ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 2/4/2024, 08:28

Završeni su dogovori za isporuku Iranu borbenih aviona Suhoj Su-35, jurišnih helikoptera Mil Mi-28 i trenažnih aviona Jak-130 ruske proizvodnje, rekao je zamjenik ministra odbrane Irana Mahdi Farahi.

Zamjenik ministra odbrane brigadni general Mahdi Farahi rekao je da su finalizovani planovi da se borbeni mlaznjaci Suhoj Su-35, jurišni helikopteri Mil Mi-28 i trenažeri Jak-130 pridruže borbenim jedinicama iranskih oružanih snaga. Rekao je da će ta tri napredne letejlice definitivno biti na raspolaganju Iranu i da su procesi trenutno u toku.

General je napomenuo da Iran ima najjaču flotu vojnih helikoptera u regionu po količini i da je unaprijedio sposobnosti helikoptera nakon izvođenja nekoliko projekata.

Iran posljednjih godina nije nabavio nijedan novi borbeni avion, osim nekoliko ruskih lovaca MiG-29 Fulcrum koje je kupio 1990-ih.

Iran i Rusija potpisali su velike sporazume za jačanje ekonomske, trgovinske, energetske i vojne saradnje. Iransko ratno vazduhoplovstvo je u septembru dobilo svoje prve mlazne trenažere Jak-130 ruske proizvodnje. Razvijen od strane ruskih Yakovlev i Aermacchi, Yakovlev Yak-130 je podzvučni mlazni trenažer sa dva sedišta i laki borbeni avion.

Finalizovani pregovori između Rusije i Irana: U Iran stižu moderni borbeni avioni i helikopteri
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 2/4/2024, 08:42

General je napomenuo da Iran ima najjaču flotu vojnih helikoptera u regionu po količini i da je unaprijedio sposobnosti helikoptera nakon izvođenja nekoliko projekata.

--

Jaki su vam projekti. Kupi strani helikopter i onda ga opitura, zalipi neki svoj blatobran sa strane i napiše Iran na njemu i to im je projekt.


Helikopter Shahed 278 (koristi komponente iz Bell 206 i Panha Shabaviz 2061 )
Helikopter Zafar 300 (na bazi Bell 206 )
Helikopter Shahed 274 (na temelju Bell 206 )
Helikopter Shahed 285 (koristi komponente iz Bell 206 i Panha Shabaviz 2061 )

https://en.wikipedia.org/wiki/Iran_Aircraft_Manufacturing_Industries_Corporation#Rotorcraft

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_aircraft_of_the_Islamic_Revolutionary_Guard_Corps_Aerospace_Force#Helicopters

Toufan je serija borbenih helikoptera Iranske organizacije zrakoplovne industrije. Na temelju američkog AH-1J SeaCobra, Toufan ima dvije varijante, Toufan I predstavljen u svibnju 2010. i poboljšani Toufan II predstavljen u siječnju 2013.

https://en.wikipedia.org/wiki/IAIO_Toufan

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Mqdefault
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 2/4/2024, 15:28

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Beloruski-Mi-35M
Belorusija je u 2023. dobila 4 od 12 naručenih helikoptera Mi-35M / Foto: Ministarstvo odbrane Belorusije.

Belorusija je dobila 4 desantno-jurišna Mi-35M, Burkina Faso jedan transportni Mi-17-1V i jedan desantno-jurišni Mi-35M, Togo tri Mi-35, Kirgistan dva Mi-17V-5, Senegal jedan transportni Mi-17-1V.

Koliko se vojnih aviona i helikoptera proizvede i isporuči ruskoj vojsci?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 2/4/2024, 15:33

Brazil - 12 Mi-35M3 (lokalne oznakeAH-2 Sabre), od 2016., umirovljeni 2022. zbog nedostatka održavanja od dobavljača. Planira se zamijeniti turskiT-129 ATAK.

Holding Russian Helicopters je ruski holding za proizvodnju helikoptera koji ujedinjuje većinu poduzeća za proizvodnju helikoptera u zemlji. JSC Russian Helicopters (društvo za upravljanje holdingom) je podružnica državne korporacije Rostec.

Zbog ruske invazije na Ukrajinu, holding je pod međunarodnim sankcijama svih zemalja Europske unije, SAD- a i niza drugih zemalja.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 2/4/2024, 15:41

"Rostvertol" (Rostovski kompleks za proizvodnju helikoptera je ruska kompanija za proizvodnju zrakoplova i istoimena tvrtka za proizvodnju zrakoplova holding kompanije Ruski helikopteri državne korporacije Rostec, smještena u Rostovu -na-Donu.

Zbog ruske invazije na Ukrajinu, Rostvertol je pod sankcijama 27 zemalja Europske unije, SAD- a i niza drugih država.

Trenutno, osim serijske proizvodnje transportnih helikoptera Mi-26T i borbenih helikoptera Mi-24 ( Mi-35M ), tvrtka serijski proizvodi borbeni helikopter Mi-28.

U veljači 2022. postalo je poznato da je sklopljen posao između tvornice Rostvertol i nepoznate tvrtke za nabavu helikoptera vrijedan više od milijardu eura. Za milijardu eura kupac može kupiti više od 20 jedinstvenih transportnih helikoptera Mi-26T, oko 40 Mi-28MN ("Noćni lovac"), oko 50 borbenih helikoptera Mi-35M.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 2/4/2024, 15:48

Nije mi baš jasno kako ti Rusi misle ratovat s tom Ukrajinom a onda tvornica jurišnih helikoptera u Rostovu na Donu a to tamo uz granicu odma preko puta Donbasa.

Mi-35M i Mi-28

Mogu prebacit drugdje proizvodnju jer imaju više tvornica helikoptera pa onda montaža tamo dalje od granice i eventualnih ukrajinskih napada na to jer sasvim sigurno neće ih baš Ukrajinci mirno posmatrat kako oni tu rade jurišne helikoptere s kojima oni će jurišat na Ukrajinu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 2/4/2024, 16:12

U svibnju 2022. Češka je Ukrajini donirala helikoptere Mi-24. U srpnju 2023. objavljeno je da je Poljska tajno donirala Ukrajini najmanje desetak Mi-24.

Bugarska - 6 Mi-24V (još 6 Mi-24D u skladištu) od 2024.

Mađarska  - 6 Mi-24V i 2 Mi-24P, od 2024.

Srbija  - 2 Mi-24V (upitne borbene učinkovitosti) i 4 Mi-35M, od 2023.

Srbija: 15 Mi 35, to oni nešto od Cipra kupili jer je Cipar svoje proda jer ih nije moga servisirat zbog sankcija itd.

https://en.wikipedia.org/wiki/Serbian_Air_Force_and_Air_Defence#Aircraft

Ukrajina  - 45 Mi-24/Mi-35 od 2024.

Mađarska i Bugarska nešto al će oni uzet sebi zapadno itd a Srbija se nakupovala toga od Cipra jer ovi nisu mogli radit servis jer je to pod zapadnim sankcijama itd.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 2/4/2024, 16:20

Nije baš nešto da ih i proizvode po ovome.

Ruska vojska više preferira Kamov jurišni helikopter nego Mi-35 i Mi-28.

Uglavnom malo prave helikoptera u tom Rostovu na Donu a posebno sad kad su sankcije. Uglavnom najviše rade servise, to je večina posla dakle održavanje i servis a proizvodnja ako šta i ima to je u malim količinama i po narudžbi. Slabo se to prodaje i inače a sad kad su im nabili zapadne sankcije onda još manje jer ovi šta ne mogu radit servis onda se gleda tko će uzet pa onda prebacuju tamo onome drugome di se to može i tako ta priča.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by crvenkasti 2/4/2024, 17:23

Otkud Rusima toliko oružja?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by crvenkasti 2/4/2024, 17:24

I otkut im čipovi za sve to?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 2/4/2024, 17:36

Pa nisu baš tako velike narudžbe jer se ugovaraju sada za period kasnije i ne dolazi sve u jednoj godini nego postepeno kroz par godina dok se ne ispune te narudžbe.

Iranci imaju neke svoje stare američke helikoptere a to je još od prije islamske revolucije ( 1979 godina ) pa sad samo rade zamjenu za to jer ovo šta kupuju u Rusa je praktički na isti kalup jurišni helikopter.

Više modernizacija postojećeg nego da sad kupuju nešto dodatno uz ono šta imaju.

Iran posljednjih godina nije nabavio nijedan novi borbeni avion, osim nekoliko ruskih lovaca MiG-29 Fulcrum koje je kupio 1990-ih.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 4/4/2024, 02:31

Žitni terminal gori u Rostovu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 4/4/2024, 02:40

Jučer su im gađali neki silos u tom Rostovu na Donu pa mi nije baš jasno kako oni misle radit i dalje te helikoptere u toj tvornici u Rostovu na Donu a posebno jer su to jurišni helikopteri dakle legitimna meta.

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri E8b2d8bd2f3b8fe61b49c46373060434

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri 16

Rusko ministarstvo obrane predložilo je ROSTVERTOL-u da razvije helikopter za novi državni program naoružanja.

Prijedlog je najavio zamjenik ministra obrane Rusije Jurij Borisov. "Želio bih znati koju vrstu helikoptera Ministarstvo obrane može nabaviti do 2026. godine", rekao je Borisov. Tvornica "Rostvertol" je zamoljena da pripremi projekte, posebno one koji se odnose na novu sliku helikoptera, koje vojska može dobiti do 2026., za državni program naoružavanja za 2016.-2025.

Zamjenik ministra je uvjerio da je Ministarstvo obrane spremno podržati "Rostvertol" narudžbama u narednim godinama i podsjetio na dugoročni ugovor za nabavu više od 120 helikoptera Mi-28N, Mi-35M i Mi-26 do 2020. godine.

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri ElqL67kXUAAZ16R?format=jpg&name=4096x4096

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri CdsESdkW4AATivS

JSC Rostvertol ( ruski : Rostvertol ) je ruska tvrtka za proizvodnju helikoptera sa sjedištem u Rostovu na Donu. Osnovan je 1. srpnja 1939. Rostvertol od 1956. godine proizvodi helikoptere koje je dizajnirao Milov dizajnerski biro i svjetski je lider u proizvodnji teških helikoptera.

Izgradila je teške helikoptere Mi-6 Hook i Mi-10 Harke te Mi-26 Halo. Također je proizvodio borbene jurišne helikoptere Mi-25 i Mi-35 Hind te Mi-28 Havoc. Proizvodi Mi-26T , Mi-24 i Mi-28N.

Tvornica također proizvodi znatne količine lopatica rotora helikoptera i robe široke potrošnje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 4/4/2024, 02:45

Ukrajina je zaplijenila imovinu obrambenog poduzeća Ruske Federacije vrijednu 5 milijuna dolara

3. LISTOPADA 2023

Viši antikorupcijski sud odobrio je zapljenu imovine ruskog obrambenog poduzeća "Rostvertol". Njegova se vrijednost procjenjuje na gotovo 5,5 milijuna dolara.

To je izvijestio RBC-Ukrajina pozivajući se na press službu Službe sigurnosti Ukrajine.

"Riječ je o seriji komponenti za upravljačke sustave borbenih helikoptera, koje je jedna od tvornica u Lavovu proizvela za tvrtku iz Rostova prema ugovoru iz 2011. godine. Ukupna vrijednost zaplijenjenih proizvoda je gotovo 5,5 milijuna američkih dolara", rekao je SBU u Izjava.

Služba precizira da je "Rostvertol" jedno od ključnih poduzeća obrambeno-industrijskog kompleksa Ruske Federacije, koje proizvodi helikoptere za okupatore.

Tvrtka je očekivala da će dobiti narudžbu iz ukrajinske tvornice još 2014. godine, prije početka ruske invazije na našu zemlju, ali su kontraobavještajci SBU-a blokirali prijenos.

Nakon oduzimanja pokrenut će se prijenos opreme u korist proizvodnje naoružanja za Oružane snage.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 4/4/2024, 02:47

Glavni dioničari Rostvertola na dan 31. prosinca 2015. su Russian Helicopters JSC (73,95% dionica), OPK Oboronprom JSC (21,98%), ostali dioničari (4,07%).

Ovo je sve Rostec dakle državna firma u osnovi.

A imaju tamo neke druge tvornice helikoptera ( hale za sklapanje istih ) po toj Rusiji pa mogu tamo prebaciti sklapanje.

Negdi iza Urala di ih ovi ne mogu dohvatiti dronovima. Basketball

Motori se ionako tu ne proizvode tako da opet moraju motor dovest a onda kad je tako onda ovo sklapanje se može i prebaciti i drugdje pošto jednostavno teško da im ovo neće prije ili poslije gađati.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 4/4/2024, 03:05

Ruski helikopteri provode razvoj i serijsku proizvodnju helikoptera i bespilotnih letjelica, popravak helikopterske opreme, servis i marketing.

Helikopterska industrija je 2007. godine izradila 102 zrakoplova. Među njima: 83 helikoptera iz obitelji Mi-8 / 17, 11 iz obitelji Ka-27 / 32 i 8 borbenih Mi-24 / 35M.

U 2012. godini u ruskim poduzećima za proizvodnju helikoptera koja su dio holdinga izgrađeno je 290 helikoptera.

Narudžbe za izgradnju novih vojnih i civilnih helikoptera za ruske i strane kupce izvršila su sva industrijska poduzeća u industriji: Kazan Helicopter Plant (98 jedinica), Rostvertol (54 jedinice), Ulan-Ude Aviation Plant (100 jedinica), " Kumertau Aviation Production Enterprise " (17 jedinica) i " Arsenyev Aviation Company Progress " (21 jedinica).

Prema vrsti helikoptera , svjetska zrakoplovna flota u 2012. godini nadopunjena je sa 193 zrakoplova obitelji Mi-8 / 17 , 29 borbenih Mi-35M i 18 Mi-28N , kao i 17 obitelji Ka-27 / 32 , 21 Ka- 52 , 6 Ansat-U i 7 Mi-26.

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri %D0%A5%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B3_%D0%92%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%91%D1%82%D1%8B_%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8%2C_%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri %D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_%D0%BF%D0%BE_%D1%82%D0%B8%D0%BF%D0%B0%D0%BC_%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%91%D1%82%D0%BE%D0%B2_%282012%D0%B3.%29
Proizvodnja po tipu helikoptera (2012.)

Dana 15. ožujka 2022., u pozadini ruske invazije na Ukrajinu, holding je uvršten na popis sankcija EU. 24. ožujka iste godine - uvršten na popis sankcija za blokiranje SAD-a. Također, 15 podružnica holdinga podvrgnuto je sankcijama, dok Ministarstvo financija SAD-a napominje da sve tvrtke u izravnom ili neizravnom vlasništvu OJSC-a Russian Helicopters s 50 posto ili više podliježu blokadi, čak i ako nisu izričito navedene. 10. ožujka 2022. holding je uvršten na kanadsku listu sankcija. Također, holding kompanija Helikopteri Rusije je iz sličnih razloga dospjela pod sankcije Švicarske, Australije, Japana i Novog Zelanda.


RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 4/4/2024, 03:17

Rad na dizajnu Mi-28 započeo je pod vodstvom Marata Tiščenka 1980. Godine 1981. prihvaćeni su dizajn i maketa. Prototip (br. 012) prvi je put poletio 10. studenog 1982. Drugi prototip (br. 022) dovršen je 1983. Godine 1984. Mi-28 završio je prvu fazu državnih ispitivanja, ali je u listopadu 1984. Sovjetsko ratno zrakoplovstvo izabralo je napredniji Kamov Ka-50 kao novi protutenkovski helikopter. Razvoj Mi-28 je nastavljen, ali s manjim prioritetom. U prosincu 1987. odobrena je proizvodnja Mi-28 u Rosvertolu u Rostovu na Donu.

Prvi serijski Mi-28N isporučen je kopnenoj vojsci 5. lipnja 2006. Do 2015. planirana je kupnja 67 Mi-28N, kada je Mi-24 trebao biti potpuno zamijenjen. Tvornica Rostvertol isporučila je oko 140 helikoptera Mi-28N i Mi-35M u razdoblju 2012–14 domaćim i stranim kupcima; U 2015. godini isporučeno je 28 helikoptera.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mil_Mi-28

Strani kupci: Alžir, Irak i Uganda

Motor Klimov koji se ugrađuje i na helikoptere Kamov 32.

VK-2500-02: Ima maksimalne stalne performanse od 1500 ks (1119 kW) i performanse pri polijetanju od 2200 ks (1641 kW). Koriste ga Ka-32, i jurišni helikopteri Mi-35M, Mi-28N, Mi-28NE i Mi-28UB.

VK-2500P-01: Opremljen revidiranim FADEC-om. Snaga pri polijetanju od 2500 ks (1864 kW). Napaja Mi-28NM.

---

Prvi let 10. studenog 1982.
Uvod 15. listopada 2009. (Mi-28N)

Proizvedeno 1982–danas
Broj izgrađen 126

https://en.wikipedia.org/wiki/Mil_Mi-28
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 4/4/2024, 03:40

Ovi iz Ugande kupili samo tri i odma im se jedan srušio početkom ove godine.

3. siječnja 2024

Ugandski vojni helikopter srušio se u utorak, ubivši oba člana posade i uništivši kuću u selu u zapadnoj Ugandi. Helikopter je bio Mi-28 Havoc, jurišni helikopter ruske proizvodnje koji su nedavno kupile Ugandske narodne obrambene snage (UPDF).

Helikopter je letio za Demokratsku Republiku Kongo (DRC) u sklopu mirovne misije kada se srušio u selu Nyamisingiri, podokrug Kichwamba, okrug Ntoroko. Uzrok nesreće još se istražuje, ali vojni dužnosnici kažu da bi to moglo biti zbog lošeg vremena u planinskom području.

Glasnogovornik vojske, Brig Felix Kulayigye, također je potvrdio smrt posade i rekao da je helikopter bio jedan od tri Mi-28 koje je UPDF nabavio 2022. Mi-28 Havoc je borbeni helikopter koji su dizajnirali Mil Moscow Helicopter Plant i ima procijenjeni jedinični trošak od 18 milijuna USD (60 milijardi SHS). Helikopter je opremljen naprednim oružjem i senzorima te može djelovati u dnevnim i noćnim uvjetima.

Ova nesreća posljednja je u nizu nesreća koje su posljednjih godina pogađale ugandsko vojno zrakoplovstvo. U travnju 2023. dva ugandska helikoptera srušila su se u istočnom DRC-u, pri čemu su poginule najmanje 22 osobe. Jedan od helikoptera bio je Mi-17, transportni helikopter također ruske proizvodnje.

Kako bi riješila pitanje održavanja i popravka svojih helikoptera, Uganda se udružila s ruskom tvrtkom Pro-heli International kako bi uspostavila tvornicu za održavanje, popravak i remont helikoptera (MRO) u bazi zračnih snaga Nakasongola. Tvornica, koju je pustio u rad predsjednik Yoweri Museveni 2023., ima za cilj opsluživati ​​cijelo afričko tržište MRO helikoptera, uključujući helikoptere koje koriste misije UN-a.

Uganda izgubila novi jurišni helikopter Mi-28N u fatalnoj nesreći

Predsjednik Ugande Yoweri Museveni nedavno je pustio u rad prvi lokalno remontirani borbeni helikopter Mi-24 u zemlji 18. travnja 2023.

Remont helikoptera obavio je NEC u zajedničkom pothvatu s Prohelijem, ruskom tvrtkom za podršku zrakoplovstvu. Zajedničko ulaganje uspostavilo je pogon za održavanje, popravak i remont (MRO) za Mi-24 u Ugandi, koji je sada uspješno remontirao prvi helikopter.

Uspješan remont Mi-24 značajno je postignuće za obrambenu industriju Ugande i naglašava predanost zemlje razvoju vlastitih obrambenih sposobnosti. Uspostava MRO objekta stvorila je prilike za zapošljavanje Uganđana, a također je pomogla u prijenosu ključnih tehničkih vještina u zemlju.

U svojim primjedbama tijekom ceremonije puštanja u pogon, predsjednik Museveni pohvalio je napore NEC-a i Prohelija u remontu Mi-24, navodeći da je uspješan remont bio potvrda sposobnosti zemlje da razvije svoju obrambenu industriju. Naglasio je i važnost ulaganja u domaću obrambenu industriju, ocijenivši kako je to ključno za sigurnost i gospodarski razvoj zemlje.

“Vidio sam potencijal konvergencije interesa. Nemamo problema s Rusijom i obrnuto”, rekao je Museveni. "Zahvaljujem ruskoj vladi što nas je podržala i izgradila objekt Mi-24."

Načelnik stožera – brigadni general zračnih snaga David Gonyi – rekao je da će novi pogon – pušten u rad u siječnju 2022. – poboljšati vrijeme potrebno za popravak helikoptera jer je umjesto tri godine, bila potrebna jedna godina i tri mjeseca za remont prvog helikoptera. Mi-24.

Objekt će pomoći Ugandi uštedjeti oko 3,5 milijuna američkih dolara koji su potrošeni na prijevoz i remont jednog helikoptera izvan Ugande.

“Ovaj pogon koji je danas pušten u rad sposoban je za velike popravke, servis i remont helikoptera Mi-17 (Mi-8) i Mi-24. Ovo zauzvrat štedi zemlju gubitka novca u transportu i općem vremenu okretanja”

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Images-14_1-738x398

Nedavno uvođenje sankcija od strane Sjedinjenih Država moldavskom poduzetniku Valeriju Copeichinu moglo bi imati značajne posljedice za napore modernizacije ugandskih zračnih snaga. Copeichin, čija tvrtka Pro Heli igra ključnu ulogu u održavanju ugandske flote vojnih zrakoplova ruske proizvodnje, bio je ključna osoba u obrambenom sektoru zemlje.

Sankcije protiv Copeichina dolaze u kritičnom trenutku, jer je samo jedanaest mjeseci prije Uganda proslavila prekretnicu u svojim obrambenim sposobnostima puštanjem u pogon svog prvog lokalno remontiranog borbenog helikoptera Mi-24. Ovaj događaj naglasio je predanost Ugande jačanju domaće obrambene industrije i istaknuo strateško partnerstvo između NEC-a i Pro Helija.

Američke sankcije prijete potkopavanjem ovog napretka potencijalnim prekidom opskrbnog lanca i tehničke podrške koju pruža Pro Heli. To bi moglo odgoditi ili čak zaustaviti tekuće projekte modernizacije i nadogradnje koji su ključni za operativnu spremnost zračnih snaga Ugande.

Štoviše, sankcije bi mogle spriječiti ruske planove da transformira Ugandu u regionalno središte za razvoj, nadogradnju i održavanje ruske vojne opreme i tehnologije. Ovu ambiciju artikulirao je ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov tijekom konferencije za novinare u Moskvi, naglašavajući produbljivanje vojne suradnje između dviju nacija.

Za sada, Ugandske narodne obrambene snage – Zračne snage (UPDF-AF) lete svojim ruskim borbenim zrakoplovima Su-30MK2 u Bjelorusiju na aktivnosti održavanja i popravka (MRO) , u 558. tvornici za popravak zrakoplova u Baranavichyju.

Konačno, sankcije protiv Valerija Copeichina predstavljaju opipljivu prijetnju operativnoj učinkovitosti i budućim izgledima zračnih snaga Ugande. Partnerstvo između Ugande i PRO Helija, a time i Rusije, strateški je korak prema jačanju obrambene autonomije nacije. Međutim, američke sankcije protiv Copeichina mogle bi potencijalno poremetiti ovu putanju, zahtijevajući diplomatsku finoću i strateško planiranje kako bi se osigurao kontinuitet razvoja obrambene industrije Ugande.

Američke sankcije moldavskom poduzetniku i njihov utjecaj na zračne snage Ugande

RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 4/4/2024, 03:46

U prosincu 1987. odobrena je proizvodnja Mi-28 u Rosvertolu u Rostovu na Donu.

Prvi serijski Mi-28N isporučen je kopnenoj vojsci 5. lipnja 2006. Do 2015. planirana je kupnja 67 Mi-28N, kada je Mi-24 trebao biti potpuno zamijenjen. Tvornica Rostvertol isporučila je oko 140 helikoptera Mi-28N i Mi-35M u razdoblju 2012–14 domaćim i stranim kupcima; U 2015. godini isporučeno je 28 helikoptera.

---

Ovo je razvijeno 80-ih u SSSR-u al je vojska odabrala Kamov te zbog raspada SSSR-a ovo nije ni bilo u službi uopće i onda tek kasnije to radili i počevši od 2006 godine pa nadalje nekakva serijska proizvodnja od oko 10,15 do 20-ak helikoptera godišnje, zavisno o narudžbi.

Prevedeno: Kako su doveli sklapanje ovamo u ovu halu tako mogu i prebaciti negdje dublje u unutrašnjost šta dalje od ukrajinskih napada.

Taj Rostov na Donu je na granici, odma priko puta Donbasa a tu se najviše puca. Ratna zona. Gađali im jučer Ukrajinci taj neki silos za žito u Rostovu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by RayMabus 4/4/2024, 03:53

To su sve veliki helikopteri šta se tamo rade ( ta tri modela ) i nije to neka igla pa češ je sakrit kad ovi napadnu s nečim.

Ovo je na slici hala za sklapanje i onda gore vidi se konstrukcija krova i ovo neku raketu da pošalju put ovoga ovo je gotovo sve odma. Samo proleti kroz to i uleti unutra i sve uništi.

Cijena tih helikoptera je od 18 do najmanje 25 miljona dolara po komadu zavisno od modela i dodatne opreme.
U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri E8b2d8bd2f3b8fe61b49c46373060434
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri Empty Re: U Iran stižu moderni ruski borbeni avioni i helikopteri

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum