:43

provocator wrote:Dosta je kazati da je Raspudić zavodnik, nacionalistički demagog poput mnogih neprobuđene savjesti koji znaju što uplašenom i ugroženom narodu "odgovara" i kako svoju sofisteriju kapitalizirati... Kazao je  Fra Ivan Šarčević - profesor na Franjevačkoj teologiji i gvardijan samostana sv. Ante na Bistriku u Sarajevu - jedna je od moralnih vertikala franjevačkog reda te Bosne i Hercegovine.
ugodni bariton: "Temperatura zraka izmjerena jutros u šest sati iznosila je jedan stupanj. Toplo se obucite. Bog nam je dao odjeću da pred Njegovim licem skrijemo svoju sramotu. Dao nam je i slobodnu volju da odaberemo kakvu boju želimo nositi, no u aditivnom modelu boja, crna ima vrijednost trostruke ništice. Nositi crnu odjeću znači podsjećati se na svoju ništavnost i iskazivati poniznost pred Gospodom i Poglavnikom."
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30643
2014-04-12


Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by darth_vader 6/3/2016, 14:52

n_razbojnik wrote:Zbilja, što će vjesniku srpske manjine toliko Hrvata u uredništvu :D


Nisu mogli pronaći dovoljan broj lokalnih Srba koji vladaju ekavicom i ćirilicom kao materinjim? Ekipa iz fekala je ipak u prirodnijem okruženju tu...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by n_razbojnik 6/3/2016, 14:53

jasambrend wrote:
n_razbojnik wrote:Zbilja, što će vjesniku srpske manjine toliko Hrvata u uredništvu :D


Nisu mogli pronaći dovoljan broj lokalnih Srba koji vladaju ekavicom i ćirilicom kao materinjim? Ekipa iz fekala je ipak u prirodnijem okruženju tu...
Fekal je možda više za tu manjinu nego neki Srbi...Pupovac i Feral protiv lojalnih Srba

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by debotoijusto 6/3/2016, 14:55

Poglavnik Hrvatije, njegova svetost Matija III, čestitao je danas blagdan Preimenovanja svim građanima naše zemlje, priopćeno je iz njegova Ureda u Bazilici svetog Saveza. Draga braćo i sestre, Hrvati i Hrvatice, poručio je Poglavnik. Na današnji dan, prije dvadeset godina, Hrvatija je rekla odlučno "Ne" ucjenama Europske unije. Kako bi održali sigurnu i stabilnu zajednicu naroda i Boga, na današnji dan naše je izaslanstvo Europskom parlamentu uručilo ispisnicu iz Unije koja podržava nazadne ideje međuljudske jednakosti koje se direktno kose sa svetošću saveza Hrvata i Stvoritelja. Istoga dana Sabor je donio odluku u kojom izriče svoju crkvenu autonomiju pri čemu je naglašeno kako Hrvatima ne trebaju posrednici između njih i Boga! Stoljećima se, naglasio je Poglavnik, rimska biskupija u Vatikanu lažno predstavljala božanskim zastupnikom na zemlji, no Hrvatski je narod osvijestio svoju ulogu u odnosu sa Stvoriteljem. Tim je činom, dodao je Poglavnik, rođena Nova Država Hrvatija, odrekavši se tako i imena Hrvatska, koje se vjekovima nametalo našem narodu. U ime Oca i Sina i Duha svetoga.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30643
2014-04-12


Back to top Go down

Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat" Empty Re: Redakcija srpskih Novossti: "Zauzeto, Hrvat"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum