ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/3/2023, 13:43

Ma ništa od toga. Nije ovo WW2.  Sateliti, dronovi, intel, mobiteli, nema tu sakrivanja par stotina tisuća vojnika i par tisuća komada tehnike kao u WW2. Možeš sakriti 3-4 brigade, kao što su Ukrainci i napravili tamo kod Harkiva/Izjuma, čak i tada su Ruski telegram blogeri govorili o masovnom grupiranju Ukrainske vojske, a Ruska komanda nije ništa poduzela. Sada poduzimaju. 

Što ne znači da neće biti ofenzive, biti će, ali biti će kao kod Hersona. Slow grinding. Kod Hersona im je uspilo jer je Ruska logistika bila sjebana iako su imali tu Ukrainci gadne gubitke vjerojatno veće nego Rusi. Sada je RU logistika bolja, UKr može jedino napredovati vs takvog sustava utvrda i obrane, uz superiornu obuku, komunikacijsku opremu, intel, i precizno oružje.  UKR ne može priuštiti sebi da imaju gubitke(materijalne) kao Rusi inače gotov rat

AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 24/3/2023, 15:11

AssadNaPodmornici wrote:Ma ništa od toga. Nije ovo WW2.  Sateliti, dronovi, intel, mobiteli, nema tu sakrivanja par stotina tisuća vojnika i par tisuća komada tehnike kao u WW2. Možeš sakriti 3-4 brigade, kao što su Ukrainci i napravili tamo kod Harkiva/Izjuma, čak i tada su Ruski telegram blogeri govorili o masovnom grupiranju Ukrainske vojske, a Ruska komanda nije ništa poduzela. Sada poduzimaju. 

nije baš tako.

rusi su prije rata raznesli satelit da vide kako će ameri djelovat.
jedino kaj su napravili je da su zasrali orbitu za istraživačke satelite.

ameri su ih onda zamračili, ruske satelite.
komunikacijski su u L2 i s te udaljenosti ne mogu nikaj naročito "vidjet"

ovi u orbitama od 400-1200km su podložni sjebavanju.

od kada je krenuo šit s rusijom znam točno kada polijeću avioni iz francuske.
nema interneta, nema signala moba, nema tv.
onda ih čuješ za par minuta.

kada se vraćaju, nema problema nikakvih.
sve se da ometati.
(mutavom gnječu sam isto tako na početku pisao da mogu iskonstruirati i odprintati dron, vidimo da se koristi ta tehnika-bilo tko od nas tko ima 3D printer i laser sve to može pretvoriti u oružje)

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by FRANK 24/3/2023, 15:45

I kad sve ovo jednog dana bude JUCER svi ce opet sa rusima sjesti i razgovarati o nafti itd

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 24/3/2023, 16:10

FRANK wrote:I kad sve ovo jednog dana bude JUCER svi ce opet sa rusima sjesti i razgovarati o nafti itd

O kiseloj i prljavoj Ural oils?
Zaboravi.
Nafta će inače za desetljeće biti prohujalo s vihorom riješenje, a pogotovo ovaj ruski brend.
Već sad su Rusi teško popušili sa tim svojim brendom jer su izgubili najbolje kupce za plin, nihovu naftu (upola cijene brent crude oila) je na zapadu i posebno u EU inače malo tko kupovao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 24/3/2023, 17:26

-Prema novim informacijama u Francuskoj se na obuci za korištenje Mirage-2000 borbenih zrakoplova nalazi nekoliko ukrajinskih pilota.
-Očekuje se da će Poljska prebaciti prva 4 Mig-29 Ukrajini u nardenih nekoliko dana.
-Na bojišnicama sjeverno i sjeveroistočno od Bakhmuta ruske snage ostvarile manji napredak duž prometnice E40 prema Pryvillyi i Holubivki.
Pokrenule i napad zapadno od Orikhovo-Vasylivke prema Novomakrkovu. Intenzivirani topnički udari na ukrajinske položaje oko Bohdanivke, Hryhorivke i Kalinine. Intenzivirani raketni udari na ukrajinske položaje i okupljanja snaga na području Chasov Yara, Mykolaivke i Chervone.
Vode se teške borbe na širem područji mjesta Khromove i Ivanivske.
-Na bojišnici kod Avdiivke ruske snage izvele nekoliko zračnih udara. Borbe se vode na pravcu prema mjestu Berdychi kao i u pravcu mjesta Lastochkyne (uske snage su na sjevernom i sjeveroistočnom prilazu mjestu).

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10322
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 24/3/2023, 17:27

-Ažurirani popis i broj zapadnih i drugih tenkova za Ukrajinu (sa 24.03.2023.g.) za sada je poznato da su stigli odnosno u dogledno vrijeme trebaju stići:
28 britanskih Challenger 2;
18 njemačkih Leopard 2A6;
14 poljskih Leopard 2A4 (stigla 4)
3 portugalska Leopard 2A6;
6 španjolskih Leopard 2A4 (iako je najavljivano od 20 do 53);
8 norveških Leopard 2A4;
10 švedskih Leopard 2A5;
20 danskih Leopard 2A5 (upitno)
10 do 14 finskih Leopard 2A4/A6 (upitno)
8 kanadskih Leoparda 2A4
88 njemačkih Leopard 1A5
99 danskih Leopard 1A5DK
30 francuskih AMX-10 RCR
31 američki M1A1 (ex.USMC tenkovi)
(SAD su ipak odustale od dostavljanja M1A2 i ponovno se vratile prvotnoj opciji isporuke M1A1 tenkova koji su povučeni iz operativne službe Marinskog korpusa, 200 kojih je sad u pričuvi). Inače OS SAD imaju 2.654 operativna M1 Abrams tenka različitih inačica i 3.450 različitih inačica M1 Abramsa u pričuvi.
Znači od 339 do 343 tenkova.
Moguće da budu dostavljeni u skorijoj budućnosti:
100+ starih britanskih Challenger 1;
39 do 51 starijih Leopard 2A4 (Rheinmetall);
14 dodatnih poljskih Leopard 2A4
14 nizozemskih Leopard 2A5;
4 kanadskih Leoparda 2A4
31 američki M1A1 (mogući drugi kontingent tenkova u jednom od sljedećih paketa vojne pomoći);
44 pakistanska T-80UD (Pakistan je nabavio 320 tenkova od Ukrajine između 1997.g. i 2002.g., SAD trenutno pregovara s Pakistanom o načinu kompenzacije, koja će vjerovatno biti novčana u vidu financijske vojne pomoći. Ta sredstva će Pakistan koristiti za sufinanciranje nedavno objavljene nabave 176 kineskih tenkova VT4 od ukupno 680 planiranih, koji će se licencno proizvoditi u Pakistanu pod imenom Haidar).
30 do 45 starih francuskih AMX-30;
10 do 15 francuskih Leclerc tenkova (upitno)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10322
2015-09-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 24/3/2023, 17:29

Ukratko, zapad je požurio da se riješi starog naoružanja kako bi vlade NATO članica mogle pokrenuti nove tendere za nabavku vojne opreme. 

Kak kaže poslovica - nekome rat, nekome brat.

Dakako, ovaj sukob će ostaviti pozitivne efekte i na rusku namjensku industriju, ali o tome detaljno drugom prilikom.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10322
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by FRANK 24/3/2023, 17:57

Speare Shaker wrote:
FRANK wrote:I kad sve ovo jednog dana bude JUCER svi ce opet sa rusima sjesti i razgovarati o nafti itd

O kiseloj i prljavoj Ural oils?
Zaboravi.
Nafta će inače za desetljeće biti prohujalo s vihorom riješenje, a pogotovo ovaj ruski brend.
Već sad su Rusi teško popušili sa tim svojim brendom jer su izgubili najbolje kupce za plin, nihovu naftu (upola cijene brent crude oila) je na zapadu i posebno u EU inače malo tko kupovao.
Boli me kurac za ruse i za zapad inace.
Samo ce se opet sjesti za stol i razgovarati.
Ja kad sam bii u ratu nama su govorili nikad vise nista srpsko i tursko nece u nasu zemlju.
Police pune srpskih proizvoda

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 24/3/2023, 18:50

AssadNaPodmornici wrote:To su ista razina fanatazije kao one Ruske mega ofenzive koje se nisu dogodile niti su bile moguće, a pun internet je bio sličnih analiza kako kreće pola milijuna ruskih vojnika i idu na Kijev i Odesu i Dnjepar, sada iste priče da će Ukrainci isto napraviti, Prigožin govori o 200 000 i stotinama novih tenkova i tisućama oklopnih vozila , 80k samo kod bahmuta. 

ništa od toga. ne možeš sakriti 80 000 vojnika, to sam i govorio prije i sada. znate li šta znači 80k vojnika, to je 20brigada, to su tisuće komada kamiona, džipova, oklopa, haubica, tenkova, iza jednog tenka ili haubice mora biti logistika od nekoliko kamiona, džipova ljudi, opreme itd. 

plus da i skupiš toliku gomilu ljudi i tehnike, to odmah i ne znači da će ofenziva uspjeti, jer vidimo na primjeru Ugljedara, Rusi doslovno popušili od 130 komada oklopa i teške tehnike(što znači da su u pozadini pripremili par stotina komda oklopa, kamiona, logistike, dakle dvije brigade) a da su ih ukrainci porazili uz minimalne gubitke i sa puno manjim snagama.  dovoljno je minsko polje(koje dostavi artiljerija), par dronova, nekoliko 155mm haubica, 1MRLS HIMARS i par teamova sa ATGM sustavima.. i tako nešto se dogodilo

što hoći reći? isto se može dogoditi ukraincima -ako nemaju vrhunsku obuku i komunikacijsku opremu, zato se neće zalićati čak i da skupe tolike resurse a nema dokaza niti da su ih skupili niti da su dobili. 

čekaj još mjesec -dva pa ćemo vidjeti što mogu Ukrainci. prije da će biti "grind war", ono s obzirom na situaciju na fronti, dronove, satelite, rovove, protutenkovske sustave, artiljeriju, PZO sustave, nema masovnih prodora. ono što budu mogli Ukrainci raditi, ( a Rusi ne rade) , jest da idu korak po korak, označuju mete sa zapadnim sustavima, Abrams i M1Bradley mogu označiti metu na 7-8-9km, i poslati točne kordinate, i onda udaraš preciznim granatam, raketama ili avijacijom. i šalješ pješadiju i oklop da probiju. i to ide sporo. ne vidim kako se drugačije mogu izvesti brzi prodori
postoji mogućnost da ukrajinci u pričuvi imaju obučene vojnike (obuka u nizozemskoj, engleskoj i americi je vrhunska) koji su također u ovom razdoblju i istrenirani... pitanje je o kolikom broju seradi, ja bih tipovao da se radi o redu veličine do 10 000 vojnika. sama činjenica (ukoliko je pretpostavka osnovana) da je ukrajina skupila 10 000 ljudi sa potencijalom da se od njih kroz jednogodišnju obuku na više razina (široki raspon specijalnosti) izgrade vrhunski obučeni vojnici (poput hrvatskih komando vojnika) sa visokim stupnjem motivacije koji će zasigurno biti multipliciran jednom kad krenu u akciju, bez obzira na prepreke i gubitke, to bi mogla biti puno učinkovitiji sklop kojem bi po mom mišljenju zadatak trebao biti manevarsko pozicioniranje  tamo gdje sa ruske strane postoji pretpostavka da ukrajinci nikako ne mogu nastupiti... zvuči poznato... nema smisla podijeliti te ljude po brigadama i taktičkim grupama gdje će se utopiti u masu koja će samom činjenicom da je masa biti ranjiva i podložna velikim tj značajnim gubicima... ostaje ona moja teza da ukrajinci trebaju izvršiti proboj prema melitopolju i široko osiguravati bokove i samim tim sjebati kompletno ruse u zapadnom primorju, a na taj način potpuno oslabiti pritisak i kod bakhmuta ali i u predgrađu donjecka i tamo u luhansku... onog trenutka kad krenu, ako to bude glavni cilj protuudara, cijela linija fronte od 1000 kilometara mora biti aktivna i svugdje ukrajinci moraju imati inicijativu, dok na glavnom pravcu ne poluče rezultat... za to o čemu pričamo 80 000 vojnika nije dostatno... minimalno 250 000 vojnika ukrajina mora imati da bi protuudar u ovoj konstelaciji snaga imao održivi učinak.... mora se računati i na minimalno 70-100 000 vojnika u pričuvi za brzu izmjenu onih najumornijih i najoštećenijih postrojbi kako bi pravovremeno bile izvršene pripreme za amortizaciju ruskog protuudara koji će zasigurno uslijediti...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 24/3/2023, 18:53

FRANK wrote:I kad sve ovo jednog dana bude JUCER svi ce opet sa rusima sjesti i razgovarati o nafti itd
pa i ne, većina pogona koji prerađuju rusku naftu se rastavljaju... npr u hrvatskoj se ta nafta više nema gdje prerađivati..... njemci su unazad 2 godine pandane sisačkih kp4 i kp6 također rastavili ili ih ubrzano rastavljaju....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 24/3/2023, 18:59

michaellcmacha wrote:
postoji mogućnost da ukrajinci u pričuvi imaju obučene vojnike (obuka u nizozemskoj, engleskoj i americi je vrhunska) koji su također u ovom razdoblju i istrenirani... pitanje je o kolikom broju seradi, ja bih tipovao da se radi o redu veličine do 10 000 vojnika. sama činjenica (ukoliko je pretpostavka osnovana) da je ukrajina skupila 10 000 ljudi sa potencijalom da se od njih kroz jednogodišnju obuku na više razina (široki raspon specijalnosti) izgrade vrhunski obučeni vojnici (poput hrvatskih komando vojnika) sa visokim stupnjem motivacije koji će zasigurno biti multipliciran jednom kad krenu u akciju, bez obzira na prepreke i gubitke, to bi mogla biti puno učinkovitiji sklop kojem bi po mom mišljenju zadatak trebao biti manevarsko pozicioniranje  tamo gdje sa ruske strane postoji pretpostavka da ukrajinci nikako ne mogu nastupiti... 
izgleda da je ukrajina stvarno obučavala vojsku.
isto tako da zapad nije popušio foru tatara pa se pripremio.
bitna prepreka su bili schroeder i merkel koji su maknuti.
isto tako savez njemačke i francuske.
na žalost srblja i bosilja eu je odjebala ruski plin.
cijene iz afrike i amerike su realne.
kolonija rusija je prodavala ispod realne vrijednosti
(treba se samo sjetiti kako su brljali o cijeni od 1000€/barel-medved-sada bi prodali za 25€/barel)
jebat ih dok ne krepaju.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 24/3/2023, 19:00

Kažu da je neko blato sad tamo. A neće sigurno taj napad radit dok im vozila zaglavljuju u dubokom i teškom blatu. Kako god okreneš prije tog napada triba poslat novih tisuću GPS granata pa da izroka tu tehniku i ostalo po tom pravcu koji se misli napadat. Šta je sigurno sigurno je.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by FRANK 24/3/2023, 20:11

michaellcmacha wrote:
FRANK wrote:I kad sve ovo jednog dana bude JUCER svi ce opet sa rusima sjesti i razgovarati o nafti itd
pa i ne, većina pogona koji prerađuju rusku naftu se rastavljaju... npr u hrvatskoj se ta nafta više nema gdje prerađivati..... njemci su unazad 2 godine pandane sisačkih kp4 i kp6 također rastavili ili ih ubrzano rastavljaju....
Aha da tako je..
Nama su obecali da ni Crvenka ni Bambi nece vise nikad.
Eno ih u svim trgovinama.
Neslusajte sve sto vam gazde iz koalicije hdz sdss govore

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by FRANK 24/3/2023, 20:13

Kao i ovdje u Kosta Rici.
Mrze spanjolce svim srcem.
I sa pravom mrze te ubojice agresore i koljace ali kad igraju Real Barca malo fali da se ne pokolju

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 24/3/2023, 20:14

FRANK wrote:
michaellcmacha wrote:
FRANK wrote:I kad sve ovo jednog dana bude JUCER svi ce opet sa rusima sjesti i razgovarati o nafti itd
pa i ne, većina pogona koji prerađuju rusku naftu se rastavljaju... npr u hrvatskoj se ta nafta više nema gdje prerađivati..... njemci su unazad 2 godine pandane sisačkih kp4 i kp6 također rastavili ili ih ubrzano rastavljaju....
Aha da tako je..
Nama su obecali da ni Crvenka ni Bambi nece vise nikad.
Eno ih u svim trgovinama.
Neslusajte sve sto vam gazde iz koalicije hdz sdss govore

Dok je foruma, bit će i Crvenka.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29095
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by FRANK 24/3/2023, 20:15

veber wrote:
michaellcmacha wrote:
postoji mogućnost da ukrajinci u pričuvi imaju obučene vojnike (obuka u nizozemskoj, engleskoj i americi je vrhunska) koji su također u ovom razdoblju i istrenirani... pitanje je o kolikom broju seradi, ja bih tipovao da se radi o redu veličine do 10 000 vojnika. sama činjenica (ukoliko je pretpostavka osnovana) da je ukrajina skupila 10 000 ljudi sa potencijalom da se od njih kroz jednogodišnju obuku na više razina (široki raspon specijalnosti) izgrade vrhunski obučeni vojnici (poput hrvatskih komando vojnika) sa visokim stupnjem motivacije koji će zasigurno biti multipliciran jednom kad krenu u akciju, bez obzira na prepreke i gubitke, to bi mogla biti puno učinkovitiji sklop kojem bi po mom mišljenju zadatak trebao biti manevarsko pozicioniranje  tamo gdje sa ruske strane postoji pretpostavka da ukrajinci nikako ne mogu nastupiti... 
izgleda da je ukrajina stvarno obučavala vojsku.
isto tako da zapad nije popušio foru tatara pa se pripremio.
bitna prepreka su bili schroeder i merkel koji su maknuti.
isto tako savez njemačke i francuske.
na žalost srblja i bosilja eu je odjebala ruski plin.
cijene iz afrike i amerike su realne.
kolonija rusija je prodavala ispod realne vrijednosti
(treba se samo sjetiti kako su brljali o cijeni od 1000€/barel-medved-sada bi prodali za 25€/barel)
jebat ih dok ne krepaju.
Nastranu sad mrznja prema ruskoj gamadi ali da ce bas propasti nece.

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by FRANK 24/3/2023, 20:15

crvenkasti wrote:
FRANK wrote:
michaellcmacha wrote:
FRANK wrote:I kad sve ovo jednog dana bude JUCER svi ce opet sa rusima sjesti i razgovarati o nafti itd
pa i ne, većina pogona koji prerađuju rusku naftu se rastavljaju... npr u hrvatskoj se ta nafta više nema gdje prerađivati..... njemci su unazad 2 godine pandane sisačkih kp4 i kp6 također rastavili ili ih ubrzano rastavljaju....
Aha da tako je..
Nama su obecali da ni Crvenka ni Bambi nece vise nikad.
Eno ih u svim trgovinama.
Neslusajte sve sto vam gazde iz koalicije hdz sdss govore

Dok je foruma, bit će i Crvenka.
Jesi pronasao tetku na kozari

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by FRANK 24/3/2023, 20:17

veber wrote:
michaellcmacha wrote:
postoji mogućnost da ukrajinci u pričuvi imaju obučene vojnike (obuka u nizozemskoj, engleskoj i americi je vrhunska) koji su također u ovom razdoblju i istrenirani... pitanje je o kolikom broju seradi, ja bih tipovao da se radi o redu veličine do 10 000 vojnika. sama činjenica (ukoliko je pretpostavka osnovana) da je ukrajina skupila 10 000 ljudi sa potencijalom da se od njih kroz jednogodišnju obuku na više razina (široki raspon specijalnosti) izgrade vrhunski obučeni vojnici (poput hrvatskih komando vojnika) sa visokim stupnjem motivacije koji će zasigurno biti multipliciran jednom kad krenu u akciju, bez obzira na prepreke i gubitke, to bi mogla biti puno učinkovitiji sklop kojem bi po mom mišljenju zadatak trebao biti manevarsko pozicioniranje  tamo gdje sa ruske strane postoji pretpostavka da ukrajinci nikako ne mogu nastupiti... 
izgleda da je ukrajina stvarno obučavala vojsku.
isto tako da zapad nije popušio foru tatara pa se pripremio.
bitna prepreka su bili schroeder i merkel koji su maknuti.
isto tako savez njemačke i francuske.
na žalost srblja i bosilja eu je odjebala ruski plin.
cijene iz afrike i amerike su realne.
kolonija rusija je prodavala ispod realne vrijednosti
(treba se samo sjetiti kako su brljali o cijeni od 1000€/barel-medved-sada bi prodali za 25€/barel)
jebat ih dok ne krepaju.
Treba banirati sve proizvode iz agresorskih zemalja.
Amerike Rusije Spanjolske Francuske i Engleske

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 24/3/2023, 21:26

FRANK wrote:
Speare Shaker wrote:
FRANK wrote:I kad sve ovo jednog dana bude JUCER svi ce opet sa rusima sjesti i razgovarati o nafti itd

O kiseloj i prljavoj Ural oils?
Zaboravi.
Nafta će inače za desetljeće biti prohujalo s vihorom riješenje, a pogotovo ovaj ruski brend.
Već sad su Rusi teško popušili sa tim svojim brendom jer su izgubili najbolje kupce za plin, nihovu naftu (upola cijene brent crude oila) je na zapadu i posebno u EU inače malo tko kupovao.
Boli me kurac za ruse i za zapad inace.
Samo ce se opet sjesti za stol i razgovarati.
Ja kad sam bii u ratu nama su govorili nikad vise nista srpsko i tursko nece u nasu zemlju.
Police pune srpskih proizvoda

Uvijek se razgovara pa i pregovara ili priprema za razgovore i pregovore.
Samo je kvaka u tome da se to nikada ne čini sa jednakih pozicija odnosa snaga.
To se neprestano mijenja i u tome je glavna svrha ratovanja.
Promjeniti odnose snaga u svoju korist.
Ne znam tko ti je obećao takvu glupost i zbog kakvih motiva.
Ja nikada nisam imao takvu infantilnu fantaziju jer mi je bilo jasno da je neostvariva.
Dapače, ja sam uvijek govorio ekipi kako nama i nije u interesu potpuna propast Srbije, jer ćemo u tom slučaju dobiti novu seobu Srba na zapad pa tako i u Hrvatsku.
U našem je najboljem nacionalnom interesu zapravo da budemo uvijek 2 koraka ispred Srbije, posebno u vojnom odnosu snaga.
Puno veća prednost bi već predstavljala stanoviti rizik i bila bi kontraproduktivna za naše najbolje nacionalne interese.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 24/3/2023, 21:44

Speare Shaker wrote:
FRANK wrote:
Speare Shaker wrote:
FRANK wrote:I kad sve ovo jednog dana bude JUCER svi ce opet sa rusima sjesti i razgovarati o nafti itd

O kiseloj i prljavoj Ural oils?
Zaboravi.
Nafta će inače za desetljeće biti prohujalo s vihorom riješenje, a pogotovo ovaj ruski brend.
Već sad su Rusi teško popušili sa tim svojim brendom jer su izgubili najbolje kupce za plin, nihovu naftu (upola cijene brent crude oila) je na zapadu i posebno u EU inače malo tko kupovao.
Boli me kurac za ruse i za zapad inace.
Samo ce se opet sjesti za stol i razgovarati.
Ja kad sam bii u ratu nama su govorili nikad vise nista srpsko i tursko nece u nasu zemlju.
Police pune srpskih proizvoda

Uvijek se razgovara pa i pregovara ili priprema za razgovore i pregovore.
Samo je kvaka u tome da se to nikada ne čini sa jednakih pozicija odnosa snaga.
To se neprestano mijenja i u tome je glavna svrha ratovanja.
Promjeniti odnose snaga u svoju korist.
Ne znam tko ti je obećao takvu glupost i zbog kakvih motiva.
Ja nikada nisam imao takvu infantilnu fantaziju jer mi je bilo jasno da je neostvariva.
Dapače, ja sam uvijek govorio ekipi kako nama i nije u interesu potpuna propast Srbije, jer ćemo u tom slučaju dobiti novu seobu Srba na zapad pa tako i u Hrvatsku.
U našem je najboljem nacionalnom interesu zapravo da budemo uvijek 2 koraka ispred Srbije, posebno u vojnom odnosu snaga.
Puno veća prednost bi već predstavljala stanoviti rizik i bila bi kontraproduktivna za naše najbolje nacionalne interese.
ukrao si mi bar pola upisa... ja htjedoh dragom kolegi, reći da je on tada bio mlad i da su ga stariji malo štono se veli puntali i dizali moral, iako ne sumnjam da u njega nije falilo ni morala ni vojničke motivacije... čak je i u tom cca petogodišnjem razdoblju bilo robe srbijanskog porijekla na hrvatskim policama i obrnuto, ali što ti kažeš to uopće nije bilo niti je i danas bitno... bitno je da smo mi ti koji danas zaustavljamo srbe na graničnom prijelazu i temeljem date regulative koja regulira prijelaz državne granice, ne samo hrvatske nego europske, a ne oni nas... bitno je da mi njima robu prodajemo po višoj cijeni a oni nama po nižoj, bitno je da mi nismo u poziciji da naši ljudi moraju u srbiju odlaziti tražiti posla i kruva, ok izuzev nikoline piše i još pokoje flundre... 
i da dobro primjećuješ nama je potrebna stabilna i optimalna supremacija, a ne totalna dominacija... da je ikako moguće promijeniti u kraćem roku njihov poremećeni mentalni i vrijednosni sklop, ne bi bilo loše i da oni u što skorijem vremenu uđu u EU pa i u NATO, ali ne vjerujem previše su oni zastranili i to njihovo zasztranjenje se samo nadograđuje, što je ponajbolje vidljivo iz izjava onog njihovog picoustog miroljubivca

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


veber likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 24/3/2023, 21:56

michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
FRANK wrote:
Speare Shaker wrote:
FRANK wrote:I kad sve ovo jednog dana bude JUCER svi ce opet sa rusima sjesti i razgovarati o nafti itd

O kiseloj i prljavoj Ural oils?
Zaboravi.
Nafta će inače za desetljeće biti prohujalo s vihorom riješenje, a pogotovo ovaj ruski brend.
Već sad su Rusi teško popušili sa tim svojim brendom jer su izgubili najbolje kupce za plin, nihovu naftu (upola cijene brent crude oila) je na zapadu i posebno u EU inače malo tko kupovao.
Boli me kurac za ruse i za zapad inace.
Samo ce se opet sjesti za stol i razgovarati.
Ja kad sam bii u ratu nama su govorili nikad vise nista srpsko i tursko nece u nasu zemlju.
Police pune srpskih proizvoda

Uvijek se razgovara pa i pregovara ili priprema za razgovore i pregovore.
Samo je kvaka u tome da se to nikada ne čini sa jednakih pozicija odnosa snaga.
To se neprestano mijenja i u tome je glavna svrha ratovanja.
Promjeniti odnose snaga u svoju korist.
Ne znam tko ti je obećao takvu glupost i zbog kakvih motiva.
Ja nikada nisam imao takvu infantilnu fantaziju jer mi je bilo jasno da je neostvariva.
Dapače, ja sam uvijek govorio ekipi kako nama i nije u interesu potpuna propast Srbije, jer ćemo u tom slučaju dobiti novu seobu Srba na zapad pa tako i u Hrvatsku.
U našem je najboljem nacionalnom interesu zapravo da budemo uvijek 2 koraka ispred Srbije, posebno u vojnom odnosu snaga.
Puno veća prednost bi već predstavljala stanoviti rizik i bila bi kontraproduktivna za naše najbolje nacionalne interese.
ukrao si mi bar pola upisa... ja htjedoh dragom kolegi, reći da je on tada bio mlad i da su ga stariji malo štono se veli puntali i dizali moral, iako ne sumnjam da u njega nije falilo ni morala ni vojničke motivacije... čak je i u tom cca petogodišnjem razdoblju bilo robe srbijanskog porijekla na hrvatskim policama i obrnuto, ali što ti kažeš to uopće nije bilo niti je i danas bitno... bitno je da smo mi ti koji danas zaustavljamo srbe na graničnom prijelazu i temeljem date regulative koja regulira prijelaz državne granice, ne samo hrvatske nego europske, a ne oni nas... bitno je da mi njima robu prodajemo po višoj cijeni a oni nama po nižoj, bitno je da mi nismo u poziciji da naši ljudi moraju u srbiju odlaziti tražiti posla i kruva, ok izuzev nikoline piše i još pokoje flundre... 
i da dobro primjećuješ nama je potrebna stabilna i optimalna supremacija, a ne totalna dominacija... da je ikako moguće promijeniti u kraćem roku njihov poremećeni mentalni i vrijednosni sklop, ne bi bilo loše i da oni u što skorijem vremenu uđu u EU pa i u NATO, ali ne vjerujem previše su oni zastranili i to njihovo zasztranjenje se samo nadograđuje, što je ponajbolje vidljivo iz izjava onog njihovog picoustog miroljubivca
pogledajmo na mikrorazini.
da li mi je bolji susjed koji pokosi travu na bregu ili idiot koji bi to sve spalio.
a imam oba slučaja.
jedan susjed treba travu s mog brijega, drugi je šaban koji bi sve preorao.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum