ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pitaj me, Pitam te.

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Pitaj me, Pitam te.

Post by Sefirot 23/5/2014, 13:17

Ideja!
Postavite pitanje nekome, imenujte...tako da vam ta osoba odgovori. Ne drugi nego baš izravno osoba koju ste imenovali.
Orijentirajmo se na pitanja te na što IZRAVNIJE odgovaranje, a ne na osobe. Pitanja neka budu otvorena, ali opet bez uvreda nego zaista ono što vas zanima, a ne znate ili imate predrasuda.

 ;)

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitaj me, Pitam te. No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Guest 23/5/2014, 14:06

Ma ne, tema ima potencijala, samo sef, na kakav tip pitanja si mislio, stavi neki primjer  :) 

(poslije ću počistiti ove postove viška nakon originalnog posta, no worries)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by oldie 23/5/2014, 14:08

Pitanje za kršćane koji imaju mušku djecu:
Biste li radije da vaš sin oženi (dovede kući) mladu, lijepu, pametnu muslimanku ili mladog, lijepog, pametnog katolika?

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Sefirot 23/5/2014, 14:42

Vegvísir wrote:Ma ne, tema ima potencijala, samo sef, na kakav tip pitanja si mislio, stavi neki primjer  :) 

(poslije ću počistiti ove postove viška nakon originalnog posta, no worries)

Pitanja koja se zapravo cijelo vrijeme i provode po forumu ali i ona koja nikad nisu pitana, a o kojima imamo ili možda imamo predrasude (predrasude su nastale iz neznanja, širenjem "pokvarenog telefona").

Mene primjerice zanimaju, ako se to uopće zna, kakve su prakse u samostanima. Pošto su samostani različite linije npr. Benediktinci, Isusovci, Franjevci...

no cilj je pitati točno neku osobu za koju se može pretpostaviti da zna. Pošto je ovo pitanje opširno, ne znam kome bi mogao postaviti. Možda Speare-u?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitaj me, Pitam te. No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Guest 23/5/2014, 14:54

Hvala na pojašnjenju! Okej, super, mislim da bi tako moglo sasvim dobro funkcionirati. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by kic 23/5/2014, 15:25

@ sefirot, radiš li svoje rituale svakodnevno, od čeg se sastoje i koliko ti treba pripreme?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Sefirot 23/5/2014, 16:02

kic wrote:@ sefirot, radiš li svoje rituale svakodnevno, od čeg se sastoje i koliko ti treba pripreme?

Da, radim ih svakodnevno.
No sastoje se od više elemenata. Prvo, da li je solitarni rad ili je grupni. Grupni su rijeđi, od jednom-dva put tjedno do 2-3 puta mjesečno. Solitarni rad je svakodnevan no ovisi i što radim. Neke radove radim jednom mjesečno ili kako mi vremenskim računanjem paše, neki su striktno svakodnevni.
Svakodnevni se sastoje najčešće od 3 do 4 elementa (rit. pentagrama, hexagrama, rubinove zvijezde, adoracija Sunca poznatiji kao liber Resh te meditacije itd) koje izvodim jednom do četiri puta dnevno (primjerice liber resh izvodim 4x dnevno).
Priprema, tuširanje, samoposvećivanje, bar 5-10 min meditacije i kontrole daha te koncentracije i fokusa.

to je u kratko.


p.s.
Postavio bi ti pitanje ali ne znam tvoju "orijentaciju"

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitaj me, Pitam te. No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by aben 23/5/2014, 17:34

pitanje sefirotu, zašto radiš te gluposti?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Guest 23/5/2014, 17:42

Sef, ne hrani trola.  ;)  Pitanje za Albatrosa - kako bi definirao pojam milosrđa, misliš li da je uopće vrijedan razmatranja?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by kingkong 23/5/2014, 19:42

Pitanje za Oldija: zašto ne sluša svoju ženu?  B-)

_________________
Pitaj me, Pitam te. 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Trinity 23/5/2014, 19:53

Sefirot wrote:
kic wrote:@ sefirot, radiš li svoje rituale svakodnevno, od čeg se sastoje i koliko ti treba pripreme?

Da, radim ih svakodnevno.
No sastoje se od više elemenata. Prvo, da li je solitarni rad ili je grupni. Grupni su rijeđi, od jednom-dva put tjedno do 2-3 puta mjesečno. Solitarni rad je svakodnevan no ovisi i što radim. Neke radove radim jednom mjesečno ili kako mi vremenskim računanjem paše, neki su striktno svakodnevni.
Svakodnevni se sastoje najčešće od 3 do 4 elementa (rit. pentagrama, hexagrama, rubinove zvijezde, adoracija Sunca poznatiji kao liber Resh te meditacije itd) koje izvodim jednom do četiri puta dnevno (primjerice liber resh izvodim 4x dnevno).
Priprema, tuširanje, samoposvećivanje, bar 5-10 min meditacije i kontrole daha te koncentracije i fokusa.

to je u kratko.


p.s.
Postavio bi ti pitanje ali ne znam tvoju "orijentaciju"
Ja se sad tebe bojim. Imam li razloga?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Patriot_1 23/5/2014, 20:09

Sefirot wrote:
kic wrote:@ sefirot, radiš li svoje rituale svakodnevno, od čeg se sastoje i koliko ti treba pripreme?

Da, radim ih svakodnevno.
No sastoje se od više elemenata. Prvo, da li je solitarni rad ili je grupni. Grupni su rijeđi, od jednom-dva put tjedno do 2-3 puta mjesečno. Solitarni rad je svakodnevan no ovisi i što radim. Neke radove radim jednom mjesečno ili kako mi vremenskim računanjem paše, neki su striktno svakodnevni.
Svakodnevni se sastoje najčešće od 3 do 4 elementa (rit. pentagrama, hexagrama, rubinove zvijezde, adoracija Sunca poznatiji kao liber Resh te meditacije itd) koje izvodim jednom do četiri puta dnevno (primjerice liber resh izvodim 4x dnevno).
Priprema, tuširanje, samoposvećivanje, bar 5-10 min meditacije i kontrole daha te koncentracije i fokusa.

to je u kratko.


p.s.
Postavio bi ti pitanje ali ne znam tvoju "orijentaciju"
Ajme,,tlake!
Ne hvala!
Svaki dan se moraš tuširat?Pa koliko platiš vodu?
Sad ozbiljno;pitanje:Što je to,,solitarni rad?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by aben 23/5/2014, 20:32

zašto on to radi? adoracija sunca? jel sunce ima neke specijalne moći ili je to zvijezda?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Patriot_1 23/5/2014, 20:35

aben wrote:zašto on to radi? adoracija sunca? jel sunce ima neke specijalne moći ili je to zvijezda?
Ili neko božanstvo? Ha Ha!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by genitalni_herpes 23/5/2014, 21:13

drago mi je što je sefi otvoren za pitanja (uvijek je bio i uvijek je bio spreman sve odgovoriti  :tu ) , al sad kad je već tema...evo..imam pitanja jer me zanima i uvijek me zanimalo pa sma t i tamo nešto čitao, a mogao bi me finoispravit itd.

Dakle, svakodnevno to radiš.
Ritual pentagrama (ispravi me) je za zaštitu od zla(?), treba li se to raditi svaki dan?
Zašto je toliko bitno da je osoba "spremna" to raditi. Što joj se može dogoditi (u praksi)?
-odakle potječe taj ritual(tko ga je smislio? to bi bilo podpitanje) - kako je uopće netko došao do njega i skužio da funkcionira.- (ako postoji uopće odgovor - ako ne, nema veze).
-kako se osjećaš dok ih radiš? što treba osjećati? događa li se nešto neobično za običnog čovjeka ako se radi pravilno i ako smo "spremni"? Što se događa ako smo nešto "zeznuli"(ako je to pravi izraz)?

Manje više bi bila ista pitanja i za heksagram.

-------
adoracija sunca (to sam guglo)
-sad ne znam zašto se to radi, jel neka zahvala ili ne znam...

-----------
što ima od grupnih radova?
sefi nadam se da te neću izmaltretirat - al ak nećeš/osobno je/"nedostupno"/ilnešt' nemoj odgovorit..
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-nezgodno je što nebi trebao neko "nestabilan" raditi te stvari (hm..a kad smo "stabilni"??)
no dobro ni dijete se ne treba igrat s nožem..
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by genitalni_herpes 23/5/2014, 21:16

ako je nešto preosobno il nešt, nemoj odgovorit.
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by aben 23/5/2014, 21:17

vuk-efendija wrote:
oldie wrote:Pitanje za kršćane koji imaju mušku djecu:
Biste li radije da vaš sin oženi (dovede kući) mladu, lijepu, pametnu muslimanku ili mladog, lijepog, pametnog katolika?
e jebiga sad
zašto jebiga, šta nije to osobna stvar, čua san da se moš oženiti sa pedeset posto sakramenta, ako ti žena nije krštena, mislim.

dakle, odgovor je muslimanku.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by vuk-efendija 23/5/2014, 21:17

Evo pitam raju ođe da li kome poznato koliko su razne alternativne udruge vještica, queer, swing, LGBT, delmati, ateisti, Protagore i ostali poslali humanitarne pomoći (novaca, dobrovoljaca) unesrećenima svih (ne)vjera u županjskoj Posavini, BiH i Srbiji???
vuk-efendija
vuk-efendija

Posts : 58
2014-05-16


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by vuk-efendija 23/5/2014, 21:22

aben wrote:
vuk-efendija wrote:
oldie wrote:Pitanje za kršćane koji imaju mušku djecu:
Biste li radije da vaš sin oženi (dovede kući) mladu, lijepu, pametnu muslimanku ili mladog, lijepog, pametnog katolika?
e jebiga sad
zašto jebiga, šta nije to osobna stvar, čua san da se moš oženiti sa pedeset posto sakramenta, ako ti žena nije krštena, mislim.

dakle, odgovor je muslimanku.
To je poznata stvar. Ženidba kao sakrament se može podijeliti ako je samo jedan od supružnika katolik. Takav brak je neponištiv kao i da su oboje katolici. (Nema rastave i tako to)
vuk-efendija
vuk-efendija

Posts : 58
2014-05-16


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by aben 23/5/2014, 21:26

vuk-efendija wrote:
aben wrote:
vuk-efendija wrote:
oldie wrote:Pitanje za kršćane koji imaju mušku djecu:
Biste li radije da vaš sin oženi (dovede kući) mladu, lijepu, pametnu muslimanku ili mladog, lijepog, pametnog katolika?
e jebiga sad
zašto jebiga, šta nije to osobna stvar, čua san da se moš oženiti sa pedeset posto sakramenta, ako ti žena nije krštena, mislim.

dakle, odgovor je muslimanku.
To je poznata stvar. Ženidba kao sakrament se može podijeliti ako je samo jedan od supružnika katolik. Takav brak je neponištiv kao i da su oboje katolici. (Nema rastave i tako to)
zato i velin da je odgovor muslimanku, jest da će bit problema sa svojiton, al ako ti ne smeta šta se ona klanja cili dan...ateist bi moga čak dometnuti da bi se na tome čak dalo graditi :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pitaj me, Pitam te. Empty Re: Pitaj me, Pitam te.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum