ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 36 of 50 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 43 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 8/5/2023, 12:28

RayMabus wrote:Kijev ne može nabaviti nove raketne sisteme S-300, koji se oslanjaju na ruske projektile za zračnu odbranu, a američki odbrambeni protuzračni sistemi Patriot i Nacionalni napredni raketni sistem zemlja-zrak, iste baterije koje brane Washington od zračnih napada, a koje sada pristižu u Ukrajinu, bit će samo djelimično rješenje.

Sjedinjene Američke Države mogu proizvesti do 300 raketa Patriot godišnje, mnogo manje u odnosu na tempo ruskih zračnih napada, koji su se intenzivirali kada je Kremlj pojačao proizvodnju setova za pametno navođenje koji se koriste da osiguraju precizno navođenje za inače “glupe“ nenavođene bombe za napade na gradove, smatraju ukrajinski zvaničnici.

Iako Lockheed Martin pokušava gotovo udvostručiti proizvodnju na 500 raketa godišnje, Zapad ne može izmoliti više njihovih arsenala za rakete S-300 koje su već u potpunosti iza ruskih linija.

Kijev ne može nabaviti nove sisteme S-300

Uopće nije poanta u samim zračnim napadima, jer će oni postati beznačajan problem, ako se baze na kopnu iz kojih se ispaljuju rakete odmaknu dovoljno na zemlji od željenih ciljeva ruskih zračnih napada.
Kada se Banja Luka našla pred padom, o upotrebi tamošnjeg aerodroma su Srbi mogli samo sanjati.

Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 8/5/2023, 12:31

dijagram wrote:
AlfaOmega wrote:Pa Wagnerovci su svakak sastavljeni mahom od krimosa, ubica i ostalog šljama. Osobno mislim da je njihovo korištenje ka topovskog mesa u iscrpljivanju ukrajinske vojske jedan od pametnijih poteza. Ugodno s korisnim, što bi se reklo.
Nije to nikakav pametan potez nego nuzno zlo.
Jednoj tzv.supersili udarnu snagu cini wagner.

Poanta je u tome da ne možeš golim terorizmom i razbojništvom dobiti niti jedan iole ozbiljan rat, a to Rusija sad pokušava preko Prigožinovih trupa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 8/5/2023, 12:38

EU preusmjerava sredstva za izgradnju cesta u plan naoružanja vrijedan 1,7 milijardi funti

Bruxelles će koristiti sredstva koja su inače rezervirana za izgradnju cesta i zračnih luka u siromašnijim državama EU-a kako bi se povećala proizvodnja oružja u cijelom bloku.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/5/2023, 14:27

crvenkasti wrote:EU preusmjerava sredstva za izgradnju cesta u plan naoružanja vrijedan 1,7 milijardi funti

Bruxelles će koristiti sredstva koja su inače rezervirana za izgradnju cesta i zračnih luka u siromašnijim državama EU-a kako bi se povećala proizvodnja oružja u cijelom bloku.
pa ovo je puno bitnije. bez sarkazma. trenutno više vrijede granate nego luke i ceste. treba još više love pumpati u oružje. a ne ispadne da njemačka ima manje operativnih tenkova nego srbija

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/5/2023, 14:29

RayMabus wrote:Kijev ne može nabaviti nove raketne sisteme S-300, koji se oslanjaju na ruske projektile za zračnu odbranu, a američki odbrambeni protuzračni sistemi Patriot i Nacionalni napredni raketni sistem zemlja-zrak, iste baterije koje brane Washington od zračnih napada, a koje sada pristižu u Ukrajinu, bit će samo djelimično rješenje.

Sjedinjene Američke Države mogu proizvesti do 300 raketa Patriot godišnje, mnogo manje u odnosu na tempo ruskih zračnih napada, koji su se intenzivirali kada je Kremlj pojačao proizvodnju setova za pametno navođenje koji se koriste da osiguraju precizno navođenje za inače “glupe“ nenavođene bombe za napade na gradove, smatraju ukrajinski zvaničnici.

Iako Lockheed Martin pokušava gotovo udvostručiti proizvodnju na 500 raketa godišnje, Zapad ne može izmoliti više njihovih arsenala za rakete S-300 koje su već u potpunosti iza ruskih linija.

Kijev ne može nabaviti nove sisteme S-300

meni je čudo kako ovi na zapadu nisu našli rješenje da utrpaju zapadne rakete u Ukrajinske S-300 sustave. Da Američki vojnici ginu, ili Njemački, vidio bi ti kako bi se mobilizirala njihova industrija i ogromni tehnički instituti i kako bi S-300 sustavi dobili solidne zamjenske rakete. ovako ih lagano boli đon.. šteta


usput UKR pzo se hvali da je oborila 35/35 dronova.. problem je što postoji nekoliko snimki gdje su se šahidi zabili u svoje mete


sve jedno moguće da ih je onda oboreno 30/35 ili 25/35 što je isto odlično

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 8/5/2023, 14:34

AssadNaPodmornici wrote:
meni je čudo kako ovi na zapadu nisu našli rješenje da utrpaju zapadne rakete u Ukrajinske S-300 sustave. 
Zato šta nije stvar u sustavu a pri tom ti kad stvaraš sliku u glavi onda vidiš onaj lanser S-300 a nije u tome stvar nego u raketi. Raketa je skupa, to je potrošna roba a šta veći domet i to to je cijena veća. Lanseri su obične škatule. To u škveru napraviš. Ne tribaju njima S-300 lanseri nego rakete. Ti lanseri to je samo uložak, kutija obična. To nije ništa bez rakete. Rakete su bitne a ne ti lanseri. Ne triba njima taj lanser S-300. Oni naprave u svom škveru u Americi te lansere za Patriot u pet minuti. To je samo željezo, oplata da bolje usmjeri raketu i u kojoj čuvaš raketu. Obična metalna škatula.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 8/5/2023, 14:49

Ovo ti je ti Kub/Buk sistemi bez kutije dakle otvoreno :

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 9k=

I sad ti oćeš to zaštiti od atmosferskih uvjeta itd i onda napraviš stranice ili cijev ko S-300 sistem jer on je ko tuba i tu ga zaštitiš od atmosferskih učinaka plus bolje usmjeravanje itd. Padne kiša pa nešto ne radi a skupa raketa a oćeš da to skine šta gađaš i onda je zaštitiš u toj škatuli i to je sve. Taj lanser koji ti u glavi vidiš to je samo oplata ( ako je pokretna onda je stavljena na neko vozilo ). To oni u škveru naprave u čas. Obični komad metala. Obična cijev. Njima to ne triba tim zapadnim vojnim stratezima nego rakete. Raketa oni nemaju. 

A ovo ti je obična škatula ili ako je cijev ko u S-300 onda je kružnog oblika i unutra je raketa zaštićena od atmosferskih prilika i da bolje usmjerava ( na slici Iris kratkog i srednjeg dometa di su te rakete srednjeg dometa stavljene u limeno kučište ):
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 63423142_804
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/5/2023, 15:44

Longi googlaj kako su Ameri i Poljaci uspjeli modificirati Poljske KUB/ne znam dali BUKove također, da ispaljuju Sea Sparrow rakete, čak i Evolved Sea Sparrow. 

Dakle ne moraju biti sovjetske rakete, nije problem razviti raketu. imaš ih hrpa njih. Najteže je valjda premostit komunikaciju između rakete i PZO sustava, međutim PZO sustav, lancer, radari, to puno više vrijedi od samih raketa. Ne možeš tek tako kopirati S-300 niti ima potrebe jer zapad ima svojih odličnih sustava, ali mogli su uložiti resursa da premoste taj problem. jbt njemačka, francuska, italija, britanija,španjolska samo ove 5 zemlje imaju 2x više stanovnika od rusije .. bez USA

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 8/5/2023, 16:18

AssadNaPodmornici wrote:Longi googlaj kako su Ameri i Poljaci uspjeli modificirati Poljske KUB/ne znam dali BUKove također, da ispaljuju Sea Sparrow rakete, čak i Evolved Sea Sparrow. 

Dakle ne moraju biti sovjetske rakete, nije problem razviti raketu. imaš ih hrpa njih. Najteže je valjda premostit komunikaciju između rakete i PZO sustava, međutim PZO sustav, lancer, radari, to puno više vrijedi od samih raketa. Ne možeš tek tako kopirati S-300 niti ima potrebe jer zapad ima svojih odličnih sustava, ali mogli su uložiti resursa da premoste taj problem. jbt njemačka, francuska, italija, britanija,španjolska samo ove 5 zemlje imaju 2x više stanovnika od rusije .. bez USA
Ma lako je za te Sea Sparow. Ovdje je njima problem raketa a ne lanser. Oni nemaju na Zapadu takve proizvodne kapacitete da rade i Patriot i drugo i još uz to neke S-300 rakete. Imaju oni lansera. Nije u tome problem nego u količini raketa zemlja zrak srednjeg i dugog dometa. Puno se troši. Ovo nije nitko očekiva. Ni za vrijeme Hladnog rata nije bilo ovakvih PZO bitaka a onda još ono 30 godina neka pauza i sad odjedanput ovo ovako intezivno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 8/5/2023, 18:17

A evo pogleda san. Samo su zavidali kučišta s tim raketama na podvozje vozila Buk sistema. Iskoristili su podvozje tog sistema i to je sve. Jednostavno montirali kučište od Sea Sparow s raketama Sea Sparow poviše. Al ovdje ima ovih raketa pa nije problem onda al ako nemaš rakete onda ne možeš ništa. A nemaju tih srednjeg i dugog dometa ni za Patriote a kamo li još da montiraju na kamione koji nose na sebi lansere S-300 ( one tube, cijevi jel ).

https://defence-blog.com/ukraine-to-integrate-sea-sparrow-missile-into-soviet-era-buk-launchers/
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 NU5SQsD2-1068x682
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/5/2023, 10:18

nisam stručnjak ali kako su premostili to, mogli su i druge s-300 sustave prilagoditi. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Aster_(missile_family)

Aster30 rakete ne vidim razloga zašto ih ne bi prilagodili da se ispaljuju i S-300 sustava.

Ok.nije bitno

Inače Ruska parada je tolika depresija da se i Rusi sprdaju sa njom.. da je bio samo jedan T-34 tenk , star 80godina, otkazana avijacija,

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/5/2023, 10:31

AssadNaPodmornici wrote:
Inače Ruska parada je tolika depresija da se i Rusi sprdaju sa njom.. da je bio samo jedan T-34 tenk , star 80godina, otkazana avijacija,
Nema veze. Bitno je da su je oni održali da se vidi da i dalje sve funkcionira normalno. Ove godine je ovako malo skraćeno a dogodine je u Berlinu. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 9/5/2023, 21:18


_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 9/5/2023, 23:11

gledam ove videe rovovskih borbi... ja vjerujem da je ruskim instruktorima iznimno neugodno gledati ovu specijalističku pješadijsku dominaciju ukrajinskih vojnika. to je doslovno nevjerojatno koliko su ukrajinski vojnici mentalno jači u bliskim borbama... ukoliko ovakve pješadijske snage sa ovakvim znanjem i hladnokrvnošću budu tijekom kontraudara ulazile u ruske rovove i u prostor rusima iza leđa to će biti toatlni kolaps ruskih snaga ... takvi gubici su nenadomjestivi ukoliko ukrajinci uspiju probiti ruske linije... s druge strane nihil ti se stalno pitaš što je sa dronovima kamikazama koje su im ameri isporučili, ja sam uvjerenja da se ta roba čuva za kontraudar, vidio sam neke materijale sa kolikim količinama dronovskih bombi raznih tipova i namjena ukrajinci raspolažu, to su na desetke tisuća komada na pojedinim pozicijama, a čujem i da su modificirali pijanog ustašu da iz pušaka ispaljuju te dronovske granate sa dometom do 400 metara što je oko 150 metara dalje od naših pijanih ustaških kašikara

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/5/2023, 23:20

pogledah video. 

inače stanje na fronti.  nikada manje snimaka gubitaka sa obje strane. vrlo malo gubitaka tehnike . dakle 2-3komada tehnike sa obje strane. 
i tako već par dana. zatišje pred buru. 
doslovno rusi su osim kamikaza iz vagnera odustali od napada čekaju ukrajince. ukrajinci pojačavaju aktivnosti ali ne toliko žestoko. btw što se tiče wagnera ,prigožin je sinoć u 3ujutro napisao video i objavio ga posli parade.
kaže da iako su mu obećali streljivo - da ono nije stiglo. da jedan položaj za koji su oni wangerovci pišali krv, i pustili ga regularnoj ruskoj vojsci da ga čuva. da su ukrajinci napali i ovi su utekli ko pičkice i pustili im par km2 prostora tek tako.. da su oni morali ponovo napadati. vjerojatno se to radi o ovome



usput Strelkov tvrdi da su oni Rusi izgubili rat, da se sada treba fokusirati na to da se Rusija ne raspadne. 
Njegovo je obojašnjenje je dobro tko voli neka čita



Češka DANA 152mm spg u rukama ukrajinaca. primjetite oznaku tamo na sredini videa .. crvenkasti na aparatima



jedan ukrajinski napad kod bahmuta.. 



ako tko nađe video ovaj zadnji od prigožina neka ga prosljedi

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/5/2023, 23:32

michaellcmacha wrote:gledam ove videe rovovskih borbi... ja vjerujem da je ruskim instruktorima iznimno neugodno gledati ovu specijalističku pješadijsku dominaciju ukrajinskih vojnika. to je doslovno nevjerojatno koliko su ukrajinski vojnici mentalno jači u bliskim borbama... ukoliko ovakve pješadijske snage sa ovakvim znanjem i hladnokrvnošću budu tijekom kontraudara ulazile u ruske rovove i u prostor rusima iza leđa to će biti toatlni kolaps ruskih snaga ... takvi gubici su nenadomjestivi ukoliko ukrajinci uspiju probiti ruske linije... s druge strane nihil ti se stalno pitaš što je sa dronovima kamikazama koje su im ameri isporučili, ja sam uvjerenja da se ta roba čuva za kontraudar, vidio sam neke materijale sa kolikim količinama dronovskih bombi raznih tipova i namjena ukrajinci raspolažu, to su na desetke tisuća komada na pojedinim pozicijama, a čujem i da su modificirali pijanog ustašu da iz pušaka ispaljuju te dronovske granate sa dometom do 400 metara što je oko 150 metara dalje od naših pijanih ustaških kašikara

vidio sam i ja, ukrajinci tvrde(i rusi potvrđuju) da su ukrajinci upostavili direktno kontat sa tvornicama u kini, zapad plaća, a tvornice u kini štancaju dronove na gomile i isporučuju u ukrajinu. da ukrajinci trenutno imaju problem da imaju puno više dronova nego što imaju ljudi da upravljaju sa njima. 
ali to su ovi modificirani civilni, koji također mogu sijati teror i to rade i uništavati tehniku, meni jedino fale oni američki vojni dronovi kamikaze, oni koji bi trebali imati efekta kao ovi ruski lancet koje stavljam.

svakako ja se nadam da su ukrajinci pripremili "iznanađenje" i da imaju doslovno stotine pa i više operatera tih američkih dronova kamikaza.. switchblae 600 bi trebao biti kao ruski lancet. ići nekoliko desetaka km u dubinu i još bolje ima kumulativnu glavu da može probiti i tenk. a ukrajinci bi trebali trenutno ima 1000,2000,možda i 3000 takvih dronova a nigdje ih nema , niti jedan video. ja se baš nadam da je to stroga tajna i da ih čuvaju za napad.

što se tiče ovih luđačkih upada ukrajinaca na ruske rovove, zaista toga kod rusa nisam vidio puno , zapravo od rusa zadnjih pola godine jedino je wanger osvojio nešto, uz ogromne gubitke i praktički samoubilačke napade.  Aj bilo je nešto takvih napada tamo u Luganks/Harkiv pravcu ali vrlo malo takvih snimki.. jednu dvije, tamo su čak i neki ostaci od ruske profesionalne vojske

--------------
čitao sam jednu analizu o Ukr ofenzivi, ukratko ima tu i gadnih stvari. imaju rusi sada iskopane fortifikacije na cijeloj fronti od 1000 km, i nekoliko slojeva obrane, te imaju već dosta bolju avijaciju nego prošle godine ... međutim kada bi krenula UKR ofenziva, onda i ta avijacija bi mogla imati previše meta , ukrajinci bi trebali tući dronovima aerodrome gdje će se nalaziti ruski avioni(na krimu) , približiti Mig29etke sa onim sovjetskim zrak-zrak raketama(domet 40km) pogotovo ako su ih modificirali da ispaljuju zapadne 100km dometa.. i malo PZO sustava da otjeraju RU avijaciju. po meni je ona najveća opasnost. 

zatim treba biti otkrivena svaka artiljerija, haubica i baterija i biti skršena.. sada sigurno imaju 50ak himars sustava, nije to malo. ako odluče poboj na 300km fronti, i neka ih tu 30 rasporede, to je svakih 10km jedan himars.. i samo ga nakrcaš streljivom i rokaš. 

nije nemoguće izvesti kontra napad, iako opet treba imati na umu da će rusi vjerojatno čak i imati nešto više tenkova i topova, međutim ako ih ti uspiješ sjebati bez da ovi upale motore ili ispale granatu to je druga priča. isto tako uvjeren sam , da čim se ukrajinci dočepaju prvih urbanih cjelina, recimo neka uđu u grad Tokmak , taj grad je pao. neka dođu do predgrađa Melitopola taj grad je pao.. nema šanse da će ga Rusi braniti..
----
može dosta toga i poći po krivu.

rusi su natrpali sirotinju u rovove, od njih ne očekuju vjerojatno borbu do smrti, nego da izdrže par sati, dok ruska avijacija ne počne djelovati, a artiljerija počne pržiti, a tenkovske jedinice koje će biti brojne ne krenu u zaustavljanje taktičkih proboja. 

rusi igraju na tu taktiku, a šta im drugo preostaje i ja bi tako.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/5/2023, 11:10

iako ameri ne šalju ATACMS balističke rakete Ukrajincima, tek će Ukrajinci dobiti GLSMDB rakete (razorna moć cca himars domet do 150km) .. nadam se što prije. 

međutim britanci će poslati storm shadow rakete dometa 300km, tako najavljuju



googla sam kolika je mogućnost integracije ovih raketa u sovjetske avione i zaista je dobra. prema onome što sam googla ove rakete je lako integrirati, tehničari na zemlji ih programiraju koju će metu pogoditi, a posao ovoga u avionu jest samo da ode u vazduh i ispali ih .. neka ih ispali 100km od prve crte, raketa i dalje ima 200km domet moze sve sastaviti čak i krimski most , a da je van dometa ruske PZO. a da ne govorim skladišta i komadne centre (pod uvjetom da ukrajinci znaju koje su mete). 

Ja pretpostavljam kada krene ofenziva, nije poanta da ti mjesecima prije gađaš im te lokacije, pa onda rusi rasprše skladišta i komandu, i naprave neku dencetraliziranu mrežu koja bi funkcionirala za vrijeme ofanzive, cilj je ovako ja to gledam laički, da im ti lociraš te strateške ciljeve, i onda kada krene ofanziva spržiš ih projektilima, i krene napad, a oni taj tren nemaju komandu niti im logistika funkcionira

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/5/2023, 11:14

Ukrajinci su od britanaca dobili rakete brimstone1 i brimstone 2 ali zaista nisam vidio neke snimke.. par njih. 
neka oružja u ovom ratu su se pokazala brutalno efikasna i odlična a nije se očekivalo, a neka razočaranje..
moguće je da se brimstone rakete čuvaju za kontra ofanzivu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/5/2023, 17:39

rus se predao ukrajinskom dronu. hahah. ovo je druga snimka koju sam vidio, jednu prije par mjeseci. 
fora je kako preskače preko pokojnih rusa dok trči prema ukrajincima, a navodno su i rusi pucali po njemu kao "gdje si ti krenuo" :D 




ukrajinci su ovo izložili i da je to navodno oborena hipersonična raketa.. 
tko hoće brljati među komentarima ili drugim forumima da se potvrdi jel to istina ili su ostaci neke druge rakete ili ostaci rakete koja je falila metu i zabila se u zemlju



jučer sam pisao o ukr protunapadu kod bahmuta, van grada južno.  

evo jedan rus objašnjava o čemu se radi. kaže da jednostavno nema komunikacije između ruskih nekoliko vojski, da DPR i LNR mrze Rusku vojsku, a da Ruska vojska mrzi Wagner, a Wanger mrzi sve skupa.. da će ih to koštati poraza ako ne dođu sebi

p.s sjećam se kada sam pratio rat 2014,2015 tako je bilo u UKR vojsci.. imao si državnu vojsku koja je bila puna ruskih špijuna i krtica i nitko im nije vjerovao. 
imao si Azov kojeg je financirao bogati zhidovski oligarh. imao si desni sektor. ovi desničari su tada mrzili ovu regularnu ukr vojsku smatrali su ih da su zakurac.
čak sam čitao tada interview, jedan momak pita zašto je išao u azov a ne u regularnu UKR vojsku, rekao "da su mu u azovu veće šanse da preživi iako idu u žešće bitke". 

naravno ukrajinci su u 8godina posložili stvari

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 10/5/2023, 18:21

Poruke podrške Rusiji, ruske zastave, Noćni vukovi. Sve to se moglo vidjeti na maršu “Besmrtnog puka” u Banjaluci na Dan pobjede nad fašizmom, 9. maja.

Riječ je o maršu potomaka boraca protiv nacizma u Drugom svjetskom ratu.
Bajkeri, bliski ruskom predsjedniku Vladimiru Putinu, su nosili zastavu na kojoj je pisalo “Mi smo pobijedili – Srbi i Rusi                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           prica se po gradu da nocni vukovi nisu imali za gorivo do berlina
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/5/2023, 23:11

https://www.foreignaffairs.com/ukraine/russia-war-beyond-ukraines-offensive

dobar članak

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 36 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 36 of 50 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 43 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum