ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by crvenkasti 26/6/2023, 21:34

Zapad sa užasom iščekuje godišnji samit BRICS-a u Južnoj Africi koji će se održati od 22. do 24. kolovoza


Rusija i njeni partneri iz BRICS-a uskoro će objaviti vijest koja će šokirati svjetska tržišta. Ove zaključke podijelio je američki financijski stručnjak, bivši savjetnik CIA-e James Rickards

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Fza2WLyXgAEtspd?format=jpg&name=900x900

Zemlje "BRICS+" će na na godišnjoj konferenciji čelnika na vrhu BRICS-a u Južnoj Africi objaviti stvaranje nove valute.
To će značiti najveći preokret u međunarodnim financijama od 1971. Izravan je udar na dolar.
Svijet nije spreman za ovaj geopolitički udarni val.
Nova BRICS+ valuta biti povezana s težinom zlata što odgovara prednostima članica BRICS-a Rusije i Kine.

............
Ako dolarska cijena zlata poraste, vrijednost BRICS1.00 će porasti u odnosu na dolar. Ako dolarska cijena zlata padne, vrijednost BRICS1.00 će pasti u odnosu na dolar.

Ova politika potkrijepljena kupnjom fizičkog zlata mogla bi vrlo brzo dovesti cijenu zlata u dolarima sa 2000 na 3000 dolara za uncu ili više. U stvarnosti, BRICS valuta i fizičko zlato su vezani i nepromijenjeni. Ako zlato poraste na 3000 dolara za uncu, zapravo svjedočit ćemo kolapsu dolara.

To je cijela ideja.

Dolar će izgubiti na vrijednosti mjereno u zlatu ili BRICS valuti. Dolar će također izgubiti vrijednost zbog inflacije koja je posljedica niže vrijednosti. Trebat će više dolara za kupnju uvozne robe ili odlazak na odmor u inozemstvo.

Premještanje novca na dionice, obveznice ili štedne račune neće vas zaštititi jer su svi denominirani u dolarima.

Postoji jednostavno rješenje za ovu nadolazeću valutnu krizu. Samo kupuj zlato. To će sačuvati bogatstvo i zaštititi vas od inflacije. Uvijek možete prodati zlato ako vam treba gotovina; radi se samo o tome da ćeš dobiti više novca nego što ste ga iskoristili za kupnju. To je ono što BRICS radi, a možete i vi.

Vrijeme je da se uključite u BRICS voz - sa zlatom.

https://dailyreckoning.com/the-biggest-monetary-shock-in-52-years/
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zbog toga i ovo:

Baerbock želi strpati Putina u zatvor


Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet 201150e92cfa77aa92ee075c66035b3a,5efb4ed0?w=992

U ožujku je Međunarodni kazneni sud izdao nalog za uhićenje ratnog zapovjednika Vladimira Putina (70)!

Sada bi taj nalog prema volji ministrice vanjskih poslova Annalene Baerbock trebalo provesti.
Naime, na sastanku na vrhu tzv. zemalja BRICS-a u kolovozu u Južnoj Africi.
Putina tamo treba uhititi.

Baerbock stoga u ponedjeljak poslijepodne kreće u Južnoafričku Republiku.

https://www.bild.de/politik/ausland/politik-ausland/hier-koennten-die-handschellen-klicken-baerbock-will-putin-in-den-knast-bringen-84457674.bild.html
--------------------------------------

Velika frka. Zapadni se sistem raspada pred njihovim očima. Bogatstvo se topi. Moć i snaga tonu.

Ne pomaže ni rat u Ukrajini, sankcije, prijetnje, kolektivno kmečanje i naricanje.

Ništa se ne može učiniti.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28762
2014-04-17


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by mentalitet 26/6/2023, 21:50

Tu Berbokicu ce schwabe uskoro vjeshati na Tir gartenu kao nekada shto su rumuni Chausheskua.Pa sve ankete govore da su zeleni otishli u sto pichkih materini a i takozvani socijalisti .Uzmi schwabi ofenig iz dzepa taj ce ti jebati mater i vijelu familiju ako mu se ukaze prilika,a schwabe su kao i hrvati pojedinachno su pichke nevidjene a li kada su u choporu onda su zvijeri.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by Eroo 26/6/2023, 23:24

Donjeck prije 8 godina.
Tamo svi govore ruski, tako da ne znamo koliko je tu etničkih Rusa ili etničkih Ukrajinca.
Svi u jedan glas: "Odna, jediina , svobodna Ukrajina!!"
Nažalost, naci-Moskalji su tu volju pogazili. Privremeno. 


_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74730
2016-07-22


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by pizzon 27/6/2023, 06:13

To je veca prevara od nesvrstanih.
da latino zemlje, indija, kina, neki arapi i ostala bulumenta
imaju iste vojno_politicke ciljeve obicna je glupost.
ili samo ekonomske,
ja razumem jad,chemer i ocaj, nasih kretena
informbirovaca, sto amerika i engleska nisu
proleterske, odnosno pod kontrolom
gorih od sebe


_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4980
2020-04-21


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by mentalitet 27/6/2023, 06:46

pizzon wrote:To je veca prevara od nesvrstanih.
da latino zemlje, indija, kina, neki arapi i ostala bulumenta
imaju iste vojno_politicke ciljeve obicna je glupost.
ili samo ekonomske,
ja razumem jad,chemer i ocaj, nasih kretena
informbirovaca, sto amerika i engleska nisu
proleterske, odnosno pod kontrolom
gorih od sebe


Ajde sluchajni Srbine onda objasni kako se to sam Makron pozvao na tu sjednicu pa ga ovaj predsjednik iz JARA odjebo ko zadnju nulu.Ti si onaj Srbin na B92 shto ostavlja prozapadne komentare a IP adresa mu je iz Duvna.?

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by Eroo 27/6/2023, 09:17

pizzon wrote:To je veca prevara od nesvrstanih.
da latino zemlje, indija, kina, neki arapi i ostala bulumenta
imaju iste vojno_politicke ciljeve obicna je glupost.
ili samo ekonomske,
ja razumem jad,chemer i ocaj, nasih kretena
informbirovaca, sto amerika i engleska nisu
proleterske, odnosno pod kontrolom
gorih od sebe

Pizzone, pozdrav iz propalog Zapada,
Vidi, gledam i slušam neki dan što izjavljuje ruski (Putinov) propagandist Solovojev.
Odprilike:
"Mi smo mala ekonomija, izolirani smo od naših protivnika s velikom ekonomijom,
osamljeni u cijelom svijetu. I ruski entuzijazam spram onom iz 1917. nikakav...".
U tom trenutku se rasplakao...
Mogu pogledat i Prigožinove izjave na račun trenutnih ruskih elita. Ne može se za njega
reći da je antiruski raspoložen, odnosno da je "prozapadni". No, rusofili uvijek mogu okreniti
pilu naopako. Eno čak i vaši rusofilski mediji nazivaju one druge medije "prozapadnim".
Imate sličnu situaciju kao u Rusiji: balansiranje između dvije mafije. Čim jedna postane
jača od druge tada ulijeće "vlast" da to izravna...dok sve ostalo ostaje isto.
Imate društvene mreže, razotkrivajte ih svaki danom. Znam da su oni u boljoj prilici
jer za sve što rade koriste vaš novac, ali ipak...Neće izdržati, ako ustrajete.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74730
2016-07-22


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by Eroo 27/6/2023, 09:27

mentalitet wrote:
pizzon wrote:To je veca prevara od nesvrstanih.
da latino zemlje, indija, kina, neki arapi i ostala bulumenta
imaju iste vojno_politicke ciljeve obicna je glupost.
ili samo ekonomske,
ja razumem jad,chemer i ocaj, nasih kretena
informbirovaca, sto amerika i engleska nisu
proleterske, odnosno pod kontrolom
gorih od sebe


Ajde sluchajni Srbine onda objasni kako se to sam Makron pozvao na tu sjednicu pa ga ovaj predsjednik iz JARA odjebo ko zadnju nulu.Ti si onaj Srbin na B92 shto ostavlja prozapadne komentare a IP adresa mu je iz Duvna.?

Evo jednog koji kao  atizapadni živi na Zapadu i čeka da se vrati doma na belom konju, ili čak i na tenku. :D
Još malo pa ćeš sjesti na svoju tutu. Samo budeš li ustrajan,,,

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74730
2016-07-22


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by debotoijusto 27/6/2023, 12:24

drama
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by marcellus 27/6/2023, 14:29

mene jedino šokira brzina propadanja država bricsa, s izuzetkom kine sve ostalo je fail

_________________
Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by Sora 27/6/2023, 15:06

marcellus wrote:mene jedino šokira brzina propadanja država bricsa, s izuzetkom kine sve ostalo je fail

jel Amerika bankrot ili ne?
ono, pitam za babu koji čuva dolare :love

31.4 BILIJUN DOLARA DUGA ha
sitnica

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by marcellus 27/6/2023, 15:35

Sora wrote:
marcellus wrote:mene jedino šokira brzina propadanja država bricsa, s izuzetkom kine sve ostalo je fail

jel Amerika bankrot ili ne?
ono, pitam za babu koji čuva dolare :love

31.4 BILIJUN DOLARA DUGA  ha
sitnica


Ako Amerika bankrotira sore ti i ja ćemo platit

Al ne sekiraj se ti za to

ovi su davno bankrot, osim kine

_________________
Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by prckov 27/6/2023, 15:50

marcellus wrote:
Sora wrote:
marcellus wrote:mene jedino šokira brzina propadanja država bricsa, s izuzetkom kine sve ostalo je fail

jel Amerika bankrot ili ne?
ono, pitam za babu koji čuva dolare :love

31.4 BILIJUN DOLARA DUGA  ha
sitnica


Ako Amerika bankrotira sore ti i ja ćemo platit

Al ne sekiraj se ti za to

ovi su davno bankrot, osim kine

ako bankrotira amerika bit ce kriva klima
sad za sad za inflaciju su krive klimatske promjene

evo 0:27

(2) You will lose Everything: The Elite´s Secret Wealth Confiscation Tool [Haircut for Your Wealth] - YouTube

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by pizzon 27/6/2023, 21:43

mentalitet wrote:
pizzon wrote:To je veca prevara od nesvrstanih.
da latino zemlje, indija, kina, neki arapi i ostala bulumenta
imaju iste vojno_politicke ciljeve obicna je glupost.
ili samo ekonomske,
ja razumem jad,chemer i ocaj, nasih kretena
informbirovaca, sto amerika i engleska nisu
proleterske, odnosno pod kontrolom
gorih od sebe


Ajde sluchajni Srbine onda objasni kako se to sam Makron pozvao na tu sjednicu pa ga ovaj predsjednik iz JARA odjebo ko zadnju nulu.Ti si onaj Srbin na B92 shto ostavlja prozapadne komentare a IP adresa mu je iz Duvna.?

mi smo podeljeno drustvo.. 
to bi morao da znas.
za mene su slucajni
srbi rusofili,
jer rusiju stavljaju ispred srbije.
mi, zapadni, natovci,
kako volis, imamo 
razuman odnos prema zapadu.
cilj je zastita srbije od
negativne energije zapada koja je neminovna posledica
sulude vere u rusiju 
i kinu.
na kraju, zapad odlucuje o evropi a ne rusija, kina itd.
ako nisi znao
kinezi su odbili
reprogram naseg duga, pa smo se obratilu nekim fin.grupacijama u luxemburgu.
tako pise !?

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4980
2020-04-21


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by marcellus 27/6/2023, 21:55

pizzon wrote:To je veca prevara od nesvrstanih.
da latino zemlje, indija, kina, neki arapi i ostala bulumenta
imaju iste vojno_politicke ciljeve obicna je glupost.
ili samo ekonomske,
ja razumem jad,chemer i ocaj, nasih kretena
informbirovaca, sto amerika i engleska nisu
proleterske, odnosno pod kontrolom
gorih od sebe


Brics je pojam koji je smislio Goldman Sachs za najbrže rastuće (tada, početkom stoljeća) ekonomije koje su, po njihovim procjenama, trebale voditi glavnu riječ u svjetskoj ekonomiji do 2050.

Od svih pet, ostala je samo Kina i donekle Indija kao ekonomski relevantna. Brazil je u kurcu, Južna Afrika je potpuno propala, Rusija se samopojebala i svela na izvoznika sirovina i ponekog rata. Indija ima nešto poput ekonomije čisto zato jer ima milijardu i pol stanovnika, ali generalno ne predstavlja previše ni tehnološki ni ekonomski. Kina jedino, ali što kina ima s brazilom i indijom (s kojom je na rubu rata) i južnom afrikom? A ni s rusijom nema previše.


_________________
Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by crvenkasti 27/6/2023, 22:02

marcellus wrote:
pizzon wrote:To je veca prevara od nesvrstanih.
da latino zemlje, indija, kina, neki arapi i ostala bulumenta
imaju iste vojno_politicke ciljeve obicna je glupost.
ili samo ekonomske,
ja razumem jad,chemer i ocaj, nasih kretena
informbirovaca, sto amerika i engleska nisu
proleterske, odnosno pod kontrolom
gorih od sebe


Brics je pojam koji je smislio Goldman Sachs za najbrže rastuće (tada, početkom stoljeća) ekonomije koje su, po njihovim procjenama, trebale voditi glavnu riječ u svjetskoj ekonomiji do 2050.

Od svih pet, ostala je samo Kina i donekle Indija kao ekonomski relevantna. Brazil je u kurcu, Južna Afrika je potpuno propala, Rusija se samopojebala i svela na izvoznika sirovina i ponekog rata. Indija ima nešto poput ekonomije čisto zato jer ima milijardu i pol stanovnika, ali generalno ne predstavlja previše ni tehnološki ni ekonomski. Kina jedino, ali što kina ima s brazilom i indijom (s kojom je na rubu rata) i južnom afrikom? A ni s rusijom nema previše.


Imaju zajedničke interese. Ako u kolovozu zaista uvedu zajedničku BRICS valutu vezanu uz zlato, petrodolaru i zapadnoj hegemoniji je odzvonilo.

Jesi li pročitao članak Jamesa Rickardsa?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28762
2014-04-17


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by crvenkasti 27/6/2023, 22:17

Zemlje BRICS-a - Brazil, Rusija, Indija, Kina i Južnoafrička Republika - nadmašile su Grupu sedam (G7) u smislu bruto domaćeg proizvoda (BDP) izračunatog prema paritetu kupovne moći (PPP), prema izvješću objavljenom na countercurrents.org koji je citirao podatke Acorn Macro Consultinga.

Skupina zemalja G7 uključuje napredna gospodarstva poput SAD-a, Kanade, UK-a, Francuske, Italije, Njemačke i Japana.
U BRICS-u, s druge strane, živi 41 posto svjetske populacije, većinom gospodarstava u razvoju, i na njih otpada 16 posto globalne trgovine.

Prema izvješću, pet zemalja BRICS-a zajedno doprinose gotovo 31,5 posto globalnog BDP-a, u usporedbi s 30,7 posto zemalja G7.

Do ovakvog razvoja događaja dolazi u trenutku kada se zapadne zemlje bore s oblacima recesije. Inflatorni pritisci, zajedno s nemilosrdnim podizanjem stopa od strane središnjih banaka diljem svijeta, teško su pogodili Europu u trenutku kada Rusija provodi invaziju punog opsega na ukrajinski teritorij, što je samo pogoršalo nevolje za Europljane. Rat je rezultirao visokim cijenama hrane i goriva.

Međunarodni monetarni fond (MMF) očekuje negativan rast za UK. Očekuje se da će SAD biti gospodarstvo s najboljim učinkom među zemljama G7, s prognozom rasta od gotovo 2 posto.

S druge strane, očekuje se da će Indija i Kina predvoditi globalni rast ove godine. Očekuje se da će oba azijska gospodarstva ove godine ostvariti rast od pet do sedam posto.

Predviđa se da će Indija zabilježiti jednu od najbržih ekspanzija u bilo kojem većem regionalnom gospodarstvu u svijetu. Predviđa se da će 2023. porasti za 6,4 posto. To je niže od rasta BDP-a Indije prošle godine, koji je iznosio 6,8 posto.

------------------------------
https://www.business-standard.com/economy/news/brics-surpass-g7-gdp-india-china-major-economies-with-fast-growth-123042000484_1.html

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28762
2014-04-17


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by red wolf 27/6/2023, 22:33

Dobit ćete vi novu valutu uskoro kad se uspostavi Novi svjetski poredak.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by debotoijusto 27/6/2023, 23:10

cekaj malo netko stvarno misli da 21st. vrijeme zlatnog standarda koji pomete trenutnu ekonomiju i to bi trebalo biti uredovano od strane BRICSa ?
sto je sljedece ? u indiji ce svaki gradjanin imati WC ? rusija ima neunistivu nevidljivu raketu ?
26 000$ bruto dohodak po glavi u brazilskim favelama ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by AssadNaPodmornici 27/6/2023, 23:57

prvo ne postoji BRICS. 
to je neformalno druženje nekoliko zemalja a neke od tih zemalja se međsubono nevole tipa Kina i Indija i na rubu su rata praktički. 

Drugo Indija je sklonija zapadu nego Rusiji ili Kini. Ali je igrač za sebe naravno. 

BRICS ne postoji kao savez ili udruženje, jer nemaju niti jedan zajednički sporazum, išta... to je samo neformalno druženje i to je to , neke od BRICS zemalja su sklonije zapadu počevši od Indije, pa čak i nesretna Kina nije Ruski saveznik, jer je striktno neutralna u ratu što ne odgovara Rusiji jer , onda Rusija ostaje skoro pa sama vs EU i NATO-a koji pomažu Ukrajini. 

Isto vrijedi i za ostale.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by Hektorović 28/6/2023, 01:49

marcellus wrote:mene jedino šokira brzina propadanja država bricsa, s izuzetkom kine sve ostalo je fail

Indija nije fail, indija u zadnje vrijeme odlično stoji, dobro se razvija, čak otimaju neke stvari od Kine, Modi je neki dan imao najviši doček u Washingtonu.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet Empty Re: Užas: BRICS priprema novosti koje će šokirati svijet

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum