ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 32 of 50 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 41 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/10/2022, 10:31

Hektorović wrote:Procjena je da je do sad poginulo oko 40.000 ukrajinskih branitelja. Ranjenih je preko 100.000.
odakle ta procjena?
ja osobno sam stavlja Ruse 20 -30k , Ukraince par tisuća manje od Rusa.
Prema Oryxu Ukrainci su ipak izgubili dosta manje teške tehnike , tek zadnje vrijeme se izjednačio gubitak zbog toga što Ukrainci idu u ofenzivne operaicije na utvrđenog protivnika(Herson)

Mislim ako je gubitak UKR 40 k poginulih, a onda Ruski gubici bi bili 50k poginulih, a to nije daleko od 70k što piše službeno UKR MOD, a oni kao i Ruski MOD pišu pizdarije.


ostajem na RU gubitke 20 -30k , Ukrainski nekoliko K manje (inače K je u engleskom slengu kratica za tisuću) .

Što se tiče poginulih od artiljerije, jednostavno Rusi puno više ginu na drugoj crti. Ruski precizni udari po UKR vojsci na drugoj crti ne postoje zadnjih par mjeseci, a Ukrainci svako malo ih poklope, Rusi sada rokaju uglavnom po energetskoj i civilnoj infrastrukturi

AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vuksadinare 27/10/2022, 10:38

yoda odi u ukrajinu tamo ces doboti najpouzdanije podatke na licu mjesta :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99163
2015-09-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/10/2022, 10:55

vuksadinare wrote:yoda odi u ukrajinu tamo ces doboti najpouzdanije podatke na licu mjesta :)
bez uvrede ali tvoji ovdje komentari su na razini ringa, ere, mentaliteta. 0 doprinosa raspravi, samo spam ili pokušaj pokretanja svađa. i to nakon više puta upozoravanja.
imaš cijeli forum za iznošenje glupih komentara, možeš otvoriti neograničen broj novih tema, čisto da ja nemoram brisati

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 27/10/2022, 11:11

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:Procjena je da je do sad poginulo oko 40.000 ukrajinskih branitelja. Ranjenih je preko 100.000.
odakle ta procjena?
ja osobno sam stavlja Ruse 20 -30k , Ukraince par tisuća manje od Rusa.
Prema Oryxu Ukrainci su ipak izgubili dosta manje teške tehnike , tek zadnje vrijeme se izjednačio gubitak zbog toga što Ukrainci idu u ofenzivne operaicije na utvrđenog protivnika(Herson)

Mislim ako je gubitak UKR 40 k poginulih, a onda Ruski gubici bi bili 50k poginulih, a to nije daleko od 70k što piše službeno UKR MOD, a oni kao i Ruski MOD pišu pizdarije.


ostajem na RU gubitke 20 -30k , Ukrainski nekoliko K manje (inače K je u engleskom slengu kratica za tisuću) .

Što se tiče poginulih od artiljerije, jednostavno Rusi puno više ginu na drugoj crti. Ruski precizni udari po UKR vojsci na drugoj crti ne postoje zadnjih par mjeseci, a Ukrainci svako malo ih poklope, Rusi sada rokaju uglavnom po energetskoj i civilnoj infrastrukturi

Procjene Mađara koji imaju neke svoje izbore preko Mađarske zajednice u Ukrajini, i unovačenih Mađara u ZSU. Do sad je od 200.000 Mađara u Ukrajini poginulo 200 u vojsci.

Rusi imaju katastrofalne gubitke mladih časnika i najelitnijih postrojbi zapadnog vojnog okruga. Doslovno moraju slati vojsku u Bjelorusiju jer ih u Rusiji nitko nema obučavati, a sam zapadni vojni okrug više ne postoji kao vojno sposobna cjelina.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 27/10/2022, 11:15

Mislim osobno da visoki gubitci obije strane nisu nemogući kad se vide količine i karakteristike upotrebljenog streljiva.

To pojašnjava i ovu trenutnu fazu koja već danima nema pomake na terenu iako obije strane imaju velik priljev novih vojnika.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/10/2022, 11:17

Hektorović wrote:Mislim osobno da visoki gubitci obije strane nisu nemogući kad se vide količine i karakteristike upotrebljenog streljiva.

To pojašnjava i ovu trenutnu fazu koja već danima nema pomake na terenu iako obije strane imaju velik priljev novih vojnika.

Mislim da je u zadnjih mjesec-dva izginilo jako puno vojnika na obje strane. Brojke nisu možda one službene , al nisu ni konzervativne procjene o malom broju poginulih točne , rekao bih negdje između, možda na pola puta.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/10/2022, 11:18

veber wrote:
Charles III wrote:Kako je došlo do isporuke dronova i projektila iz Irana rusiji?
Egipat je imao veliki ugovor za kupovinu 64 lovca Su-35 od Rusije.  Egipat je odustao od ugovora i on je prešao na Iran. 
Ili trampom ili na neki drugi način, Iran će dobiti ove lovce, ali će zauzvrat Rusiji dati dronove (ne samo Shahed, već i naprednije modifikacije) i balističke rakete.
Sa 5 milijardi dolara to je prilično veliki broj jeftinih dronova i projektila.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 311524549_10222807679485395_3495111779656137524_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeGF4AqTHqRc2fuxdFdPzGISCT-AjkKawjUJP4COQprCNczcsPAoYzDap5HYALw_vPo&_nc_ohc=m-5i4W1aR0EAX_2YT9j&_nc_ht=scontent-prg1-1
iran se igra vatrom.

ljudi ovdje, a općenito većina ne kuži što su sankcije.
iran živi pod sankcijama, ali djelomičnim. sada su okrenuli protiv sebe njemačku, pa će skužiti što su prave sankcije.

rusi još ne kuže.
ali kuže rusi koji žive u njemačkoj.
lovu nemreš poslat, nemreš u rusiju.
blokada je kao i sve.
bogate ne jebe.

a, sankcije se lako donose i onda još teže skidaju.

ruski narod će dugo plaćati putinovih tri dana

Ma da, sad im Izrael likvidira ove generale. Arapsko-izraelska fronta kontra Irana je sve jača, a Iran dolazi u nemilost demokratske administracije s kojom je imao šansu napraviti dobar deal i izaći iz sankcija.

Al oni furaju svoje pa nek im bude. Da ne pričam o Revoluciji koja im se lako može dogoditi. Mule se opasno kockaju.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/10/2022, 11:20

Izgorio vlak pun goriva u okupiranom Donjecku. Ukrajina: To su pijani Rusi

https://www.index.hr/vijesti/clanak/izgorio-vlak-pun-goriva-u-okupiranom-donjecku-ukrajina-to-su-pijani-rusi/2406859.aspx

VLAK pun goriva izgorio je u okupiranom dijelu istočne Ukrajine. Hitne službe tzv. Donjecke narodne republike, objavile su da je 12 vagona-cisterni punih goriva izgorjelo na željezničkoj stanici u Šaktarsku nakon ukrajinskog granatiranja.

No, ukrajinski Centar za stratešku komunikaciju i informacijsku sigurnost objavio je snimku požara ustvrdivši da se radi o posljedici "neopreznog rukovanja aparatima za zavarivanje", za koje su okrivili "zaposlenike željezničke stanice koji su bili pod utjecajem alkohola".

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/10/2022, 11:23

Poljska razmatra gradnju utvrda na granici s ruskom eksklavom

https://www.index.hr/vijesti/clanak/poljska-razmatra-gradnju-utvrda-na-granici-s-ruskom-eksklavom/2406578.aspx


Finska će graditi zid na granici s Rusijom: Moramo se zaštititi

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/finska-ce-graditi-zid-na-granici-s-rusijom-moramo-se-zastititi/221019082


Respekt za braću, treba se ograditi od Barbara

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Šandor Winnetou dislikes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/10/2022, 11:23

Meloni: Mir se može postići podržavanjem Ukrajine, to je jedina šansa

https://www.index.hr/vijesti/clanak/meloni-mir-se-moze-postici-podrzavanjem-ukrajine-to-je-jedina-sansa/2406745.aspx

Šta kažu komšije i Lošini rusofili, kako to, kako to?

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/10/2022, 11:24

I Indija i Kina žele rast i razvoj, Barbare više nitko ne podržava sem mula i par komunjara u banana državama.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/indija-nakon-poziva-sojgua-nijedna-strana-ne-bi-trebala-koristiti-nuklearnu-opciju/2406606.aspx

Indija nakon poziva Šojgua: Nijedna strana ne bi trebala koristiti nuklearnu opciju

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/10/2022, 11:27

Proruska vlast: U tijeku je veliko pregrupiranje ukrajinske vojske u smjeru Zaporižja

https://www.index.hr/vijesti/clanak/proruska-vlast-u-tijeku-je-veliko-pregrupiranje-ukrajinske-vojske-u-smjeru-zaporizja/2406481.aspx


Ovome sam se nadao :)

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/10/2022, 12:06

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:Procjena je da je do sad poginulo oko 40.000 ukrajinskih branitelja. Ranjenih je preko 100.000.
odakle ta procjena?
ja osobno sam stavlja Ruse 20 -30k , Ukraince par tisuća manje od Rusa.
Prema Oryxu Ukrainci su ipak izgubili dosta manje teške tehnike , tek zadnje vrijeme se izjednačio gubitak zbog toga što Ukrainci idu u ofenzivne operaicije na utvrđenog protivnika(Herson)

Mislim ako je gubitak UKR 40 k poginulih, a onda Ruski gubici bi bili 50k poginulih, a to nije daleko od 70k što piše službeno UKR MOD, a oni kao i Ruski MOD pišu pizdarije.


ostajem na RU gubitke 20 -30k , Ukrainski nekoliko K manje (inače K je u engleskom slengu kratica za tisuću) .

Što se tiče poginulih od artiljerije, jednostavno Rusi puno više ginu na drugoj crti. Ruski precizni udari po UKR vojsci na drugoj crti ne postoje zadnjih par mjeseci, a Ukrainci svako malo ih poklope, Rusi sada rokaju uglavnom po energetskoj i civilnoj infrastrukturi

Procjene Mađara koji imaju neke svoje izbore preko Mađarske zajednice u Ukrajini, i unovačenih Mađara u ZSU. Do sad je od 200.000 Mađara u Ukrajini poginulo 200 u vojsci.

Rusi imaju katastrofalne gubitke mladih časnika i najelitnijih postrojbi zapadnog vojnog okruga. Doslovno moraju slati vojsku u Bjelorusiju jer ih u Rusiji nitko nema obučavati, a sam zapadni vojni okrug više ne postoji kao vojno sposobna cjelina.
onda su oni procjenili da je poginulo 1 promil stanovništva na ostatak države. ima i smisla, a ima i dosta "rupa".

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/10/2022, 12:36

AssadNaPodmornici wrote:Inače sinoć Ukrainci pogodili Rusku željezničku kompoziciju sa gorivom


Jutros izašle neke snimke nije baš se svaka zapalila.. šteta je ipak značajna



pazi ovo. Kako rekoh sinoć Ukrainci rokali po nekoj Ruskoj željezničkoj kompoziciji sa gorivom. Gorilo je u svih 16.
Jutros ludi Rusi objavili snimku sa mjesta događaja, i gdje se vidilo da ipak nije svo gorivo izgorilo. Čak su neki Ukrainci na twiteru govorili "pa što onda čekamo gađaj ih opet".

Naravno Ukrainci pogodili ponovo i sada gori ostatak goriva što nije izgorilo sinoć.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 1f602


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 27/10/2022, 15:48

AssadNaPodmornici wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Inače sinoć Ukrainci pogodili Rusku željezničku kompoziciju sa gorivom


Jutros izašle neke snimke nije baš se svaka zapalila.. šteta je ipak značajna



pazi ovo. Kako rekoh sinoć Ukrainci rokali po nekoj Ruskoj željezničkoj kompoziciji sa gorivom. Gorilo je u svih 16.
Jutros ludi Rusi objavili snimku sa mjesta događaja, i gdje se vidilo da ipak nije svo gorivo izgorilo. Čak su neki Ukrainci na twiteru govorili "pa što onda čekamo gađaj ih opet".

Naravno Ukrainci pogodili ponovo i sada gori ostatak goriva što nije izgorilo sinoć.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 1f602

:rasta

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 27/10/2022, 18:09

Charles III wrote:Proruska vlast: U tijeku je veliko pregrupiranje ukrajinske vojske u smjeru Zaporižja

https://www.index.hr/vijesti/clanak/proruska-vlast-u-tijeku-je-veliko-pregrupiranje-ukrajinske-vojske-u-smjeru-zaporizja/2406481.aspx


Ovome sam se nadao :)
Jesam li ja ono prije par dana priupitao nešto u vezi te trase, dolje prema melitopolju... ;)...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 27/10/2022, 18:12

"Bildanje tenzija da će Rusija upotrijebiti nuklearno oružje, to se radi da bi se pritisnulo naše prijatelje. To je poruka njima da vide s kim surađuju, da je Rusija opasna, da ne kupuju i ne prodaju nam ništa. To je primitivan cilj", rekao je.

"Mi nikad nismo rekli ništa o upotrebi nuklearnog oružja", rekao je putin.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/putin-govori-o-ratu-nuklearnom-oruzju-zapadu-covjecanstvo-ima-dva-izbora/2406769.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_prva_d




AGONIJA POLUDJELOG SKLADIŠTARA ORUŽJA OSTALOG IZA NEKAD MOĆNOG SSSR, KOJEG JE POHLEPNI ZAPAD UVJERIO DA JE MOĆAN


Prostor u kojem se taj očajni luđak kreće je sve manji, sad je već sasvim sigurno da mu i u njegovoj najužoj piramidi sa sve manje moći sabotiraju njegovi ljudi pristup nuklearnim raketama. I zadnja nada, u Siriji silni a tu manje silni general Sirovkin, shvaća da nema čime a da ne prijeđe crtu koja će ga koštati 40 godina i nekog njegovog Scheveningena..ostali su mu osim šake Čečena i Iranaca, neostvarenom ruskom caru, dio nabeđenih skinsa, džepnih Breivika i neonacista na području ex-DDR, nešto lažnih komunista, i ono budaletina na liniji Boško Obradović pa do predstavnika hrvatske sramote, koja i sama viče i žali se “stavili ste nam metu na čelo”…jer bi im trebalo kad javno zastupaju teroristu Putina i čuvati stražu i praviti se da ne primjećujemo da je vikati “Rusija je nepobjediva”, posao svoj raditi. Od hrvatske putinovštine i nema ljigavijeg, to je ona logika “ma nisam ja protiv cjepiva, ali nisam siguran da je ovo cjepivo”, eh barba Putine, na što si spao. Da si se ustrijelio u travnju, kao Rommel, još bi rekao netko da si bio vojnik, a ti si kao noćni pljačkaš dragstora koji je uzeo taoce da ga ne vrate u popravni dom.

Sad gledamo hoće li nekog namoliti od svojih silnika da uništi branu na Dnipru pa napravi poplavu (Peruča je ključna riječ)…hoće li naći nekog da ipak pukne neka bomba koja podiže gajgerovske kazaljke, pa mu počisti svijet pod zemlju u dan ono supijane skalamerije koja….nikad u povijesti Rusija nije imala toliko lošu vojsku. Nikad. I kad su u prvom svjetskom ih carske njemačke snage gazile, bar nisu toliko krali i sramotili se, to i nije vojska.

Ili će ga što prije provesti njegovi u kombi, odvesti i da se živi dalje. A “zapad”….on ga je i stvorio, da čuva ruševine i skladišta SSSR. Pa ga je unaprijedio, iz svoje zapadnjačke pohlepe u svjetskog neprijatelja. A on povjerovao, kačio si epolete iz doba Žukova, čitao Dugina, i evo ti sad.


https://odjek.press/svijet/agonija-poludjelog-skladistara-oruzja-ostalog-iza-nekad-mocnog-sssr-kojeg-je-pohlepni-zapad-uvjerio-da-je-mocan/



sibicar je izgubio gipkost zgloba , inace sam sklon misljenju da rusiju ne treba ponizit no ako ih potaracaju necu se bunit

debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30638
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by abraham 27/10/2022, 19:25

AGONIJA POLUDJELOG SKLADIŠTARA ORUŽJA OSTALOG IZA NEKAD MOĆNOG SSSR, KOJEG JE POHLEPNI ZAPAD UVJERIO DA JE MOĆAN


Prostor u kojem se taj očajni luđak kreće je sve manji, sad je već sasvim sigurno da mu i u njegovoj najužoj piramidi sa sve manje moći sabotiraju njegovi ljudi pristup nuklearnim raketama. I zadnja nada, u Siriji silni a tu manje silni general Sirovkin, shvaća da nema čime a da ne prijeđe crtu koja će ga koštati 40 godina i nekog njegovog Scheveningena..ostali su mu osim šake Čečena i Iranaca, neostvarenom ruskom caru, dio nabeđenih skinsa, džepnih Breivika i neonacista na području ex-DDR, nešto lažnih komunista, i ono budaletina na liniji Boško Obradović pa do predstavnika hrvatske sramote, koja i sama viče i žali se “stavili ste nam metu na čelo”…jer bi im trebalo kad javno zastupaju teroristu Putina i čuvati stražu i praviti se da ne primjećujemo da je vikati “Rusija je nepobjediva”, posao svoj raditi. Od hrvatske putinovštine i nema ljigavijeg, to je ona logika “ma nisam ja protiv cjepiva, ali nisam siguran da je ovo cjepivo”, eh barba Putine, na što si spao. Da si se ustrijelio u travnju, kao Rommel, još bi rekao netko da si bio vojnik, a ti si kao noćni pljačkaš dragstora koji je uzeo taoce da ga ne vrate u popravni dom.

Sad gledamo hoće li nekog namoliti od svojih silnika da uništi branu na Dnipru pa napravi poplavu (Peruča je ključna riječ)…hoće li naći nekog da ipak pukne neka bomba koja podiže gajgerovske kazaljke, pa mu počisti svijet pod zemlju u dan ono supijane skalamerije koja….nikad u povijesti Rusija nije imala toliko lošu vojsku. Nikad. I kad su u prvom svjetskom ih carske njemačke snage gazile, bar nisu toliko krali i sramotili se, to i nije vojska.

Ili će ga što prije provesti njegovi u kombi, odvesti i da se živi dalje. A “zapad”….on ga je i stvorio, da čuva ruševine i skladišta SSSR. Pa ga je unaprijedio, iz svoje zapadnjačke pohlepe u svjetskog neprijatelja. A on povjerovao, kačio si epolete iz doba Žukova, čitao Dugina, i evo ti sad.


Dobar. Kila jebenog mozga. Muhahahahahahahaaa

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14091
2014-04-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 27/10/2022, 20:16

Charles III wrote:
Hektorović wrote:Mislim osobno da visoki gubitci obije strane nisu nemogući kad se vide količine i karakteristike upotrebljenog streljiva.

To pojašnjava i ovu trenutnu fazu koja već danima nema pomake na terenu iako obije strane imaju velik priljev novih vojnika.

Mislim da je u zadnjih mjesec-dva izginilo jako puno vojnika na obje strane. Brojke nisu možda one službene , al nisu ni konzervativne procjene o malom broju poginulih točne , rekao bih negdje između, možda na pola puta.

Upravo to, nije 100.000 kao što nije niti 5.000

Zaro mi tih 40.000 zvuka vjerodostojno.

Jednako za Ruse
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 27/10/2022, 20:21

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:

Procjene Mađara koji imaju neke svoje izbore preko Mađarske zajednice u Ukrajini, i unovačenih Mađara u ZSU. Do sad je od 200.000 Mađara u Ukrajini poginulo 200 u vojsci.

Rusi imaju katastrofalne gubitke mladih časnika i najelitnijih postrojbi zapadnog vojnog okruga. Doslovno moraju slati vojsku u Bjelorusiju jer ih u Rusiji nitko nema obučavati, a sam zapadni vojni okrug više ne postoji kao vojno sposobna cjelina.
onda su oni procjenili da je poginulo 1 promil stanovništva na ostatak države.  ima i smisla, a ima i dosta "rupa".

Oni imaju potpune podatke za svoju zajednicu, tako da su oko tog promila sigurni. Isto tako vjeruju da Mađari nisu niti imali pojačano niti umanjeno novačenje od drugih stanovnika. Možda su na istoku i veći brojevi, pošto je jako dosta dragovoljaca iz Harkiva, Sumija, Černjiva.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 27/10/2022, 20:51

Vidim Rusi su konačno odlučili aktivirati i druge fronte u DPR-u osim Bakhmuta (ebal ih Verdun sindrom) i konačno krenuli u konkretniju akciju na pravcu sjever-sjeverozapad od Međunarodne zračne luke Donetsk. Vodyane 1/4 kontroliraju Rusi. Teška situacija po Opytne, a time i po Avdiivku.

Iskreno nezz što su dosad ovoliko čekali, kad je bilo evidentno da Ukri tu nemaju otpor kakav imaju u Bakhmutu. Valda stvar principa, ono, što što se na jednom mistu više brane, to više triba težiti osvajanju tog mista, da im ujebemo moral i to. Samo što pojam "pirova pobjeda" postoji s razlogom.

Anyway, bitno je da je taj dio fronte konačno aktiviran i da se fura.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10276
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 32 of 50 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 41 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum