ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatski BDP ponovno porastao više od 2 posto?

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Hrvatski BDP ponovno porastao više od 2 posto? - Page 3 Empty Re: Hrvatski BDP ponovno porastao više od 2 posto?

Post by Guest 21/2/2016, 16:31

deda na aparatima wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:
radi se o tome da njihov rad govori da nema opuštanja niti smanivanja penzija. svake godine se uštedi 1.25% BDPa deficita, na rezanju troškova ministarstava, i zamrzavanju rasta plaća. I u svom modelu su uračunali negativne efekete na ekonomiju. Nisu ništa radikalno radili.

Isto njihov rezovi bi uključivali rezanje poreza recimo, ne brutalno, ali pomalo i to bi poništilo efekat pada BDPa zbog smanjivanja državne potrošnje(najviše zbog zamrzavanja rasta plaća javnog sektora)

ako se država ne zadužuje, i ako se privatni sektor ne zadužuje, te građani stavljaju novac na štednju u mirovinski i na privatne račune, od kud će doći novac za vraćanje kredita i povećanje štednje?

ja vidim samo jednu stavku od kud je moguće da dođe
pa od privatnih banka, koje mogu kreirati novac ne samo preko depozita nego drugih pizdarija, pogledao sam ona tvoja 4-5 videa koje si stavio ..

valjda.. 

uglavnom meni je spržen mozak, povlačim se sa ove teme, iden pisati negdje o siriji , putinu, ili ustašama i partizanima, gdje se nemoran naprezati.. ili idem izać vidit ću

Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatski BDP ponovno porastao više od 2 posto? - Page 3 Empty Re: Hrvatski BDP ponovno porastao više od 2 posto?

Post by Guest 21/2/2016, 16:34

upravo_sa_jebachine wrote: idem googlat

http://zg-magazin.com.hr/tihomir-domazet-s-pravom-se-ukazuje-na-problem-zaposlenosti-u-uvjetima-razvoja-novih-tehnologija/
Endogeni novac je dio post-kejnezijanske ekonomske škole mišljenja i Moderne monetarne teorije – ekonomike za 21. stoljeće čijom bi se primjenom trebalo doprinijeti povećanju konkurentnosti proizvoda i industrija, a moguća je i znatno veća ekonomska, trgovinska i investicijska regionalna suradnja. Važno je ukazati da se uvođenjem endogenog novca primjenjuje nova teorijska osnove, gdje se napušta dosadašnji model na način da investicije određuju nacionalnu štednju, a dosada je bilo obrnuto. To je jedna od najvećih teorijskih promjena i treba to implementirati sa znanjem i umijećem što će biti najveći izazov za financijski sektor odnosno banke.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatski BDP ponovno porastao više od 2 posto? - Page 3 Empty Re: Hrvatski BDP ponovno porastao više od 2 posto?

Post by Guest 21/2/2016, 16:39

upravo_sa_jebachine wrote:
deda na aparatima wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:
radi se o tome da njihov rad govori da nema opuštanja niti smanivanja penzija. svake godine se uštedi 1.25% BDPa deficita, na rezanju troškova ministarstava, i zamrzavanju rasta plaća. I u svom modelu su uračunali negativne efekete na ekonomiju. Nisu ništa radikalno radili.

Isto njihov rezovi bi uključivali rezanje poreza recimo, ne brutalno, ali pomalo i to bi poništilo efekat pada BDPa zbog smanjivanja državne potrošnje(najviše zbog zamrzavanja rasta plaća javnog sektora)

ako se država ne zadužuje, i ako se privatni sektor ne zadužuje, te građani stavljaju novac na štednju u mirovinski i na privatne račune, od kud će doći novac za vraćanje kredita i povećanje štednje?

ja vidim samo jednu stavku od kud je moguće da dođe
pa od privatnih banka, koje mogu kreirati novac ne samo preko depozita nego drugih pizdarija, pogledao sam ona tvoja 4-5 videa koje si stavio ..

valjda.. 

uglavnom meni je spržen mozak, povlačim se sa ove teme, iden pisati negdje o siriji , putinu, ili ustašama i partizanima, gdje se nemoran naprezati.. ili idem izać vidit ću

kako od privatnih banaka kad se ni država ni građani ne zadužuju

banke ne mogu trošiti novac u ekonomiju

jedino od kud će novac doći je iz smanjenja BDPa, uzmeš iz BDPa dio za vratiti kredit i staviti na štednju, imaš pad zaposlenosti i pad plaća, sljedeće godine opet tako, režeš potrošnju a financiraš se iz smanjenja BDPa, i nakon što si smanjio javni dug BDP ti je 50% manji nego pred 5 godina, nezaposlenost je 60%, a 1/5 građana se iselila.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatski BDP ponovno porastao više od 2 posto? - Page 3 Empty Re: Hrvatski BDP ponovno porastao više od 2 posto?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum