ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Noor 17/10/2022, 18:10


Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 17/10/2022, 18:11

veber wrote:
vjerovatno će biti popičkitis kao s njemačkom i japanom.
talijani, turisti na vrijeme su shvatili da se treba povući. ko i dalmoši da sezona ne propadne. a ameri dolaze s dolarima.

rusi će morat dobit popičkitis i bojim se da će biti sličan prelasku rajne i majne.
bit će krvav.

Dva popičkitisa! Danas ti ide.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28719
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 17/10/2022, 18:18

Šandor Winnetou wrote:Rusi će uvući bjelorusiju u rat htjeli to bjelorusi ili ne a rusiji nasušno treba i ljudi i proširenje sukoba i barem malo zauzimanja teritorija, jad i bijeda i od vojske i od države.
Dakle napasti će se Ukrajina iz bjelorusije to je sad ziher, Ukrajinci će uzvratiti po bjeloruskim opskrbnim pravcima sasvim opravdano a to lukašenku neće ostaviti nikakvog manevarskog prostora za izbjeći rat a to je ono što psihopat želi.
Bjelorusi se mogu izvući iz ovoga jedino tako da otkažu gostoprimstvo rusima no oni su prevelike pičketine da bi to napravili. 
E sad kako će svijet reagirati na udruženi zločinački poduhvat koji za cilj ima komadanje jedne međunarodno priznate države čak i od agresorskih vlada to je za sada nepoznanica no dojma sam da više neće ostati po strani i da će se direktno uključiti u sukob i sjebati bjelorusiju

Više se ne mogu izvući, sve je otišlo predaleko.
Bjelorusi su zaboravili da su se teško teritorijalno proširili na račun Poljske i jedini način kako mogu umanjiti štetu načinjenu ne samo Ukrajini nego i cijelom zapadu će biti kada kao prvi, maknu Lukašenka kojega su sami birali na čitavom nizu izbora i tako pljunu sebi u usta, a kako je svima jasno da neće moći platiti ratnu odštetu Ukrajini na bilo koji uobičajeni način, morati će to učiniti vlastitim teritorijem.
Rusija se neće moći tako lako izvući, jer su dužni premalo teritorija svojim susjedima.
Dakle, bit će potrebne oštrije mjere, a u obrani od kojih im neće pomoći niti nuklearno oružje za koje je pitanje u kolikoj je mjeri uopće operativno upotrebljivo, a valjda je svakome jasno da bi odmazda za upotrijebljeno nuklearno oružje bila uništavajuća po one koji bi ga prvi upotrijebili.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 17/10/2022, 18:22

Speare Shaker wrote: valjda je svakome jasno da bi odmazda za upotrijebljeno nuklearno oružje bila uništavajuća po one koji bi ga prvi upotrijebili.

A za onoga na kojemu je prvi put upotrijebljeno ne bi bilo uništavajuće?


Last edited by crvenkasti on 17/10/2022, 18:24; edited 1 time in total
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28719
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 17/10/2022, 18:24

Speare Shaker wrote:
Šandor Winnetou wrote:Rusi će uvući bjelorusiju u rat htjeli to bjelorusi ili ne a rusiji nasušno treba i ljudi i proširenje sukoba i barem malo zauzimanja teritorija, jad i bijeda i od vojske i od države.
Dakle napasti će se Ukrajina iz bjelorusije to je sad ziher, Ukrajinci će uzvratiti po bjeloruskim opskrbnim pravcima sasvim opravdano a to lukašenku neće ostaviti nikakvog manevarskog prostora za izbjeći rat a to je ono što psihopat želi.
Bjelorusi se mogu izvući iz ovoga jedino tako da otkažu gostoprimstvo rusima no oni su prevelike pičketine da bi to napravili. 
E sad kako će svijet reagirati na udruženi zločinački poduhvat koji za cilj ima komadanje jedne međunarodno priznate države čak i od agresorskih vlada to je za sada nepoznanica no dojma sam da više neće ostati po strani i da će se direktno uključiti u sukob i sjebati bjelorusiju

Više se ne mogu izvući, sve je otišlo predaleko.
Bjelorusi su zaboravili da su se teško teritorijalno proširili na račun Poljske i jedini način kako mogu umanjiti štetu načinjenu ne samo Ukrajini nego i cijelom zapadu će biti kada kao prvi, maknu Lukašenka kojega su sami birali na čitavom nizu izbora i tako pljunu sebi u usta, a kako je svima jasno da neće moći platiti ratnu odštetu Ukrajini na bilo koji uobičajeni način, morati će to učiniti vlastitim teritorijem.
Rusija se neće moći tako lako izvući, jer su dužni premalo teritorija svojim susjedima.
Dakle, bit će potrebne oštrije mjere, a u obrani od kojih im neće pomoći niti nuklearno oružje za koje je pitanje u kolikoj je mjeri uopće operativno upotrebljivo, a valjda je svakome jasno da bi odmazda za upotrijebljeno nuklearno oružje bila uništavajuća po one koji bi ga prvi upotrijebili.
vjerovatni ishod je raspad ruskog carstva. uvjetno nazvan.
i mali tuljko nikako da prežali da je rusija bila blizu atlantika.

ali kao im početnike, treba održat lekciju.

nikako napravi
ti grešku daytona, treba ih prvo razoružat i onda vratiti svim pokorenim narodima državu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 17/10/2022, 18:24

crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote: valjda je svakome jasno da bi odmazda za upotrijebljeno nuklearno oružje bila uništavajuća po one koji bi ga prvi upotrijebili.

A za onoga na kojemu je prvi put upotrjebljeno ne bi bilo uništavajuće?

Za Japan?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vuksadinare 17/10/2022, 18:24

ak bu slusali crvenka i slicne...traktor im ne gine
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99030
2015-09-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 17/10/2022, 18:26

vuksadinare wrote:ak bu slusali crvenka i slicne...traktor im ne gine

Traktor im svakako ne gine, a ako budu slušali crvenka i slične, sudbina će im biti još puno gora.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 17/10/2022, 18:28

Speare Shaker wrote:
Šandor Winnetou wrote:Rusi će uvući bjelorusiju u rat htjeli to bjelorusi ili ne a rusiji nasušno treba i ljudi i proširenje sukoba i barem malo zauzimanja teritorija, jad i bijeda i od vojske i od države.
Dakle napasti će se Ukrajina iz bjelorusije to je sad ziher, Ukrajinci će uzvratiti po bjeloruskim opskrbnim pravcima sasvim opravdano a to lukašenku neće ostaviti nikakvog manevarskog prostora za izbjeći rat a to je ono što psihopat želi.
Bjelorusi se mogu izvući iz ovoga jedino tako da otkažu gostoprimstvo rusima no oni su prevelike pičketine da bi to napravili. 
E sad kako će svijet reagirati na udruženi zločinački poduhvat koji za cilj ima komadanje jedne međunarodno priznate države čak i od agresorskih vlada to je za sada nepoznanica no dojma sam da više neće ostati po strani i da će se direktno uključiti u sukob i sjebati bjelorusiju

Više se ne mogu izvući, sve je otišlo predaleko.
Bjelorusi su zaboravili da su se teško teritorijalno proširili na račun Poljske i jedini način kako mogu umanjiti štetu načinjenu ne samo Ukrajini nego i cijelom zapadu će biti kada kao prvi, maknu Lukašenka kojega su sami birali na čitavom nizu izbora i tako pljunu sebi u usta, a kako je svima jasno da neće moći platiti ratnu odštetu Ukrajini na bilo koji uobičajeni način, morati će to učiniti vlastitim teritorijem.
Rusija se neće moći tako lako izvući, jer su dužni premalo teritorija svojim susjedima.
Dakle, bit će potrebne oštrije mjere, a u obrani od kojih im neće pomoći niti nuklearno oružje za koje je pitanje u kolikoj je mjeri uopće operativno upotrebljivo, a valjda je svakome jasno da bi odmazda za upotrijebljeno nuklearno oružje bila uništavajuća po one koji bi ga prvi upotrijebili.
Pa "mi" smo 2x izabrali veleizdajnika i štetočinu parexellance mesića pa nismo došli pameti nego opet izabiremo štetočinu (doduše drastično manju) milanovića tako da tu možemo povući neke paralele sa bjelorusijom, no ono gdje smo mi odmakli brzinom zvuka za njih je prepoznavanje globalnih procesa i priključivanje euroatlanskim integracijama dok su oni ostali na nivou burundija i otrčali u zagrljaj nasilniku

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


michaellcmacha and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vuksadinare 17/10/2022, 18:29

izgleda da su ruje i ajatolasi zajebali zaboravivsi na izrael..narocito ruje..ovi se zele opako ukljuciti na stranu ukrajine..isporukom pzo oruzja ali i protuoklopnih sustava koji su medju najboljim na svijetu...e moj putleru kad tikve sadis sa ajatolasima...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99030
2015-09-08


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 17/10/2022, 18:31

Ako se hoće zaustaviti rat, stvar je vrlo jednostavna. 250 000 Amerikanaca, Francuza i Nijemaca na Herson. 250 000 Engleza, Poljaka i Balta na Bjelorusiju. Ali onda nema sado-mazo prst u dupe, a ako nema sado-mazo, nema ni života. Pola milijuna NATO vojnika riješit će i Ukrajinu i Bjelorusiju. Jedan krak pravac Herson, drugi krak pravac Minsk. 
Iskreno, sviđa mi se ideja da zajednička rusko-bjeloruska vojska  sa sjevera zauzme dvije nuklearne elektrane, jednu na sjeveru-istoku Ukrajine, drugu na sjeverozapadu Ukrajine. To bi čak bila i veća fora od napada na Kijev. U stvari, trebala bi krenuti dva pravca napada iz smjera Ukrajine, jedan prema Černihivu i Sumiju, drugi prema Lvovu. Kijev tko jebe, nije ovo WWII.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 17/10/2022, 18:34

Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote: valjda je svakome jasno da bi odmazda za upotrijebljeno nuklearno oružje bila uništavajuća po one koji bi ga prvi upotrijebili.

A za onoga na kojemu je prvi put upotrjebljeno ne bi bilo uništavajuće?

Za Japan?

Upotrijebljeno nuklearno oružje bi bilo uništavajuće za obje strane.

Za vrijeme hladnog rata su razrađivane čitave strategije o oodgovoru na nukerani napad.
Vrijeme se računalo u sekundama: koliko vremena treba da doleti raketa i koliko ovi imaju vremena da odgovore.
Rusi su desecima godina krstarili u međunarodnim vodama podmornicama oko Amerike da bi njihovi projektili ispaljeni iz njih mogli dovoljno brzo odgovoriti na američke rakete srednjeg dometa raspoređene u Europi.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28719
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 17/10/2022, 18:56

michaellcmacha wrote:
AssadNaPodmornici wrote:@mortal
Lik(Strelkov) je bio jedino aktivan na telegramu sumnjam da ti to koristiš. Ti si onda prenosila svakakve informacije, tipa stavljala slike nekih Ukrainskih curka koje su poginule dok su jurišale na Ruske tenkove, a onda klikneš na sliku te curke i "google search this image" i nađeš tipa da je to manekenka slikana u americi u vojnoj uniformi i takve stvari.  nisu to bile nikakve službene ukrainske informacije, nego linkovi su ti bili portali sklepani u pola sata, ili fejsbook profili sa par desetaka followera.  takvih je bilo tvojih 90% postova, ništa osobno, ja takve stvari ovdje brišem , naravno ako ima nešto neprovjereno onda se naglasi to. ali bez brige možeš otvoriti tisuće tvojih tema, ili imaš onu drugu temu o ratu u Ukraini tamo udaraj do milje volje, čak je dozvoljeno i svađanje i vrijeđanje nitko neće ti ništa dirati.

E da čak i službene Ukrainske informacije (ili Ruske) nitko normalan ne uzima kao pouzdane izvore, jer oni fala bogu u ratu lažu i preuveličavaju recimo gubitke protivnika ili lažu o svojim gubicima, po potrebi smanjuju, ili čak su Ukrainci imali momenata kada su povećavali svoje gubitke radi efekta. Zato i služe tkz "analize, forumi, analitičari" i slične stvari, da se pokuša u toj šumi lažnih informacija dobiti kakva takva realna situacija na terenu. to je i svrha ove teme.

ostalo ponavljanje za druge, ne obraćajte se drugim korisnicima osobno,  ringoe postove brišem odmah, ali ako i alphaomega stavi komentar da su Rusi udarili iranskim dronovima po Kijevu, iduća dva komentara su "da li uživaš u tome". nije bitno da li on uživa ili ne uživa, to je činjenica. kako rekoh toleriram malo offtopica, da nebude sve sterilno.
pa on uživa u tome što rusi u nemoći ubijaju civile... to nije potrebno ni propitivati... ali je dobro svakog od njih etiketirati jer ja sam vam rekao, ali vi mnogi jako kasno palite... kad i ovdje bude grmilo, a grmit će, onda će se morati postupati potpuno isto kako su i ukrajinci postupali sa svojim rusofilima... ti će nas ljudi koštati stotina ako ne i tisuća ljudskih života...
alfe ( i svetoja da ga ne zaboravim) nema kad su rusi pušiona, kad su se pojavili dronovi koji piče civile i gomilanje barbarskih snaga eto alfe i eto mu rusofilskog kaputa no narativ je isti mada ga pokušava sakriti.
No ok, ja sam pitao alfu jel uživa pa se sad i ubacujem u raspravu. Nije mi problem zaobići takve postove ali mi se iskreno gadi kad netko svršava kad se ubijaju žene i djeca i starci koji se nađu na putu agresorskom smeću kojima životi te kategorije apsolutno ništa ne znače. Želim im da dožive tu patnju na koju sada svršavaju

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


veber and Noor like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 17/10/2022, 19:30

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 FfSXYhFXgAIQnCy?format=jpg&name=small
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28719
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 17/10/2022, 19:33

crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote: valjda je svakome jasno da bi odmazda za upotrijebljeno nuklearno oružje bila uništavajuća po one koji bi ga prvi upotrijebili.

A za onoga na kojemu je prvi put upotrjebljeno ne bi bilo uništavajuće?

Za Japan?

Upotrijebljeno nuklearno oružje bi bilo uništavajuće za obje strane.

Uništavajuće? Ne bi. Samo za jednu. Razlozi se vide po načinu na koji se odvija rat u Ukrajini pred očima cijelog svijeta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 17/10/2022, 19:35

crvenkasti wrote:

Za vrijeme hladnog rata su razrađivane čitave strategije o oodgovoru na nukerani napad.
Vrijeme se računalo u sekundama: koliko vremena treba da doleti raketa i koliko ovi imaju vremena da odgovore.
Rusi su desecima godina krstarili u međunarodnim vodama podmornicama oko Amerike da bi njihovi projektili ispaljeni iz njih mogli dovoljno brzo odgovoriti na američke rakete srednjeg dometa raspoređene u Europi.

Riječ je praktički o računalnim igricama. Podatke kojima su takve projekcije punjene nitko normalan ne bi danas trebao uzeti za ozbiljno, jer je jasno da ne odražavaju realno stanje na terenu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 17/10/2022, 19:38

Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote: valjda je svakome jasno da bi odmazda za upotrijebljeno nuklearno oružje bila uništavajuća po one koji bi ga prvi upotrijebili.

A za onoga na kojemu je prvi put upotrjebljeno ne bi bilo uništavajuće?

Za Japan?

Upotrijebljeno nuklearno oružje bi bilo uništavajuće za obje strane.

Uništavajuće? Ne bi. Samo za jednu. Razlozi se vide po načinu na koji se odvija rat u Ukrajini pred očima cijelog svijeta.

Znači, možemo slobodnu njukati Rusiju?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28719
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 17/10/2022, 20:06

crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote: valjda je svakome jasno da bi odmazda za upotrijebljeno nuklearno oružje bila uništavajuća po one koji bi ga prvi upotrijebili.

A za onoga na kojemu je prvi put upotrjebljeno ne bi bilo uništavajuće?

Za Japan?

Upotrijebljeno nuklearno oružje bi bilo uništavajuće za obje strane.

Uništavajuće? Ne bi. Samo za jednu. Razlozi se vide po načinu na koji se odvija rat u Ukrajini pred očima cijelog svijeta.

Znači, možemo slobodnu njukati Rusiju?

Možemo, ali nećemo, jer nismo (baš toliki) divljaci poput Rusa odnosno njihovog političkog i intelektualnog establishmenta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vuksadinare 17/10/2022, 20:23

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/rusi-masovno-otvarali-stranicu-s-uputama-za-predaju-kremlj-ju-blokirao-putina-tek-ceka-teski-izbor-15263075
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99030
2015-09-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 17/10/2022, 20:35

Jedan je korisnik na društvenim mrežama tvrdio da ruski vojnici žive u "nehumanim uvjetima" te da se moraju sami snabdjeti hranom, izvijestio je NYT. Drugi su se žalili da imaju malo ili nimalo iskustva u pucanju iz oružja ili borbi. "Bez puške, ičega, bez odjeće, bez obuće", rekao je jedan svjedok. "Pola njih je mamurno, staro, ugroženo - trebala bi biti angažirana hitna pomoć“,






Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 F_24245881_1280




moguce da nedostaje cizma i pancir no korona ima da strepi
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 17/10/2022, 20:41

debotoijusto wrote:Jedan je korisnik na društvenim mrežama tvrdio da ruski vojnici žive u "nehumanim uvjetima" te da se moraju sami snabdjeti hranom, izvijestio je NYT. Drugi su se žalili da imaju malo ili nimalo iskustva u pucanju iz oružja ili borbi. "Bez puške, ičega, bez odjeće, bez obuće", rekao je jedan svjedok. "Pola njih je mamurno, staro, ugroženo - trebala bi biti angažirana hitna pomoć“,






Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 F_24245881_1280




moguce da nedostaje cizma i pancir no korona ima da strepi
Nikakav pancir im nece pomoci, topnistvo te razvali na proste faktore.
Ne moraju znati rukovati oruzjem, potrebni su tek kao mete za HIMARS-e.
Glupi zaostali narodi ruske federacije.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18696
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum