ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by Hoholo Mudovski 1/6/2024, 09:56

Split-Šolta zakrivljenost po okruglozemljašima bi trebala biti oko metar ipo...
Nije me još zanimalo istraživanje tog fenomena, ali jednomako bude ponesem teleskop stavim na mul što bliže razini mora i pogledam na neki mul na Šolti...

Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by T. 1/6/2024, 10:16

jedna od meni najomiljenijih kaže da stevie wonder zapravo nije slijep...

_________________
Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 60810
T.
T.

Posts : 17354
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by AssadNaPodmornici 1/6/2024, 15:01

Hoholo Mudovski wrote:Split-Šolta zakrivljenost po okruglozemljašima bi trebala biti oko metar ipo...
Nije me još zanimalo istraživanje tog fenomena, ali jednomako bude ponesem teleskop stavim na mul što bliže razini mora i pogledam na neki mul na Šolti...
Idem baš googlati kolika je zakrivljenosti. 
Evo ekipa ovdje na forumu dijeli svoje slike gdje su snimili zakrivljenost zemlje 
https://www.quora.com/Is-it-possible-to-see-the-effects-of-the-curvature-of-the-earth-from-ground-level-with-a-naked-eye

U teoriji si u pravu. 
Recimo da na 40km zbog zakrivljenosti gubiš jedan ipo metar.
To je taman negdje udaljenost Split Vis. Što znači da ako sjedneš guzicom na plažu ne bi smio na visu vidjeti drugu plažu nego tek poviše plaže šumarak.. 
Naravno treba vidjeti kolika je zapravo zakrivljenost. 
Ako staneš na noge onda logicno 2 metra si viši i vidiš više..

Gle možda je zemlja ravna, ali na ovom gore principu ti i Rusi i Ukrajinci i Zapad i Kina i Iran dizajniranju oružja, radare, rakete,.. Nije slučajno da ukrajinski piloti voze helikoptere jedva iznad zemlje a Ruske rakete možeš snimati mobitelom kada lete..

I nije slučajno da radari stoje na nekom stupu itd.. Sva ta oružja su dizajnirana zbog zakrivljene zemlje.. I piloti zbog toga voze helikoptere. 
Tako su Ukrainci čak dva mjeseca helikopterima opskrbljivali Azov u Mariopolu, letjeti su jedva iznad tla da ih Rusi ne vide radarima dok ih Rusi nisu otkrili slučajnom patrolom..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by AssadNaPodmornici 1/6/2024, 15:14

Evo jedan je pitao koliko može vidjeti Chicago sa druge strane jezera gdje je udaljenost 59 milja.
https://www.quora.com/Since-the-earth-is-round-should-a-100-km-away-tower-appear-bent-leaning-forward-away-from-us-when-we-look-at-it-through-a-zooming-device-If-no-why

Ima cijela rasprava itd. Čak i neke dobre slike ljudi koji su slikavali grad sa različite udaljenosti. 
Vidi se kako na različitim udaljenostima vide drugačije u pravilu vide te visoke zgrade nitko ne vidi obalu ili kuće koje su na razini mora. 
Eto uzmi teleskop dođi negdje na obalu odakle imaš drugi otok koji je udaljen 40 - 50 km i legni na pod i gledaj na drugi daleki otok.

Ako vidiš plaže na drugom otoku, zemlja je ravna ploča. 
Ako ne vidiš plažu (pod uvjetom da i ti gledaš točno sa razine mora) a vidiš poviše plaže drveće i kuće, znači da je zemlja okrugla da ti je plaža pala ispod horizonta.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by Eroo 1/6/2024, 16:52

AssadNaPodmornici wrote:
Recimo da na 40km zbog zakrivljenosti gubiš jedan ipo metar.
To je taman negdje udaljenost Split Vis.
9.6 cm...Bog te u'šumu okrenija.
Nema u matematici "recimo" izračunaj i dokaži.
Čuli, bokte, "jedan ipo metar". :^0
Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 10
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by Eroo 1/6/2024, 18:15

PS:
Izgleda da ću se morati ispričati. x-| :D
Naime, na kalkulatoru mi je štekala funkcija "arcus". Probam to nanovo uspostaviti,
pa ću "h" izračunati ponovo ito za s/2 18, 40 i 100 km.
Izračun slijedi...
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by AssadNaPodmornici 1/6/2024, 18:25

sa chat gpta;

Let's carefully re-calculate the drop for an object at 40 km using the correct formula step-by-step to ensure accuracy.

The formula we use is:

????
=
????
2
2
????
d=
2R
L
2




Where:

????
R is the radius of the Earth (6371 km).
????
L is the distance to the object (40 km).
Given
????
=
40
L=40 km and
????
=
6371
R=6371 km, let's calculate
????
d.

Calculate
????
2
L
2
:
4
0
2
=
1600
40
2
=1600

Multiply
2
????
2R:
2
×
6371
=
12742
2×6371=12742

Divide
????
2
L
2
by
2
????
2R:
1600
12742

0.1256
12742
1600

≈0.1256

So, the object 40 km away would fall approximately 0.1256 kilometers, or 125.6 meters, behind the horizon due to the curvature of the Earth.

For completeness, let's also re-calculate for 20 km using the same formula:

Calculate
????
2
L
2
:
2
0
2
=
400
20
2
=400

Divide
????
2
L
2
by
2
????
2R:
400
12742

0.0314
12742
400

≈0.0314

So, the object 20 km away would fall approximately 0.0314 kilometers, or 31.4 meters, behind the horizon due to the curvature of the Earth.

The corrected values are:

For 40 km: 125.6 meters
For 20 km: 31.4 meters


https://earthcurvature.com/
ovaj ovdje link pokazje
125.57 meters

Dakle, to znači. da ako gledaš iz Splita prema Visu, i legneš na zemlju, nema šanse da vidiš grad, tek pola otoka.. naravno kada si na brdu, ako puhne bura možeš vidit i italiju.

međutim kada legneš na zemlju i gledaš na vis, da je zakrivljenje već tako ogromno. wow.

što znači da evo neka Mudovski uzme teleskop(ili mortalka) i idući put kada odu na plažu.. ujutro kada je bonaca.
dođu blizu razine mora. i neka gledaju neki otok udaljen par desetaka km u daljani.. 20-30km u daljini , kada je dobra vidljivost.
i trebali vi vidjeti da im "fali pola otoka".. tipa prema ovim online kalkulacijama na 20metara je 31metar na 40 već 126.

ako oni legnu skoro pa na razinu mora, neće vidjeti po pola otoka.

eto im najbolji dokaz da je zemlja okrugla. da je zemlja ravna ploča, sa teleskopom bi 30km dalje sa svoje plaže dok ležiš mogao vidjeti drugu plažu. a to je nemoguće.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by Eroo 1/6/2024, 18:49

Eroo wrote:PS:
Izgleda da ću se morati ispričati. x-| :D
Naime, na kalkulatoru mi je štekala funkcija "arcus". Probam to nanovo uspostaviti,
pa ću "h" izračunati ponovo ito za s/2 18, 40 i 100 km.
Izračun slijedi...

Za udaljenost ST - Šolta (cca 18 km) je h= 25,4 cm,
a za udaljenost ST-Vis (cca 40 km)  je h= 1,25 m.
Stevica je promašio za 2x , a znam i zašto. Šeprtlja zaboravi množiti s 0.5. king

Moj  CASIO FX-880P je star 25 godina i ne bih ga dao ni za jedan novijeg datuma.
Pušim dok radim...i jebiga, zašteka tipka zbog ljepljivog nikotina i prašine.
Evo ispada da imam neke koristi  i iz ovog blebetanja ovdje. drunken
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by Hoholo Mudovski 1/6/2024, 19:49

Po suvremenim mjerenjima obujam Zemlje po meridijanu iznosi 40,009.153 km. Zakrivljenost zemlje je 8 inča na 1 milju.
Google ovo kaže kad ukucam zakrivljenost zemlje.
To ne znači ništa, jer google kaže i da muškarac može postati žena...

Dakle nije dokazano, nije za ovu temu nego teoriju zavjere.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by AssadNaPodmornici 1/6/2024, 20:16

Kada odeš drugi put na plažu, uzmi kvalitetniji teleskop kupi negdje da ali expresa, legni točno iznad vode. I onda pokušaj gledati na otok udaljen par desetaka km i vidi hoćeš li vidjeti plažu. Nećeš prema ovome što mi izbacuje chat gpt kalkulacije i online kalkulatori

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by Hoholo Mudovski 1/6/2024, 20:20

AssadNaPodmornici wrote:Kada odeš drugi put na plažu, uzmi kvalitetniji teleskop kupi negdje da ali expresa, legni točno iznad vode. I onda pokušaj gledati na otok udaljen par desetaka km i vidi hoćeš li vidjeti plažu. Nećeš prema ovome što mi izbacuje chat gpt kalkulacije i online kalkulatori
Imam vrhunski teleskop. Nekada s dicom gledam , saturn, jupiterove mjesece...
Flatertheri rade eksperiment s laserima...
Možda jednom ako me bude volja i baš imteresiralo napravim i s teleskopom...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by Eroo 1/6/2024, 20:45

PS:
Pazi se igre velikih s malim brojevima na kalkulatoru.
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by Hoholo Mudovski 1/6/2024, 20:56

Eroo wrote:PS:
Pazi se igre velikih s malim brojevima na kalkulatoru.
Onda kolika je zakrivljenost do Šolte? jocolor

Valja li ovo šta?
https://dizzib.github.io/earth/curve-calc/?d0=15&h0=2&unit=metric
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by T. 1/6/2024, 21:50

ne znam kakva je ovo teorija dnosno zavjera ali je vrlo interesantna...
događaj je poznat pod nazivom "sunak, from red to green"...
fokus je na ovoj fascikli koju nosi...

_________________
Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 60810
T.
T.

Posts : 17354
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by AssadNaPodmornici 1/6/2024, 22:03

Hoholo Mudovski wrote:
Eroo wrote:PS:
Pazi se igre velikih s malim brojevima na kalkulatoru.
Onda kolika je zakrivljenost do Šolte? jocolor

Valja li ovo šta?
https://dizzib.github.io/earth/curve-calc/?d0=15&h0=2&unit=metric
Fora je ovaj kalkulator daje iste rezultate kao chat gpt i ovaj drugi link. 
Ne znam kako je ovaj gore inžinjer koji je izvrijeđa druge sa su nepismeni izračuna 8 cm ili šta već

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by AssadNaPodmornici 1/6/2024, 22:06

Eto sam napravi neki experiment. Evo pada mi napamet kada sam vozio ka skiper tamo između Šolte i Čiova ima neka plutača koja upozorava na plicak.. Iden baš vidjeti koliko je ona udaljena od nekih točaka odakle bi je mogao eventualno vidjeti na 20km

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by T. 1/6/2024, 22:30

AssadNaPodmornici wrote:Eto sam napravi neki experiment. Evo pada mi napamet kada sam vozio ka skiper tamo između Šolte i Čiova ima neka plutača koja upozorava na plicak.. Iden baš vidjeti koliko je ona udaljena od nekih točaka odakle bi je mogao eventualno vidjeti na 20km
ne postoji primjer zakrivljene vode...
voda sama "traži" level...
odatle naziv "vodoravno"...

_________________
Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 60810
T.
T.

Posts : 17354
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by AssadNaPodmornici 1/6/2024, 22:40

Nije zakrivljena voda, nego zemlja. Ta plutača je cca 25-30km iz Podstrane u smjeru Drvenika. Što znači da kada bi teleskop na na plažu negdje u Podstrani i usmjerio je u smjeru te plutača čak i da je ona velika par metara ne bi je smio vidit...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by T. 1/6/2024, 23:12

evo ti lik sam sebe snimio sa 20 km udaljenosti...
vidi se od glave do pete...

_________________
Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 60810
T.
T.

Posts : 17354
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by AssadNaPodmornici 1/6/2024, 23:43

E i?
Možda se nalazi na 20ak metara visinske razlike.
Ne možda nego vjerojatno 100% pošto ne mogu otvoriti video i točno vidjeti komentare i koordinate lokacije kamere i osobe mogao b naći topografsku kartu
 Jbt dajete ta skrivena videa. Stavi full video da uđem u komentare vidim gdje je lokacija kamere gdje on i nađem ti odmah topografsku kartu i visinsku razliku

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by AssadNaPodmornici 1/6/2024, 23:54

Jbt pogleda sam cijeli video. 
Lik je testira zoom kamere kako je nastima. 
Nije uopće priča o ravnoj zemlji. 
I onda ekipa sekte došla uzela mu video i to zamotala kao da bi trebao biti po matematici koliko već metara ispod horizonta. 
A nije im možda palo napamet da se lik nalazio taman u podnožju brda. 
Lako rekoh ako žele dokazati daš točno koordinate gdje je on bio a gdje kamera. I visinsku razliku. A to su sakrili. Sakrili su i video, nije sa youtube nego se zove kada sam vidio link bitchtube tako nešto jer su momku doslovno ukrali video i onda na kraju napravili prilog gdje ispada da je zemlja ravna. 
Al lik snima sebe u podnožju brda još kratko na karti se vidi gdje je stavio kameru a gdje je on. Haha. 
Kako rekoh sva sreća da vas Ruski inžinjeri ne slušaju niti Ruski piloti jer bi izgubili rat vrlo brzo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina - Page 2 Empty Re: Teorije zavjere koje su se potvrdile kao istina

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum