ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Page 11 of 26 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 18 ... 26  Next

Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by veber Sat 4 Mar - 19:08

ti lupetaš i ostaješ živ.

bilo koji inžinjer s fsb ill etf odmah dobije posao u njemačkoj.
diploma i direkt posao.

brodograđevni fakultet je bio jači u europi, ali ga tvoji kockastoglavi ujebali. gradili bi zhgrade.


i opet paušalno sereš jer ti gugl nije frend.
hrvatska mala brodogradnja (do 80 stopa) drži 6% svjetskog tržišta.

sereš po nalogu partije.

a, ja sada idem trošiti dodanu vrijednost.
idemo u francusku.

ti nastavi bulazniti po običaju.
(btw AD plastik radi u tri smjene-autoindustrija, rimac nije još bacil van neveru, izgleda da je više never)

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by debotoijusto Sat 4 Mar - 19:44

marcellus wrote:Treba udarit porez na imovinu, ne na turizam. Uključujući nekretnine, jer smo postali porezna oaza

asti misa maloga netko ti ukrao identitet ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30661
2014-04-12


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by abraham Sat 4 Mar - 20:06

debotoijusto wrote:
marcellus wrote:Treba udarit porez na imovinu, ne na turizam. Uključujući nekretnine, jer smo postali porezna oaza

asti misa maloga netko ti ukrao identitet ?
Ukralo????? Za ne prepoznati. Tstststststsss

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by debotoijusto Sat 4 Mar - 20:20

abraham wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:Treba udarit porez na imovinu, ne na turizam. Uključujući nekretnine, jer smo postali porezna oaza

asti misa maloga netko ti ukrao identitet ?
Ukralo????? Za ne prepoznati. Tstststststsss
trazilica ima problem no nadjem sutra temu staru par godina gdje sve suprotno zbori meni
da bude jasno nisam zagovarao PNN zbog prihoda drzave koji sitan u prenapuhanom proracunu nego oblik regulacije trzista nekretnina koje nagriza mogucnost napretka HR a marc@ mi je htio oko izvadit i pokazati mi ga s standardnim vokabularom od komunjare do idjenja u srbiju  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30661
2014-04-12


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by abraham Sat 4 Mar - 20:57

debotoijusto wrote:
abraham wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:Treba udarit porez na imovinu, ne na turizam. Uključujući nekretnine, jer smo postali porezna oaza

asti misa maloga netko ti ukrao identitet ?
Ukralo????? Za ne prepoznati. Tstststststsss
trazilica ima problem no nadjem sutra temu staru par godina gdje sve suprotno zbori meni
da bude jasno nisam zagovarao PNN zbog prihoda drzave koji sitan u prenapuhanom proracunu nego oblik regulacije trzista nekretnina koje nagriza mogucnost napretka HR a marc@ mi je htio oko izvadit i pokazati mi ga s standardnim vokabularom od komunjare do idjenja u srbiju  :D
Da, opcenito protiv poreza i nameta, kao vjera mu ne dozvoljava i ostalo. Muhahahahhahaaa cudni su putovi Bozji...

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by marcellus Sat 4 Mar - 21:08

debotoijusto wrote:
marcellus wrote:Treba udarit porez na imovinu, ne na turizam. Uključujući nekretnine, jer smo postali porezna oaza

asti misa maloga netko ti ukrao identitet ?


ja otkad sam na ovom forumu, 20 godina, zagovaram uvođenje poreza na imovinu. Uključujući nekretnine, prije svega nekretnine.

_________________
Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by debotoijusto Sat 4 Mar - 21:10

dakako da jesi no ovi sto ti ukradose nick uajebava se ovod po forumu  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30661
2014-04-12


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by marcellus Sat 4 Mar - 21:14

slobodno prelistajte stare teme. Moje kolumne u novinama.

Rasteretiti rad, smanjiti PDV, povećati poreze na imovinu. Jednostavno je.

I da budu progresivni, to sam više puta objašnjavao

PDV je porez na sirotinju.

Tko zaradi 5 somova eura mjesečno, potroši dva i pol, platio je 12,5% PDV-a u odnosu na primanja. Ostalo je stavio na banku

Tko zaradi soma i sve potroši, platio je 25%

Tko zaradi 500 i mora još posuditi 500 da bi preživio taj mjesec, i sve potroši, platio je 50% od zarade.

Imovina je u Hrvatskoj praktički neoporeziva.

Tko ima milijune eura, ne plaća praktički ništa ako su mu u nekretninama i kešu. I dionicama.

Ja sam uvijek zagovarao američki sustav poreza kao najpravedniji

Nije bitno U ČEMU imaš imovinu - auti, nekrentine, jahte, keš, pičkemilematerine. Plati.

Naravno, onda kreće kuknjava o "porezu na djedovinu" koja se renta. Ili proda strancu.

I o tome da ne treba oporezivat prvu nekrentinu. Znači netko tko ima mali stančić u zagrebu i neku naslijeđenu kuću na selu bi plaćao, a netko tko ima vilu od pet milijuna eura i to mu je jedina nekretnina (na njega) ne plaća ništa?

Da ne govorim da bi hrvati strateški raspodjelili stanove na familiju, bližu i dalju.

Zato treba oporezivati kako se to u normalnim državama radi, vrijednost nekretnine do 100 k eura recimo neoporeziva ili neka minimalna stopa tipa komunalne naknade, za svakih idućih 100 k eura po procjeni porez progresivno raste do 1% godišnje. Imaš nekretninu od pet milja eura, imaš i 50.000 godišnje za porez.

_________________
Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by marcellus Sat 4 Mar - 21:14

debotoijusto wrote:dakako da jesi no ovi sto ti ukradose nick uajebava se ovod po forumu  ;)

debo dobro znaš da sam UVIJEK zagovarao porez na nekretnine.

_________________
Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by marcellus Sat 4 Mar - 21:15

https://www.dnevno.hr/gospodarstvo-i-turizam/zasto-smo-proitv-odnosno-za-porez-na-nekretnine-1054774/

ukralo nick a?

Novinari Dnevno.hr Kramarić i Holjevac: Zašto smo PROTIV, odnosno ZA porez na nekretnine?

_________________
Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by marcellus Sat 4 Mar - 21:17

Četvrtak, 24. kolovoza 2017. u 20:53

Argumenti protiv poreza na nekretnine svode se na kuknjavu o siromašnom umirovljeniku koji jedva preživljava od 1.500 kuna mirovine, pa neće moći plaćati porez na vikendicu na Braču, stan u Zagrebu i naslijeđenu staru kuću u mjestu Rodna Gruda, koja je propala i u kojoj nitko nije bio već 20 godina. Odnosno, na to da će porez natjerati Hrvate da “rasprodaju djedovinu”.

Svi argumenti za i protiv poreza zapravo kreću od nečeg oko čega se svi slažu: Hrvati su siromašan narod bogat nekretninama. Imamo niska primanja, ali smo u vrhu po broju stambenih kvadrata po glavi stanovnika. Usto, u Hrvatskoj velika većina građana živi u vlastitoj nekretnini, slično kao u SAD, a za razliku od Zapadne Europe.

No u SAD porez na nekretnine ide čak do 4% vrijednosti iste godišnje! Među najvećima je na svijetu! Dok su, istovremeno, porezi na rad i zaradu među najnižima na svijetu, a PDV na saveznoj razini ne postoji! Takav sustav stimulira ulaganja u privredu i život od rada, a destimulira ekonomsku pasivnost i rentijerstvo.

Istovremeno, u Kini, jednoj od nekolicine država u svijetu u kojima poreza na nekretnine nema, svjedočimo ogromnom balonu nekretnina. Dok se neto plaće u velikim gradovima Kine kreću između skromnih 1.000-1.500 eura mjesečno, metar kvadratni stana u pravilu prelazi 10.000 eura. To je strahoviti balon prenapuhanih cijena koji će puknuti, uz katastrofalne posljedice. Kao što je puknuo u Hrvatskoj 2009., stvorivši ogromne probleme za one koji su nekretninu kupili kreditom u “švicarcima”, ali i za one koji su investirali veliki novac u nekretninu očekujući veliku zaradu, pa ostali sa stanom koji vrijedi dvije trećine onog koliko je plaćen.

Kinezi danas rade ono što su Hrvati radili desetljećima: štede u betonu. Kupuju nekretnine po prenapuhanim cijenama, jer računaju da će im cijene i dalje rasti. Isto je bilo u Jugoslaviji i ranim danima Hrvatske. Ulagati u dionice niste mogli, devizna štednja nije bila sigurna jer je socijalistička država imala nezgodan običaj zaplijeniti je kad bi joj ponestalo deviza, a dinare bi pojela inflacija.

Mnogi su stoga protiv uvođenja tog poreza, jer su nekretnine sve što imaju. To je razumljiv i racionalan stav, iz perspektive onoga tko porez plaća, što uključuje autora ovog teksta koji također ima više od jedne nekretnine u vlasništvu. No, porezi se ne određuju prema tome kako ovoj, ili onoj društvenoj skupini s posebnim interesima odgovara, nego prema onom što je najbolje za naciju kao cjelinu. A rak- rana Hrvatske niska su primanja, kao posljedica vrlo velikog broja uzdržavanog stanovništva, a malog broja onih koji sudjeluju u radnoj snazi. Porezi na nekretnine preusmjeravaju ulaganja u privredu, dakle u novo zapošljavanje, u produktivne i profitabilne djelatnosti. Nova radna mjesta uvijek vuku još više radnih mjesta, jer ti ljudi zaradu negdje i troše! Stanovi su pak mrtvi kapital: oni u Hrvatskoj od rente ne mogu vratiti ulaganje, kad se doda cijena kapitala i održavanja, ponekad ni za sto godina, osim ponegdje na moru! U okolnim zemljama, često vrate ulaganja i za dvadesetak!

I tu dolazimo do najbitnijeg: rad i zarađivanje, kao i potrošnju, treba bitno rasteretiti, a život od rente opteretiti. To sam kao svoj najvažniji argument za uvođenje tog poreza već naveo relativno nedavno na ovom mjestu, a isto to pročitao sam od strane uglednog ekonomista Damira Novotnyja. On kaže: “Niska razina oporezivanja nekretnina nadoknađena je visokom razinom oporezivanja potrošnje i rada, čime je hrvatska ekonomija postala nekonkurentna. Povećavanje poreznog opterećenja nekretnina treba također obeshrabriti ulaganja nacionalne štednje u nekretnine koja imaju vrlo niske učinke na lokalno zapošljavanje. Desetljećima je niska razina oporezivanja nekretnina ohrabrivala ulaganja u neproduktivne nekretnine koje danas predstavljaju mrtvi kapital, potiču rentijerske ekonomske strukture, ne stvaraju radna mjesta i povećavaju sivu ekonomiju (procjenjuje se da siva ekonomija u Hrvatskoj ima razinu oko 30% BDP-a).”

Ključna riječ je život od rente. On potiče nerad i parazitiranje, destimulira rizik i poduzetništvo kao i zapošljavanje, a većina rente je na naslijeđenim nekretninama, što nema veze s nikakvim investicijama: jednostavno, sadašnji sustav omogućuje dijelu ljudi koji su naslijedili nekretnine da komotno žive bez rada, ponajviše u Dalmaciji. To nije pravedno,i to nije dobro za Hrvatsku.

Naravno, brojni će to komentirati time da “posla nema” pa od čega će onda ljudi plaćati porez. Poslovi se stvaraju ulaganjima, a ljudi se više uključuju u radnu snagu onda kada više ne mogu računati da imaju “sigurnost” nekretnine, odnosno, da mogu dovijeka ostati negdje u razmjernoj sigurnosti krova nad glavom “kojeg im nitko ne može oteti”, čak i ako ništa ne rade.

Hrvati kriminalno malo ulažu u vlastito školovanje, zaboravljajući da je jedini pravi kapital, kojega vam nitko ne može oteti, onaj koji imate u glavi. Zato prekomjerna ulaganja u nekretnine treba demotivirati, a motivirati ona u industriju i poslove. Tome fiskalna politika i treba služiti! A ne otimanju preko pola zarade od onih koji rade i zarađuju!

Oporezivanje nekretnina bi svakako dio novca i kredita preusmjerilo u stvaranje novih poslova, a usto bi se stambeni fond zaštitio od propadanja. Vratimo se umirovljeniku s početka priče, s 1.500 kuna mirovine i dvije – tri nekretnine. Od čega on plaća režije, struju i vodu? Što uopće jede? Ako ne može platiti tisuću ili dvije kuna godišnje poreza na nekretnine, od čega plaća režije koje su mu mjesečno toliko? Od čega popravlja krov, fasadu? Ako nemate novca, onda ga nemate ni za održavanje nekretnine. Ako ste sami i siromašni, a imate dvije nekretnine, dajte jednu u rentu ili je prodajte nekom tko zna što će s njom!

Usto treba istaknuti i nepravednost poreznog sustava koji s 25 % oporezuje potrošnju: svi ekonomisti se slažu da je PDV porez na sirotinju, jer u većoj mjeri opterećuje siromašne koji potroše sve što zarade, nego bogate koji dio novca mogu staviti na stranu. A porez na promet nekretninama od čak 4 %, treba hitno ukinuti jer je u namjeri i posljedicama suprotan porezu na vlasništvo nad nekretninama! Tako se samo koči mobilnost radne snage pa nam Slavonija propada, a Zagreb je jedini grad koji se donekle razvija. Ekonomske zone poput Vukovara nemaju nikakvog smisla i učinka ako radna snaga nije mobilna.

Usto, nepravedno je da se oporezuje imovina u bankama u novcu, u vidu poreza na kamate, dakle imovina koja je u sustavu i proizvodi novu vrijednost, a ne i ona koja je mrtvi kapital. Nepravedan je cijeli porezni sustav koji više opterećuje siromašne nego bogate, i koji demotivira rad i obrazovanje na račun života od rente i ekonomske pasivnosti.

Naravno, porez na vlasništvo nad nekretninama ne smije biti jedina promjena: potrebno je drastično rezati druge poreze da bi bilo pozitivnog učinka, smanjiti PDV i korporativne poreze te porez na dohodak.

No ne treba se bojati da će Hrvati masovno prodavati kuće i “djedovinu” zbog tog poreza. Vjerojatno će to učiniti tek oni koji ionako ne mogu održavati nekretnine koje desetljećima propadaju jer ih ionako ništa ne koštaju, što je dobro. Ostali će vjerojatno biti ekonomski nešto aktivniji, što opet može biti samo dobro. Ne treba se bojati niti toga da će “stranci sve pokupovati”: oni nemaju u ovom trenutku nikakvog interesa kupovati nekretnine u Hrvatskoj, osim u Istri, jer su cijene najma niske. Još će manje imati kad se uvede oporezivanje.

Taj porez će također natjerati vlasnike praznih kuća i stanova da stave svoju nekretninu u funkciju, što u praksi znači useliti nekoga tko sada živi u lošijoj nekretnini, i to onda pokreće lančani proces do one najlošije koja se tada ruši i gradi se nova. Prepreka tomu je spomenuti porez na promet nekretnina Uvođenje poreza na nekretnine umjesto na promet njima će potaknuti tu vrstu transakcija. Danas je pak držanje stana praznim praktično besplatno u Hrvatskoj, pogotovo za Hrvate u inozemstvu i strance u Hrvatskoj. Njih nije briga za iznajmljivanje jer im je to zarada koja je u odnosu na prihod koji ostvaruju tamo gdje rade beznačajan.

_________________
Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by marcellus Sat 4 Mar - 21:20

ay sad što sam pisao 2017. što ne pišem sad ovdje?

_________________
Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by debotoijusto Sat 4 Mar - 21:38

dobar tekst , imas ispricnicu jer ne pratim "markic" portale
moguce da to bila rasprava s kolegom @epijem... tko ima kontakt s tim covjekom ?
drugi pogled na zivot ? bolest ? smrt ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30661
2014-04-12


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by marcellus Sat 4 Mar - 22:28

debotoijusto wrote:dobar tekst , imas ispricnicu jer ne pratim "markic" portale
moguce da to bila rasprava s kolegom @epijem... tko ima kontakt s tim covjekom ?
drugi pogled na zivot ? bolest ? smrt ?

ne znam, možda ga je sram što je hadezeovac

_________________
Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by RayMabus Sat 4 Mar - 22:33

Oporezivanje nekretnina bi svakako dio novca i kredita preusmjerilo u stvaranje novih poslova ...u đepove HDZ-ovaca i ostalih na vlasti.

Po kojoj si ti to logici zaključija da će oni taj harač koji uzmu iz đepova drugih uložiti u tvornice i nove poslove ?

Pa nisu blesavi.

Šta sve neću čut : uhljebi će od harača kojeg uzmu građanima dakle tim novcem otvarat tvornice i nova radna mjesta.

E stvarno svašta. Ovo je za anale.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by marcellus Sat 4 Mar - 22:50

RayMabus wrote:Oporezivanje nekretnina bi svakako dio novca i kredita preusmjerilo u stvaranje novih poslova ...u đepove HDZ-ovaca i ostalih na vlasti.

Po kojoj si ti to logici zaključija da će oni taj harač koji uzmu iz đepova drugih uložiti u tvornice i nove poslove ?

Pa nisu blesavi.

Šta sve neću čut : uhljebi će od harača kojeg uzmu građanima dakle tim novcem otvarat tvornice i nova radna mjesta.

E stvarno svašta. Ovo je za anale.

ne, kolega, zaključio sam da će oporezivanje NATJERATI ljude da ulažu SVOJ novac u nešto drugo što NISU nekretnine, smanjiti balon nekretnina, i NATJERATI ljude da rade a ne da samo drkaju kurac i žive na renti "ala volim ovaj režim plata ide a ja ležim"

naravno da će HDZ ukrast ali sam jasno napisao da TREBA SMANJITI OSTALE POREZE, korporativne i na radi, a i PDV

_________________
Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by RayMabus Sat 4 Mar - 22:54

Možda će ih porezi na apartmane to natjerat al neće porezi na nekretnine općenito jer ti moraš jesti živio u toj jednoj svojoj kući ili stanu ako ju posjeduješ, plačao il ne plačao porez na tu nekretninu u kojoj živiš al onda ti mora bit i veća plaća jer inaće kuferi i seli negdje drugdje s porodicom di se može preživit od prvoga do prvoga.

S tim da ti je upitno i to s porezima na apartmane jer ja samo dignem podstanarinu podstanarima i jebe se mene. Sve plača krajnji korisnik a ne ja.

Nisi ti to baš nešto dobro proučija meni se čini. Ako ćeš porez tu na to nešto onda je to porez na nekretninu koja se ne koristi kako bi je taj ili prodao ili aktivirao pa da bude korisna.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by RayMabus Sat 4 Mar - 23:04

Ako oćeš to šta ti oćeš tj da ekonomija zaživi a vezano uz te nekretnine onda moraš udarit porez na neaktivne nekretnine.

Recimo meni su stanovi jako dugo bili prazni iako su bili namješteni. Nisan ih iznajmljiva uopće. To je nekativna nekretnina jer : nitko ne živi u njoj dakle nije prijavljen, nema podstanara koji su prijavljeni ili nije apartman pa da plačaš porez na krevet tamo di se to plača.

Znači ništa od tog troje nije a tamo zgrada i prazni namješteni stanovi il spremni za useljeni stoje godinama. E to na to moraš udarit porez ako želiš to šta ti oćeš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by RayMabus Sat 4 Mar - 23:14

Isto tako i poslovni prostori. Ako nema tog poreza onda vlasnika nije brige jer mu može tako ležat taj poslovni prostor prazan godinama i da propada a postoji kao vrijednost a ne koristi se. Fino porez na neaktivnu nekretninu pa da vidiš kako sami traže tko će im uselit u taj poslovni prostor samo da ne moraju plačat taj porez na neaktivnu nekretninu.

To radiš ako želiš aktivirat te neaktivne nekretnine i pokrenit ekonomiju. Tko ne iznajmlje njemu porez a tko iznajmljuje ništa to jer on radi.

Suštinski ta firma čim radi nešto već plaća porez neki. Ti živiš u svojoj nekretini pa šta ćeš sebi porez udarat pa ćeš tražit veću plaču samo. Apartmane udaraš po broju kreveta a podstanari šta ja znam neki porez ima i za to lokalni valjda. Neaktivna nekretnina nema a gubitak za sve. Udari na to porez i to ti je to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by veber Sat 4 Mar - 23:26

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:Treba udarit porez na imovinu, ne na turizam. Uključujući nekretnine, jer smo postali porezna oaza

asti misa maloga netko ti ukrao identitet ?


ja otkad sam na ovom forumu, 20 godina, zagovaram uvođenje poreza na imovinu. Uključujući nekretnine, prije svega nekretnine.
eto da se slažemo u nečem.
treba udarit po meni i sličnima, nije ironija, plati porez na vikse i objekte koje ne koristiš.
nisam bio na viksi 10g. općina je uzmala 500kn godišnje.
treba uvesti porez na nekorištene objekte.
ovako me boli kiki, jebo 70€ godišnje.

sve kaj se ne koristi oporezivat.

apsolutno za

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by RayMabus Sat 4 Mar - 23:28

Ako netko želi da mu nekretnina stoji prazna ja s tim nemam problema al plati porez na nekativnu nekretninu.

Znači prazan poslovni prostor, kuća ili stan u kojem ne živiš ti kao vlasnik nekretnine il netko od najuže rodbine itd dakle dica i to, podstanar ili ako je to apartman nisi prijavljen pa ne plačaš poreze na krevete i to.

Super. Pa zašto ti to onda služi ? Ništa jel ? Odlično. Izvoli porez na neaktivnu nekretninu. AJ BOG.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Kinezi dolaze, otpor je uzaludan - Page 11 Empty Re: Kinezi dolaze, otpor je uzaludan

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 26 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 18 ... 26  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum