ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus Sat 6 Apr - 8:02

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 300px-Motor_Sich_AI-450_engine%2C_Kyiv_2018%2C_95

Ivchenko -Progress AI-450S je turboelisni motor koji je dizajnirao Ivchenko-Progress, a izradio Motor Sich. To je konstrukcija s dvije osovine s jednom osovinom plinskog generatora i jednom slobodnom osovinom turbine. AI-450S od 450 KS koristi se na Diamond DA50 -JP7, Bayraktar Akıncı UAV i Diamond Dart 450, a AI-450S-2 od 630 KS koristi se na Evektor EV-55. Cijena AI-450 motora je otprilike 236.400 dolara.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ivchenko-Progress_AI-450S


RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus Sat 6 Apr - 8:03

Primijenjeno na: An-148 , Mi-2 , Bayraktar Akıncı , Evektor EV-55 Outback

AI-450  — osnovni;
AI-450M  — namijenjen za ugradnju na modernizirani helikopter Mi-2M i višenamjenske helikoptere;
AI-450-MS  je moderna dvoosovinska pomoćna elektrana ekvivalentne snage 222 kW. Dizajniran za korištenje na putničkim zrakoplovima An-148 i drugim zrakoplovima različitih namjena. Proizvodi se od prosinca 2003 .;
AI-450TP  — pojačan u odnosu na osnovni motor za 12,8%.
AI-450S je moderna opcija za dvomotorne i jednomotorne zrakoplove općeg zrakoplovstva, koristi se na Diamond DA-50 -JP7 i Evektor EV-55 (modifikacija AI-450S-2 )

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%86-450

U listopadu 2023. SBI je Oružanim snagama predao helikopter Mi-2.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus Sat 6 Apr - 8:24

Mi-2 je jedini sovjetski helikopter koji se nije proizvodio u SSSR -u.

Mi-2  - srednji višenamjenski helikopter koji je dizajnirao sovjetski dizajnerski biro Mihaila Mila, a serijski ga je proizvodila samo tvornica WSK Świdnik ( Poljska ). Mi-2 je bio jedini helikopter sovjetskog dizajna koji se nikada nije masovno proizvodio u SSSR-u.

Iako je u 21. stoljeću to već zastarjela konstrukcija i ograničene su mogućnosti njegove modernizacije, u ruskoj tvornici Rostvertoł razvijena je modernizirana verzija Mi-2A. Modernizacija uključuje, između ostalog: zamjena motora i avionike. Slično osvježenje dizajna provedeno je u ukrajinskoj zrakoplovnoj tvornici u Vinici. Tamo je razvijen helikopter Mi-2MSB2 opremljen novijim motorima, avionikom, s neznatno rekonstruiranim trupom i novim reduktorom.

Mi-2A

Godine 2003. dvije ruske tvrtke Mil i Rostwiertol odlučile su započeti proizvodnju modernizirane verzije Mi-2, označene kao Mi-2A. Nova verzija ima nove francuske motore Turbomeca Arrius-2Mi (450 KS) s novim jedinicama i sustavima i potpuno zamijenjenom modernom avionikom.

Godine 2012. najavljeno je osnivanje tvornice za licencnu proizvodnju helikoptera Mi-2A u Kini u pokrajini Hebei. Osim toga, tvornica će također servisirati i popravljati Mil helikoptere.

Mi-2A

Umjesto motora GTD-350, helikopter Mi-2A koristi dva turboosovinska motora AI-450, dizajnirana u ukrajinskom SSR ZMKB Progress , ili Arrius-2MI, razvijena od strane francuske tvrtke Turbomeka. Kao rezultat ugradnje ovih motora, letne performanse helikoptera su značajno poboljšane. Novi motori, u usporedbi s GTD-350, imaju manju specifičnu potrošnju goriva, duži radni vijek i pouzdanost, nižu razinu buke i manju emisiju štetnih tvari. Zbog ugradnje novih motora promijenjen je i prijenos helikoptera. Ugrađeni su novi mjenjači - glavni GR-2A i spojni mjenjač OR-2A, te spojna osovina za prijenos momenta od OR-2A do GR-2A.

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Mil_Mi-2_Hoplite%2C_Ukraine_-_Ministry_of_Emergency_Situations_JP7262305
Mi-2 Državna hitna služba Ukrajina

Mi-2 MSB  je ukrajinska inačica modernizacije sovjetskog višenamjenskog helikoptera Mi-2, koju je razvio Motor Sich.

Projekt modernizacije helikoptera Mi-2 sa zamjenom motora GTD-350 s AI-450 pod imenom Mi-2A razvijen je i predložen početkom 2000-ih. Naknadno je u tvornici Rostvertol razvijena opcija za modernizaciju Mi-2 (s ugradnjom kompozitnih lopatica) (nakon raspada SSSR-a, ostala je jedina tvrtka u ruskoj zrakoplovnoj industriji koja se specijalizirala za popravak i modernizaciju helikopteri Mi-2). Proizveden je jedan pokazni model Mi-2A, tada je objavljena namjera da se instaliraju motori AI-450 na helikoptere koje tvornica modernizira, ali gospodarska kriza koja je započela 2008. dovela je do zastoja u radu na projektu.

U kolovozu 2011., šef upravnog odbora Motor Sicha, V. A. Boguslaev, rekao je u intervjuu da je Motor Sich započeo projekt proizvodnje moderniziranih helikoptera Mi-2MSB opremljenih novim, snažnijim i ekonomičnijim motorom. Ministarstvo obrane Ukrajine osiguralo je sredstva za razvojne radove, budući da je modernizirani helikopter trebao biti korišten kao stroj za obuku za obuku kadeta vojnih obrazovnih institucija ukrajinskog ratnog zrakoplovstva.

Ponovno opremanje prva dva helikoptera Mi-2 izvršeno je u Vinnitsa Aviation Plant 2011. (cijena modernizacije svakog Mi-2 bila je gotovo 850 tisuća američkih dolara ). U studenom 2012. jedan je helikopter predstavljen u Kijevu.

Tijekom modernizacije Mi-2 na razinu Mi-2MSB provodi se remotorizacija (pri čemu se motori GTD-350 snage 350 KS zamjenjuju s dva nova, snažnija turboosovinska motora AI-450 ili AI-450M sa snagom od 460 KS proizveo "Motor Sich"), ugradnja motora zahtijevala je izmjene u dizajnu pogonskog sklopa, sustava za gorivo, ulje i protupožarnu zaštitu, sustava za hlađenje motora, kao i ugradnju novih konfiguracijske nape od kompozitnih materijala.

Helikopter Mi-2MSB opremljen je modernim motorom AI450M (razvijen od strane SE "Ivchenko-Progres" , a proizveden od strane PJSC "Motor Sich") snage 465 KS., djelomično ugrađena nova avionika, koja ga bitno razlikuje od Mi-2. Ovo je potpuno drugačiji HELIKOPTER u pogledu svih karakteristika: buke, učinkovitosti goriva na visini, nosivost je postala višestruko veća. Maksimalna brzina je 250 km na sat.

Od 16. travnja 2018. puštena su 4 helikoptera MSB-2.

Slovačka - 1 Mi-2 prebačen u Ukrajinu 2023.

Latvija - 2 Mi-2, od 2022. Prebačen u Ukrajinu 2023.

Ukrajinsko vojno zrakoplovstvo upravlja s tri obitelji sovjetskih helikoptera: Mi-2 za obuku te Mi-8 i Mi-24 za transport i napad.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_equipment_of_the_Armed_Forces_of_Ukraine#Helicopters
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus Sat 6 Apr - 8:34

"Vinnytsia Aviation Plant" posjeduje certifikat za remont i modernizaciju motora za helikoptere Mi-2 i Mi-2MSB-V.

Mi-2 je jedini sovjetski helikopter koji se nije proizvodio u SSSR -u.

Mi-2  - srednji višenamjenski helikopter koji je dizajnirao sovjetski dizajnerski biro Mihaila Mila, a serijski ga je proizvodila samo tvornica WSK Świdnik ( Poljska ). Mi-2 je bio jedini helikopter sovjetskog dizajna koji se nikada nije masovno proizvodio u SSSR-u.

Godine proizvodnje 1965—1998

Proizvedene jedinice 5400

---

Ministarstvo obrane Ukrajine osiguralo je sredstva za razvojne radove, budući da je modernizirani helikopter trebao biti korišten kao stroj za obuku za obuku kadeta vojnih obrazovnih institucija ukrajinskog ratnog zrakoplovstva.

Ponovno opremanje prva dva helikoptera Mi-2 izvršeno je u Vinnitsa Aviation Plant 2011. (cijena modernizacije svakog Mi-2 bila je gotovo 850 tisuća američkih dolara ). U studenom 2012. jedan je helikopter predstavljen u Kijevu.

Tijekom modernizacije Mi-2 na razinu Mi-2MSB provodi se remotorizacija (pri čemu se motori GTD-350 snage 350 KS zamjenjuju s dva nova, snažnija turboosovinska motora AI-450 ili AI-450M sa snagom od 460 KS proizveo "Motor Sich"), ugradnja motora zahtijevala je izmjene u dizajnu pogonskog sklopa, sustava za gorivo, ulje i protupožarnu zaštitu, sustava za hlađenje motora, kao i ugradnju novih konfiguracijske nape od kompozitnih materijala.

Helikopter Mi-2MSB opremljen je modernim motorom AI450M (razvijen od strane SE "Ivchenko-Progres" , a proizveden od strane PJSC "Motor Sich") snage 465 KS., djelomično ugrađena nova avionika, koja ga bitno razlikuje od Mi-2. Ovo je potpuno drugačiji HELIKOPTER u pogledu svih karakteristika: buke, učinkovitosti goriva na visini, nosivost je postala višestruko veća. Maksimalna brzina je 250 km na sat.

Od 16. travnja 2018. puštena su 4 helikoptera MSB-2.

AI-450M  — namijenjen za ugradnju na modernizirani helikopter Mi-2M i višenamjenske helikoptere

Cijena AI-450 motora je otprilike 236.400 dolara.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus Sat 6 Apr - 9:02

Ovi remontni zavod u Vinci ( središnja Ukrajina ) i nije nešto previše vojno bitan.

Ostale im hale iz SSSR-a pa ne znaju šta će s tim a znaju radi popravke Antonova 2 i ovog malog helikopterčića Mi-2.

Ni jedan ni drugi se odavno ne proizvode a još se ovaj mali helikopterčić proizvodio samo u Poljskoj i to do 1998 godine.

Slovačka i Latvija im dala nešto svojih pa će stavit te svoje novoproizvedene motore za to i to je sve dakle modernizacija helikopterčića još iz SSSR-a i to vrlo malih helikoptera koji služe za obuku pilota, hitnu pomoć, laki prijevoz, zaprašivanje u poljoprivredi i tako to.

Ograničena priča jer ionako nema puno tih Mi-2 da je ostalo a i sam helikopter je u osnovi neborbeni i male uporabne borbene vrijednosti osim kao pomagalo ( obuka pilota, laki prijevoz npr ranjenika, nešto municije, opreme i ljudstva, izviđanje itd ) al uglavnom nit je borbeni a nit je neki veliki transport uopće moguće obavljati s istim jer nema neku veliku nosivost uopće.

Kapacitet: 8 putnika / 700 kg  unutarnji teret / 800 kg vanjski teret

https://en.wikipedia.org/wiki/Mil_Mi-2

RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus Sat 6 Apr - 9:12

Ovi u Ukrajini izleda da nisu nikako helikoptere proizvodili.

Jesu motore za iste radili al nisu sklapali ništa jer to se sklapalo samo u Rusiji te u Poljskoj ovi laki helikopteriči i to je sve.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mil_Moscow_Helicopter_Plant

Imaju proizvodnju motora, remonte itd al jednostavno to nije bilo tamo tj tvornice za sklapanje helikoptera u toj Ukrajini za vrijeme SSSR-a nego u Rusiji i Poljskoj itd.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus Sat 6 Apr - 9:36

Ovo je malo zastarjelo ( cijeli je metalna konstrukcija a to onda znači i veća težina pa u osnovi se to danas radi s puno lakšim konstrukcijama a ne ovako al to je ona SSSR vojska tako davno prije osmislila pa to ostalo tako ) ... al ima ih po tim državama a Ukrajina ima svoj motor pa onda skupljaju okolo pa rade modernizaciju tih postojećih Mi-2 koji su se proizvodili u Poljskoj.

Ovo se od 1965 godine proizvodi pa onda znaš kad je ovo osmišljeno ovakvi dizajn.
U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Shiroke-mi-2-msb-2
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus Sat 6 Apr - 9:42

Ova je ta njihova modernizacija ( s tim novim ukrajinskim motorima ):
U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Mi-2MSB-1_at_Dubai_Air_Show_2019
U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Maxresdefault
U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Q6kpsg_MSB2JSabakPA240117

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 1458976as
U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 64102_1574837059
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus Sat 6 Apr - 9:52

Dobro se oni uopće i imaju volje s ovim zajebavat al kad već proizvode motore a ovo se koristi i kao poljoprivredni avion ( za zaprašivanje itd ) pa zamini motor pa vamo tamo pa eto kao modernizacija.

Par komada tako napravili i onda traže okolo tko ima pa im ove države bivšeg istočnog bloka to daju jer one to više ni ne koriste pa će sad radit sebi modernizacije istih da imaju za sebe laki helikopterčić.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus Sat 6 Apr - 10:04

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 1280px-Mi-2MSB-1%2C_Kyiv_2019%2C_02

Ukrajina  - 20. prosinca 2017. jedan Mi-2MSB prebačen je u Nacionalnu gardu Ukrajine, do kraja svibnja 2018. još 10 helikoptera Mi-2MSB-V prebačeno je u oružane snage Ukrajine. Krajem siječnja 2020. još jedan Mi-2MSB prebačen je u 10. mornaričku zrakoplovnu brigadu ukrajinske mornarice. U listopadu 2023. Mi-2MSB-1 je prebačen u postrojbe.

Izgleda da ih još samo Poljska ima pošto su ih oni prozvodili. Ima ih u Rusiji u zračnim snagama i ovako okolo. Vjerovatno ima po ovim državama al se vode kao poljoprivredni helikopter pa nisu evidentirani kao vojna imovina. Unutar vojske ( ako se gledaju samo države u Europi ) ako ne gledamo sad Rusiju samo još Poljska jer ih je ona i proizvodila pa imaju. Ima nešto i po Armeniji i Azerbejđanu par komada ostalo.

Poljska
SV - 16 Mi-2URP i 25 Mi-2v, od 2023
Mornarica - 4 Mi-2, od 2023.
Zračne snage - 14 Mi-2, od 2023
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus Sat 6 Apr - 10:38

Mi koristimo za obuku pilota na helikopterima :

https://en.wikipedia.org/wiki/Croatian_Air_Force

https://en.wikipedia.org/wiki/Bell_206

Pogon: 1 × Allison 250-C20J turboosovinski motor
U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 1280px-Bell_206_BRZOL_SV%2C_september_13%2C_2009
Zvono 206 slovenskog ratnog zrakoplovstva i protuzračne obrane
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus Sat 6 Apr - 10:43

I Poljaci imaju svoj trenažni helikopter i isto ima samo jedan motor.

Pogon: 1 × Rolls-Royce 250-C20R/2 turboosovinski motor

https://en.wikipedia.org/wiki/PZL_SW-4_Puszczyk

To je sad recimo razlika opet ako se gleda helikopter za obuku pilota jer Mi-2 ima dva motora a to znači i skuplji čim moraš dva motora stavit da dobiješ takvi helikopter.

Pogon: 2 × PZL GTD-350P turboosovinska motora,

https://en.wikipedia.org/wiki/Mil_Mi-2
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus Sat 6 Apr - 11:06

JNA ( Jugoslavija ) je imala ove helikoptere. Helikopter Mi-2 za hitni medicinski prijevoz u muzeju zrakoplovstva u Beogradu:
U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Mi_2
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus Sat 6 Apr - 11:24

S obzirom da je to Poljska radila i ima tu tvornice i dalje u Poljskoj a Ukrajina ima motore itd i da to nije toliko zahtjevo za napravit kad sve imaju više manje njima bi lako bilo napravit dogovor pa da vide pa mogu i proizvodit pa koga zanima nek kupi.
U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Pic_140406_1_xxl

Doduše nema tu štancanja ko u SSSR-u al koga zanima izvoli.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri - Page 4 Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum