ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 11 of 50 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 30 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 14/11/2022, 20:58

Hola Prystan je, prema mještanima pod punom kontrolom Ukrajinske vojske. Službene potvrde nema i ne treba je očekivati dokle god se provode operativna postupanja na lijevoj obali Dnjepra.
Objava Glavnog stožera Ukrajinske kaže da "zbog teške humanitarne situacije Rusija planira provesti potpunu evakuaciju civilnog stanovništva iz Kreminne, Severodonjecka i Rubižna u Luganskoj oblasti"
Postali rusi "humanitarci"? Nakon tolikih zločina. Podsjeća li vas priča na Kherson? Nadamo se skorom, istovjetnom završetku.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 314730196_10222978030024052_6432038134402853413_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeEQqtZyPzcYuon8dr8hTYY8I0Bn5UR0HIAjQGflRHQcgPXVEMx875jvfOuFj1ZTRwQ&_nc_ohc=UCU5oYms3NUAX_kfXvh&_nc_ht=scontent-prg1-1

Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 14/11/2022, 21:08

Charles III wrote:Kazahstan prekida velike isporuke žitarica iz Ruske Federacije u zemlje srednje Azije.
Razlog tome su visoke tranzitne tarife kazahstanskih željeznica: prijevoz žitarica pod takvim uvjetima za Rusku Federaciju postao je neisplativ. 
Tranzit preko teritorija Kazahstana je oko dva puta skuplji nego unutar Rusije. Ali to je samo prema Ruskim željeznicama, u stvarnosti je razlika puno veća. 
Ako ruska ruta košta 600-630 rubalja po toni, tada ćete za isti segment prijevoza kroz teritorij Kazahstana morati platiti 3150-3300 rubalja. 
To je zbog činjenice da je tranzitna tarifa vezana za tečaj švicarskog franka, a ne dolara, koji umjetno drže ruske vlasti.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 315682365_10222977001798347_2709564564962834078_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeEWxYSWIXin5qlM-PlfoA0S_0FswYGiAef_QWzBgaIB51upcHaFTefbCnFPapn-W2k&_nc_ohc=XZhRGN8I2RUAX_oTf7i&_nc_ht=scontent-prg1-1


toliko o placanjima u rubljama i tecaju iste spram $
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 14/11/2022, 21:49

Opća skupština Ujedinjenih naroda odobrila je 14. novembra rezoluciju kojom se Rusija poziva na odgovornost za kršenje međunarodnog prava zbog njene invazije na Ukrajinu, te se poziva na plaćanje odštete.

Za rezoluciju su glasale 94 zemlje, protiv je bilo 14 uz 73 suzdržane zemlje u tom 193-članom svjetskom tijelu.

Bosna i Hercegovina, Crna Gora i Sjeverna Makedonija su glasale ''za'', a Srbija je bila "suzdržana".

Protiv su bile Rusija, Kina, Bjelorusija, Iran i Sirija, pored ostalih.




moze rusija zaboravit zamrznutu lovu
koje samaranje napuhanog purana
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


RayMabus and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 14/11/2022, 22:50

HEROJSKA majka, nagrada iz sovjetske ere, ponovno je službena državna nagrada u Rusiji. Ruski predsjednik Vladimir Putin je dvije nagrade Herojske majke podijelio dvjema ženama, a jedna od njih odlazi supruzi čečenskog Lidera Ramzana Kadirova, piše neovisni ruski portal Meduza.

Medni Kadirova i Ruskinja Jamalija Olga Degtjarenko dobile su nagradu i priznanje za "svoja dostignuća u jačanju institucije obitelji i odgoju djece". Osim titule da su hrabre majke, svaka od njih dobiva i milijun rubalja.

Putin je sredinom kolovoza potpisao dekret kojim je ponovno oživljena nagrada Herojska majka. Prema dokumentu, žena postaje kvalificirana za titulu ako je ruska državljanka te ima desetero ili više djece koji su također ruski državljani. Bračni par Kadirov ima četrnaestero djece.

U SSSR-u titula Herojska majka postoji od 1944. godine. Dobitnice su dobivale medalju i razne subvencije. Prije raspada SSSR-a više od 400.000 žena dobilo je tu titulu, piše Meduza.




14 komada , obrezani stanca ka na traci
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


veber, AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by omni 14/11/2022, 22:59

debotoijusto wrote:HEROJSKA majka, nagrada iz sovjetske ere, ponovno je službena državna nagrada u Rusiji. Ruski predsjednik Vladimir Putin je dvije nagrade Herojske majke podijelio dvjema ženama, a jedna od njih odlazi supruzi čečenskog Lidera Ramzana Kadirova, piše neovisni ruski portal Meduza.

Medni Kadirova i Ruskinja Jamalija Olga Degtjarenko dobile su nagradu i priznanje za "svoja dostignuća u jačanju institucije obitelji i odgoju djece". Osim titule da su hrabre majke, svaka od njih dobiva i milijun rubalja.

Putin je sredinom kolovoza potpisao dekret kojim je ponovno oživljena nagrada Herojska majka. Prema dokumentu, žena postaje kvalificirana za titulu ako je ruska državljanka te ima desetero ili više djece koji su također ruski državljani. Bračni par Kadirov ima četrnaestero djece.

U SSSR-u titula Herojska majka postoji od 1944. godine. Dobitnice su dobivale medalju i razne subvencije. Prije raspada SSSR-a više od 400.000 žena dobilo je tu titulu, piše Meduza.




14 komada  , obrezani stanca ka na traci
TRPAAAJJJ!!!  :D :^0 Insallah.  :D
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 14/11/2022, 23:06

Noor wrote:
Šandor Winnetou wrote:
debotoijusto wrote:Ruski predsjednik Vladimir Putin potpisao je ukaz kojim je služenje vojnog roka dopustio i Rusima koji imaju dvojno državljanstvo, kao i onima koji žive u drugoj državi. Ruskoj vojsci se sada mogu pridružiti i osobe bez državljanstva. Ranije Rusi koji imaju dvojno državljanstvo nisu mogli služiti vojni rok, ali su stranci mogli ući u vojsku nakon potpisivanja ugovora.



@ringo pakira vrecu , rakun strepi
Eto to je to, ringo, alfa, crvljikasti, stanoje, django, srpinjo, melkior...mogu krenuti put rusije i pomoći braći u pravednoj borbi, valjda ih opet neće uhvatiti išijas kao onomad kad su trebali kosovo braniti.
levijatana i hartman...ovaj, svetca si zaboravio?
stavio sam tri točke  baš radi takvih zabludjelih ovčica a ima ih još pored svetca i levog  :trlja

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Noor likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 14/11/2022, 23:11

FRANK wrote:
Noor wrote:
Šandor Winnetou wrote:
debotoijusto wrote:Ruski predsjednik Vladimir Putin potpisao je ukaz kojim je služenje vojnog roka dopustio i Rusima koji imaju dvojno državljanstvo, kao i onima koji žive u drugoj državi. Ruskoj vojsci se sada mogu pridružiti i osobe bez državljanstva. Ranije Rusi koji imaju dvojno državljanstvo nisu mogli služiti vojni rok, ali su stranci mogli ući u vojsku nakon potpisivanja ugovora.



@ringo pakira vrecu , rakun strepi
Eto to je to, ringo, alfa, crvljikasti, stanoje, django, srpinjo, melkior...mogu krenuti put rusije i pomoći braći u pravednoj borbi, valjda ih opet neće uhvatiti išijas kao onomad kad su trebali kosovo braniti.
levijatana i hartman...ovaj, svetca si zaboravio?
To mi nikad nije bilo jasno kako neko moze drkat na ruse.
Koga je ta stoka usrecila nikoga.??? Doduse 1991 ruska mafija nije skrtarila na oruzju hrvatskoj.
A i ona pijana budaletina jeljcin je cak u polupijanom stanjju odlikovao i onog naseg jna generala.
Ali jednako tako misljenje iman prema englezima francuzima i amerima.
Koja je razlika ruska banda unistava ukrajinu a ovaj sveti trio unistio Libiju Siriju Irak jer eto oni imaju diktatore ups ipak se radilo o pljacki nafte.
To je to od situacije do situacije no generalno neka im je kuća jako daleko od naše u svakom pogledu.

Kaže cigo ciganki: jel ti znaš što je situacija?
Ne znam.
To ti je kad ti dođeš ranije kući i nađeš me u krevetu sa Sebijom!
Aha, kužim, to je kad ti dođeš ranije kući i nađeš me u krevetu sa Hajrom!
Slušaj ženo, ne mješaj situaciju i batine!

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 14/11/2022, 23:18

Charles III wrote:Piše: Domagoj Franić

Na Kinburn Spitu, Ukrajinska vojska pritiska neprijatelja. Trenutačno su tamo u tijeku borbene operacije.
Ovo na skici je moja pretpostavka aktivnosti slijedećih sati i dana. Ukrajinci će proboj snaga pokrivati i štititi jakim topničkim napadima na prednje crte rusa i "čistiti prolaz" Za udaljenije mete pokriće će raditi HIMARS-i. U međuvremenu će se na rtu trajektima iskrcati potrebno naoružanje i mehanizirane postrojbe za daljnji napredak.
Ova situacija jasno govori da će Tokmak u Zaporožju biti pod napadom i da će Zaporožje biti uskoro "novi Kherson". Ići na Kinburn Spit a da se ne otvori bojišnica u Zaporožju i eventualno još koji desant preko Dnjepra, jednostavno nema smisla.
Kreativni su Ukrajinci, možda se i kakva varka kotrlja iza brda dok se "osvaja Kiburn Spit"......znati ćemo uskoro. Neka se malo znoje.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 315291431_10222972818613770_3660689941515295343_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeEeRvYN5xJVPx2cI_HZMhxgRxJx3JnR2EZHEnHcmdHYRh951S_xgzoe-Rj2zNuJhXo&_nc_ohc=y8Z-LHD4w0IAX9I675O&_nc_ht=scontent-prg1-1

Ovaj poluotok je fakat dosta isturen. Još sam ranije razmišljao kako bi Ukri tu mogli okružiti Ruje. To se upravo sprema.
Vojna logika nalaže da se krene čistiti teren od mjesta gdje se nećeš morati okretati unatrag gledajući da ti netko ne zabije nož u leđa,  a ukri su upravo na tom tragu gdje će pritisnuti s juga barbare i ako to osiguraju s logistikom krim će pasti puno prije nego se itko nadao

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 14/11/2022, 23:21

Charles III wrote:Riječi nisu potrebne. Pola posla je obavljeno.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 315409337_10222973457789749_4055564464320745676_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeHC1hohjmaR6MKbVIc9k_Sw1h6j_ZAgm2_WHqP9kCCbb_78U0pi5_0QoZdkRZdrko8&_nc_ohc=mu5F_NnyfHUAX8qiRuN&_nc_ht=scontent-prg1-1
Bome jebena slika za ruse i rusofile, rekao bi za potonje i još puno gore nego za ruse.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/11/2022, 23:55

Ovako.. Neman za sada neku potvrdu o Ukr djelovanju sa druge strane Dnjepra i potencijalnim uspješnim himars udarima. Što ne znači da toga nema samo nemamo niti jedan dokaz da Ukr strane kao nemamo niti potvrde da ruske strane.
Sa druge strane Ruski izvori govore za svatove Kreminu da im je gadno tamo. To je to za sada

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by FRANK 15/11/2022, 03:00

Šandor Winnetou wrote:
FRANK wrote:
Noor wrote:
Šandor Winnetou wrote:
debotoijusto wrote:Ruski predsjednik Vladimir Putin potpisao je ukaz kojim je služenje vojnog roka dopustio i Rusima koji imaju dvojno državljanstvo, kao i onima koji žive u drugoj državi. Ruskoj vojsci se sada mogu pridružiti i osobe bez državljanstva. Ranije Rusi koji imaju dvojno državljanstvo nisu mogli služiti vojni rok, ali su stranci mogli ući u vojsku nakon potpisivanja ugovora.



@ringo pakira vrecu , rakun strepi
Eto to je to, ringo, alfa, crvljikasti, stanoje, django, srpinjo, melkior...mogu krenuti put rusije i pomoći braći u pravednoj borbi, valjda ih opet neće uhvatiti išijas kao onomad kad su trebali kosovo braniti.
levijatana i hartman...ovaj, svetca si zaboravio?
To mi nikad nije bilo jasno kako neko moze drkat na ruse.
Koga je ta stoka usrecila nikoga.??? Doduse 1991 ruska mafija nije skrtarila na oruzju hrvatskoj.
A i ona pijana budaletina jeljcin je cak u polupijanom stanjju odlikovao i onog naseg jna generala.
Ali jednako tako misljenje iman prema englezima francuzima i amerima.
Koja je razlika ruska banda unistava ukrajinu a ovaj sveti trio unistio Libiju Siriju Irak jer eto oni imaju diktatore ups ipak se radilo o pljacki nafte.
To je to od situacije do situacije no generalno neka im je kuća jako daleko od naše u svakom pogledu.

Kaže cigo ciganki: jel ti znaš što je situacija?
Ne znam.
To ti je kad ti dođeš ranije kući i nađeš me u krevetu sa Sebijom!
Aha, kužim, to je kad ti dođeš ranije kući i nađeš me u krevetu sa Hajrom!
Slušaj ženo, ne mješaj situaciju i batine!
Znaci lista najvecih zlocinackih drzava je nenadjebiva
RUSIJA,USA,VELIKA BRITANIJA I FRANCUSKA.

4 JAHACA APOKALIPSE KOJI SU VISE LJUDI pobili od kuge.
Dabogda nestali.
A cisto onako zbog povijesnih zasluga bi im nadodao Portugal i Spanjolsku ove potonje u costa rici naprosto "obozavaju" 
Onda ide Srbija i italija 
Ipak srbi barem u necemu moraju biti u top 10 a to je zlocib

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19986
2015-09-13


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by FRANK 15/11/2022, 03:02

Sta samo u costa rici 
Od rio grandea do ushuaie su naprosto ludi za spanjolcima
Otprilike kao mi za srpskom gamadi

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19986
2015-09-13


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 15/11/2022, 08:24

Charles III wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Odlične i korisne informacije

Franić i naš Dijagram pogađaju ko HIMARS, uz minimalna odstupanja.
:coffee  Je li to onaj s docasnicima:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 15/11/2022, 08:51

dijagram wrote:
Charles III wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Odlične i korisne informacije

Franić i naš Dijagram pogađaju ko HIMARS, uz minimalna odstupanja.
:coffee  Je li to onaj s docasnicima:)

E je, a dobro može i on malo falit , toleriramo , ko HIMARS-u koji metar :D

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 15/11/2022, 08:55

Šandor Winnetou wrote:
Charles III wrote:Piše: Domagoj Franić

Na Kinburn Spitu, Ukrajinska vojska pritiska neprijatelja. Trenutačno su tamo u tijeku borbene operacije.
Ovo na skici je moja pretpostavka aktivnosti slijedećih sati i dana. Ukrajinci će proboj snaga pokrivati i štititi jakim topničkim napadima na prednje crte rusa i "čistiti prolaz" Za udaljenije mete pokriće će raditi HIMARS-i. U međuvremenu će se na rtu trajektima iskrcati potrebno naoružanje i mehanizirane postrojbe za daljnji napredak.
Ova situacija jasno govori da će Tokmak u Zaporožju biti pod napadom i da će Zaporožje biti uskoro "novi Kherson". Ići na Kinburn Spit a da se ne otvori bojišnica u Zaporožju i eventualno još koji desant preko Dnjepra, jednostavno nema smisla.
Kreativni su Ukrajinci, možda se i kakva varka kotrlja iza brda dok se "osvaja Kiburn Spit"......znati ćemo uskoro. Neka se malo znoje.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 315291431_10222972818613770_3660689941515295343_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeEeRvYN5xJVPx2cI_HZMhxgRxJx3JnR2EZHEnHcmdHYRh951S_xgzoe-Rj2zNuJhXo&_nc_ohc=y8Z-LHD4w0IAX9I675O&_nc_ht=scontent-prg1-1

Ovaj poluotok je fakat dosta isturen. Još sam ranije razmišljao kako bi Ukri tu mogli okružiti Ruje. To se upravo sprema.
Vojna logika nalaže da se krene čistiti teren od mjesta gdje se nećeš morati okretati unatrag gledajući da ti netko ne zabije nož u leđa,  a ukri su upravo na tom tragu gdje će pritisnuti s juga barbare i ako to osiguraju s logistikom krim će pasti puno prije nego se itko nadao

Meni stvarno nije jasno što će Ruje s Krimom, ako Ukri presjeku koridor Krim - Donbas.

Kerčki most će biti jako izložen raketiranju, Krim će biti odsječen od svega. Može li to(strah od gubitka Krima) biti točka gdje Ruje pristaju na mir (po kojem su Krim i Donbas dio Ukrajine - uz moguću autonomiju) ?

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 15/11/2022, 09:26

Pitanje je sto ce se dogadjati dalje, je li vrijeme za politicka rjesenja, hoce li rusi pristati 
na povlacenje, hoce li ukrajinci pristati na prijedlog bez krima, hoce li USA pristati
dostavljati pomoc i dalje ako ukrajinci odbiju a rusi prihvate prijedloge.
Puno pitanja i mogucnosti, no to je svijet politike i moze se tek nagadjati sto ce i kako dalje ici.

Na ratistu ukrajinci i dalje imaju inicijativu, rusi u teskoj situaciji.
Konstantna povlacenja i gubljenje teritorija djeluje na psihu jako lose.
Opcenito su psihofizicki u teskom stanju, nema nikakve perspektive, nema ni cilja, nema jedinstva, morala, nema kvlitetne logistike, nema kvalitetnog vodjenja i zapovijedanja, nema vise ni politicke potpore iz same rusije, sve se uzburkalo. okrenulo i nista nije kao na samom pocetku, nema pljacke samo povlacenje i smrt.
Zima ce im dodatno  nastetiti, vise nego ukrajincima.

Ukrajinci osokoljeni nakon svega ici ce dalje, oslobadjati svoju zemlju i dok traje potpora USA 
u naoruzanju za njih nece biti problema.
Sto ce ciniti u narednom periodu, po meni moguca su dva pristupa.
Prvi prokusani, kao i do sada, pritiskati diljewm fronta,nalaziti slabe tocke neprijatelja i na tim mjestima
raditi pomake, bilo male, selo po selo ili vece, napraviti bresu i odlucno ulaziti dublje u prostor.
Ovo su vec provjereno uspjesno izvodili.
Drugi pristup bio bi nesto novo.
Koncentriranje snaga na najjace ruske snage.
Direktno suprotstavljanje najjacim ruskim snagama i sukob s njima.
Front je sada znatno skracen, rusi ce najbolje postrojbe postaviti od Severodonjecka do Donjecka.
Na tom dijelu pokusat ce napraviti neki pomak, prema Kramatorsku, Slavjansku.
To je jedino sto im preostaje, zadnji pokusaj napredovanja i onda pristajanje na pregovore uz malu mogucnost bolje pozicije nego je imaju sada.
Ukrajinci se mogu na tom dijelu sukobiti i poraziti ruse,time bi rat bio brze okoncan.
Razbijanjem tih snaga konacno bi se urusilo sve o cemu su rusi mastali.
Jednostavno ukrajinci bi ih pobijedili na bojnom polju.
Njima bi odgovarao takav sraz uz danasnja sredstva koja imaju na raspolaganju.
Odgovarala bi im koncentracija topnistva na manjem prostoru gdje bi USA sredstva posebno dosla do izrazaja.
Ukrajinci su zreli za konacan obracun, a rusi su zreli za konacan poraz.
Rusima nije odgovarao sirok front zbog manjka ljudstva, no nece im odgovarati ni koncentracija
na manjem prostoru zbog inferiornosti u sofisticiranim sredstvima, topnickim, izvidnickim, i svakim drugim.
Daljnji tijek dogadjaja ovisi iskljucivo o postupcima ukrajinaca, rusi su tu vise kao objekt.
Oni jednostavno ne mogu vise napraviti nista.
Tek pokusati sacuvati dio teritorija kojeg svakodnevno gube.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 15/11/2022, 11:13

dijagram wrote:napraviti bresu i odlucno ulaziti dublje u prostor.


Bresa?

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 15/11/2022, 11:14

Zanimljiva ti je analiza.

Nisam očekivao da Ukrima paše neka bitka svih bitaka u Donbasu.

Mislio sam da je za njih najbolje tamo se kvalitetno braniti, a mesti dole na jugu. 

Je li čak moguće da uspiju zveknuti Ruje u Donbasu i paralelno pomalo napredovati na jugu?

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 15/11/2022, 11:16

Ukrajina je postala groblje ruskih tenkova


https://www.klix.ba/vijesti/svijet/ukrajina-je-postala-groblje-ruskih-tenkova/221115041

Još od početka ruskog napada na Ukrajinu zapovjedništvo ukrajinskih snaga svakodnevno izvještava o uništenoj ruskoj vojnoj opremi. Po tim brojkama, to je već preko 2.750 tenkova, 5.580 oklopnih vozila, 4.170 vozila druge vrste, 1.770 topničkih sustava i povrh toga onda i sustavi protuzračne obrane, zrakoplovi, helikopteri...

Iako je teško provjeravati informacije jedne od sukobljenih strana, stručnjaci nizozemskog projekta Oryx su analizom dostupnih snimaka s ratne linije doista došli do gotovo 7.600 vojnih objekata ostavljenih na tlu Ukrajine.

Dobru trećinu tih vozila su ukrajinske snage osvojile u gotovo netaknutom stanju: naročito nakon uspješnog prodora u području Harkova Rusija se naziva "najvažnijim isporučiteljem tenkova ukrajinskoj vojsci". Ali većina vojne opreme je prema mišljenju stručnjaka potpuno uništena, piše DW.


Još od ukrajinskog protunapada na području Kijeva ovog proljeća su te olupine pobudile znatiželju i trgovaca starim metalom. Jedan savremeni tenk teži gotovo 50 tona, tako da je i ukrajinsko izdanje lista Forbes brzo izračunalo kako je samo materijal vrijedan nekih 45 miliona dolara - a od onda su gubici ruske vojske povećani još više od tri puta.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Noor 15/11/2022, 11:19

Charles III wrote:
dijagram wrote:napraviti bresu i odlucno ulaziti dublje u prostor.


Bresa?
proboj

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 15/11/2022, 11:34

Charles III wrote:
dijagram wrote:napraviti bresu i odlucno ulaziti dublje u prostor.


Bresa?
S kao sibenik:)
Pojam iz taktike, mislim francuski termin.
Oznacava otvor, rupu, prostor unutar vojnih redova.
Kada se probiju crte na nesto sirem dijelu, dva tri, deset ili vise kilometara, onda se moze ulaziti u dubinu uz sticenje bokova brese ili njeno kasnije  sirenje.
Vojskovodja koji eksploatira ostvarenu bresu napravi cudo u neprijateljskom borbenom poretku.
To su ukrajinci uradili kod Balakije(Balakleje) , napravili bresu i uslu skroz do Sevcenkova, onda i to zaobisli pa sve do Kupjanska.
Dobro, tako sam im i rekao da rade, poslusali su:)
Klasican primjer eksploatacije brese.
U manjem opsegu uradili su to na vise mjesta i kod Hersona onaj prodor do Dudcana i slicno.
Jedno je samo probiti crtu, drugo probiti potpuno, i drugu ako postoji i prosiriti dovoljno za ulazak vojske u dubinu, a trece sama eksploatacija, koristenje stanja brese
za veci pomak na bojistu, vecu pobjedu, vece gubitke neprijatelja, kaos u njegovim trupama itd.
Moze biti takticka ili veca strateska.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 11 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 50 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 30 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum