ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by RayMabus Sat 16 Sep - 18:08

Jedna od ključnih tema kongresa bila je neplodnost, jer se računa da svaki 6. par u svijetu i u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću. Hrvatska se već gotovo 30 godina ubraja u nisko natalitetne zemlje a stopa nataliteta kontinuirano nam pada.

Uzroke rastuće neplodnosti u Hrvatskoj Šimunić vidi u odgađanju rađanja kod žena
, ali i u rastućoj muškoj neplodnosti koja je postala dominantna i na koju otpada 53 do 55 posto svih uzroka neplodnosti u Hrvatskoj. Pretpostavlja se da ju uzrokuju nezdrave životne navike, loša prehrana, stres i utjecaji iz okoline, poput zračenje, raznih kemikalija i estrogena u prehrani i sl.

Šimunić je s konferencije pozvao žene u Hravtskoj da se ranije odluče na rađanje jer im nakon 22. godine opada plodnost. “Toga moraju biti svjesni parovi koji se odlučuju na rađanje djece nakon 30. godine”, poručio je s konferencije za medije, održane u sklopu 14. Hrvatskog kongresa o ginekološkoj endokrinologiji, humanoj reprodukciji i menopauzi te 7. Kongresa Društva hrvatskih kliničkih embriologa, koji je od 14. do 16. rujna održan u Opatiji.

https://www.poslovni.hr/lifestyle/prvo-hrvatsko-dijete-iz-epruvete-slavi-40-rodendan-4408828
RayMabus
RayMabus

Posts : 176401
2014-04-11


Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by RayMabus Sat 16 Sep - 18:11

Ako ćemo bit baš matematički točni onda u osnovi ovi ispod 30 godina imaju puno manje dok je kod ovih iznad trideset godina to više pa bi u osnovi prava izjava bila: Svako treći par iznad trideset godina ima problema s neplodnošću.

Eto pa ti studiraj, lovi karijeru ili jednostavno odgađaj jer misliš da si kao i muški koji tek u kasnim 20-im ili ranim tridesetima se idu ženit a ti kad to napraviš u pravilu je to opet nešto stariji muški pa onda još veća mogućnost da i on sam bude neplodan i eto ti KURČINA KENJO EMANICPIRANA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176401
2014-04-11


Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by immortal Sat 16 Sep - 20:05

RayMabus wrote:
Uzroke rastuće neplodnosti u Hrvatskoj Šimunić vidi u odgađanju rađanja kod žena
,

žene rađaju i u menopauzi
neka problem traže u drugim stvarima
npr covid cjepivo

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by veber Sat 16 Sep - 20:24

immortal wrote:
RayMabus wrote:
Uzroke rastuće neplodnosti u Hrvatskoj Šimunić vidi u odgađanju rađanja kod žena
,

žene rađaju i u menopauzi
neka problem traže u drugim stvarima
npr covid cjepivo
ili u tome da bi s 40 dijete
svijet je okrutan, a žene bi upravljale.

kod mujaga nema umjetne oplodnje, štancaju djecu na veliko.

ovdje žene rode prvi put s 26, kod mujaga. to su već starice za istok.

imamo kolegu s foruma koji bi trebao biti djed, a ne otac. sve se pomaklo. uskoro će babetine sa 60 biti majke.

pusti kovid, avionske tragove na nebu, međugorje i slične pizdarije

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by immortal Sat 16 Sep - 20:58

veber wrote:
immortal wrote:
RayMabus wrote:
Uzroke rastuće neplodnosti u Hrvatskoj Šimunić vidi u odgađanju rađanja kod žena
,

žene rađaju i u menopauzi
neka problem traže u drugim stvarima
npr covid cjepivo
ili u tome da bi s 40 dijete
svijet je okrutan, a žene bi upravljale.

kod mujaga nema umjetne oplodnje, štancaju djecu na veliko.

ovdje žene rode prvi put s 26, kod mujaga. to su već starice za istok.

imamo kolegu s foruma koji bi trebao biti djed, a ne otac. sve se pomaklo. uskoro će babetine sa 60 biti majke.

pusti kovid, avionske tragove na nebu, međugorje i slične pizdarije

još uvijek nemam 60 ali ne mogu više biti mama... nekom novom djetetu

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by veber Sat 16 Sep - 21:10

immortal wrote:
još uvijek nemam 60 ali ne mogu više biti mama... nekom novom djetetu
nisam niti tebi napisao.
kolegi marcu.

ja sam svoju djecu postavio na noge. doduše mala tek počela studij, ali na tatu.


uči kampanjski ali onda briljira.
 za unuke, ako se dogode, rekao sam im da u moju hižu ne buju, može par sati, ali neka kod bake prespavaju, babama se ionako probudi bakinski osjećaj nakon menopauze.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


immortal likes this post

Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by Serbinho-3 Sat 16 Sep - 21:35

Zene bioloski ne mogu da pariraju muskarcima a hoce da sole pamet.Nema tu logike.Hoce feminizam a priroda je poklopi.Ovde su ostale a i po Svetu najbolje zenske single, ima ih mnogo, nema muskaraca, doduse i one biraju uz moto,"Cekajuci Bred Pita".Najgore su se odmah udale, to se pogledalo u ogledalo i shvatilo koliko je sati, spustilo standarde i udale se.Ove kao sto misle da je Svet stao zbog njih, te kako njima pripada i nesto sto ne postoji, one su na Tarmac i Stand by, cekajuci ATC clearance za take off.Bioloski ne mogu biti ispracene i zato su neplodni, jer su matore kokoske, koje su nasle neku sominu da zavrse posao.Razvedene nece sa decom, hoce clear history report, oni hoce da jebu samo, dva suprotna Sveta.Ranije su se uzimali u 20-im, ali to u velikom broju slucajeva pukne, iste vise ne trebaju nikome a ni isti, ako nisu bas loaded ili sa lovom.Nece niko da finansira ni prethodne a ni sadasnjeg gologuzana.Zene su u dosta losijoj poziciji, pod jedan, ima ih dosta vise na trzistu i single, plus ne startuju i ne znaju da startuju, vrhunac te price da maznu prijateljici ili sestri muskarca, njihov realan domet i pod broj 2, bioloski. Situacija je krajnje zategnuta, poput produzetaka Finala Mundijala, dok ih i feminizam drma, hoce da komanduju.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by veber Sat 16 Sep - 21:40

boli tebe šupak, ionako nemreš zatrudnjet. 
bez obzira na broj kamijondžija koji svrše u te.

aj sendvičaru, haklaj priksu i vozi.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by Serbinho-3 Sat 16 Sep - 21:47

Zatim Gay prica. Dobar deo kolaca skinuli i oni. Ovde ih ima dosta. Zenske vise muskarci od muskaraca. Oni feminizirani, odu sa svojima. Dve lezbejke u tom bistrot baru u Lecco na Jezero Komo, pocele da se hvataju, jedna bas navalila, ona muska slabo nesto grize. Gleda ona zenska sisata u mene, vidi nema leba kod one, ocigledno bisexual, peca svuda negde ce da upeca nesto, soma ili kecigu, nebitno. Kod nas su jos dobro prosle, ovde ih tek ne jebu 3%, jer u celoj toj prici imas i kurve, koje se bodu za 30 eura a dobro izgledaju. Muskarac uglavnom trosi novac na automobil, benzin, cigarete i kurve. Umesto da se cima oko neke da ga vuce za nos, pokupi kurvu, istrese je za 30 eura i menja ih, kresne njih 30, bolje izgledaju od ovih single. . Mnogi hvataju na tetovaze, istetovira celu levu ruku, fudbaler glumi modela, ostali fudbalera, to je entrance, kasnije koliko takva prica u zivotnoj igri moze da potraje, to je druga prica. Nije kao nekad a bez starca, nema udarca. Muskarac opet moze a one ne a misle da su kornjace i nece da startuju a hoce muska prava. Hoce direktorsko mesto i da komanduje a ti Mujo startuj, nosi cvece i otvaraj mi vrata. To i muskarci ocekuju, ista prava za sve.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by Serbinho-3 Sat 16 Sep - 21:51

veber wrote:boli tebe šupak, ionako nemreš zatrudnjet. 
bez obzira na broj kamijondžija koji svrše u te.

aj sendvičaru, haklaj priksu i vozi.


 Nemas ni za hranu auslanderu, pa histerises od muke. Hoce to, nije ni to lose da se prevuces do sledeceg dana. Nema ni za parizer, oterala ga zena.


 Kamion, 4 i po soma ovde, 5 soma na potpis poklon, 6 soma za ADR, 14 plata, nista Socijalno, nista topli obrok, iste skacu stalno. Dogurace do 5 soma, ostali nece, tu je razlika.


Last edited by Serbinho-3 on Sat 16 Sep - 21:55; edited 1 time in total
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by RayMabus Sat 16 Sep - 21:55

DEMOGRAFSKA KATASTROFA

Ovo se dogodilo prvi put u Hrvatskoj u posljednje 33 godine! Ne čudi što je rođene djece sve manje i manje...

Lani se rodilo svega 34.335 djece što je vrlo skromna brojka koja zabrinjava sve

U Hrvatskoj je lani, prvi put u posljednje 33 godine, broj žena fertilne dobi pao ispod 800.000, točnije na 794.595, a ukupno je bilo samo 33.885 poroda, pokazuju podaci Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i potvrđuju daljnje negativne demografske trendove. Prije samo desetak godina u Hrvatskoj je bilo 972.948 žena fertilne dobi ili gotovo 200.000 više pa onda ne čudi da iz godine u godinu pada broj rođene djece. Lani je ukupno u Hrvatskoj bilo 33.885 poroda u kojima se rodilo 34.485 djece, od kojih 34.335 živorođenih, što je vrlo skromna brojka koja zabrinjava sve.

Da je situacija sve lošija, potvrđuju i podatci HZJZ-a za godinu ranije kad je bilo 36.346 poroda i 36.854 živorođene djece. Trendovi su sve lošiji, kažu stručnjaci, i napominju da je prije samo...

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ovo-se-dogodilo-prvi-put-u-hrvatskoj-u-posljednje-33-godine-ne-cudi-sto-je-rodene-djece-sve-manje-i-manje-15375250

Mene ne zabrinjava. Dignite porodiljne nakanade pa će biti djece. Eto rekli ste da su vam žene jeftina radna snaga koja će spustiti cijenu rada muškima i zauzeti njihova radna mjesta pa eto da vidimo sad koliko su vam baš JEFTINA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176401
2014-04-11


Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by RayMabus Sat 16 Sep - 22:03

Kažeš da su ti žene jeftine radna snaga koje će spustit cijenu rada muškima i zauzeti njihova radna mjesta. Jel tako ? Je.

Prvo natalitet se prepolovio i sad nakon 20-ak godina te prepolovljene generacije stižu na radna mjesta i kako žene čine pola društva a muški drugu polovicu onda smo fino regulirali brojčano to da se stanovništvo prepolovi odma tako da bude brojka ko i prije kad su samo muški radili.

Sad kažeš da ćeš mi spustit cijenu rada. Jel tako. Je ? E pa sad ćeš fino finacirat rađanje jer je meni plača mala pa nemam odakle.

Amo VADITE PARE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176401
2014-04-11


Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by veber Sat 16 Sep - 22:06

Serbinho-3 wrote:
veber wrote:boli tebe šupak, ionako nemreš zatrudnjet. 
bez obzira na broj kamijondžija koji svrše u te.

aj sendvičaru, haklaj priksu i vozi.


 Nemas ni za hranu auslanderu, pa histerises od muke. Hoce to, nije ni to lose da se prevuces do sledeceg dana. Nema ni za parizer, oterala ga zena.


 Kamion, 4 i po soma ovde, 5 soma na potpis poklon, 6 soma za ADR, 14 plata, nista Socijalno, nista topli obrok, iste skacu stalno. Dogurace do 5 soma, ostali nece, tu je razlika.
rekoh tebi, kao i zingaru, ringu, krmeljivom.

moje prezime sve veli kada negdje dođem. u germanskom dijelu europe.

ja imam njemačke dokumente i nisam auslander. vi jeste.

ja sa 35h radnim tjednom imam više nego ti s pušenjem kuraca cijeli mjesec.

nemaš ti jadni, za kruh.
onda skupljaš siću i kao paun se šepuriš po beogradu.

ali vi srblji živite u laži i njom se hranite.

zakaj nisi na cesti kada je tako isplativo.

(ili slušaš priče kamiondžija dok im pušiš kurac. neki ti ga i ućera-daj budaletine, tko vas nije odavno pročitao)

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by RayMabus Sat 16 Sep - 22:20

Ja od kako san skužija sa smo u emanicipaciji a od toga ima 15 godina uopće nemam nikakvog posla sa ženama. Nit kavu popit s njima a kamo li šta više od toga.

Reka san da neću imat posla s njima i pravit djecu sve dok ne vidim da je emanicipacija srušena a po nekim mojim izračunima to je za deset godina.

Za deset godina vama će se taj natalitet potpuno urušit pa ako nećete vadit pare a onda PA PA.

Ja san van ko iz onog vica kad je čovik doša tražit posal pa pita poslodava kolika je plača a ovaj mu na to kaže : U početku manja a posli veča.

Dobro, doć ću ja posli.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176401
2014-04-11


Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by RayMabus Sat 16 Sep - 22:27

Okvirno na 30 tisuća rođenih da podignete za sto eura porodiljne naknade a to je onda za nekakvih godinu dana dakle puta 12 mjeseci = 1200 eura po djetetu pa sad puta 30-ak tisuća dobijete 36 000 000 eura.

To vam je skupo ? Dobro kad vam je skupo a onda idemo DO DNA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176401
2014-04-11


Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by RayMabus Sat 16 Sep - 22:37

Ima da krkate pare.

Meni ne triba tih vaših pišljivih sto eura. Uostalom idu ženi a ne meni jer se na njih vodi porodiljna naknada. Meni to ne triba. Imam dovoljno para da mogu uzdržavat djecu ( ima nekoliko nekretnina itd ).

Samo van se oću najebat mile majke zbog emanicipacije i koga ćete vi ić pravit budalon.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176401
2014-04-11


Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by veber Sat 16 Sep - 22:49

svaku treću temu sjebeš svojim mantrama koje ne čitamo godinama.

čitaju polutani i krmeljivi.

daj odjebi od svake teme, spamaj dvije-tri i bok, ne cijeli ViP.

odi se drogirat. dosadan si, nečitljiv i ponavljajuć.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by RayMabus Sat 16 Sep - 22:53

Ima da krkate pare.

Pa ćemo vidit jesu li vam žene jeftina radna snaga koje će snizit cijenu rada muškima i zauzeti njihova mjesta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176401
2014-04-11


Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by RayMabus Sat 16 Sep - 22:55

A onda pizda van materina pokvarena da vam pizda materina pokvarena kad svaka ta žena bude na porodiljnom jer se triba rađat više neće biti na tržištu rada za vas šugave kapitaliste kako bi uzela muškome radno mjesto i snizila mu cijenu rada jer će vam i to falit jer moraju RAĐAT.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176401
2014-04-11


Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by RayMabus Sat 16 Sep - 23:32

Onda ćete ukinit PDV na hranu i dječje potreštine i higijenu itd.

Zašto ? Zato šta ispada da kad ja kupim jogurt vi mi odma iz usta uzmete 1/4 a htjeli bi da vam ja pravim djecu.

E PA NEĆE MOČI.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176401
2014-04-11


Back to top Go down

Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću Empty Re: Svako šesti par u Hrvatskoj ima problema s neplodnošću

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum