ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pitaj me, Pitam te.

Page 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by aben 5/23/2014, 21:26

vuk-efendija wrote:
aben wrote:
vuk-efendija wrote:
oldie wrote:Pitanje za kršćane koji imaju mušku djecu:
Biste li radije da vaš sin oženi (dovede kući) mladu, lijepu, pametnu muslimanku ili mladog, lijepog, pametnog katolika?
e jebiga sad
zašto jebiga, šta nije to osobna stvar, čua san da se moš oženiti sa pedeset posto sakramenta, ako ti žena nije krštena, mislim.

dakle, odgovor je muslimanku.
To je poznata stvar. Ženidba kao sakrament se može podijeliti ako je samo jedan od supružnika katolik. Takav brak je neponištiv kao i da su oboje katolici. (Nema rastave i tako to)
zato i velin da je odgovor muslimanku, jest da će bit problema sa svojiton, al ako ti ne smeta šta se ona klanja cili dan...ateist bi moga čak dometnuti da bi se na tome čak dalo graditi :)

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by aben 5/23/2014, 22:21

Patriot_1 wrote:

Nisu!
a postoje li ljudi kojima ne triba ispovjed?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Guest 5/23/2014, 22:57

Evo, tema je pročišćena i sad vas lijepo molim da se držite teme. Dakle, konkretna pitanja konkretnim korisnicima. Za ostalo imate chat.  :} 
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by kic 5/25/2014, 21:20

@fallen, što je gnoza za tebe?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Guest 5/25/2014, 21:31

kic wrote:@fallen, što je gnoza za tebe?
Istina, Put i Život, ako se smijem tako izraziti.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Patriot_1 5/25/2014, 21:57

aben wrote:
Patriot_1 wrote:

Nisu!
a postoje li ljudi kojima ne triba ispovjed?
Ne postoje ljudi kojima ne treba pokajanje,a pokajanje je ispovjed,bilo da se ispovjedaš pred svećenikom ili Bogu osobno!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Patriot_1 5/25/2014, 21:58

von_Starhemberg wrote:
kic wrote:@fallen, što je gnoza za tebe?
Istina, Put i Život, ako se smijem tako izraziti.  :)
Tvoja istina!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Guest 5/25/2014, 21:59

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
kic wrote:@fallen, što je gnoza za tebe?
Istina, Put i Život, ako se smijem tako izraziti.  :)
Tvoja istina!
Pa mene je pitao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by kic 5/25/2014, 22:02

von_Starhemberg wrote:
kic wrote:@fallen, što je gnoza za tebe?
Istina, Put i Život, ako se smijem tako izraziti.  :)
ok, ali je li možeš malo opširnije, često okolo kola taj termin gnoza, ali siguran sam da većina ne zna točno što je to'
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Guest 5/25/2014, 22:10

kic wrote:
von_Starhemberg wrote:
kic wrote:@fallen, što je gnoza za tebe?
Istina, Put i Život, ako se smijem tako izraziti.  :)
ok, ali je li možeš malo opširnije, često okolo kola taj termin gnoza, ali siguran sam da većina ne zna točno što je to'
Gnoza je suprotna objavi. Dolaženje do istine kroz traganje, individualno, a ne vjerovanje objavljenoj istini. Uglavnom, svodi se na spoznaju svijeta oko sebe, prirode Boga, Njegovog plana i ustroja koji je on postavio van granica opipljivog, koji je tek odraz ili slika u zrcalu prave stvarnosti. Mojim riječima, tako nekako, mada postoje razne interpretacije. Kako život shvaćam kao stalno učenje i potragu, prihvaćam Gnozu i kao svoj credo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Guest 5/26/2014, 00:25

za forumske gnostike (baš vas se rešeta pitanjima  :D )

Zanima me pitanje eshatologije u gnosticizmu... S obzirom da, koliko sam uspjela skužiti, gnosticizam objedinjuje raznolike prakse i ne ograničava se na samo jedan put - postoji li (i može li uopće postojati) unutar njega nekakvo jedinstveno učenje o eshatologiji?

I dalje:
Koliko se često održava gnostička misa? Razlikuje li se obred od reda do reda, odnosno, je li njena izvedba opisana u Liber XV podložna različitim interpretacijama ili se doslovno drži napisanog?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Guest 5/26/2014, 00:36

Vegvísir wrote:za forumske gnostike (baš vas se rešeta pitanjima  :D )

Zanima me pitanje eshatologije u gnosticizmu... S obzirom da, koliko sam uspjela skužiti, gnosticizam objedinjuje raznolike prakse i ne ograničava se na samo jedan put - postoji li (i može li uopće postojati) unutar njega nekakvo jedinstveno učenje o eshatologiji?

I dalje:
Koliko se često održava gnostička misa? Razlikuje li se obred od reda do reda, odnosno, je li njena izvedba opisana u Liber XV podložna različitim interpretacijama ili se doslovno drži napisanog?
Što se eshatologije tiče, obrađeno je i to pitanje u nekim pravcima, no nije jedinstveno i nije primarno kao u ortodoksnom/katoličkom kršćanstvu. Gnosticizam je okrenut pronalaženju čovjeka sama u sebi i Boga u čovjeku na ovom svijetu, kao prolazne postaje dalje. Mnogi su gnostici vjerovali i u reinkarnaciju kao vid pročišćenja duše (preuzeto, naravno, iz hinduizma). Ovo drugo ostavljam Sefirotu, jer nisam član nijedne gnostičke organizacije ili crkve, pa će on to puno bolje znati objasniti.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Guest 5/26/2014, 00:41

Super, hvala na odgovoru.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Guest 5/26/2014, 00:46

Vegvísir wrote:Super, hvala na odgovoru.  :)
Nema na čemu, za promjenu netko na forumu tko nema ružne predrasude prema gnosticizmu.  flower  Inače, Elaine Pagels je profesorica s Princetona, vrlo stručna, koja piše izvrsne knjige na tu temu, pa ako nisi čitala a zanima te to, preporučam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Guest 5/26/2014, 01:02

Nisam je čitala, potražit ću svakako. Hvala!

Ma kakve ružne predrasude, ako išta, i one na koje naletim u sebi se trudim osvijestiti i razbijati.  :D
A to ide jedino proučavanjem i upoznavanjem onog što ne znam i pristupanjem svemu otvorenog uma.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Sefirot 5/26/2014, 09:32

Trinity wrote:
Sefirot wrote:
kic wrote:@ sefirot, radiš li svoje rituale svakodnevno, od čeg se sastoje i koliko ti treba pripreme?

Da, radim ih svakodnevno.
No sastoje se od više elemenata. Prvo, da li je solitarni rad ili je grupni. Grupni su rijeđi, od jednom-dva put tjedno do 2-3 puta mjesečno. Solitarni rad je svakodnevan no ovisi i što radim. Neke radove radim jednom mjesečno ili kako mi vremenskim računanjem paše, neki su striktno svakodnevni.
Svakodnevni se sastoje najčešće od 3 do 4 elementa (rit. pentagrama, hexagrama, rubinove zvijezde, adoracija Sunca poznatiji kao liber Resh te meditacije itd) koje izvodim jednom do četiri puta dnevno (primjerice liber resh izvodim 4x dnevno).
Priprema, tuširanje, samoposvećivanje, bar 5-10 min meditacije i kontrole daha te koncentracije i fokusa.

to je u kratko.


p.s.
Postavio bi ti pitanje ali ne znam tvoju "orijentaciju"
Ja se sad tebe bojim. Imam li razloga?

Nemaš razloga. Zašto bi se bojala? Nema nikakvog smisla da bi se itko trebao bojati jer ne vidim razlog, osim ako se, naravno, ne radi (kao u većini slućajeva) o paranojama zbog predrasuda i neznanja.
Prvo, to radim za sebe i radi sebe i realno, nikoga se ne tiče. Drugo, to je požrtvovnost i vrlo težak put.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Sefirot 5/26/2014, 09:33

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
kic wrote:@ sefirot, radiš li svoje rituale svakodnevno, od čeg se sastoje i koliko ti treba pripreme?

Da, radim ih svakodnevno.
No sastoje se od više elemenata. Prvo, da li je solitarni rad ili je grupni. Grupni su rijeđi, od jednom-dva put tjedno do 2-3 puta mjesečno. Solitarni rad je svakodnevan no ovisi i što radim. Neke radove radim jednom mjesečno ili kako mi vremenskim računanjem paše, neki su striktno svakodnevni.
Svakodnevni se sastoje najčešće od 3 do 4 elementa (rit. pentagrama, hexagrama, rubinove zvijezde, adoracija Sunca poznatiji kao liber Resh te meditacije itd) koje izvodim jednom do četiri puta dnevno (primjerice liber resh izvodim 4x dnevno).
Priprema, tuširanje, samoposvećivanje, bar 5-10 min meditacije i kontrole daha te koncentracije i fokusa.

to je u kratko.


p.s.
Postavio bi ti pitanje ali ne znam tvoju "orijentaciju"
Ajme,,tlake!
Ne hvala!
Svaki dan se moraš tuširat?Pa koliko platiš vodu?
Sad ozbiljno;pitanje:Što je to,,solitarni rad?

Tebi tlaka... ali jel to radiš sve ti ili ja? Ako radim ja, da li te se to tiče?

Ozbiljno. Solitarni rad je, što i sama riječ kaže, samostalan rad.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Sefirot 5/26/2014, 09:37

aben wrote:zašto on to radi? adoracija sunca? jel sunce ima neke specijalne moći ili je to zvijezda?

Ne radi se o adoraciji sunca kao fizičkog sunca kako to mnogi misle. Radi se o simbolici. "Svaki muškarac i svaka žena je zvijezda" što prikazuje da svaka osoba je individua označena zvijezdom=suncem. I svatko ima, simbolički prikazano adoracijom sunca, kretanje na dnevnoj ali i životnoj bazi. Ujtro, buđenje, buđenje duha i tijela, sredina dana, napon moći i snage, večer užitak i pripremanje za odmor, noć, odmor i san, ulaz u nesvijesno...

Adoracijom se budi svijesnost tog kruženja ali i kruženja cijele prirode. Svijesnost je specijalna moć.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Patriot_1 5/26/2014, 09:49

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
kic wrote:@ sefirot, radiš li svoje rituale svakodnevno, od čeg se sastoje i koliko ti treba pripreme?

Da, radim ih svakodnevno.
No sastoje se od više elemenata. Prvo, da li je solitarni rad ili je grupni. Grupni su rijeđi, od jednom-dva put tjedno do 2-3 puta mjesečno. Solitarni rad je svakodnevan no ovisi i što radim. Neke radove radim jednom mjesečno ili kako mi vremenskim računanjem paše, neki su striktno svakodnevni.
Svakodnevni se sastoje najčešće od 3 do 4 elementa (rit. pentagrama, hexagrama, rubinove zvijezde, adoracija Sunca poznatiji kao liber Resh te meditacije itd) koje izvodim jednom do četiri puta dnevno (primjerice liber resh izvodim 4x dnevno).
Priprema, tuširanje, samoposvećivanje, bar 5-10 min meditacije i kontrole daha te koncentracije i fokusa.

to je u kratko.


p.s.
Postavio bi ti pitanje ali ne znam tvoju "orijentaciju"
Ajme,,tlake!
Ne hvala!
Svaki dan se moraš tuširat?Pa koliko platiš vodu?
Sad ozbiljno;pitanje:Što je to,,solitarni rad?

Tebi tlaka... ali jel to radiš sve ti ili ja? Ako radim ja, da li te se to tiče?

Ozbiljno. Solitarni rad je, što i sama riječ kaže, samostalan rad.
Ja kažem da bi to bila tlaka za mene i po mom mišljenju,za svakog!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by zanstr 5/26/2014, 10:00

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
kic wrote:@ sefirot, radiš li svoje rituale svakodnevno, od čeg se sastoje i koliko ti treba pripreme?

Da, radim ih svakodnevno.
No sastoje se od više elemenata. Prvo, da li je solitarni rad ili je grupni. Grupni su rijeđi, od jednom-dva put tjedno do 2-3 puta mjesečno. Solitarni rad je svakodnevan no ovisi i što radim. Neke radove radim jednom mjesečno ili kako mi vremenskim računanjem paše, neki su striktno svakodnevni.
Svakodnevni se sastoje najčešće od 3 do 4 elementa (rit. pentagrama, hexagrama, rubinove zvijezde, adoracija Sunca poznatiji kao liber Resh te meditacije itd) koje izvodim jednom do četiri puta dnevno (primjerice liber resh izvodim 4x dnevno).
Priprema, tuširanje, samoposvećivanje, bar 5-10 min meditacije i kontrole daha te koncentracije i fokusa.

to je u kratko.


p.s.
Postavio bi ti pitanje ali ne znam tvoju "orijentaciju"
Ajme,,tlake!
Ne hvala!
Svaki dan se moraš tuširat?Pa koliko platiš vodu?
Sad ozbiljno;pitanje:Što je to,,solitarni rad?

Tebi tlaka... ali jel to radiš sve ti ili ja? Ako radim ja, da li te se to tiče?

Ozbiljno. Solitarni rad je, što i sama riječ kaže, samostalan rad.
Ja kažem da bi to bila tlaka za mene i po mom mišljenju,za svakog!
To samo govori o čovjekovoj disciplini i predanosti. Iskreno ja se tome divim, pošto se sam pokušavam disciplinirati što se tiće tjelovježbe. Na žalost ne uspjevam baš najbolje  pig
@sefirot
svaka čast  :tu

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Sefirot 5/26/2014, 10:07

genitalni_herpes wrote:drago mi je što je sefi otvoren za pitanja (uvijek je bio i uvijek je bio spreman sve odgovoriti  :tu ) , al sad kad je već tema...evo..imam pitanja jer me zanima i uvijek me zanimalo pa sma t i tamo nešto čitao, a mogao bi me finoispravit itd.

Dakle, svakodnevno to radiš.
Ritual pentagrama (ispravi me) je za zaštitu od zla(?), treba li se to raditi svaki dan?

Rit. pentagrama je daleko širi nego samo za obranu. Nisam koristio riječ 'zlo' jer prvo bi trebalo razmotriti pojam zla kao takav. Ali obrana od negativnosti, da. On ima i druge primjene kao uzemljavanje i stabilizacija te izgradnja svijetlosnog tijela. Naravno, postoje i drugi oblici rituala koji imaju slične ili "više" elemente ali Rit. pentagrama je temelj. Preporuča se da se radi svaki dan i bilježe reakcije.

genitalni herpes wrote:Zašto je toliko bitno da je osoba "spremna" to raditi. Što joj se može dogoditi (u praksi)?
-odakle potječe taj ritual(tko ga je smislio? to bi bilo podpitanje) - kako je uopće netko došao do njega i skužio da funkcionira.- (ako postoji uopće odgovor - ako ne, nema veze).
-kako se osjećaš dok ih radiš? što treba osjećati? događa li se nešto neobično za običnog čovjeka ako se radi pravilno i ako smo "spremni"? Što se događa ako smo nešto "zeznuli"(ako je to pravi izraz)?

Manje više bi bila ista pitanja i za heksagram.

Što se može desiti? Hmm, Ti rituali koriste simbole i ideje duboko ukorjenjene u psihu i nesvijesno. Djelujući na to, događaju se stvari. Važno je pročistiti te djelove kojih čak nismo ni svijesni te se događaju stvari koje su čak i neugodne no neophodne da se dogode. Pitanje koje se nameće je zašto to raditi ako se događaju stvari koje su neugodne. To je kao da čistiš stan/kuću i u jednom trenu čišćenja i spremanja će upravo prostor koji pospremaš biti u gorem neredu nego kad si krenuo, ali je to neophodno ako želiš sve pospremiti. Kaže se još da je najmračnije upravo pred svitanje.

Jedan čisti izravni primjer reakcije rit. pent.
Jedno veće sam imao vrlo naporan razgovor sa jednom osobom da nisam mogao ni zaspati jer su mi se rojale misli. Okretao sam se po krevetu ko prase na ražnju ali nikako zaspati, a ujutro sam se rado dizao. U jednom trenu sam se digao, napravio rit. pentagrama nakon čega se um pročistio i zaspao sam odmah bez ikakvih problema.
Izravno rit.pent. je proizvod Reda Zlatne Zore, ali su svi preuzeli taj ritual te ga razmatrali i modificirali. indicije govore da je nekih sličnih rituala bilo i prije. Taj ali i druge rituale su pisali ljudi koji su se bavili okultnim, mistikom, filozofijom, duhovnošću, onime što se danas naziva psihologija i psihoanaliza, medicinom itd itd itd. Koji su pratili reakcije određenih akcija.

Ako se radi o ritualu protjerivanja (točniji naziv egzorcizma) osjetiš mir, opuštenost i tišinu u sebi i oko sebe. Ako se radi o prizivanju, osjetiš prizvanu silinu ovisno i o čemu se radi, ako su elementarni, imaju neke veze ti osjećaji sa elementom kojeg se prizvalo. Ako se radi o nečemu trećem, onda se osjeti to. No za to treba imati podosta prakse, iskustva i razmatranja te poniranja u sebe da bi se razmotrile reakcije.

Gotovo ista stvar je i sa heksagramom samo što je on vezan za planetarne siline.

Ako smo nešto zeznuli? Orjentiraš se na intuiciju, razmotriš da li je to pogreška i zašto je to pogreška te gdje si pogrešio. Važan dio je oslanjanje na intuiciju jer kroz nju se Najviši ispoljava.

genitalni herpes wrote:-------
adoracija sunca (to sam guglo)
-sad ne znam zašto se to radi, jel neka zahvala ili ne znam...
-----------
što ima od grupnih radova?
sefi nadam se da te neću izmaltretirat - al ak nećeš/osobno je/"nedostupno"/ilnešt' nemoj odgovorit..
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-nezgodno je što nebi trebao neko "nestabilan" raditi te stvari (hm..a kad smo "stabilni"??)
no dobro ni dijete se ne treba igrat s nožem..

Mislim da sam komentirao adoraciju sunca... na drugom postu.
Ne razumijem na što misliš pod pitanjem "što ima od grupnih radova?".

Nećeš me izmaltretirati.

Ako je netko nestabilan, nije dobro raditi jer je moguće, da bez konkretnog vodstva može samo produbiti svoju nestabilnost. Čvrsto zastupam stav, čak i u grupama gdje sam član, da se ne primaju osobe koje su maloljetne, nestabilne, da se ne navlači ljude nego po njihovoj Volji, ako želi doći, dobro, ako ne, nemora, neka mu sa srećom. Osobe koje nakon nekog vremena misle ipak da to nije za njih, ok, slobodno izađe i to ne utjeće na općeljudski ili prijateljski odnos.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 2 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum