ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 35 of 50 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 42 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 7/5/2023, 14:50

RayMabus wrote:Bog je odlučio drukčije Miha.

by RayMabus Sun 23 Jan - 

Ako nisi stavio ulog brige te na koju će stranu pasti novčić.



Zbog toga ti stalno mijenjaš strane pa malao navijaš za jedne pa malo za druge.
Ali ima tu jedan poseban zajeb. Niti to ti nije garancija uspješne strategije, jer se Vijetnam prvo oslanjao na Kineze, pa onda na Ruse i na kraju su shvatili kako je najpouzdanije osloniti se isključivo na svoje snage jer se njihova strategija pokazala kao najupješnije u borbi protiv, Francuza Pa Amerikanaca pa onda i Kineza.
Sad se doduše oslanjaju gotovo isključivo na Amerikance.
Nema smisla pogađati zašto je to tako.
Ali ajde de probamo, zato jer Ameri jedini i širinu zahvata odnosno manevra i dovoljno veliku površinu i brzinu djelovanja na bojištu zbog čega su doslovce osuđenu na uspjeh u kompaktnom pacifičkom području.
Dodoše i inače, ali sad već izlazimo van okvira teme.. a uostalom, za nuklearni obračun Izraela s Iranom im Amerikanci nisu niti potrebni.
Što bi rekao John Kenneth Galbraith, kada se boriš protiv različitih problema u ekonomskom području primjenjuješ onu strategiju koja jednostavno najbolje odgovara posebnim dijelovima riješavanjima problema. koja najefikasnije izlazi na kraj sa posebnom skupinom različitih problema.

Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/5/2023, 14:53

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
te najgore od svega izgleda da je pogođen Američki Avenger SHORAD

najgore taj SHORAD je baš poslan da se obračuna sa Ruskim dronovima

Kakvi crni radari. Najbolje oružje protiv efikasnih borbenih dronova je vrhunska lovačka borbena avijacija.
U biti, to je jedino efikasno oružje protiv efikasnih neprijateljskih borbenih dronova.
nije mi jasno kako ti misliš sa avijacijom čija je cijena 100milijuna $ po avionu, loviti dronove koji su veličine orla i teži 2x od orla(orlan) i čija je cijena 1000 puta manja i koji operiraju na često na samoj prvoj crti fronte ili par desetaka km u dubini max. i čim si ti avion približio blizu fronte tražeći iglu u plastu sijena koja i čija je cijena na tisuće puta manja od toga aviona, a usput si izložen ruskim long range sustavima, jer ukrajinci svako malo gube avion, to često stavljam ovdje na forumu. to što se ne objavi na indexu ili drugdje na forumu(zato i služi ova ovdje tema da ljudi vide realno stanje a da se ne guše u spamu i vrijeđanju ili da se ne informiraju sa yutarnjeg) ne znači da nemaju gubitaka. 

naravno imaju i rusi gubitke u tim dronovima, prije sve izviđačkim koji navode ove dronove kamikaze, svaki dan ukrajinci slikaju 1-2 uništena, ali definitivno nedovoljno i sustavi koji ovi uništavaju na dnevnoj bazi puno puno su skuplji. prvo se ekipa sprdala "a to je ruska tehnologija", bogami vidim i zapadni sustavi i to baš oni short range sustavi bivaju pogođeni.. pogođen Avenger Shorad, britanski Stormstreaker i njemački gepard, aj zanimljivo njemački gepard prema analizi snimke vjerojatno mu nije ništa bilo, a stromstreaker je imao više sreće nego pameti, međtuim pravo je čudo što ga Orlan snima umjesto da ga britanski/njemački/američki PZO eliminira . 
a lancet dronovi su više precizan jeftini projektil koji dovrši metu koju ovaj dron snimi. 

evo nove snimke izlaze svaki dan.. uništena stara sovjetska gvozdika


evo gađana Američka moderna M777 haubica iako se na snimci baš i ne vidi da li je uništena.. sve jedno mislim da su ih ukrajinci preko pola izgubili, najviše od dronova 


očito da niti sovjetski niti ruski niti zapadni SAM sustavi nisu kalibrirani da se nose sa ovim dronovima, vrlo vrlo često ih ne prepoznavaju, ovaj im uru vremena visi iznad glave, nitko ga ne vidi

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/5/2023, 14:56

e da nanose i Ukrajinci gubitke Rusima sa dronovima, čak i veće, napadaju ih sve dublje u Rusiji, na fronti ih teroriziraju, stavljam videa, ne stavim svaki, ali opet ponavljam po 1000x put na forumu

Ukrajinci su dobili +1000 Switchblade 600 i PhoneixGhost dronova koji bi trebali biti iste kvalitete kao ovi Ruski lancet dronovi, i nema još niti jedne snimke. 
Ili ih čuvaju kao faktor iznanađenja za ofenzivu ili su USA dronovi teško smeće, ja se nadam da je ovo prvo. 
Nema šanse da Rusi imaju Lancet koji brutalno jebe Ukrajince pa iskreno rekao bih da Lancet i Orlan dronovi drže Ruse u ratu, a da Ameri nemaju barem isti kombo.. kojeg još nismo vidjeli

p.s osobna prepucavanja i psihonalaize drugih forumaša, te klasično spominjanje komšića, bavarske, galaksije brišem sve.


Last edited by AssadNaPodmornici on 7/5/2023, 14:57; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 7/5/2023, 15:04

AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
te najgore od svega izgleda da je pogođen Američki Avenger SHORAD

najgore taj SHORAD je baš poslan da se obračuna sa Ruskim dronovima

Kakvi crni radari. Najbolje oružje protiv efikasnih borbenih dronova je vrhunska lovačka borbena avijacija.
U biti, to je jedino efikasno oružje protiv efikasnih neprijateljskih borbenih dronova.
nije mi jasno kako ti misliš sa avijacijom čija je cijena 100milijuna $ po avionu, loviti dronove koji su veličine orla i teži 2x od orla(orlan) i čija je cijena 1000 puta manja i koji operiraju na često na samoj prvoj crti fronte ili par desetaka km u dubini max. i čim si ti avion približio blizu fronte tražeći iglu u plastu sijena koja i čija je cijena na tisuće puta manja od toga aviona, a usput si izložen ruskim long range sustavima, jer ukrajinci svako malo gube avion, to često stavljam ovdje na forumu. to što se ne objavi na indexu ili drugdje na forumu(zato i služi ova ovdje tema da ljudi vide realno stanje a da se ne guše u spamu i vrijeđanju ili da se ne informiraju sa yutarnjeg) ne znači da nemaju gubitaka. 

naravno imaju i rusi gubitke u tim dronovima, prije sve izviđačkim koji navode ove dronove kamikaze, svaki dan ukrajinci slikaju 1-2 uništena, ali definitivno nedovoljno i sustavi koji ovi uništavaju na dnevnoj bazi puno puno su skuplji. prvo se ekipa sprdala "a to je ruska tehnologija", bogami vidim i zapadni sustavi i to baš oni short range sustavi bivaju pogođeni.. pogođen Avenger Shorad, britanski Stormstreaker i njemački gepard, aj zanimljivo njemački gepard prema analizi snimke vjerojatno mu nije ništa bilo, a stromstreaker je imao više sreće nego pameti, međtuim pravo je čudo što ga Orlan snima umjesto da ga britanski/njemački/američki PZO eliminira . 
a lancet dronovi su više precizan jeftini projektil koji dovrši metu koju ovaj dron snimi. 

evo nove snimke izlaze svaki dan.. uništena stara sovjetska gvozdika


evo gađana Američka moderna M777 haubica iako se na snimci baš i ne vidi da li je uništena.. sve jedno mislim da su ih ukrajinci preko pola izgubili, najviše od dronova 


očito da niti sovjetski niti ruski niti zapadni SAM sustavi nisu kalibrirani da se nose sa ovim dronovima, vrlo vrlo često ih ne prepoznavaju, ovaj im uru vremena visi iznad glave, nitko ga ne vidi

Kao prvo, cijena je jedno, a vojna efikasniost drugo.
Kao drugo, brzo će se kalibrirati, bude bez brige. Nema bolje kalibracije od upotrebe u praksi.
Kao treće, ništa od toga neće biti od veće koristi za Ruse, kada krene bježanija pred ukrajinskom ofanzivo,.
Vidjeli sm,o to u Oluji, Srbi su bili toliko ispaničeni da ništa više nije moglo spriječiti bezglavno bježanje pred hrvatskom oružanim snagama.

I da, ako nešto ne odgovara Rusima to je njihovo izlaganje djelovanju borbene lovačke avijacije, kojih Ukrajima za takve stare kante ima sasvim dovoljno, jer čim se jednom otkrije tehnologija protiv upotrebe ruskih, cijlie komplet ne samo da će doći u pitanje nego će biti neupotrebljiv.


Last edited by Speare Shaker on 7/5/2023, 15:08; edited 2 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/5/2023, 15:06

evo nova snimka opet svježe. 

uništen ukrajinski - moderni britanski Stormer sustav kratkog dometa 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 7/5/2023, 15:14

AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
te najgore od svega izgleda da je pogođen Američki Avenger SHORAD

najgore taj SHORAD je baš poslan da se obračuna sa Ruskim dronovima

Kakvi crni radari. Najbolje oružje protiv efikasnih borbenih dronova je vrhunska lovačka borbena avijacija.
U biti, to je jedino efikasno oružje protiv efikasnih neprijateljskih borbenih dronova.
nije mi jasno kako ti misliš sa avijacijom čija je cijena 100milijuna $ po avionu, loviti dronove koji su veličine orla i teži 2x od orla(orlan) i čija je cijena 1000 puta manja

evo gađana Američka moderna M777 haubica iako se na snimci baš i ne vidi da li je uništena.. sve jedno mislim da su ih ukrajinci preko pola izgubili, najviše od dronova 


očito da niti sovjetski niti ruski niti zapadni SAM sustavi nisu kalibrirani da se nose sa ovim dronovima, vrlo vrlo često ih ne prepoznavaju, ovaj im uru vremena visi iznad glave, nitko ga ne vidi

Kombinacvijom boljih manevarskih sposobnosti i kvalitetnijih radara. Ne moraš promjeniti cijeli avion da bi tu došao do neke prednosti.
I nitko ne zna koliko Ukrajima ima takvih aviona koji imaju sasvim dovoljno prednosti pred ruskim dronovima. Takve su tajne ipak najočuvanije jer spadaju u one od najveće strateško važnosti.
I kod njih nije glavna zadaća priječiti uništavanje svoje i uništavati protivničku tehniku nego spriječiti neprijateljda da zadobije bilo kakvu inicijativu na bojištu i da im kao najbolja opcija preostane bezglava bježanija u kombinaciji sa spremanjem za slijedeći rat (Čečeni protiv Rusa).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/5/2023, 15:18

AssadNaPodmornici wrote:
uništen ukrajinski - moderni britanski Stormer sustav kratkog dometa 
Poslat će im kralj Karlo 3 nove.

To je samo đip s lanserima za rakete zemlja zrak kratkog dometa. Toga Zapad može naštancat more. Najmanji problem u cijeloj priči.

Malo veći problem su ti sistemi odnosno rakete za te sisteme zemlja zrak srednjeg i većeg dometa. To malo teže ide proizvodnja u odnosu na potrošnju na bojištu a Rusi ih još namjerno iscrpljuju masovno zadnjih dana jer znaju da kreće protuofenziva pa da ovi ostanu kratki s time u napadu tj nemaju sa čime zatvorit te rupe prilikom napada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/5/2023, 15:33

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
uništen ukrajinski - moderni britanski Stormer sustav kratkog dometa 
Poslat će im kralj Karlo 3 nove.

To je samo đip s lanserima za rakete zemlja zrak kratkog dometa. Toga Zapad može naštancat more. Najmanji problem u cijeloj priči.

Malo veći problem su ti sistemi odnosno rakete za te sisteme zemlja zrak srednjeg i većeg dometa. To malo teže ide proizvodnja u odnosu na potrošnju na bojištu a Rusi ih još namjerno iscrpljuju masovno zadnjih dana jer znaju da kreće protuofenziva pa da ovi ostanu kratki s time u napadu tj nemaju sa čime zatvorit te rupe prilikom napada.
dosta gubitaka u PZO sustavima imaju Ukrajinci zadnjih dana, upravo iz razloga kojeg si ti naveo. Cilj je da kada krenu Ukraijnci, da se Ruska avijacija može lakše iživljavati.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/5/2023, 15:47

Tako je ove godine. Iduće to neće bit tako jer dobar dio tih aviona bombardera su iz doba SSSR-a dakle ako je i modernizirano to su neke lake modernizacije dakle ništa posebno pa onda su stari 30 i kusur godina ( čitaj veća mogućnost tehničkih kvarova i tako to ) a neki su rađeni i u drugim dijelovima SSSR-a npr u Gruziji taj mali Su-25 konkretno pa onda nema baš ni para ko prije za neke nove masovnije proizvodnje a avijacija je najskuplji rod vojske a udaraju ga i zapadne sankcije a ide i zelena tranzicija a u međuvremenu će Zapad podignit i proizvodnju takvih sistema PZO srednjeg i dugog dometa itd itd itd.

Onako ako ne bude ove godine bit će iduće bolje tako da nema zime. Više paničare političari nego vojska jer političare stišće inflacija, recesija a idu izbori i tako ta priča ( vlast ) pa onda oni rade žurbu al šta se tiče vojske ...pomalo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 7/5/2023, 16:09

RayMabus wrote:

Onako ako ne bude ove godine bit će iduće bolje tako da nema zime. Više paničare političari nego vojska jer političare stišće inflacija, recesija a idu izbori i tako ta priča ( vlast ) pa onda oni rade žurbu al šta se tiče vojske ...pomalo.

Recesije nema i neće je biti, a inflacija nije jako visoka (manje od 10% kako sam i govorio pred kraj prošle godine i to u EU, u Hrvatskoj je još manja) tako da je tu problem još manji.
A političari su posebno nesamopouzdana vrsta ljudi koja se boji i vlastite sjene.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/5/2023, 16:22

A takvi su šta ćeš. Samo ta usporedba s Vijetnamom, Korejom itd ovdje je stoji jer je ovo ipak na pragu Europe a Rusija u osnovi nema nikog iza sebe izuzev Irana i Kine itd a to su sve neki saveznici s figom u đepu i ne takvog ranga da će oni sad vodit Putinov rat tamo di ga je on sam započeja i za interese Rusije odnosno ruskog imperijalizma.

Ipak je ovo malo drukčija priča tako da Vijetnam i Koreja nisu te usporedbe pravilne za ovo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 7/5/2023, 16:40

RayMabus wrote:A takvi su šta ćeš. Samo ta usporedba s Vijetnamom, Korejom itd ovdje je stoji jer je ovo ipak na pragu Europe a Rusija u osnovi nema nikog iza sebe izuzev Irana i Kine itd a to su sve neki saveznici s figom u đepu i ne takvog ranga da će oni sad vodit Putinov rat tamo di ga je on sam započeja i za interese Rusije odnosno ruskog imperijalizma.

Ipak je ovo malo drukčija priča tako da Vijetnam i Koreja nisu te usporedbe pravilne za ovo.

Poanta te priče je u tome da makar je svaki rat pomalo drugačiji, neki osnovni principi i ibrasci su zapravo potpuno isti, 
Mislim, ne mora se nikome sa imalo pameti objašnjavati kako je Izrael presidutu ovoh prljvoj kliki iz, samo je pitanje vremena i okolonosti?
Poanta je u tome da su skoro 90% muslimana svijeta suniti, a ostali su šiiti uglavno koncentrirani u Iranu.
Dakle, Iranci ne mogu prevladati u svijetu islama jer ih je kao prvo premalo, a kao druge suniti mrze šiite puno više nego Izralece i njihovu državu.:
Dakle, Iran je već propala stvar, kao i Ranije Turska kao uostalom ovih godina i Rusija.
Što se tiče Vijetnama i Koreje, spomenuuo sam ih u kontekstu njjihove povezanosti sa sadašnjom krizom u tom području uz jasnu poruku kako niti sjeverne Koreja, niti Kina ne mogu izaći na kraj sa njima i Tajvanom jednostavno zato jer su Tajvanci, Filipinci, Vijetnamci i južna Koreja puno jači od Kine i sjeverne Koreje.
Vijetnam je uostalom nanio tako težak poraz Kini u ratu koji su međusobno voditi da se Kina od tada nije usudila ući u bilo kakvu veću vojnu avanturu, jer su shvatili da je njihova vojska u tako lošem operativnom stanju da bi teško popušili.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/5/2023, 16:47

Ne zamaraj se političarima i oće li EU finacirat oružje evropskim industrijama za a ako ništa drugo onda taj obrambeni rat u Ukrajini a to spadaju PZO rakete ( protu zračna obrana ).

Bog nije idiot a i uostalom Geja zaštitnik ove planete ti je također anđeo Prijestolnik.

Iduće godine su EU izbori i čak i ako trenutne vladajuće stranke tamo ( desni centar, socijalisti i liberali ) izgube većinu tu su Zeleni da to pokrije i nadopuni za većinu a ti Zeleni su najžešči. Ja ih iz zajebancije zovem Zelene ustaše.

Dakle prevedeno: Zelena tranzicija i naoružavanje Ukrajine iz eu fondova ide dalje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/5/2023, 17:16

Evo pa ćitaj :

https://en.wikipedia.org/wiki/Ninth_European_Parliament

Izbori su svako pet godina dakle imaš 2024 pa onda idući tek 2029.

U slučaju da trenutna vladajuća koalicija u EU a to su: desni centar, socijalisti i liberali nema dovoljnu većinu samo će im se pridružiti Zeleni u taj tabor a ti su najžeči: zelena tranzicija je izbijanje para iz Putinovog đepa i za naoružavanje su Ukrajine a imaš eu obrambenu agenciju i pošto je kriza a svi političari vole lovu i da su im ekonomski pokazatelji dobri fino će svi dignit te ručice na sastanku i odobrit nove pare za Ukrajinu i svak će dobit nešto da radi i ekonomija cvate.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 7/5/2023, 18:44

Wagnerovci ipak dobivaju traženu municiju u Bakhmutu.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 7/5/2023, 20:07

AlfaOmega wrote:Wagnerovci ipak dobivaju traženu municiju u Bakhmutu.
Na sto je spala ruska sila, wagner su im alfa i omega.
Dobro, oni Ceceni jos delta:)
Tu vise nema iznenadjenja, a vidjet cemo sto su sklopili ukrajinci u medjuvremenu.
Hoce li biti sposobni za nesto vise i bolje, pitanje svih pitanja u ovom ratu.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 7/5/2023, 20:44

Pa Wagnerovci su svakak sastavljeni mahom od krimosa, ubica i ostalog šljama. Osobno mislim da je njihovo korištenje ka topovskog mesa u iscrpljivanju ukrajinske vojske jedan od pametnijih poteza. Ugodno s korisnim, što bi se reklo.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 7/5/2023, 21:03

AlfaOmega wrote:Pa Wagnerovci su svakak sastavljeni mahom od krimosa, ubica i ostalog šljama. Osobno mislim da je njihovo korištenje ka topovskog mesa u iscrpljivanju ukrajinske vojske jedan od pametnijih poteza. Ugodno s korisnim, što bi se reklo.
Nije to nikakav pametan potez nego nuzno zlo.
Jednoj tzv.supersili udarnu snagu cini wagner.
To govori o slabostima same ruske vojske koja nije polucila zeljene rezultate evo vec drugu godinu za redom.
U nedostatku kvalitetnijih rjesenja posegnuli su, opdnosno oslonili se na ove jadnike.
Strateski promasili, obavjestajno potpuno podbacili, a najgore vremenom se pokazalo i takticki nesposobni 
te im ovi drze neki  privid napadnog djelovanja.
Takvu ekipu se koristi u manjim sukobima gdje se ne trosi i izlaze pogibelji redovna vojska.
Posaljes dvije tri brigade u Siriju, Afriku itd.
Ovdje se radi o konkretnom ratu sa evidento doraslim protivnikom koji se uz pomoc u naoruzanju sasvim ravnopravno drzi s ruskom vojskom.
Ova ekipa ne moze dobiti rat umjesto ruske vojske, jedva ce evo dobiti i bitku za jedan gradic.
Sluze za skretanje paznje i stvaranje privida da se nesto radi i da rat ima nekog smisla.

S druge strane bit ce zanimljivo vidjeti sto su postigli ukrajinci koji ce morati nesto pokusati ovog ljeta.
Nakon toga stvari ce biti jasnije, nekakav uspjeh ili neuspjeh i pat pozicija te pristup pregovorima.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/5/2023, 21:25

ovaj jebeni lancet stvarno mijenja tijek rata. 
uništen zapadni M109 SPG, pogledajte kako je brzo zapalio SPG. 
trojica su izašla iz njega i utekla.. zapalio se u pola sekunde. ne znam jel bilo više njih unutra. pametno što su ostavili otvorena vrata . a i pogodak je bio gadan. u komentarima ima video još jednog pogotka lancetom. izašlo je previše ovih videa zadnjih mjesec dva dana. 

čak niti zapad ne moze napripraviti toliko protuzračnog i artiljerijskog oružja koliko ga rusi uništavaju zadnja dva mjeseca. 



ako se dogodi da prosjek bude 3komada dnevno, to je u godina 1000 komada skupog oružja ,jedini je plus što su ljudske žrtve zaista male , ali 1000 komada PZO oružja, 155mm haubica i samohodnih haubica, i radara.. ne može to niti zapad tek tako nadoknaditi. 
to će svakako degradirati mogućnost UKR vojske.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 8/5/2023, 12:22

Kijev ne može nabaviti nove raketne sisteme S-300, koji se oslanjaju na ruske projektile za zračnu odbranu, a američki odbrambeni protuzračni sistemi Patriot i Nacionalni napredni raketni sistem zemlja-zrak, iste baterije koje brane Washington od zračnih napada, a koje sada pristižu u Ukrajinu, bit će samo djelimično rješenje.

Sjedinjene Američke Države mogu proizvesti do 300 raketa Patriot godišnje, mnogo manje u odnosu na tempo ruskih zračnih napada, koji su se intenzivirali kada je Kremlj pojačao proizvodnju setova za pametno navođenje koji se koriste da osiguraju precizno navođenje za inače “glupe“ nenavođene bombe za napade na gradove, smatraju ukrajinski zvaničnici.

Iako Lockheed Martin pokušava gotovo udvostručiti proizvodnju na 500 raketa godišnje, Zapad ne može izmoliti više njihovih arsenala za rakete S-300 koje su već u potpunosti iza ruskih linija.

Kijev ne može nabaviti nove sisteme S-300
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 8/5/2023, 12:28

RayMabus wrote:Kijev ne može nabaviti nove raketne sisteme S-300, koji se oslanjaju na ruske projektile za zračnu odbranu, a američki odbrambeni protuzračni sistemi Patriot i Nacionalni napredni raketni sistem zemlja-zrak, iste baterije koje brane Washington od zračnih napada, a koje sada pristižu u Ukrajinu, bit će samo djelimično rješenje.

Sjedinjene Američke Države mogu proizvesti do 300 raketa Patriot godišnje, mnogo manje u odnosu na tempo ruskih zračnih napada, koji su se intenzivirali kada je Kremlj pojačao proizvodnju setova za pametno navođenje koji se koriste da osiguraju precizno navođenje za inače “glupe“ nenavođene bombe za napade na gradove, smatraju ukrajinski zvaničnici.

Iako Lockheed Martin pokušava gotovo udvostručiti proizvodnju na 500 raketa godišnje, Zapad ne može izmoliti više njihovih arsenala za rakete S-300 koje su već u potpunosti iza ruskih linija.

Kijev ne može nabaviti nove sisteme S-300

Uopće nije poanta u samim zračnim napadima, jer će oni postati beznačajan problem, ako se baze na kopnu iz kojih se ispaljuju rakete odmaknu dovoljno na zemlji od željenih ciljeva ruskih zračnih napada.
Kada se Banja Luka našla pred padom, o upotrebi tamošnjeg aerodroma su Srbi mogli samo sanjati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 35 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 35 of 50 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 42 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum