ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 17 Jan - 13:39

Pazi ovo navodno Gerasimov(Igor Šuško je poznat po FSB leaksu , kao navodno ima izvore iz FSBa koji mu leekaju unutarnje informacije)
planira novu stratešku operaciju. Išlo bi se iz Bjelorusije u smjeru Lvivla. Cilj bi bio osvojiti Lvivl i tako odsjeći Ukrianu od granice sa Poljskom preko koje dolazi skoro sva logistika i time bi Ukraina bila ... izbačena iz rata

Inače prema komentarima takav napad je osuđen na neuspjeh, however ne bi me čudilo zadnji očajni Ruski napad, kao Njemački ofenziva na Ardene 1944

Ofanziva bi krenula kroz nekoliko tjedana

kliknite dolje ispod i pročitajte cijelu raspravu i ostale postove u threadu


Last edited by AssadNaPodmornici on Tue 17 Jan - 13:40; edited 1 time in total

AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 17 Jan - 13:40

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Arestovič je vjerujem rekao istinu, lik je kao Strelkov za Ruse. Govori istinu bez dalke na jeziku.

Istina je vjerojatno da je Ukrainska PZO pogodila Rusku krstareću raketu koja je onda sa pola tona exploziva pala na civilnu zgradu. Krivica je sve jedno na Rusima, ali možda se ne može onda više prodati kao ratni zločin jer Ukrainci pokušavaju prodati priču da su Rusi namjerno gađali civilnu zgradu sa krstarećim raketama.
Tip je stetocina. Ne moze tako samovoljno lupati sto hoce dok je rat.
Nije ovo mirnodopsko politicarsko skupljanje poena.
Sluzbeni stav je jedan pa bio i lazan, tako je u ratu.
Sto ce sutra, javit rusima kad i gdje ce biti napadnuti.
Takve i treba maknuti, silno zeljan paznje nanosi stetu.
slažem se.
To mi možemo na forumu komentirati za stranu zemlju u ratu. Osoba u visokom krugu ljudi u Ukraini mora lagati ako je laž u interesu konačne pobjede. To nije upitno. Naše je da na forumu u zemlji koja nije u ratu komentiramo šta hoćemo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Tue 17 Jan - 13:52

AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Arestovič je vjerujem rekao istinu, lik je kao Strelkov za Ruse. Govori istinu bez dalke na jeziku.

Istina je vjerojatno da je Ukrainska PZO pogodila Rusku krstareću raketu koja je onda sa pola tona exploziva pala na civilnu zgradu. Krivica je sve jedno na Rusima, ali možda se ne može onda više prodati kao ratni zločin jer Ukrainci pokušavaju prodati priču da su Rusi namjerno gađali civilnu zgradu sa krstarećim raketama.
Tip je stetocina. Ne moze tako samovoljno lupati sto hoce dok je rat.
Nije ovo mirnodopsko politicarsko skupljanje poena.
Sluzbeni stav je jedan pa bio i lazan, tako je u ratu.
Sto ce sutra, javit rusima kad i gdje ce biti napadnuti.
Takve i treba maknuti, silno zeljan paznje nanosi stetu.
slažem se.
To mi možemo na forumu komentirati za stranu zemlju u ratu. Osoba u visokom krugu ljudi u Ukraini mora lagati ako je laž u interesu konačne pobjede. To nije upitno. Naše je da na forumu u zemlji koja nije u ratu komentiramo šta hoćemo
A tip ima napadaje istinoljubivosti i ne moze mucati.
Propagandni rat nije nevazna stvar , a s ovim likom je unaprijed izgubljen.
Kinezi bi ga odavno strijeljali za ovo sto govori.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 17 Jan - 13:57

Dobar je Arestovič prije mislim da mu je izletilo , nije lik koji je namjerno davao takve izjave, često bi naglašavao neke stvari da su državna tajna u svojim podcastima, mislim da mu je ovdje jezik brži od pameti bio.


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 17 Jan - 14:12

Horori rata za wagnerovce tamo kod Soledara, u jednom rovu natiskano 20ak Wagnerovaca,
sve jedno Ukrainci se povukli iz zadnjih ostataka soledara


Pazi Rusi kalašom pogodio granatu koja je padala iz drona
taj treba kupiti tiket za loto




Srpska jedinica (vjerojatno asevi koje je Berić preko youtuba vrbova)


-.--- inače simbol te Srpske jedinice  ima Nazi karakteristike haha (nisu stavili ništa komunističko)



uništen Američki APC na istočnoj fronti



Usput 7 vojnika je poginulo u Rusiji (Ruski izvori) jer jedan ludi Rus se kao igra sa granatama pa valjda mu eksplodiralo u kasarni


Last edited by AssadNaPodmornici on Tue 17 Jan - 14:16; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Tue 17 Jan - 14:13

AssadNaPodmornici wrote:Pazi ovo navodno Gerasimov(Igor Šuško je poznat po FSB leaksu , kao navodno ima izvore iz FSBa koji mu leekaju unutarnje informacije)
planira novu stratešku operaciju. Išlo bi se iz Bjelorusije u smjeru Lvivla. Cilj bi bio osvojiti Lvivl i tako odsjeći Ukrianu od granice sa Poljskom preko koje dolazi skoro sva logistika i time bi Ukraina bila ... izbačena iz rata

Inače prema komentarima takav napad je osuđen na neuspjeh, however ne bi me čudilo zadnji očajni Ruski napad, kao Njemački ofenziva na Ardene 1944

Ofanziva bi krenula kroz nekoliko tjedana

kliknite dolje ispod i pročitajte cijelu raspravu i ostale postove u threadu
E ovo je propagandni rat.
Tisuce vojnih obveznika iz tog dijela smugnut ce na zapad zbog slicnih najava.
Ovakav napad nije realan niti rusi imaju navedene snage, ali nije nemoguce da nesto pokusaju i skrenu paznju ukrajinaca
s prave fronte.
Ovo se pusta namjerno  s ciljem izazivanja panike u ukrajinskim redovima.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 17 Jan - 14:18

To je i meni palo napamet, ali u doba kvalitetnog zapadnog i UKR intela i curenja podataka iz Rusije/Bjelorusije, te Američkih satelita, takve stvari je teško sakriti.

Nisu ukrainci i zapadni savjetnici glupi

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Tue 17 Jan - 14:18

AssadNaPodmornici wrote:Horori rata za wagnerovce tamo kod Soledara, u jednom rovu natiskano 20ak Wagnerovaca,
sve jedno Ukrainci se povukli iz zadnjih ostataka soledara


Pazi Rusi kalašom pogodio granatu koja je padala iz drona
taj treba kupiti tiket za loto




Srpska jedinica (vjerojatno asevi koje je Berić preko youtuba vrbova)


-.--- inače simbol te Srpske jedinice  ima Nazi karakteristike haha (nisu stavili ništa komunističko)



uništen Američki APC na istočnoj fronti



Usput 7 vojnika je poginulo u Rusiji (Ruski izvori) jer jedan ludi Rus se kao igra sa granatama pa valjda mu eksplodiralo u kasarni
Ovi jos ne znaju ni stav za gadjanje zauzeti:)
Ajme koje glumatanje.
Posluzit ce za propagandu.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 17 Jan - 15:06

Međutim, na društvenim mrežama se pojavio snimak na kojem se jasno vidi kako ruska raketa X-22 pada na stambenu zgradu u Dnjepru i od protivvazdušne odbrane nema ni traga.



Pojavio se snimak pada rakete na stambenu zgradu u Dnjepru

Nema. Odma na početku snimka od gore leti projektil. Ništa ga ne presreće a niti mu mijenja smjer. Direktni udar.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176427
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 17 Jan - 15:09

Nevidi se ništa nego dijelić sekunde. Projektil je mogao biti pogođen nekoliko km prije i onda skrenuti umjesto sa elektrane na zgradu i tako "putovati" nekoliko desetaka sekundi.

Najbolje bi bilo da pošalju neki "radarski" log-book sa toga područja a to je vojna tajna i to nećemo saznati vjerojatno nikada.
A i nije toliko bitno za nastavak rata, to je više dio propagadnog rata. Arestoviču je vjerojatno jezik bio malo brži od pameti i sada snosi posljedice.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Tue 17 Jan - 15:09

AssadNaPodmornici wrote:Arestovič je vjerujem rekao istinu, lik je kao Strelkov za Ruse. Govori istinu bez dalke na jeziku.

Istina je vjerojatno da je Ukrainska PZO pogodila Rusku krstareću raketu koja je onda sa pola tona exploziva pala na civilnu zgradu. Krivica je sve jedno na Rusima, ali možda se ne može onda više prodati kao ratni zločin jer Ukrainci pokušavaju prodati priču da su Rusi namjerno gađali civilnu zgradu sa krstarećim raketama.


Na tri kilometra od zgrade je elektrana, i to doslovno direktna zračna linija iz smjera Rusije

Arestović se zajebao, evo njegovi neprijatelji u Ukrajini sad traže suđenje i zatvor.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 17 Jan - 15:11

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Arestovič je vjerujem rekao istinu, lik je kao Strelkov za Ruse. Govori istinu bez dalke na jeziku.

Istina je vjerojatno da je Ukrainska PZO pogodila Rusku krstareću raketu koja je onda sa pola tona exploziva pala na civilnu zgradu. Krivica je sve jedno na Rusima, ali možda se ne može onda više prodati kao ratni zločin jer Ukrainci pokušavaju prodati priču da su Rusi namjerno gađali civilnu zgradu sa krstarećim raketama.


Na tri kilometra od zgrade je elektrana, i to doslovno direktna zračna linija iz smjera Rusije

Arestović se zajebao, evo njegovi neprijatelji u Ukrajini sad traže suđenje i zatvor.

a i ti Ukrainci su debili odmah zatvor i suđenje. Tek tada sve to dobija na medijskoj pozornosti.
Da su bili pametni, trebali su ga samo nazvati na mobitel i reći mu da pripazi na jezik. Ovako privlače pozornost na sebe, negativnu, plus neće više nitko vjerovati u službenu priču. U ostalom Rusi su krivi u svakom slučaju, samo u ovom Arestovič(vjerojatno točnom) slučaju ne radi se o ratnom zločinu nego kolateralnoj šteti

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Tue 17 Jan - 15:13

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Pazi ovo navodno Gerasimov(Igor Šuško je poznat po FSB leaksu , kao navodno ima izvore iz FSBa koji mu leekaju unutarnje informacije)
planira novu stratešku operaciju. Išlo bi se iz Bjelorusije u smjeru Lvivla. Cilj bi bio osvojiti Lvivl i tako odsjeći Ukrianu od granice sa Poljskom preko koje dolazi skoro sva logistika i time bi Ukraina bila ... izbačena iz rata

Inače prema komentarima takav napad je osuđen na neuspjeh, however ne bi me čudilo zadnji očajni Ruski napad, kao Njemački ofenziva na Ardene 1944

Ofanziva bi krenula kroz nekoliko tjedana

kliknite dolje ispod i pročitajte cijelu raspravu i ostale postove u threadu
E ovo je propagandni rat.
Tisuce vojnih obveznika iz tog dijela smugnut ce na zapad zbog slicnih najava.
Ovakav napad nije realan niti rusi imaju navedene snage, ali nije nemoguce da nesto pokusaju i skrenu paznju ukrajinaca
s prave fronte.
Ovo se pusta namjerno  s ciljem izazivanja panike u ukrajinskim redovima.

Ovo je glupost. Rusi će napraviti ofenzivu samo ne ove veličine i ne kroz Bjelorusiju prem Poljskoj. 



Po Ruskim izvorima glavni cilj Ukrajinaca je izbiti do Milerovog i M4 autoceste. Sa time ode čitava logistika SVO.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Tue 17 Jan - 15:15

Čak smatraju kako je to bio glavni cilj Harkivske ofenzive, gdje su Rusi jedva zaustavili Ukrajinski prodor u Luhansku oblast. 

takav događaj bi ih izbacio iz rata
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 17 Jan - 15:15

AssadNaPodmornici wrote:Nevidi se ništa nego dijelić sekunde. Projektil je mogao biti pogođen nekoliko km prije i onda skrenuti umjesto sa elektrane na zgradu i tako "putovati" nekoliko desetaka sekundi.

Najbolje bi bilo da pošalju neki "radarski" log-book sa toga područja a to je vojna tajna i to nećemo saznati vjerojatno nikada.
A i nije toliko bitno za nastavak rata, to je više dio propagadnog rata. Arestoviču je vjerojatno jezik bio malo brži od pameti i sada snosi posljedice.
Ne može tako to kako ti misliš. Nema dejstovanja PZO-a nigdje okolo a raketa leti pravocrtno direkt.

Jesi vidio pogodak ? Pravo u zgradu.

Ako je istina da je ta elektrana tu tri km onda je istina da su gađali elektranu al to nije raketa za to međutim ona zgrada je prije te elektrane valjda na putanji i radar ju je percepirao kao metu jer ima veliki radarski odraz i pravo u nju. Ono, onaj pogodak onako u srce zgrade nije slučajnost tj netko skrenuo projektil a šta i snimke dematiraju nego je raketa pronašla metu po radarskom odrazu al zgradu koja je velika i prije elektrane a ne elektranu kako su Rusi planirali da ona pogodi.


Čitaj :


Projektil koji je razorio stambenu zgradu u Dnjipru, pri čemu je poginulo više desetaka ljudi, a više od 70 ih je ranjeno, oružje je namijenjeno uništavanju nosača zrakoplova, a ne preciznom gađanju kopnenih meta. Radi se o projektilu Kh-22, koji se u Sovjetskom Savezu proizvodio od 1962. 


Kako bi pogodio svoju metu, Kh-22 se vodi inercijskim navođenjem - bez ikakvog GPS signala - te samo u završnom dijelu svojeg leta pali svoj radar kako bi pronašao metu visokog radarskog kontrasta. U pomorskom ratovanju radi se o brodovima, iako se može koristiti i za napade na mostove ili brane.


U kopnenom ratovanju radarsko navođenje potpuno je neupotrebljivo te je teško predvidjeti gdje će Kh-22 pasti jednom kada se ispali. Kao takav, Kh-22 je zapravo beskoristan kao taktičko oružje i može se koristiti jedino za teroriziranje stanovništva jer je iznimno velika opasnost od nanošenja štete civilnoj infrastrukturi i ubijanja civila. No, iz perspektive ruske strane, ima jednu veliku prednost - ukrajinska protuzračna obrana ga ne može oboriti.


Kh-22 je nadzvučni krstareći projektil zamišljen da brzinom do 4,6 maha juri prema poziciji neprijateljske borbene skupine nosača zrakoplova. Većina raketa protuzračne obrane sporija je od Kh-22 i ne može oboriti ovo oružje. Zapovjednik ratnog zrakoplovstva Oružanih snaga Ukrajine Mikola Oleščuk kazao je kako je Rusija dosad ispalila 210 ovakvih projektila te da niti jedan nije oboren. Prema Oleščuku, samo najnovije varijante Patriot protuzračnih sustava, PAC-3 mogu oboriti Kh-22.

Rusi ubili civile projektilom za uništavanje nosača aviona: ‘Ukrajinci ga ne mogu oboriti‘

Mala napomena : GPS u doba SSSR-a kad se ovo radilo nije ni postojalo tako da očito prazne skladišta od starog naoružanja i gađaju sad ključnu infrastrukturu s ovim po Ukrajini ( Ukrajina nema velike brodove pa da ovo uopće i imaju di koristit u vojnom smislu u ovakvoj situaciji u nekakvom pomorskom ratovanju čak i kad bi htjeli ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176427
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 17 Jan - 15:36

Moguće da si u pravu. Pod uvjetom da je bio Kh-22. To je ono što Ukrainci tvrde. Koji vrlo često lažu što je i normalno u ratu .
A moguće da je i Arestovič u pravu. Nije prvi put da netko pogodi krstareću raketu , i onda ne eksplodira u zraku i padne negdje i detonira. To je dapače više pravilo nego izuzetak.

Ali nije niti bitno, niti ćemo ikada saznati istinu. Možda je i Arestovič dobio krivu informaciju. Možda je i rekao točnu informaciju(koju sve jedno nije smio dati).
Ali ne bih sada širio raspravu i zagušio temu sa raspravom da li je Arestovič rekao točnu činjenicu ili nije. Idemo dalje.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Tue 17 Jan - 15:37

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Nevidi se ništa nego dijelić sekunde. Projektil je mogao biti pogođen nekoliko km prije i onda skrenuti umjesto sa elektrane na zgradu i tako "putovati" nekoliko desetaka sekundi.

Najbolje bi bilo da pošalju neki "radarski" log-book sa toga područja a to je vojna tajna i to nećemo saznati vjerojatno nikada.
A i nije toliko bitno za nastavak rata, to je više dio propagadnog rata. Arestoviču je vjerojatno jezik bio malo brži od pameti i sada snosi posljedice.
Ne može tako to kako ti misliš. Nema dejstovanja PZO-a nigdje okolo a raketa leti pravocrtno direkt.

Jesi vidio pogodak ? Pravo u zgradu.

Ako je istina da je ta elektrana tu tri km onda je istina da su gađali elektranu al to nije raketa za to međutim ona zgrada je prije te elektrane valjda na putanji i radar ju je percepirao kao metu jer ima veliki radarski odraz i pravo u nju. Ono, onaj pogodak onako u srce zgrade nije slučajnost tj netko skrenuo projektil a šta i snimke dematiraju nego je raketa pronašla metu po radarskom odrazu al zgradu koja je velika i prije elektrane a ne elektranu kako su Rusi planirali da ona pogodi.


Čitaj :


Projektil koji je razorio stambenu zgradu u Dnjipru, pri čemu je poginulo više desetaka ljudi, a više od 70 ih je ranjeno, oružje je namijenjeno uništavanju nosača zrakoplova, a ne preciznom gađanju kopnenih meta. Radi se o projektilu Kh-22, koji se u Sovjetskom Savezu proizvodio od 1962. 


Kako bi pogodio svoju metu, Kh-22 se vodi inercijskim navođenjem - bez ikakvog GPS signala - te samo u završnom dijelu svojeg leta pali svoj radar kako bi pronašao metu visokog radarskog kontrasta. U pomorskom ratovanju radi se o brodovima, iako se može koristiti i za napade na mostove ili brane.


U kopnenom ratovanju radarsko navođenje potpuno je neupotrebljivo te je teško predvidjeti gdje će Kh-22 pasti jednom kada se ispali. Kao takav, Kh-22 je zapravo beskoristan kao taktičko oružje i može se koristiti jedino za teroriziranje stanovništva jer je iznimno velika opasnost od nanošenja štete civilnoj infrastrukturi i ubijanja civila. No, iz perspektive ruske strane, ima jednu veliku prednost - ukrajinska protuzračna obrana ga ne može oboriti.


Kh-22 je nadzvučni krstareći projektil zamišljen da brzinom do 4,6 maha juri prema poziciji neprijateljske borbene skupine nosača zrakoplova. Većina raketa protuzračne obrane sporija je od Kh-22 i ne može oboriti ovo oružje. Zapovjednik ratnog zrakoplovstva Oružanih snaga Ukrajine Mikola Oleščuk kazao je kako je Rusija dosad ispalila 210 ovakvih projektila te da niti jedan nije oboren. Prema Oleščuku, samo najnovije varijante Patriot protuzračnih sustava, PAC-3 mogu oboriti Kh-22.

Rusi ubili civile projektilom za uništavanje nosača aviona: ‘Ukrajinci ga ne mogu oboriti‘

Mala napomena : GPS u doba SSSR-a kad se ovo radilo nije ni postojalo tako da očito prazne skladišta od starog naoružanja i gađaju sad ključnu infrastrukturu s ovim po Ukrajini ( Ukrajina nema velike brodove pa da ovo uopće i imaju di koristit u vojnom smislu u ovakvoj situaciji u nekakvom pomorskom ratovanju čak i kad bi htjeli ).

Do sad su tvrdili da su obarali kh-22

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Ac6b7c10[url=https://servimg.com/view/20277616/608]Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 B2c82310[/url]
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 17 Jan - 15:38

AssadNaPodmornici wrote:Moguće da si u pravu. Pod uvjetom da je bio Kh-22. To je ono što Ukrainci tvrde. Koji vrlo često lažu što je i normalno u ratu .
A moguće da je i Arestovič u pravu. Nije prvi put da netko pogodi krstareću raketu , i onda ne eksplodira u zraku i padne negdje i detonira. To je dapače više pravilo nego izuzetak.

Ali nije niti bitno, niti ćemo ikada saznati istinu. Možda je i Arestovič dobio krivu informaciju. Možda je i rekao točnu informaciju(koju sve jedno nije smio dati).

Istina ti je ovo šta ti ja kažem. pirat Vjeruj meni.

A koja je elektrana bila meta ako itko zna da vidim.

Morat će ponovit gađanje. lol!


Ovo prvo im nevalja ništa.


Last edited by RayMabus on Tue 17 Jan - 15:41; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176427
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Tue 17 Jan - 15:40

AssadNaPodmornici wrote:Moguće da si u pravu. Pod uvjetom da je bio Kh-22. To je ono što Ukrainci tvrde. Koji vrlo često lažu što je i normalno u ratu .
A moguće da je i Arestovič u pravu. Nije prvi put da netko pogodi krstareću raketu , i onda ne eksplodira u zraku i padne negdje i detonira. To je dapače više pravilo nego izuzetak.

Ali nije niti bitno, niti ćemo ikada saznati istinu. Možda je i Arestovič dobio krivu informaciju. Možda je i rekao točnu informaciju(koju sve jedno nije smio dati).
Ali ne bih sada širio raspravu i zagušio temu sa raspravom da li je Arestovič rekao točnu činjenicu ili nije.  Idemo dalje.

Aresrovič dobro kaže, sve skupa se digla nepotrebna prašina. 

I da je oboreno sa S-300v, to ne mjenja nelegalnost rata… previše se troši energije na nametanje narativa kao sa onim događajem u Poljskoj, što zna biti kontraproduktivno 


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 1921f410
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Tue 17 Jan - 15:42

Rusija bi trebala prekinuti sve napore na regrutiranju Srba da se bore uz njenu paravojnu skupinu Wagner u Ukrajini, poručio je srbijanski predsjednik Aleksandar Adem Vuchiqi.

Adem Vuchiqi je poručio da "nije fer" pozivati na regrutiranje Srba u redove ruske paravojne skupine Wagner u Ukrajini, dodavši da je Srbija jedina zemlja u Europi koja nije uvela sankcije Rusiji.
Adem Vuchiqi je ustvrdio da je takvo sudjelovanje protivno srbijanskim zakonima. Aludirajući na tekst objavljen početkom januara na srpskom servisu Russia Today (RT Balkan) da privatna plaćenička grupa Wagner regrutira nove pripadnike on je osudio oglas za prijavu dobrovoljaca ističući da je to protivno srbijanskim zakonima.
Srbijanski zakoni zabranjuju sudjelovanje državljanima Srbije u sukobima u inostranstvu, ali se iz objava ruske strane vidi da neutvrđeni broj državljana Srbije ipak sudjeluje na ruskoj strani.
Ruska novinska agencija RIA Novosti emitirala je ranije TV snimku dvojice maskiranih muškaraca predstavivši ih kao srbijanske dobrovoljce na području Zaporožja u Ukrajini pod kontrolom Rusije, prenio je Reuters.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 17 Jan - 15:47

Hektorović wrote:

Do sad su tvrdili da su obarali kh-22

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Ac6b7c10Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 B2c82310
Možda to jedno ispred Odese zato šta su tamo Neve i drugi jači PZO sistemi a ispred Odese je more dakle brisani prostor pa je vidili ( vidili da kreće ispaljivanje nečega a čekaju to da krene ) da ide na njih pa poslali pravo prema njoj te rakete iz Neve i jačih PZO. Jedino tako : vide i očekuju iz tog pravca pravolinijski napad pa onda kad krene rokaju u tom smjeru odakle ova stiže na njih a u Odesi imaju Neve i drugo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176427
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum