ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Page 21 of 26 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 26  Next

Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by prckov 6/3/2023, 12:12

marcellus wrote:dakle - SAD nakon sto godina više nisu najveće svjetsko gospodarstvo, nisu najveći svjetski izvoznik, i dug im eksponencijalno raste.

Nije previše obećavajuća perspektiva.

Tako je u planu, znas li otkad to WEF tvrdi
usput fale i Kinu bas ko i ti

prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by marcellus 6/3/2023, 12:13

prckov wrote:
aben wrote:
prckov wrote:vidim na jednoj strani falis kineski ekonomski kapitalizam a u HR bi uvodio poreze
Ajme

i jos negdje navodi kako neke industrije zavrse sa manjkom jer ne uspiju prodat svoje proizvode, kao da je u kapitalizmu (koji kod kineza fali) zabranjeno propast  :D

pa nije zabranjeno, osim u hrvatskoj gdje "strateške" industrije poput škverova posluju s gubitkom od 1976

samo što sve više njih propada.


_________________
Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by marcellus 6/3/2023, 12:14

američka bi auto industrija cijela propala, i bankarski sektor, 2008. da "kapitalistička" država SAD nije išla spašavat ih parama poreznih obveznika

jes al amerika kapitalizam kina komunizam

_________________
Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by prckov 6/3/2023, 12:15

wokisti doslovno sjebali sve svoje univerzitete
razjebali do daske, a kao bore se protiv napretka Kine
Legalizirali rasizam protiv bijelaca u svojoj zemlji a oni placaju najvise poreza. Doslovno vode rat protiv americkog patriotizma a konzervativce i patriote nazivaju nacistima

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by prckov 6/3/2023, 12:17

marcellus wrote:
prckov wrote:
aben wrote:
prckov wrote:vidim na jednoj strani falis kineski ekonomski kapitalizam a u HR bi uvodio poreze
Ajme

i jos negdje navodi kako neke industrije zavrse sa manjkom jer ne uspiju prodat svoje proizvode, kao da je u kapitalizmu (koji kod kineza fali) zabranjeno propast  :D

pa nije zabranjeno, osim u hrvatskoj gdje "strateške" industrije poput škverova posluju s gubitkom od 1976

samo što sve više njih propada.


ti si to naveo u kontekstu kako industrija nije pouzdana jer zavrsi sa gubicima
dakle kritika industrije,
ja samo na to kazem u kapitalizmu takvi propadnu
ti bi jos poreze na nekretnine uvodio

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by prckov 6/3/2023, 12:19

prckov wrote:wokisti doslovno sjebali sve svoje univerzitete
razjebali do daske, a kao bore se protiv napretka Kine
Legalizirali rasizam protiv bijelaca u svojoj zemlji a oni placaju najvise poreza. Doslovno vode rat protiv americkog patriotizma a konzervativce i patriote nazivaju nacistima

evo poslusaj fino objasnjenje sta je Biden u svojoj zemlji izmedu ostalih woke idiotluka uveo


_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by marcellus 6/3/2023, 12:20

Ono što je zapravo jedina prava prijetnja za kinu je ono što se već dogodilo japanu i što se događa SAD-u.

Pucanje balona nekretnina i dionica u kombinaciji s deflacijom i starenjem stanovništva im može pokopati ekonomiju i proizvesti eksploziju javnog duga. I vjerojatno i hoće. Pitanje je samo KAD. I hoće li SAD otići prve u spiralu.

_________________
Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by prckov 6/3/2023, 12:21

Marc, rusi se zapad
pardon, transformira, jer kapitalizam zagaduje
kineski ne zagaduje jer su komunisti na vlasti

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by prckov 6/3/2023, 12:22

marcellus wrote:Ono što je zapravo jedina prava prijetnja za kinu je ono što se već dogodilo japanu i što se događa SAD-u.

Pucanje balona nekretnina i dionica u kombinaciji s deflacijom i starenjem stanovništva im može pokopati ekonomiju i proizvesti eksploziju javnog duga. I vjerojatno i hoće. Pitanje je samo KAD. I hoće li SAD otići prve u spiralu.

ma to su nebitne stvari, opasnost zapadu prijeti iznutra a ne od kine

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by prckov 6/3/2023, 12:25

ja sam ovdje davno stavljo dijelove iz Marcusovih knjiga di se jasno govori da treba podici industriju komunista (tada sssr-a) a zbog nagomilavanja nepotrebnih proizvoda i luksuza sjebat zapadni kapitalizam. Doslovno to pise

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by marcellus 6/3/2023, 12:49

prckov wrote:
marcellus wrote:
prckov wrote:
marcellus wrote:https://www.axios.com/2023/03/02/us-china-tech-crackdown-huawei-chips-tiktok

ameri se očito jako trude slomit kinu, kako ovdje navode to je dvosjekli mač

kratkoročno, imat će uspjeha, dugoročno, kina će samo biti samostalnija 

pitanje je samo koliko brzo mogu riješiti vlastiti postupak izrade litografskih ploča za izradu čipova zadnje generacije

:D
jest trude se uvodeci identitetsku politiku i podjelu medu ljudima u svojoj zemlji, prelasku na odrzivi razvoj a mogu bit energetski samodostatni ko sto su bili za vrijeme Trump-a. Smjenjujuci Trump-a, ulazuci u kinesku industriju itd itd

Ameri, tj wokisti koji su sda na vlasti i drze sve institucije se trude sjebat ameriku (zapad) i to se iz aviona vidi

Trenutno se trude slomit Kinu. Što će teško ići. 

Vidiš da vrše pritisak i na Japan i Nizozemsku da spriječe izvoz kinezima onog što im je tehnološki ključno a trenutno ne mogu napraviti na toj razini. 

Litografski uređaji vrlo kratke valne duljine prije svega

Ameri ce se okrenut protiv Kine samo u slucaju da Kina odustane od globalizacije. Samo tad, a sve dok je globalizacija na stolu (citaj globalni  komunizam) ameri nece bit protiv Kine. Mani se novina i blogova, zivimo u vremenu kad je laz, smutnja i prevara mainstream.

Ne znam jesi primijetio ali Amerika je već trgovinski i diplomatski zaratila s Kinom

_________________
Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by marcellus 6/3/2023, 12:51

prckov wrote:
marcellus wrote:Ono što je zapravo jedina prava prijetnja za kinu je ono što se već dogodilo japanu i što se događa SAD-u.

Pucanje balona nekretnina i dionica u kombinaciji s deflacijom i starenjem stanovništva im može pokopati ekonomiju i proizvesti eksploziju javnog duga. I vjerojatno i hoće. Pitanje je samo KAD. I hoće li SAD otići prve u spiralu.

ma to su nebitne stvari, opasnost zapadu prijeti iznutra a ne od kine

da, samo kad jedan hegemon gubi vodeću poziciju učinit će sve da spriječi uspon onog idućeg na tron

a to obično znači rat.

_________________
Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by marcellus 6/3/2023, 16:16

prckov wrote:Marc, rusi se zapad
pardon, transformira, jer kapitalizam zagaduje
kineski ne zagaduje jer su komunisti na vlasti

komunisti su ko što su ovi u americi demokrati

in name only

a kina je već neko vrijeme neprijatelj zapada i mali sotona

rusija je veliki sotona

s tim da se to sad mijenja pa će uskoro vjerojatno kina za zapad bit veliki sotona a rusija mali sotona

_________________
Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by AssadNaPodmornici 6/3/2023, 16:54

veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:OK marc je dao debilnu izjavu to jest više njih, iza kojih on i dalje upire, ali ne znam zašto ste se nažestili na njega tako :/ 
ali da će EU živjeti od turizma kako da ne. evo kinezi, rusi, crnci, arapi će raditi u tvornicama i farmama proizvodit će hranu i auta i avione i čelik, i mobitele, i cement, a onda će ići u pariz i london gledati da ih netko izbode nožem, ostavit će većinu svojih plaća iz tvornica i sa farmi, a onda ćemo mi od konobarenja kupovati njihova auta i hranu. hahahah. Hans će umjesto da postane radnik ili inžinjer u tvornici, biti baremn ili šef konobe. hahha.  tko je god radio u turizmu to je pasji posao, radia sam turizam razne poslove, bauštele, evo bogami i u ITu sam sada nakon što sam sebe "prekvalificira"  gledajući tutoriale na youtubu, mogu reći da je turizam daleko najgora stvar za radit, iako sam radio lijep posao još kao ono voziš luksuzni katamaran, dobiješ par tisuća kn napojnicu.. sve jedno to su pasji poslovi(radio sam i druge poslove još kao student sve je to smeće).. baš ono za barbados i afričke zemlje, ne za europljane


jbg malo mi je iti neugodno iti razmišljati o ovome.
marc već duže vrijeme piše pizdarije po nalogu partije.
nismo se nikaj nažestili, ali ako pet ljudi koji se inače "kolju" imaju sličan stav onda je problem u šestom.

prije dva tri tjedna sam pisao kako nikaj od gašenja benzinaca, pa je debilček tvrdio da samo idu baterije. njemačka i italija ga demantirali. nikaj od gašenja otto motora.

onda lik bulazni o turizmu i nestanku industrije, of kors svi bumo išli okolo i biti ćemo konobari, kuhari i pivo će se samo proizvoditi.

općenito piše kaj mu partija naredi.

jebena austrija ima 10× veći prihod od turizma-u odnosu na hrvatsku i konstantno ga pokušava svesti na razumni udio.

on nikada nije radio u realnom sektoru, pa si zamišlja da je industrija zenica blues.
najjače čeličane su u europi boehler und udelhollm. Fe kupuju u kini. prljava industrija, rafiniraju ga u austriji, švedskoj, njemačoj i sloveniji.

ali debilček to ne vidi.

zapamti. nikada uhljeb neće vjerovati radniku.
nikada.
ja sam se prebacio iz šugavog turizma gdje sam još i dobro zarađiva, u "industriju" u IT .. aj 2-3 godine sam intezivno učio svaki dan kodirati, čak i nanovo učio matematiku i statistiku što sam davno polaga na faksu,  itd.. uvik se mogu vratit na bauštelu gdje mi je čak i bilo bolje nego u turizmu, ili u turizmu znam voziti sve brodove od 5-20metara veličine.. ovdje iman frendova koji su jer je RH bila sjebana ekonomski bili nezaposleni dosta vremena, pa sada zadnjih par godina ekonomija je super, pa se radi u turizmu ali bogami većina ih gleda uteći iz turizma.. turizam je eventualno dok imaš 30godina ili ako nemaš izbora.. inače sada obično stanovništvo ne profitira baš od turizma.. gazda apartmana koji je na crno izgradio(a takvih znam na tone) ubire masnu lovu, još otvori kafić pa naplaćuje kuglu sladoleda 20kn a trošak kupovine 20centi, i onda radnike plaća 3000,4000kn(i takve sam poslove radio kao student).. i moraš raditi svaki dan 8-10h pa i više.. (zato sam i posta skiper ako se barem ubijan od posla da barem zarađujem).. a on iduće godine opet podmiti nekog HDZovca u podstrani ili na čiovu i opet na polu crno nešto gradi ili kupi neki tenk od auta od 40 000€ .. a cicija je za tebi dati plaću sa 400 na 500 € ..doslovno sam i to gledao na tone.. a ubijaš se od posla. 
međutim kada radnik radi u tvornici automobila, nakon što nauči posao, evo gledam u slovačkoj prosječna plaća u tvornici automobila 1500€ .. odradiš svoju smjenu, malo radiš posao koji je puno prirodniji muškarcu, i dobiješ solidnu plaću.  kakav crni turizam
radia sam i bauštelu, to mi je pun kurac bolje od turizma, da nisam se zaposlio u ITu, ostao bi na baušteli postao bi do sada meštar za za dosta stvari a i ovako znam dosta toga napraviti sam

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by crvenkasti 6/3/2023, 18:03

AssadNaPodmornici wrote:
ja sam se prebacio iz šugavog turizma gdje sam još i dobro zarađiva, u "industriju" u IT .. aj 2-3 godine sam intezivno učio svaki dan kodirati, čak i nanovo učio matematiku i statistiku što sam davno polaga na faksu,  itd..

U čemu kodiraš?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28762
2014-04-17


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by mentalitet 6/3/2023, 21:08

škutor wrote:kina sad u vrime rata nesmije biti tema ,,,al kad ukri rat okonča slijedi totalna paraliza kine od strane civilizacije

Bolje ti je da chkomish (ako ne znash hrvatski to ti je da zavezesh gubicu jer vecina srba koja chita ovaj forum druka kineskoj ambasadi kao shto ti drukash schwapskoj::))) ,elem Kinu moze zajebati samo Kina .Evo kod mene u Portlandu zatvorilo sve Walmarte (najvece robne kuce na svijetu i u USA u vlasnishtvu kineza gdje se prodavala jeftina kineska roba i tako mazale ochi amerima) pa mi je sada jasno da ce obichni ameri pocheti pizditi jer vishe ne mogu u kupovinu sa 50$ da napune kolica sa jeftinom robom i misle kako su bogati.Kada amer nema vishe mogucnost jeftine kupovine postaju oni pravi kauboji sa divljeg zapada.Bumo uskoro gledali dvoboje kod OK Korala:::))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by veber 6/3/2023, 21:39

mentalitet wrote:
škutor wrote:kina sad u vrime rata nesmije biti tema ,,,al kad ukri rat okonča slijedi totalna paraliza kine od strane civilizacije

Bolje ti je da chkomish (ako ne znash hrvatski to ti je da zavezesh gubicu jer vecina srba koja chita ovaj forum druka kineskoj ambasadi kao shto ti drukash schwapskoj::))) ,elem Kinu moze zajebati samo Kina .Evo kod mene u Portlandu zatvorilo sve Walmarte (najvece robne kuce na svijetu i u USA u vlasnishtvu kineza gdje se prodavala jeftina kineska roba i tako mazale ochi amerima) pa mi je sada jasno da ce obichni ameri pocheti pizditi jer vishe ne mogu u kupovinu sa 50$ da napune kolica sa jeftinom robom i misle kako su bogati.Kada amer nema vishe mogucnost jeftine kupovine postaju oni pravi kauboji sa divljeg zapada.Bumo uskoro gledali dvoboje kod OK Korala:::))
vi čede i polutani baš nemate love, upss sreće u životu.

ti si ko onaj svetoje, koji pljuje po njemačkoj, a ne da se van.
polutančić se hrani u aldiju i pennyu.
kao i ti u američkoj inačici.

nemate za jebeni ručak svaki dan, ali ste "frajeri" na internetu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by mentalitet 6/3/2023, 21:56

veber wrote:
mentalitet wrote:
škutor wrote:kina sad u vrime rata nesmije biti tema ,,,al kad ukri rat okonča slijedi totalna paraliza kine od strane civilizacije

Bolje ti je da chkomish (ako ne znash hrvatski to ti je da zavezesh gubicu jer vecina srba koja chita ovaj forum druka kineskoj ambasadi kao shto ti drukash schwapskoj::))) ,elem Kinu moze zajebati samo Kina .Evo kod mene u Portlandu zatvorilo sve Walmarte (najvece robne kuce na svijetu i u USA u vlasnishtvu kineza gdje se prodavala jeftina kineska roba i tako mazale ochi amerima) pa mi je sada jasno da ce obichni ameri pocheti pizditi jer vishe ne mogu u kupovinu sa 50$ da napune kolica sa jeftinom robom i misle kako su bogati.Kada amer nema vishe mogucnost jeftine kupovine postaju oni pravi kauboji sa divljeg zapada.Bumo uskoro gledali dvoboje kod OK Korala:::))
vi čede i polutani baš nemate love, upss sreće u životu.

ti si ko onaj svetoje, koji pljuje po njemačkoj, a ne da se van.
polutančić se hrani u aldiju i pennyu.
kao i ti u američkoj inačici.

nemate za jebeni ručak svaki dan, ali ste "frajeri" na internetu.

A shto ti jedesh schwapsko smece,kiselo zelje sa hrenovkama?Taj momak je pametniji od tebe 100 puta i shto je najbolje,nije bolesno ljubomoran na neke nepoznate ljude kao ti.Pa tebe folksdocheru ako zelim zajebavat i unishtit ti mozak na daljinu(mada mislim da se nema shto vishe unishtiti jer si na nivou amebe) samo treba da navodim kako od tebe neki ljudi bolje zive u Njemachkoj a srbi su.Ima jedna obitelj iz Beograda Mitrovic koja moze kupiti pola Zagreba,a ovdje ima jedan krajishki Srbin koji u Texasu ima svoj ranch koji obilazi helikopterom (zrakomlatom::)).Chovjek ima svojih 3 tisuce kamiona i jedan je od najvecih shpeditera u USA,a istjerali ste ga iz Hrvatske (uchinili mu uslugu).Dodushe i ti si otishao iz te vukojebine jer tamo ne pripadash zato shto 'rvati mrze sve shto je schwabsko samo glume dok su u toj tvojoj novoj vukojebini jer gledaju kako da vam uceraju.Ti si takav tip,iz vukojebine u vukojebinu,mada cesh uskoro biti sretan ako te hrvati prime nazad jer ta tvoja sadashnja vukojebina odlazi na smetlishte povijesti.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by veber 6/3/2023, 22:49

polutani i srbi do tokija.
daj ne lupetaj budaletino.

tvoj fren polutan se hrani u aldiju i lidlu, kod kuraca kupuje krepanu govedinu.
kao "menadžer" nemre si priuštiti-kao niti ti- ručak u restoranu svaki dan.
eto kolega ti puši kurčeve po italiji jer mu je isplativije nego voziti kamion.

niti ti
niti serbinjo
niti svetoje polutan
nemate prihode.
živite iznad ruba siromaštva.
doduše serbinjo puši kite po torinu pa onda ima više love od vac dvojice.

jadni ste, komplekse i frustracije ispucavate ovdje.

ti kao i svetoje nemaš za ručak u običnom restoranu.
red veličine 100€

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by mentalitet 6/3/2023, 22:58

Dakle, mama preferira jebavanje sa traktorom plus tanjurache?

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by Hektorović 7/3/2023, 20:11

Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 21 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 21 of 26 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 26  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum