ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/10/2022, 16:47

Charles III wrote:Ministarstvo obrane Ukrajine: Rusija gubi vojnike u omjeru 6,5 prema 1 ​​u odnosu na ukrajinske gubitke na južnoj bojišnici. 


Brojku je iznijela zamjenica ministra obrane Hanna Maliar, pozivajući se na Andrija Kovalchuka, zapovjednika Operativnog zapovjedništva Oružanih snaga "Jug".


Prema Kovalchuku, kada omjer gubitaka dosegne "kritičnu" točku od 8 prema 1, "neprijateljske snage će se psihički raspasti".


Uzmemo li u obzir veličinu "ukalkuliranih dodatnih količina" kojima se svaka strana u ratu hvali i poznajući Ukrajince u vođenju statistike, cijenim da je broj negdje oko 5:1.


Ruske snage imaju jako puno problema, nestašica, neorganiziranosti, gubitak volje i morala ali su ipak strana koja se brani i koja je ukopana na dijelovima bojišnice.


Naravno da se omjer 8:1 može dogoditi u jednom danu a mislim da je taj dan jako blizu.
to je što Ukrainci tvrde, na žalost te informacije nisu točne .
Općenito omjer poginulih na cijelom ratištu je nešto tipa maximalno 1.5 do 1 rus :1 ukrainac..
na hersonskoj fronti vjerojatno je omjer 2 ukrainca za 1 rusa , to su nagađanja, ali to tvrdim s obzirom na količinu videa, zarobljenih, slika itd.. recimo kada su Ukrainci išli u one napade gore u Harkovskog oblasti bilo je pun kurac više videa uništenih rusa i zarobljene tehnike, nego Ukrainskih gubitaka - snimki je vrlo malo bilo. i napredak je bio odličan.

Ovdje je obrnuto, Ukrainci napadaju , nekada nešto osvoje, nekada ne, ali ima hrpa videa gdje bi ih Rusi baš natukli ali baš gadno, dok Ruskih gubitaka na Hersonu, ima čak i malo manje .. Rusima je tu gadno, ali očito su bolje organizirani i grčevito se brane.

AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-15


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 17/10/2022, 17:19

Charles III wrote:Zanima me vaše mišljenje o dvije stvari:

1) Mogu li se Rusi kvalitetno evakuirati preko Dnjepra? 

2) Mogu li Ukri presijeći koridor Krim - Donbas bez da uzmu Herson. Jednostavno ostave Ruse tamo odsječene i na kraju ih samo zaokruže s druge strane Dnjepra?
1. Ako se pod kvalitetno podrazumijeva izvuci zivu silu s minimalnim gubitcima to mogu.
Izvlacenje sa sredstvima i naoruzanjem je otezano, gotovo onemoguceno rusenjem mostova.
Mogli bi spasiti nesto tehnike uz puno srece, pontonima koje bi ukrajinci uocili i brzo reagirali.
Upitno je bi li i pokusali spasavati tehniku sve da im se tako i zapovijedi.
Treba uzeti u obzir i to da se radi o snagama koje su pripremane za prodor prema Odesi.
Jace, iskusnije dobro opremljene postrojbe kojima se trebala pridodati mornarica kada se priblize Odesi 
te sinergijom s mora i kopna ovladati neprezaljenim gradom i svim morima na koje Ukrajina kao drzava izlazi.
Vec potapanjem Moskve, a zatim i tjeranjem sa zmijskog otoka mornarica je ustuknula i nije pomogla napredovanju 
ovih trupa prema Odesi.
Ukrajinci su ucvrstili obranu i stalo se kako se stalo, iz napadnog preslo se kod rusa u obrambeni mod.
Da su rusi mogli znati kako ce se sve odvijati ne bi niti prelazili Dnjepar, drzali bi crtu na istocnoj obali i tako puno lakse 
odolijevali ukrajinskim napadima i to sa znatno manjim snagama nego ih sada drze oko Hersona.
Pretpostavljam da je bilo stidljivih prijedloga u ruskom stozeru da se povuku na istocnu obalu, dobiju na snazi,
oslobode dio kvalitetnijih trupa i posalju u Donbas ili Lugansk i relativno lako cuvaju osvojeni dio ukrajine ali jos vaznije i vrata za Krim.
No takvih pomaka nije bilo, oni ostaju na crtama koje postupno gube jer ukrajinci pritiscu.
Trpe topnicke udare, nanose im se zrtve i povremeno se brane od napada oklopnih i pjesackih ukrajinskih formacija.
Kako su im u medjuvremenu mostovi na Dnjepru unisteni ili osteceni imaju veliki problem s logistikom.
To je dakako i najveci problem pri pokusaju povlacenja preko Dnjepra.
Po svim dosadasnjim iskustvima koje primjecujemo kod rusa oni nece zapovijediti povlacenje,
mozda tek kada ukrajinci budu u naletu tako  uspjesnom da vojno oslobode taj teritorij.
Takvo povlacenje pod borbom proslo bi s velikim brojem zrtava na ruskoj strani, poginuli, ranjeni, zarobljeni.
Izvlacenje pak bez borbe, dobro organizirano i izvedeno moguce je, poglavito za ljudstvo.
Radilo bi se nocu, brzo, organizirano, a moralo bi biti neprimjetno za ukrajince sto je malo teze izvedivo.
Pokusaj prebacivanja tehnike nemoguce je izvesti skriveno i brzo bi uslijedilo granatiranje i nanijele bi se velike zrtve.
Izvlacenje bi se s taktickog gledista odvijalo na nacin da se postave topnickoraketne bitnice na istocnoj obali i uspostavci crta
zaprecne paljbe.
Pokrili bi se cestovni pravci te zemljani tenkoprohodni pravci na kojima je koncentracija ukrajinske tehnike.
Oni bi djelovali u slucaju da ukrajinci shvate da se dogadja izvlacenje te da su crte ustvari prazne i napustene.
Ako bi ukrajinci krenuli u progon djelovalo bi se zaprecnom paljbom da ih se zaustavi sto duze vrijeme.
Pricuva bi se izvukla  , ali ljudstvo s prve crte znatno teze.
Sve bi dakako ovisilo i o ukrajinskom djelovanju, reakciji, vremenu kada postaju svjesni ruskog povlacenja.
Mogu ih tek ispratiti topnistvom, nanijeti gubitke na Dnjepru i usetati oprezno u Hesron.
Mogu i nahrupiti i krenuti u progon te nanijeti puno vecu stetu ali i riskirati svoje gubitke.
Kako Herson ima puno stanovnika veci broj njih sigurno je na vezi s ukrajinskim stozerom i izvlacenje bi se detektiralo i prijavilo.
Tenkovi nece nikako moci na istocnu obalu, mogu pokusati ali potopit ce se pontoni vrlo brzo.

2.Ukrajinci mogu krenuti pravcem azovskog mora te odvojiti kopnenu vezu rusije s hersonom.
To je izvedivo iako bi bila najveca operacija koju su do sada  ukrajinci izveli.
No za opkoljavanje hersonskih ruskih trupa morali bi se spustiti obalom sve do krima.
To je ogroman posao i nije vjerojatan, ali sam prodor na azov jest i svakako bi dodatno ugrozio
ruse kod hersona i sami bi tezili izvlacenju i to ne samo preko dnjepra nego i na sam krim. 

Zakljucak, rusi preko Dnjepra su u nezavidnom polozaju, od napadnih formacija presli su u obranu
i to obranu golog zivota, osim zivota  niceg posebno vaznog za njih sto je jako vazno.
Logisticki ugrozeni i iscrpljeni ukrajinskim udarima popustit ce na neki nacin, pod naletom ukrajinaca ili kakvim 
pokusajem izvlacenja na istocnu obalu.
Ruski stozer zna da ih treba povuci ali ne cini to i nece do zadnih kriticnih trenutaka.
Nece jer ne priznaju poraze, znaju da su porazeni ali ne zele priznati i onda rade takve gluposti.
Kada im skandinavci jave, halo, mislimo da vam je potonula najnovija podmornica oni muce.
Kada ih prozove cijeli svijet oni kazu nije istina, nemamo pojma.
Kada Norvezani gotovo zarone do podmornice i uslikaju je oni kazu imamo nekih tehnickih poteskoca s jednom podmornicom, nista strasno.
Na koncu Kursk lezi danima na sto metara dubine kao da je u marijanskoj brazdi, i norveski ronioci mu pristupe i obznane svijetu istinu.
Orci press, rekao bi jedan korisnik naseg foruma.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


darth_vader, melkior, AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 17/10/2022, 17:46

Iran se bori protiv Amerike do zadnjeg Rusa


Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AlfaOmega and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/10/2022, 17:48

Hektorović wrote:Iran se bori protiv Amerike do zadnjeg Rusa


[size=40] [/size]
Hahahaah

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-15


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 17/10/2022, 17:49

AssadNaPodmornici wrote:to je što Ukrainci tvrde, na žalost te informacije nisu točne . 

Upravo to, to je dio psihološkog rata i te brojeve ne treba ozbiljno uzimati. Neki se brojevi umanjuju neki preuveličavaju.

U BiH se recimo govorilo o 200.000 ubijenih Bošnjačkih civila, na kraju se ispostavilo da se radi o 61.000, od toga 50% vojnika.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 17/10/2022, 18:04

dijagram wrote:
Charles III wrote:Zanima me vaše mišljenje o dvije stvari:

1) Mogu li se Rusi kvalitetno evakuirati preko Dnjepra? 

2) Mogu li Ukri presijeći koridor Krim - Donbas bez da uzmu Herson. Jednostavno ostave Ruse tamo odsječene i na kraju ih samo zaokruže s druge strane Dnjepra?
1. Ako se pod kvalitetno podrazumijeva izvuci zivu silu s minimalnim gubitcima to mogu.
Izvlacenje sa sredstvima i naoruzanjem je otezano, gotovo onemoguceno rusenjem mostova.
Mogli bi spasiti nesto tehnike uz puno srece, pontonima koje bi ukrajinci uocili i brzo reagirali.
Upitno je bi li i pokusali spasavati tehniku sve da im se tako i zapovijedi.
Treba uzeti u obzir i to da se radi o snagama koje su pripremane za prodor prema Odesi.
Jace, iskusnije dobro opremljene postrojbe kojima se trebala pridodati mornarica kada se priblize Odesi 
te sinergijom s mora i kopna ovladati neprezaljenim gradom i svim morima na koje Ukrajina kao drzava izlazi.
Vec potapanjem Moskve, a zatim i tjeranjem sa zmijskog otoka mornarica je ustuknula i nije pomogla napredovanju 
ovih trupa prema Odesi.
Ukrajinci su ucvrstili obranu i stalo se kako se stalo, iz napadnog preslo se kod rusa u obrambeni mod.
Da su rusi mogli znati kako ce se sve odvijati ne bi niti prelazili Dnjepar, drzali bi crtu na istocnoj obali i tako puno lakse 
odolijevali ukrajinskim napadima i to sa znatno manjim snagama nego ih sada drze oko Hersona.
Pretpostavljam da je bilo stidljivih prijedloga u ruskom stozeru da se povuku na istocnu obalu, dobiju na snazi,
oslobode dio kvalitetnijih trupa i posalju u Donbas ili Lugansk i relativno lako cuvaju osvojeni dio ukrajine ali jos vaznije i vrata za Krim.
No takvih pomaka nije bilo, oni ostaju na crtama koje postupno gube jer ukrajinci pritiscu.
Trpe topnicke udare, nanose im se zrtve i povremeno se brane od napada oklopnih i pjesackih ukrajinskih formacija.
Kako su im u medjuvremenu mostovi na Dnjepru unisteni ili osteceni imaju veliki problem s logistikom.
To je dakako i najveci problem pri pokusaju povlacenja preko Dnjepra.
Po svim dosadasnjim iskustvima koje primjecujemo kod rusa oni nece zapovijediti povlacenje,
mozda tek kada ukrajinci budu u naletu tako  uspjesnom da vojno oslobode taj teritorij.
Takvo povlacenje pod borbom proslo bi s velikim brojem zrtava na ruskoj strani, poginuli, ranjeni, zarobljeni.
Izvlacenje pak bez borbe, dobro organizirano i izvedeno moguce je, poglavito za ljudstvo.
Radilo bi se nocu, brzo, organizirano, a moralo bi biti neprimjetno za ukrajince sto je malo teze izvedivo.
Pokusaj prebacivanja tehnike nemoguce je izvesti skriveno i brzo bi uslijedilo granatiranje i nanijele bi se velike zrtve.
Izvlacenje bi se s taktickog gledista odvijalo na nacin da se postave topnickoraketne bitnice na istocnoj obali i uspostavci crta
zaprecne paljbe.
Pokrili bi se cestovni pravci te zemljani tenkoprohodni pravci na kojima je koncentracija ukrajinske tehnike.
Oni bi djelovali u slucaju da ukrajinci shvate da se dogadja izvlacenje te da su crte ustvari prazne i napustene.
Ako bi ukrajinci krenuli u progon djelovalo bi se zaprecnom paljbom da ih se zaustavi sto duze vrijeme.
Pricuva bi se izvukla  , ali ljudstvo s prve crte znatno teze.
Sve bi dakako ovisilo i o ukrajinskom djelovanju, reakciji, vremenu kada postaju svjesni ruskog povlacenja.
Mogu ih tek ispratiti topnistvom, nanijeti gubitke na Dnjepru i usetati oprezno u Hesron.
Mogu i nahrupiti i krenuti u progon te nanijeti puno vecu stetu ali i riskirati svoje gubitke.
Kako Herson ima puno stanovnika veci broj njih sigurno je na vezi s ukrajinskim stozerom i izvlacenje bi se detektiralo i prijavilo.
Tenkovi nece nikako moci na istocnu obalu, mogu pokusati ali potopit ce se pontoni vrlo brzo.

2.Ukrajinci mogu krenuti pravcem azovskog mora te odvojiti kopnenu vezu rusije s hersonom.
To je izvedivo iako bi bila najveca operacija koju su do sada  ukrajinci izveli.
No za opkoljavanje hersonskih ruskih trupa morali bi se spustiti obalom sve do krima.
To je ogroman posao i nije vjerojatan, ali sam prodor na azov jest i svakako bi dodatno ugrozio
ruse kod hersona i sami bi tezili izvlacenju i to ne samo preko dnjepra nego i na sam krim. 

Zakljucak, rusi preko Dnjepra su u nezavidnom polozaju, od napadnih formacija presli su u obranu
i to obranu golog zivota, osim zivota  niceg posebno vaznog za njih sto je jako vazno.
Logisticki ugrozeni i iscrpljeni ukrajinskim udarima popustit ce na neki nacin, pod naletom ukrajinaca ili kakvim 
pokusajem izvlacenja na istocnu obalu.
Ruski stozer zna da ih treba povuci ali ne cini to i nece do zadnih kriticnih trenutaka.
Nece jer ne priznaju poraze, znaju da su porazeni ali ne zele priznati i onda rade takve gluposti.
Kada im skandinavci jave, halo, mislimo da vam je potonula najnovija podmornica oni muce.
Kada ih prozove cijeli svijet oni kazu nije istina, nemamo pojma.
Kada Norvezani gotovo zarone do podmornice i uslikaju je oni kazu imamo nekih tehnickih poteskoca s jednom podmornicom, nista strasno.
Na koncu Kursk lezi danima na sto metara dubine kao da je u marijanskoj brazdi, i norveski ronioci mu pristupe i obznane svijetu istinu.
Orci press, rekao bi jedan korisnik naseg foruma.
eto, otprilike i moje viđenje samo si ti to razradio opširnije  :tu

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/10/2022, 18:05

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:to je što Ukrainci tvrde, na žalost te informacije nisu točne . 

Upravo to, to je dio psihološkog rata i te brojeve ne treba ozbiljno uzimati. Neki se brojevi umanjuju neki preuveličavaju.

U BiH se recimo govorilo o 200.000 ubijenih Bošnjačkih civila, na kraju se ispostavilo da se radi o 61.000, od toga 50% vojnika.
čak i ona šema kada je Zelenski tvrdio da ima 200 mrtvih vojnika dnevno tamo u 6 mjesecu , čak i to nije bilo točno, jer sićam se na račun toga su računal ida ima 1000vojnih gubitaka(ranjeni i mrtvi) i da bi doslovno trebao biti vojni kolaps svakog trena.. vjerojatno je povećao brojku za 3-4 puta, što je opet gadna brojka , međutim..
naime tih dana Ukraina je ispala iz fokusa Zapadne javnosti a onda uspori i slanje oružja.. pa je namjerno čak i povećava broj svojih poginulih , znam da se to počelo vrtitit po našim medijima a odmah i zapadnim, a onda su usljedile nove tranše oružja...

zato je Ukraincima na jednu ruku kao naručeno došli ovi Ruski napadi.. Rusi su ispalili nekoliko milijardi kn projektila zadnjih tjedan dana, a pri tome nisu ranili niti jednog vojnika, nego je udar bio po infrastrukturi - civilnoj koja se može koristiti u vojne svrhe.

to jest gadno, međutim opet je UKR ušla u fokus javnosti, evo i EU obećala novi paket od 3milijardi € koji će uključivati obuku.. pitaj boga koliko tisuća UKR vojnika je sada na obuci na zapadu..
radi se o najmotiviranijim vojnicima, koji nakon toga izlaze pretpostavljam spremni za ofenzivne operacije, po NATO standardu, dok Ruska obuka je ajme majko katastrofa, izuzev ovih iz Wagnera i možda pokoje jedinice ..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-15


Hektorović and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 17/10/2022, 18:06

neovisna ruska medijska kuća Astra objavila je intervju s navodnim svjedokom pokolja u ruskoj bazi, a američki vojni analitičar i autor Chris Owen objavio je na Twitteru prijevod tog članka. Meduza se također poziva na izvještaj Astre.
Istinitost ovog svjedočanstva zasad je nemoguće provjeriti, što napominje i sama Astra. Svjedok kaže da je do pucnjave došlo zbog svađe muslimanskih i kršćanskih vojnika. 




"Sve je počelo tako što su neki naši vojnici - Dagestanac, Azerbajdžanac i Adig - rekli da 'ovo nije naš rat' i pokušali napisati izvješće da ne žele više služiti. Potpukovnik Andrej Lapin, kada je to saznao od zapovjednika satnije, okupio je sve i počeo govoriti da je 'ovo sveti rat'. Sve se događalo ujutro na mimohodu, gdje se postrojava, intonira himna", ispričao je svjedok.
"Izbio je sukob, ljudi su se počeli naguravati, među njima i nekolicina iz mog društva. Tadžici su rekli Lapinu da sveti rat znači (samo) rat između muslimana i nevjernika. Lapin je rekao da 'Alah mora biti kukavica ako ti ne dopusti da se boriš za zemlju kojoj si se zakleo'. Ja mislim da je to ono što je najviše boljelo, rečenica da je 'Alah kukavica'", nastavio je svjedok.
"Izraz je šokirao mnoge ljude - one koji su stajali tamo na paradi. Jer i mi među časnicima imamo muslimana, i Baškira i Tatara. Nakon postrojavanja Rusi i muslimani su nastavili sukob, nakon čega su se svi razišli i, činilo se, smirili." 


"I sat i pol kasnije, oko ručka, sve su nas poslali u streljanu, a trojica Tadžikistanaca, koji su služili po ugovoru, donijela su automatske puške, s bojevim streljivom, i ustrijelila našeg zapovjednika, potpukovnika Lapina. Preminuo je na mjestu."
"I počeli su neselektivno pucati. Na poligonu je bilo i ugovornih vojnika i mobiliziranih. Vidio sam samo mrtve, kojih je bilo 29. Trideseti je bio potpukovnik Lapin. Ovo ne uključuje dva Tadžika; računajući i njih, ubijene su 32 osobe. Ne znam točno koliko je ranjenih, neki su već helikopterom prevezeni u Belgorod, a neki su sada u Valujki sa mnom", tvrdi svjedok, koji je i sam navodno musliman i pripadnik jedne od brojnih neruskih manjina.
"Dvije-tri minute prije početka pucnjave nama muslimanima je rečeno da se sklonimo. Sjećam se imena strijelaca: Bikzot - on je stariji vodnik, drugi - Anuše, a treći - mlađi vodnik Ami. Ne sjećam se njihovih prezimena. Mlađi narednik Ami se izvukao." 
"Zastavnik Semjonov je ubio dvojicu napadača. U tom trenutku Semjonov je bio u prostoriji gdje se drže kutije sa streljivom, gdje ih dobivamo. Imao je svoj vojni pištolj, nije bio nazočan pucnjavi, čuo je što se događa, izašao i ustrijelio oba Tadžika.
"Pogodio je i Amija u rame, ali Ami  je uspio pobjeći. Prešao je preko žice gdje je bila ograda, to čak i nije bila ograda, nego savijena žica - tu su neki išli u grad kad se nije moglo proći kroz punkt."
"Tadžici (koji su otvorili vatru) bili su osobito žestoki pobornici svoje vjere. Stalno su se svađali jer nisu smjeli klanjati namaz na vrijeme i nisu im dali prostoriju za molitvu", dodao je ranjeni svjedok.




namazalo
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


IL Risorto and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 17/10/2022, 18:10

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:Iran se bori protiv Amerike do zadnjeg Rusa


[size=49] [/size]
Hahahaah
pa pitanje skroz na mjestu, lavrov i okolna ekipa ljudskog šljama to stalno pričaju kao da je rusija u pravu kad napada i otima ukrajini teritorij, ono rat bi odavno bio gotov da se ukri ne brane a brane se jer im zapad šalje oružije s kojim se mogu braniti. Licemjerno i zlo do samog pakla dočim za isporuke iranskog i sjevernokorejskog naoružanja ni spomena o tome da bi rat bio pri kraju da barbari na nabavljaju ratnu tehniku izvan svojih granica.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vuksadinare 17/10/2022, 18:10

...sto veli musliman kadirov navodno veliki vjernik..ruski emir kusturica
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99162
2015-09-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vuksadinare 17/10/2022, 18:16

ako ukri dobiju i od zida proturaketno oruzje i sa tim neutraliziraju ruske raketne napade..onda se moze reci da su ruski napadi gotovi..kako raketni tako na zemlji..onda im jedino preostao nuklearni napad jer u suprotnom im je sudbina poraz i izbacivanje iz ukrajine
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99162
2015-09-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 17/10/2022, 18:42

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28797
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 17/10/2022, 18:46

vuksadinare wrote:ako ukri dobiju i od zida proturaketno oruzje i sa tim neutraliziraju ruske raketne napade..onda se moze reci da su ruski napadi gotovi..kako raketni tako na zemlji..onda im jedino preostao nuklearni napad jer u suprotnom im je sudbina poraz i izbacivanje iz ukrajine

In Bibi we trust :)

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 17/10/2022, 18:47

dijagram wrote:
Charles III wrote:Zanima me vaše mišljenje o dvije stvari:

1) Mogu li se Rusi kvalitetno evakuirati preko Dnjepra? 

2) Mogu li Ukri presijeći koridor Krim - Donbas bez da uzmu Herson. Jednostavno ostave Ruse tamo odsječene i na kraju ih samo zaokruže s druge strane Dnjepra?
1. Ako se pod kvalitetno podrazumijeva izvuci zivu silu s minimalnim gubitcima to mogu.
Izvlacenje sa sredstvima i naoruzanjem je otezano, gotovo onemoguceno rusenjem mostova.
Mogli bi spasiti nesto tehnike uz puno srece, pontonima koje bi ukrajinci uocili i brzo reagirali.
Upitno je bi li i pokusali spasavati tehniku sve da im se tako i zapovijedi.
Treba uzeti u obzir i to da se radi o snagama koje su pripremane za prodor prema Odesi.
Jace, iskusnije dobro opremljene postrojbe kojima se trebala pridodati mornarica kada se priblize Odesi 
te sinergijom s mora i kopna ovladati neprezaljenim gradom i svim morima na koje Ukrajina kao drzava izlazi.
Vec potapanjem Moskve, a zatim i tjeranjem sa zmijskog otoka mornarica je ustuknula i nije pomogla napredovanju 
ovih trupa prema Odesi.

Spominješ mornaricu. S obzirom da je ruska crnomorska flota zadnje vrijeme više manje neaktivna, mogu li Rusi dio tih vojnika prebaciti na front kontra Ukrajine? I ako da, zašto to ne čine?

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 17/10/2022, 18:55

dijagram wrote:
Charles III wrote:Zanima me vaše mišljenje o dvije stvari:

1) Mogu li se Rusi kvalitetno evakuirati preko Dnjepra? 

2) Mogu li Ukri presijeći koridor Krim - Donbas bez da uzmu Herson. Jednostavno ostave Ruse tamo odsječene i na kraju ih samo zaokruže s druge strane Dnjepra?
2.Ukrajinci mogu krenuti pravcem azovskog mora te odvojiti kopnenu vezu rusije s hersonom.
To je izvedivo iako bi bila najveca operacija koju su do sada  ukrajinci izveli.
No za opkoljavanje hersonskih ruskih trupa morali bi se spustiti obalom sve do krima.
To je ogroman posao i nije vjerojatan, ali sam prodor na azov jest i svakako bi dodatno ugrozio
ruse kod hersona i sami bi tezili izvlacenju i to ne samo preko dnjepra nego i na sam krim. 

Gledam baš na karti, Ukri su 70-ak kilometara od Melitopolja, koji je gotovo na moru (10-ak km udaljen od mora).

Nije to neizvedivo. Tko zna.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 17/10/2022, 19:08

Charles III wrote:
dijagram wrote:
Charles III wrote:Zanima me vaše mišljenje o dvije stvari:

1) Mogu li se Rusi kvalitetno evakuirati preko Dnjepra? 

2) Mogu li Ukri presijeći koridor Krim - Donbas bez da uzmu Herson. Jednostavno ostave Ruse tamo odsječene i na kraju ih samo zaokruže s druge strane Dnjepra?
1. Ako se pod kvalitetno podrazumijeva izvuci zivu silu s minimalnim gubitcima to mogu.
Izvlacenje sa sredstvima i naoruzanjem je otezano, gotovo onemoguceno rusenjem mostova.
Mogli bi spasiti nesto tehnike uz puno srece, pontonima koje bi ukrajinci uocili i brzo reagirali.
Upitno je bi li i pokusali spasavati tehniku sve da im se tako i zapovijedi.
Treba uzeti u obzir i to da se radi o snagama koje su pripremane za prodor prema Odesi.
Jace, iskusnije dobro opremljene postrojbe kojima se trebala pridodati mornarica kada se priblize Odesi 
te sinergijom s mora i kopna ovladati neprezaljenim gradom i svim morima na koje Ukrajina kao drzava izlazi.
Vec potapanjem Moskve, a zatim i tjeranjem sa zmijskog otoka mornarica je ustuknula i nije pomogla napredovanju 
ovih trupa prema Odesi.

Spominješ mornaricu. S obzirom da je ruska crnomorska flota zadnje vrijeme više manje neaktivna, mogu li Rusi dio tih vojnika prebaciti na front kontra Ukrajine? I ako da, zašto to ne čine?
Ruska mornarica , mastodont sa velikom kolicinom uglavnom stare hrdjave krame.
Dobar dio profesionalne vojske im je mornarica, ali imaju svoja zaduzenja, njih tesko da ce prebaciti na kopno.
Ima jedan dio tzv. mornaricko pjesastvo, njih moze baciti u vatru ali onda od mornarice ostaje tek m.
Okrenuti su vise prekomorskim susjedima, od sjevernog mora, pacifika a drze neke baze i na sredozemlju.
Bez mornarickog pjesastva mornarica ne bi mogli intervenirati nigdje, tek podmornicama.
Brodovlje im je ionako katastrofa.
U ludilu u kojem jest moguce je i nesto takvo, tesko bi spasili situaciju, mozda pomogli u ukrajini ali se potpuno ogolili
na svim drugim strateski vaznim pozicijama.
Slicno je sa zrakoplovstvom, imaju avione ali ne lete, cuvaju ih za adekvatnog protivnika, recimo gusenje pobune u Tadzikistanu ili slicno:)
Krenu li s naletima nad ukrajinom sve ce im porusiti.
Jadna je to "sila" . Ima svasta, a kao da nema nista.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 17/10/2022, 20:47

catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

ukrainskim muškarcima je zabranjeno izaći iz države, znam da se većina ukrainskih radnika koji su bili u nekim firmama po Splitu, kada je počeo rat, sami se vratili u Ukrainu i prijavili u vojsku.

Trebaš malo viditi UA "izbjegličke" vile po Istri i izbjegličke Porscheove. Ekipa mlađa od mene.
al kakve to veze ima sa bilo čime... ti si za ruse, ruskiu svijet, rusofašiste zato što određen broj ukrajinaca ili ne želi ili ima neke druge razloge za nesudjelovanje u obrani svoje države... boli tebe krc za te "izbjeglice" i totalna je bezvezarija to što apostrofiraš... potpuno nebitno za zdravorazumsko prosuđivanje tko je tko u toj priči... apsolutno ništa nema legitimno u ovoj ruskoj invaziji na državu, kojoj su se oni Rusi, zakleli da ih nikada neće agresirati, i shodno toj zakletvi i dobili kontrolu nad ukrajinskim paketom nuklearnog sovjetskog arsenala.... ovakve pizde, i ljudi bez svoje riječi, bez morala bez kompasa, ne zaslužuju nego da im ukrajinci jebu sve živo i mrtvo koliko god budu mogli i bili u mogućnosti...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-09


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 17/10/2022, 20:51

michaellcmacha wrote:
catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

ukrainskim muškarcima je zabranjeno izaći iz države, znam da se većina ukrainskih radnika koji su bili u nekim firmama po Splitu, kada je počeo rat, sami se vratili u Ukrainu i prijavili u vojsku.

Trebaš malo viditi UA "izbjegličke" vile po Istri i izbjegličke Porscheove. Ekipa mlađa od mene.
al kakve to veze ima sa bilo čime... ti si za ruse, ruskiu svijet, rusofašiste zato što određen broj ukrajinaca ili ne želi ili ima neke druge razloge za nesudjelovanje u obrani svoje države... boli tebe krc za te "izbjeglice" i totalna je bezvezarija to što apostrofiraš... potpuno nebitno za zdravorazumsko prosuđivanje tko je tko u toj priči... apsolutno ništa nema legitimno u ovoj ruskoj invaziji na državu, kojoj su se oni Rusi, zakleli da ih nikada neće agresirati, i shodno toj zakletvi i dobili kontrolu nad ukrajinskim paketom nuklearnog sovjetskog arsenala.... ovakve pizde, i ljudi bez svoje riječi, bez morala bez kompasa, ne zaslužuju nego da im ukrajinci jebu sve živo i mrtvo koliko god budu mogli i bili u mogućnosti...
eto ukratko sažetak sa moralnoetičke strane :tu

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 17/10/2022, 20:52

AssadNaPodmornici wrote:@mortal
Lik(Strelkov) je bio jedino aktivan na telegramu sumnjam da ti to koristiš. Ti si onda prenosila svakakve informacije, tipa stavljala slike nekih Ukrainskih curka koje su poginule dok su jurišale na Ruske tenkove, a onda klikneš na sliku te curke i "google search this image" i nađeš tipa da je to manekenka slikana u americi u vojnoj uniformi i takve stvari.  nisu to bile nikakve službene ukrainske informacije, nego linkovi su ti bili portali sklepani u pola sata, ili fejsbook profili sa par desetaka followera.  takvih je bilo tvojih 90% postova, ništa osobno, ja takve stvari ovdje brišem , naravno ako ima nešto neprovjereno onda se naglasi to. ali bez brige možeš otvoriti tisuće tvojih tema, ili imaš onu drugu temu o ratu u Ukraini tamo udaraj do milje volje, čak je dozvoljeno i svađanje i vrijeđanje nitko neće ti ništa dirati.

E da čak i službene Ukrainske informacije (ili Ruske) nitko normalan ne uzima kao pouzdane izvore, jer oni fala bogu u ratu lažu i preuveličavaju recimo gubitke protivnika ili lažu o svojim gubicima, po potrebi smanjuju, ili čak su Ukrainci imali momenata kada su povećavali svoje gubitke radi efekta. Zato i služe tkz "analize, forumi, analitičari" i slične stvari, da se pokuša u toj šumi lažnih informacija dobiti kakva takva realna situacija na terenu. to je i svrha ove teme.

ostalo ponavljanje za druge, ne obraćajte se drugim korisnicima osobno,  ringoe postove brišem odmah, ali ako i alphaomega stavi komentar da su Rusi udarili iranskim dronovima po Kijevu, iduća dva komentara su "da li uživaš u tome". nije bitno da li on uživa ili ne uživa, to je činjenica. kako rekoh toleriram malo offtopica, da nebude sve sterilno.
pa on uživa u tome što rusi u nemoći ubijaju civile... to nije potrebno ni propitivati... ali je dobro svakog od njih etiketirati jer ja sam vam rekao, ali vi mnogi jako kasno palite... kad i ovdje bude grmilo, a grmit će, onda će se morati postupati potpuno isto kako su i ukrajinci postupali sa svojim rusofilima... ti će nas ljudi koštati stotina ako ne i tisuća ljudskih života...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-09


Noor and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 17/10/2022, 21:02

michaellcmacha wrote:
Šandor Winnetou wrote:Rusi će uvući bjelorusiju u rat htjeli to bjelorusi ili ne a rusiji nasušno treba i ljudi i proširenje sukoba i barem malo zauzimanja teritorija, jad i bijeda i od vojske i od države.
Dakle napasti će se Ukrajina iz bjelorusije to je sad ziher, Ukrajinci će uzvratiti po bjeloruskim opskrbnim pravcima sasvim opravdano a to lukašenku neće ostaviti nikakvog manevarskog prostora za izbjeći rat a to je ono što psihopat želi.
Bjelorusi se mogu izvući iz ovoga jedino tako da otkažu gostoprimstvo rusima no oni su prevelike pičketine da bi to napravili. 
E sad kako će svijet reagirati na udruženi zločinački poduhvat koji za cilj ima komadanje jedne međunarodno priznate države čak i od agresorskih vlada to je za sada nepoznanica no dojma sam da više neće ostati po strani i da će se direktno uključiti u sukob i sjebati bjelorusiju
svijet, govorimo o zapadu, europi bez srbije, a moguće i bez mađarske, će zasigurno u jednom trenutku morati donijeti odluku da se uključi u rat, jer iz ovog sukoba rusija ni pod koju cijenu ne smije izaći kao pobjednik... europi je bolje da nestane sa geopolitičke scene nego da rusija u potpunosti okupira ukrajinu... to bi joj bila odskočna daska za daljnje teritorijalne apetite u smislu ponovnog nametanja ruskog tutorstva nad pojedinim europskim državama...
mi jesmo u ratu.
koliko će rat zahvatit to je upitno.

srbija je nebitna.

rusija nema ekonomske snage napraviti više.
nuklearno ne računam.

vjerovatno će biti popičkitis kao s njemačkom i japanom.
talijani, turisti na vrijeme su shvatili da se treba povući. ko i dalmoši da sezona ne propadne. a ameri dolaze s dolarima.

rusi će morat dobit popičkitis i bojim se da će biti sličan prelasku rajne i majne.
bit će krvav.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Noor 17/10/2022, 21:10


_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 14 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum