ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 13 of 50 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Thu 12 Jan - 21:58

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 0d7cfb10

Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Thu 12 Jan - 22:00

AssadNaPodmornici wrote:@dijagram stoji što si rekao, ali sa druge strane i Rusima je tek nakon 2-3 teške katastrofe došlo iz guzice u glavu pa su proglasili mobilizaciju i sproveli neke reforme. Da su to napravili 1.4 nebi izgubili niti Herson niti Harkivsku oblast. . Tu su mi bile one smiješne priče o tome da su Rusi gotovi do proljeća /ljeta a ove debilne izjave da nemaju municije su debilne.
Samo običnim googlanjem možeš doći do informacije da Rusi godišnje mogu proizvesti 1.5 milijuna granata i mjesečno 50ak krstarećih raketa. Nije dovoljno da imaju dominaciju koju su imali prije prošlog ljeta, ali sasvim dovoljno da mogu neograničeno ratovati očito da Rusima ne smetaju gubici asevi bez problema planiraju gubiti 50 000 mrtvih godišnje i nema problema.
Da stoji što je dijagram rekao da su Ukraincima još kada je počeo rat uz sve ovo što su poslali, poslali i osigurali obuku za 500 zapadnih tenkova i 1000 teških oklopnih vozila i da su na račun toga opremili 10ak mehaniziranih i tenkovskih brigada, i da su uz one ofenzive krenuli u jedan proboj iz Zaporozja prema crnom moru rat bi bio gotov sada.
However za dalje biti će gadno.
Ja sam rekao da bi Ukr pobjeda bila i da se vrate na granice 24.veljače prije rata

Iračko-Iranski rat

Ameri su mislili kako će 10.000 mrtvih biti politička katastrofa za Ruse, novi Afganistan.

Čini se kako su se sovjetske majke više brinule za svoju dijecu nego ove danas.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Thu 12 Jan - 22:20

Hektorović wrote:Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 0d7cfb10


Hahaha, Ukrajinci opet zajebali Ruse! 
Pobjegli su im! Nisu ih uspjeli niti opkoliti niti zarobiti.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28830
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Thu 12 Jan - 23:07

čim srbi cvile, dobro je.

pisah već prije- konvencionalno rusija nema šanse.

isto tako sam pisao da će cijena nafte drastično pasti.

obrazac se ponavlja.

mali iz kremlja je zabrijao da je faca, a nije.

nafta će očito još više pasti.
u europi pingvini žive samo u zoo.

prošli smo solsticij. dani postaju duži, temperature su ionako visoke.
procjene tuljka i kamerada bile su skroz pogrešne jer plina i nafte u eu i us ima previše.

kao i svi ratovi i ovaj će se dobiti ekonomski, a kao i svi završit će kapitulacijom.

kolonija se zajebala, a tuljko je bio predugo u njemačkoj. i družio se s mutti i ribežom.
oboje pod istragom.

a srbi neka krepaju zajedno s braćom. njima je razlika 3€ po kubiku od životne važnosti.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Fri 13 Jan - 12:30

AssadNaPodmornici wrote:@dijagram stoji što si rekao, ali sa druge strane i Rusima je tek nakon 2-3 teške katastrofe došlo iz guzice u glavu pa su proglasili mobilizaciju i sproveli neke reforme. Da su to napravili 1.4 nebi izgubili niti Herson niti Harkivsku oblast. . Tu su mi bile one smiješne priče o tome da su Rusi gotovi do proljeća /ljeta a ove debilne izjave da nemaju municije su debilne.
Samo običnim googlanjem možeš doći do informacije da Rusi godišnje mogu proizvesti 1.5 milijuna granata i mjesečno 50ak krstarećih raketa. Nije dovoljno da imaju dominaciju koju su imali prije prošlog ljeta, ali sasvim dovoljno da mogu neograničeno ratovati očito da Rusima ne smetaju gubici asevi bez problema planiraju gubiti 50 000 mrtvih godišnje i nema problema.
Da stoji što je dijagram rekao da su Ukraincima još kada je počeo rat uz sve ovo što su poslali, poslali i osigurali obuku za 500 zapadnih tenkova i 1000 teških oklopnih vozila i da su na račun toga opremili 10ak mehaniziranih i tenkovskih brigada, i da su uz one ofenzive krenuli u jedan proboj iz Zaporozja prema crnom moru rat bi bio gotov sada.
However za dalje biti će gadno.
Ja sam rekao da bi Ukr pobjeda bila i da se vrate na granice 24.veljače prije rata

Naravno, rusi su strasno zakazali, iznenadili cijeli svijet, njihov potencijal smatran je i vise nego dovoljnim da ce lako pregaziti ukrajinu itd.
Napravili su bezbroj pogresaka, od pocetka pa tijekom operacija.
Tek zadnjih dva mjeseca rade pomake koji imaju logiku vojne taktike.
I to se vidi na terenu.
Ogromna zemlja s ogromnim naoruzanjem, ne moze se to tek tako iscrpiti ni u ljudstvu ni municiji.
Pogotovo je to tesko nesuporedivo manjoj ukrajini koja za sada ljudstvom uspijeva parirati , a oruzjem samo utoliko koliko joj dostavi zapad.
Ukrajina si ne smije dopustiti pogreske kakve su radili rusi.
Nije ni dopustala, tek ovo kod Bakhmuta su prvi znaci pogresaka u procjeni ili nesto trece, to jos ne znamo, nismo na terenu i nemamo uvid, tek nagadjamo.
Ukrajince se obucava po Britaniji i tko zna gdje sve jos. No to je obuka pojedinacnih postrojbi, manjih ili nesto vecih, kao pomoc pri obrani.
Zapadni saveznici ukrajine ne obucavaju ih i ne pripremaju za oslobadjanje zemlje.
Ta obuka bi bila znatno sira i popracena svim potrebnim sredstvima koja smo spominjali kao nuzna za uspjesno napadno djelovanje.
Gotovo godinu nakon pocetka sukoba stizu dva sustava PZO Patriot. Dva. Ma jako ce preokrenuti situaciju i da ih je 22.
Niti sa 222 sustava Patriot ukrajina nece napraviti nista prema naprijed.
Uprosteno receno, ovakvi ukrajinci i s nesto novih donacija u oklopnim vozilima raztnog tipa tesko ce znatno potisnuti ovakve ruse.
Jesenas je odnos snaga bio takav da su ukrajinci s tim sredstvima koja ce tek dobiti za mjesec,dva ili tri mogli pobijediti one ruse kakvi su tada bili.
Ukrajinci su dobili par bitaka, a mogli su dobiti rat dovoljno opremljeni, sada ce biti sretni ako dobiju jos koju bitku s ovom konstelacijom snaga.
Da ne govorim o entuzijazmu koji ih je pokretao od ljetos, polako kopni.
Rusi ce mobilizirati jos, morat ce i ukrajinci.
Za neupucene, mobilizirani ruski vojnik ucinkovit je otprilike koliko i ukrajinski mobilizirani vojnik.
Pisao sam jesenas, sad je moment, naprijed, cak i poluspremni trebali su ici maksimalno, ucinak bi se vidio s onakvom dezorijentiranom ruskom vojskom.
Danas je na zalost sve malo drukcije poslozeno.
Rusi ce prepoznati trenutak kada se ukrajinu naoruzava ozbiljno s ciljem masovnog napada i imat ce vremena prilagoditi se i odgovoriti.
Imat ce jer vise nisu zbunjeni kao na pocetku kada se njihove obicne zapovijedi cekalo mjesecima na bojistu.
Takvu tromost i rusku nesposobnost bojim se necemo vise vidjeti.
Slijedi rat iscrpljivanja, ukrajinci ce oskudijevati u ljudstvu, pogotovo kvalitetnom, rusi s problemom u samoj rusiji, najveci putinov problem su rusi.
Do ljeta ce biti desetine tisuca mrtvih s obje strane, a pomaci mozda simbolicni.
Nije nemoguca pobjeda, ali jako je otezana, upitna, prava prilika propustena.
Rusi ce ratovati na nacin da ishode pregovore, a toce jednom i ukrajincima postati zelja, otpor prema tolikim smrtima rast ce vremenom.
To se dogadja kada crte miruju, onda stvari postaju besmislene za mnoge koji se tamo bore.
Vec svjedocimo nekim klipovima gdje osim ruskih i ukrajinski vojnici zazivaju mir, prestanak smrti, to se ljetos nije moglo cuti s njihove strane.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18709
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 13 Jan - 12:49

Evo dao sam si malo vremena  , da napravimo analizu snaga.
Ovo je bio rapored snaga tamo kada je rat počeo skoro prije točno godinu dana.
Naravno ovo je cijela Ruska aktivna vojska, oni su tada u Ukrianu ubacili 75% ovoga, znam da se govorilo o 2500 tenkova itd. (naravno i Rusija i Ukraina imaju u rezervi u skladištima još oružja iz SSSRa)

Rusija je tada (cijela kopnena vojska) imala 3417 tenkova, Ukraina malo manje od 1000(aktivnih).
Inače teško je naći točnu brojku o IFV/APCima ali aj idemo se samo držati tenkova.

Rusija je izgubila 1621 tenkova prema Oryxu. Recimo da svi nisu registrirani, pa ajmo množiti to sa 1.15x
Dobijemo Ruski gubitak  1864 tenkova.
Dakle ostalo im je 1550 tenkova(malo ćemo zaokružiti).
Godišnja proizvodnja im je 250 tenkova novih i modernizacija 600 starih. (impresivna brojka za svjetske standarde iako možda nedovoljna za rat u Ukraini). Dakle do sada su Rusi izbacili 850novih tenkova.
Dakle  Rusi bi trenutno mogli imati 2500 aktivnih tenkova kada dodaš one koje su maznuli Ukraincima. u Ukraini je sigurno raspoređeno onda po toj logici, recimo 2000 tenkova. Mislim da je uoči rata bilo 2500 tenkova, na nekih duplo manje vojnika nego sada.

Ukrainci , kada im dodaš gubitke, 447 , njih množim sa faktorom 1.25(mogu kasnije objasniti zašto je veći koeficijent), dolazimo do 560 tenkova. Tu smo na 420 aktivnih tenkova.
However ako ubacimo tenkove koje su maznuli Rusima(Oryx) , 535, recimo da ih je  2/3 stavljeno u pogon , to je 350 tenkova. Već smo na +900 tenkova.
Ukrainci su dobili 350 tenkova od saveznika(t-72 nadograđene uglavnom), tu su na 1250 tenkova.

Rusija je na na cca 2000 tenkova u Ukraini.


Prije je omjer na početku rata bio 2.5x u korist Rusije , sada 1.6x .

Ukrainci su neke napade(Harkivska oblast) izvodili gdje su na cijeloj fronti imali preko 2x manje tenkova uspješno.
Evo wagner je osvojio Soledar a da uopće nije išao sovjetskom/ruskom/jna doktrinom da moraju imati totalnu nadmoć u teškom željezu.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21142
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vuksadinare Fri 13 Jan - 12:52

ukrajincima sada pod hitno treba neka uspjesna akcija..ne dozvoliti da ruje ostanu u momentumu..ali lako je to reci..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 13 Jan - 12:56

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:@dijagram stoji što si rekao, ali sa druge strane i Rusima je tek nakon 2-3 teške katastrofe došlo iz guzice u glavu pa su proglasili mobilizaciju i sproveli neke reforme. Da su to napravili 1.4 nebi izgubili niti Herson niti Harkivsku oblast. . Tu su mi bile one smiješne priče o tome da su Rusi gotovi do proljeća /ljeta a ove debilne izjave da nemaju municije su debilne.
Samo običnim googlanjem možeš doći do informacije da Rusi godišnje mogu proizvesti 1.5 milijuna granata i mjesečno 50ak krstarećih raketa. Nije dovoljno da imaju dominaciju koju su imali prije prošlog ljeta, ali sasvim dovoljno da mogu neograničeno ratovati očito da Rusima ne smetaju gubici asevi bez problema planiraju gubiti 50 000 mrtvih godišnje i nema problema.
Da stoji što je dijagram rekao da su Ukraincima još kada je počeo rat uz sve ovo što su poslali, poslali i osigurali obuku za 500 zapadnih tenkova i 1000 teških oklopnih vozila i da su na račun toga opremili 10ak mehaniziranih i tenkovskih brigada, i da su uz one ofenzive krenuli u jedan proboj iz Zaporozja prema crnom moru rat bi bio gotov sada.
However za dalje biti će gadno.
Ja sam rekao da bi Ukr pobjeda bila i da se vrate na granice 24.veljače prije rata

Naravno, rusi su strasno zakazali, iznenadili cijeli svijet, njihov potencijal smatran je i vise nego dovoljnim  da ce lako pregaziti ukrajinu itd.
Napravili su bezbroj pogresaka, od pocetka pa tijekom operacija.
Tek zadnjih dva mjeseca rade pomake koji imaju logiku vojne taktike.
I to se vidi na terenu.
Ogromna zemlja s ogromnim naoruzanjem, ne moze se to tek tako iscrpiti ni u ljudstvu ni municiji.
Pogotovo je to tesko nesuporedivo manjoj ukrajini koja za sada ljudstvom uspijeva parirati , a oruzjem samo utoliko koliko joj dostavi zapad.
Ukrajina si ne smije dopustiti pogreske kakve su radili rusi.
Nije ni dopustala, tek ovo kod Bakhmuta su prvi znaci pogresaka u procjeni ili nesto trece, to jos ne znamo, nismo na terenu i nemamo uvid, tek nagadjamo.
Ukrajince se obucava po Britaniji i tko zna gdje sve jos. No to je obuka pojedinacnih postrojbi, manjih ili nesto vecih, kao pomoc pri obrani.
Zapadni saveznici ukrajine ne obucavaju ih i ne pripremaju za oslobadjanje zemlje.
Ta obuka bi bila znatno sira i popracena svim potrebnim sredstvima koja smo spominjali kao nuzna za uspjesno napadno djelovanje.
Gotovo godinu nakon pocetka sukoba stizu dva sustava PZO Patriot. Dva. Ma jako ce preokrenuti situaciju i da ih je 22.
Niti sa 222 sustava Patriot ukrajina nece napraviti nista prema naprijed.
Uprosteno receno, ovakvi ukrajinci i s nesto novih donacija u oklopnim vozilima raztnog tipa tesko ce znatno potisnuti ovakve ruse.
Jesenas je odnos snaga bio takav da su ukrajinci s tim sredstvima koja ce tek dobiti za mjesec,dva ili tri mogli pobijediti one ruse kakvi su tada bili.
Ukrajinci su dobili par bitaka, a mogli su dobiti rat dovoljno opremljeni, sada ce biti sretni ako dobiju jos koju bitku s ovom konstelacijom snaga.
Da ne govorim o entuzijazmu koji ih je pokretao od ljetos, polako kopni.
Rusi ce mobilizirati jos, morat ce i ukrajinci.
Za neupucene, mobilizirani ruski vojnik ucinkovit je otprilike koliko i ukrajinski mobilizirani vojnik.
Pisao sam jesenas, sad je moment, naprijed, cak i poluspremni trebali su ici maksimalno, ucinak bi se vidio s onakvom dezorijentiranom ruskom vojskom.
Danas je na zalost sve malo drukcije poslozeno.
Rusi ce prepoznati trenutak kada se ukrajinu naoruzava ozbiljno s ciljem masovnog napada i imat ce vremena prilagoditi se i odgovoriti.
Imat ce jer vise nisu zbunjeni kao na pocetku kada se njihove obicne zapovijedi cekalo mjesecima na bojistu.
Takvu tromost i rusku nesposobnost bojim se necemo vise vidjeti.
Slijedi rat iscrpljivanja, ukrajinci ce oskudijevati u ljudstvu, pogotovo kvalitetnom, rusi s problemom u samoj rusiji, najveci putinov problem su rusi.
Do ljeta ce biti desetine tisuca mrtvih s obje strane, a pomaci mozda simbolicni.
Nije nemoguca pobjeda, ali jako je otezana, upitna, prava prilika propustena.
Rusi ce ratovati na nacin da ishode pregovore, a toce jednom i ukrajincima postati zelja, otpor prema tolikim smrtima rast ce vremenom.
To se dogadja kada crte miruju, onda stvari postaju besmislene za mnoge koji se tamo bore.
Vec svjedocimo nekim klipovima gdje osim ruskih i ukrajinski vojnici zazivaju mir, prestanak smrti, to se ljetos nije moglo cuti s njihove strane.
100% se slažem s tobom. Smatram da će Ukrainci prije pregovora pokrenuti još jednu veliku ofenzivu i o njoj će ovisti tempo pregovora. Ali ovo sa Njemačkom mi ide na kurac , da Njemačka popusti(a popustit će) i da od Europe dobiju 6-7% aktivnih Leo2 tenkova, + 50ak Challenger2 tenkova, to je preko 300 tenkova. I dobiju 600 oklopnih vozila, BradleyM2, MarderA3, WarriorIFV, sve skupa od ovoga mogu formirati nekoliko udarnih tenkovskih i mehaniziranih brigada, i sa time bi mogli na proboj na ljeto negdje.
Vidim imaju i Ukrainci vizualno potvrđene gubitke u SPGovima, Poljski Krabovi i sovjetske Gvozdike Rusi uništavaju lancet dronovima. A novi SPGovi slabo stižu, tek sada Švedska šalje 12archera, i Ameri 18 paladina(više će Ameri još paladina poslati).
Treba proći i obuku za sve to, nakrcati nekoliko brigada sa tim oružjem, do 6og mjeseca imaju pola godine vremena, i onda juriš , uz postojeće snage, možda bi i mogli ostvariti neko lokalno iznanađenje, gdje bi Ruse tamanili prije toga tjednima HIMARS projektilima


Ruski vojnik ima u prosjeku nizak moral, ali kao takav ako iza sebe ima artiljeriju, tenkove, i puno ih je i ako hrana i smještaj nisu tolika katastrofa možda jest zakurac za napad , nekako će otrpiti svojih pola godine na fronti i pucati na protivnika u obrani..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21142
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 14 Jan - 10:09

Magyar na telegramu pratio grupu Wagnerovaca , izbrojali ih 25 kako se ušetali u jednu kuću u Soledaru.
Poslali su kordinate HIMARS ekipi i ovi su ispalili točno jednu raketu(navodno).


iako takve stvari se događaju i Ukraincima


Nakon pada većine soledara, Rusi su jučer ili prekjučer uzeli cijele Opytne kod Bahmuta, drugih promjena nema. Rusi gomilaju resurse u BjeloRusiji lako moguće da ti luđaci pokrenu neku ofenzivu od gore - to bi bilo super za Ukraince.

Drugo čeka se navodna ofenziva ili dvije Ukrainaca. Još treba biti malo ispod nule da se zamrzne tlo za tešku mehanizaciju da može preko njega. A možda i zimska ofenziva izostane dok Ukrainci ne nagomilaju još resursa.
Većina ljudi se slaže da rat završava 2023 godine, u kakvom će obliku biti Ukraina ovisi o budućoj ofenzivi koju će ovi sigurno izvesti. Međutim dobro bi im došlo još tenkova i oklopnih vozila.

Britanski Challenger2 tenkovi će uskoro biti u Ukraini, to je potvrđeno na službenoj razini. 12 komada za sada.
Leo2 , Njemačka bi mogla popustiti. Onda bi Zalužni mogao dobiti 300 zapadnih tenkova i 600 modernih IFVoa da može formirati novih nekoliko mehaniziranih/tenkovskih brigada, isključivo za ofenzivne operacije. Jedan prodor prema Melitopolu bi mogao omogućiti Ukraincima povoljne pregovaračke pozicije. Propast ili ne pokretanje takve ofenzive bi omogućilo Rusima da zacementiraju osvojeno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21142
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Sat 14 Jan - 12:05

AssadNaPodmornici wrote:Nakon pada većine soledara,  Rusi su jučer ili prekjučer uzeli cijele Opytne kod Bahmuta, drugih promjena nema. Rusi gomilaju resurse u BjeloRusiji lako moguće da ti luđaci pokrenu neku ofenzivu od gore - to bi bilo super za Ukraince.

Prije svega iskorištavaju Bjelorusiju kao bazu za obuku.

Naime potrebni su ti ljudi da bi sprovodio obuku. Rusija nema dovoljno ljudi i za Ukrajinu i za okuku 160.000 mobiliziranih.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sat 14 Jan - 12:49

AssadNaPodmornici wrote:Nakon pada većine soledara,  Rusi su jučer ili prekjučer uzeli cijele Opytne kod Bahmuta, drugih promjena nema. Rusi gomilaju resurse u BjeloRusiji lako moguće da ti luđaci pokrenu neku ofenzivu od gore - to bi bilo super za Ukraince.
Prema SkyNews-u, Ukri se već uvelike pripremaju za rusku ofenzivu iz Bjelorusije.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10293
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sat 14 Jan - 12:51

-Zalužni je izvijestio Zelenskog o neuspjehu tri pokušaja protunapada na Soledar, u kojimsa su sudeovale 25.zračno-desantna brigada, 17.brigada i 72.brigada. Nijed od protunapada nije postigao pozitivan rezultat.
Ruske snage rasporedile su topništvo u grad i počele gađati po njihovim položajima i napadnim pravcima što ih je spriječilo da izvrše postavljeni zadatak.
-ruskim snagama kod Kremine stigla 24 modernizirana T-90M i 18 T-72B3 obrazac 2022.
-tvrtka ruske namjenske industrije Arzamas Machine Building Plant OS RF isporučila 40 novoproizvedenih oklopnih transportera na kotačima, konfiguracija 8x8, tipa BTR-82A.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10293
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sat 14 Jan - 12:57

Kako stvari stoje, T-90M i T-72B3 obr. 2022. bi u skorijoj budućnosti (4-5 godina) mogli činiti i do 70% ruskog tenkovskog arsenala.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10293
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Sat 14 Jan - 13:09

AlfaOmega wrote:Kako stvari stoje, T-90M i T-72B3 obr. 2022. bi u skorijoj budućnosti (4-5 godina) mogli činiti i do 70% ruskog tenkovskog arsenala.

Pa kad su imali katastrofalne gubtike T-80, u biti čitava 1 gardijska tenovska armija je spržena oko harkiva kao i 200ta motorizirana brigaga.

naspram Žuraljova i Dvornikov i Lapin ispadaju kao Patton
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sat 14 Jan - 13:36

Čuo sam iz više izvora da će Rusi T-80-ku u potpunosti povući iz upotrebe.

U biti nakon kraha projekta Black Eagle, i uništenja jedinog primjerka ovog tenka još u ranoj fazi rata u Ukrajini, ta šasija je osuđena na propast. Mada je šteta, jerbo Black Eagle je ima potencijala. Ali nije bilo para.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10293
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Sat 14 Jan - 13:44

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Fb_img70

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Sat 14 Jan - 13:44

SAD počinje obučavati ukrajinsku vojsku na vozilima "Bradley". To je izjavio glasnogovornik Pentagona Pat Ryder. "Očekujemo da će ova obuka trajati tjednima, a ne mjesecima." Prema njegovim riječima, ukrajinski vojnici počeli su obuku za upravljanje vozilom u Njemačkoj


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Fb_img71

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Sat 14 Jan - 13:46

Karta područja Kremine, veliki napredak Ukrajinske vojske.


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Fb_img72

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Sat 14 Jan - 13:49

AlfaOmega wrote:Čuo sam iz više izvora da će Rusi T-80-ku u potpunosti povući iz upotrebe.

U biti nakon kraha projekta Black Eagle, i uništenja jedinog primjerka ovog tenka još u ranoj fazi rata u Ukrajini, ta šasija je osuđena na propast. Mada je šteta, jerbo Black Eagle je ima potencijala. Ali nije bilo para.

Black Eagle je bio još u kasnom sovjetskom savezu razvijana duboka modernizacija na standard T-80UM2, umjesto njega odradili su jeftiniju modernizaciju na standard T-80BMV sa suvremenijim FCS i reaktivnim panelima.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Sat 14 Jan - 13:51

Kongres pristaša neovisnosti Ingušetije (sada dio Rusije) održan je u Istanbulu . U svojoj deklaraciji glavar Ingušetije osudio je rusku aneksiju Krima , invaziju na Ukrajinu i druge ruske ratne zločine. Ingušetija će težiti neovisnosti.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Ingush10

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Sat 14 Jan - 13:52

Piše: Domagoj Franić

Odlično, upravo kako sam i napisao. Soledar stoji ("stoji grad", sjećate se pjesme) a Ukrajinci polako osvajaju Kreminu.

Bilo je nekakvih glasina i pretpostavki ali sada evo i zvanične potvrde.

Glasnogovornik istočne grupe Cherevaty izvijestio je da su Ukrajinske postrojbe ušle u predgrađe Kremine. Još jednom odbijen je pokušaj napada rusa na Chervonopopivku.

Slijedećih nekoliko dana očekivati je i prodor u Svatove i potpuno oslobađanje Kremine koju ne spašavaju ni pojačanja ruskih padobranaca koja su bila intezivna zadnjih dana.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Fb_img73

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 13 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 50 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum