ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 41 of 50 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 17 Feb - 13:02

https://www.vecernji.hr/vijesti/video-oruzje-kao-perspektivan-biznis-pogledajte-koja-se-proizvode-u-hrvatskoj-1266523

Evo ti 2018 članak iz RH. govori se da je RH sposobna proizvoditi doslovno sve vrsta kalibra granata i streljiva i GRAD projektila. Za neke treba aktivirati stare pogone, a neki proizvode cijelo vrijeme.

Naši 1000% rade punom parom sada. Inače dosta naših skladišta granata se ispraznilo . Mi smo Ukraincima poslali staro streljivo taman da ga ovi ispucaju, a lagano se popunjavamo sa ovim novijim.
Recimo Bugarska ima solidnu vojnu industriu, pa su govorili da neće slati oružje Ukraincima, pa ispalo da su im tajno poslali hrpu granata i streljiva i da u Bugarskoj im popravljaju oštećenu vojnu tehniku.

Evo šta Bugarska može štancati;
https://en.wikipedia.org/wiki/Defense_industry_of_Bulgaria#:~:text=Bulgaria%20is%20a%20NATO%20member,to%20the%20Small%20Arms%20Survey.


Svu vrstu streljiva. vjerojatno se isto bi i oni mogli naštancati koju stotinu tisuća granata godišnje. A time i oni mogu pokriti 5-10% ako ne i više Ukrainske godišnje potrošnje streljiva(i to da Ukraina poveća potrošnju za 50%)

AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 17 Feb - 13:03

Pa to se sad i radi. Diže se vojna industrija i vojna proizvodnja u Europi al  Zapadu al i općenito diljem cijele planete.

Stvar je u tome šta sad ( Zapad koji naoružava Ukrajinu ) nemaju dovoljno. Kratki su. Rat se vodi u realnom vremenu Yoda.

Imaju dovoljno za držanje nekakve kakve takve pat pozicije dakle obrana al nemaju za napad i da slome Ruse. Trebaju dignit svu tu vojnu industriju prvo te obučiti dodatno Ukrajince na ovoj zapadnoj tehnologiji koju im šalju.



Prije sat vremena
Ukrajina: Patrioti će vrlo brzo braniti ukrajinsko nebo
Članovi ukrajinskih zračnih snaga već vježbaju na Patriotima, objavili su. Riječ je o moćnim američkim proturaketnim sustavima koji još nisu korišteni u Ukrajini, a koji bi trebali znatno otežati Rusima.
SAD je objavio u prosincu da će Ukrajincima donirati Patriote, ali poznavatelji ovog sustava kažu kako su potrebni mjeseci da bi se ljude obučilo da rade na njima.
Ukrajinska vojska sad je objavila slike Patriota te su napisali kako će ovi sustavi vrlo brzo braniti ukrajinsko nebo.


Last edited by RayMabus on Fri 17 Feb - 13:07; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176427
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 17 Feb - 13:05

RayMabus wrote:Sve to stoji šta ti kažeš al oni nemaju sad. Vidiš šta ti piše u članku : da se vodi rat iscrpljivanja.

Rat se vodi u realnom vremenu a ne sutra. Sutra ćeš ti dignit tu proizvodnju granata u Europi i SAD al sad NEMAŠ.

--

Čitaj s razumijevanjem. Evo podebljat ću ti :


Zapad još nije u stanju Ukrajini poslati dovoljno streljiva krupnog kalibra za iscrpljujući topnički rat koji se vodikaže austrijski pukovnik i vojni analitičar Markus ReisnerVidi samo dva načina da rat prestane. Arsenali zapadnih vojski se prazne i namjenska industrija mora proizvoditi daleko više streljiva kako bi se podržalo Ukrajinu, rekao je početkom tjedna glavni tajnik NATO-a Jens Stoltenberg.

Pusti šta mediji govore. I tebi su govorili da uzmeš tri-četri doze cijepiva, uvjeravali te i prijetili ti dvije godine, pa se većina ljudi(ispravno) nije cijepila.
Evo ja što sam čačkao malo, Ukrainski saveznici (NATO plus neke zemlje van NATOa od kojih se može kupiti streljivo minus eventualno Mađarska iako su oni uredno Ukraincima prodavali 2014 granate ne bi me čudilo i da im sada ispod stola prodavaju, ) , može više nego dovoljno proizvesti da isprate Ukrainske potrebe koja bi čak i mogla povećati količinu ispaljenih granata. Više nego dovoljno.

Kao što nisi vjerovao istim političarima koji su tvrdili "da je cijepljenje sigurno poput ispijanja vode i 98% štiti od smrti i bolesti", tako isti političari i novinari lažu sada. lažu iz nekih interesa, razloga, možda da navuku Ruse na ofenzivu, možda da prisile UKR na pregovore, ili možda i neznanja.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 17 Feb - 13:11

AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:Sve to stoji šta ti kažeš al oni nemaju sad. Vidiš šta ti piše u članku : da se vodi rat iscrpljivanja.

Rat se vodi u realnom vremenu a ne sutra. Sutra ćeš ti dignit tu proizvodnju granata u Europi i SAD al sad NEMAŠ.

--

Čitaj s razumijevanjem. Evo podebljat ću ti :


Zapad još nije u stanju Ukrajini poslati dovoljno streljiva krupnog kalibra za iscrpljujući topnički rat koji se vodikaže austrijski pukovnik i vojni analitičar Markus ReisnerVidi samo dva načina da rat prestane. Arsenali zapadnih vojski se prazne i namjenska industrija mora proizvoditi daleko više streljiva kako bi se podržalo Ukrajinu, rekao je početkom tjedna glavni tajnik NATO-a Jens Stoltenberg.

Pusti šta mediji govore.
Govore isto šta i ti samo šta ti stručnjaci kao i ja gledaju rat u real vremenu i kao se odvija ta dinamika prostor vrijeme.

Ti govoriš o nečemu šta je sutra a i oni to govore al govore kakvo je SAD stanje s time.

Shvačaš taj dio ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176427
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 17 Feb - 13:15

Ne postoje stručnjaci. Postoji ekipa koja laže i sere za pare ili interese. Evo gledaj 2023 i vidit ćeš da Ukraina neće ostati bez granata.
Nego da će se čak i povećati ispaljivanje.
Pogledaj Perunovu analizu mogućnosti Ruske i Zapadnih industrija da isprate potrošnju granata, pogleda Binkova analizu. Kao što za vrijeme korone nisi slušao "stručnjake" nego si sam istraživao i slušao stručnjake koji nisu imali interesa da lažu , seru i melju.
Isti "stručnjaci" su ti prije pola godine govorili da Rusija ostaje bez granata, hrane, i da će se na zimu svi smrznuti i da Krim pada prvo do 12og mjeseca a onda najkasnije do proljeća . a sada isti stručnjaci da Rusija ima neograničeno resursa a Zapad nema ništa. Tako ti je bilo i sa koronom.
Ali aj dalje.
Ruski dron samoubojica pogodio Ukrainski tenk kod Ugljedara. Zanimljiv video, Ukrainski vojnci gasili požar aparatom za gašenje. Tek klasificiran kao oštećen(vjerojatno lakše)


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 17 Feb - 13:18

AssadNaPodmornici wrote:Ne postoje stručnjaci. Postoji ekipa koja laže i sere za pare ili interese.  Evo gledaj 2023 i vidit ćeš da Ukraina neće ostati bez granata.
Nego da će se čak i povećati ispaljivanje.
Pogledaj Perunovu analizu mogućnosti Ruske i Zapadnih industrija da isprate potrošnju granata, pogleda Binkova analizu. 
Isti "stručnjaci" su ti prije pola godine govorili da Rusija ostaje bez granata, hrane, i da će se na zimu svi smrznuti i da Krim pada prvo do 12og mjeseca a onda najkasnije do proljeća . a sada isti stručnjaci da Rusija ima neograničeno resursa a Zapad nema ništa. 
Normalno da Ukrajina neće ostat bez granata kad im Zapad šalje i povećavaju proizvodnju. Trenutno su kratki za izvođenje napadnih operacija a šta je cilj Ukrajine i Zapada.

Yoda mene boli k za to šta bilo tko kaže. Ja sam jedan od rijetkih koji je opisao cijeli rat u Ukrajini mjesec dana prije napada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176427
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 17 Feb - 13:40

Jel vas zanima šta san reka mjesec dana prije napada ?

Da ako napadne cijelu Ukrajinu da će se vraćat u crnim vrećama i na kraju čačkat s njima tamo na istoku Ukrajine al da me za to nije brige.

Jel to sad gledamo ?

Jesmo, upravo to gledamo.

Šta se tiče tih granata i toga : s protokom vremena Ukrajinci će bit u boljoj poziciji naspram Rusa iz više razloga : Rusija troši svoje zalihe a manje je tu riječ o proizvodnji iako i oni proizvode no riječ je prvenstveno o trošenju zaliha ( pogledajte šta koriste pri napadu na Ukrajinu i sve će vam biti jasno ) a Zapad je ispraznio svoja skladišta jer nije očekiva ovakvo intezivnu razinu paljbe a i Europa se u međuvremenu demilitarlizirala praktički plus Ukri nemaju te NATO kalibre a Zapad nema te sovjetske kalibre i onda i tu dolazi do vremenskog čepa tj potrebno je vrijeme i da se to uštima ( dizanje vojne industrije na Zapadu a posebice u Europi te slanje NATO kalibar oružja jer Zapad u osnovi i ne proizvodi te sovjetskog kalibra izuzev nekih pojedinačnih slučajeva ) al uštimava se i uštimat će se i s vremenom će ić u korist Ukrajine ta priča s granatama.


Last edited by RayMabus on Fri 17 Feb - 13:47; edited 3 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176427
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Fri 17 Feb - 14:02

melkior wrote:Rusija bi trebala bombardirati i Moldaviju, čime bi unaprijed oenmogućila primanje iste u članstvo NATO-a, ali bi diverzificirala opasnost od ruskih raketa umjesto da ga koncentrira samo ne jedno područje.

melkior wrote:To bi imalo pozitivan učinak jer bi pritisak Europljana natjerao na pregovore i pokušaje sklapanja mira između Rusije i Ukrajine. Ovako, ispada da je čitav taj rat vođen unutar sigurnosnog staklenog zvona.


melkior wrote:Pa bi onda i Ameri morali jačati dodatno istočno krilo NATO pakta, čime bi se olakšala pozicija Kine na Pacifiku.

Još bolja ideja bila bi izvršiti falseflag operaciju turskog napada na Grčku. Pa izazvati rat između Grčke i Turske.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 17 Feb - 14:39

Evo baš maloprije vijest iz Slovenije a tiče se upravo ovih stvari o kojima mi sad ovdje pričamo : dakle Europa se praktički demilitarilizirala i sad odjednom oće priko noći podignit proizvodnju i dešavaju se greške u toj žurbi šta opet usporava nešto dodatno još cijelu tu stvar tj ideju da se Ukrajinu šta prije opskrbi svom potrebnom municijom i naoružanjem kako bi taj isti Zapad slomio Ruse itd a šta je i konačni cilj tog istog Zapada te Ukrajine naravno.


Eksplozija u pirotehničkoj firmi u Sloveniji, jedna osoba poginula

Sad bi oni tili svi podignit tu proizvodnju priko noći a tu je riječ o opasnim eksplozivnim stvarima i potrebno je oprezno rukovanje istim u samoj proizvodnji i transportu itd dakle moraš te sigurnosne provjere i zahtjeve ispoštovat jer inače će ti se dešavati ovo :

RayMabus
RayMabus

Posts : 176427
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije Fri 17 Feb - 15:25

RayMabus wrote:
Normalno da Ukrajina neće ostat bez granata kad im Zapad šalje i povećavaju proizvodnju. Trenutno su kratki za izvođenje napadnih operacija a šta je cilj Ukrajine i Zapada.

Yoda mene boli k za to šta bilo tko kaže. Ja sam jedan od rijetkih koji je opisao cijeli rat u Ukrajini mjesec dana prije napada.

Nisu Ukraini toliki problem granate 155mm. Za njih postoje proizvodne linije. Osim toga nemaju ni izbliza toliko komada artiljerije da bi mogli potrošiti ono što im zapad može poslati.

Problem su kalibri 152,122 te 122mm rakete. Koje ne proizvodi skoro nitko. Tj, Bugarska ima proizvodne linije za sve troje, koliko je to u funkciji pitaj Boga, imali su goleme rezerve pogotovo 152mm municije. Sad koliko je toga otišlo to je već drugo pitanje. 152mm u EU jedino proizvode Bugarska i Slovačka (u jako malim serijama). Rade ih van EU Srbija, neke bliskoistočne zemlje te Pakistan. (Od kojeg kupuju masovno sa zapada municiju pa dostavljaju u Ukrainu). Na jedan model zapadni artiljerije ili raketnih sustava računajte da ide barem 10 ako ne i 12 cijevi istočne proizvodnje. Većina artiljerijskih jedinica je i dan danas opremljena u najvećem broju opremom iz vlastitih skladišta. Municije za koje skoro pa i nema. Ukrainci su se sad sjetili da imaju pogone za proizvodnju 152 pa nešto kaeko i oni proizvode. Ali to im je najveći problem.

PZO će tek biti cirkus jednom kad se iscrpe zalihe raketa koje su ipak....goleme. Ali ne tolike opet da bi krenuli Ukrainci koristiti raketu da bi gađali ciljeve na zemlji što barbari recimo rade. Jedino čega im ne fali je tenkovske i pješačke municije. Zapad doduše ima mogućnost jako brze tranzicije na ratnu industriju ali aj ti natjeraj privatnike da krenu to raditi ako nisi prije proglasio ratno stanje u vlastitoj zemlji. Dakle nemaš pravne poluge za to. Rheinmetal je lijepo rekao Scholzu....mi možemo sve i svašta ali naruči kume, plati...pa radimo. Neće nitko širiti pogon za masovnu proizvodnju nečega što netko ne naručuje. To je trošak koji snosi sami proizvođak ukoliko zemlja nije voljna participirati (a nije). Drugi problem je manjak kvalitetne radne snage za rad s takvom opremom što isto nije sitnica.

Sve se to doduše da vrlo brzo urediti. Ovo sa praznim skladištima je prodavanje magle btw. 70 godina su se spremali za rat sa Sovjetskim Savezom i sad se sve potrošilo u godinu dana sa 100 155mm haubica dostavljenih i 100 samohotki? lol...daj me najme. Jedino što se vjerojatno dobrim dijelom istrošilo su Javelini i Stugne....barem se nadam za njihovo dobro da su dio toga ostavili u rezervi za nedaj bože. To je vrhunsko oružje ali stvarno više defenzivno nego ofenzivno.
MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


RayMabus and Piglet like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 17 Feb - 15:37

MDMiridije wrote:

Ovo sa praznim skladištima je prodavanje magle btw. 70 godina su se spremali za rat sa Sovjetskim Savezom i sad se sve potrošilo u godinu dana sa 100 155mm haubica dostavljenih i 100 samohotki? lol...daj me najme. 
A je samo znaš šta je tu šema ? Ima to neki rok koliko ti to možeš držat na skladištu u nekakvim posebnim uvjetima jer ipak je to eksplozivni materijali itd a Hladni rat je završio ima 30-ak a vodili su se neki ratovi po vukojebinama Azije i Afrike i onda da to ne propadne to slali tamo i prodavali tako da ono u suštini i nemaju tu količinu jer moraš radit kontrole i ima neki rok a onda isprazne skladišta pa prodali dole po Africi i Aziji itd jer im je to bilo profitabilnije ( riješili se stare municije i ne moraju plačat tu doatnu kontrolu svake granate na skladištu ). Zato sad nemaju toga toliko za ove iscrpljujuće topničke duele na istoku Ukrajine s Rusijom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176427
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije Fri 17 Feb - 15:49

Stari koristili su u Zaljevskom ratu 406mm granate za Iowa klasu koje su se prestale proizvoditi 1944. Ima dosta toga što je dobro konzervirano pa stoji neiskorišteno.

Njemci imaju stotine Leo1 tenkova konzerviranih samo su vjerojatno svjesni koje bi muke bile za to opremiti i preinake obaviti i koliko bi to koštalo pa ni ne spominju.

Italija se isto vjerojatno Bogu moli da se netko ne sjeti da je oto malera isto Leo1 proizvodio te da ih imaju stotine u rezervi zajedno s municijom.

Ono što ja ne kontam je što tenkova na tržištu ima bez da se grabe ovi moderniji. Jordan povuko par stotina Challengera 1. Što je isto mrcina od 60-70 tona sa topom od 120mm. Ako iz toga ne bi mogli sklepati 150 funkcionalnih tenkova onda kvragu sve. Kuvajt povlači M84...Maroko je već dao dio T72 imaju ih još na desetke...kao i artiljerije i još bitnije municije. Isto vrijedi za još neke zemlje. Ono Bugari imaju stotine T72, samohotki te municije za iste...samo oni nisu baš najsretniji da daju u ovome svemu. Tako da...moglo bi se puno više da se razmišlja o svemu. No dosta se toga svodi na kraju balade na "tko će to platiti". Jeftinije je slati opremu koja ti ionako ne treba i kupovati municiju i slati...te reći...evo mi pomažemo.
MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 17 Feb - 15:54

Leo1 koristi granatu 105 mm a ne 120 mmm koja je sad NATO standard.

Leo1 tenk se ne proizvodi od 1985 godine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176427
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 17 Feb - 15:57

MDMiridije wrote:
Jordan povuko par stotina Challengera 1. Što je isto mrcina od 60-70 tona sa topom od 120mm. 
Ima posebnu granatu koja se radila u VB a ta granata ne odgovara ovoj koja je 120 mm NATO standard kakva je sad na Leo 2 tenkovima. Skroz druga granata. Ne paše a ta tvornica odavno ne radi te granate za C1.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176427
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije Fri 17 Feb - 15:57

Znam da leo1 koristi 105mm. To će isto biti interesantno vidjeti odakle će vaditi municiju.

Iako nebi trebalo toliki problem biti. Kažem dosta ih je konzervirano pa vjerojatno i municija s njima. Samo nije to baš neki dobitak. Tenk ima jedva 40 tona. Mislim ok sve je to lijepo...samo ovi će očekivati space-shuttle a dobit će opet tehnologiju iz 80-ih. Naravno ako se vodimo za teoremom bolje išta nego ništa ondaj e ovo opet super. Samo ja bih na njihovom mjestu ove držao u zavjetrini za nedaj Bože radije nego ih gurao u prve redove no dobro.
MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije Fri 17 Feb - 15:58

RayMabus wrote:
MDMiridije wrote:
Jordan povuko par stotina Challengera 1. Što je isto mrcina od 60-70 tona sa topom od 120mm. 
Ima posebnu granatu koja se radila u VB a ta granata ne odgovara ovoj koja je 120 mm NATO standard kakva je sad na Leo 2 tenkovima. Skroz druga granata. Ne paše a ta tvornica odavno ne radi te granate za C1.

Iste granate koriste C1 i C2.

A i mogu kupiti i granate od Jordana zajedno s tenkovima.
MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet Fri 17 Feb - 15:59

Melkior 5 postova zaredom u 5 minuta, kao da čitam Faulknerovog Benjya. Brate sažmi.

On topic - Rusija je u siječnju imala najveći proračunski deficit u 21. stoljeću (zadnji put su toliki minus imali 1998. godine).

Koliki je taj iznos, govori podatak da su već došli do 60% planiranog deficita za cijelu 2023. godinu. Razlog je jednostavan - najniže cijene plina u zadnje 2 godine + ruska Urals nafta koju prodaju ispod 50 dolara po barelu (49,5$ je bila cijena u siječnju, a budžetom su planirali da će cijena biti 70$).

Ipak, rusko ministartvo financija je danas priopćilo da ne idu u rebalans i da ostaju pri procjeni od 2% godišnjeg deficita (koliko su imali prošle godine). Glavni razlog je otvaranje Kine nakon rigoroznih covid mjera što bi trebalo povećati potražnju za naftom i plinom. Ako cijene ostanu ovakve, deficit će biti oko 6% BDP-a, a ako dalje nastave padati, potop.

Zbog smanjenih prihoda od energenata, rublja je opet pod pritiskom i izgubila je u zadnjih mjesec dana 10% vrijednosti u odnosu na dolar i stigla na prijeratni tečaj (1 usd = 75 rub) iako su i dalje na snazi mjere centralne banke za zaštitu rublje.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Capture


Posljedica pada tečaja je visoka inflacija koja zadnja 3 mjeseca iznosi 12% bez većih tendencija pada. Rusija već godinu dana ima dvoznamenkaste stope inflacije unatoč niskim cijenama energije (usporedbe radi, eurozona je samo dva mjeseca prošle godine imala inflaciju od 10%, trenutno je pala na 8,5%).


Opet je guvernerka centralne banke Rusije Elvira Nabiulina bila iznenađujuće otvorena i pozvala je rusku vladu da počne objavljivati ekonomske podatke koje su proglasili tajnom, prvenstveno trgovinske bilance, rashode proračuna koji se ne odnose na vojsku i stanje međunarodnih pričuva. Razlog je privlačenje investitora kojima ne pada na pamet ulagati u ruske obveznice i vrijednosne papire bez tih podataka.


Last edited by Piglet on Fri 17 Feb - 16:07; edited 2 times in total
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 17 Feb - 16:00

MDMiridije wrote:
RayMabus wrote:
MDMiridije wrote:
Jordan povuko par stotina Challengera 1. Što je isto mrcina od 60-70 tona sa topom od 120mm. 
Ima posebnu granatu koja se radila u VB a ta granata ne odgovara ovoj koja je 120 mm NATO standard kakva je sad na Leo 2 tenkovima. Skroz druga granata. Ne paše a ta tvornica odavno ne radi te granate za C1.

Iste granate koriste C1 i C2.

A i mogu kupiti i granate od Jordana zajedno s tenkovima.
A mogu. A vjerovatno i oće jer im se žuri a di ćeš sad to ponovo podizat proizvodnju za to a žuri ti se pa lakše kupit postojeće pa poslat. 

Al eto vidiš koliko komplikacija i oduzima vrime i pesto kuraca izletilo.

Ista ti je to granata i za C2. Ne proizvodi se više a nema veze s ovom 120 mm NATO standard ko na Leo2.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176427
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije Fri 17 Feb - 16:02

RayMabus wrote:
MDMiridije wrote:
RayMabus wrote:
MDMiridije wrote:
Jordan povuko par stotina Challengera 1. Što je isto mrcina od 60-70 tona sa topom od 120mm. 
Ima posebnu granatu koja se radila u VB a ta granata ne odgovara ovoj koja je 120 mm NATO standard kakva je sad na Leo 2 tenkovima. Skroz druga granata. Ne paše a ta tvornica odavno ne radi te granate za C1.

Iste granate koriste C1 i C2.

A i mogu kupiti i granate od Jordana zajedno s tenkovima.
A mogu. A vjerovatno i oće jer im se žuri a di ćeš sad to ponovo podizat proizvodnju za to a žuri ti se pa lakše kupit postojeće pa poslat. 

Al eto vidiš koliko komplikacija i oduzima vrime i pesto kuraca izletilo.

To ako i kupe sada, treba dovesti prvo na kontinent pa da englezi pregledaju i odaberu što bi se dalo servisirati. Uvježbati posade s njima....najraniji rok dostave na front kraj ljeta.
MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije Fri 17 Feb - 16:07

Fora mi je jedna situacija koja je njemce posrala. Kad su Gepard odlučili poslati prva reakcija Ukrainaca je bila doslovno "koji će nam to kurac" :D

Slučajno upalo na kraju da je ta skalamerija super za dronove i slične napasti :D

Za 5 godina će srat kako su bili dalekovidni.
MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 17 Feb - 16:28



Inače ono Rusko bombardiranje ukrainskog energetskog sektora za koje su i naši mediji govori da će se milijuni ukrainaca smrznuti i Rusi/Srbi se naslađivali da će im to sjebati i vojnu logistiku - propalo je.
Ukrainski energetski sektor funkcionira.
Dakle ispalili su u nekoliko ogromnih valova na 50-200 krstarećih raketa/dronova na UKR energetski sektor, koji je preživio. Situacija naravno nije idealna ali je UKR energetski sektor preživio. A Rusi su pržili nekoliko mjeseci proizvodnju krstarećih raketa i praznili Iranske zalihe dronova. Da su te projektile upotrebili na vojne ciljeve(koje naravno prvo treba locirati) bila bi puno drugačija priča na fronti. (vjerojatno zbog nedostatka ciljeva nije lako niti gađati vojne ciljeve). a za mjesec dana gotova zima.

Što se tiče kapaciteta municije na zapadnu.
Ameri imaju desetke pa navodno i stotine tisuća kazetnih bombi koje se ispaljuju iz HIMARS/MRLS sustava, dometa 30ak km - a ne daju ih Ukraincima. Iako Rusi uredno ukraince gađaju i kazetnim streljivom i fosfornim.
Ukrainci su ,negdje sam pročitao ispucali 5000 GMRLS(tako nešto) projektila iz HIMARSa a Ameri imaju na zalihama 50 000, a godišnju proizvodnju 5000. Dakle tu je situacija dobra.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 41 of 50 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum