ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by Guest 25/9/2020, 15:34

http://hr.n1info.com/Vijesti/a557469/Zidarevic-Nikad-nisam-imao-problema-u-Hrvatskoj-zato-sto-sam-i-Srbin-i-gay.html

Zidarević: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"


Prvi je u Hrvatskoj, kao državljanin Srbije, sklopio životno partnerstvo u rujnu 2014., a temeljem toga, jučer dobio i hrvatsko državljanstvo. Aktivist za ljudska prava Ivan Zidarević gostovao je u večerašnjem Pressingu.
"Sve ove godine bio sam veći Hrvat od Hrvata, trudio sam se da budem fin, kvalitetniji od drugih", opisao je proces dobivanja državljanstva, objasnivši da se trudio, među ostalim, razvrstavati smeće i prelazi cestu preko zebre. Dodao je da je sve ove godine bio vrlo agilan.
Polaganje ispita iz hrvatskog jezika mu, kaže, nije bilo teško. "Ispit je bio pro forme."
A kako je uopće došlo do odluke da se zbog ljubavi preseli iz Beograda u Zagreb, brzo su, kaže, dečko i on shvatili da žele živjeti zajedno. "Srbija nije bila opcija - ili čekamo zakon u Hrvatskoj ili selimo u neku treću zemlju", prisjetio se Zidarević tadašnjih opcija.
Njegov partner nije sklon javnim istupima - sve podržava, ali neće izaći javno, ističe. "Meni je čudno kada bih ja dao intervju, on bi bio ljut zašto iznosim našu intimu. Trebalo mi je vremena da shvatim da je svaki moj istup u javnosti zapravo i njegov", rekao je, dodavši da mu je partner podrška jer on sve što radi - radi za opće dobro.
"Vidjet ćemo poslije emisije čeka li me doma", našalio se potom.
Kazao je da s partnerom, koji je ujedno i Hercegovac, nema razilaženja u političkim stajalištima, dok u svjetonazorskima ima. "Skoro krv sam dao za Istanbulsku konvenciju. Volim ravnopravnost i zalagat ću se za ravnopravnost svih, ali ne u svojoj kući", poručuje Zidarević.

Dvostruka manjina u Hrvatskoj - i gay i Srbin

Kaže kako nikad nije imao problema zbog toga što je homoseksualac i Srbin iz Srbije koji živi u Hrvatskoj. "Nisam osjetio nijedan oblik diskriminacije. Kada sam dobio boravak, u roku od mjesec dana pronašao sam posao. Sada radim treći posao. Ohrabrujem ljude da budu ono što jesu." Ipak, dodaje da on živi u Zagrebu.
"Ima istine da, što više idete javno, ako netko krene rukom na vas, promislit će dva puta. Svaki moj istup, iako me izlaže, u isto vrijeme me i štiti, barem pred institucijama", rekao je.

Situacija u Srbiji

U Srbiji je, kaže, puno teže biti dio LGBT zajednice jer nema zakonodavnog okvira. Potom se osvrnuo na premijerku Anu Brnabićprvu ženu i prvu deklariranu LGBT osobu na čelu srpske vlade, za koju kaže kako nije imala legitimitet kao premijerka.
"Ona je tu bila kao pamflet za EU, ne za Rusiju. Mogla je izmijeniti sve zakone, ništa nije napravila. Ostat će upamćena da je bila premijerka Aleksandra Vučića."
Dotaknuo se i predsjednika Aleksandra Vučića.
"U Srbiji je, otkad je on na vlasti, imate orvelovsku '84. Čovjek je uzurpirao skoro sve medije. Diobu vlasti sveo je na jednog čovjeka, određuje od toga tko će biti premijer do predstavnika u vašoj zgradi", prokomentirao je aktivist za ljudska prava Ivan Zidarević.

Elokventniji od pola sabora.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by Guest 25/9/2020, 15:41

Dok god poštuje državu u kojoj jest, i ne profesionalizira nacionalnost ni seksualno opredjeljenje, prolazi, sve u redu.

Ne nabijamo na kolac na Srbe ni homoseksualce, niti me oni brinu.

Brinu me recimo Hrvati koji sladostrasno iščekuju američkog državnog tajnika koji bi trebao staviti na red njihove izabrane predstavnike, koji predstavljaju narod i hrvatsku državu, e kako bi kupili borbene zrakoplove od “provjerenih i solidnih” saveznika. Koji nas još drže na viznom režimu, inače.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by n_razbojnik 25/9/2020, 16:37

Valjda drugi čovjek Rijeke zna bolje od tebe glupane

Iz ove zemlje mladi odlaze baš zato da ne bi morali tražiti zaštitu jer su pripadnici manjina – nacionalnih, vjerskih, seksulanih…Tome se mora stati na kraj, poručio je Ivaniš

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by T. 25/9/2020, 16:41

Nije pošteno da mi njima šaljemo pi*ke a oni nama pedere...

_________________
"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by Guest 25/9/2020, 16:42

n_razbojnik wrote:Valjda drugi čovjek Rijeke zna bolje od tebe glupane

Iz ove zemlje mladi odlaze baš zato da ne bi morali tražiti zaštitu jer su pripadnici manjina – nacionalnih, vjerskih, seksulanih…Tome se mora stati na kraj, poručio je Ivaniš

Ako je Ivaniš to rekao, pa tko sam ja da to preispitujem...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by Guest 25/9/2020, 16:43

T. wrote:Nije pošteno da mi njima šaljemo pi*ke a oni nama pedere...

Kao i svaka trgovina toten.

Svatko šalje ono čega ima na bacanje...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by Guest 25/9/2020, 23:33

Samo pizdarije uvozimo.
Na galge ... .
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by T. 25/9/2020, 23:35

Sovak wrote:Samo pizdarije uvozimo.
Na galge ... .
Njega ekstradirati a hrvatskom 'partneru' ugraditi vaginu...
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by Guest 25/9/2020, 23:39

T. wrote:
Sovak wrote:Samo pizdarije uvozimo.
Na galge ... .
Njega ekstradirati a hrvatskom 'partneru' ugraditi vaginu...

Previše resursa bi se potrošilo za takvo kaj.

Hoklica i komad štrika su mala ulaganja, a profit je zajamčen.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by dzango 26/9/2020, 08:56

mobiu$ wrote:
T. wrote:Nije pošteno da mi njima šaljemo pi*ke a oni nama pedere...

Kao i svaka trgovina toten.

Svatko šalje ono čega ima na bacanje...
Pre će biti da svako ide tamo gde mu je bolje.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by marcellus 26/9/2020, 09:11

dzango wrote:
mobiu$ wrote:
T. wrote:Nije pošteno da mi njima šaljemo pi*ke a oni nama pedere...

Kao i svaka trgovina toten.

Svatko šalje ono čega ima na bacanje...
Pre će biti da svako ide tamo gde mu je bolje.

pa gle, vama je lezbijka premijerka a pederčina predsjednik.

_________________
"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by jastreb 26/9/2020, 09:32

Pa moje mišljenje u pogledu toga Zidarevića je slijedeće:  Hrvatima(ovdje ne mislim na kompletan hrvatski korpus) Srbin gej uopće nije problem kada dođe u Hrvatsku.

To je čak i poželjna jedinka ,koja služi za zajebanciju i ne vjerujem da bi tog Zidarčića napao niti neki najekstremniji pripadnik Vigilare-a.

S druge strane da je u ZG došao nekakav kurčeviti strejt tip visok dva metra i sa bradom do pojasa,koji bi ovdje prosipao Dučićeve teze i razmetao se dinarskom rasom,taj bi već prvoga momenta dobio batine i to možda čak i ne od pripadnika neke navijačke skupine,ili nekog glupog pravaša,već i od običnog građanina potpuno nezainteresiranog i za politiku i za nacionalizam.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by dzango 26/9/2020, 09:55

marcellus wrote:
dzango wrote:
mobiu$ wrote:

Kao i svaka trgovina toten.

Svatko šalje ono čega ima na bacanje...
Pre će biti da svako ide tamo gde mu je bolje.

pa gle, vama je lezbijka premijerka a pederčina predsjednik.
Jeste. Ali je običnom pederu i dalje bolje u Hrvatskoj. Sve dok nema funkciju. Sa funkcijom mu je bolje u Srbiji. Nezavisno da li je peder, budala ili psihički bolesnik.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by dzango 26/9/2020, 09:57

jastreb wrote:Pa moje mišljenje u pogledu toga Zidarevića je slijedeće:  Hrvatima(ovdje ne mislim na kompletan hrvatski korpus) Srbin gej uopće nije problem kada dođe u Hrvatsku.

To je čak i poželjna jedinka ,koja služi za zajebanciju i ne vjerujem da bi tog Zidarčića napao niti neki najekstremniji pripadnik Vigilare-a.

S druge strane da je u ZG došao nekakav kurčeviti strejt tip visok dva metra i sa bradom do pojasa,koji bi ovdje prosipao Dučićeve teze i razmetao se dinarskom rasom,taj bi već prvoga momenta dobio batine i to možda čak i ne od pripadnika neke navijačke skupine,ili nekog glupog pravaša,već i od običnog građanina potpuno nezainteresiranog i za politiku i za nacionalizam.
Ili da peva, pilule za lilule.
Šta fali bradi i Dučiću?
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by marcellus 26/9/2020, 10:46

dzango wrote:
marcellus wrote:
dzango wrote:
Pre će biti da svako ide tamo gde mu je bolje.

pa gle, vama je lezbijka premijerka a pederčina predsjednik.
Jeste. Ali je običnom pederu i dalje bolje u Hrvatskoj. Sve dok nema funkciju. Sa funkcijom mu je bolje u Srbiji. Nezavisno da li je peder, budala ili psihički bolesnik.

najbolje da je sve troje, jamči uspjeh u naprednjacima.

_________________
"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by Guest 26/9/2020, 10:55

T. wrote:Nije pošteno da mi njima šaljemo pi*ke a oni nama pedere...
svak ide4 tamo,gdje nalazi ono sto mu je potrebno..Srbi ispadaju brutalni strajt jebaci,vi....ehhhh....pametnom dovoljno... :rasta :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by jastreb 26/9/2020, 11:43

Legendovich wrote:
T. wrote:Nije pošteno da mi njima šaljemo pi*ke a oni nama pedere...
svak ide4 tamo,gdje nalazi ono sto mu je potrebno..Srbi ispadaju brutalni strajt jebaci,vi....ehhhh....pametnom dovoljno... :rasta :rasta :rasta :rasta
Znam šta hoćeš reći,ali to em nije točno,em je previše razvikano.

Nekada u doba Juge su za najveće jebače slovili(opet neopravdano) Bosanci,ponajviše muslimani.

Dakle za takav status Hrvata opet je kriva Rimokatolička crkva u Hrvata,koja drži sve pozicije moći i koja je od Hrvata napravila nekakvog ministranta koji pomaže župniku,koji moli,koji ne psuje i koji poštuje samo svoju ženu,a dok je neoženjen ne stupa u seksualne odnose.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by jastreb 26/9/2020, 11:44

Ja čak mislim da se i ustaše okreću u grobu kad čuju kako ih popi "predstavljaju" na raznim komemoracijama i parastosima.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by dzango 26/9/2020, 12:14

marcellus wrote:
dzango wrote:
marcellus wrote:

pa gle, vama je lezbijka premijerka a pederčina predsjednik.
Jeste. Ali je običnom pederu i dalje bolje u Hrvatskoj. Sve dok nema funkciju. Sa funkcijom mu je bolje u Srbiji. Nezavisno da li je peder, budala ili psihički bolesnik.

najbolje da je sve troje, jamči uspjeh u naprednjacima.
Onda si predsednik države.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by marcellus 26/9/2020, 12:22

dzango wrote:
marcellus wrote:
dzango wrote:
Jeste. Ali je običnom pederu i dalje bolje u Hrvatskoj. Sve dok nema funkciju. Sa funkcijom mu je bolje u Srbiji. Nezavisno da li je peder, budala ili psihički bolesnik.

najbolje da je sve troje, jamči uspjeh u naprednjacima.
Onda si predsednik države.

još ako ti je ćale šiptar, nema da omane.

_________________
"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

"Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay" Empty Re: "Nikad nisam imao problema u Hrvatskoj zato što sam i Srbin i gay"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum