ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Page 9 of 17 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Next

Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by Guest 25/3/2023, 19:05

marcellus wrote:ali zato imaju 56 nuklearki, i grade još osam novih u ovom trenutku. Kane ih sagraditi još jako puno. Njihova je energetska strategija ići posve na atomsku energiju.

Pa to je za svaku pohvalu, ali kao prvo, odakle im sirovine-gorivo za dugoročni pogon tolikih nuklearki?
Kao drugo, uz njihove uobičajene sigurnosne i standarde gradnje za domaće potrebe, ja bih na njihovom mjestu bio jako zabrinut za stanje sigurnosti tih nuklearnih pogona.

Guest
Guest


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by veber 25/3/2023, 21:33

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:ali zato imaju 56 nuklearki, i grade još osam novih u ovom trenutku. Kane ih sagraditi još jako puno. Njihova je energetska strategija ići posve na atomsku energiju.

Pa to je za svaku pohvalu, ali kao prvo, odakle im sirovine-gorivo za dugoročni pogon tolikih nuklearki?
Kao drugo, uz njihove uobičajene sigurnosne i standarde gradnje za domaće potrebe, ja bih na njihovom mjestu bio jako zabrinut za stanje sigurnosti tih nuklearnih pogona.
ti nisi glup čovjek.
kužiš se u tehniku, upisi su ti OK.

izgleda čudno da se ti i ja slažemo nakon godina pičkaranja, ali rimski triumvirati su nastali na interesu, a ne na ljubav.

u ovom trenu mi imamo lika koji nema tehničku podlogu, a drobi o tehnici.
on želi sebe opravdati kaj je kupio auto u cijeni  mog bicikla.

on ne razlikuje 
A od
Ah
ima blagu predodžbu kaj je;
kW
ili
KS-pokojni mu punac nikad nije platio pivo za definiciju KS-čovjek je umro, a bio je inžinjer za razliku od njega. 
za razliku od njega priznao je pogrešku, ali nažalost nismo imali prilike popiti to pivo.
ne zna što je 
kWh
ne kuži kaj je kapacitet, a kaj je snaga i koliko snage možeš isporučiti kroz kapacitet.

kao što vidimo, danas je EK odobrila njemačkoj benzince. francuska i italija pokrenule isto.


ima problem "mudrovat"

bulazni, vjerovatno po partijskoj direktivi.


Last edited by veber on 25/3/2023, 21:37; edited 1 time in total

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by marcellus 25/3/2023, 21:34

By 2035, nuclear power is further expected to account for 10 percent of China's total power generation. For this to be achieved, six to eight new nuclear power plants are expected to be approved every year from 2021 to 2025.

_________________
Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by veber 25/3/2023, 21:39

marcellus wrote:By 2035, nuclear power is further expected to account for 10 percent of China's total power generation. For this to be achieved, six to eight new nuclear power plants are expected to be approved every year from 2021 to 2025.
kaj veli annalena bi li sprijeda ili straga?
malo ćemo graditi termoelektrane.

njemačka ne želi biti ovisna o uranu kada ima ugljena ispod svakog sela.

džaba krečiš.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by mentalitet 25/3/2023, 21:54

marcellus wrote:pa pogledaj samo američke forume, svi mercedesu jebu mater, ko ga kupi proda ga za godinu dana. Jednostavno se kvare.


Inache sam protiv schwaba po svim pitanjima ali kada su automobili u pitanju nemash pojma nego po preslikanom obichaju o tvojim sranjima o politici mlatish istom metlom i ovdje samo iz jednog razloga,a to je da se plashish kako da ne ispadnesh budala mada si vec na prvom upisu ispao teshka budaletina.
Kada se radi o kvaliteti njemachkih auta onda morash znati da su stariji tipovi bili kvalitetniji od svih drugih na svijetu.Medjutim schwabe su shvatile da je prosjechni njihov kupac glup ko kurac i da je doshao do love na lak nachin pa ga boli kurac kakve je kvalitete auto vec je vazno samo da ima taj logo na rubu haube da bi se kurchio kako je vazan i uspjeshan.Prije su kupci gledali na kvalitet,a svaki Mercedesov ili BMW kupac nije moga biti neki gradski seljachic i primitivac nego ljudi koji su znachili neshto u nekom drushtvu svojom naobrazbom a ne kolichinom ukradene love.Dochim ,doshlo je takvo vrijeme da svaka shusha hoce da vozi Mercedesa ili BMW pa su zato schwabe izmislile kategorije BMW po brojevima a Mercedes po klasama i slovima.Za mene je Mercedes samo onaj S klase dok neke jebene C,E,A i da ne nabrajam su namjerno proizveden srot na kojem se zaradjuje lova prodavajuci dijelove .
Evo ja posjedujem 300SD 1993 godina koji ima na sebi vishe od 500.000milja (rachunaj koliko je to kilometara) i spreman je svaki dan na voznju od par km do par tisuca.Nadji mi i jedan istochnjachki auto toliko star sa toliko predjenih milja ili kilometara pa cemo razgovarati dalje.Ovako savjetujem ti da se pokrijesh onim pacovskim ushima i da se ne blamirash bash u svemu na ovom glupom forumu.Dodushe,shvacam da si ti ovdje genijalac za neke idiote koji ti vjeruju sve shto natipkash.A jebiga kako necekada si ti veliki 'rvat.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by marcellus 25/3/2023, 22:06

veber wrote:
marcellus wrote:By 2035, nuclear power is further expected to account for 10 percent of China's total power generation. For this to be achieved, six to eight new nuclear power plants are expected to be approved every year from 2021 to 2025.
kaj veli annalena bi li sprijeda ili straga?
malo ćemo graditi termoelektrane.

njemačka ne želi biti ovisna o uranu kada ima ugljena ispod svakog sela.

džaba krečiš.

pričam o kini, kog boli kurac za njemačku

i naravno da od ugljena ništa, zeleni su protiv

_________________
Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by catabbath 25/3/2023, 22:20

Lako za Kineze ali šta će biti s nama kad nam se banke uruše?

_________________
Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12406
2015-08-22


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by RayMabus 25/3/2023, 22:42

catabbath wrote:Lako za Kineze ali šta će biti s nama kad nam se banke uruše?
Ništa. Šta te brige za tuđu lovu u tuđim bankama ? Nisu tvoja posla. Treba ih urušit. Radim na tome već tjednima. :coffee

I inače za Speara podatak kako će Kina održati gospodarski rast u nadolazećim godinama koji mi trebaju ( izbori su svako četiri negdje pet godina u demokraciji ) da skinem sve ove koji su podržali Komšića, unatoč demografskom padu :

19.03.2023

Kina postepeno podiže dob za odlazak u mirovinu, a do sad su imali među najnižom na svijetu - 60 za muškarce, 55 za žene i svega 50 za žene koje rade u tvornicama


https://www.advance.hr/telegrafska-zica/3319/kina-postepeno-podize-dob-za-odlazak-u-mirovinu-a-do-sad-su-imali-medu-najnizom-na-svijetu-60-za-muskarce-55-za-zene-i-svega-50-za-zene-koje-rade-u-tvornicama/
RayMabus
RayMabus

Posts : 176268
2014-04-11


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by RayMabus 26/3/2023, 01:38

marcellus wrote:neće doći do nikakvog preokreta, Kina ne zna raditi benzince da išta vrijede, ali zna električare

njihova je strategija biti prva država koja će kompletno elektrificirati vozni park. Nafte ionako nemaju.
To šta partija želi i ono šta je stvarno stanje su dvije različite stvari.

Kina ima četiri puta više stanovnika od SAD a četri puta manje auta po glavi stanovnika.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_vehicles_per_capita

Prevedeno : oni su tržište potrošaća nafte koje raste i rasti će i u idućem desetljeću.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176268
2014-04-11


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by RayMabus 26/3/2023, 01:44

Trenutni broj automobila u Kini je : 315 miljona auta a to je 220 auta na tisuću stanovnika.

Trenutni broj automobila u SAD je : 295 miljona a to je 890 auta na tisuću stanovnika.

Polazeći od toga da svake godine proizvedu više od 25 miljona auta a od kojih je 3/4 na benzin i dizel dakle nekakvih 20 miljona potpuno novih korisnika i da uzmemo samo da idu dosegnuti pola od ove brojke automobila koliko je u SAD po glavi stanovnika to bi u njihovom slučaju značilo da moraju proizvesti još najmanje 315 miljona automobila a od kojih će 3/4 biti na benzin il dizel dakle 250 miljona auta više manje i to potpuno novih ( ne uključujući zamjene staro za novo ) a pošto izbace oko 20 miljona takvih auta godišnje to bi značilo da će samo po ovoj računici oni 12 godina pa i nešto više biti tržište koje raste za 20 miljona novih korisnika naftnih derivata tj motora s unutrašnjim sagorjevanjem.

Jel tebi to izgleda kao da se rješavaju nafte ?

Uzmi također u obzir da oni iako imaju nešto svoje nafte da šta je više potrošaća u državi da svoje rezerve sve više troše i da će morat sve više uvozit a da im Amerika prijeti zatvaranjem pomorskog pravca s mora dakle ništa veliki tankeri iz Arabije i drugdje i da im ostaje samo ta Rusija i eventualno Kazastan za sigurnu opskrbu jer inače im prijeti poraz.

Uostalom od Putina dobijaju još po sniženoj cijeni a to je bitno za obuzdavanje inflacije jer inače bi se Partiji digao narod na noge a narod broji miljardu i 400 miliona.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176268
2014-04-11


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by veber 26/3/2023, 10:22

marcellus wrote:
veber wrote:
marcellus wrote:By 2035, nuclear power is further expected to account for 10 percent of China's total power generation. For this to be achieved, six to eight new nuclear power plants are expected to be approved every year from 2021 to 2025.
kaj veli annalena bi li sprijeda ili straga?
malo ćemo graditi termoelektrane.

njemačka ne želi biti ovisna o uranu kada ima ugljena ispod svakog sela.

džaba krečiš.

pričam o kini, kog boli kurac za njemačku

i naravno da od ugljena ništa, zeleni su protiv
ti drobiš, drobiš i drobiš.
ne vjerujem da u hrvatskoj nije bilo na vjestima kako je kompanija otkupila tri sela, raselila ljude, počela rušiti ista.
humusni sloj vozit gdje ga trebaju.
i počela sa iskapanjem lignita.

ne vjerujem da nije bilo tih vjesti.
ono što znam je to da si ignorant.

zeleni sada zagovaraju gradnju termoelektrana.
od gašenja nuklearki nikaj i po svoj prilici gradit će se nove.

ali srećom ti živiš u njemačkoj, a ja u hrvatsko

(izgleda da će EK odobriti italiji i francuskoj izuzeće za benzince)

za tri godine ćeš pisati kako je struja goli kuatz i da samo idiot to može koristiti.

((sjeti se svojih debilnih upisa o turizmu))

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by RayMabus 26/3/2023, 10:33

veber wrote:

izgleda da će EK odobriti italiji i francuskoj izuzeće za benzince
Ne znam kako će im to odobrit. Ne možeš odobriti njima a ovima ostalima zabranit. Ne znam na šta se to uopće odnosi al na šta god se odnosilo ne možeš nekima zabranit a nekima odobrit. Moraš il svima odobrit il nikome. Auta idu vamo tamo, iz države u državu tako da ne vidim kako će oni imat izuzetak a drugima će zabranit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176268
2014-04-11


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by veber 26/3/2023, 10:34

RayMabus wrote:Trenutni broj automobila u Kini je : 315 miljona auta a to je 220 auta na tisuću stanovnika.

Trenutni broj automobila u SAD je : 295 miljona a to je 890 auta na tisuću stanovnika.

Polazeći od toga da svake godine proizvedu više od 25 miljona auta a od kojih je 3/4 na benzin i dizel dakle nekakvih 20 miljona potpuno novih korisnika i da uzmemo samo da idu dosegnuti pola od ove brojke automobila koliko je u SAD po glavi stanovnika to bi u njihovom slučaju značilo da moraju proizvesti još najmanje 315 miljona automobila a od kojih će 3/4 biti na benzin il dizel dakle 250 miljona auta više manje i to potpuno novih ( ne uključujući zamjene staro za novo ) a pošto izbace oko 20 miljona takvih auta godišnje to bi značilo da će samo po ovoj računici oni 12 godina pa i nešto više biti tržište koje raste za 20 miljona novih korisnika naftnih derivata tj motora s unutrašnjim sagorjevanjem.

Jel tebi to izgleda kao da se rješavaju nafte ?

Uzmi također u obzir da oni iako imaju nešto svoje nafte da šta je više potrošaća u državi da svoje rezerve sve više troše i da će morat sve više uvozit a da im Amerika prijeti zatvaranjem pomorskog pravca s mora dakle ništa veliki tankeri iz Arabije i drugdje i da im ostaje samo ta Rusija i eventualno Kazastan za sigurnu opskrbu jer inače im prijeti poraz.

Uostalom od Putina dobijaju još po sniženoj cijeni a to je bitno za obuzdavanje inflacije jer inače bi se Partiji digao narod na noge a narod broji miljardu i 400 miliona.
ti neki put imaš vrlo lucidne upise

kinezi su sada kod nas na obuci jer kupuju staru liniju za četverocilindrični motor koji je razvijen s PSA grupom.
ugrađuje se od mercedesa A, B, peugeota pa do Opela i BMWa

i ti kineski "debili" misle platiti pola milijarde eura u nekaj kaj se neće proizvoditi. moš si mislit.

i marc lupeta sa brojevima ne gledajući stvarni omjer.
a to je kaj si naveo. 
ameri imaju tri auta na četri čovjeka
eu ima jedan na dva
kina koja zbraja bagere i kamione i buseve ima jedan na sedam.

da amerika i eu imaju takvu statistiku ispalo bi da svaka obitelj ima 5 vozila.

ali kao i u turizmu.
njemačka ima razdvojeno vođenje turističkog od poslovnog.
svaki put kada se prijavim u hotel, pitaju me poslovno ili turistički?

a kada uplatim kćeri fax u hr. ista hr to vodi kao turistički promet.

kolega ima problema s razumjevanjem.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by veber 26/3/2023, 10:37

RayMabus wrote:
veber wrote:

izgleda da će EK odobriti italiji i francuskoj izuzeće za benzince
Ne znam kako će im to odobrit. Ne možeš odobriti njima a ovima ostalima zabranit. Ne znam na šta se to uopće odnosi al na šta god se odnosilo ne možeš nekima zabranit a nekima odobrit. Moraš il svima odobrit il nikome. Auta idu vamo tamo, iz države u državu tako da ne vidim kako će oni imat izuzetak a drugima će zabranit.
njemačkoj su jučer ili u petak odobrili.
kao e benzini.
s tim da je u kataru potpisan ugovor o dobavi.
(srećom babu maknuli)

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by Guest 26/3/2023, 10:38

RayMabus wrote:
Ne znam na šta se to uopće odnosi al na šta god se odnosilo ne možeš nekima zabranit a nekima odobrit.

Možeš.
Jednostavno se pozoveš na uvažavanje posebnih lokalnih okolnosti i situacije zbog kojih je to opravdano.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by RayMabus 26/3/2023, 10:41

veber wrote:
kinezi su sada kod nas na obuci jer kupuju staru liniju za četverocilindrični motor koji je razvijen s PSA grupom.
ugrađuje se od mercedesa A, B, peugeota pa do Opela i BMWa

i ti kineski "debili" misle platiti pola milijarde eura u nekaj kaj se neće proizvoditi. moš si mislit.
Zato šta to njima triba za njih same al nije samo to nego netko je ovdje na ovoj temi nešto natuknuo kako su njihovi benzinci i dizelaši smeće a oni znaju da im njihovo vlastito tržište nije još zasićeno toliko al da će s vremenom bit i da će morat dio auta prodavat vani. Evo imaš sad primjer ulaska na rusko i bjelorusko tržište itd al isto tako sve više nafte kupuju od Arapa i normalno da će taj Kinez reč tom šeiku: čuj ja od tebe kupujem naftu dakle ja te hranim pa onda ti kupuj od mene ta auta a nemoj od šta ja znam, Francuza recimo ili mu samo reče kupi malo i u mene i onda tako ruka ruku miluje i eto njih i na tom tržištu a da bi oni to mogli oni moraju usavršavat te svoje benzince i dizelaše i zato svako par godina izbace od istog modela novi tip al sa poboljšanim perfomansama.

Zato ti oni to kupuju. Nisu oni blesavi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176268
2014-04-11


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by RayMabus 26/3/2023, 10:45

veber wrote:
RayMabus wrote:
veber wrote:

izgleda da će EK odobriti italiji i francuskoj izuzeće za benzince
Ne znam kako će im to odobrit. Ne možeš odobriti njima a ovima ostalima zabranit. Ne znam na šta se to uopće odnosi al na šta god se odnosilo ne možeš nekima zabranit a nekima odobrit. Moraš il svima odobrit il nikome. Auta idu vamo tamo, iz države u državu tako da ne vidim kako će oni imat izuzetak a drugima će zabranit.
njemačkoj su jučer ili u petak odobrili.
kao e benzini.
s tim da je u kataru potpisan ugovor o dobavi.
(srećom babu maknuli)
Odobrili su svima. Svi mogu e-benzin, e-dizel itd. Mogu ja i u Hrvatskoj to proizvodit samo nema znanje za to a Bosh i ekipa ima. Iveco dakle Italija isto nešto je na tom polju radila.

Svi mogu Weberu a ne samo Njemačka e-gorivo sad. To s e-gorivom ti vrijedi za sve sad.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176268
2014-04-11


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by veber 26/3/2023, 10:54

RayMabus wrote:
Svi mogu Weberu a ne samo Njemačka e-gorivo sad. To s e-gorivom ti vrijedi za sve sad.
ako je tako, još bolje. ali kaj sam čuo na vjestima trenutno samo njemačka.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by RayMabus 26/3/2023, 10:57

veber wrote:
RayMabus wrote:
Svi mogu Weberu a ne samo Njemačka e-gorivo sad. To s e-gorivom ti vrijedi za sve sad.
ako je tako, još bolje. ali kaj sam čuo na vjestima trenutno samo njemačka.
Svi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176268
2014-04-11


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by RayMabus 26/3/2023, 11:00

Sinoć san stavija jednu vijest iz talijanskih novina ( coriere dela sera ) i preveo ju i sad Talijani su mislili da se neće ništa dogovorit jer su računali da će propast sve kako bi benzinci i dizelaši mogli i nakon 2035 godine bit u prodaji al međutim nije tako i sad razmišljaju kako da proguraju biodizel al nemaju dovoljno glasova.

Evo :

https://www.ex-iskon-pleme.com/t54490-e-gorivo-postoji-sporazum-izmeu-njemacke-i-eu-sto-to-znaci-za-italiju-i-za-biogoriva


Last edited by RayMabus on 26/3/2023, 11:03; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176268
2014-04-11


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by RayMabus 26/3/2023, 11:00

E-gorivo, postoji sporazum između Njemačke i EU: što to znači za Italiju i za biogoriva

Potpredsjednik Europske komisije Frans Timmermans, koji je zadužen za Green Deal, objavio je putem Twittera u subotu ujutro: "Postigli smo dogovor s Njemačkom o budućoj upotrebi e-goriva u automobilima", tj. sintetička goriva, koja ne treba brkati s biogorivima, na koje je talijanska vlada posljednjih dana koncentrirala svoju bitku jer naša zemlja prednjači u ovoj tehnologiji. "Sada ćemo raditi na tome da se pravila o CO2 usvoje za regulaciju automobila što je prije moguće - nastavlja - i Komisija će brzo pratiti zakonske mjere potrebne za provedbu uvodne izjave 11." Uklonjena je i posljednja prepreka za usvajanje nove uredbe o emisiji CO2 iz vozila, kojom se od 2035. godine zapravo zabranjuje prodaja novih osobnih i kombi vozila s motorima s unutarnjim izgaranjem, pogonjenih benzinom ili dizelom.

Ministar okoliša Gilberto Pichetto Fratin izjavio je da je "Italija u ovim satima predana pružanju svih korisnih elemenata kako bi EU shvatila, na znanstveno i racionalno besprijekoran način, važnost uključivanja biogoriva među zelena goriva. Nadamo se da se Europa neće pokazati nerazumnom i gluhom”. A ministar prometa Matteo Salvini rekao je da je "vlada odlučna nastaviti putem zdravog razuma" i da "kako ne bi Kini dala ogroman dar, Europa se također mora otvoriti prema biogorivima". Za Angela Bonellija, zamjenika Alleanza Verdi e Sinistra, "Italija je dramatično poražena". Dana 21. ožujka Pichetto Fratin, Salvini i ministar industrije Adolfo Urso pisali su Timmermansu objašnjavajući talijansko stajalište o biogorivima. Ali Komisija nikada nije razmatrala proširenje uredbe na biogoriva jer bi to za posljedicu imalo ponovno otvaranje teksta koji proizlazi iz sporazuma koji je već zatvoren i o kojem je glasovao Europski parlament. I zapravo će propis ostati nepromijenjen i nakon dogovora s Berlinom. Njemački ministar prometa Volker Wissing objasnio je da su dogovoreni konkretni proceduralni koraci i da je određeni vremenski raspored postao obvezujući: "Želimo da proces bude dovršen do jeseni 2024.", dodao je.

Bez zavrzlama i zavrzlama, Vijeće za energiju trebalo bi usvojiti uredbu u utorak, 28. ožujka: švedsko predsjedništvo, koje predvodi EU u ovom polugodištu, stavilo ju je na dnevni red na sastanku veleposlanika u EU u ponedjeljak uoči zeleno svjetlo od ministara sljedećeg dana. Već najavljeni negativni glas Italije i Poljske te suzdržanost Bugarske (računa se kao "ne") nisu dovoljni za formiranje blokirajuće manjine, koja uključuje najmanje četiri zemlje koje predstavljaju 35% stanovništva EU. Uredba stupa na snagu objavom u Narodnim novinama. Komisija se složila s njemačkim vlastima oko izjave koju će objaviti nakon glasovanja u Vijeću u utorak i u kojoj će biti istaknuti sljedeći koraci koje izvršna vlast EU-a namjerava poduzeti u vezi s nekim od provedbenih mjera. O deklaraciji će se prvo razgovarati s veleposlanicima zemalja članica pri EU.

Europski parlament već je glasao za na plenarnoj sjednici 14. veljače. Njemački kancelar Olaf Scholz već je jasno dao do znanja da je dogovor u zraku na tiskovnoj konferenciji na kraju Eurosumita u petak 24. ožujka: "Naći ćemo dogovor", rekao je. Tako je i bilo. Sporazum između Berlina i Europske komisije predviđa da će se i dalje moći prodavati novi automobili s motorima s unutarnjim izgaranjem pogonjeni isključivo sintetičkim gorivima čak i nakon stupanja na snagu zakona koji od 2035. zahtijevaju prodaju novih automobila samo s nultom emisijom CO2, tako da nema više benzina ili dizela, otvarajući vrata električnom automobilu.

Sintetička goriva ne treba brkati s biogorivima na koje je talijanska vlada posljednjih dana usredotočila svoju bitku jer naša zemlja prednjači u ovoj tehnologiji. No dok su e-goriva već prisutna u uredbi u "uvodnoj izjavi 11", biogoriva se ne spominju. Komisija je uvijek bila vrlo jasna da neće dirati tekst uredbe jer je dogovor između institucija EU već postignut i ne može se dovoditi u pitanje.

Berlin je iskoristio prozor koji je otvorio Rim objavom svog "ne" jer je Njemačka tako postala vrh vage u glasovanju u Vijeću (zadnji korak u procesu usvajanja zakonodavnog teksta). Njemački ministar prometa Volker Wissing, iz liberalne stranke koja je u krizi konsenzusa u Njemačkoj, iskoristio je priliku izrazivši svoje sumnje i zatraživši pojašnjenja teksta u dijelu o e-gorivima kako bi se očuvala proizvodnja njemačke motorne industrije preko tog roka. Nekoliko čelnika u Europskom vijeću, posebice među ekološki ambicioznijim nordijskim zemljama, kritiziralo je potez Njemačke. Predsjednica EU parlamenta Roberta Metsola također je čvrsta: "Ne možemo se vratiti na dogovore, jer je to u konačnici pitanje povjerenja između suzakonodavaca i vjerodostojnosti zakonodavnog procesa". Sada je stigao dogovor koji ne dira u već zatvorenu regulaciju.

E-gorivo, postoji sporazum između Njemačke i EU: što to znači za Italiju i za biogoriva
RayMabus
RayMabus

Posts : 176268
2014-04-11


Back to top Go down

Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima - Page 9 Empty Re: Kriza u Njemačkoj vladi zbog zabrane automobila sa benzinskim i dizel motorima

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 17 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum