ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pitaj me, Pitam te.

Page 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Sefirot 8/9/2014, 10:26

while Crowley had spent his small fortune on publishing, he did not die in a state of poverty. His friends and brethren willingly supported him, just as he had done in so many ways for them throughout his life. As a testimony of his lack of need, he was responsible for keeping a locked box of money belonging to Ordo Templi Orientis, which he did, and never opened it. On his death he left everything, consisting most importantly of his intellectual property, to this same Order.

Sefirot

Posts : 1898
2014-04-29


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Slap 8/9/2014, 11:31

Sefirot wrote:
slabe koristi na blaženstvo? što je to?
pišu da je umro u bijedi no kakva je to bijeda kad ispod kreveta ima dva kofera puna love? Da je doživio bankrot, je. Budala nije znao hendlat sa lovom, a i njegov život velikog hedoniste je bio skup. Da, konzumirao je narkotike iz kojih su proizašla neka predivna djela no ne treba se čuditi, Huxley, Orvel, Sheakespeare i mnogi drugi su konzumirali narkotike i na njima stvorili izvanredna djela. No netočno je da je umro od droge jer se sam skinuo sa narkotika. Nije ni umro duboko pomućenog uma, štoviše, pred smrt je smireno, razumno, lucidno te veoma inteligentno razgovarao sa P.MacAlpine.
A koliko je zaista bio u bijedi :D  govori i slika kuće u kojoj je proveo posljednje dane uz mnoge prijatelje ali i intelektualce...



Dakako da se u bijedi može umrijeti i uz neiskorišteno bogatstvo...jer su ga učenici napustili,djeca mu  pomrla, žene je namjerno  navukao na droge i alkohol /valjda da ih ekonomski iskoristi/  pa ostao sam...a i sam je tjelesno i mentalno  potpuno postao mlohav i  sjeban.. to se najbolje vidi iz ove srednje fotografije u drugom redu gdje sarkastično /iznakaženo smiuljenje/ pokušava glumiti facu kakvu je imao u mlađim danima kada se je volio puno slikati:

https://www.google.hr/search?hl=hr&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1024&bih=585&q=aleister+crowley&oq=alister&gs_l=img.1.1.0j0i10i24l2j0i24l5j0i10i24l2.1448.3075.0.8548.7.7.0.0.0.0.273.1298.0j2j4.6.0....0...1ac.1.53.img..1.6.1280.U_hzX3IOciU

Na kraju života pred smrt izrekao je "Zbunjen sam"..što oslikava zbunjenost ili grešku čitavog njegovog literarnog "duhovnog" opusa.

Ovisnost o drogi prestaje  pri kraju života sa nestankom bilo kakvog zdravlja jer takav život je sam za sebe "droga". Kroli priznaje još prije:
 »Na početku mi je 0,06 grama morfijuma otvorilo kapije neba. Poslije godinu dana svakodnevnog uzimanja ova količina nema više nikakve vrijednosti za samotrovača.«

Što očekivati od ovakvog uma:

 U 'Magici bez suza’ eksplicitno naznačava: »Samo jednom sam probao vampirizam u eksperimentalne svrhe, i u roku od jednog sata svojoj žrtvi isisao svu krv. Položio sam ispit sa počastima i sa posebnom pohvalom.«
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Slap 8/9/2014, 11:40

Slabe koristi na "blaženstvo"  bi značilo : ono kao imao je duže konstantno  prosvjetljenje i Riječ Neba a time i blaženstvo... a idalje se koprcao i čulnim i mentalnim sranjima i ovisnostima.. što je neproporcijalno...
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Sefirot 8/9/2014, 13:41

Slap wrote:
Sefirot wrote:
slabe koristi na blaženstvo? što je to?
pišu da je umro u bijedi no kakva je to bijeda kad ispod kreveta ima dva kofera puna love? Da je doživio bankrot, je. Budala nije znao hendlat sa lovom, a i njegov život velikog hedoniste je bio skup. Da, konzumirao je narkotike iz kojih su proizašla neka predivna djela no ne treba se čuditi, Huxley, Orvel, Sheakespeare i mnogi drugi su konzumirali narkotike i na njima stvorili izvanredna djela. No netočno je da je umro od droge jer se sam skinuo sa narkotika. Nije ni umro duboko pomućenog uma, štoviše, pred smrt je smireno, razumno, lucidno te veoma inteligentno razgovarao sa P.MacAlpine.
A koliko je zaista bio u bijedi :D  govori i slika kuće u kojoj je proveo posljednje dane uz mnoge prijatelje ali i intelektualce...



Dakako da se u bijedi može umrijeti i uz neiskorišteno bogatstvo...jer su ga učenici napustili,djeca mu  pomrla, žene je namjerno  navukao na droge i alkohol /valjda da ih ekonomski iskoristi/  pa ostao sam...a i sam je tjelesno i mentalno  potpuno postao mlohav i  sjeban.. to se najbolje vidi iz ove srednje fotografije u drugom redu gdje sarkastično /iznakaženo smiuljenje/ pokušava glumiti facu kakvu je imao u mlađim danima kada se je volio puno slikati:

https://www.google.hr/search?hl=hr&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1024&bih=585&q=aleister+crowley&oq=alister&gs_l=img.1.1.0j0i10i24l2j0i24l5j0i10i24l2.1448.3075.0.8548.7.7.0.0.0.0.273.1298.0j2j4.6.0....0...1ac.1.53.img..1.6.1280.U_hzX3IOciU


Ovo je naravno neistina. Jer njegov sin Aleister, kojeg je imao sa P.MacAlpine je poživio. Kćeri su mu umrle.
Neistina je također da je navukao žene na droge i alkohol jer se sam skinuo sa heroina iako je konzumirao mnoge opijate kada je nastalo i djelo 'dnevnik uživaoca droga'. Štoviše, Od Rose Kelly se rastao upravo zbog njezinog alkoholizma iako ju je pokušavao odviknuti.
Slika koju navodiš je dok je imao preko 70tak godina i zapravo dosta dobro izgleda za te godine. Osim toga, treba se uzeti i vrijeme kada je živio.
Ah, smješan si sa ovakvim blesavim navodima bez konkretnog poznavanja materije... :) 


Slap wrote:
Na kraju života pred smrt izrekao je "Zbunjen sam"..što oslikava zbunjenost ili grešku čitavog njegovog literarnog "duhovnog" opusa.

Ovisnost o drogi prestaje pri kraju života sa nestankom bilo kakvog zdravlja jer takav život je sam za sebe "droga". Kroli priznaje još prije:
»Na početku mi je 0,06 grama morfijuma otvorilo kapije neba. Poslije godinu dana svakodnevnog uzimanja ova količina nema više nikakve vrijednosti za samotrovača.«

Što očekivati od ovakvog uma:

U 'Magici bez suza’ eksplicitno naznačava: »Samo jednom sam probao vampirizam u eksperimentalne svrhe, i u roku od jednog sata svojoj žrtvi isisao svu krv. Položio sam ispit sa počastima i sa posebnom pohvalom.«

Smješno je kad izvlačiš "podatke" sa bloga: http://blog.dnevnik.hr/print/id/1628713611/vesnik-laznog-novog-doba-u-svoje-vreme-mag-i-okultista.html mizerija.

Neke droge, danas zabranjene su se prije propisivale od strane doktora. Pošto je Crowley bolovao od asme ne treba ni komentirati jel? :) 
Jesi li pročitao Magiku bez suza? Ja jesam i ovo što si rekao je smješno. Štoviše, on u magici govori o vampirizmu no ne o navedenom pa ću te izazvati da mi nađeš navedeni citati...

Magika bez suza: http://sr.scribd.com/doc/36321685/Aleister-Crowley-Magika-Bez-Suza


ah, ovo postaje zaista zabavno :)

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Sefirot 8/9/2014, 13:45

Slap wrote:Slabe koristi na "blaženstvo"  bi značilo : ono kao imao je duže konstantno  prosvjetljenje i Riječ Neba a time i blaženstvo... a idalje se koprcao i čulnim i mentalnim sranjima i ovisnostima.. što je neproporcijalno...

Nije se koprcao, on je išao rušiti sve moguće granice. Da bio je đubre od čovjeka prema ženama, šovinist, no u isto vrijeme se borio za ženska prava. Bio je rasist pa opet poštovao indijske gurue, a da ne govorim da je bio istjeran iz njemačke od Hitlera.

No do samog kraja života je imao toliko oštri um i fokus tako da ovo što govoriš su notorne gluposti. Reci nešto konkretno sa čime se mogu složiti i što spada zaista u domenu istine o njegovom životu i njemu samome ;)

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Guest 8/9/2014, 13:48

Sefirot wrote:
Slap wrote:Slabe koristi na "blaženstvo"  bi značilo : ono kao imao je duže konstantno  prosvjetljenje i Riječ Neba a time i blaženstvo... a idalje se koprcao i čulnim i mentalnim sranjima i ovisnostima.. što je neproporcijalno...

Nije se koprcao, on je išao rušiti sve moguće granice. Da bio je đubre od čovjeka prema ženama, šovinist, no u isto vrijeme se borio za ženska prava. Bio je rasist pa opet poštovao indijske gurue, a da ne govorim da je bio istjeran iz njemačke od Hitlera.

No do samog kraja života je imao toliko oštri um i fokus tako da ovo što govoriš su notorne gluposti. Reci nešto konkretno sa čime se mogu složiti i što spada zaista u domenu istine o njegovom životu i njemu samome ;)
Pa što jest jest, bio je ovisnik o drogama, a to nije ništa drugo nego narkoman... što se ostaloga tiče nije me nikad zanimalo, ali pošto je i ovo u domeni rasprave, eto... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by kic 8/9/2014, 13:48

Moonchild <3 kakav stil pisanja..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Sefirot 8/9/2014, 14:01

von_Starhemberg wrote:
Sefirot wrote:
Slap wrote:Slabe koristi na "blaženstvo"  bi značilo : ono kao imao je duže konstantno  prosvjetljenje i Riječ Neba a time i blaženstvo... a idalje se koprcao i čulnim i mentalnim sranjima i ovisnostima.. što je neproporcijalno...

Nije se koprcao, on je išao rušiti sve moguće granice. Da bio je đubre od čovjeka prema ženama, šovinist, no u isto vrijeme se borio za ženska prava. Bio je rasist pa opet poštovao indijske gurue, a da ne govorim da je bio istjeran iz njemačke od Hitlera.

No do samog kraja života je imao toliko oštri um i fokus tako da ovo što govoriš su notorne gluposti. Reci nešto konkretno sa čime se mogu složiti i što spada zaista u domenu istine o njegovom životu i njemu samome ;)
Pa što jest jest, bio je ovisnik o drogama, a to nije ništa drugo nego narkoman... što se ostaloga tiče nije me nikad zanimalo, ali pošto je i ovo u domeni rasprave, eto... :)

:facepalm

činjenice: bio je ovisnik o heroinu jer se pripisivao kao lijek od strane doktora, a on je bio asmatičar.
činjenice: konzumirao je i druge narkotike poput opijuma, hašiša... pri čemu su nastala djela poput "dnevnik uživaoca droga" gdje je opisivao i istraživao stanja pod narkoticima.
činjenice: sam se odviknuo od navedenoga.
činjenica: u Liber Al se navodi "uzimajte čudnovate droge, neće vam nauditi" što je točno. Čudnovate droge se smatraju narkotici koji nisu poznati, kad ih se iskonzumira i dobije iskustvo, postaju poznate te je navedena izjava više ne vrijedi. Samo budala će se navuć.

Ajde sad malo ozbiljnije, dajte neki konkretni argument.

p.s. tema se zove "pitaj me, pitam te" pa očigledno mnogi nisu pročitali uvodni post i shvatili temu...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by kic 8/9/2014, 14:02

imam osjećaj da se na mnogim temama skreće s teme i da se povezuju, možda ćemo morati mijenjati neka pravila da se ljudi bar pokušaju držati teme?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Guest 8/9/2014, 14:03

Ma moj bed, ionako mi taj Crowley totalno beznačajan lik...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by kic 8/9/2014, 14:04

mislim sad sam otvorio 5 tema, i na svima se piše o tome je li Isus Bog? piramida jebotebog  :^0
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Sefirot 8/9/2014, 14:23

von_Starhemberg wrote:Ma moj bed, ionako mi taj Crowley totalno beznačajan lik...

to je tvoja stvar i tu nemam što reći, ali imam reći ako se iznose gluposti koje sa realnim i činjeničnim stanjem nemaju nikakve veze.

Moje mišljenje o Crowleyu, za razliku od onih koj kažu da pratim ili slavim ili wtf... Crowley je kao osoba bio budala više klase, šovinist, hedonist i kvalitetno je uživao. Navodi druge kao braću i sestre, a ne kao djecu te navodi da je on student staze kao i svi ostali. Da ga se ne treba pratiti kao što to rade crowleyanci navodi u pjesmi 'obračenik 100 godina kasnije'. Poštujem ga kao nekoga tko je napravio veliku stvar u istraživanju i literarnoj kvaliteti, ali da je bio debela svinja, bio je.

Ne, ja ga ne pratim i ne štujem, to bi bilo suludo i potpuno suprotno zakonu Theleme.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Slap 8/9/2014, 17:33

Sefirot wrote:
Nije se koprcao, on je išao rušiti sve moguće granice. Da bio je đubre od čovjeka prema ženama, šovinist, no u isto vrijeme se borio za ženska prava. Bio je rasist pa opet poštovao indijske gurue, a da ne govorim da je bio istjeran iz njemačke od Hitlera.

No do samog kraja života je imao toliko oštri um i fokus tako da ovo što govoriš su notorne gluposti. Reci nešto konkretno sa čime se mogu složiti i što spada zaista u domenu istine o njegovom životu i njemu samome ;)

Bio je on đubre od čovjeka prema svima,učenicima a ne samo ženama. A sve je to rezultat vampirističke i sotonsitičke filozofije koju je volio i primao od demonske hijerarhije, vukova u jagnjećem krznu.

Meni je dovoljno samo  kad ga vidim u onoj slici najstarijoj koju sam predložio...totalna sjebanost uma preslikava mu se na lice...ludo i bolesno. 
Rezultat pakala i komunikacije sa  paklom. Imao je jak um ali sve je zloupotrebio...bio je buntovnik ali bolesni buntovnik, toliko bolestan da se je  volio identificirati sa svime negativnim (666) Nadam se da nema i da neće biti  ništa ovdje opširnije predstavljeno od njegovog učenja,,,da se ne gnjavim sa istim.
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Patriot_1 8/9/2014, 17:37

Slap wrote:
Sefirot wrote:
Nije se koprcao, on je išao rušiti sve moguće granice. Da bio je đubre od čovjeka prema ženama, šovinist, no u isto vrijeme se borio za ženska prava. Bio je rasist pa opet poštovao indijske gurue, a da ne govorim da je bio istjeran iz njemačke od Hitlera.

No do samog kraja života je imao toliko oštri um i fokus tako da ovo što govoriš su notorne gluposti. Reci nešto konkretno sa čime se mogu složiti i što spada zaista u domenu istine o njegovom životu i njemu samome ;)

Bio je on đubre od čovjeka prema svima,učenicima a ne samo ženama. A sve je to rezultat vampirističke i sotonsitičke filozofije koju je volio i primao od demonske hijerarhije, vukova u jagnjećem krznu.

Meni je dovoljno samo  kad ga vidim u onoj slici najstarijoj koju sam predložio...totalna sjebanost uma preslikava mu se na lice...ludo i bolesno. 
Rezultat pakala i komunikacije sa  paklom. Imao je jak um ali sve je zloupotrebio...bio je buntovnik ali bolesni buntovnik, toliko bolestan da se je  volio identificirati sa svime negativnim (666)
Ovo si izvanredno zaključio! :cro
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Slap 8/9/2014, 18:00

Dalo bi se pričati i o Kroulijevim ritualnim klanjem raznih životinja...a jednom se je riješio i svih ženinih mačaka...

Uživao je u zlim posljedicama krivo datih lekcija učenicima. Jednu je ženu osramotio tako što joj je pred svijetom nezakonito aktivirao kundalini i ona se valjala po podu.... sama agresivnost je zračila iz njega. Da mu dati atomsku bombu on bi izveo ritual uništenja svijeta...jer njemu su samo krv i žrtve bile bitne.
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by piramida4 8/9/2014, 19:23

svakome

kome Biblijski Bog
kome Isusov Bog
kome Židovski Bog
nije Bog Imena Svetoga
JAHVE
tome je bog – bog ovoga svijeta
a taj bog je
Sotona
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Sefirot 9/9/2014, 09:46

Patriot_1 wrote:
Slap wrote:
Sefirot wrote:
Nije se koprcao, on je išao rušiti sve moguće granice. Da bio je đubre od čovjeka prema ženama, šovinist, no u isto vrijeme se borio za ženska prava. Bio je rasist pa opet poštovao indijske gurue, a da ne govorim da je bio istjeran iz njemačke od Hitlera.

No do samog kraja života je imao toliko oštri um i fokus tako da ovo što govoriš su notorne gluposti. Reci nešto konkretno sa čime se mogu složiti i što spada zaista u domenu istine o njegovom životu i njemu samome ;)

Bio je on đubre od čovjeka prema svima,učenicima a ne samo ženama. A sve je to rezultat vampirističke i sotonsitičke filozofije koju je volio i primao od demonske hijerarhije, vukova u jagnjećem krznu.

Meni je dovoljno samo  kad ga vidim u onoj slici najstarijoj koju sam predložio...totalna sjebanost uma preslikava mu se na lice...ludo i bolesno. 
Rezultat pakala i komunikacije sa  paklom. Imao je jak um ali sve je zloupotrebio...bio je buntovnik ali bolesni buntovnik, toliko bolestan da se je  volio identificirati sa svime negativnim (666)
Ovo si izvanredno zaključio! :cro

-hahahahahahaha na ovakve gluposti se dugo nisam nasmijao.
Naravno, sve ovo se lako demistificira i uvidi da su kršćanske gluposti. Recimo čitanjem i razmatranjem odnosa upravo u knjizi 'Magika bez suza'. Crowley sa vampirizmom i sotonizmom nema veze, štoviše, naveo je da ako bi on bio crni brat, da bi radio protiv samoga sebe. Osim toga, sotonisti neće raditi sa imenima Boga, a kod većih priziva se radi prvo priziv Božanske siline te Arkanđela te tek onda niže entitete. Ovo govori i više nego dovoljno o vašem nepoznavanju navedenog.

Zaključivanje na temelju slike :D a što zaključuješ gledajući sliku pape Benedikta VXI?? :D 

Ček malo, sam sebi skačeš u usta, sam sebi si kontradiktoran... prvo kažeš da ne um izgubio, a onda da je imao jak um :D :D :D 
Identificirao sa negativnim? :D 
Na sudu su mu uputili iste riječi "g. Crowley, potpisujete se sa Zvijer 666", "da, čovjek je najveća zvijer, a broj 666 je broj sunca tako da me možete zvati sunčeko". U sudnici je nastao opći smjeh.
Broj 666 je broj sunca. Broj svijetla.

Da je bio toliko zao, kako se govori, zašto bi ljudi tražili njegovo prisustvo? Zašto bi se družio sa kremom onog doba? Nebulozno. Zašto su ga onda zvali zlim i postavljali hrpu nebuloza i mnogo fame oko njegovog imena? Jednostavno, to doba je bilo doba Viktorijanskog kršćanstva te lažnog morala što je Crowley sustavno rušio navodeći zaista pravu prirodu čovjeka što je individualnost i sloboda.

Slap wrote:Dalo bi se pričati i o Kroulijevim ritualnim klanjem raznih životinja...a jednom se je riješio i svih ženinih mačaka...

Uživao je u zlim posljedicama krivo datih lekcija učenicima. Jednu je ženu osramotio tako što joj je pred svijetom nezakonito aktivirao kundalini i ona se valjala po podu.... sama agresivnost je zračila iz njega. Da mu dati atomsku bombu on bi izveo ritual uništenja svijeta...jer njemu su samo krv i žrtve bile bitne.

-još jedna u nizu zabluda. Crowley je samo jednom izveo krvnu žrtvu i to prelaskom u stupanj ipssissimus-a te je žrtvovao golubicu i žabu. Sve ostalo što se navodi kao krvna žrtva je teži bullshit. Ali da je uživao u takvim pričama, je. Morbidni šaljivđija, ali samo to....šaljivđija.
Pisao je u mnogim šiframa koje izravno izgledaju šokantno. Krv lune, krv malog djeteta je zapravo krv mjesečnice i sperma, a ne žrtvovanje ljudi...
Prosto je smješno smještati ga u sotonizam dok je isti bio veliki protivnik abortusa primjerice.

No kad već spominješ sve ovo što me zaista nasmijalo, pretpostavljam da imaš konkretan argument ili izvlačiš iz raznih kršćanskih "izvora". :D 

No da vidim Slap da li si ti Crowleyu uopće do koljena :D Crowley je bio veliki alpinist te je osvojio mnoge vrhove. Himalaju nije uspio. Bio je veliki šahist, veliki poznavatelj religija svijeta te religijskih praksi, novinar, socijolog, poznavao je više jezika (materiji- engleski, te razmatrajući gdje je sve živio u svijetu, da bi se sporazumio morao je bar natucati jezike....francuski, njemački, kineski, arapski, španjolski, portugalski, hebrejski, grčki, latinski), pjesnik, pisac više desetaka knjiga, umjetnik...

Naravno da je zbog svega toga dobio i status kojeg i danas ljudi spominju, no ako se bolje poznaje tematika ispada zaista smješno i zabavno. Pogotovo u ono doba Viktorijanskog lažnog moralizma čije ostatke i danas vidimo. Da je utjecao na sotoniste poput klauna La Vey-a ili pak Aquina.


Baš me fino zabavljate i nasmijavate... dajte još malo :D

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Guest 9/9/2014, 10:16

Nekako imam osjećaj da bi ova rasprava mogla potrajati. lol! Možda da se otvori zasebna tema o njemu, čisto da se ne zagušuje ova?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Slap 9/9/2014, 11:51

Sefirot wrote:
 1.   štoviše, naveo je da ako bi on bio crni brat, da bi radio protiv samoga sebe. Osim toga, sotonisti neće raditi sa imenima Boga, 

2.   Zaključivanje na temelju slike :D a što zaključuješ gledajući sliku pape Benedikta VXI?? :D 

3.  Ček malo, sam sebi skačeš u usta, sam sebi si kontradiktoran... prvo kažeš da ne um izgubio, a onda da je imao jak um :D :D :D 
4. Identificirao sa negativnim? :D Broj 666 je broj sunca. Broj svijetla.

5.Da je bio toliko zao, kako se govori, zašto bi ljudi tražili njegovo prisustvo? Zašto bi se družio sa kremom onog doba?
 
6.  Crowley je samo jednom izveo krvnu žrtvu i to prelaskom u stupanj ipssissimus-a te je žrtvovao golubicu i žabu.

7.No kad već spominješ sve ovo što me zaista nasmijalo, pretpostavljam da imaš konkretan argument ili izvlačiš iz raznih kršćanskih "izvora". :D 

 
 
 
Nemam mogućnosti multicitiranja pa ću ovako:
1.Nisi nikad čuo za pojam samoobmanjivanja...
2.Meni slika puno govori a Krouli je na mnogim svojim slikama ekscentrični luđak... Jesam li kad ovdje pohvalio kojeg papu? Onda ćuti.
3.Nekad i poslije...
4.Da broj sunca je ali privremeno okupiran od tame i to ti Otkrivenje govori...
5.Od kad je "krema" nešto pozitivno? Gdje stanuje požrtvovnost, skromnost i vrlina ? Na zagrebačkoj "špici" i njihovoj pici?
6.Nevjerovatno...i nije ti sramota to priznati?
7.Ti si mi izvor argumenata...samo te treba potaći da pišeš...  jebiga... "oprosti ako psujem ja samo govorim onako kako  čujem..."    Koja je to najdivnija Kroulijeva rečenica ili ideja?

Ne bi bilo loše da znam  u kojoj  fazi svoga života je Krouli osim žena jebao i muškarce ? Sjediinjenjem sa ženom davao je važnost mogućnosti višeg duhovnog doživljaja...pa me zanima što mu je značilo otčepljavanje kanalizacijskih cijevi muške guzice?
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Sefirot 9/9/2014, 14:11

Slap wrote:
Sefirot wrote:
 1.   štoviše, naveo je da ako bi on bio crni brat, da bi radio protiv samoga sebe. Osim toga, sotonisti neće raditi sa imenima Boga, 

2.   Zaključivanje na temelju slike :D a što zaključuješ gledajući sliku pape Benedikta VXI?? :D 

3.  Ček malo, sam sebi skačeš u usta, sam sebi si kontradiktoran... prvo kažeš da ne um izgubio, a onda da je imao jak um :D :D :D 
4. Identificirao sa negativnim? :D Broj 666 je broj sunca. Broj svijetla.

5.Da je bio toliko zao, kako se govori, zašto bi ljudi tražili njegovo prisustvo? Zašto bi se družio sa kremom onog doba?
 
6.  Crowley je samo jednom izveo krvnu žrtvu i to prelaskom u stupanj ipssissimus-a te je žrtvovao golubicu i žabu.

7.No kad već spominješ sve ovo što me zaista nasmijalo, pretpostavljam da imaš konkretan argument ili izvlačiš iz raznih kršćanskih "izvora". :D 

 
 
 
Nemam mogućnosti multicitiranja pa ću ovako:
1.Nisi nikad čuo za pojam samoobmanjivanja...
2.Meni slika puno govori a Krouli je na mnogim svojim slikama ekscentrični luđak... Jesam li kad ovdje pohvalio kojeg papu? Onda ćuti.
3.Nekad i poslije...
4.Da broj sunca je ali privremeno okupiran od tame i to ti Otkrivenje govori...
5.Od kad je "krema" nešto pozitivno? Gdje stanuje požrtvovnost, skromnost i vrlina ? Na zagrebačkoj "špici" i njihovoj pici?
6.Nevjerovatno...i nije ti sramota to priznati?
7.Ti si mi izvor argumenata...samo te treba potaći da pišeš...  jebiga... "oprosti ako psujem ja samo govorim onako kako  čujem..."    Koja je to najdivnija Kroulijeva rečenica ili ideja?

Ne bi bilo loše da znam  u kojoj  fazi svoga života je Krouli osim žena jebao i muškarce ? Sjediinjenjem sa ženom davao je važnost mogućnosti višeg duhovnog doživljaja...pa me zanima što mu je značilo otčepljavanje kanalizacijskih cijevi muške guzice?

1. Naravno da jesam, vidim to kod kršćana kad spominju Isusa kao boga....
2. Jesi pogledao slike svoje prabake, pradede?
3. nekad i poslje i konstantno skačeš sebi u usta... ok...
4. lol,
5. nisam rekao da je krema nešto pozitivno no suludo je misliti da bi se ljudi družili kao što su se družili sa takvom osobom koja je takva kakvu je persone poput tebe opisuju.
6. Što bi me trebalo biti sram priznati? i što je to nevjerojatno? Što je od svih navoda koji mu se pripisuju jedino žrtvovao golubicu i žabu i to u prelasku na stupanj ipssissimusa. što je tu tako čudno ili nevjerojatno ili sramotno?
7. najdivnija rečenica i jest Čini što ti je po Volji neka ti bude sav Zakon, Ljubav je Zakon, Ljubav pod Voljom.

A.C. je bio pasivac u homoseksualnim odnosima. Osim toga, mislim da je prakticirao samo u ritualne svrhe, a ne općenito. I ne vidim ni tu problem ako je nekome to po volji.
Ah, licemjerstvo kršćana nema kraja...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Slap 9/9/2014, 22:12

Sefirot wrote:
1. Naravno da jesam, vidim to kod kršćana kad spominju Isusa kao boga....
2. Jesi pogledao slike svoje prabake, pradede?
3. nekad i poslje i konstantno skačeš sebi u usta... ok...
4. lol,
5. nisam rekao da je krema nešto pozitivno no suludo je misliti da bi se ljudi družili kao što su se družili sa takvom osobom koja je takva kakvu je persone poput tebe opisuju.
6. Što bi me trebalo biti sram priznati? i što je to nevjerojatno? Što je od svih navoda koji mu se pripisuju jedino žrtvovao golubicu i žabu i to u prelasku na stupanj ipssissimusa. što je tu tako čudno ili nevjerojatno ili sramotno?
7. najdivnija rečenica i jest Čini što ti je po Volji neka ti bude sav Zakon, Ljubav je Zakon, Ljubav pod Voljom.

A.C. je bio pasivac u homoseksualnim odnosima. Osim toga, mislim da je prakticirao samo u ritualne svrhe, a ne općenito. I ne vidim ni tu problem ako je nekome to po volji.
Ah, licemjerstvo kršćana nema kraja...


1. Mogu spominjati i da je ptičica...to  je pitanje teoloških dokaza a ne da li se nekome sviđa da je Isus inkarnacija  Bog aili ne...
2. Što je...ne vjeruješ da se ludilo preslikava na lice...AK je buljooki luđak koji je na slikama htio izgledati "strašno" i "autoritativno"...a na onoj slici zadnjoj u starosti je defektno jadno...droga učinila svoje. Ako laže kozha ne laže rog...sve se vidi.
3.Ma daj molim te pastaj taj dio i onda nešto dokaži...hoćeš reći da sam negdje rekao da je Kroluli u zadnjim trenucima života imao jak um a u mladosti je sjebao um drogom i ludostima.
4.
5.
6. "gdje ima dima ima i vatre"  a drugo- nije te sram ne shvatiti da je žrtvovanje životinja i njihova krv stvar duboke crne magije i da su to najodvratnije pizdarije koje je tvoj ljubimac AK činio ...koja je to faza "duhovnog" života gdje se to tolerira ?
7. A što to znači "i jest" ? Gdje smo uopće spominjali tu rečenicu da bi sad slijedilo tvoje potvrdno "i jest" ?
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. - Page 8 Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum